Vieša vieta…

Joniškélis.

Karpiu dvaras.

V.Bareikis, A.Orlova, E.Zabelov iš Baltarusijos…

Gulim sau ant pievos, alus, kava ir ,žinoma „Camel“…

Ir staiga dama iš už pusantro metro pakilusi iš miegančio džentelmeno glèbio nepatenkintu balsu klausia: gal galima bůtu nerůkyti, čia juk vieša vieta…

Atsakymas: negalima, nes vieša vieta labai didelé ir jei nepatinka, galima pasitraukti.

Užknisa tokie viešu vietu ieškotojai…

(23 balsų, vidurkis: 1,22 iš 5)
Loading...
 • Reikia žiūrėti pozityviai. Kenkia tas rūkymas. Aš va jau ilgiau nei para nerūkęs.

  • kreivaranki, sveikinu su tokiu pasiekimu! Bet manau, kad gali ir geriau. Įsidėk nerūkymo kalendoriuką savo tinklarašty, gal labiau veiks :)

   Panašu, kad Artūro įrašas telefonu rašytas, nematytų rašmenų apstu. Gero poilsio šiaip ar taip, baltai pavydžiu šių dienų Lietuvos orų.

   • Auksinis kardas

    Durnyste tame, kad pvz. plansete, kuria dabar rasau, net nera telefonas, o pridetas kalbos pasirinkimas rodo „lietuviu“. Tik raidziu nera. O kas link AR iraso: susidure dvi laisves – laisve smardinti, bei laisve netrikdomai kvepuoti. Zmogus net nesuvokia, kad pirmoji yra apribota protingai, ir kam dera pasitraukti daug neburbuliavus. Nugalejo chamas, meno gurmanas.

    • Arturas

     Račas tiesiog pamiršo, kad jo laisvė baigiasi ties ta riba, kur prasideda kito žmogaus laisvė.

  • Taškas

   kreivarankiui – 10 + !!!

 • Edvinas

  Ji jūsų gan mandagiai paprašė nerukyti viešoje vietoje, o jums vos bokalas iš rankų neiškrito.

 • baekjo

  kur dingo u nosinės? a ų ų ų?

 • sataniuga

  Liepa 29, 2012
  Žalgirio arena
  Red Hot Chili Peppers

  Alus, kava, Winston. Dama lieka džentelmeno glėby ir netgi šypsosi. Aš jai irgi šypsausi.

  Kartais užtenka atsidurti tinkamoje vietoje.

 • Giedrius

  ka as zinau, man kaip nerukanciam tikrai smirda cigaretes dumai, nieko keisto ar blogo damos poelgyje nematau….

  • Marius

   Viešoje vietoje Lietuvoje rūkyti yra galima. Nebent Pasvalio rajono savivaldybė yra uždraudusi rūkyti Joniškėlio parke, tačiau tokiu atveju turėjo būti pakabinti ženklai informuojantys, kad čia Joniškėlio parke rūkyti draudžiama. Manau Artūras Račas yra pastabus ir įstatymų besilaikantis žmogus. Tad damos apeliacija į viešą vietą yra beprasmė ir iš vis ne prie ko.

   • Auksinis kardas

    Tenka kartotis:

    LR TABAKO KONTROLĖS ĮSTATYMAS, 19 str., 4 dalis:
    “Juridinio asmens valdymo organai privalo užtikrinti, kad juridinio asmens darbuotojai, aptarnaujami klientai ir lankytojai nebūtų priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru, taip pat kad matomose vietose būtų iškabinti įspėjamieji užrašai ar ženklai apie draudimą rūkyti, įrengtos specialios rūkymui skirtos patalpos (vietos) ir iškabinti jas nurodantys užrašai ar ženklai.”

    http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_l?p_id=430390

    Rengėjas tiesiog turėjo užtikrinti lankytojų teises į kvėpavimą be smarvės, jie tokias teises šiuo įstatymu vienareikšmiškai turi.

    • Marius

     Nepilnai cituojate įstatymo straipsnį. Cituojate kas ir kaip turi įgyvendinti. Cituokite kur yra draudžiama:
     „1. Lietuvos Respublikoje rūkyti (vartoti tabako gaminius) draudžiama: …“ ir yra išvardinta kur negalima, nei vienas neatitinka kodėl Joniškėlio buvusio dvaro parke negalima rūkyti.

     Įstatymo 19 straipsnyje dar yra punktas 3. „Savivaldybių tarybos turi teisę uždrausti rūkyti viešose (parkuose, skveruose ir kt.) ir kitose jų valdymo kompetencijai priklausančiose vietose.“ Ar yra Pasvalio rajono savivaldybės taryba uždrausi čia rūkyti? Ne, Joniškėlio parke rūkyti nėra draudžiama. Net jei būtų draudžiam, turėtų būti tai pranešantys skelbimai. Tad Artūras Račas galėjo čia rūkyti. Nors aš nerūkau, jo vietoje į damos pretenzijas būčiau dar užsitraukęs pypkę…

     • Taškas

      Bravo!!! Savas žmogus.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Čia labai tiktų Marlboro reklama. :)
      Po to visi šauniai padarom po kaušą ir užsitraukiam kvapnaus tabakėlio.
      O tą bobą (su visais jos draugeliais internete) suima aparpuolis iš pasiutimo.
      Pabaigoje orkestras groja laidotuvių maršą Nr.2 tiems, nuo aparpuolio galą gavusiems.
      Ir, svarbiausia, viskas vyksta в ритме джаза. :)

     • Ačiū, Mariau. Būtent tai, tik daug trumpiau ir, žinoma, be nuorodų į įstatymą ir paaiškinau tai damai. Be keiksmažodžių, nors šiaip jau ji buvo jų verta:)

  • bang

   Auksinis kardas teisus, ne Marius.
   Aš rūkorius, jei ką.

 • Fredis*

  Kiekvienas mąstantis individas, darydamas viešoje vietoje kokį nors neįprastą veiksmą, pav. džiovintų tabako lapų smilkymą, turėtų pagalvoti apie šalia esančius bendrapiliečius. Mes visi kartu kuriame visuomeninį gėrį, todėl kylančios buitinės įtampos mums nereikalingos. Kovokime idėjiškai. Anksčiau šalia rūkančiai būtybei (būtybė – gyvas padaras, žmogus yra aukštesnė už gyvulį b.) aš irgi duodavau pastabą, tačiau kaskart įsitikinu, kad tai yra beprasmiška, geriau tyliai ir ramiai pasišalinti.

  • Išvada: visi rūkaliai egocentrikai. Daugelis jų chamai.

   Tai lečia netgi įvairius vadovus. Kai pagalvoji… kuo aukščiau žmogus užsirioglino karjieros laiptais.. tuo jam mažiau rūpi aplinikinių gerovė ar net nuomonė.

 • Taškas

  Ne dama ten buvo, o keulė.

  Dama būt be triukšmo patraukusį savąjį džentelmeną dar už pusantro metro, tai padariusi tyliai ir taip pastačiusį rūkorių į nepatogią padėtį.

  Artūrai, reikia naujo – bendrapasaulinio ar bent bendraeuropinio politinio judėjimo prieš rūkorių diskriminaciją.

  • suomis

   Klausiausi Piontkovskio. Tai, pagal jį, kiniečiai numano pajudėti link Sibiro. Jau užsiima fotografine žvalgyba. Fotografuoja, visą, Rusijos pasienio ruožą.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Jei jau kalbame apie damas ir džentelmenus, tai pastariesiems visada būdavo būdinga damų atsiklausti: ar galiu užsirūkyti?

   Šiaip tai labai pavydžiu britams: turi karalienę, princus ir yra į ką pasižiūrėti prieš kaip nors pasielgiant.
   Lietuva šiuo atžvilgiu – vos ne laukiniai vakarai, kur indėnų niekas neklausė – galima ar ne, bet įvedinėjo savą tvarką.

   Beje, rūkymas turi vieną naudingą savybę – ramina.
   Tačiau rūkoriai, kaip taisyklė, turi negerą savybę – rūkyti bele kur ir bet kada užsinorėjus.
   Štai man jau n metų yra tokia problema (gyvenu antrame aukšte, o tas pilietis – žemiau) – tas žemutinis kaimynas, kažkodėl, nes turi balkoną, kuris tokiems reikalams tikrai patogesnė vieta, laiks nuo laiko rūko vonioje, o jo kvapai ateina į mano vonią (ir kaip to kvapo išvengti iki šiol niekas dar nesugalvojo).
   Klausimas: ką daryti?
   Nusukti jam sprandą ar dar palaukti? :)

   • Taškas

    Rūkau savajame balkone. Viršutinė kaimynė mandagiai užsidaro savo langą, kiek galėdama tyliau.
    Aš išgirstu. Abiem nemalonu.

    Sėdžiu balkone ir skaičiuoju:

    Viena cigarete – 5 cm, taigi per dieną pokelis – jau visas metras, kas trys metai – kilometras, per n metų – brrrr…

    Toks tikrai nekvailas Michailas Barščevskis guodžia – mest rūkyt ne visada sveika.

 • Valentinas

  KaŽin kaip suregauotų Artūras jei ta moteriškė preitų ir nusivemtų šalia jo Camel pakelio? Juk irgi vieša vieta? Apskritai, rūkalių nesugebėjimas suvokti ant kiek šlykštus yra šis jų įprotis ir kad rūkymas šalia kito žmogaus yra smurtavimas prieš kitą žmogų yra pribloškiantis. Kai kurie tiesiog nutyli, bet atsiranda tokių kaip Račas, kurie ne tik, kad neatsiprašo, bet drįsta viešai rašyti „užknisa“ taip atskleisdami savo bjiauriausią chamo sieliūkštę. Su smurtu reikia kovoti ir laimei rūkymas vis labiau išstumiamas iš viešosios erdvės. Jau negalima rūkyti kavinėse (geriausias valdžios sprendimas per 20 metų). Anksčiau ar vėliau prieisime, kad užsirūkymas viešojoje erdvėje, kai aplink per 200 metrų yra kitų žmonių, būtų prilygintas chuliganizmui. Tikiuosi, kad sulauksiu tokio laiko, kai visokie chamai norėdami pačiulpti Camel lįs į kokį rūsį ir tūnos ten be interneto ir mobiliojo ryšio!

  • Taškas

   Valentinas kaip visada – tolerancijos viršūnė.

   • Valentinas

    Taške, Artūras parašė „Aš išprievartavau tos bobos bronchus ir biški plaučių, o dabar ji mane užknisa“ tai kokios tolerancijos galima tikėtis? Kai prievartautojas kaltina auką, kad ji pati kalta,nes vilkėjo per trumpą sijonėlį ar irgi reiktų tolerantiškai žiūrėti?

    • Taškas

     Taigi, taigi , tikrai sutikčiau, jei Artūras būt užsirūkęs be damos leidimo patalpoje, automobilyje etc

     Čia gi – tolimame užkampyje susirinkusių iš visos Lietuvos vienodai trenktų sambūryje:

     Festivalis „Ad Astra“ – šeštadienį, liepos 28 d.. Vieta – Pasvalio r., Joniškėlis, Karpių dvaras. Pradžia 20 val.

     Ir dar – naktį!

     Prieš kurį laiką panaši publika, tik sostinėje naktiniame Pink Floidų „Sienos“ koncertiniame pastatyme, sedėdama petis petin numeruotuose suoluose ir parūkydavo, ir dėl šalčio patraukdavo iš plėčkutės, ir pasiūlydavo kaimynui…Buvo tikrai fain- toks masinis kaifavimas…

     Tiesa, tada dar nebuvom ES ir nevaizdavom šventesnių…

     • Sejanus

      Kaip smagu turėtų būti pankuojančių paauglių pasaulyje… masinis kaifavimas, suvokti pasekmes savo ir aplinkinių plaučiams smegenėlių neužtenka, pabarantys suaugę tėra kažkokie „šventesni“…

     • Taškas

      Taigi, kad kaifo kaifas ir yra užmiršti – bent laikinai – kad 2×2=4 ir kitas geležines regulas…

      To koncertinio pastatymo recenzijose, aptariant Jurgio Didžiulio ar Onos Kolobovaitės debiutus buvo pabrėžiama ypatinga atmosfera, netgi – aura.

      Jei atmosfera- tai su kvapais. O jų ten būta įvairių – nuo malūnsparnio dujų, brendžio ar trejų devynerių, CAMEL ir prastesnių, net visai prastų cigarečių iki puikiausio, gero tabako pypkės dūmų.
      Pypkiavo (praktiškai visą koncertą) toks bitlų bendraamžis žila kasyte …Tikras pypkės meistras, gal rekordininkas net koks.

      Neįsivaizduoju kokia publikos reakcija būtų, jeigu toji „dama“ kvykteltų apie dūmų žalą josios plaučiams…

      Net gelsvoji spauda lyg ir nusivilusi konstatavo, jog Vingio parkas po šio masinio renginio liko toks švarus ir – a nei vieno sulaikyto apsvaigusio jaunikaičio.

      O anų ten buvo tikrai nemažai…

 • Viktorija

  O gal ta dama laukiasi vaikelio? Pamenu, kai laukiausi aš, turėjau nemažai problemų su viešom vietom ir rūkaliais smirdaliais. Aš neišdrįsdavau paprašyti nerūkyti,todėl tekdavo keliauti nuo vieno lauko staliuko prie kito. tik retai rasdavau sau švarią vietelę.
  Be to, cigarečių dūmai kenkia grožiui,- todėl vyrukai, jei norite šalia savęs matyti gražias, išpuoselėtas moteris – nepūskite joms į veidą rūkalų, nereikia nudėvėti savo moterų.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Nebūtinai – nuo rūkalų pasmirsta rūbai.

 • leokadija

  ir dar nelietuvišku šriftu… Ir ta dama (jei teisingai parašyta) prašė labai mandagiai… Aš būčiau išsisakiusi pikčiau. Kažkodėl manau, kad šis rašinys tik Račo provokacija. Jis negalėtų taip elgtis…?…..

 • G.

  jo, cia uzkalnis loginus nukniso, trolins, kol seimininkas referendumuose aktyviai nedalyvaut ruosias.

 • Nu ir kaip drįsta kažkokia dama „iš mužikų“ trukdyti aristokratui Račiui su kompanija mėgautis gyvenimu. Jis gi pasaulio valdovas !!!

  Ir jei kam nepainka lai aina na.mo

 • Gytis

  O mane užknisa tokie rūkoriai, kaip pats, Artūrai. Aš irgi dvidešimt metų rūkiau, bet prieš užtraukdamas apsidairydavau, ar mano laisvė rūkyti nepažeidžia kito laisvės neuostyti dūmų. Jei pamiršdavau ir man kas nors primindavo, susigėsdavau. Šiaip protingas žmogus esat, gal pamąstysit iš naujo…

  • Apžvalgininko nuomonė

   Ir dabar būtų labai įdomu sužinoti kaip sugebėjote mesti tą užsiėmimą?
   Absoliučiai daugumai rūkorių tai – neįmanoma misija.

   • suomis

    Pigiau grybo. Imi ir meti.

    • Apžvalgininko nuomonė

     Nežinai kas tai yra, todėl nešnekėk.
     Kas rūkė, tas žino – mesti yra praktiškai neįmanoma.

     • suomis

      Ėmiau ir mečiau. :) Labai paprasta. Nors rūkiau kaip garvežys. Nėra ir nereikia. Taip, kad nepasakok. :) Bet turiu pasakyti – man rūkaliai netrukdo. Tik neužkniskite patys ir neužknisinėkite kitų. :)

     • Apžvalgininko nuomonė

      Nebuvai tikras rūkorius, todėl ir apie tai negali pasakyti nieko tikro.
      Pvz.: kiek metų rūkei? Dėl ko rūkei, kada užsirūkydavai?
      Garantuotai buvai proginis – visi rūko, tai ir aš.
      Tokie yra ne rūkoriai, o beždžioniautojai.

   • Gediminas

    Būdas mesti yra. Tik noras dažniausiai nepakankamas. Pvz. pasirašote sutarti su kitu žmogumi, kad jei per 5 metus bent kartą užsirūkysite – sumokėsite, milijoną. Viskas. Paprasta kaip 2×2.

    • suomis

     Fignia. Didelės deklaracijos nieko gero neduoda. Reikia paprasčiausiai pribręsti arba prieiti „liepto galą“. Tuomet metama lengvai ir greitai.

    • Sejanus

     Gediminai, bandei ar fantazuoji? Nes nieko srityje neišmanančių, jokios patirties anei žinių neturinčių fantastų patarimų rūkantieji ir taip prisiklausę.

 • Pingback: Ei, vaikine, čia moterų pliažas! « Žymantas Baranauskas()

 • Gvidas

  Na ir nusivyliau čia p. Raču. Na gal po kurio laiko supras, kad rūkymas asocialus veiksmas, ypač viešoje vietoje. Tuo labiau kai žmonės už 1,5 metro. Ir pasitraukti visgi, jei būtu kultūringas, turėtų rūkorius. Nes šalia gulintis žmonės niekuom nenusikalto, kad jūs esate priklausomas nuo narkotinės medžiagos – nikotino. Ir rūkydamas žalojate aplinkinių sveikatą.

 • Užknisa tokie kaip Jūs. Galima prie jūsų gal ir šikti ir tai Jums netrukdys? Jūs darote tai, kas trukdo kitiems, todėl reikia ne pasiųsti kitus, o pagalvoti

 • Šamanas

  Kodėl atsirado šis provokacinis įrašas su lengvai nuspėjama reakcija? Gal atėjo laikas sukurti pretekstą pavadinti visus dundukais, pasiųsti pas Užkalnį ir pakabinti lentelę „Uždaryta“?

 • nerijus

  Alkoholio vartojimas viešoje vietoje yra draudžiamas.

  http://www.15min.lt/naujiena/miestas/vilnius/vilniaus-policija-primena-apie-baudas-girtaujantiems-viesose-vietose-41-92875

  Reikėtų uždrausti ir rūkymą viešose vietose. Bus sveikiau visiems- ir rūkančiam ir šalia uostančiam.
  Šiaip, rūkymas yra rūkančiojo malonumas, tai, derėtų, malonumais mėgautis ten, kur kitiems netrugdo.
  Pvz.: rūkoma net viešose stotelėse, kai pliaupia lietus. Žmogus pasijaučia esąs stotelės savininkas ir leidžia sau pramogauti, kai kiti, neapsikentę dūmų smarvės, turi stovėti lauke.

  • Gintautas

   Nerijau, rūkyti stotelėse, laiptinėse ir n+k kitų vietų yra draudžiama. Pamatote tokį – kvieskite policiją. O rūkymas ant pievelės po atviru dangumi yra visai kitas reikalas.

 • Izbliondimas

  Galiu pasakyti šia tema tik tiek, kad į tą mūsų namo balkoną, iš kurio pastoviai rūksta ta smarvė ir dėl ko mes negalime atsidaryti lango, t.y. dūstame, – nebus kitaip, kaip vieną kartą bus įmesta granata…
  Na, o tam viršutiniam kaimynui, kuris vis išpila sisiukus per balkoną ir vasarą kvapelis kyla taip pat atsakantis (mat gyvename antrajame aukšte), pasiūlysiu netaupyti tualete vandens, nes aš jam už klozeto vandenį pažadėsiu apmokėti…
  Taigi, net tik vagių, žudikų šalelė, bet dar ir smirdžių..

 • Rytis I

  Šešėlyje – 33 laipsniai. Tokiu atveju manau tiktų trumpai, kažur girdėta: Jei nenori blogai galvoti apie žmones, geriau išvis negalvoti.

 • Kriukas

  Labiausiai tai užknisa tokie viešų vietų radėjai, manantys, kad gali savo smirdalus pūsti visiems į veidą. Įsivaizduokite, įsitaisytų šalia jųsų dama ir visą laiką bezdėtų. Kaip reaguotumėte?

  Trauktis turėtų ne tas, į kurio veidą dūmai eina, o tas, kuris tuos dūmus sukelia. Tokie dūmai – tolimas davimo į snukį giminaitis. Į snukį kaimynui? Ir dar moteriai?

  Dėl tokių nekreipiančių į aplinkinius dėmesio Palangos pliažuose nebeįmanoma ramiai pagulėti.

  (Kad esu dundukas – žinau, galite nevargti man tai aiškindamas)

 • Viktorija

  Keli argumentai prieš rūkymą viešose vietose:

  1. Yra pasirinkimo laisvė rūkyti (nerūkyti). Pasirinkimo laisvės kvėpuoti (nekvėpuoti)žmogus neturi.

  2. Tabako dūmų įkvėpimas (net ir nerūkant tiesiogiai) yra žalingas sveikatai.

  3. Labai tikėtina, kad staigų kūdikių mirčių sindromą sukelia būtent tabako dūmai.

  4. Rūkydamas žmogus aplink save plačiai paskleidžia dūmus, oro kokybė krenta, todėl rūkalius suvartoja keliolika kartų daugiau kokybiško oro kitų sąskaita.

 • Viktorija

  Ai, dar –
  5. Nešvara – dažnai rūkaliai išbarsto pelenus kur papuolė, išmėto nuorūkas kur patinka.

 • leokadija

  tiesą sakant, norėčiau, kad A. Račas būtų sveikas. Gal jam padės ši Leonardo Coheno „įdainuota“ socialinė akcija?
  http://www.youtube.com/watch?v=ADm6pgzeeBI
  Man padeda nebepradėti :)

  O beje, savo sveikatos saugojimas labai susijęs su pilietiškumo ir atsakomybe prieš šeimą ir visuomenę. Manau, autorius toks yra. Linkiu mesti.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Rūkymas yra priklausomybės rūšis, o mesti sunku ar net neįmanoma (kas meta, tas, tikriausiai, kad ir ilgai prarūkęs, nebuvo tikras rūkorius – tikras nemestų), nes jokio kitokio pakaitalo, kuris taip apramintų ir pan., nėra.
   Kaip taisyklė tie, kurie meta rūkyti, pradeda daug valgyti (tuo metu, kada jie užsirūkydavo, dabar jie ką nors vis kramto) ir sustorėja neįmanomai.
   Vienintelis rūkymo baubas yra plaučių vėžys – žinau labai daug liaudininkų, kurie nuo to mirė.
   Tik man, kažkodėl, panagrinėjus tai ar jie buvo tikri rūkoriai, ar ne, tai ne visi jie tokie atrodytų, gal net mažuma, kas leistų daryti išvadą, kad ne visi gali būti rūkoriais – yra tokių, kur rūko visą amžių ir pragyvena vos ne šimtą metų.
   O yra tokių, kurie, manyčiau, yra nekokios sveikatos, tai tokiam rūkymas greitai įvaro vėžį.

   Prie to paties pridėsiu, kad man labai patikdavo Marlboro ir pan. reklamos – gaila, kad jų nebėra, nes kas norės rūkyti, tas rūkys ir nieko jam nepadarysi.
   Todėl agituoju matulų ir pan. į seimą neberinkti.

   • Auksinis kardas

    Bet kokios nepriklausomybės pabaiga – įmanoma. Aišku, pirmiau turi atsirasti pabaigos noras. Bet gal labiau patinka pakuotės su kupranugariais, ir kaip gerai su jomis atrodai. Akmenin rinkodaros įkalta įvaizdžio herojika – vėtyto kaubojaus, darančio saldžią pertraukėlę.

    Teigiamas narkotikų poveikis – mitas, nes ir nerūkydamas, negerdamas alkoholio, gali rasti būdų susivaldyti, nusiraminti, pralinksmėti, būti geresnės nuotaikos – pasaulis pilnas nerūkančių ir negeriančių, nesmirdančių kvaišalais, ir jie anaiptol nestokoja jausmų, dargi aukštesnio grynumo, kokybės. „Tikro rūkoriaus“ ar alkašo medalis ko gero yra gaunamas už atgulimą graban su plaučių vėžiu, ar užsilenkus nuo surogato? Jei sugebi baigti su priklausomybe, tada ir esi tikras – nugalėtojas, – nepriklausomai nuo apkvaitimų žaidime pasiekto lygio. Tokių ne vienas ir ne du, labai abejoju, kad daugelis sustorėjo – gyvena kaip ir anksčiau. Šiek tiek kokybiškiau, mažiau keliant nepatogumų ne tik sau, bet ir aplinkiniams.

    • Auksinis kardas

     Cha cha, priklausomybės, aišku… :-DDD

     • Apžvalgininko nuomonė

      Neįtikinote:
      1. tikras rūkorius jaučia tam fizinį ir emocinį poreikį, bet ir negauna, kaip taisyklė, plaučių vėžio;
      2. priklausomybe galima pavadinti ir norą valgyti, nors ir tai labai dažnam įvaro įvairias ligas – viršsvoris, kraujagyslių kalkėjimas ir t.t., ir pan., kas yra žymiai dažnesnė mirties priežastis (pati dažniausia iš visų priežasčių), nei plaučių vėžys nuo rūkymo.
      Taigi:
      1. tikram rūkoriui rūkymas kaip ir būtinybė;
      2. kas meta, tas nebuvo tikras rūkorius;
      3. ta poniutė iš sabuntujaus galėjo tik paprašyti, bet kažin ar galėjo reikalauti, kad nerūkytų, nes yra tokia tvarka: jei bardakas, tai bardakas – visi atsipalaiduoja ir nepriimtinas joks nuotaikos sugadinimas.

     • Auksinis kardas

      „tikram rūkoriui rūkymas kaip ir būtinybė; kas meta, tas nebuvo tikras rūkorius“

      Pritrūkau logikos: arba yra ką mesti, arba nėra. Jei kalbame apie metimą, tai ir kalbame apie nutrauktą būtinybę. Kas ir žinoma kaip sėkmės, įveikiant priklausomybę, atvejai.

     • Apžvalgininko nuomonė

      Esmė ta, kad ne kiekvienam rūkymas atneša ligą, todėl tas, kuris mėgsta rūkyti ir jam tai niekuo negręsia, gali ir nemesti – būtinumo nėra.

     • Apžvalgininko nuomonė

      T.y. mesti privalo tas, kuriam tai yra kenksminga, dėl ko aš tokius metusius ir vadinu netikrais rūkoriais. Čia ne tik užsispyrimas – čia daugiau organizmo ypatybė, kada žmogui rūkymas ne tik patinka, bet ir tinka.

     • Auksinis kardas

      Gal pavyktų suformuluoti rekomendacijas, kaip aktyvūs beigi pasyvūs rūkantieji galėtų nustatyti, kad jiems mokslo patvirtintas nuodas, nepaisant tokios sunkinančios aplinkybės, yra tinkamas, gal net pageidautinas papildas?

     • Apžvalgininko nuomonė

      O, va čia jau kiekvieno asmeninis reikalas, nes kiekvienas bandymas kuo tai užsiimti yra kiekvieno asmeninė rizika.
      Suprantu tuos, kuriems nepatinka, kada kitas dūmija – ir man yra tokių situacijų.
      Bet tas rūkantysis pats sprendžia kas jam tinka, o kas ne ir arba meta rūkyti arba ne.
      Tur būt intuityviai, nes jei pajus, kad jam blogiau nuo rūkymo, o ne geriau, tai mes tikriausiai.

     • Auksinis kardas

      Turbūt mokslui derėtų labiau remtis nuojauta…

     • Apžvalgininko nuomonė

      Mokslininkai atradimus daro kaip tik taip (pagal nuojautą), o jau tik pasiekimai tebūna objektyvūs dalykai.
      O gal „tikro rūkoriaus“ sąvoka yra visai ne mokslo objektas?
      Panašiai kaip dievo?
      P.S. tikro rūkoriaus ir dievo sutapimas čia yra visai atsitiktinis dalykas, nors dievu netikiu, o štai, kad yra tikrų rūkorių, kurie rūko, nes jiems tai tinka ir patinka bei nekenkia, tikrai žinau.
      Kai kas bando tikrą rūkorių pajuokti, jį prilygindami tikram pijokui, bet tai nėra teisinga: pijokas, kaip taisyklė, yra prasigėręs žmogus, kritęs visom prasmėm, o tikras rūkorius gali būti sėkmingas asmuo, bet tik tiek, kad turi tokį pomėgį (gal priklausomybę?) mėgautis rūkymu.

   • Osvaldas

    Pasiskaitykit A. Carro metodą, gal padės.

 • JP

  Sąžiningai ir visai pagrįstai uždirbęs tokią reputaciją kaip A.R., tokių pastebėjimų neskelbčiau….Griauna daug. Neturiu teisės moralizuoti būdamas svečiuose, bet nesmagu, kai idealai griūna…

 • donas

  Račas visgi pasamonėje nori būti panašus į „blogiuka“ Užkalni, todėl karts nuo karto išlenda tokių tekstu.

  • Viktorija

   Aš manau daugelio rūkalių pasąmonėje galima atrasti ego, kuris sako: „nagi, nagi, aš juk cool!“, ir todėl daugelis jų (ypač jaunesnių) mano akim yra tiesiog nelabai pilnavertiški, truputį kompleksuoti. charizmos cigarečių pakelyje nenusipirksi :)

 • paplaukes

  Linkiu mesti.

 • Andrius
 • Fredis*

  Tinklaraštininką nuo Camel cigarečių rūkymo galima atbaidyti tik paminint ir priminant faktą, kad tai yra amerikietiškas tabako gaminys http://www.youtube.com/watch?v=MbHMZ6WSzlc

  • suomis

   Beje, Camel cigaretes mėgo Rozenbergas, vienas didžiausių nacių šulų.

 • gato

  Mano nuomone, kol tai yra legalus dalykas, pasitraukti turėtų ta pusė, kuriai netinka. Šiuo atveju, jei trukdo dūmai, dama su džentelmenu turėtų ieškoti kitos vietos. O po to aktyviai kovoti, kad jų mėgstamose lankytinose vietose rūkyti būtų draudžiama (kaip pavyzdžiui Nidos paplūdymiuose). Aš asmeniškai pasitraukiu kai pavyzdžiui kažkas šalia garsiai klausosi man nepatinkančios muzikos ar turi mažų vaikų, kurie lanksto aplink, klykauja, pila ant tavęs smėlį ar mėto žaislus. Nemėgstu svetimų vaikų savo poilsio zonoje, bet neinu ir nereikalauju, kad juos išsivestų, o pasitraukiu pati…

  • Auksinis kardas

   Eiliškumas turėtų būti toks: pradžioje skaitome įstatymą, vėliau reiškiame nuomones ir užknisimus.

   LR TABAKO KONTROLĖS ĮSTATYMAS, 19 str., 4 dalis:
   „Juridinio asmens valdymo organai privalo užtikrinti, kad juridinio asmens darbuotojai, aptarnaujami klientai ir lankytojai nebūtų priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru, taip pat kad matomose vietose būtų iškabinti įspėjamieji užrašai ar ženklai apie draudimą rūkyti, įrengtos specialios rūkymui skirtos patalpos (vietos) ir iškabinti jas nurodantys užrašai ar ženklai.“

   http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_l?p_id=430390

   • Gintautas

    Karde, čia apie rūkymą uždarose patalpose kalbama, nepainiokite skaitytojų.

    • Auksinis kardas

     Kur šioje dalyje perskaitėte „uždarose patalpose“? Užtat aiškiai pasakyta, kad administracija turi užtikrinti, kad „klientai ir lankytojai nebūtų priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru“.

     Įstatymo principas numeris vienas yra žmogaus teisė į aplinką be tabako dūmų, ne atvirkščiai:

     3 straipsnis. Valstybės tabako kontrolės politikos principai
     Valstybės tabako kontrolės politikos principai yra:
     1) ginti žmogaus teises į aplinką be tabako dūmų;

     Jei, jūsų manymu, įstatymas vis dar nepakankamai varžo rūkančiųjų teises, ir tuo atveju tebūtų akivaizdu, kad jis vis dar nepakankamai griežtas, įgyvendinant deklaruotus principus. Pasiūlymai ieškotis neužterštos vietos tokio principo aiškiai netenkina.

     • Bobutė

      Įjungėt dūrą? Kodėl?

     • Auksinis kardas

      Todėl, kad „žmogaus teises į aplinką be tabako dūmų“ yra racionalios, ir įstatymu įtvirtintos ne be reikalo. Pats nematau lemtingo skirtumo – tenka kvėpuoti išmatomis įstaigos ar renginio uždarose patalpose, ar perpus pravirose, ar pievelėje šalia apsireiškiančio atitinkamo mėgėjo. Dviprasmiškumus, kuriems čia skirta visa tema, dera aptvarkyti.

 • Tadas

  As tai nesuprantu, kodel trauktis turi nerukantis? Siaip manau, kad mandagus rukalius aplinkiniu pats turetu pasiklaust, ar netrukdo, ka ne vienas ir ne viena seniai ir sekmingai ir daro. Komplimentas damai, kad driso prieit ir pasakyt. Ne kiekvienas/-a isdrista.

 • Tadas

  Siaip negi niujorkietisko tipo draudimas isties yra vienintele veiksminga priemone norint nebut reguliariai aprukomam ar kas kelias minutes trauktis nuo kiekvieno uzrukusio ar renkantis vieta speliot, ar kaimynas neuzsirukys?
  New York’s outdoor smoking ban: Will the world follow? http://www.bbc.co.uk/news/magazine-13467728

  • pow

   na tai laikas krautis šmutkes ir į Niujorką.

 • eZiLKA

  Ponas Artūras labai krito mūsų šeimos akivaizdoje tokiais savo pareiškimais.
  Pasirodo kiekvienam lietuvyje esame budulio.

 • Antanas

  Karts nuo karto skaitydavau racas.lt. Ir… patikdavo. Kartais net sutikdavau su reiškiama nuomone. Net jei ir nesutikdavau, užčiuopdavau tam tikrą argumentaciją ir poziciją. Netgi inteligenciją. Sakyčiau, jaučiau tam tikrą pagarbą…

  Tuo tarpu šis trumpas, atvirai chamiškas ir dundukiškas (debiliškas) tekstukas staiga netikėtai aiškiai atvėrė kas toks yra račas. Šis tekstukas račo lygį smukdo žemiau užkalninio. Turbūt žemiau jau niekur…

  Jau ir nebeprisimenu už ką račą gerbiau ir ką ten maniau apie jo inteligenciją…

  • mielas Antanai, labai džiaugiuosi, kad pagaliau atradote tiesą. Šia proga, kad būtų lengviau – varykite iš čia ir niekada nebegrįžkite. Nes dar netyčia užsikrėsite… Aš tamstos nepasigesiu.

   • Vardas (būtinas)

    nu jooo… kultūra… nei pridėsi, nei atimsi…
    Labiausiai stebina, kad vienuose srityse logika puikiausiai suprantama ir naudojama, o vat kitose – niekaip. Negi čia tik dėl paprastos priklausomybės tabakui? Neįtikėtina.
    Galit manęs asmeniškai nesiųsti, jau supratau ką galvojat.

   • Antanas

    mielas Račai, ačiū, kad pagaliau atsiskleidėte. Lengvų kelių neieškau ir, nesirūpinkite, tikrai neužsikrėsiu.

    O jums linkiu drąsos kitąkart išdrįsti atsiklausti aplinkinių ar galima užsirūkyti.

  • Tratata

   Genai daro savo…isteriškas kaimo bernelis „užkariavo“ Vilnių.
   Smagu stebėti, kaip žmogelis savo blogeryje po truputį atsiskleidžia pilnu pajėgumu.

 • Henkas Moodis

  Man asmeniškai trukdo automobiliai kelyje, ir jų išmetamos dujos kai tenka važiuoti dviračiu link darbo. Automobiliai teršia aplinką vienareikšmiškai, tiek išmetamosiomis dujomis tiek atliekomis – padangos, tepalai ir t.t. Bet jeigu aš pradėčiau reikalauti, kad jų sumažintų kelyje kiekį ar vienai šeimai vienas automobilis ar vienu automobiliu tik keturi asmenys ir t.t., tai manau likčiau nesuprastas ir tiek. Todėl manau, kad pareikalausiu mero didinti dviračių takus mieste nes taip nenukentės nei viena nei kita pusė. Jei koncerte ar dideliame „tuse“ matau šutvę neblaivių asmenų neinu prie jų ir nesipiktinu, kad viešoje vietoje neblaiviam rodytis negalima, taip ir su rūkymu. Už savo sveikatą esu atsakingas pats. Rūkau save žudau, nenoriu rūkyti, ar būti prie rūkančių – pasitraukiu į šalį. Pasaulis netobulas kiekvienas randa sau skirtą narkotiką kuriuo svaiginasi.

  • Sejanus

   Taip, automobiliai teršia aplinką, tai yra problema, su ta problema reikia kovoti (ir kovojama) atsižvelgiant į visas aplinkybes, imantis protingų priemonių.

   Tačiau čia kalbama apie rūkymą, ne apie automobilius.

 • trys banginiai

  Užsipuolėte žmogų…
  Problema yra, ir, kaip matome ir iš komentarų, – konfliktas didelis. Bet nei viena pusė nėra teisesnė: tiek nerūkantiems yra nepatogu ir namalonu pasitraukti į šalį nuo rūkančio, tiek ir rūkančiam nėra patogu ar malonu pasitraukinėti nuo kiekvieno nerūkančio. Rūkyti viešoje vietoje leidžiama, todėl reikia gerbti rūkančiojo teisę.
  Negaliu pakęsti cigarečių smarvės. Ir ne tik už pusantro metro, bet ir už dešimties metrų rūkantieji pakankamai smirda. Bet ar turiu teisę reikalauti kad kitas žmogus pataikautų mano skoniui? – Neturiu.

  • Viktorija

   Bet juk yra esminis skirtumas:

   – nerūkantys pasitraukia į šalį nuo rūkančio kad galėtų KVĖPUOTI
   – rūkantys pasitraukia kad galėtų RŪKYTI.

   Kadangi visi kvėpuojame dažniau nei rūkome, manau pasitraukti turi rūkantys.

   • trys banginiai

    Viktorija, užsiimate demagogija (taigi, melu). Galbūt turite gražų tikslą, bet šnekėti netiesą į akis – vis tiek negražu.
    Išskyrus galbūt vėlyvos stadijos astmatikus, žmonės šalia rūkančiųjų gali kvėpuoti ir kvėpuoja. O dar prieš keletą metų kvėpavo praktiškai visi ir visur. Sutinku, kad nemalonu smirdėti, ir kad nesinori per ilgą laiką save apnuodyti, na bet nesuabsoliutinkime problemos iki absurdo.

    • Auksinis kardas

     Labai įdomu – didesnė demagogija yra ginti žmogaus gyvybinius poreikius į neužterštą aplinką, ar suvedžiotų aukų poreikius spangti?

 • Arminas

  Sveiki,

  Iš esmės rūkantis pažeidžia nerūkančiojo teisę kvėpuoti švariu oru. Čia negali būti diskusijos ar gali žmogus neatsiklausęs aplinkinių rūkyti prie jų.

 • Sejanus

  „Bet ar turiu teisę reikalauti kad kitas žmogus pataikautų mano skoniui? – Neturiu.“

  Jei jau lendi į teisės subtilybes, tai taip, turi tokią teisę. Ir jau ypač turi teisę ne reikalauti, o gražiai paprašyti.

  Kas dėl nei viena pusė nėra teisesnė, tai vienų malonumas vs kitų plaučių vėžį pakankamai aiškiai rodo, kuriai pusei turėtų būti teikiama viršenybė. Aišku, jei nesi sociopatas.

 • Andrius

  nu racai tu ir lochas :)

  • mielas Andriau, malonu buvo tamstą vėl trumpam pamatyti. Pasiilgau dundukų.

 • Fredis*

  Rūkimas paplitęs tarp žemesnio socialinio sluoksnio žmonių (tai skurdo, nepakankamo išsilavinimo ir išsiauklėjimo požymis, tarp šio sluoksnio žmonių pastebimas dažnesnis polinkis į savęs naikinimą, nemeilę savo paties asmeniui, žemas savivertės jausmas), bohemos, o taip pat kilmingų džentelmenų. Pastarieji šalia svetimų moterų 1.5 m atstumu žolėse nedrybso ir juo labiau su jomis nesibara. Iš kiekvienos keblios situacijos džentelmenas išsisuks grakščiai, oriai, su humoru ir dar aplinkinius apdovanos gera, pozityvia energija. Atsitiktinai sutikus tokį žmogų – apie Jį ilgai būna kalbama, toks įvykis gali tapti visos vasaros įspūdingiausiu nutikimu, susitikimu, nuotykiu. Abejoju ar nežinoma mums moteris minės Tinklaraštininką geruoju.

 • Na aš pats rūkantis, bet kažkaip nematau jokios problemos „nesmardinti“ šalia nerūkančių, ypač, kai ta vieta nėra kokia alubario terasa, kur šiaip visi išlenda parūkyti. Tad šioje situacijoje tiesiog užsimanęs parūkyti, atsistočiau ir nueičiau tolėliau. O tada ir prisidegčiau.

  Kita vertus, nepakantumas mūsuose gan klesti. Nemažai yra ir tokių, kurie itin nepakantūs rūkantiems, nors tie rūkantys jų atžvilgiu elgiasi maloniai. Pvz. buvau kartą klasės susitikime vienoje užeigoje. Žiema, sėdim visi viduj. Einu į lauką parūkyti, o grįžęs sulaukiu purkštavimo dėl dvoko. Nors net gumos spėjau pakramtyti prieš grįždamas. Tai WTF? Ką, man gal veidą ir rankas eit nusiprausti bei dantis kruopščiai išsivalyti kas kartą?

 • Gintautas

  Aš šiuo klausimu nesu objektyvus, bet vistik stebina toks moralistų gausumas. Vienas klausimas pradžiai – kur rašoma, kad rūkymas ATVIROSE ERDVĖSE yra kenksmingas aplinkiniams? Uždarose patalpose – taip, yra daug tyrimų, tvirtinančių, kad nuo kvėpavimo svetimais dūmais galima susirgti. Bet atvirame ore?
  Todėl klausimas lieka ne apie sveikatą, o apie rūkančiųjų keliamą nepatogumą. Tuo tikslu jie buvo išvaryti iš tokių vietų kaip laiptinės, autobusų stotelės, geležinkelio peronai etc. Kad nekeltų nepatogumo ten, kur kitiems būti neišvengiama, o vieta – ribota. Bet parkai, pievos, dvarai – čia gi niekas neliepia būti susigrūdus?
  Man tokių prohibicionistų siūlymai primena anekdotą apie Pet’ką ir Čiapajevą, kai pirmasis priėjęs prie ant bėgių sėdinčio Vasilijaus Ivanovičiaus prašo „Pasislink!“ :)

 • Bobutė

  Galima ilgai ginčytis apie rūkymą, bet sprendimo, tenkinančio ir rūkančius, ir nerūkančius, matomai, nerasime… Ir (ne)mandagumas čia ne visada padės.
  Tokiu atveju kai nerandame sutarimo, manau, reikia žiūrėti, o kaip esame susitarę, t.y. ką gi sako įstatymai… Šiuo atveju, panašu, kad p. A. Račas buvo teisus (pagal įstatymus).

  Vienok, manau, kad p. A. Račas yra vertas pasmerkimo, nes, kaip supratau iš jo parašymo, jis viešoje vietoje vartojo alkoholinį gėrimą, o tai yra draudžiama (žr. ATPK 178 str.)…:)

 • Rolandas

  Smalsu, kas pievelėje įsitaisė pirma. Jei Artūro kompanija – damai derėtų be niurzgėjimo pasislinkti keletą metrų į šalį. Ir atvirkščiai.

 • O jeigu taip ramiai, be emocijų arba tiesiog už(si)knisinėjimų, pagalvoti – kodėl šalia esantis žmogus (žmonės) būdamas ne kokioje specialioje vietoje, turi kartu pasyviai rūkyti arba tiesiog uostyti arba užuosti pašalinius, jam nemalonius, kvapus? Grynai dėl to, kad tas žmogus tik viešosios vietos ieškotojas o kažkas viešosios vietos turėtojas?

  p.s. nelabai aišku ką šiuo atveju keičia tas miegančio džentelmeno glėbis. Kad ir dviejų džentelmenų glėbiai (miegančių ar ne), čia kažkaip tos damos arba tiesiog žmogaus teisės kaip nors nuo to keičiasi? Manau, jeigu be emocijų, išgryninti problemą kai šalia esantis žmogus savo elgesiu viešoje vietoje nors kaip nors pažeidžia kito žmogaus teises, bent jau man viskas aišku.

 • praeinant

  Nieko cia naujo,viskas sena kaip pasaulis…
  Kai truksta morales, naudojama jos surogatas teise :)

  Idomu kaip autorius elgtusi nekurio skvalo metu nekurioje kavineje – teise ar morale nugaletu :)

 • Taškas

  Tik nerūkantiems šventuoliams/teisuoliams:

  1. Moksliškai įrodyta, kad šalia rūkančio esantysis gauna 50 % tos nuodingos bjaurasties, neleidžiančios numirti sveikam.

  2. Jeigu esate šalia dviejų rūkančiųjų – savo 50 % gaunate nuo pirmojo ir dar 50 %- nuo antrojo. Taigi, 50 + 50 = 100 %.
  Išvada peršasi savaime – vardan savo sveikatos užsirūkykite.

  Kadangi tai prastas humoras, tad:

  3. Istorija, kaip žinia, kartojasi. Taigi – ateityje rūkančiųjų laukia neišvengimi laužai- kaip kad Kolumbo laikais. Dabar gi jie kol kas tik diskriminuojami, pastoviai žeminami visokais ten užrašais ir t.t.

  Fas!!!

  • Sejanus

   Humoras, naudojamas vietoje argumentų, keltų tik liudesį. Laimei, tamstos žinutėje jokio humoro neaptikta.

   • Taškas

    Užtat Tamstos apstu.

 • Kestutis

  O man atrodo, kad Račui pačiam nefaina dėl savo tokio poelgio, dėl to ir atsirado šis tekstas (panašiai kaip išpažintis…).

  • mielas Kęstuti, galiu tamstą patikinti, kad tamstai atrodo visiškai neteisingai. Man buvo labai faina.

   • Kestutis

    Aš tikiu, kad pačiam buvo labai faina vakare. Dėl fainumo poelgyje abejoju. Gal moteris „iš glėbio“ nėščia, todėl nėra būtina tokiu atveju rodyti savo teisėtumo ir dar girtis.

 • Kirke

  Pagal p. Račą, visi viešose vietose gali daryti bile ką, kas neuždrausta įstatymu. Galvoju gerai, kad maži vaikai taip dar nesugeba mąstyti. O tai dievaži, kaip reikėtų išmokyti socialiai elgtis viešumoje?

  • Gintautas

   Pradžiuginte mane tokia mintimi :) Taip, įsivaizduojat, tokia ir yra Vakarų demokratijos pamatinė vertybė – piliečiai gali daryti viską, kas neuždrausta įstatymu (kuris yra piliečių susitarimo išraiška). Priešingas variantas – piliečiai gali dayti tik tai, kas jiems leista – yra totalitarizmo požymis.
   Jei vaikai elgsis pagal įstatymus (ir kitus poįstatyminius aktus), jie bus pakankamai socialūs.

   • Kirke

    Taip, pakankamai socialūs, tame ir esmė. Aš nerūkau, bet jei kažką tokio panašaus daryčiau ir man taip atsitiktų, kad mane bandytų drausminti, aš irgi realiai toje situacijoje prieš tą žmogų ginčiausi, nes tiesiog psichologiškai nebūtų priimtina kažkaip trauktis pabrukta uodega. Bet: 1) aš stengiuosi nesielgti taip, kaip nenorėčiau, kad su manimi būtų elgiamasi – kas tikėčiau, šiai situacijai pritaikoma; 2) jei turėčiau tinklaraštį, tikrai apie tokius dalykus nesigirčiau, ypač jei įsivaizduočiau, kad kažkam galiu būti pavyzdys.

 • nepaisant to, kad Račą gerbiu kaip politikos apžvalgininką, kurio blogą yra įdomu paskaityti, šiame A.R. post’e turiu pasakyti kiek kitką.

  kadangi A.R. toje situacijoje, mano nuomone, parodė netgi netipišką rūkaliams chamiškumą, tai, manyčiau, vienintelis dalykas, ko jam galėčiau palinkėti, tai kad dėl rūkymo sukeltų pasekmių skaudžias ašaras lietų jo mylimi artimi žmonės. gal tuomet šis neeilinis chamas (rūkymo viešose vietose prasme), suvoktų savo veiksmų rimtumą.

  linkėti bloga man jokie LR įstatymai nedraudžia.

  • Viktorija

   Zeko pasisakymas tik iliustruoja, kad negatyvus veiksmas/pasisakymas išprovokuoja didesnio laipsnio negatyvumą, šis iš paskos dar didesnį negatyvų atkirtį ir šitaip be galo kol nors vienai iš pusių pasidaro bloga nuo viso pilamo šūdo. Naivu būtų tikėtis, kad negatyvui atsparus/ negatyvą pakankamai lengvai toleruojantis Račas būtų tyras ir ramus kaip ežero paviršius saulei tekant.
   Jei anksčiau kai kuriuos troliškus autorius pasisakymus vertindavau kaip charizmatiško žmogaus privilegiją, dabar suprantu, kad reiškinys vadinasi „chamizacija“. O gaila. Žmogus, kuris negerbia kitų, visų pirma negerbia savęs.

   • Apžvalgininko nuomonė

    O jūs žinote ką reiškia žodis zekas?
    Tai – neišeinantis iš kalėjimo (amžinas kalėjimčikas).
    Tokių, tad, nuomonė yra nulis visuomenės daugumai.

 • VG

  Ach tas subjektyvumas ir visateisiškumas…
  Jeigu pats nerūkytų, įsivaizduoju, kaip šiurptų rūkančiais viduryje pievos. Jūs tą moteriškę vertėte pasyviai rūkyti (t.y. kenkti savo sveikatai. Ir kodėl nuodingus dūmus skleidžianrieji turi priverstu iš pievos traukti kitus.
  Oi kaip šiurptų Artūras.. Įdomus tas gyveninas

  P.S. Esu rūkantis.

 • Rytis I

  Nerūkymas yra vienas iš nedaugelio privalumų, katrą gali turėti nieko nedarydamas. Niekas tampa viskuom. Toliau – liaudies mokyklų tinklo kūrimas visokiems inteligentams, bohemai ir kitiems, kuriose chunveibinai bizūno tvarka diegtų sveikesnio gyvenimo pradus. Arba galima burtis į švaraus oro mylėtojų judėjimą, kuris rūpintųsi, beje, ne tik nerūkymo propagavimu, bet, sakykim, ir švaresnio oro atsiradimu didžiuosiuose miestuose. Nes baltarusiško atspalvio smogas paryčiais ir virš Vilniaus kaži kiek ten susijęs su vienu metu prisidegusiųjų visų rūkalių dūmais.
  O visgi džiugu, kad yra daug besirūpinančių Artūro sveikata :)

 • Rimantas

  Idomu, kodėl niekam į galvą neateina elementari mintis: Atėjai netoli kitos kompanijos, sumanei parukyt, malonėk pasitraukt. Rūkai, atėjo nerūkantis su priekaištais – maloniai siūlai pasiieškot kitos vietos.

 • Auksinis kardas
  • Taškas

   Kankinkit, budeliai, smarkiau,
   Iškęsiu, nedejuosiu,
   Akmuo teprakalba veikiau,

   • Auksinis kardas

    Tos dejonės tik į sveikatą, kaip galima įsitikinti herojiškumo ženkliukų vietoje vartant paveiksliukų laiškus iš vidurių.

    • Valentinas

     Deja, skanuojant rūkorių smegenis, nustatyta, kad visi šie šlykštūs paveiksliukai ant pakelių … sukelia norą parūkyti.

     • Rytis I

      Deja, greičiausiai tame yra dalis tiesos. Retas rūkalius nerūkymo dieną mažiau suvartoja ar meta rūkyti. Kas link gležnų jaunų sielų, tai abejotina, ar tikrai pagunda virsta įpročiu vien apsižavėjus tobulai sukurta pakuote… Kiek logiškiau padėliojant galima net galvoti, kad bet kokį narkotiką greitai bus galima pardavinėti legaliai, vien atitinkamai įpakuojant baisiau kuo pavojingesnis narkotikas. Ypač juokingai tada turėtų atrodyti iliustracijos ant nekurių vaistų grupių turinčių kupetą pašalinių efektų :)

      Šiaip kažkur neseniai dirstelėjau – vienas iš 10 pagrindinių visuomenės kontroliavimo svertų – iškelti į aukštumas bet kurią problemą ir bei leisti pačiai visuomenei ją spręsti. Nepamirštant, beje, ir likusių devynių…

     • Valentinas

      Šiaip, pastebimos netgi tokios juokingos tendencijos, kai vieni rūkaliai labiau mėgsta pakelius su plaučių vėžio nuotraukomis, kiti, su kitų organų ir t.t.

     • Auksinis kardas

      Gal gera proga kartu dar didinti ir akcizą? :-)

 • Antanas

  Čia truputis informacijos savišvietai. Kai kitą kartą kas norėsit šalia kieno nors parūkyti pagalvokite ir apie aplinkinių sveikatą:

  http://www.delfi.lt/news/daily/Health/pasyvus-rukymas-padidina-sirdies-smugio-tikimybe.d?id=59401721