Vaizdelis nekoks…

Bendrovė OVC Consulting šiandien paskelbė įmonių apklausos duomenis apie planuojamus darbuotojų skaičiaus ir atlyginimų pokyčius.

Bendra įspūdis gana niūrus – darbuotojų skaičius mažės, atlyginimų dydis – taip pat.

Mano asmenine nuomone, OVC pateikti skaičiai – ypač apie būsimą atlyginimų mažėjimą – dar gana optimistiniai.

Tačiau net jei jie ir iš tikrųjų atspindi realią situaciją, vis tiek nieko gero, nes tik dar kartą liudija, kad tikrasis sunkmetis  dar tik laukia ir kad dabartinė viešųjų finansų būklė dar anaiptol nepasiekė dugno. 

52 proc. apklaustų įmonių ketina mažinti darbuotojų skaičių vidutiniškai 11 procentų.

Perkėlus šį skaičių į visą Lietuvą ir atsižvelgiant į tai, kad 7 proc. įmonių planuoja darbuotojų skaičių didinti, rezultatas  – maždaug 3-4 proc. išaugsiantis bedarbių skaičius ir maždaug tiek pat sumažėsiančios biudžeto pajamos iš gyventojų pajamų mokesčio. Kartu – sumažėsiančios „Sodros“  įplaukos  ir išaugsiančios (bedarbio pašalpos) išlaidos.

37 proc. bendrovių ketina mažinti išlaidas darbo užmokesčiui – vidutiniškai 16 procentų.

Statistiškai vienam darbuotojui darbo užmokestis per šiuos metus OVC Consulting skaičiavimais turėtų sumažėti 8 procentais.

Kaip ir darbuotojų skaičiaus mažinimo atveju – efektas tas pats. Įplaukos į biudžetą mažėja, į „Sodrą“ – taip pat. „Sodros“ išlaidos didėja, nes atsiranda daugiau potencialių socialinių išmokų gavėjų.

Perspektyva gana aiški.

Neaišku tik viena: koks planas? 

Man jau darosi smalsu: kiek ilgai dar girdėsime, kad mokesčiai nebus didinami, o „Sodros“ išmokos nebus mažinamos?

(3 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...