Nebūk tapinas, dalyvauk referendume

Aš dalyvausiu referendume dėl žemės pardavimo užsieniečiams.

Eisiu ir balsuosiu, kaip kad balsuoju visuose Seimo, Presidento, savivaldybių rinkimuose ir visuose iki šiol buvusiuose referendumuose.

Žinote, kodėl tai darau?

Dėl labai paprastos priežasties: priešingai nei koks A.Tapinas, A.Užkalnis, M.Pleskas ar kiti storašikniai FB nykštukai, aš vis dar galvoju, kad didžiausia valdžia Lietuvoje yra ne Lietuvos Dalia, ne patriarchas V.Landsbergis, ne Viktoras ir ne A.Butkevičius.

Didžiausia valdžia Lietuvoje esu aš. Taip taip, jūs perskaitėte teisingai. Tai aš valdau Lietuvą ir ji yra tokia, už kokią aš balsuoju visuose rinkimuose ir visuose referendumuose.

Kartais man nepasiseka. Taip buvo 2008 Seimo rinkimuose, 2009 ir 2014 metų Prezidento rinkimuose. Balsavau ir tikėjausi, kad bus geriau, bet suklydau. O gal nepadariau tiek, kiek galėjau padaryti. Pavyzdžiui, per 2014 metų prezidento rinkimus gal dėjau per mažai pastangų, kad paaiškinčiau, jog blogai, kai prezidentas naudoja VSD ir savo patarėjus savo asmeniniams tikslams. Tikriausiai reikėjo stengtis labiau, bet juk kaip ir dauguma jūsų, esu egoistas ir kartais asmeniniai interesai nusveria viešuosius.

Nepaisant to, man patinka gyventi valstybėje, kurią valdau, nes aš žinau, kad viskas joje priklauso tik nuo manęs. Net ir tada, kai daugumą jūsų rinkimuose ar referendumuose balsuoja kitaip nei aš. Aš kantrus ir aš žinau, kad sulauksiu tos dienos, kai jūs visi ateisite į protą ir balsuosite, taip, kaip balsuoju aš. Ir tada bus dar geriau, nei yra dabar, nors ir dabar man labai gerai, nes nuo to, kaip aš balsuoju, priklauso tik labai maža dalis mano gyvenimo. Pavyzdžiui, dujų, kuriomis aš šildau savo namą, kaina. Bet vis tiek malonu, kad savo balsavimu aš galbūt prisidėjau, kad kitą žiemą aš už jas mokėsiu gerokai mažiau nei pastaruosius kelerius metus.

Bet šis įrašas ne apie dujas ir ne apie tai, kas didesnis Lietuvos patriotas – A.Kubilius ar A.Butkevičius. Nes jie abu, kai buvo/yra premjerai, už dujas nemoka, o aš visada moku už jas iš savo kišenės (ir kai skaitau D.Kreivio, kurį šiandien mačiau einantį su gražia jauna mergina, įrašus, galvoju, kad dar būtinai apie tai parašysiu)

Šis įrašas apie birželio 29-osios referendumą ir apie tai, kodėl jame turėtų dalyvauti visi sveiko proto Lietuvos piliečiai, nepaisant tapinų, užkalnių, kleckų ir kitų konservatorių ciucikų kiauksėjimo.

Sveiko proto Lietuvos piliečiai turi eiti į referendumą ir jame aiškiai išreikšti savo valią valdyti savo valstybę.

Taip, kaip darysiu aš. Aš eisiu ir balsuosiu prieš.

Žinote kodėl? Ogi todėl, kad priešingai nei tie kiauksintys ciucikai, aš turiu žemės. 10 arų Vilniaus mieste, brangiausiame po Žvėryno rajone, kuriuos galbūt kada nors norėsiu parduoti. Ir jei norėsiu, man bus visai nesvarbu, kas iš manęs tuos 10 arų nupirks: turkas, ispanas, vokietis ar užkalnis (čia, žinoma, juokauju, nes anas niekada tokių pinigų neturės, ypač, kai M,Nocius jam nebemokės iš biudžeto už jo pasakėles apie verslą pardavinėjant stringus).

Priešingai nei kiauksintys konservatorių ciucikai, aš esu įsitikinęs, kad didžioji dauguma Lietuvos piliečių, atėję į referendumą, balsuos taip pat, kaip aš. Nes, priešingai nei konservatoriai ir jų ciucikai, aš šventai tikiu, kad didžioji dauguma Lietuvos piliečių yra labai protingi žmonės, galintys valdyti valstybę daug geriau nei tai darė A.Kubilius ir jo kompanija.

Ir būtent todėl tie kiauksintys ciucikai, kurie neturi tokių gebėjimų, ragina visus referendume nedalyvauti. Juk kai nesugebi, geriausiai nieko nedaryti, kad niekas nepamatytų, kad esi neįgalus.

Jei sugebėtų, bandytų daryti ir aiškinti, kodėl daro būtent taip, o ne kitaip. Tačiau tada reikėtų prisiimti atsakomybę už tai, ką daro. o ciucikai tam yra nepajėgūs.

Todėl jie, kaip A.Tapinas, renkasi lengvesnį būdą. Jie neprisiima atsakomybės ir nusišalina. Jie užkasa rinkėjo kortelę po žeme, palaistoi ją vandeniu ir tikisi, kad kitą pavasarį toje vietoje išaugs medis, kurio vaisiais tapinai ir užkalniai galės matintis, nes skydinės televizija paskelbs, kad jų knygos yra geriausios, o zuoko savivaldybė ir Sugiharos fondas įteiks jiems tolerancjos premijas.

Gali būti, kad toks medis išaugs. Ir visai gali būti, kad tolerancijos premijos bus įteiktos. Ir gal net ordinai „Už nuopelnus Lietuvai“ kaip M.Mikutavičiui prieš prezidento rinkimus (nors jis gal to ordino ir yra nusipelnęs).

Ir net jei taip atsitiks, aš vis tiek dalyvausiu Seimo, Prezidento, savivaldybių rinkimuose ir referendumuose, nes, priešingai nei A.Tapinas, iki šiol tikiu, kad tai aš valdau valstybę ir prisiimu atsakomybę už savo sprendimus.

Todėl sakau jums visiems: nebūk tapinas, dalyvauk referendume ir valdyk valstybę, kurioje gyveni.

Tu protingesnis nei visi tie kiauksintys ir bijantys prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ciucikai, todėl anksčiau ar vėliau tau pasiseks. Ir tada tavo valstybė bus tokia, kokią tu ją nori matyti.

Ir dėl to galėsi kaltinti tik save. O ne pinigų medį, kurį nori užauginti tapinai, užkalniai ir kiti kleckai.

Tavo teisė rinktis, tskant škia.

(25 balsų, vidurkis: 4,04 iš 5)
Loading...
 • Valdas

  Girdėsite Valdo žodį (Pagal Artūrą).
  Išsireiškimas pagal Artūrą, ne nuomonė. Žodis ir mintis pagal Valdą. Mat Artūras kai kada gale paraso: Girdėjote Artūro žodį. Arba: Čia buvo Artūro žodis. Taigi, rašau pradžioje: Valdo žodis:)
  Kuriame mes, suprantat, pilietinę visuomenę. Visi stengiasi, Stengiasi Užkalnis, net penktu numeriu apsiskelbęs, stengiasi Račas, mano supratimu objektyviausiai iš visų besistengiančių, stengiasi Valatka, kuri net pats Donskis nominavo torentiškiausio žmogaus titului,- dėmesio!- žinot už ką? Už kritiką! Tolerancijos premiją už kritiką!? Na, bet tai senai buvo. Bet ir kalbu apie praeitį, dabartį ir ateitį. Mat jau daug metų kuriame pilietinę visuomenę. Ir, kaip visi suprantame, jos nesukursime be pilietinės visuomenės, tai yra pilietiškų žmonių. Piliečių skant, škia (nebežinau pagal šis išsireiškimas, Artūrą ar Valdą? Tą kitą Valdą, savaime suprantamą). Taigi, kai kada piliečiai reikšdami savo nuomonę yra tikri piliečiai. Aktyvūs pagarbos verti ir tikri šaunuoliai. O kai kada piliečiai, taip pat, tokiu pat būdu, reikšdami savo nuomonę tampa ne piliečiais, o nesusiprateliais, marionetėmis, net priešiškais elementais. Čia panašiai kaip vieni balotiruojasi ir kandidatuoja į Seimo narius, o kiti veržiasi ir braunasi. Na pavyzdžiui, kaip pavyzdį pasakysiu tokį pavyzdį, kad koks nors Valdas ar Vytautas nieka nesibrovė, o koks nors Viktoras visada brovėsi. Bet čia jau politika, ne pilietika. Palikim polipolitologams. Bet kad jie ir užimą viešają erdvę, jiems netinkamą pilietinę akciją pravardžiuodami ir niekindami. Taip ,tie piliečiai, kurie reiškia ne tokią nuomonę, kokią deklaruoja polipolitologas, tampa atstumatais ir nereikalingais piliečiais ir kitą kartą bevelija geriau patylėti. Taip, tie piliečiai, kurie dabar kviečiami neiti į referendumą ir nedalyvauti Tautos gyvenime, neis ir į kitus referendumus. O rinkimai juk taip pat savotiškas referendumas ar ne? Dabar tapinai skatina pasyvumą ir visi tuo patenkinti. O kai tie patys piliečiai nebeis į jokius rinkimus ir valdžia pasiskirs save pati ir priims sprendimus tokius, kokių norės pati, tuomet tapinai neprisiims atsakomybės už žmonių bukinimą. ir patys tapinai tuomet kentės tokią situaciją, nes jie niekada nepateks į valdžia dėl to, kad nebebus piliečių, kuriems bus ne tas pats, kas darosi Marijos žemėje. O kaip balsuoti tame referendume? Ką aš žinau. Laukiau diskusijų, laukiau, kad mane kas nors suagituotų dėl tos žemės? Nesulaukiau, tai ir nežinau kaip balsuosiu. Bet kad noriu jog referendumui paskelbti užtektų 100 000 noriu. Bet negaliu atskirti tų klausimų. Turiu išreikšti vieną pasirinkimą pritardamas arba atmesdamas visus tris dalykus dėl ko ir balsuojama referendume. Dar galiu pasakyti, kad formuluotės balsavimo biuletenyje kelia žmonėms pasipiktinimą, kad sunku sugaudyti kaip pažymėti, norint išreikšti vieną ar kittą nuomonę. Žmonės bijo apsirikti.
  Referendyme dalyvaus 22,77 procento žmonių. 2,87 biuletenių bus sugadintą. 82,14 balsavusių pritars referendum teiginiams. Tapinai šypsosis nesuprasdami, kad pjauna šaką, ant kurios patys sėdi.

  • Mindaugas

   Valdai, sakote, kad kažkam pritariate, kažkam nepritariate iš referendumo teiginių, sakote, kad žmonės bijo apsirikti, jiems formuluotės kelia pasipiktinimą (gal tokiems derėtų daugiau knygų skaityti, o ne žiūrėti durninimo „projektus“ per tv), sunku susigaudyti (kiek žmonių apklausėte?).

   Tada klausimas, ko jums nekliūva tai, kad 1992-ais VISA konstitucija buvo priimta irgi vienu TAIP, be jokių išvedžiojimų, kad ne, gal imam ir balsuojam dėl kiekvieno jos atskiro sakinio? Juk ten irgi atrasit jums nepriimtinų ir neaiškių teiginių.

  • Mindaugas

   dar papildysiu, rašote „O kaip balsuoti tame referendume? Ką aš žinau. Laukiau diskusijų,
   laukiau, kad mane kas nors suagituotų dėl tos žemės? Nesulaukiau, tai ir
   nežinau kaip balsuosiu.“
   tai kažkada girdėjau tokią istoriją (buvo taip ar nebuvo iš tiesų, negaliu garantuoti), kaip kažkoks tūlas tautietis, prisiklausęs apie rojų Anglijoje, sėdo į autobusą ir išvažiavo į Londoną. ten kelias dienas dienas trynėsi po Viktorijos stotį, sėdėjo ir laukė, kol jam kažkas pasiūlys to gerai apmokamo darbo užsienyje. Sėdėjo, kol baigėsi pinigai, spjovė ir grįžo, mat nieko gero ta Anglija, niekas jam nieko nepasiūlė, nors jis LAUKĖ. Manau, kad esat protingas, kad tokios istorijos moralą suprastumėte.

   • Valdas

    Mindaugai, pripažįstų, kad argumentas dėl viso Konstitucijos teksto tikrai vertas dėmesio.O mano teiginys, kad žmonėms sunku susigaudyti formuluotėje kilo ne iš apklausos, bet iš pokalbių su jau balsavusiais. Todėl apibendrinti negalėčiau, nes pernelyg didelė respondentųgeneralinė imtis. Atsiprašau už netikslumą.

  • Valdas

   Skelbiu save šios svetainės orakulo nugalėtoju, nes nebuvo geresnių spėjimų. Nors mano prognozė iš tiesų grybiška

 • simas

  nes aš Artūras ir man reikia atgauti populiarumą bet kokia kaina

  • ArturasR

   Mielas simai, bet jau tamstai tai aš vis dar populiarus, nes ateinate, skaitote ir net komentuojate.

   Ačiū. Tik kitą kartą kai ateisite paskaityti, gal neberašykite dundukiškų blėnių. Kvailai atrodote.

 • praeinant

  Tai kvepia veik visiška demagogija. O kiek tarp tujų yra patingėjusių,
  abuojų ir t.t. bet ne prieštaraujančių, nulis procento ir nulis jo procentinių
  dalių? :)

 • Teftelis

  tai jei dauguma nepritaria, kaip jus sakote, tegul ateina ir nubalsuoja. Lengva nepritarti sedint namie, geriant alu ir edant cipsus, atsiprasant

 • ZeGreit

  O kaip tokiu atveju atskirti tuos, kurie išreiškė poziciją ir tuos kuriem giliai dzin? Man būtų daug aiškiau (ir ramiau) jei dalyvautų kuo daugiau žmonių (virš 50%) ir dauguma pasisakytų prieš.

  • Auksinis_kardas

   O dabar didžioji dauguma dalyvavusiųjų pasisakė „už“, ir mes niekada nesužinosime ar likusieji už borto nedalyvavo dėl manipuliatorių nuo politikos gėdingų pastangų žlugdyti apklausą, nepritariančios nuomonės, ar tiesiog dėl abuojumo tokiam kelintos eilės dalykui, kaip valstybė. Ėjau nubalsavęs, ir mintyse lyginau matytus menkai tenaudotus sąrašus su tuo, kaip veržėmės kurti, tvarkyti valstybę prieš dvidešimt+ metų. Sakau, gal dabar mums tiesiog kur kas labiau nusišvilpt? Sumanipuliuos, kam reikia, ir kaip reikia.

   Beje, manyčiau, kad žemės klausimas net neturi paprasto vienareikšmiško atsakymo. Kaip ir euras mums neturi vienareikšmių privalumų. Bet rimtesnės diskusijos maža, bandymų išgryninti kas aukojama vardan ko nebus – žirafos kaklas ilgas, jai geriau matyt. Pamename tokią Lisabonos sutartį, ir pritrenkiantį uolumą pritarti? Šviečiantį, sakytum, iš tos pačios LTSR orbitos.

 • Valdas

  Artūrai, kaip ir ES paralamento rinkimuose, paspėliokim:). Teigiu, kad Referendume dalyvaus 22,77 procento žmonių. 2,87 biuletenių bus sugadintą. 82,14 balsavusių pritars referendum teiginiams.

 • Izbliondimas

  P. Liutaurui Ulevičiui gal reikėjo ir pasilikti ten, kur buvo iki 1990 m. Tuomet balsuodavo visi tam turintys teisę ir pritardavo visi.

  Bet laikai pasikeitė, – ateina aplamai (bet kokiu klausimu) balsuoti ne ką daugiau nei 50 proc., o ir mažiau kaip 50 proc., o po to… Tad laimima paprastai visuomet su keliais ar pora, trimis desėtkais procentų.

  Va va, – tai štai kodėl žmonija neina į rinkimus…

  Jiems nepatinka DEMOKRATIJA DEMOKRATIJA…

  Pergyvena žmogiukai, kad nebus pastatyta AE. O kodėl gi. Juk ateis „žali“ žmogiukai ir susprogdins, – pigus būdas atsikratyti lietuviukais. Ane. Tad gal dažniau ir verta yr pasikliauti valstietišku, paprastu protu. Nei įmantriu protu, kuriuo būna apdovanoti tik išskirtiniai tipažai, DIDELI DIDELI vagiai ir jų PAKALIKĖLIAI.

  Antra. Bet juk referendume tai 4 klausimai (išmokime gerai tarti šį žodį „klausimas“…ANE).

  O kai kas matosi vieną ir tą netiksliai atsimena. Ir kokie dabar mokyklose mokytojai, tie aritmetikos. Ir dar streikuoja…

 • pro sali

  O jeigu, kas nors, sugalvotu referenduma – uz zemes nepardavima marsieciams? Dalyvavimas irgi butu butinas, nes kitaip busi nepilietiskas? Gerbiamas Arturai, jus pats atsakete i viska vienu sakiniu: mano reikalas kam parduoti zeme: rusui, vokieciui, turkui ar uzkalniui. Nemanau, kad butina dalyvauti sliuzo ir ko sapalioniu ir fantaziju referendume kad putum pilietiskas. Netgi neziurint i tai, kad 300 tukstanciu tos fantazijos priiminos.

  • Izbliondimas

   Yra dar trys klausimai, be žemės klausimo. O dėl žemės klausimo Seimui juk buvo galybė metų, o juk suskubo tik tada, kai parašai buvo surinkti (tad tai sako ką nors ar ne…)… o po to tie skubom priimti saugikliai labiausiai gal pakenkia saviems, o ne užsieniečiams (užsieniečiai, bent lig šiol, paprastai gi ne tiesiai perka žemę, o įmonę, kuri turi žemės… o tokią įmonę pirkti ir valdyti Lietuvos žemę, tai kol kas juk nėra uždrausta). Tarp kitko, Latvijoje berods žemę supirko būtent Rusijos žmonės.

  • Valdas

   lengviausias būdas (ne pats garbingiausias) užuot diskutavus iš esmės pasiūlyti eiti diskutuoti su marsiečiais, nes, atseit, protingiems žmonėms ir taip aišku.

   • Mindaugas

    Valdai, pritariu. Atsakomybę nusimesti lengva ir dar tuo pačiu pasirodyti „gudriu“ pasakanat „kietą“ nesąmonę. Ir dar gerbiu Artūrą už atvirai ir aiškiai išsakytą savąją poziciją, ko nesugeba viešoje erdvėje padaryti beveik vis tie, kas vienaip ar kitaip pasisako apskritai prieš referendumą. Gerbiu, nežiūrint to, kad reikalą matau kiek kitaip, nors kaip ir jis, turiu žemės, ir kaip ir jis, taip ir aš grynai dėl savo, savitų egoistinių užmačių (o ne dėl kokių ten protėvių dvasių ar dar kažko abstraktaus ir nepasiekiamo) balsuosiu kitaip nei jis (taigi, deja, rezultatą nunulinam ir žiūrim, ką pasakys kiti balsuotojai), ir prisiimu atsakomybę už tokio savo sprendimo pasekmes. Nes aš būnu šeimininkas savo žemėje ir ten tvarkausi kaip reikia man ir kaip man atrodo teisinga, ir lygiai taip pat noriu būti šeimininku savo valstybėje, ir man jau seniai užuojautos nekelia besitikintys, kad jais kažkas (partijos, seimas, merai, dievas ir kt.) turi pasirūpinti ir pasirūpins, jei tik jie elgsis kaip tas kažkas nurodo.

 • Auksinis_kardas

  Tipiškas naujalietuviškas savęs pergudravimo pavyzdys. Referendumas yra kertinė valstybės klausimų sprendimo forma, ir niekas neturėtų nei trikdyti, nei numakaroninti galimybių pasisakyti esminiais tvarkymosi klausimais. Tai dėl tokių gudrumo piktžolių piliečiai galiausiai apsigraibo esantys neįgalūs ir nereikšmingi valstybės valdyme.

  • Auksinis_kardas

   Liutaurai. Referendumas, kaip institutas, netapo išvystytu pvz. Šveicarijoje dėl to, kad būtų puoselėjamas per sabotažą. Minima institucijų balsavimo praktika labiau susijusi su itin menkai gerbiamų politikierių intrigomis, nei gerbtina galinčia būti savivalda. Kuriai būtinas aiškumas, grįžtamasis ryšys balsų suskaičiavimo pavidalu, virstantis galimybe gerbti platesnius apsisprendimus net jiems nesutampant su asmeniniais. Pasisakysiu visai griežtai – ta intrigantiška vilnietiška mandrapipkystė yra vėžys šaliai. Nieko asmeniško, tik susiklostę įsitikinimai.

 • Rytis_I

  Tik dabar supratau, jog biuletenyje bus vienintelis atsakymas – taip arba ne. Ką gi, tokiu atveju manau, kad šis referendumas bus tik eilinis manipuliavimo žmonių nuomone pavyzdys. Juk kas tikrai eis į referendumą? Ogi eis „tikras lietuvis“, kuriam

  ŽEMĖ yra svarbiau už visas pasaulio konstitucijas, juolab atskirus jos straipsnius. Kuris sode dešimtmečiais bylinėjasi dėl 30 cm rėžio su kaimynu, riejasi giminėj dėl paveldėtos žemės, arba, – kuris būdamas toks „patriotas“ per 24 metus jos taip ir nesugebėjo nusipirkti, o bet kuris kaip tipiškas tinginys ir slunkius viską daro „rytoj“ ir todėl visgi tikisi jos kada nors nusipirkti. O dar geriau, jei tą žemę duotų nemokamai, – kaip tat pasisekė veltėdžiams 40-aisiais :) Todėl atėjūnas, užsienietis „tikram lietuviui“ yra priešas, jis griauna jo mėlynas niekada neišsipildančias svajones, – todėl jis ir visi jie eis į referendumą ir balsuos „už žemę“. Visa tai, kas ten parašyta žemiau – nusispjaut. Kaip tik todėl nedalyvausiu referendume. Nenoriu, kad jis įvyktų. Tikiuosi, kad mano pilietiškumas dėl to stipriai nenukentės:) Lygiai panašiai, kaip kad Artūras liko piliečiu, nusprendęs nedalyvaut referendume 2012 metais ;)

  • Mindaugas

   tavo pilietiškumas nukentės. Nes neprisiimi atsakomybės nuspręsdamas vienaip ar kitaip.

   • Rytis_I

    Blogai, jei nukentės :) O bet jei referenduman sugužės tik „dėl žemės“ ir jis įvyks, – manau jo rezultatas aiškus. Geriau vieną sykį pasidėt „pilietiškumą“ iki geresnių laikų ir patikėt veikiančia tvarka, – antraip paskiau galimai teks dažnai juo tik ir gyventi. Nes inicijuot sekančius referendumus nekuriom partijom, – kurios turi po 25 tūkst. narių ir bei giriasi turį 3-4 daugiau palaikymo – tam nereiks net papildomų administracinių ir finansinių išlaidų. Šiaip jau nesinori, kad dažnai ir bei 25 proc. aktyvios (durnelių) mažumos balsais būtų perrašinėjama Konstitucija. Galima tik įtarti, kur visa tai gali nuvesti…

    • Mindaugas

     tai slėpkis po lapais, pasidėk ir tupėk, ir pasitikėk, ir bijok menamos, susifantazuotos ateities, kaip ten bus baisu. Kaip tas šakalas iš multiko apie Mauglį. Gal trupinių nuo „veikiančios tvarkos“ stalo gausi. Šveicarijoj kiek vyksta referendumų, pasidomėk. Numirtum iš baimės tikriausiai dėl visokių susifantazuotų „grėsmių“ tiek referendumų pamatęs.

     • Rytis_I

      Griežtai :) O „trupinių“ nereikia, nes parašiau tik tai ką manau ir galvoju. Nors, gal geriau būč nerašęs… Šiaip visada buvau už referendumus, kaip tikras šveicaras, bet būtų gerai, kad tai būtų – ne apie Konstituciją. Toj pačioj Šveicarijoj referendumo įstatymas berods skiriasi nuo mūsų..

     • Izbliondimas

      Ryti, žmonės nėra kvaili. Niekada nelaimėtų referendumas dėl Šalčininkų rajono ar Žemaitijos atsiskyrimo ir panašiai. Niekada. Tad kam ta baimė. O dabar žemiau kritikos. Paaukota milijonai, kad tik referendumas būtų vasarą (vasarą niekuomet nebūna balsavimų, nes yra žinoma, kad neįvyktų…tik konservatoriai eitų, jei patriarchas pakviestų ir per 40 laipsnių karšti ir per audrą, kai akmenimis lytų…).), o ne, pavyzdžiui, su Prezidento rinkimais. Žmonės prigąsdinti, kad neteks darbo, pašalpų. Akcentuojama tik vienas klausimas, kurį, kai jau buvo surinkti parašai referendumui, Seimas išsprendė (dabar, – gal tuos saugiklius galės ir atšaukti… juokauju, žinoma). O apie svarbiausius klausimus (jų be žemės klausimo dar 3) iš viso matomai žiniasklaida uždrausta net išsižioti… juokauju.

     • Rytis_I

      „žmonės nėra kvaili“ Priklauso nuo informacinio fono. Separatizmas lengvai išgaunamas įvairių propagandistinių reakcijų metu, tai, sakyčiau, net nelabai priklauso nuo medžiagos – kvaili ar protingi. Netolimas pavyzdys – kaip tai atsitiko su 46 mln. tauta.
      „Akcentuojama tik vienas klausimas..“ Akcentuot galima vieną ar kitą, o bet turbūt visvien nesuprasiu, kodėl organizatoriai nusprendė į skirtingus klausimus atsakyt vienu „taip“ arba „ne“. Ką daryt, jei vienu klausimu manau vienaip, o kitu – kitaip, jie taip ir nepaaiškino…

     • Izbliondimas

      Dėl Ukrainos klauskite JAV. Tai JAV projektas, manau.
      Kaip ir begalė begalė kitų jų projektų pasaulyje, kurie žmonėms neša žūtis, skausmą (pridursiu, kad Ukrainos klausimus klausausi tik JAV kongreso finansuojamos Svobodos… TV aplamai daug metų nežiūriu, o radijo laidų tuo klausimu neklausau, neturiu tokių šarvų, kad galėčiau klausyti tokias kalbamas jų nesąmones… tai laidos lietuviams, t.y. kvailiems lietuviams… taigi sau prieštarauju jau, kai sakau lietuviai kalti… bet tai daugiau taikau Lietuvos inteligentijai, elitui bei apžvalgininkams…).
      Na, referendumas, manau, buvo užblokuotas jau nuo parašų rinkimo pradžios, kad net lapus paėmę ir rinkę parašus nežinojo kaip turi rinkti parašus )manau buvo tai nuslėpta, specialniai. O ką jau kalbėti apie kitką.
      Man taip pat yra daug klausimų, bet spec. tarnybos apie juos taip pat neinformavo Tautos. Tai lyg jie ir atkrito, tuomet.
      Kaip bebūtų šiandien gana sąžiningai pasisakė p. Medalinskas, Perednio laidoje ziniur radijo laidoje „Įvykiai ir komentarai“. Siūlau paklausyti įrašą.
      O dėl Ukrainos, tai žinoma apie JAV vaidmenį matyt aplamai yra uždrausta užsiminti, tad niekas ir neužsimena. O po smegenys kai jau atrofuojasi tokių…Pamirškite tai ir Jūs, patariu. Geriau tegul smegenys atrofuosis, kaip kitų tautiečių, nei …

     • Rytis_I

      Aha :) Tai juk sovietų imperijos žlugimas irgi buvo „JAV projektas“, o po mitingo prie A.Mickevičiaus 1987 m. sekančią dieną visi laikraščiai stambiausiom antraštėm šaukė kaip tik apie klastingus ČZV kėslus Lietuvos darbuomenės atžvilgiu :) Visose nesėkmėse ištinkančiose Rusiją kalti kaip tik „JAV projektai“ ir dar kažkiek „geiropa“, o vat pergalės, motyvas pasikelti prieš visus – tai jau išimtinai Putino nuopelnai :) Tiesa, nelabai suprantu prie ko čia mes…

     • Izbliondimas

      Taip, dėkui Dievui, taip pat JAV projektas. Ir aš uoliai dalyvavau jį įgyvendinant.
      Lietuva letargo miegu miegojo iki to projekto ir būtų dar miegojusi (impulsą ne lietuviai davė). Patikėkite. Buvau sąjūdžio kuopelės vadovu, daug laiko ir energijos tam naudojau. Ir 10 metų gyvenimo, sąjūdžiui (Lietuvos ūkio pertvarkai) skyriau visiškai be atlygio. Kai jau kiti sajūdiečiai gal Sąjūdį ir pamiršę buvo.
      Bet yra ir kita JAV dalis, – „granatų gamintojai“, kurių sandėliuose turi būti tvarka…☺

     • Rytis_I

      Na, bet juk be „pabudusių“ žmonių, manau, nei vienas tokis nemokamas užjūrių „projektas“ negali būti realizuotas, – tad nežinau, ar verta visus nuopelnus nurašyti Amerikai, juolab vadinti „JAV projektu“… Galų gale tai visai kita tema, atsiprašau :) Ir šiaip, gal be reikalo čia rimtį sudrumsčiau, dėl ko taipogi – atsiprašau…

 • Lukas

  Nors paprastai su A.Raco praktiniais-filosofiniais isvedziojimais nesutinku ir kova su vejo malunais pralenkia Servanteso istorijas, taciau si karta pritariamai linksiu galva ir gedziu, kad an Lietuvos tokia didele mase runkeliu, nesugebanciu mastyti savo galva ir daranciu taip kaip liepia valdzia/kunigas.

 • Rytis_I

  Berods ne 50 proc., o tik 1/3 visų. Tuo tarpu kai Seime už tuos pačius dalykus turi prabalsuot nemažiau 2/3 seimūnų:
  Referendumo įstatymas:
  7 straipsnis. Privalomojo referendumo rezultatų nustatymas.
  4. Sprendimas dėl kitų klausimų, įstatymų ar jų nuostatų (t.y. išskyrus Konstitucijos I ir XIV straipsnį), kurie buvo svarstyti privalomajame referendume, yra laikomas priimtu, jeigu tam pritarė daugiau kaip PUSĖ PILIEČIŲ, DALYVAVUSIŲ referendume, bet ne mažiau kaip 1/3 piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.

 • Už vertybes, ne auksą….

  Veržlusis ir , kaip visuomet dygios ir
  negailestingos gladiatoriškos dvasios kupinas Račas ,manau , yra teisus ir
  masto vertybiškai kai teigia, jog reikia dalyvauti referendume ir tai yra
  pilietiška. Manau, jo tai logiška,
  vertybinė ir nuosekli pozicija…Tapinai, užkalniai ar kitokie veidmainių ir
  sofistų konservų pasekėjai (ARBA patys boikoto idėjos liūnan savanoriškai
  keistai pataikę…) nelogiškai, nenuosekliai ir nevertybiškai tapatina
  pilietiškumą su nusišalinimu nuo PAREIGOS pareikšti savo poziciją …Užjaučiu
  tokius nelogiškai mastančius, (savokų turinio nesuvokiančių?) ir ,matyt, menkai
  vertybiškus žmones, bet net patarimas tokiems nepadės ( patarimai padeda tik
  išmintingiems..).Stebiuosi ir vertybiškai ir nesistemiškai drąsiai Leo istorijoje atrodžiusiu Liutauru, kuris
  dabar įsigudrina nepilietišką pasyvumą, nebalsavimąvadinti pilietiškumu…:)
  Jokios vertybinės logikos, tik keista buhalterinė aritmetika
  ,gerb.Liutautai…O juk plėšėt kaukę nuo VRK lapinų aiškiai, nuosekliai ir
  drąsiai…

  Gerbiu
  Račą už pilietiškumą ir vertybišką pasiaukojimą grumiantis prieš Leo
  aferą (dalyvavau tame drąsiame beprotiškame žygyje prieš Maximos banginių ir politikų bendrą aferą, kurios dalyvius nuo
  atsakomybės pridengė ir pati D.G….), už vertybinį raginimą būti pilietiškais
  ir dalyvauti referendume, už visuomeniškumą ir t.t.

  Todėl juop labiau stebiuosi jo antivertybišku
  noru išparduoti Lietuvą ir kūrybingu išmoningumu tai vadinant dalyvavimu šalies valdyme….Taip tik
  prezidentūra ir masiuliečiai turėtų ,,burti”…

  Jis už tai, kad lietuviai ,lyg aborigenai,
  parduotų už popiergalius savo pagrindinį turtą-dirbamą žemę amžiams (kai net
  konkurencinės mūsų ūkininkų salygos su vakariečiais nelygios).Račas už tai, kad
  virstume užsieniečių kumečiais ir pastumdėliais SAVO ŽEMĖJE??? o PAJAMOS EITŲ
  UŽSIENIN…Be abejo, aš prieš mūsų žemės atidavimą saviems dvarininkams..Aį už
  žemės rinkos išskaidrinimą, numetant
  aibės juridinių asmenų kaukes ir žemės ribojimą į vienas rankas…Aš už
  stiprų šeimos ūkį kaime , už ž. nuosavybę tik piliečiams ir deramą savo
  interesų gynimą ES, o ne padlaižiavimą (kaip anksčiau Kremliui…)

  Ir užjaučiu gerb.Račą už skrajojimą padebesiais
  teigiant, jog piliečiai (arba jis pats ką nors lemia)..Juk net Leo istorijoje
  jis turėjo pamatyti, kad oligarchinės ,,valdomos demokratijos“ santvarkos
  salygomis triumfuoja tik galingi, sukčiai ir kiauri savanaudžiai iš
  sunomenklatūrėjusių ,,lovio“ partijų ..Jie nusiperka visus balsavimų
  rezultatus apkvailindamai didumą pinigų įtakos dėką.Nepanaikinus šios
  santvarkos niekada nebus sąžiningų rinikimų ir mes niekada nebūsime valstybės
  šeimininkais, o tik manipuliacijų ir priespaudos objektais, turinčiais galią
  tik emigruoti..

 • Už vertybes, ne auksą….

  Veržlusis ir , kaip visuomet , dygios ir
  negailestingos gladiatoriškos dvasios kupinas A. Račas, manau , yra teisus ir
  masto vertybiškai, kai teigia, jog reikia dalyvauti referendume ir tai yra
  pilietiška. Manau, jo tai logiška, vertybinė ir nuosekli pozicija…Tapinai, užkalniai bei kitokie veidmainių ir sofistų konservų pasekėjai ( arab patys boikoto idėjos liūnan savanoriškai keistai įkritę…) nelogiškai, nenuosekliai ir nevertybiškai tapatina
  pilietiškumą su nusišalinimu nuo PAREIGOS pareikšti savo poziciją …Užjaučiu
  tokius nelogiškai mastančius, (savokų turinio nesuvokiančių?) ir ,matyt, menkai
  vertybiškus žmones, bet net patarimas tokiems nepadės ( patarimai padeda tik
  išmintingiems..).Stebiuosi ir vertybiškai ir nesistemiškai drąsiai Leo istorijoje atrodžiusiu Liutauru, kuris
  dabar įsigudrina nepilietišką pasyvumą, nebalsavimąvadinti pilietiškumu…:)
  Jokios vertybinės logikos, tik keista buhalterinė aritmetika
  ,gerb.Liutautai…O juk plėšėt kaukę nuo VRK lapinų aiškiai, nuosekliai ir
  drąsiai…

  Gerbiu
  Račą už pilietiškumą ir vertybišką pasiaukojimą grumiantis prieš Leo
  aferą (dalyvavau tame drąsiame beprotiškame žygyje prieš Maximos banginių ir politikų bendrą aferą, kurios dalyvius nuo
  atsakomybės pridengė ir pati D.G….), už vertybinį raginimą būti pilietiškais
  ir dalyvauti referendume, už visuomeniškumą ir t.t.

  Todėl juop labiau stebiuosi jo antivertybišku
  noru išparduoti Lietuvą ir kūrybingu išmoningumu tai vadinant dalyvavimu šalies valdyme….Taip tik
  prezidentūra ir masiuliečiai turėtų ,,burti”…

  Jis už tai, kad lietuviai ,lyg aborigenai,
  parduotų už popiergalius savo pagrindinį turtą-dirbamą žemę amžiams (kai net
  konkurencinės mūsų ūkininkų salygos su vakariečiais nelygios).Račas už tai, kad
  virstume užsieniečių kumečiais ir pastumdėliais SAVO ŽEMĖJE??? o PAJAMOS EITŲ
  UŽSIENIN…Be abejo, aš prieš mūsų žemės atidavimą saviems dvarininkams..Aį už
  žemės rinkos išskaidrinimą, numetant
  aibės juridinių asmenų kaukes ir žemės ribojimą į vienas rankas…Aš už
  stiprų šeimos ūkį kaime , už ž. nuosavybę tik piliečiams ir deramą savo
  interesų gynimą ES, o ne padlaižiavimą (kaip anksčiau Kremliui…)

  Ir užjaučiu gerb.Račą už skrajojimą padebesiais
  teigiant, jog piliečiai (arba jis pats ką nors lemia)..Juk net Leo istorijoje
  jis turėjo pamatyti, kad oligarchinės ,,valdomos demokratijos“ santvarkos
  salygomis triumfuoja tik galingi, sukčiai ir kiauri savanaudžiai iš
  sunomenklatūrėjusių ,,lovio“ partijų ..Jie nusiperka visus balsavimų
  rezultatus apkvailindamai didumą pinigų įtakos dėką.Nepanaikinus šios
  santvarkos niekada nebus sąžiningų rinikimų ir mes niekada nebūsime valstybės
  šeimininkais, o tik manipuliacijų ir priespaudos objektais, turinčiais galią
  tik emigruoti..

 • Už vertybes, ne auksą….

  Veržlusis ir , kaip visuomet, dygios ir
  negailestingos gladiatoriškos dvasios kupinas Račas ,manau , yra teisus ir
  masto vertybiškai kai teigia, jog reikia dalyvauti referendume ir tai yra
  pilietiška. Manau, jo tai logiška,
  vertybinė ir nuosekli pozicija…Tapinai, užkalniai ar kitokie veidmainių ir
  sofistų konservų pasekėjai (ARBA patys boikoto idėjos liūnan savanoriškai
  keistai pataikę…) nelogiškai, nenuosekliai ir nevertybiškai tapatina
  pilietiškumą su nusišalinimu nuo PAREIGOS pareikšti savo poziciją …Užjaučiu
  tokius nelogiškai mastančius, (savokų turinio nesuvokiančių?) ir ,matyt, menkai
  vertybiškus žmones, bet net patarimas tokiems nepadės ( patarimai padeda tik
  išmintingiems..).Stebiuosi ir vertybiškai ir nesistemiškai drąsiai Leo istorijoje atrodžiusiu Liutauru, kuris
  dabar įsigudrina nepilietišką pasyvumą, nebalsavimąvadinti pilietiškumu…:)
  Jokios vertybinės logikos, tik keista buhalterinė aritmetika
  ,gerb.Liutautai…O juk plėšėt kaukę nuo VRK lapinų aiškiai, nuosekliai ir
  drąsiai…

  Gerbiu
  Račą už pilietiškumą ir vertybišką pasiaukojimą grumiantis prieš Leo
  aferą (dalyvavau tame drąsiame beprotiškame žygyje prieš Maximos banginių ir politikų bendrą aferą, kurios dalyvius nuo
  atsakomybės pridengė ir pati D.G….), už vertybinį raginimą būti pilietiškais
  ir dalyvauti referendume, už visuomeniškumą ir t.t.

  Todėl juop labiau stebiuosi jo antivertybišku
  noru išparduoti Lietuvą ir kūrybingu išmoningumu tai vadinant dalyvavimu šalies valdyme….Taip tik
  prezidentūra ir masiuliečiai turėtų ,,burti”…

  Jis už tai, kad lietuviai ,lyg aborigenai,
  parduotų už popiergalius savo pagrindinį turtą-dirbamą žemę amžiams (kai net
  konkurencinės mūsų ūkininkų salygos su vakariečiais nelygios).Račas už tai, kad
  virstume užsieniečių kumečiais ir pastumdėliais SAVO ŽEMĖJE??? o PAJAMOS EITŲ
  UŽSIENIN…Be abejo, aš prieš mūsų žemės atidavimą saviems dvarininkams..Aį už
  žemės rinkos išskaidrinimą, numetant
  aibės juridinių asmenų kaukes ir žemės ribojimą į vienas rankas…Aš už
  stiprų šeimos ūkį kaime , už ž. nuosavybę tik piliečiams ir deramą savo
  interesų gynimą ES, o ne padlaižiavimą (kaip anksčiau Kremliui…)

  Ir užjaučiu gerb.Račą už skrajojimą padebesiais
  teigiant, jog piliečiai (arba jis pats ką nors lemia)..Juk net Leo istorijoje
  jis turėjo pamatyti, kad oligarchinės ,,valdomos demokratijos“ santvarkos
  salygomis triumfuoja tik galingi, sukčiai ir kiauri savanaudžiai iš
  sunomenklatūrėjusių ,,lovio“ partijų ..Jie nusiperka visus balsavimų
  rezultatus apkvailindamai didumą pinigų įtakos dėką.Nepanaikinus šios
  santvarkos niekada nebus sąžiningų rinikimų ir mes niekada nebūsime valstybės
  šeimininkais, o tik manipuliacijų ir priespaudos objektais, turinčiais galią
  tik emigruoti..

 • dar vienas dundukas

  Ponas Artūrai, kaip sekasi valdyti valstybę? Gal pakomentuotumėt referendumo rezultatus?

  Mano poros komentarų nepatvirtinot, keista vienok, lyg ir be keiksmažodžių apsiėjau.

 • Tomas

  Šiek tiek ne į temą,

  Artūrai, sekant visą vyksmą tarp jūsų ir Užkalnio, Ramanausko, Tapino bei kitų veikėjų, su kuriais riejatės, susidaro paprastas vaizdas – jūs pavydite. Pripažinkite, kad ir kokie visi dundukai ir atmatos, bet jie visi jauni, veržlūs ir jie seka užkalnį, ramanauską etc. Deja, ne jus. Jūsų pusėje beveik nėra nei vieno jauno žmogaus. Jūs pilate srutas ant jaunųjų konservatorių lygos, bet ar galite nurodyti nors vieną savo, socdemų ar kitos kairiosios partijos fan klubą, kurį sudarytų aktyvus jaunimas? Vargu bau, Artūrai, vargu bau…

  P.S. O kad į jūsų blogą vis dar ateina lankytojai, tai patarčiau peržvelgti google analytics traffic sources – garantuoju apie 70% bus – google. Jūs tiesiog esate gerai suindeksuotas pagal tam tikrus raktažodžius. 500 unikalių lankytojų per parą, globaliam lygmenyje, nėra nei daug nei ką.

  • Auksinis_kardas

   Žinote, jaunasis partijos fanklubas mūsų partijų kontekste skamba kaip pornografija. Ir visai nenuostabu, kai „konservatyviosios“ partijos „jauna“ reklama išleidžia pagal nurodymus forsuotos „jaunos kalbos“ čiurkšlę. Negirdėjote apie kairesnį jaunimą? Turbūt girdėjote. Privalo šlietis prie partijos? Įdomu. O jei šios nepatraukliai kvepia? Gal uostinėkit pagal savo asmeninius įsitikinimus?

   Pavydas jei ir bus, tai jis gerokai maišosi su apmaudu, kad nepraustaburniai ir tuščiabarškiai sulaukia žalio jaunimėlio, o ir ne vien tokio, traukos. Dėl įmantrios formos. Kuri dažnai fekalinė – apmaudu pagrįstai, argi ne taip?

   Blogosfera kaip jau patirtas fenomenas prarado trauką. Autorius daro stulbinantį kiekį atgrasių judesių, visgi kažkas vis dar lieka. Globaliam šalies lygmenyje.

  • Irgi Tomas

   Labai geras pastebejimas :)

  • Larikas

   Ir siaip kai kurie uzeina cia paveizeti, kaip klounas blogeris zongliruoja :)

   • Mielas Larikai, o tokie dundukai kaip tamsta ateina pasitikrinti, ar jie vis dar tokie pat durni, kaip buvo iki šiol.

    Ačiū jums už tai.

  • Mielas Tomai, žinote, su žmonėmis, kurie galvoja, kad viskas daroma dėl populiarumo man labai sunku diskutuoti.

   Nepaisant to, linkiu tamstai turėti 200 lankytojų „globaliame lygmenyje“.

 • Valdas

  Į Auksinį_kardą derėtų kreipris ne „Karde“, o „Kardai“. Apie tai Račas yra rašęs pries kelis metus.

 • Tomokaukas

  Susiradau ir peržiūrėjau A. Tapino „gaminio“ bei paskutinės debatų laidos referendumo klausimu įrašus ir kilo kai kurių minčių, kurias ir pabandysiu išguldyti. Prieš daugelį metų, kad nebegaliu atrinkti, per kurį TV kanalą ir kokia tai buvo laida, vyko pasakojimas, kad garbingos užsienio šalies pilietis, gal net aristokratiškos kilmės palikuonis, savo sūnui, kuriam ką tik buvo įteiktas brandos atestatas, tėvas įteikė tos šalies konstituciją su prašymu, vasaros atostogų metu, perskaityti ją visą. Prisipažinsiu, kad ilgai nesupratau tokio elgesio prasmės. Tas pasakojimas įstrigo. Dabar ir aš jau auginu atžalą, ir mes einame kartu į kiekvieną skelbiamą balsavimą. Jį dar reikia pakelti prie balsavimo dėžės, kad įmestų, po kol kas dar nesavo pažymėtą biuletenį. Bet aš labai viliuosi, kad ateis tas laikas, kai jis savarankiškai eis per gyvenimą ir eidamas atsakingai bei prasmingai suvoks, kad jis yra „didžiausia valdžia Lietuvoje“. Ir kad savo valios pareiškimu jis susilieja su savo Tauta taip sudarydamas sulietą vienį, Lietą. Tai yra ir pareiga ir privilegija. Ir aš tikiu, kad vis dar bus tas laikas, kai jis, Lietuvos konstituciją ir galės ir jau bus perskaitęs. Bet to tapinams nesuprasti. Jie tik pajėgia, kaip „ciuciukai“ ar „akli katukai“ išsikasti duobutę ir ją pridergti.
  Balsavau referendume pažymėdamas „taip“ ir tuo džiaugiuosi, kad per 2014 metų balsavimus (europos, prezidento, referendumas) tai yra antras geriausias rezultatas, skaičiuojant nuo bendro rinkimo teisę turinčių balsų (2,5mln rinkėjų). Įliustracijai keletą skaičių:
  1) Lietuvos Dalia surinko – 27% (700.000 balsų);
  2) Referendumas už nepardavimą žemės užsieniečiams – 10.6% (270.000 balsų);
  3) Tėvynės sąjunga – LKD 7.8% (198.000 balsų)
  4) Socialdemokratų partija-7.7% (197.000 balsų).
  5) Liberalų sajudis – 7.5% (190.000 balsų);
  ir t.t.
  Tai kuris iš šių balsavime išreitinguotų galėtų pasigirti esantis ne mažumoje?
  Vėl gi E. Jakilaičio laidos matytame įraše nieko kito nepamačiau, kaip tik socialdemokratų atstovą, kuris per visą laidą „ieškoje“ kur galės išsikasti šulinį ar žvyro pasikasti. Liberalų atstovas bailiai klapsėjo blakstienomis ir gūžėsi, klausydamasis liberalizmo ideologijos tiesų iš D. Kuolio. Dėl Profesoriaus galėčiau pasakyti, kad jo amžius ir statusas suteikia jam imunitetą. Laidos reziumė: reikėjo „atidirbti“, o argumentams nebuvo platesnio horizonto „akli katukai“.

  • tikras lietuvis

   Žinoma – dalyvauti referendume ir balsuoti taip buvo būtina.

   Bet jau tokia liaudis yra: jei valdantieji, turėdami galimybes, triūbuoja, kad ne, tai jie ir renkasi tingiųjų variantą.
   Manau, kad tai – tiesiog tinginystė ir niekas daugiau.
   Betgi, kaip žinia, tingiąjam niekas nieko neatneš – jei pats nieko nenorės daryti.

   Kas įdomiausia, niekas, net organizatoriai, nepasistengė paminėti svarbiausio, dėl ko derėjo sakyti referendume taip: juk dalis pasaulyje žinomų valstybinių darinių, tokių kaip Izraelis, P.Osetija, Kosovas ir kt. buvo atimti kaip teritorijos iš jas turėjusių valstybių kaip tik užgyvenimu, pvz., superkant teritorines žemes, o vėliau ir sudedant į krūvą bei atskiriant ir įsteigiant naują valstybę ir pan.
   O tai Lietuvai, ypač Vilnijoje, o gal ir dar kur nors, tikrai gręsia.