V.Landsbergis rinkimuose nedalyvaus. Tai kam reikėjo karvelius siuntinėti?..

Kažkada seniai seniai politiniai lyderiai kolegoms laiškus rašė sėdėdami prie Razlivo ežero… laiškai keliaudavo traukiniais ir arkliais.

Nepaisant o, kokią kokią sumaištį sukeldavo…

Vytautas Landsbergis rašys laišką iš Briuselio, ir siųs jį elektroniniu paštu, nes karvelius šiandien pakeliui gaudo ir valgo, tačiau jo laiškas sumaišties nesukels…

Nes V.Landsbergis partijai praneš, kad Prezidento rinkimuose jis nedalyvaus. 

Tai gerai, nes toks sprendimas yra vienintelis teisingas. Ir pačiam V.Landsbergiui ir partijai, kuriai jis vis dar priklauso.

Tačiau man vis tiek keista, kodėl V.Landsbergis nepasiuntė to karvelio anksčiau? Kodėl laukė iki pat paskutinės minutės, taip didindamas įtampą savo paties partijoje, leisdamas jai skaldytis ir dalintis į grupes?

Kodėl leido visiems, kas netingi žongliruoti jo pavarde, siuntinėjo karvelius su žinia, kad viskas įmanoma, aiškiai nepasakydamas, kad jo galimas dalyvavimas rinkimuose viso labo tėra spekuliacija. Pigūs žaidimėliai, tsakant… 

Ar taip norėjo pasitikrinti savo reitingą? Ar – patikrinti, ar A.Kubilius vis dar turi pakankamą paramą partijoje?

O gal tikrai planavo dalyvauti rinkimuose ir tik susipažinęs su paskutiniųjų reitingų duomenimis nusprendė, kad vis dėlto neverta?

Jei teisingas yra paskutinis spėjimas, tada bent galėjo atvažiuoti į Lietuvą ir tiems, krikščionims demokratams, R.Lopatai, A.Bumblauskui ir D.Stancikui ir visiems kitiems, kurie taip norėjo matyti V.Landsbergį kandidatu, į akis pasakyti: labai norėjau, bet supraskit, net su jūsų pagalba nieko neišeis…

Būtų gražu ir garbinga.

Suprantu, Jono Meko filmas pristatymas Londone, paskaita studentams – neeilinės reikšmės dalykai ir partijos taryba, kurioje bus priimami sprendimai dėl prezidento rinkimų nė iš tolo negali su tokiais įvykiais lygintis.

Nors žinant iš anksto tikriausiai ir tokius nesuderinamus savo reikšme dalykus tikriausiai buvo galima suderinti.  

O gal net nebereikia nieko derinti… gal tiesiog atėjo tas laikas, kai J.Meko filmo pristatymui V.Landsbergis reikalingesnis nei konservatorių partijos tarybos posėdžiui?  

P.S. Beje, o laiške tikriausiai pasakys, kad taip ilgai galvojo sąmoningai ir tik partijos interesų vardan.

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Musė

  Artūrai, profesorius yra gudresnis už mus visus. O už jus tai kokius 20 kartų. Ir jūs be reikalo nuvertinate jo įtaką partijoje.

  Viską, ką V. Landsbergis daro, jis daro numatydamas penkis žingsnius į priekį. Galbūt jo motyvas buvo iki paskutinės minutės vedžioti lopatas ir co už nosies, nepaliekant jiems laiko ir erdvės alternatyvių strategijų kūrimui.

  Manau, jis senų seniausiai žinojo, dalyvaus D. Grybauskaitė, ar ne. Lygiai kaip ir žinojo, kad pats nedalyvaus.

  • mdxacuk

   Ponia Muse, praleidote gerą progą patylėti – dabar jus tikriausiai atjungs ir galesit eit diskutuot pas Ligitą.

   Šiaip aš irgi manau, kad visas lopatynas pats save įsivarė į kampą, nes paimdamas tokią ilgą pauzę Landsbergis tiesiog atėmė jiems galimybę prasižiot. Nenumatė šlapukai tokios galimybės. Pernelyg įsijautę jie pamanė, kad turi reikalą su Bugailiškiu-Prūdu, o ne su Lansbergiu.

   • Musė

    O jūs nuo kada esate A. Račo asistentas?

    Nereikia dramatizuoti, aš nieko tokio neparašiau, nesikeikiau, neskleidžiau žinomai melagingos informacijos, nenorėjau nieko įžeisti. Tiesiog reiškiu savo subjektyvią nuomonę.

    Gero savaitgalio visiems

   • Tai Musė jau nuėjo… Visi, kurie nori piktintis Artūru neva be jo žinios, lenda pas Ligitą. Ligita graudinasi, nes nebežino kur dėtis:)

    O šiaip jau seniai pastebėjau – Artūras nepalieka abejingų B))

  • mdxacuk

   „…LanDsbergiu“ turi būt, aišku. Žiūriu ir kiti netyčia taip parašo. Čia kažkoks mistinis gramatinis reiškinys, nes prisimenu ir Nacionaliniam diktante daugelis nemokėjo teisingai parašyt šitos pavardės. O ten gi vistiek raštingesni susirenka – tai ne šiaip nežinojimas tikriausiai kaltas.

  • Muse, taip mėgstu kuklius žmones ir spaudžiu jums dešinę už pademonstruotą kuklumą. Tačiau aš tai ne jūs…

   O šiaip tai dar nežinia kas ką seniau žinojo:)

  • Mane taip smarkiai kažkada sužavėjo LanDsbergio gudrumas ir toliaregystė, kai jis našlaičiams „dovanojo“ privelegijuotai pusvelčiui nusipirktą sklypą, kad nuo to laiko šis gudročius atsidūrė asmeniškai man pačių šlykščiausių politikų penketuko tope. Ar dar kas nors pamena tą istoriją, kai šis, atsiprašant sąjūdžio laikų didvyris ir kovotojas prieš partines privilegijas, viešai per televiziją atsiprašė dėl šios savo klaidos ir pompastiškai padovanojo pelną, parduodant šį sklypą, regis, kažkuriems vaikų namams. T.y. savo išleistus pinigus atsiėmė, o ne savo pelną „padovanojo“, po to, kai buvo sučiuptas už rankos…
   Kad ir kokie būtų lietuviai apkvailinti lengvatikiai, bet, mano galva, būtent dėl to jo trumparegiško suktumo ir neišrinko jo prezidentu nei pirmą kartą, kai jis bandė save išpiršti, nei būtų išrinkę dabar…

 • Manau viskas ganėtinai paprasta. Lansbergis, turėdamas nemažai gerųjų žmogiškųjų savybių, iš esmės yra garbėtroška, jam gyvenime ne pinigai vaidina pagrindinę rolę, o visuomenės dėmesys ir pripažinimas. Landsbergiui labai patinka būti dėmesio centre ir ypač tai, kad į jo nuomonę įsiklausoma. Ta aplinkybė, jog gana ilgai jam teko per prievartą pabūti politinių veikėjų autsaideriuose (ne be „Lietuvos ryto“ ir kt. žiniasklaidos pastangų :), jį stipriai liūdino, todėl dabar, atsiradus puikiai galimybei, nepraleido progos priminti apie save ir „pakedenti plunksnas“.

 • Valentinas

  Aš galvoju, kad viskas dar paprasčiau. Nebuvo tiesioginio skrydžio. Flylal, kaip žinome, jau tiū tiū. :)

 • Skirmantas

  Na va, atspejau. Del laukimo, manau svarstymai tikrai buvo. Nepamirskime, jog V. Landsbergis jau dalyvavo vienuose rinkimuose. Visikai zmogiskaas butu noras irodyti, jog galiu pasirodyti zymiai geriau, cia jau kai kurie politikos apzvalgininkai ir i antra tura ji su Grybauskaite iskele. (Scenarijai, kaip jam Grybauskaite kelia valo jau girdeti ir is sio blogo komentatoriu, kurie matyt jau perka kvepalus, vyna ir uzsakineja nakvyne). Tai kodel gi nepalaukti, nepasvarstyti, bet galiausiai, paklausyti sveiko proto. Profesoriaus dalyvavimas rinkimuose inestu nereikalingus gincus ir susikaldyma partijoje ir desiniuju elktorate. O kam to reikia? Siuo atvejo Meko filmas ir paskaita studentams zymiai svarbiau partijos tarybos posedi. Skirtingai, nei susidariau ispudi skaitydamas teksta, cia as palaikau profesoriu 100 proc. be jokios ironijos. Gaila tik, kad intriga prezidento rinkimuose dar labiau sumazeja.

 • Žmogus iš kairės

  Man patiko šiame p.Račo įraše skambantis Londono leitmotyvas…
  Jis man primena, kad Profesorius yra ne tik politikas, bet ir Menininkas, tiesiog Artistas. Suprantate, jam reikėjo ne ką nors „vedžioti už nosies“, ne „numatyti 5 žingsnius į priekį“, o tiesiog tos teatrališkos pauzės. Jis visada scenoje…
  HOMO LUDENS, understand?
  Tokiais atvejais reikia žvelgti į viską paprasčiau… Kaip teatre žiūrint spektaklį.
  Ir jis išties įdomus…

  • J. naivus

   Būtent. Jei koks Nausėda ar tas pats KT gali taip susireikšminti, prieš paskelbdami… tai prof.Landsbergiui tiesiog būtų nedovanotina apsieiti be jokios intrigos.
   Politika- tai šou,ypač mūsuose.

 • Del Landsbergio tai nenustebau, bet va kad Blinkeviciute nedalyvaus cia tai abidna, jei dar Zuokas pasakys ne tai irnkimai bus visai neidomus ir netures antro turo

 • Sensta Landsbergis, juk tikriausiai mato save veidrodyje. O pabūti svarbiu ir itin aktualiu, gal tam tikra prasme net lemiančiu politiku oi kaip norisi. Nausėdos sindromas. Neketino jis kandidatuot, nes iš arti matė Grybauskaitės žingsnius. Be to, pavargo jis, sensta…
  Visgi man nuoširdžiai gaila, kad jis nedalyvaus.

 • Slyvanosis

  Skirmantai, siūlau vakarais žiūrėti VIASAT SPORT kanalą, jei pageidaujate intrigos ar esate užkietėjas lažybų entuziastas. Aš visai nepageidauju Lietuvoje lepeniškų aistrų, nors jos, gal būt, būtų geras mūsų visuomenės politinio imuniteto testas. O imunitetas, kaip rodo DP, TT ir TPP iškilimas, ryškiai susilpnėjęs.
  Nelyginu, ginkdie, V. Lansbergio su Le Penu, tačiau senųjų laikų grumtynės su D.K. Prunskiene, AMB ir G. Vagnorium, profesoriui prikabino nenuilstamo vidinių priešų (rytų agentų) medžiotojo etiketę. Profesinė liga, matyt, harmonijos beieškant…

 • Skirmantas

  Labai noreciau buti lazybu entuziastas, bet deja praleidau puikia proga susilazinti, kai buvo 99.99 proc. aiksu kas laimes. Taip kad, siuo poziuriu losejes is manes ne koks. Bet bent jau uz Muse dziaugiuosi. Tik lauksim updato, kaip ten su laimejimu :)

  O del intrigos, tai jus visiskai paantrinot mano minciai, kad Landsbergio dalyvavimas inestu „NEREIKALINGUS gincus ir susikaldyma“. Siuo metu Lietuvoje ir taip extrymo pakanka, su tuo visikai sutinku.

  O del VIASAT tai is tiesu tiksliai pazymeta. Gaila, jog profesorius pasitrauke tik ta prasme, kaip budavo gaila ziureti Kedainiu Nevezio ir Kauno Zalgirio rungtynes. Intriga tik skaiciuoti kokio dydzio tasku skirtumas bus. Dabar pvz., lieka nedidele intriga ar bur reikalingas antras turas. Nors kaskada ir Zalgiris nuo Neptuno gavo, taip kad 100 proc. kaip visada niekas aisku nera.

 • donatas

  su didziausia pagarba Arturui ir sitam jo ‘blogui’ – pritariu Musei, kad zurnalistui Arturui iki profesoriaus Vytauto dar toli toli… todel kartu su normalia zinia pateikiamas jo piktas sarkazmas, nukreiptas i asmeni, man pasirode kiek keistas… dabar jau ilga laika populiaru tyciotis is Landsbegrgio (kalba per nosi, kolukius sugriove ir pan.), taciau, mieli kritikai, paimkit 10-15 metu senumo laikrascius, paskaitykit, ka tuo metu lietuvos politikai kalbejo, ka sake ir kaip moduliavo valstybes problemas ir jos ateiti, ir pamatysit, kas labiausiai pataike i dabarties gyvenimo tikrove… kad normaliai Landsbergi kritikuoti, reikia buti bent jo lygio, nes kitaip gaunasi tik kabinejimasis ir tyciojimasis…

  • Donatai, jūsų teisė galvoti, kad aš idiotas, nors aš tokiu savęs ir nelaikau – net lygindamasis su V.Landsbergiu. Tiesa, kaip visada neblogai būtų išgirsti jūsų argumentus:)

   Dabar labiau į temą: šiandien jau atsakinėjau į panašų klausimą vienai PR bendrovės atstovei, kuri parašė ilgą laišką, norėdama „patikslinti nuomonę“.

   Rašiau jai, kad žmonės skirtingus dalykus kartais vertina skirtingai: pavyzdžiui, man Maxima yra neetiško verslo pavyzdys, kitiems tai sėkmės istorija, man A.Valinskas yra didžiausio populizmo pavyzdys, kitiems – tai naujas vėjas Lietuvos politikoje, man apkalta buvo farsas, kitiems – didžiausias teisingumas. Na ir ką daryti?

   Konkrečiai dėl įrašo apie V.Landsbergį. Pirma, tai nebuvo žinia, tai buvo komentaras. Antra, nebuvo jokio pikto sarkazmą, buvo nuomonė, kurioje sakoma, kad V.L. be reikalo žaidžia. Apie tyčiojimąsi net kalbos nėra – galiu tik pakartoti, kad V.L. iki šiol laikau vienu iškiliausiu Lietuvos politikų. Beje, būtent todėl mano reikalavimai jam daug didesni nei K.Glaveckui ar L.Graužinienei.

   Taip pat esu sakęs, kad 1990-aisiais V.L. buvo savo vietoje ir elgėsi taip, kaip galbūt niekas kitas nebūtų sugebėjęs – žinau tai, nesd turėjau galimybę matyti tai iš labai arti.

   Tačiau štai dėl moduliavimo ir valstybės problemų – su jumis nesutiksiu. G.Vagnoriaus vyriausybė, pagaliau R.Pakso pasirinkimas nebuvo patys teisingiausi V.L. žingsniai. Būtų galima vardyti ir daugiau, bet gal ne šį kartą. Galiu tik pasakyti, kad prie šiandieninės tikrovės, kuri bent jau manęs netenkina yra prisiėjęs ir V.L.

   Todėl atleiskite man, bet net būdamas jūsų požiūriu idiotu, leisiu sau kritikuoti net patį Vytautą Landsbergį. Nes nemanau, kad jis iš Dievo ir nemanau, kad jo praeities nuopelnai leidžia jam elgtis neprotingai ir net ne visai garbingai šiandien.

   Kita vertus, suprantu ir visai nepykstu dėl to, kad jūs labai labai jį mylite. Tai jūsų teisė.

   P.S. jei būtų nesunku dar nurodykite, kur buvo tas mano piktas sarkazmas, tyčiojimasis ir kabinėjimasis.

   • donatas

    Arturai, visu pirma, jusu nelaikau idiotu (niekur taip nerasiau:), o priesingai, nes, manau, idiotas nesuprastu tokiu dalyku, kaip leo-lt afera ir pan.
    antra, as neturiu Landsbergiui tokio jausmo, kaip meile :), taciau jauciu siokia tokia pagarba kaip zmogui, kuris musu valstybe nuo pat pradziu (atgimimo laiku) state ant teisingo kelio (pvz. vien ko vertas susitarimas del rusijos armijos isvedimo iki 1993-09-01, berods). aisku, tie nuopelnai nera vien jo asmeniniai, taciau bendra tona juk uzdave? o kaip musu valstybei sekesi toliau, kad joje isigalejo korupcija ir oligarchija – manau, cia daugiau ne Landsbergio ‘nuopelnai’, bet neo-komunistu (LKP-LDDP-LSDP).
    ir trecia, atsiprasau, kad ne taip supratote mano komentara, nes tyciojimasi ir kabinejimasi taikiau ne jums, bet auksciau mano aprasytiems kritikams, kuriems svarbiau del bet prisikabinti, kad tik prisikabinti. o piktas sarkazmas (palyginimas su leninu, pigus zaidimeliai, sumenkinimas del neatvaziavimo)- na, jus jo nejauciate, as ji pajutau is jusu straipsnio , juk, kaip pats sakot, „žmonės … dalykus kartais vertina skirtingai“…

    • Donatai, paprasta matematika: tarkim V.Landsbergio IQ yra 186, mano, pasak Musės, kuriai jūs pritariate, – 20 kartų mažesnis, tai yra, apie 9. Tai kuo jūs mane laikote?:)

     Beje, jei jums įdomu – pradėję rinkti parašus, šalia visų kitų, bandėme prisikviesti į pagalbą (bent jau moralinę) ir V.L. Kažkaip nepavyko – negavau nė vieno atsakymo į savo laiškus.

     • donatas

      Arturai, nezinau del Muses, bet as tai neturiu IQ omeny lygindamas jus ir V.L. su didziausia pagarba jusu darbui anais sunkiais lietuvai laikais seime, vis tik manau, kad jis tuo metu nuveike lietuvai reiksmingus dalykus, del ko nera vertas pasaipaus zodzio. pilnai sutinku, kad jis ne is Dievo ir yra kritikuotinas kaip ir bet koks zmogus (ir jus taip pat, ir as :), taciau tiktai pasisaipymas is zmogaus vien del pasisaipymo man atrodo nekaip (sito netaikau jums, nors, kaip sakiau, sarkazmo doze kiek nustebino:).
      o del parasu, aisku, gaila, kad neatsiliepe, juolab, kiek suprantu, jo bendrazygis kubilius kaip ir per daug nesipriesino leo-lt. taciau juk ne jis sugalvojo su VP ta leo? o jei butu pavyke tuo metu tai sustabdyti (o gal dar ir pavyks, kas zino:), manau tai butu tikrai ne maziau reiksminga, nei sovietu armijos isvedimas… ka padarysi, kiekvienas laikmetis ir situacija turi savo lyderius… V.L. siuo metu tikrai toks nera, bet tai nenubraukia jo ankstesniu darbu svarbos ir pagarbos uz tai…

   • romas

    „Galiu tik pasakyti, kad prie šiandieninės tikrovės, kuri bent jau manęs netenkina yra prisiėjęs ir V.L.“
    Na čia tai pavarėt. Net negaliu suprasti, kokiu čia aspektu V.L. taip lemtingai prie šiandieninės situacijos pridėjęs.
    Kiek suprantu, prisidėję visi iki šiol gyvenę, geografija, klimatas ir net Jėzus Kristus. Lažinčiausi, kad Jėzus Kristus prie šiandieninės situacijos prisidėjo labiau nei V. Landsbergis, jei ką :)

   • Simas

    kaip ne keista, bet ir man teko proga matyti (tiksliau zinoti is pirmu lupu) apie VL veikla iki 1992 metu. Niekas neneigia jo nuopelnu. Bet stai jo realus darbai susije su Vagnorium, Paksu ir panasiai, tai net jam paciam dabar slegia sazine… Bet jo igimtas budas (sakyciau arogancija) trukdo jam viesai prisipazinti apie praeities klaidas… Tai jau kitas klausimas…

 • donatas

  tikiuosi, nebusiu isjungas po sio komentaro? :)

 • Artūrui: Teigiate, kad (citata) „Tačiau lito gynimas ir paikų kalbų apie devalvaciją kritika yra tiek pat susiję kaip A.Šemeta ir D.Gerybauskaitė kaip finansų ministrai…“
  Kad Šemeta nekoks finansų ministras – nesistebiu, tą visa Lietuva žino. Bet jūs juk žinote (spėju), kad ir Grybauskaitė nebuvo tokia krūta finansų ministre, kaip apie ją kartais kalbama. Todėl, man regis, šie finansų ministeriai yra labiau susiję ;)

  • Mielas Daugaila, ne aš nežinau, kad D.Grybauskaitė buvo blogesnė finansų ministrė nei A.Šemeta. Aš manau, kad ji buvo 21 kartą geresnė. Todėl man regis, kad šie finansų minstrai visiškai nesusiję. Gali juk žmonių nuomonės skirtis, ar ne?

   • mdxacuk

    Ponas Račai čia kitam įraše tamsta net porą kartų parašėt „Gerybauskaitė“. Labai sąmojinga. Maniau, kad netyčia.

   • mdxacuk

    O kuo, tiesą sakant, Šemeta blogesnis? Ir kodėl 21 kartą, o ne 17,3? Pasigendu argumentų. Iš gerųjų Gerybauskaitės darbų tai aš prisimenu tiktai VPmarketavičių 90 mln. PVM aferos palaiminimą. Galima, aišku, teisintis, kad ji nieko negalėjo padaryti ir pan. Bet tai jau nebuvo pirmasis toks VP triukas. Prieš tai buvo repeticija su cukraus pardavinėjimu per „pensininkus“. Taigi, negalėjo ar nenorėjo? Jei teisingai prisimenu, anuo metu galiojo praktika vertinti sandorius pagal ekonominę esmę, o ne pagal formalius požymius. Užtat panorėjus buvo įmanoma atskirti tikrąją veiklą nuo fiktyvios. Užtat nėra ko jai dabar ridenti bačkas ant Vagnoriaus. Manau, kad vienam teistam „už gerus darbus“ į kompaniją tiktų dar bent kelios dešimtys nusipelniusių gerais darbais.

    • mdxacuk, tik neįsižeiskite, o kiek tamstai buvo metų, kai D.Grybauskaitė buvo finansų ministre? O kiek – kai finansų ministerijai vadovavo A.Šemeta?

     Ir dar norėčiau jūsų paklausti: ar žinote, kas Lietuvoje priiminėja įstatymus ir kas juos įgyvendina?

     • mdxacuk

      Mes su Grybauskaite praktiškai bendraamžiai. Užtat aš puikiausiai prisimenu ir vieną, ir kitą, ir dar senesnius laikus – ne tik iš laikraščių. O savo kupra užsidirbti pragyvenimui aš pradėjau dar tada, kai ponia Gerybauskaitė dėstė politekonomijos tiesas partškoloj. Užtat man nereikia aiškinti, kas ir kieno naudai priiminėja Lietuvoj įstatymus ir kaip juos taiko.

    • Grybauskaitė nėra taip smarkiai prastesnė už Šemetą, jeigu atmestume viešuosius ryšius (sutinku, kad jie svarbūs). Geriausia apie tai galėtų papasakoti tas, kas „srėbė“ jos užvirtą „sriubą“ – Algirdas Butkevičius, jei tik jį prisikalbintumėte. Man pasakė ;) Nekokia ji finansų ministrė, tik piaras.

     • Valentinas

      Vis ši diskusija kas geresnis finansų ministras man visiškai miglota. Gal paaiškinkite menko protelio individui, pagal kokius kriterijus vertinamas finansų ministras, kad galima būtų teigti, kad jis „geras“ arba „blogas“?

     • lv

      O geras, VBS (vienas Butkevičius sakė) lygio argumentai prasideda…
      O jei dar pasižiūrėtume į viską pro VEKS (vienas eks, t.y. eks/Kirkilas sakė) akinius…

 • Tikriausiai V. Landsbergis labai tinka pristatymams (pati vieną mačiau), todėl jį ir kviečia:D

 • Žmonių nuomonės skirtis ne tik gali. Tai pageidautina. Gal jūs ir teisus, jei lyginsime du prastus finansų ministrus – Grybauskaitę su Šemeta, tai prastesnis būtų Šemeta. Bet pirmoji irgi ne pyragaitis.

 • Slyvanosis

  Visiems besidyvijantiems profesoriaus tariamu sugebėjimu numatyti 5 ėjimus „į priekį“: politikoje kaip ir šachmatuose, neklystamai 5 ėjimus priekin galima numatyti tik „forsuojamose“ padėtyse (t.y. neišvengiamose, kai nėra kitų galimybių (matas 5 ėjimais)).
  Kitais atvejais reikia, pasitikint patirtim ir intuicija, atrinkti labiausiai tikėtinus variantus ir juos „apskaičiuoti“. Tačiau kai kurie variantai gali „išslysti“ iš akiračio ir turėti nemalones pasekmes. Profesoriaus politinėje karjeroje tai yra atsitikę ne kartą.
  Rėžti pamokslus studentams ir atstovauti tautą bei valstybę, siekiant optimalaus rezultato atstovaujamiesiems, labai skirtingi dalykai…

 • inf

  Geriau paspėliokime ar Landsbergis pareikš paramą kuriam nors kandidatui.

 • Gaila, kad komentatoriai iš diskusijos apie Vytauto Landsbergio kandidatavimą pereina į smulkmeniškumus asmeniškumus. O regis diskusija turėjo megztis apie tai, „…kam V.L. reikėjo karvelius siuntinėti?..“

 • Benedikta Vaivadaitė

  Tai, kad profesoriui mieliau leisti savaitgalį su Londono lietuvių jaunimu ir sudalyvauti J.Meko filmo premjeroje, nei partijos tarybos posėdyje, nestebina – V.Landsbergis akivaizdžiai nutolęs nuo partijos. Tačiau yra ne tik partija. V.Landsbergio sprendimo laukė ir tauta, kurios nemenka dalis nuoširdžiai profesorių remia. Nerimta kažkaip tokią svarbią žinią tautiečiams pranešti elektroniniu paštu. Dvelkia abejingumu…

 • Slyvanosis

  Vygintui replikuoju, kad L.V. karvelius siuntinėti reikėjo dėl to, kad pritraukti besiskirstančių parapijiečių dėmesį. Lietuvoje visos sakyklos užimtos savais pranašais. Anonsuodamas „Laišką iš Briuselio“, profesorius tikėjosi gerbėjų dėmesio. Bet gi, ištikimi gerbėjai V.L. ir taip jį myli, o kitiems – „iki lempos“, ką jis rašo.

 • romas

  Nematau jokio „sąmokslo“ V.L. elgesyje. Jis buvo sakęs, kad jo kandidatavimas priklausys nuo A.Brazausko pasirinkimo. Jau taip sutapo, kad abu šiandien ir atsisakė. V.L. dažnai laikomas paranoiku, bet jo paties vertinime paranojos nemažiau.

  • Valentinas

   Sveiki Romai, laukiu jūsų sveiko požiūrio. Šiandien toks Laukys įdėjo nuorodą http://forumas.fsm.lt/viewtopi…..c34e49b47d
   čia bloge. Pradžioje skaičiau susidomėjęs, nes atrodė,kad žmogus išmano ką sako. Po to apėmė depresija, bet kuo ilgiau skaičiau tuo labiau pamačiau, kad tas žmogelis psichinis ligonis. Kai priskaičiau iki tos vietos kai jis paaiškino, kad visa ši krizė yra kelių žydų šeimų – Rokfeleriai, Morganai ir t.t. – būdas užvaldyti pasaulį nustojau. Bet jausmas, kad prisivalgiau šūdo liko. Ką jūs kaip patyręs žmogus galvojate apie tokias teorijas? Jis sako, kad kadangi JAV turi didelę skolą doleriais ( tai teisybė) ir neturi būdų tos skolos grąžinti (irgi panašu į teisybę) tai JAV sugalvojo planą: susiurbti dolerius iš pasaulio (ką dabar atseit ir daro JAV iždo obligacijų doleriais pagalba) tada paleisti hiperinfliaciją, tada atsiskaityti nuvertėjusiais doleriais, tada sunaikinti konkurencines ekonomikas ir tada anot jo bus ledas. Amerikai aišku. Lietuvai prognozuoja defoltą vasarą, gaujų siautėjimą 50% bedarbystę. Brrrr šalta.

   • romas

    Kad rimtai įvertinčiau, turiu viską perskaityti. Bet susidariau šiokį tokį įspūdį.
    Žmogaus protas linkęs į sisteminimą. Pasižiūri žmonės į istoriją, susistemina ir pagimdo sąmokslo teoriją. Teorijos atrodo gerai, nes remiamasi tikrais faktais, bet faktai parenkami ir interpretuojami. Jei pastebite, apie Lietuvos valdžios vyrų giluminius sąmokslus irgi pilna gandų.
    Iš kito kampo pažiūrėjus, visa žmonijos istorija yra kova dėl ekonominės įtakos. Noras dirbti mažiau, o vartoti daugiau yra natūralus. Liūtas mieliau nukniauks nuo hienos, nei pats eis medžioti. Žmogus daro tą patį. Anksčiau žmonės tik kariavo, dabar tai įgavo labiau rafinuotas formas. Paneigti negaliu – JAV siekia dominuoti pasaulyje ir tam naudoja visas įmanomas priemones. Tokia yra valstybės prigimtis. Ir tai, kaip 2×2, visi žino.
    Mums pasisekė, kad pasaulyje kyla naujos ekonominės galybės. Tai verčia vienytis Europą, dėl to daromės reikalingi Amerikai. Baltieji sudaro apie 13 proc. pasaulio gyventojų, bet valdo didžiąją dalį pasaulio ekonomikos. Europai ir Amerikai būtina vienytis, norint atlaikyti konkurenciją. Jei būtume labai sąžiningai nusiteikę, turėtume siekti teisingiau sumokėti už importuojamas prekes ir gyventi Lietuvoje blogiau. Mums dėl to paties duonos kąsnio tenka dirbti žymiai mažiau, nei dirba Kinijoje, Indijoje ar Vietname. To tarpu, gaminame mes ne kažin ką geresnio, nei jie. Mūsų ekonomika yra proteguojama atžvilgiu trečio pasaulio šalių.
    Dabar apie dolerius. Dolerių spausdinimas, neatsižvelgiant į JAV ekonomikos augimą, yra nusikalstamas tų šalių atžvilgiu, kurios turi rezervus JAV doleriais. Dėl tokio veiksmo, anksčiau ar vėliau, dolerio kursas turi pradėti kristi. Kai Lietuva yra prasiskolinusi, kažin ar mums labai dolerio kritimas pakenktų :) Pinigų spausdinime yra ir geroji reikalo pusė. Kaip žinot, krizės metu žmonės linkę taupyti. Tai smukdo prekybą ir gamybą. Esant infliacijai,pinigas tampa bloga taupymo priemone, todėl žmonės pradeda investuoti ir pirkti, taip duodami ekonomikai atsigauti. Amerika nors ir labai įtakinga valstybė, negali daryti pasaulyje kas patinka. Didžiausi dolerių rezervai yra Kinijoje ir ji sėkmingai juos dabar leidžia. Kaip tik Kinija supirkinėja pasaulio resursus ir įmones (gal net Lietuvos nacionalinį oro vežėją pirks). Lietuvoj, manau, vasarą nieko labai išskirtinio neįvyks. Labai sunku bus 2010m. žiemą. Aišku, kad išgyvensim ilgą ir sunkų laikotarpį. Smagiai prasiskolinom, ir dabar ne tik kad paskolų negaunam, bet dar ir skolas su palūkanom atidavinėjam, jau nekalbant apie recesiją. Teks susitaikyti su tokiu gyvenimo lygiu, koks realiai yra. Nieko baisesnio, kaip gyventi pagal pajamas, neatsitiks. Pranašas nesu, gali lietuviams temperamentas prabusti ir kokį liepos mėnesį :)
    Kad nebūtų taip liūdna per krizę, siūlau prisiminti Oskaro Milašiaus pranašystes. Jis pranašavo galą Amerikai ir Didžiajai Britanijai. O Lietuva po visų pasaulio nelaimių turėtų tapti Šiaurės Atėnais. Jei tikim Morganų ir Rokfelerių sąmokslais, kodėl negalim tikėti O. Milašium ? :)

   • R.Medinis

    Skaičiau ir aš tas „Mikaldos“ pranašystes. Vaizdelis nekoks…
    Žmogus kalba (rašo) įtikinamai, bet vis tik neapleidžia jausmas, kad kaip ir visi „pranašai“ yra linkęs į perlenkimus ir spalvų sutirštinimą. Dar kur ekonominiai dalykai, tiek to – bet kai pradedi skaityti, kad JAV tyčia sukeks branduolinį karą tarp Indijos ir Pakistano, arba kad dar šiais metais įves kariuomenę į Ukrainą… ..

    • romas

     Man susidarė įspūdis, kad didžiausią įtaką ten daro rusiški šaltiniai. Kaip tik galvoju, kad Amerikos įtaka dabar stipriai mažėja, o Kinijos auga. Jei kas ir kelia pasauliui kokį nors pavojų, tai būtent Kinija. Ta valstybė totalitarinė, gyventojų skaičiumi lenkia visą baltąjį pasaulį. Jei ji pradės diktuoti ekonomikos taisykles, bus nekas. Žiūrėkit Afrikoje kas darosi. Kinai elgiasi be sentimentų. Papirkinėjami diktatoriai, finansuojami karai, užvaldomi gamtos resursai. Dar šiame amžiuje Kinija pasivys JAV. Kaip ji tada elgsis?

     • J. naivus

      Žmonės, papasuokit kokią nuorodą į tą straipsnį.
      Nepataikau, nors radau kitą – gana sąmojingą “ Apie krizės priežastis linksmai.“

     • Valentinas

      Man irgi atrodo, kad reali jėga tampa Kinija ir tas eskaluojamas konfliktas tarp kriščioniškojo ir islamiškojo pasaulio yra neadekvatus. Musulmonai iki galo nesupranta, kad artėja Kinijos viešpatavimo era, o ji su musulmonais taip nesiceremonys kaip Vakarai. Todėl pasaulio pabaigos, ta prasme musulmonų invazijos į Vakarus ir galutinės pergalės, nebus. Mus išgelbės Kinija :). Tiesa, jau dabar reikėtų pradėti mokytis hieroglifų. Pažįstu merginą studijavusią Vilniuje kinų kalbą, po to metus gyvenusią Kinijoje. Jos žodžiais, ta Kinija, kurią pažįstame iš kinofilmų, jos kultūra ir t.t. yra seniai praeityje. Iš visokių Šaolinio vienuolynų padarytos atrakcijos turistams panašiai kaip Rumšiškės. Visa kita yra normali europietiško gyvenimo būdo autoritarinė valstybė. Bet nesinervuokime, Indija mus užstos. Tik dėl visa ko nuo jautienos irgi reikėtų atpratintis ;)

     • Katinas

      „Dar šiame amžiuje Kinija pasivys JAV. Kaip ji tada elgsis?“
      Neatsimenu kuriame „VK“ zurnalo numeryje neseniai buvo straipsnis apie vakarieciu Kinijos nukariavima opiumo pagalba. Paskaitykit ir pasidalinkit nuomone.

 • Valentinas

  Nuėjau šiandien aš pasiimti vaiko iš darželio ir ką jūs galvojate? Prie direktorės kabineto Grybauskaitės rinkimų parašų lapai. Niekas nestovi ir neagituoja, bet pats gali prieiti ir pasirašyti. Neslėpsiu, taip ir padariau.

 • Karvė

  Mano nuomone tai, ką pasirinko Landsbergis – Meko filmo pristatymas ir paskaita studentams – atrodo daug reikšmingesni nei eilinis lūzerių pasitarimas. Galbūt iš jų atsiras žmonių, kurie kada nors sužadinti Lietuvos politikams nebūdingo bruožo – proto, nuveiks kažką prasmingo…

 • Petriukas

  O kur Mykoliukas su konspiracijos teorijomis ir abstrakčiomis lažybomis?

 • Katinas

  Norejau parasyt alfa.lt, bet uzteko paskaityt pirmus komentarus…
  Cia irgi neypatingi, apsimeta zinanciais. :-) Rizikuoju runkeliu zemej augti! :-)))
  Ar neatrodo, kad zaidimu „rinkimais i Prezidentus“ pradeta zaisti atsibodus zaidimui „renkam pinigus ir gyvenam sia diena“? Tsakant… D. Grybauskaite sudomino perspektyvesniu zaidimu ir padejo taska rinkimu tematika. Ir baige statyma! Gaila (neatsimenu iki kada galima kanditatuotis:-)), kad neatsirado verto kito kandidato protingai diskusijai apie LT ateiti.
  Idomi butu paties nuomone apie susidariusia (pagal K. Marksa)revoliucine situacija didziojoj dalyje pasaulio!?

  • Valentinas

   Pagal Marksą (viršūnės nebegali, apačios nebenori) nėra jokios revoliucinės situacijos. Apačiom patinka mėgautis vartojimu, viršūnėms patinka skatinti vartojimą. Laimingi visi išskyrus tuos, kurie nevartoja.

   • Katinas

    Pats matyt is „aukstesniu vidutinioku“ ar is „auksciausiu“. Dievo neturiu omenyje! :-)))
    Teisingai, kad vartojimas domina tik „vartotojus“! O kiti 3/4 pasaulio gyventoju? Jiems to neuztenka. Plyzzz…, paziurekit placiau!

    • Valentinas

     Gal gali patikslinti kas tie 3/4 pasaulio, kuriems neužtenka kažko? Tiesa, revoliucinė prieš ką?

     • Katinas

      Pasitikslinau per ta laika: 9/10 pasaulio gyventoju visiskai nedomina „vartotojiskas“ virusas! Jie tuo neserga!Gal Jus turite kita statistika?

  • romas

   Situacija pasaulyje yra revoliucinė tik ta prasme, kad augant Kinijai ir Indijai, toliau nebeįmanoma naudoti resursus tokia progresija, kaip auga pasaulinė ekonomika. Gerėjant gyvenimo lygiui, tos šalys norės geriau maitintis ir daugiau vartoti pramonės produkcijos. Žaliavos, vanduo ir žemdirbystės plotai yra riboti. Kinija kaip tik yra smarkiai užsiėmusi žaliavų šaltinių užvaldymu (turiu omenyje ne tik angliavandenilius). Manau, pasaulyje vyksta pramonės ir energetikos perorientavimas. Kovoti dėl žaliavų rinkų darosi pavojinga. Žaliavas parduodančios šalys greitai turtėja, o praturtėjusios pradeda kelti problemas (pasaulyje pilna visokių postkolonialinių teritorinių problemų, o dar islamas). Po krizės turėtų pasipilti masė naujų technologijų. Taip pat manau vakarai turės išmokti gyventi kukliau. Lietuva į buvusį vartojimo rojų irgi sugrįš negreit. Dabar laikas būtų Lietuvai kažkuo laiko dvasioje užsiimti. Nuojauta sako, kad atominės elektrinės nereikėtų statyti. Reiktų galvoti apie galimybę verstis grynai vietiniais atsinaujinančiais energijos resursais. Panašiai turės ir pramonė persiorientuoti (ekologija, antrinis panaudojimas, biotechnologijos). Laimė, kad esam ES. Jei to nenorėsim daryti, privers:)

   • Katinas

    Nesutinku su pirmu teiginiu! Tai tik pasekmes. Pagrindine, mano manynu, problema – globalizacija. Ankstyvas nedadirbtos teorijos igyvendinimas.

    • Valentinas

     Na ką gi, turime dar vieną antiglobalistą čia:) Kodėl man taip nesiseka ir aš ant jų užsiraunu?
     Gerbiamas Katine, vartojimas arba kitaip noras gyventi gerai, nebadauti, turėti darbą, gyventi taikiai, auginti vaikus nuosavame būste, pramogauti, atostogauti yra vienintelis ir pagrindinis motyvatorius jungiantis absoliučiai visą žmoniją. Šia prasme tibetietis nieko nesiskiria nuo čiliečio. Globalizacija yra natūralus savaime vykstantis reiškinys, kuris prasidėjo tada kai viena gentis išėjo iš savo teritorijos ir susitiko su kita gentimi. Nuo to laiko ir globalizuojamės. Paskutinių metų globalizacijos suintensyvėjimas susijęs su technologijų išsivystymu. Bet tai nieko naujo. Praeityje, kai žmogus nuo žemės užlipo ant arkio, globalizacija padidėjo ir labai stirpiai. O kai dar išmokome pasigaminti laivus :)
     Juokingiausia antiglobalizaciniame judėjime yra tai, kad jis pats yra globalizacijos sudėtinė dalis. Norite to ar nenorite jūs esate globalistas, net jei jūsų tikslas ir yra antiglobalinis :)

     • Katinas

      Matau, kad mūsų terminų supratimai skiriasi. Tai ką išdėstėte, kaip žmoniją jungiančius elementus, yra poreikių tenkinimas. Vartotojiškumas tai jau liga, kuria pasinaudodami globalistai (pagal Jūsų termino suvokimą)bandė judinti progresą. Deja… Ar gamtoje matėte liūtę miegančią tarp nudobtų antilopių ir aplink, kaip sargą, vaikštantį liūtą? :-))
      Tikriausiai pripažystate konkurenciją? Kokį kitą tokį stiprų judėjimą pasaulyje matėte po Soclagerio griūties? Tai kokia konkurencija… panašiau „veidrodėli pasakyk, kas pasaulyje gražiausias“.
      Sutinku su paskutine pastraipa. Pabandysiu palyginti. Baigėsi mūšiai ringe ir prie nugalėtojo priėjo vienas iš žiūrovų ir paklausė – kaip jaučiatės? Šiuolaikinis globalizacijos supratimas man panašus į didžiules muštynes, kai lieka vienas nugalėtojas, bet nėra kam prie jo prieiti ir paklausti. :-)
      Taip, nuo rato isradimo pasaulėziūra plečiasi. Bet nuo šių laikų technologijų labai jau atsilieka jų pritaikomumas. Kai kurių žmonių mastymas man primena mažo vaiko ambicingumą ir euforiją laimėjus kompiuterinį žaidimą. Nuoširdžiai, ne Jums taikau.