V.Landsbergis rinkimuose nedalyvaus. Tai kam reikėjo karvelius siuntinėti?..

Kažkada seniai seniai politiniai lyderiai kolegoms laiškus rašė sėdėdami prie Razlivo ežero… laiškai keliaudavo traukiniais ir arkliais.

Nepaisant o, kokią kokią sumaištį sukeldavo…

Vytautas Landsbergis rašys laišką iš Briuselio, ir siųs jį elektroniniu paštu, nes karvelius šiandien pakeliui gaudo ir valgo, tačiau jo laiškas sumaišties nesukels…

Nes V.Landsbergis partijai praneš, kad Prezidento rinkimuose jis nedalyvaus. 

Tai gerai, nes toks sprendimas yra vienintelis teisingas. Ir pačiam V.Landsbergiui ir partijai, kuriai jis vis dar priklauso.

Tačiau man vis tiek keista, kodėl V.Landsbergis nepasiuntė to karvelio anksčiau? Kodėl laukė iki pat paskutinės minutės, taip didindamas įtampą savo paties partijoje, leisdamas jai skaldytis ir dalintis į grupes?

Kodėl leido visiems, kas netingi žongliruoti jo pavarde, siuntinėjo karvelius su žinia, kad viskas įmanoma, aiškiai nepasakydamas, kad jo galimas dalyvavimas rinkimuose viso labo tėra spekuliacija. Pigūs žaidimėliai, tsakant… 

Ar taip norėjo pasitikrinti savo reitingą? Ar – patikrinti, ar A.Kubilius vis dar turi pakankamą paramą partijoje?

O gal tikrai planavo dalyvauti rinkimuose ir tik susipažinęs su paskutiniųjų reitingų duomenimis nusprendė, kad vis dėlto neverta?

Jei teisingas yra paskutinis spėjimas, tada bent galėjo atvažiuoti į Lietuvą ir tiems, krikščionims demokratams, R.Lopatai, A.Bumblauskui ir D.Stancikui ir visiems kitiems, kurie taip norėjo matyti V.Landsbergį kandidatu, į akis pasakyti: labai norėjau, bet supraskit, net su jūsų pagalba nieko neišeis…

Būtų gražu ir garbinga.

Suprantu, Jono Meko filmas pristatymas Londone, paskaita studentams – neeilinės reikšmės dalykai ir partijos taryba, kurioje bus priimami sprendimai dėl prezidento rinkimų nė iš tolo negali su tokiais įvykiais lygintis.

Nors žinant iš anksto tikriausiai ir tokius nesuderinamus savo reikšme dalykus tikriausiai buvo galima suderinti.  

O gal net nebereikia nieko derinti… gal tiesiog atėjo tas laikas, kai J.Meko filmo pristatymui V.Landsbergis reikalingesnis nei konservatorių partijos tarybos posėdžiui?  

P.S. Beje, o laiške tikriausiai pasakys, kad taip ilgai galvojo sąmoningai ir tik partijos interesų vardan.

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...