Citata #215 Už ką teikiami ordinai

Iš Seimo Pirmininko atstovės spaudai pranešimo:

Ambasadorius Seimo vadovui įteikė Izabelės katalikės ordiną – praėjusią savaitę su valstybiniu vizitu Lietuvoje viešėjusio Ispanijos Karaliaus Chuano Karloso I ir Karalienės Sofijos padėką už puikų priėmimą ir neišdildomą įspūdį padariusį A. Valinsko pasakojimą apie Baltijos kelią ir Lietuvos kelią į nepriklausomybę.

(9 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...
 • Europos Komisija (EK) trečiadienį paskelbė Lietuvos fiskalinio deficito perviršio procedūrą. Šalies valdžios sektoriaus deficitas pernai siekė 3,2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) ir viršijo Stabilumo ir augimo pakte numatytą 3 proc. BVP ribą. 2008 metų fiskalinis deficitas gerokai viršijo ir Lietuvos fiskalinės drausmės įstatymo reikalautą 0,5 procento BVP ribą.
  P.S. Gal žinote į ką reikia kreiptis dėl ordino „Už įpatingus nuopelnus Lietuvai“ suteikimo viensam iš dviejų „K“?

  • mdxacuk

   Ką reiškia „įpatingus“? Žodyne neradau.

  • nerijus

   Arūnai, galiu pagaminti, jei tik reikia
   ;)
   Dabar dėl valdžios sektoriaus deficito, laukim sankcijų iš ES.

   o kiek mūsų V.A. gavęs ordinų? Ir už ką, net neaišku. Sąrašas iš ties įspūdingas:

   http://lt.wikipedia.org/wiki/Adamkus

   Labiausiai patiko pastraipos pavadinimas „veidu į Lietuvą“, gerai, kad tik veidu, bet man atrodo kitaip.., kad ne tik veidu…

   p.s.Žmonės- balsavau. Jei kas balsuosit už Jezerską, tai jis V.L. žmogus.

 • Regis

  Jeigu gerai suprantu tai ordinas jam (Valinskui) įteiktas kaip pareigūnui (šiuo atveju kaip „antrąjam“), o ne kaip konkrečiai personalijai. Ir to paaiškinimas pakankamai „susigalvotas ir iš oro“. Sakyčiau ordinas tai atsidėkojimas visai Lietuvos valstybei už vizitą (manau, kad ir Prezidentas gaus ar gavo). O tai, kad pas mus toks parlamento pirmininkas tai jau kaltas tikrai ne Ispanijos karalius..

  • Regi, viską tu teisingai pastebėjai. Tačiau gale komentaro tur būt būtų labiau tikęs apibendrinimas toks: “ O tai, kad pas mus tokia Seimo Pirmininko atstovė spaudai (kuri nemąsto, ką šneka – red.), tai jau kaltas tikrai ne Ispanijos karalius…“

 • Jonas

  Galėjo A.Valinskas papasakoti apie sunkų ir atkaklų savo kelią į Didžiąją profesionalią politiką, apie nemiges naktis, formuojant Lietuvos žmonių mentalitetą, apie tautinę kultūrą, pakeltą į neregėtą iki šiol žvaigždinį lygmenį. Apie tai, kaip jis pats tapo J.C., atsiprašau, A.V. Super Staru, na, kol kas tik vienu iš trijų, bet viskas dar priešakyje… Neabejoju, būtų gavęs Riterio titulą, kad neprarastų kovingumo, žvitrumo, sugebėjimo bendrauti su paprastaisiais iš aukšto vardan to, kad taptų kada nors vienu iš vieno.

 • mdxacuk

  Brazauskas tokių ordinų turi bent du tuzinus. Adamkus turi beveik tiek pat. Turi ir Paksas. Gal kas nors žinot už ką?

 • bang

  Aktualiau, kodėl benzinas tyliai brangsta :/

  • Orka

   bang, todėl. kad „Tauta nusipelno valdžios, kurią turi“. :)
   O jei rimtai, tai man atrodo nafta brangsta. Nesekiau savaites kelias, bet lyg girdėjau brangsta…

   • Kalbant apie benzina, tai cia yra visai del kitu dalyku. Nepatikesite mano zodziais, bet taip gelbejama salis. PVM ir akcizu reikia surinkti daugiau. O kaip?? Ogi taip… Kodel taip sakau? Ogi kai nafta kainavo beveik 200 doleriu, tai kaina buvo labai panasi i dabartine, ir nedaug nukrito, kai ji pasieke 40 doleriu (penkis kartus benzinas neatpigo…). O del ordinu, tai cia skaudi musu politikos tema. Niekas niekada ir nesuzinos kokiais kriterijais pasiremiant duodami ordinai, pilietybes ir panasiai. Tik vieniems tai galima daryti ir ziniasklaida „nepastebi“. O kitiems – NEGALIMA ir viskas!

  • nerijus

   Rinkimai…dabar visi tuom užimti, net žiniasklaida.

 • briedis

  tai negi turejo „izabeles katalikes ordinu“ valinskiene uz grazias dainas apdovanoti?

 • Margaux

  Deaja deja,… ordinai, kaip ir garbės daktaro vardai švaistomi į kairę ir į dešinę bet kokiems perėjūnams, tuo menkindami jo tikrąją vertę.

 • Zita

  Valinskas atėjo su dešimt Dievo įsakymų, tarp kurių įrašytas ir meilė artmui. Tai aišku, kad priėmimas turėjo palikti gerą įspūdį. Ordinas katalikės. Tiesiog nėra prie ko prikibti :)

 • DL

  Adamkus tikriausiai irgi kam nors is ispanu teike koki ordiniuksti… gal uz tai, kad kazkada tauta Franko atsikrate… o jei rimtai, vargse mergaite vis dar negali atsiplesti nuo pop ir panasaus pasaulio rasliavos, tai yra pranesimu spaudai, tai raso nesamones. Nors pasikonsultuotu su kuo nors… bjauru skaityti.

 • Lietuvoje yra tik du apdovanojimai, kuriuos pamatęs ant žmogaus krūtinės pajuntu besąlygišką pagarbos jausmą tam asmeniui:

  Žūstančiųjų gelbėjimo kryžius ir Sausio 13-osios medalis.

  Sąrašas baigtas.

  Visi kiti praktiškai yra devalvuoti, nepaisant jų brilijantų ir platinos kiekio bei skambių Statutų.

  • J. naivus

   Sausio 13 -tosios labiausiai, deja.

 • nerijus

  Įsteigtų medalį tiems, kurie dar likę Lietuvoje.
  Dėl Sausio 13- tosios. Valstybines rentas, tokias, kaip ir signatarai, turėtų gauti ir žuvusųjų tėvai ( ar šeimos )+ nužudytųjų Medininkuose tėvai ( ar šeimos ) ir taip, iki gyvenimo saulėlydžio.

 • Berge

  Nerašytos taisyklės skelbia, kad jei naudojami tokie, švelniai tariant, nekuklūs epitetai (puikus, neišdildomas), tai bent jau turėtų būti naudojamos autentiškos citatos…
  Tačiau Seimo vedėjas į spaudos atstoves paėmė jauną mergaitę iš šou verslo, taigi ką iš jos pareikalausi… ką turime tą turime – pradedant nuo seimo vadovo ir baigiant jo komanda…

 • Išsiaiškinkite, vaikai, moterys ir vyrai, ką reiškia žodis RESPUBLIKA.
  Jūs norite, kad jums seni komunistiniai kadrai tiksliai pagal protokolą surašytų kalbas. Glotnias, sklandžias, su tiksliomis formuluotėmis?
  Tar kitko sekmadienį VĖL rinkimai, nepramiegokite, nes paskui cysite, kad ne tie valdžioje, kad atstovės spaudai ne tų veikėjų, kurie tiurėjo būti valdžioje, rašo ne tokius pranešimus spaudai…

  • nerijus

   Taip, prisijungiu, dar kartą prie raginimo/ pareigos, kad eikite balsuoti.

  • Berge

   Nežinau, kaip vaikai, moterys ir vyrai, o man norėtųsi, kad pranešimai žiniasklaidai nuo Seimo Pirmininko komandos būtų rašomi ATITINKAMAI ir solidžiai, o ne kaip iš skandalais karjerą pradedančių naujų pop-paukštyčių būstinės. Manau, kad iš aukščiausios valdžios institucijos už mokesčių mokėtojų pinigus galime tikėtis kaip minimum profesionalumo.
   Jei nesutinkate, argumentuokite

 • Slyvanosis

  „Herr Queen und Herr King (Jūsų Kilnybės – Karaliene ir Karaliau).
  Our peoplez stay in Baltik highway und ask independent from Gorbačiov und Perestroyka.(Lietuvos žmonės stovėjo Baltijos kelyje nuo Latvijos iki Belarusijos reikalaudami nepriklausomybės mūsų šaliai).“
  (…Bunda jau Baltija, bunda jau Baltika… Lietuma, Latvija, Esstimmaaa…)
  „Sen’ior Arrunas. Mums nuo neišdildomų įspūdžių pasišiaušė plaukeliai ant nugaros.
  Jums Fiodorai, mia culpa, Arrunai už tatai įteikiame Izabelės katalikės ordiną. Nešiokite į sveikatą!
  Asta man’ana, baby.“

 • dažniausiai kompetencijos iš valdžios reikalauja kokia nors kontoros žiurkė, susivėlusi baidyklė, darbo metu, kuri pati minta iš biudžeto ir savo pareigas atlieka atmestinai, neprofesionaliai, grubi su kolegomis, interesantais…
  Ne šventieji puodus lipdo, atsisėstų šalia Valinsko ponia Berge ir pridarytų klaidų kiekviename sakinyje, tekstas būtų nerišlus ir t.t..

 • Slyvanosis

  Bandau sekti Fredžio pasiūlymu:
  „..t.t ri sulširen ųtūb satsket ,ejynikas emaneivkeik ųdialk ųtyradirp ri egreB ainop oksnilaV ailaš ųtsėsista ,odpil sudoup ijeitnevš eN“
  Sudėtinga, odnakož…:-o

 • nerijus

  Labiausiai aptikę V.A. įteiktų ordinų pavadinimai:

  „Draugystės“ ordino Didysis kryžius, Kazachstanas, 2000 m.- buvo toks tarybinis kolūkis „draugystė“ – Kelmės raj.. Keista, kad Kazachstane?

  Išganytojo ordino Didysis kryžius, Graikija, 1999 m. Yapč patiko žodis „išganytojo“? Ką jis išganė. To prezidentūra neinformuoja. Būtų įdomu.

  Leopoldo ordino Didysis kryžius, Belgijos Karalystė, 2006 m.- primenu multfilmą ir viena, bet nepamirštamą, tiesiog klasiką tapusį posakį- vaikai, gyvenkimedraugiškai. Už tai ir gavo?

  Nyderlandų Liūto ordino Didysis kryžius, Nyderlandų Karalystė, 2008 m. Gal tai susiję ir su mūsų LEO? Galėtų įsteigti ir Energetinio Liūtuko ordiną už nuopelnus oligarchams.

 • nerijus

  Labai įdomus faktas: kodėl, ieškant tarybinio ūkio, tarp daugelio valstybių, miestų, miestelių, kaimų pavadinimų yra ir D.G. bei A, Kubilius

  http://lt.wikipedia.org/wiki/Vaizdas:Flag_of_Lithuanian_SSR.svg

 • viktoras

  kuom šie ordinų gavėjai ir teikėjai skiriasi nuo tarybinio Brežnevo? Iš esmės niekuo….