TV3 nusidažys violetine spalva?..

Manėte D.Kedžio istorija baigsis kartu su jo mirtimi ir A.Ūso teismu?

TV3 televizija taip nemano:

Netrukus bus pradėtas filmuoti naujas lietuviškas serialas apie vieną tamsiausių kriminalinių reiškinių – apie vaikų išnaudojimą

Įvairių šalių nacionalinėje ir tarptautinėje spaudoje vis dažniau pasirodo istorijų susijusių su nepilnamečių grobimu bei seksualiniu išnaudojimu. 2000-aisiais kaimyninėje Latvijoje buvęs pradėtas vykdyti parlamentinis pedofilijos tyrimas, nepaisant didžiulio tarptautinio skandalo, baigėsi tik eilinių iškrypėlių tinklo narių ir „karininkų“ teismais. Prabėgus daugiau nei penkeriems metams garsiai per pasaulinę žiniasklaidą nuskambėjo mažosios britės Madeleinos dingimas ir paieška, o bylos tyrimu rūpinosi ne tik Didžiosios Britanijos, Portugalijos, bet ir Vokietijos pareigūnai. Beveik tuo pačiu metu visą Šveicariją sujaudino penkiametės dingimas. Tokių tragedi jų mažame miestelyje nebuvo daugiau nei 18 metų. Pernai pašiurpino neįtikėtinas skandalas Austrijoje – 24 metus tėvas rūsyje prievarta laikė ir išnaudojo dukterį, su ja susilaukė net septynių vaikų. Be to, pastaruoju metu vis dažniau pasigirsta nepilnamečių išnaudojimo atvejų bažnyčių bendruomenėje.

„Pastarojo dešimtmečio įvykiai, susiję su vaikų pagrobimu ir prievarta, vis labiau šiurpina visuomenę. Pernai prasidėjęs galimos pedofilijos skandalas Lietuvoje taip pat sulaukė didelio susidomėjimo. Mūsų šalyje tai kone daugiausiai atgarsio, nuomonių ir žmonių dėmesio sulaukusi byla. „Videometra“ netrukus pradės filmuoti naują lietuvišką daugiaserijinį filmą, pagrįstą aktualiais Lietuvos ir pasaulio įvykiais. Jį išvys TV3 žiūrovai“, – apie naujausią lietuviško serialo užuomazgą pasakoja prodiuseris Rolandas Skaisgirys.

Net ir nežinau, ką pasakyti…

Bet džiaugtis ko tai nelabai norisi…

(8 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • kaip tik vakar su zmona kalbejom – turetu buti neuzilgo pradetas filmuoti serialas apie Kedi. turetu buti best selleris…

  neeee neabejoju.

 • doktor barmental

  skaisgirys padarys piniga net is vaiku isnaudojimo.

 • Genpre

  Artūrai, ar nemanai, kad visos priemonės geros, jeigu tik jos padės daugiau apšviesti žmones, ką daryti vienu ar kitu atveju ir t.t. ir pan. Toks serialas būtent atliktų dar ir tokią misiją. Nesutinki? O kad kažkas iš to pasipelnys … Pats irgi turi naudą iš žmonių nelaimių, skleisdamas tai BNS bangomis.

  • doktor barmental

   prie ko cia zmoniu svietimas? sis pseudofilmas bus sukurtas taip, kad patiktu buduliams, o apie svieciamaja funkcija pamirskit.

   • Genpre

    Bet koks filmas, buduliams jis padarytas ar ne (paprastai filmų kūrėjai orientuojasi į platesnę auditoriją, žinoma išskyrus muilo operas ir dar pora žanrų), praplečia akiratį ir suteikia tam tikros, dažnai naudingos info. Turint omenyje paskutinius įvykius Lietuvoje, filmo autoriai bus visiški buduliai, jeigu neįpins į veiksmą tam tikros naudingos ir prevencinės informacijos. Manau, jie net norėdami nesugebėtų to išvengti.

  • Kažkodėl manau, kad švietėjiška misija čia tikrai ne pirmam plane.

   Nors štai neseniai Marius Ivaškevičius irgi pristatė trumpametražį kino filmą (dar nežiūrėjau) šia tema – http://www.alfa.lt/straipsnis/10358515/?Filme.Teve.musu.atgime.Austrijos.monstro.istorija..I.dalis.=2010-05-21_00-05

   • Genpre

    Pirmam plane ar ne, bet naudos visuomenei bus ir atvirkščiai, – tam tikra visuomenės atmatų dalis jausis nekaip.

    • doktor barmental

     naudos bus skaisgiriui, o buduliams laiko praleidimas prie eilines „itempto siuzeto“ muilo operos.
     svietimo ir prevencijos reikia ieskoti rimotje literaturoje sia tema, o ne skaisgirio pseudofilmuose :)

     • Genpre

      Kai kas neturi laiko rimtai literatūrai, bet turi laiko muilo operai. Tad kodėl gi ne, daktare? Štai kad ir Jūs. Barmentalį pasičiupote rimtos literatūros apsiskaitęs, ar vaizdo medžiagos pažiūrėjęs? Tik sąžiningai, ok?

     • doktor barmental

      turiu Jus nuliudinti, kadangi filmas pasirode labai velai (1988 m.) knyga jau buvau perskaites dukart :)

     • Genpre

      Pagarba. Bet aš nenuliūdau. Anaiptol. Man džiugu.

     • Aras

      „Buduliai“ yra kubiliniai, Kubiliaus svita ir jiems prijaučiantys. Abejoju, ar prispangę šampės furšetuose, prisisantykiavę, po visko anie dar turi jėgų žiūrėti serialus per TV3. Greičiau po sunkios darbo dienos serialus žiūri darbininkai ir klerkai – labiau moteriškoji pusė.
      Nepatinka serialai apie pedofiliją, skaityk Burgesą. Kol viską perskaitysi, žiūrėk, ims ir parašys knygą apie Ūsą, Joną ir Aidį. Lyg ir turi ketinimų.

     • Genpre

      Lygiai tokie patys buduliniai yra ir zuokiniai bei brazauskiniai. Tai kaip čia išeina? Visa Lietuva Budulynas? Va todėl taip ir gyvenam.

 • nebutinas

  Scenarijaus autorius Krivickis?

  • mdxacuk

   Ne, Kliunka.

   • Rolandas

    Masinėse scenose noriai sutiko dalyvauti garliaviškiai. Užmokesčio neprašė, vienintelis pageidavimas, kad režisierius rėkaut netrugdytų.

 • povilas

  Komentaras pašalintas A.R.

  • Genpre

   Komentaras pašalintas A.R.

   • Genpre

    Visiškai teisingai. Ačiū.

 • Astra

  Idomu, o ar seriale bus pamineta, kad senoves Romoje (kuria mes iki siol vadiname civilizacijos lopsiu), lytiniai santykiai su jaunais berniukais buvo auksciausios ir tyriausios meiles israiska? Galetu pacituot koki Platona ar Petroniju…
  Jokiu budu nenoriu pasakyti, kad tai savaime suprantama ir mes tai turime toleruoti, kaip nuo senu laiku paplitusi reiskini. Bet gal nereiketu tu iskrypimu susiaurinti iki Kedzio lygio ir kurti apie tai serialus?

  • o susiaurinimas iki pedofilijos lygio – tai jau tinka?

  • Genpre

   Kai kuriose tautose normalu suvalgyti priešo širdį. Jums tai atrodo normalu. Ką noriu pasakyti,- manau Jūsų prisiminimai apie senovės romėnus ne laiku ir ne vietoje. Čia Europa. XXI amžius. Bent jau oficialiai…

   • Astra

    Tiesiog norejau pasakyti, kad tai ne “Pastarojo dešimtmečio įvykiai“, kaip teigia Skaisgirys. Ir i sia problema reikia zvelgti globaliai, o ne per Kedzio „akinius“.

    • Rolandas

     Apšvieskit, susimildama, koks tas požiūris „globaliai“ ir kaip jis skiriasi nuo šiuo metu suklestėjusio priešiškumo pedofilams?

    • Genpre

     Nežinau. Tas „globaliai“ skamba kaip „niekaip“. Į ką bepažvelgsi globaliai, konkrečiai nieko nepamatysi. O turint tikrą gyvenimišką istoriją (šiuo atveju, deja, tragediją) galima atlikti konkretų darbą. Kaip jau minėjau, tebūnie, kažkas pasipelnys, tegul. Bet kažkas įsiklausys, kažkam kai kas pasidarys aiškiau. Drįsčiau pafantazuoti, gal net kokiam aukštam pareigūnui? O gal kokiam jaunam idealistui, ateityje užimsiančiam svarbų postą?

  • Linas

   Su visa pagarba, Platonas tikrai nieko nerašė apie Romos papročius ir meilės formas. Ir apskritai, antikinės Romos istorija truko gerokai virš tūkstančio metų, per tą laiką papročiai ir priimtini/nepriimtini dalykai mažumėlę keitėsi, būdavo visaip. Nekalbant jau, kad jie skyrėsi ir priklausomai nuo regiono, socialinio sluoksnio…

   Vienu žodžiu. Mažiau stereotipų daugiau žinių.

 • Gintarė

  Kokią filmas švietėjišką misiją gali atlikti – dar kartą eskaluodamas (ne)buvusį įvyki įtikinti dar netikinčius, kad kas antras vaikas Lietuvoje tvirkinamas? Jau ir taip babytės ir diedeliai mano, kad jų anūkus visi tvirkina, o kas antras vyras – gėjus (ir, žinoma, pedofilas). Ar to neužtenka? Visiškas žiniasklaidos burbulas.

  • Genpre

   Ramybės, gerbiamoji. Filmas – gera mintis. Deja mūsuose priimta viską su purvais sumaišyti, o tik paskui aiškintis, geras tai buvo projektas ar blogas.Manau, jeigu dar prisidėtų Lietuvos kultūros ministerija, būtų aiškesni valstybės tikslai ir prioritetai.

   • Gintarė

    Aš visiškai rami, bet nepritariu jūsų nuomonei ir nemanau, kad tai – gera mintis. Asmeniškai man jau tikrai įgriso ši istorija, o jos perkėlimas į TV tik viską dar labiau užtemps ir toliau leis spekuliuoti nefaktais. :)

    • Genpre

     Nenoriu Jūsų įžeisti, tačiau Jūsų pasakymas „Asmeniškai man jau tikrai įgriso ši istorija“ parodo jus esant nesubrendusią asmenybę. Gaila, kad Jums įgriso pati istorija, o ne tie, kas ją eskaluoja. Nes pati istorija yra tragedija. Ir nei vienas normalus tėvas, nei motina neturėtų likti abejingi šiai tragedijai. Kai susilauksit savo vaikų, suprasit.

     • Gintarė

      Ačiū už įdomią išvadą (turiu pastebėti, jog ir vaikų turėjimas ne visas asmenybes subrandina). Neįsižeidžiau. Kadangi niekas (arba tiksliau – mes) dar iki šiol nežino, kas ir kaip buvo, o TV 100 proc. rodys šios istorijos herojų kaip serialo didvyrį, dar daugiau kitų panašių nesubrendusių asmenybių irgi taip manys. Sutinku, kad atmetus viską, istorija yra tikrai baisi, tačiau aš nemanau, jog pasiekimas efekto kai visame kame yra įžiūrima pedofilija, yra gerai. Pedofilas tikrai ne kas antras ir jų klanams nepriklauso visi seimo nariai ir policininkai, kaip reta išimtimi, kad ir kokia baisia, yra vaikų tvirkinimas.

     • Genpre

      Kai rodomas filmas apie meilę, natūralu kai rodoma apie meilę. :) Jei bus kuriamas filmas apie nepilnamečių grobimą ir seksualinį išnaudojimą, jis toks ir bus, tikriausiai, ir vargu ar autorių tikslas bus visame kame įžvelgti pedofiliją. Paprasčiausiai tokia tema.
      Gerb. Račas nerado ką pasakyti apie tai. Tik truputį nuliūdo. Aš gi manau, sukūrus ir parodžius tokį filmą, tam tikra dozė naudingos informacijos vienaip ar kitaip pasieks kažkurių tai tėvų, paauglių, pareigūnų protus ir širdis. O tai jau gerai. Kaip Jūs manot?

 • Tiesiog matoma galimybė uždirbti ir ji yra išnaudojama. Jie sukurs, o mes žiūrėsim. Nežiūrėtumėm – nekurtų:) Žurnalistika iš to ir gyvena, kad pateikia aktualijas, jas eksploatuoja ir… negatyviais „rezonansais“ dotuoja pozityvias naujienas.

 • Aras

  Straipsnis – plagiatas nuo http://uagadugu.lt/

  • mielas Arai, gal galite savo teiginius pagrįsti faktais? Priešingu atveju, žinote, ką daryti.

   • Aras

    Prisimenu, jog A. Račas dievina uagadugu.lt, o ten identiškas straipsnis pasirodė gerokai anksčiau nei čia.
    Logiška išvada – plagiatas.

    • mielas Arai, aš prašiau tamstos pagrįsti savo teiginius. Mano logiška išvada – esate dundukas ir bailys.

     • Genpre

      Kas yra dundukas? Ar laikytinas dunduku tas asmuo, kuris ant „švaraus“, besimokančio politikos asmens „važiuoja“ labiau, nei ant korumpuoto apkerpėjusio pridvisusio arogantiško 100% susitepusio seimūno. Jeigu taip, tai ar šitas dundukas laikytinas dar ir bailiu?

     • O dar mintyse visi sušukime žodį, kuris puikiai rimuojasi su bailys:
      Arai, esi dundukas, bailys ir…
      :)

     • Aras

      Ne teiginius – prielaidas. Samprotaujant prielaida neįrodinėjama…

     • mielas Arai, tik toks dundukas kaip tamsta gali vadinti teiginį (http://racas.lt/tv3-nusidazys-violetine-spalva/#comment-60226) prielaida. Arba – asmuo, turintis didelių problemų dėl atminties, arba dėl teksto suvokimo. Bet kuriuo atveju kol kas nekeičiu savo nuomonės apie tamstą.

     • „Logiška išvada – plagiatas.“
      Kur čia prielaida?
      Apskritai, kas tavo nuomone yra plagiatas?

     • Genpre

      Atsiprašau, įsiterpsiu. Valentinai, Aras atkreipė dėmesį, jog LABAI panašus straipsnis, tik jau anksčiau, buvo pasirodęs uagadugu.lt. Net jeigu Račas mintį pasiskolino, čia nieko blogo. Jis tai daro nuolat. Toks gyvenimas.
      Tačiau, Valentinai, nenuvairuok arklių į šalį. Kas yra plagiatas, visi mes daugiau ar mažiau suprantam. Ir taip pat suprantam, kodėl Aras panaudojo tą žodį.
      Gal sakau nebesikiškim ir palikim tai tarp Artūro ir Aro?

     • Aras

      Plagiatas, Valentinai, yra dievo dovana įžūliems.

     • Genpre

      Ne Dievo, bet šėtono.

     • Na tai išsiaiškinkime kas yra plagiatas. Gal gerbiamieji teisininkai galėtų pasakyti ar straipsnis ta pačia tema su panašia pagrindine mintimi gali būti laikomas plagiatu?

     • Genpre

      Neoficialiai taip. Oficialiai ne. Realiai kiekvienas sau gali galvoti kaip tinkamas, nes šitas reikalas iki mizerio mažytėlaitytis. Kadangi Valentinas simpatizuoja Artūrui, sako „ne plagiatas“. Kadangi man vienodai visi mylimi, sakau, nėra ko gilintis, nes tai taip nereikšminga. Iš teisinės pusės plagiato toje vietoje niekaip neišlauši. Valentinai, tau ką, visai nėra kas veikti? Kaip mažas vaikas, iš tikrųjų…

     • Rolandas

      Valentinai, bendrai plagiavimas yra nemoralus, tačiau nėra neteisėtas veikimas, tai etikos normų pažeidimas. Kitaip yra kuomet tekstai apsaugoti copyright`u. Atsižvelgiant į tai, kad Uagadugu straipsniai neapsaugoti copyright`u, teigtina, kad jis leidžia savo straipsnius platinti visiems ir visur.Todėl copyriht`o teisės pažeidimo čia būti negali.

     • Kūrybos žmonėms (koks yra Račas) plagijavimas nėra šiaip sau žodis. Tai esminis reputacijos faktorius. Pasakyti,kad žurnalistas plagiavo, tai tas pats, kas pasakyti, kad olialia pupytė yra šalta ir frigidiška, taip griauna profesinę reputaciją. Todėl tai yra svarbu.
      Rolandai, prie ko čia Copyraitas? Nori pasakyti, kad galiu pasiimti Strielkūno eilėraštį ir pasakyti,kad aš jį sukūriau ir tai tebus etikos normų, o ne poeto neturtinių teisių pažeidimas?
      Plagiatas populiariai kalbant yra ne idėjos kopija, o idėjos įgyvendinimo kopija. Šiuo atveju galima būtų kaltinti Račą plagiatu, jei jis būtų atkartojęs Udagu sakinių konstrukcijas, sudėjęs ten pat kablelius ir panašiai. Jei sulygintumėte Udagu ir Artūro straipsnius, tai pamatytumėte, kad čia yra net ne straipsnis, o trys sakiniai, kuriuose išreiškiamas kiekvienam normaliam žmogui suprantamas nusivylimas, kai moralinius skrupulus pamiršę prodiuseriai uždirbinėja pinigus iš šios tragiškos istorijos, kartu mitologizuodami nusikaltėlį, kuris, kaip šiandien labai teisingai pastebėjo Bončkutė pats yra pedofilas,nes būdamas 29 metų užstaisė vaiką 16 – likmetei (aišku, jei tai tiesa). Grįžtant prie temos, Artūras niekaip neplagijavo, nes nuo savęs jis parašė tris sakinius, kurių nei vieno nėra Udagu straipsnyje, o tai, kad pagrindinė straipsnio mintis yra panaši į Udagu, tai yra natūralu, nes tai yra normali, normalaus žmogaus mintis. Račą galima kaltinti tik „pavėlavimu“ arba „neoriginalumu pasirenkant temas“. Tačiau tokiu atveju visi rašantys ta pačia tema, išskyrus pirmąjį yra neoriginalūs.

     • Genpre

      Valentinai, atleisk, bet daug nusišnekėjai. Labai daug.
      „…užstaisė vaiką 16 – likmetei…“ – O kaip tu manai, Valentinai, nuo kelių metų jaunimas Lietuvoje gali lytiškai santykiauti nenusižengdamas įstatymui?
      „…Kūrybos žmonėms (koks yra Račas)…“ – ar yra čia daugiau manančių, jog Račas – Kūrybos žmogus? Nebejuokink, Valentinai.
      „…olialia pupytė yra šalta ir frigidiška…“ – nuotraukoje karšta, o lovoje – frigidiška, – tai labai gyvenimiškas atvejis, Valentinai. Gerbiu, jei visą gyvenimą turėjai(turi) tik vieną moterį, tačiau supratimo apie karštį ir frigidiškumą tau tatai nepridėjo.
      „…galiu pasiimti Strielkūno eilėraštį ir pasakyti,kad aš jį sukūriau …“ – visiškas nusitavarinimas į lankas ir tiesiog labai nebenoriu plėstis kodėl.
      Trumpai drūtai,- Valentinai, susitiksim po dušo, ajo?

     • Rolandas

      Valentinai,joukas:) savaime aišku, kad plagiatas, tai vagystė, dar nuo antikos laikų, pats sunkiausias autorystės teisių pažeidimas. Lietuvoje baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų (BK 191 str.), tačiau vėl gi jei tai apsaugota autorių teisių:) Beje, jei viešai platini-dar ir turtinės teisės pažeidžiamos, ne tik asmeninės neturtinės.

     • Rolandas

      Valentinai, klausei „ar straipsnis ta pačia tema su panašia pagrindine mintimi gali būti laikomas plagiatu?“ Prieš atsakydamas pažymėsiu, kad viena iš kelių sąlygų, kad konstatuoti plagiato faktą, yra sąlyga, jog turi būti pasisavintas būtent autorių teisės saugomas kūrinys/jo dalis. O į tavo klausimą atsakysiu mįslingai: autorių teisė saugo išraiškos formą, tačiau ne turinį. Dabar galvok.

     • Rolandai, tu patvirtinai tai ką sakiau.
      Gempi,
      Iš tavo pusės nerimta paneiginėti mano subjektyvias nuomones. Jei tau atrodo normalu,kai trisdešimtmetis užtaiso vaiką šešiolikmetei tai linkiu asmeninės sėkmės. Jei mano dukrai kas nors taip padarytų, aš palaikyčiau jį pedofilu ir būčiau nieko prieš nudėti.
      Kadangi sugriovei fantazijas apie olialia pupytes, oficialiai pareiškiu, kad man nepatinki, o tavo bandymai diagnozuoti mano seksualinę patirtį yra juokingi ir daugiau byloja apie tavo įsimylėjimą į save. Primeni man mane patį,kai buvau jaunas ir nepatyręs komentatorius.

     • Genpre

      Valentinai, olialia, dar truputis ir pamanysiu tave esant olialia žirniuku :)
      Jeigu tu nesirūpinsi savo šešiolikmete, gal taip ir atsitiks. Taip atsitinka net kai jomis rūpinamasi. Netiki? Ir tikriausiai didžiam tavo nustebimui, kartais tas trisdešimtmetis dėl nėštumo atsakingas lygiai tiek pat kaip ir šešiolikmetė. „…Jei mano dukrai kas nors taip padarytų…“ – Valentinai, padarytų KAIP? Ar tu sakai, kad čia kažkas kažką išžagino? (Tuo atveju esi liežuvautojų auka.)Ar esi girdėjęs, kad didelei daliai šešiolikmečių mažai berūpi tėvų nuomonė?
      Tavęs aš nepaneiginėju, aš bandau atkreipti tavo dėmesį į tavo abejotinus svaičiojimus apie dalykus, kuriuos manaisi išmanąs.Deja…
      Mylėti save ragina Krikšioniškasis Žodis, tad kaip tai susiję su tavo seksualine patirtimi… tu man pasakyk?
      Ir pagaliau: „…Primeni man mane patį,kai buvau jaunas ir nepatyręs komentatorius…“ – ir kur aš tai jau mačiau? Taip, tai Salamakinas šitaip kiekvieną sykį „“sodina““ jaunusnepatyrusius ir „kelia“ save,- protingą ir amžiną. Kokios ten jo pareigos? O kurioje šuns vietoje seimo etika?
      Valentinai, nesipuikuok stipriai. Oi nuleistas būsi ir dar ačiū pasakysi :)
      O šeip tai suteiki man daug smagių akimirkų savo parašymais, už ką tau ir dėkoju. ;)

     • Gempri,
      Neapsimetu turįs teisinių kompetencijų ir visus mano tekstus reikia vertinti ne atitikimo teisinėms normoms prasme, o sveiko proto ir žmogiškos patirities šviesoje. O sveikas protas ir žmogiška patirtis sako, kad trisdešimtmečio santykis su šešiolikmete yra blogas dalykas, ir būtent trisdešimtmetis privalo pasirūpinti, kad tai neįvyktų, nes jis yra labiau atsakingas už savo veiksmus. Šiuo atveju neturi reikšmės, kad paauglė sutiko, ar neprieštaravo ir kad nebuvo išžaginimo. Šešiolikmetė yra dar vaikas ir seksas su ja net jai sutikus yra tas pats kas seksas su dešimtmete. Gal ši istorija paskatintų įstatymų leidėjus numatyti baudžiamąją atsakomybę už tokius dalykus?
      Taigi, kai man reikia teisininko, aš jį samdau. O tau rekomenduoju atidžiau žiūrėti apie ką ginčijamės. Olialia pupytės buvo tik nereikšminga replika iliustruojanti pagrindinę mintį, kad kūrybos žmogui kaltinimas plagijavimu yra svarbus. Manaisi galintis su manimi ginčytis juokdamasis iš minties, kad Račas yra kūrybos žmogus, tačiau nepagalvoji, kad tai priklauso nuo to kaip apibrėžiame žodį „kūryba“.
      Mano „abejotini svaisčiojimai“, kurių vienintelis tikslas ir buvo pasigilinti į plagijato sąvoką tavo ir Rolando dėka tik patvirtino, kad Aro pasakymas, kad Račas plagijavo yra neteisingas, nes net jei Račas būtų žodis, žodin nurašęs Udagu tekstą, pasiroo tai nebūtų laikoma plagijatu, nes toks tekstas yra nesaugomas autorių teisių. Prisiminkime visi tą žoddį iliustruojantį Arą, kuris rimuojasi su žodžiu „bailys“.
      Kad krikščioniškas žodis ragina mylėti save, man yra naujiena. Kadangi aš tik manausi išmanąs, o tu tikrai matosi išmanantis, pasidalink žiniomis, kurioje vietoje krikščonybė liepia mylėti save.
      Rolandai, tu mane nustebinai. Visada galvojau, kad autoriaus sukurtas ir pasirašytas straipsnis, viešai paskelbtas žiniasklaidos priemonėje, savaime yra apsaugotas autorinių teisių. Negi taip nėra? Tai aš galiu sukurti savo blogą ir žodis žodin nurašinėti Račo straipsnius, pateikinėdamas juos kaip savus ir man už tai nieko nebus?
      Rolandai

     • Genpre

      Valentinai, visada maniau, kad teisinės normos atitinka sveiką protą ir kilusios iš žmogiškosios patirties. Žinai ką aš tau pasakysiu,- arba tu turi minčių išreiškimo raštu sutrikimų, arba esi mėgėjas malti š.
      Antras atvejis man labiau tikėtinas. Pailiustruosiu: kai šapras žiemą ant sniego rašo geltonai, ar tai kūryba? Šaprui ko gero taip, o tau? Valentinai, nebeblūdyk su tais apibrėžimais. Tavo žodžiais tariant, pasitelkim sveiką protą, sutariam?
      Matau krikšionybė tau tamsus miškas. Ka gi, tai tavo problema. Bet kokiu atveju aš nebūsiu tas, tave y šviesą išvedęs :)
      Plius. Ar šešiolikmetė dar vaikas, ar jau nebe, – tai didelis klausimas, žmogau. Reikėtų daugiau protų atsiklausti, nes manim tu vistiek lyg ir netiki :)
      Trisdešimtmečio santykiai su šešiolikmete blogas dalykas, sakai? Na gerai, o kaip septyniasdešimtmečio santykiai su aštuoniolikmete?

     • Rolandas

      Valentinai, visų pirma autoriaus parašytas ir pasirašytas straipnis, jei jis atitinka kūrinio kriterijus, pagal visuotinai pripažintas tarptautinės intelektulinės teisės nuostatas yra saugomas autoriaus teisių net ir nepaskelbtas (Berno konvencija). Grįžtant prie tavo klausimo, tai šiuo atveju aš kalbėjau, kad prodiuserinės kompanijos pranešimo ar kokio kito tikro įvykio perteikimas negali būti uzurpuotas to, kuris pirmas apie jį pranešė. Kūrinys tai visų pirma intelektinės kūrybos rezultatas. Kokių gi tokių įpatingų valios ir intelekto pastangų reikėjo Artūrui, kad parašyti kelis žodelius prie tos kompanijos pranešimo? O dėl kitų įrašų, jei jie tikrai yra intelektinės kūrybos rezultatas, originalūs, net jei jie ir ne literatūros kūriniai, o tik įrašai tinklapyje, tačiau jiems sukurti naudotos autoriaus išraiškos priemonės, be jokios abejonės yra autorių teisių objektas.

     • Genpre

      Rolandai, ar tiesa, kad išsiaiškinti iki galo, kur prasideda ir kur baigiasi autorinės teisės, prireiktų 13,75 posėdžių ir apie 110 val. tiesioginių diskusijų? Beje, valandų skaičius tik apytikris, nes labai priklauso nuo oponentų išmonės, iškalbos bei tuščiažodžiavimo – žongliravimo techniniais, meniniais ir teisiniais terminais.
      O fokusas tame, kad net ir po to bus galima dėti tik daugtaškį.
      Dieve, ar tikrai šiuolaikinis Pasaulis laikosi ant pliuškių dideliais, nuolat palaidais liežuviais ?

     • Rolandas

      Genpre, ar tiesa, kad išoperuoti vieną tipą prireikė 36 val. operacijos be pertraukos? Beje, valandų skaičius tik apytikris. Dieve, ar tikrai šiuolaikinis Pasaulis laikosi ant pliuškių didelėmis, nuolat tabaluojančiomis iš užpakalio augančiomis rankomis?

     • Valentinas

      Mielas Gempre, kaip įtikinamai parodė tavo paskutinis komentaras, š malimas yra tavo sritis. Linkiu asmeninės sėkmės.

    • Rolandas

     Abejotina, kad aptariamas uagadugu straipsnelis yra autorių teisės objektas. Daugiau kaip 60 procentų teksto yra prodiuserinės kompanijos pranešimo spaudai citata, o uagadugu komentaruose sunku įžvelgti individualios kūrybos bruožų.O jei ir galima, tai neišlaiko originalumo reikalavimų. Artūro tekstas (šis įrašas) tai jau kategoriškai nėra saugomas autorių teisių nes jis tikrai nėra autorių teisės objektas. Todėl, Arai, gali drąsiai plagijuoti šį Artūro tekstuką (įrašą), ir nieko tau už tai nebus.

     • mielas Rolandai, drįsčiau su tamsta ginčytis ir teigti, kad visi mano tekstai, paskelbti šiame tinklaraštyje yra autorių teisių objektas. Tai, beje, aiškiai nurodyta puslapio apačioje.

      O kai dėl panašumo su uagadugu.lt įrašu, tai nematau čia nieko keisto – manau jo autorius, kaip ir aš, gauna tuos pačius pranešimus spaudai iš TV3… Tikėtina, kad gauname juos tuo pačiu metu, tačiau panašu, kad šiandien buvome skirtingai užsiėmę ir uagadugu.lt sureagavo anksčiau.

     • Rolandas

      Artūrai, ar aš sakiau, kad visi Jūsų tekstai (tame tarpe ir paskelbti šiame tinklalapyje) nėra autorių teisės objektas? Kalbėjau apie šį, konkretų įrašą. Autorių teisės tikslas yra saugoti autorių teises į kūrinius, o kūrinio sąvoka yra teisinė kategorija. Analizuojant būtent šį konkretų įrašą teigtina, kad jis nėra saugotinas kūrinys. Kaip žinome autorių teisės apsauga netaikoma informacijai bei žinioms/faktams. Šį įrašą 90 procentų su viršum sudaro informacija –prodiuserinės kompanijos pranešimas. Jūsų, Artūrai, saviraiška apsiriboja keturiais paprastais sakiniais: „1.Manėte D.Kedžio istorija baigsis kartu su jo mirtimi ir A.Ūso teismu? 2.TV3 televizija taip nemano; 3.Net ir nežinau, ką pasakyti…4.Bet džiaugtis ko tai nelabai norisi…“ Ką čia įsakysite saugoti, kur čia originalumas? Kaip per tuos pora sakinukų atsiskleidžia autoriaus asmenybė? Tai dėl kiekybės. Dabar dėl originalumo laipsnio, t.y. kokybės. Kuo šie keturi sakinukai yra nekasdienio, kažkuo aukštesnio lygio? Kaip juos galima išskirti iš kitų sakinių, kuo jie skiriasi nuo paprastos buitinės kalbos? Kuo jie skiriasi nuo kasdienių paprastos išraiškos formų? Atsakymai akivaizdūs:) Beje kūrinio originalumas yra vienas esminių požymių, kad vadintis kūriniu ir būti autorių teisės objektu.Atsižvelgiant į tai ir teigtina, kad šis konkretus įrašas nėra kūrinys (kaip pats toks), o todėl ir nėra autorių teisių objektu.

     • Genpre

      Kažko tai užsiciklinot ant tikro niekniekio. Visai kaip seimas. Dėmesio, Artūrai, Rolandai bei Valentinai! Kokie piliečiai, toks ir seimas, koks seimas tokia ir valstybė. Norit geresnės valstybės? Norėkit toliau… Pilstot iš tuščio į kiaurą – klevo lapas majoneze,- menas tai ar ne, o lapas tai klevo – tai kaip bus su autorinėm teisėm, vyrai? :)))
      Ar žinot kiek vaiku teisių apsaugos tarnyba moka socdemui nuomos kas mėnesį?

 • Aras

  Rašytojas M.Burgessas: pedofilai labai gudrūs, o D.Kedžio istorija būtų puikus filmo scenarijus.
  __________
  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/rasytojas-m-burgessas-pedofilai-labai-gudrus-o-d-kedzio-istorija-butu-puikus-filmo-scenarijus-56-86111

 • Pingback: Tweets that mention TV3 nusidažys violetine spalva?.. | Artūras Račas -- Topsy.com()

 • zilvinas

  Yra paklausa- bus ir pasiūla. Runkelyne pinigai daromi iš runkelių :)

  • Genpre

   Runkeliška tokią temą prilyginti runkeliams.

 • Siūlau visiems susitaikyti ir nebūti alergiškiems, pamilti visas visas spalvas: violetinę, raudoną, rudą ir visas visas kitas gamtos spalvas. Tik ką mūsų šalyje pražingsniavo Tolerancijos eitynių žygeiviai taikioje, ramioje, žalioje gatvelėje didingos upės Neries slėnyje.

 • Clear

  Nesuprantu kodėl jūs kalbat apie paklausą, pasiūlą, pinigus? Akcentas yra pedofilija. Tikėjausi, kad kas nors imsis ta tema kažką rimto sukurti. Tik gal ne serialą, o filmą, nes mūsiškiai serialai nuvažiuoja į lankas…Ir vistiek keista, kad kažkas ėmesis ginti savo mergaitę, patapo garliaviniu buduliu, o jo dukra melagė ir puiki aktorė verta kelių holivudinių oskarų, o tyrėjai beigi seimo pirmininko padėjėjai tyri, švarūs ir nekaltai apjuodinti padorūs piliečiai. Aš tikiu „violetine versija“, bet netikiu, kad viskas bus išaiškinta.

 • Jonas Strielkūnas:

  Tau neskauda, nes tu nebuvai
  Pragare, kur aš mažas gimiau,
  Kur iš kraujo išaugę javai
  Man bylodavo suprantamiau

  Valentinas:
  Tau neskauda, nes tu nebuvai
  Pragare, kur aš mažas gimiau,
  Kur iš kraujo išaugę javai
  Man kalbėdavo suprantamiau

  Kas čia ką tik įvyko?

 • Mieli kedofilai, turiu jums klausimą.
  Jei Stankūnaitės tėvas būtų nudėjęs Kedį dar tada kai jis užtaisė vaiką jo paauglei dukrai, ar jūs laikytumėte jį (Stankūną) savo divyriu?

  • Genpre

   Valentinai, man nepadoriai keista, kad tu nematai skirtumo tarp trimetės ir šešiolikmetės.
   Valentinai, patariu tiesiog draugiškai (nors iki draugų mums toli :) ), – sustok kol ne vėlu.

   • Man keista, kad tu matai skirtumą. Kalbame ne apie teisinę pusę, o apie tėvo jausmus. Juk kedys tapo žmogžudžiu (jei tapo) ne todėl, kad baudžiamąjame kodekse numatyta atsakomybė už pedofiliją,o todėl, kad kažkoks niekšas skriaudė jo vaiką. Jei tau atrodo,kad tėvo jausmai kai nuskriausta šešiolikmetė negali būti tokie stiprūs, kad sukeltų norą atkeršyti skriaudėjui, tada gal gali nurodyti amžių, nuo kurio tėvas vietoj to, kad sakytų „aš jį užmušiu“, turėtų pasakyti „ką darysi, būna“. Šešiolika metų kaip suprantu tau yra normalu. Suaugęs dėdė gali kišti „sysalą“ į paauglės burną, padaryti jai vaiką ir tėvas turėtų tik pasakyti „byvajet“. Jei jis užmuštų „sysalo“ nešiotoją jis jau nebebūtų kedofilų didvyris. Jei „sysalas“ panaudojamas su trimete, tai užmušus jo nešiotoją, visi kedofilai suprastų ir morališkai palaikytų tėvą. Nurodyk prašom ribą tarp šešiolikos ir trijų metų, kai su „sysalų“ veiksmais reikia susitaikyti.

    • Genpre

     Valentinai, tu kur gyveni, – Žemaitės apsakymuose ar XXI amžiuje. Ar tu bent įsivaizduoji, kiek šiuolaikinių keturiolikmečių-šešiolikmečių daro TAI? O kiek jų pastoja? Tau realiai trūksta informacijos, žmogau.

     • Valentinas

      Genpre puikiai žinau kokiu laiku gyvenu ir žinau kiek paauglių daro tai ir kiek pastoja (tiksliau žinau, kad tokių atvejų būna daug). Klausimo esmė yra ar kai kvailioja vaikai (keturiolikmečiai – šešiolikmečiai) ir bekvailiodami prisidirba, ar kai suagugęs dėdė pradeda kvailioti su vaiku. Nematai skirtumo?

     • nerijus

      Valentinai

      O dar teigėte, kad nepatinka Dr. Taunytė?..
      Visgi, Jūs keistas naivuolis?..
      …vaikučio susilaukė 16 metų ir…Tam „vaikučiui“ jau šešiolika metų. Turi tėtę ir JAUNĄ mamą :) Ir tuo labai didžiuojasi ( aš ne apie Kedytę ).
      Kiekvieno gyvenimas yra unikumas ir kiekvienas turi teisę į SAVO GYVENIMO KELIĄ, o ne tokį, kokį nurodys valentinai…Enter.

     • nerijus

      Valentinai

      „…žinau kiek paauglių daro tai ir kiek pastoja (tiksliau žinau, kad tokių atvejų būna daug).“

      Daug, tai kiek: du ar dešimt?

      Kur faktai, Valentinai, faktai?..

     • Genpre

      Valentinai,
      Bent kartą kaip vyras, padėk rankas ant stalo, giliai įkvėpk ir pasakyk pats sau: „Prašoviau“.
      Mums tau nereikia nieko sakyti, nes jau pakankamai prirašei :)
      „Trisdešimtmečio santykiai su šešiolikmete blogas dalykas, sakai? Na gerai, o kaip septyniasdešimtmečio santykiai su aštuoniolikmete?“ – ką tu pasakysi?
      Paguodos žodis tau: aš nemanau, kad šešiolikmetės intymūs santykiai su trisdešimtmečiu yra gerai. Tačiau gyvenime taip būna. Ir kartais gyvenime atsitinka, kad šešiolikmetė būna labiau subrendusi už devyniolkmetę, ar ne? Tačiau tapatinti šešiolikmetę-trisdešimtmetį su trimete-trisdešimtmečiu, – labai jau neadekvatu.
      Valentinai, būsiu nekuklus; 1 : 0 mūsų naudai.

    • lida

     „seksas su ja net jai sutikus yra tas pats kas seksas su dešimtmete“. Valentinai, gal jau pakaks tauzyti niekus ?

     • Valentinas

      Kaip suprantu lida, jums irgi trisdešimtmečio seksas su šešiolikmete yra normalus dalykas. Gal galite pasakyti nuo kokio amžiaus tai jums atrodytų nenormalu?

     • lida

      Gal galite atsakyti, jūs ? Tada jau visi žinosim, kaip turi būti ištikrųjų. Ačiū, kad jau žinome, jog 10=16.

    • Rolandas

     Bet, Valentinai, atsakyti į šį klausimą labai sunku. Jei kalbėtumėm apskritai apie seksą, t.y., nuo kada leistina pradėti, tai dar, pasiginčyjus, gal ir galima prieiti bendros nuomonės. Bet paauglė besimylinti su trisdešimtmečiu? Be abejo blogai. O su 23-ų ? Kokia butų Jūsų riba, jei jau darom prielaidą, kad šešiolikiniai vis tiek mylisi?
     P.S. Tai dabar, matau, kovojat dėl genprio sąmoningumo?

     • Valentinas

      Rolandai, nekovoju šį kartą dėl niekieno sąmoningumo. Klausiu kedofilų ar jei Stankūnas būtų užmušęs Kedį už tai, kad nuskriaudė jo dukrą ar kedofilai laikytų jį savo didvyriu. Kedofilai tyli, o normalūs žmonės sako, kad nusišneku (tauzyju niekus), nes 16 metės seksas su 30 vyru (gali būti ir atvirkščiai) nėra toks jau ir blogas dalykas lyginant su 3 metų mergaitės tvirkinimu. Sutinku, kad šie dalykai nesulyginami tačiau akivauzdu ir tai, kad Kedys pagal savo elgesį yra daug arčiau Ūso, negu prie normalių žmonių, kad ir kaip kedofilams tai nepatinktų. Galima teigti, kad Kedys ir Ūsas yra vienoje barikadų pusėje, tik susipešė tarpusavyje.
      p.s. visa ką parašiau galioja tik tuo atveju, jei Kedys ir Ūsas atliko jiems inkriminuojamus veiksmus. Jei neatliko, tada negalioja.

     • Genpre

      Valentinai,
      Ar žinai, kad JAV (ir ne tik),kur bausmės už intymius santykius su nepilnamečiais itin griežtos, per jaunimėlio vakarėlius reikalaujama ID. Būtent amžiui nustatyti. Nes, matai, tokios jau tos jaunos panelės kai kurios būna, nori kuo greičiau save išbandyti – nuostabias šukuosenas pasidaro, išsidažo kur reikia ir nereikia ir … net mirdamas galvosi, kad jai mažiausiai devyniolika… Juolab, kad ji ir pati taip tvirtina iki pamėlynavimo. Matai, kaip būna su tom šešiolikmetėm :)
      Mano misija šiandien :))) – įtikinti tave, Valentinai: trys ir šešiolika – didžiulis skirtumas.

 • Pabaigoje kūrėjai nepamirš parašyti: „Paremta tikrais 2008 – 2010 m. įvykiais Kaune ir Garliavoje“, o gal net, kaip mėgsta amerikiečiai: „Šiuo metu Vardenė Kedytė gyvena ten ir ten, veikia tą ir tą“. Lyg tam vargšui vaikui dar neužtektų nusikalstamo išviešinimo.

  • Aras

   Komentaras pašalintas A.R.

   • Arai, jūsų retorika leidžia spėti, kad feminizmo nemėgstat (tokio tipo, į stereotipinius macho panašūs vyrai, kaip jūsų paveikslėlyje, dažniausiai būna nusistatę prieš lyčių lygybę), tai nieko keista, bet gal atskleisit paslaptį, kaip skaičiuojat feministes, t.y., kaip nustatote, kuri yra pirmoji, o kuri, anot jūsų, „paskutinė“?
    O dėl susirūpinimo, mano mieste nuo 2008 m. tęsiasi kita byla, kurioje įtariamasis mažos mergaitės seksualiniu išnaudojimu, yra jos biologinis tėvas. Mūsų organizacija, šiems įtarimams iškilus, pranešė policijai, VTAT-ui, tuometinei vaiko teisių kontrolierei, mūsų atstovės (ir aš pati) liudijom teisme, teko išklausyti teisiamojo ir jo artimųjų įžeidinėjimų, taigi negalit manęs kaltinti, kad sėdžiu rankas sudėjus, kai galiu padėti skriaudžiamam vaikui.
    Visgi, nėjau nė į vieną TV laidą, nedaviau interviu spaudai (o kvietė, patikėkit, tikrai ne kartą, ypač, kai TV3 pamatė galimybes pastiprinti savo eskaluojamą pedofilų klano teoriją). Taip dariau ne tik dėl nekaltumo prezumpcijos, bet ir dėl vaiko interesų apsaugos, dabar matau, kad pasirinkau teisingai, užtenka vieno vaiko, tampomo prieš televizijos kameras ir tvoros gynėjų fotoaparatus.

    • O kas tą feminizmą mėgsta?

    • Aras

     Komentaras pašalintas A.R.

 • Pingback: Nauja pažintis: konstruktyvi žurnalistika ir Lietuvos žiniasklaida : Balta Drobulė()

 • aidas

  kai kam tai tiesiog verslas…

 • max

  na kaip suprantu TV3 „žurnalistai“ iš šios pedofilinės istorijos išspaus visus finansinius syvus. Krivickui to atrodo užteks iki pensijos. Dar yra galimybė pastatyti operą, baletą. Net neabejojiu, kad po kiek laiko Kedžio vardu bus pavadintas laivas (pvz – naujas Lietuvos minų traluotojas „Kedys“), naujas sausakrūvis „Drąsius“. Gatvė Garliavoje . Idiotizmui ribų nėra.

  • Aras

   Komentaras pašalintas A.R.

   • mielas Arai, saugodamas jus patį nuo galimų nemalonumų dėl šlubuojančios atminties ir problemų, susijusių su teksto suvokimu, būsiu priverstas šalinti tamstos komentarus iki kol atgausite atmintį. Labai dėl to atsiprašau. Skundus galite rašyti Kantui.

    • Genpre

     Tai jau įžeidimas, pšekrew !

  • Genpre

   Idiotizmui, sakai? O tu kaip, asmeniškai visur buvai ir viską girdėjai, ar šeip esi iš Delfio atklydęs?

 • sataniuga

  Nesipjaukit, vyrai. O dėl televizijos: pvz. aš neturiu televizoriaus jau 10 metų, artimieji mano, pažįstami irgi to gėrio vengia. Ir vis daugiau tokių. Liks tele3 su savo serialais patys sau teįdomūs

 • doktor barmental

  oi pesasi vaikai smelio dezeje :)

 • Giedrius

  Tiems kurie kliedi apie kazkoki plagiata, as galiu pasakyt tik tiek – jus kolegos, plagijuojate Lietuviu kalbos zodyna, nes naudojate zodzius is jo…

 • a

  nu ka lietuvos aktualijos kas cia stebetino,bet as vis prisimenu posaki kad naujienos tai tik blogos naujienos,paskutiniu metu pradedavau pastebeti savo psichines sveikatos pablogejimus,pasiziurejus lietuvisku televiziju tiek tv3 tiek lnk,kankina nemiga,ir panasiai,nusprendziau pereiti kuriam laikui prie palydovines tv ziurejau tik zinias dokumentika muzika ir panasiai,lietuvisku kanalu mano lekste netraukia uzmiescio nameli isskyrus ltvworld ir zinot atsigavau gyvenimas pasirode draugiskas ir saugus,gyvenimas atgavo savo grozi jokiu zudyniu,isprievartautu vaiku,apvaginejanciu tave valdininku ir pastoviai nesamones daranciu politiku.siulau ponai pabandyti mano metoda labai gerai pailsesit nes visos tos blogos naujienos beprasmes tu negali padaryti musu valdininku saziningais,negali apsaugoti vaiko nuo teisesaugos,negali isgelbeti vargsu ar nusikaltimo auku,kam tada ziureti tas beprasmes laidas ir kasdiena jausti savo bejegiskuma.Tik neuzmirskit nueit i rinkimus,tai vienintelis zingsnis kuris kazka gali pakeist.

 • a

  beje reiketu vengti ir delfi alfa bei raco blogo kam tos emocijos bereikalingos :D

 • Fredis*

  G.Aleknonis neblogai tik ką pavarė per radiją ne iš pirmo aukšto:
  http://www.lrt.lt/news.php?strid=2838146&id=5598637