Krymas XII: Alachas davė balsą, Alachas jį ir atims…

…Vaizdas iš Ai Petri kalno labai gražus. Pajodinėti arkliais ir pasigrožėti iš viršaus į Jaltą taip pat labai smagu, tačiau pamažu užknisa tai, nuo ko jau atpratau Lietuvoje. Nepaslaugumas ir įžūlus verslo darymas.

Pakeliui į Ai Petri (20 km, daugiau nei 400 posūkių – smagumėlis:) sustojame prie prie didžiausio krioklio (neamenu pavadinimo). Kažkoks vietinis sako – 10 grivinų. Sakau nematau jokių ženklų, tada traukia kažkokias sutartis ir planus patvirtintus auoinspekcijos. Paaiškėja, kad iki medinio tualeto – nemokamai, o nuo jo – 15 vietų mokamos. Visi moka, o aš pastačiau prieš tualetą.

Nuvažiuojame į Ai Petri, sustojame prie kažkokios kavinės. Vietinis: 10 grivinų, jei valgote, nemokamai. Vėl sakau – nematau ženklo. Bando paimti balsu, tačiau išbandymo akimis neatlaiko… Tačiau pervažiuojame į kitą akštelę. Kai eidamas automobilio link pasakau, kad kitą kartą taip šūkaudamas gali ir nelaimę prisišaukti, išgirstu atsakymą: Alachas man atvėrė burną, tik Alachas gali ir užčiaupti…

Prisipažinsiu, pasijaučiau šiek tiek keistokai…

Tačiau gal tai buvo išimtis iš taisyklės…

Dar norėjau pasiguosti, kad ir padavėjos jau pamažu užknisa, ir kad mokami tualetai visur jau pradeda nervinti…bet ką jau čia. Pagalvojau, kad ir pas mus visa tai buvo. Tikriausiai, tiesiog reikia daugiau laiko…

(3 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Neimk į galvą, saugok atostogas :) Tu iš ten išvyksi, o jiems ten pasilikti…

 • Žodžiu, į Krymą važiuoti dar neverta.

 • Legalius ir pusiau legalius verslus Ai-Petrio viršūnėje monopolizavo grįžę iš Uzbekistano Krymo totoriai – tai suteikia jiems tam tikros rytietiškos specifikos.

  Beje, įdomu – ar tebėra pačioje Ai-Petri viršūnėje toks karinis miestelis su milžiniškais baltais sferiniais kupolais (jų su niekuo nesupainiosi) ar jau nebe?

 • Anonimas

  …ir pamatėte Lietuvą, kokia ji buvo prieš 15 metų vakarų europiečio akimis… tuomet totaltarizmo aukos „kliančino“ dolerių, svarų, markių…
  Gal suprasim, ką jautė memelenderiai, atvykę į Nidą?Gal nebeužgoš banknotai smegenų ir širdies mūsų tautiečiams, siūlantiems atostogas Lietuvoje?

 • Anonimas

  Vaziuoti i Kryma tikrai verta, nervintis del padaveju ir tualetu ne. Praejusi rudeni paragavau visu siu malonumu. I vietinio aptarnavimo specifika reagavom kaip i anekdota ir daug juokemes. To ir tikejomes. Puiki patirtis.

  Jei ieskote kurortinio (egpto-kroatiskai turkisko) poilsio, tuomet negaiskit laiko. Ten viskas VIS DAR kitaip (po senovei). Iskyrus kainas ir siuksles.

  Be to ten daug karaimiskos praeities pedsaku, muziejuje – Traku nuotraukos. Irgi idomu. Jei netycia patektumete i Simferopolio krastotyros muzieju, yra viena nuotrauka is II Pasaulinio karo. Nuotraukoje iskaba lietuviu kalba! Muziejaus darbuotoja nedvejodama atsake, kad siame lageryje buvusiame CIA(suprask Kryme ar bent Ukrainoje) buvo zudomi vietiniai civiliai.
  Muziejuje yra septynios sales kiekvienoje po bobute jos perduos Jus viena kitai i rankas, kol nepaziuresite visu saliu… ir labai pyks jei meginsite issisukti.

  P.S. Beje, tuo metu vyko rinkimai. Kur stebetojai ziurejo?…