Kauno bylos imasi… V.Landsbergis?

Vytautas Landsbergis šiandien „Lietuvos žiniose“ klausia, kur antra mergaitė?

Klausti reikia, nes be klausimų, žinia, nebus ir atsakymų.

Tačiau klausti galima įvairiai. Galima klausti ieškant atsakymo, o galima klausti taip, kaip klausia gerbiamas profesorius.

Tai yra, su sufleruojamais atsakymais.

Apie neva „skriaudikams“ pristatomą dukrą, apie tai, ką patvirtino psichiatrinė ekspertizė, apie tai, iš ko norima atimti teisinį imunitetą, apie kažkieno atostogas Tailande ir kitus dalykus.

Aš suprantu, kad iš Briuselio matosi ir girdisi geriau nei iš Generalinės prokuratūros pastato, tačiau nesuprantu, kodėl politikai paskui prokurorus ir teisėjus vadina kišeniniais?… 

Ir iš viso, kam tie prokurorai ir teisėjai reikalingi, jei viską žino V.Landsbergis?

(13 balsų, vidurkis: 3,15 iš 5)
Loading...
 • D.

  Iš tikrųjų daugiau nei keista, kai V.L. svarsto lyg kokios kriminalų laidos vedėjas, kuriam svarbu, kad būtų įdomi laida, o ne atskleista tiesa.
  Tai pavyzdys kaip nereiktų politikui kištis į teis. sistemos darbą.

  • Mat kaip. O kam tada reiketu kistis? Prokurorams kistis i prokuroru darba? kaip patogu, kaip lengvai tada uzsidaro uzburtas ratas.

   • tikras lietuvis

    Niekas negali kištis į tyrėjų darbą – nustato BPK.

 • tikras lietuvis

  O aš tai manau, kad klausimas kaip toks nėra blogas dalykas. Va, jei kada pradėtų šnekėti apie tyrėjų galimus veiksmus ir bent jau kažką rekomenduoti ar pan., tada būtų blogai.

 • max

  1. Lansbergis VISADA teisus.
  2. Jei Lansbergis neteisus, skaitykite pirmą punktą.

 • max

  dabar Artūras bus aukso raidėmis įrašytas į TAUTOS priešų sąrašą. Iki šiol buvo tik kandidatas.

 • Raselė

  Pasirodo, kad ne aš viena nustebau.
  Keista, kad jis remiasi tik žiniasklaidos paskleista informacija ir kartoja tuos pačius klausimus, kuriuos įvairiose diskusijose jau senokai „varto“ interneto komentatoriai.
  Pigu.

 • Rolandas

  arturai,

  Dėl šio veikėjo MEKENAMŲ klausimų vertinimo, sutinku su jumis pilnai.

  Lietuvos Respublikos įstatymai vienareikšmiai bei kategoriškai draudžia teisiniuose procesuose užduoti ATSAKYMĄ MENANČIUS klausimus ir formuluotes.

  LR BPK 183 str. 2 d., LR BPK 275 str. 1 d. nurodoma, kad draudžiama užduoti ATSAKYMĄ MENANČIUS klausimus.

  LR CPK 192 str. 6 d. taip pat reglamentuota, jog šalinami MENAMI klausimai.

  Tačiau, kertu lažybų, kad Lietuvos teisėje jums nepavyks surasti nors VIENOS normos imperatyviai draudžiančios užduoti ATSAKYMĄ MEKENANČIUS klausimus.

  Beje, moralės, garbės normos tokiems MEKENANTIEMS veikėjams negalioja. Kaip jiems negalioja ir sveiko proto normos.

  • lida

   Visų pirma išsiaiškinkime BPK ir CPK taikymo sritį. Tada pažiūrėkime, ar jie taikomi profesoriaus pasamprovamimams Lietuvos žiniose.

   „kertu lažybų, kad Lietuvos teisėje jums nepavyks surasti nors VIENOS normos imperatyviai draudžiančios užduoti ATSAKYMĄ MEKENANČIUS klausimus“ – trumpa pas jus atmintis, paskaitykit ką pacitavot aukščiau :)

   • tikras lietuvis

    Vis tik reikia sutikti – nereikėjo V.Landsbergiui kištis į šią bylą. Tai yra savotiškas Kauno probanditinių elementų palaikymas.

   • Rolandas

    lida

    Esu ADEKVATUS, juk rašau nuomonę dėl blog`o autoriaus žodžių: „iš viso, kam tie prokurorai ir teisėjai reikalingi, jei viską žino V.Landsbergis?“

    • erezijos

     Nežiūrint, kad VL yra opozicijoje Tautai, reikia tik žavėtis jo sugebėjimu manipuliuoti informacija ir pavydėti tokio proto, išminties.
     O perdėtas teisėjų teisių pervertinimas, sureikšminimas – jūs matote kur nuvedė Tautą. Jie ką nori gali įrodyti, nuteisti, manipuliuodami savo raštų magiškais burtais. Seniai reikia perrašyti jų talmudus ir kitus šūdpopierius remiantis realia logika ir gyvenimo aktualijomis.
     O ne žiūrėti (remtis), kas prieš šimtą metų ką parašė. Be to, kažkokių saugiklių reikia, kad seimažmogiai nekurtų labai „naujoviškų“ ir trumpalaikių tik sau patiems reikalingų įstatymų.
     Beje, Lenkijoje, kurios beveik neliečia krizė, iki šiol (atrodo) nėra popierinės konstitucijos viršenybės.

  • Jura

   apie kokia garbe cia kalbi, o kur paprasciausia etika, ka reiskia mekenimas…

 • mdxacuk

  Landsbergis nepasufleravo nei šimtosios dalies atsakymų, kuriuos seniai nenorėdamos pasufleravo visokios lavastės, lešlevičiai ir visa likusi filadelfijų šušara. Lansbergio tezė apie teisėjų partiją ir Konstitucinį teismą kaip jos sudedamąją dalį, besikėsinančius į politinę valdžią, seniai žinoma. o dabar galima įtarti, kad tai ne šiaip teisėjų, prokurorų ir pan. partija, bet dar partija su specifiniais polinkiais. Galbūt kur nors ten rastum ir „žydrųjų albinų“ frakciją kartu su dienraščių lyderiais ir etatinėm palaikymo komandom. Lansdbergis retai kada prašauna pro šalį, greičiausiai ir šį kartą ne kitaip. Bet ir jam pačiam galima kai ką prikišti. Nes sunku patikėt, kad specifiniai polinkiai yra tos partijos cementas, užtikrinantis jų masonišką ištikimybę. Ar tik nebus taip, kad dabartinė situacija yra užmokestis už tai, kad Landsbergiui ir Lietuvai savo laiku nepavyko rasti savyje ryžto totalinei liustracijai.

  • tikras lietuvis

   Totaliai išliustruoti reikėjo , visų pirma, landsbergistus, nes jie – stalinistų atmaina.

   • Rolandas

    tikras lietuvis

    tai tas retas atvejis, kuomet tu teisus

    • tikras lietuvis

     Rolandui. Aš visada teisus. Tik ne visiems duota tai suprasti.

     • Martynas

      O dar kažką vapi apie stalinistus…

  • Raselė

   o dabar galima įtarti, kad tai ne šiaip teisėjų, prokurorų ir pan. partija, bet dar partija su specifiniais polinkiais.

   Ir kuo gi tu gali pagrįsti savo įtarimus?
   Manau, šioje vietoje ir prasideda visas įdomumas.
   Tiek porfesoriaus rašinėlyje, tiek tavo mintyse…

   • Jura

    jo geriau visai uzsimerkti ir buti naiviems zuikiais…demokratinej visuomenej galima reiksti mintis, o pagristi turi prokurorai, nuteisti teismas…

  • nerijus

   mdxacuk

   Popilistas ir nieko daugiau…
   Politikas. Kas gražu ir miela Tautai, tai būtinai turi pabrėžti tas, kuris, pasinaudodamas įstatymo gerove persikėlė žemelę arčiau Lietuvos širdies, tame „stačiakampyje“ iškirsti pušis…
   Ir, stenėdamas per TV visiems demonstruoja meilę Lietuvai ir jos žmonėms. Juokas ima :) Nuo tokių PSEUDOPATRIOTŲ :)
   Jei taip būtų pasakęs koks Uspaskich, Paksas ar net Zuokas, tai niekas nekreiptų dėmesio ir dar aplotų.

 • Rolandas

  tikras lietuvi

  jei atvirai, esi ne kokia maldeikienė, račas,WU ir net ne lida… Todėl protingiau būtų pačiam kuom trumpesnį tekstą rašyti…ar supranti mane?:)

  • tikras lietuvis

   Nebijokite – sakė Jonas Paulius II.

   • Rolandas

    tikras lietuvi

    jūs šaunuolis, kadangi esate nestandartinis. Pamenu, račas jums rašė,jog čia jums komentuoti bus „sunku“. Suprask-protelio neužteks… O sėkmingai bei įdomiai komentuojant.

    • tikras lietuvis

     Ne – jis norėjo pasakyti, kad netoleruos teisingų, bet kartais negražiai skambančių , išaiškinimų formos. Bet aš manau, kad tolerancija yra blogis, nes verčia žmones pakęsti blogį. O kam Lietuvai blogis? Juk pakantumas kitokio, bet gero, žmogaus atžvilgiu yra lietuvių tradicija. Tiek apie toleranciją.
     Dėl mano komentavimo stiliaus. Nemanau, kad jis kuo tai ypatingas, tik stengiuosi rašyti tiesą. O tiesa negali būti „nudailintu veidu“ – ji yra tokia kokia yra. Žinia, kai kas užsigauna, bet, kaip sakė V.Kudirka – lai tiesa mus lydi.
     Juk mes visi mėgstame tiesą, ar ne?

     • Rolandas

      tikras lietuvi

      Sakote, kad „Ne – jis norėjo pasakyti, kad netoleruos TEISINGŲ, bet kartais negražiai skambančių , IŠAIŠKINIMŲ formos.

      Būkite malonus, priminkite šiame blog`e jūsų išdėstytus
      TEISINGUS IŠAIŠKINIMUS.

      Dėl vietos ir laiko stokos prašau apsiriboti bent pirmais kokiais penkiais svarbiausiais.

 • johnis

  Bet sis str.,manyciau, pasirode laiku, ypac po LRYTO ir Respublikos str. virtines.
  Idomu kaip p.Racas vertinat anuos str? Nes jei vertinate viena zaideja tai noretusi isgirsti ir kita puse.
  Jei nebutu Laivu ir pan zurnalisciu tai gal ir ne vietoje butu sis Landsbergio str. , bet man tai daugiau yra kaip atasvara. O klausimus reikia kelti , ir ne tik pgl p.Raco kurpaliu ir jo isivaizdavimus kaip tai turi buti padaryta.

  • Raselė

   Nežinojau, kad Landsbergis žurnalistas. Maniau, kad tai politikas. Todėl iki šiol maniau, kad tai, kas leidžiama žurnalistams, neleidžiama Europos lygio politikui. Gal aš klystu?

   • lv

    Jis dar ir pilietis. Pilietiškas pilietis. Ir kelia į viešumą kritiškus visuomenei ir valstybei klausimus apie tokios padermės problemas. Visa bėda, kad tie klausimai ir jų įžūlumas lyginamas/gretinamas nei lavastės ir co paistalais.

    • nerijus

     lv

     „…kelia į viešumą kritiškus visuomenei ir valstybei klausimus apie tokios padermės problemas.“

     Jūs taip pat pilietė ( pilietis ( ? ) ) ir diskutuojate šiame tinklaraštyje, keletia kritiškus visuomenei ir valstybei ( kuom skiriasi Valstybė ir Visuomenė? Ar, tai ne vienas ir tas pats? ) ir nuo to niekas nepasikeis…
     Paplepėsim, padiskutuosim ir nueisim: kas prie stalo- išgerti už Valstybę, o kas lovytėn…
     Kaip yra sakoma:
     gult, sysiu ir poteriaut?..
     :)

 • Rolandas

  johnis

  o kur matai raco „kurpalių“, jo „įsivaizdavimus“ ar NURODYMUS dėl „padarymo“ būdo?

  Aš čia kalbu apie šį konkretų Račo įrašą.

  Ar neklysti,su tokia akivaizdžia IŠANKSTINE NUOSTATA, klausdamas, apie tuos račo „kurpalius“ ir etc.?

 • nerijus

  Landsbergis bylos „ėmėsi“ dar tada, kai paskambino į Vaikų teisių apsaugos tarnybą ir pasakė, kad baigtų šį cirką, kai mergaitė buvo „priglausta“ po Valstybės „sparnu“?..

  • tikras lietuvis

   Po tuo sparnu ji ir turėtų būti, nes Kedžiai yra suinteresuoti mergaitę atimti iš motinos, todėl tikėtina, kad jie visą šį burbulą išpūtė kaip tik šiuo tikslu ir, aišku, gali mergaitei daryti įtaką.

   • tikras lietuvis

    Labai stebėjausi kada Jancevičius, po pokalbio su Kedžio seserimi, atsisakė protesto, kad mergaitė būtų neutraliose rankose. Juk Kedžių klanas darė viską, kad jokie pedofilai niekada nebūtų įkaltinti – koks teismas, žinodamas tv parodymų cirką, kuriame dalyvavo ir Kedžio sesuo – teisėja, patikės, kad tie mergaitės „parodymai“ nėra įkalbėti? Be to, tai puikus kozeris pedofilams, jei tik jie yra, paneigti teismo objektyvumą (tuo atveju jei juos nuteistų): Kedys, teisėja mokino mergaitę parodymus duoti, o V.Landsbergis spaudė tyrėjus.
    Prognozuoju bylai prastą baigtį.

    • nerijus

     tikras lietuvi

     Kaip Jūs galite kalbėti apie Kedį, dukrytės motiną, dukrytės motinos tėvus, ir t.t., kai negyvenote su jais, ir nestovėjote su žvake?..

     • tikras lietuvis

      Apie parodymų galimą įkalbėjimą ( tokiam dalykui net nebūtina specialiai tai daryti – pakanka tai keletą kartų vaikui pakartoti, o jis jau tai prisimena kaip savą išgyvenimą ir pasakos, ir kaip tada specialistams, teismui atskirti tiesą nuo įkalbėjimo?) jau seniai kalba visi (retkarčiais paskaitykite spaudą), nes tai ką jie darė su vaiku tv tai ir yra. Be to, Kedžiai tikrai ne iš tų, kuriuos galėtume pavadinti gailestingaisiais samariečiais. Visais laikais jie siekė turto, visose akcijose dalyvavo ir jie patys , o taip vadinamo judėjimo už jų reikalą priekyje – teistas asmuo, sukčius ir t.t.
      Tikrai jie ne iš pačių geriausių.
      Vienžo – nepatikėčiau jiems penkių sudilusių kapeikų. Beje, vakar delfi.lt buvo geras komentaras, pavadinimu nesuprantu, labai taikliai atskleidęs esamą Kedžių paveikslą.

     • tikras lietuvis

      Ir kaip tik apie dukrytės motiną nešnekėjau – maišote kažką. Man ji panaši į tiesiog Kedžių klano užguitą.

 • tikras lietuvis

  Rolandui. Eikime iš kitos pusės – kuris iš mano komentarų NĖRA TEISINGAS?
  Jei rasite, duodu rublį. :)

  • tikras lietuvis

   Gal Jūs neatkreipėte dėmesio į žodį forma?

   • stellar penny bun

    Can anybody stop this spam.

    The address is: @ tikras lietuvis

 • Rolandas

  stellar penny bun

  kodėl čia jūs taip?

  • tikras lietuvis

   Štai kodėl.

 • J.naivusis

  Tikslas pateisina priemones. Tikslas šiuo atveju – išsiaiškinti tiesą. Vienareikšmišką.

  Gaila, šis tikslas mūsuose utopinis. Deja.

  • tikras lietuvis

   Deja, ne – netinkamos priemonės gali neleisti tikslo pasiekti, t.y. įkaltinti kaltuosius (jei jie, žinoma, yra).

 • gato

  Tai, kad V.Landsbergis pasisako šia tema manęs nei stebina nei piktina. Yra pasibaisėtina kaip ilgai buvo vilkinama ši byla ir kuo greičiau tiesa išaiškės tuo geriau visai Lietuvos visuomenei. Ir kuo didesnis spaudimas nevilkinti bylos bus iš visuomenės ir politikų tuo geriau.
  Tačiau turiu prisipažinti nustebino, kad šalia raginimų nevilkinti bylos, galima pastebėti tam tikrą šališkumą ir Kedžio giminės palaikymą… O juk kol kas visiškai neaiški tiesa… Nebent jiems yra žinoma daugiau…

 • Rolandas

  tikras lietuvis

  atsipalaiduokite, juk dažnai VISI mes ČIA (šiame blog`e)labai mažai savo smegenų jėgos panaudojame…

  Juk gauti kritiką -faina, kaifas:)

  • stellar penny bun

   @ tikras lietuvis

   Nebeleidžia atiminėti pinigų iš vaikų, rankinių iš senų močiučių; ačiū dievui, tėvai nupirko kompą ir leidžia paspaudinėti klaviatūrą.

   • stellar penny bun

    The Times

    „Dalia Grybauskaite Lithuania’s female President, who took more than two thirds of the vote in May this year, has a black belt in karate…“

    Financial Times

    „It is not that I am attracted to the president of Lithuania. It is just that she is the only head of state that I know of who is also a karate black belt….“

    O dabar @ tikrasis lietuvis į „temą“:

    „Manau, kad Prezidentė yra tiesiog Lietuvos tikrovėje nesigaudanti moterėlė – sportas jai niekada nebuvo įdomus…“

   • Rolandas

    stellar penny bun

    jūs KAIP BROLIAI su tuo tikru lietuviu, tikrasis lietuvis į “temą” – it is just that he is the only…

   • stellar penny bun

    @ Rolandai

    Esmė tame, kad Dalia Grybauskaitė turi ne tik didelį autoritetą tarp vakarų Europos politikų, bet ir yra labai gerbiama vakarų Europos spaudos. Turbūt sutiksite, kad tai retas reiškinys šiuolaikinėje politikoje.

 • Jei tik V. Landsbergis prabyla – visi pradeda ant jo važiuot. Kodėl? Pavydas, kad jo žodžius per TV rodo? To klausė ne jis vienas, bet užkliuvo tik jis.

  • tikras lietuvis

   Į bylos tyrimą kištis nevalia.

   • tikras lietuvis

    Kažkodėl visi nuo pat 1990-ųjų pradėjo manyti, kad išmano teisę.
    O įsivaizduokime, kad prie chirurgo, atvėrusio operuojamam krūtinės lastą, ateina gauja ir ne tik, kad pradeda aiškinti ką daryti, bet dar ir po žaizdą makaruoja mėšlinom šakėm?
    Sakysite – negalima. O kodėl įsivaizduojama, kad teisėje nėra tas pats ir tik teisininkai (t.y.specialistai) turi tirti įvykius bei priimti juose sprendimus? Tuo labiau šitokiose bylose, kur tikėjimas tokiu mažu vaiku, tiek smarkiai treniruojamu duoti parodymus, yra labai ir labai komplikuotas.
    Sakyčiau, kad dėl šios bylos komplikacijų kalčiausi yra Kedžiai: gavus žinią reikėjo ne triukšmą kelti, o sekti, sekti, sekti, sekti (su policijos pagalba ar be, kad būtų nors minimum kabliukas – būtina pagauti in flagrante) . Ir būtų buvę susekta, jei tik kas nors buvo.

  • Raselė

   Noriu tik paklausti, kas dar viešai iš politikų taip šališkai formuluoja klausimus, remdamasis žiniasklaidos informacija, kuri tikrai nėra objektyvi?
   Aš netgi iš dalies esu linkusi suprasti Seimo komisijos išvadas, kurios yra gana švelnios formuluotės, nes, matyt, nėra aiškus tyrimo rezultatas. Komisija turėjo rankose tyrimo medžiagą.
   Taip, visuomenei, kuri jau padarė savo teismą, reikia įtikti, nes ji balsuos ir per kitus rinkimus.
   Tik kodėl tokia pigia forma?

   • tikras lietuvis

    Manau, kad visuomenė tos bylos svarstyme parodė, kad lietuvių ideologija – tradicinė moralė, o ne priėmė toje byloje sprendimą, apie ką komentaruose ar prie prokuratūrų triūbijo pasamdyti (ir dažnai teisti, todėl artimi Kedžiui) asmenys.

 • tikras lietuvis

  Taigi: kaltuosius „rado“ giminės ir pasamdyti. O ką giminėms daugiau daryti tokioje situacijoje, jei ne ginti gentainį?

 • linas pl

  Šita valstybė valdoma šiandien šantažo būdu. O kas labiausiai pasiduoda šantažui? Nesąžiningi žmonės ir tie, kurie turi ką slėpti.

  Todėl neramu, ar neatsitiks taip, kaip jau nutiko su kgb darbuotojais. Galime įsivaizduoti: (1) veiksmas: Paskelbiama apie iškrypėlius tarp teisininkų (tarsi tokie vien tarp teisininkų). Apie tai vis kalbama. Nieko nedaroma. (2) Dalis žmonių tiki tą skelbiančiais politikais. Susikuria antros bangos konservatorių partija. Nieko nedaroma. (3) Kad nebūtų atitinkami išvadinti, teisėjai vykdo partijų vadovų nurodymus. Teismai teisia taip kaip aniems reikia. Be antrųjų konservatorių prie to prisideda ir kitos partijos. Juk nesinorės brazauskininkams, kad teisėjus valdytų vieni landsbergininkai? Ir jiems norėsis „savo dalies“. Sąžiningesni žmonės traukiasi iš teisėjų, prokurorų darbo. (4)veiksmas. O kaip su tais, kuriuos „gaudė“ ir „persekiojo“? Jie ir toliau didžiąja dalimi dirba teisėjais ir t. t. — Nes tokie geriausiai pasiduoda „valdomi“. jeigu jie turėtų sąžinės, jau dabar būtų išėję iš tokio darbo.

  Kažkur jau girdėta, matyta? Taip.

  Nuosprendis šitai valdžiai? Taip. Ji nenorėjo sukurti komisijos iš žmonių, kuriais pasitiki visuomenė (yra dar tokių). Ji paliko prokurorams tirti savo pačių bylą. Ji laukia kol dar atsitiks kas nors tokio išeinančio už teisės ir sveiko proto ribų.

  Kas pirmasis šitos valdžios žmogus?: Vadovauja partijų vadai. Daugiausia balsų iš partijų seime turi Tėvynės Sąjunga. Tėvynės Sąjungai vadovauja — kas?

  O ar mes iš šito ydingo rato išeisime kada nors? Taip. Sakoma, antras trečias kartas nemeluoja.

  Bet dabar numatoma vėl 20 metų tokių, kokie buvo šitie. Ką gi, turėkime kantrybės.

 • Margaux

  Artūrai, supratau tavo sarkazmą, bet to iš tavęs tikrai nesitikėjau. Nesitikėjau, kad stosi į pedofilų dangstytojų gretas. Tai buvo paskutinis vinis į pasitikėjimo tavimi karstą. Man čia daugiau nebėra ką veikti! Bye!

  • vaidas

   Margaux
   nuoširdžiai klystantis, lėtai praregi… Pamąstyk apie tai, žmogau. Negi nesupratai, kad Račas nieko negina, nestoja niekieno pusėn, tik pasakė, kad leiskit žmonėms, dirbantiems savo darbą, dirbti, nedarykit įtakos niekam ir kad Landsbergis jau tapo prokuroru ir teisėju viename asmenyje. Kai žmogus tampa kažkuo viename asmenyje tai nėra blogis, gal greičiau diagnozė. Paseno V.L., bet taip bus mums visiems.

  • miela Margaux, nuoširdžiai apgailestauju, kad jus nuvyliau ir nepateisinau jūsų lūkesčių.

   Kaip sakoma, staltiesėle tamstai kelias. Viso gero, laimingai, viso ko geriausia tamstai gyvenime.

   Man tamstos čia labai trūks, bet paverksiu kokias dvi savaites ir kaip nors vėl atgausiu sielos ramybę ir pasitikėjimą savimi.

 • nerijus

  Pykti ir tyčiotis negalima, nes gal žmogui daltonizmas?
  Dėl tos priežasties mato tik juodai baltą arba baltai juodą gyvenimą.

 • Jonas tikriausias

  Ponas Artūrai , nelieskite švento žmogaus , priešingu atveju tapsite komunistu . Čia aš pajuokavau . Konservatoriams niekur gerai nesisekė . Gal leiskime jiems išbandyti jėgas kitoje sferoje ? Čia , gal ir nejuokauju . Jei jie mažiau lis į ekonominius klausimus , gal ir pačiai ekonomikai bus geriau . . .

  • lv

   Kieno ekonomikai…?

   • tikras lietuvis

    Lietuvos, aišku.Neapsimeskite, kad nesupratote (komentarą pakartojau, nors, kažkodėl, buvo ištrintas).

 • Rasa

  Pirmas normalus mano skaitytas V.Landsbergio straipnis. Jaučiu, kad jame yra tiesos. Iš tikrųjų, tai nustebino. Tik nežinau, su kokiu tikslu Landsbergis čia kalbėjo. Gal jam iš tikrųjų rūpi tos mergaitės. O gal turėjo ir savanaudiškų tikslų, gal dėl to, kad sistema jo neklauso. Šiaip jau ačiū V.L. už straipsnį. O Račo pozicijos nesuprantu. Iš tikrųjų, V.Landsbergio labai nemėgau ir nemėgstu, bet tiesa tokia, kokia yra.

 • sunauja

  Lansbergeris parode savo intelekto lygi teismuose del sandeliuko.

 • Arturas

  Gerb. tikras lietuvi, iš tamstos komentarų supratau, kad pats esat toks pat kaip visi – Jūs nuteisėt Kedį ir jo aplinką. Jei jau niekas dar nežino tiesos tai iš kur Jūs žinot? :-) Be pykčio :-)

  • Rolandas

   arturai

   o gal vis tik KLAUSI su PYKČIU?

  • lv

   Aš manau, jog ta spauda kurią jūs šiugždenate būdelėje (kaip tikras lietuvis) niekaip nekalta, kad būdelės širdelė ir tamstos galvelė yra per mažos; būdelėje per tamsu skaityti, o galvelėje nepakankamai erdvu ir šviesu suprasti. Todėl kai palengvėja, belieka „tik faktų konstatavimas“…

 • Ar čia tas pats tikras lietuvis apsigyveno, kur kažkada milicininku dirbo ir visokiuose „komunizmas“ forumuose solidžiai samprotauja?

 • Jura

  turbut ka be pasakytu profesorius vistiek p.Racui neitiks. Kam ta isankstine nuomone…

 • WU

  Toks jausmas, kad šį blogą skaito tik du žmonės..

 • ledynmečio voverė

  Lansbergis… Kauno pedofilijos byla užbaigta dar pavasarį, kai psichologai savo išvadose parašė tvirtai ir vienareikšmiai – mergaitė nemeluoja.
  Teismui beliko surašyti: „Nutartis. Lietuvos respublikos vardu…“ ir t.t., nes tokiose bylose užtenka nukentėjusiojo -vaiko- parodymų. Pragare sutenerė ir Furmanavičius verda smalos kubile, Ūsas ir Stankūnaitė sės ilgam.
  Labai natūralus Lansbergio pasvarstymas: tai kiek dar galima kentėti, prokurorai, kur yra Aidas? Kiek mes galim laukti per TV parodant pagal vyresniosios mergaitės pasakojimą nupieštą pedrylos Aido portretą? Prokurorai pusę metų nesugeba pakrutinti užpakalių? Ne tik Landsbergis, visa Lietuva – suirzus. Kas toks Aidas, iš kur kilęs, kokie tėvai, giminės ir vaikai? Kur dirba? VSD, STT, policija, prokuratūra, teismas, FNTT, Seimas, savivaldybė?
  Vyksta nacionalinė žvėries medžioklė su varovais, – vis šiokia tokia pramoga sušiktoje Lietuvoje.

  • tikras lietuvis

   Neparašė, kad nemeluoja, o parašo tokiais atvejais, kad nėra linkusi fantazuoti. Bet teismui kyla dilema: kaip vertinti tuos jos parodymus, kada akivaizdu jog buvo treniruota duoti tokius parodymus? Be to, jokia baudžiamoji byla negali remtis tik tuo ką maža mergaitė pasakė – reikia daugiau įrodymų. Nors kokių. Tai buvo galima rasti (jei įvykis tikrai buvo) tik SEKANT, SEKANT, SEKANT ir SEKANT. Tai žino kiekvienas kriminalistas. Deja, to nežino (ar nenori žinoti) net trys Kedžių teisininkai. Pats Kedys tai nėra išsilavinęs ir priskirtinas prie probanditinių elementų, viską sprendžiantis smurtu. Kur jam tokios subtilybės.
   Taip, kad niekas čia nėra aišku.

   • tikras lietuvis

    Be to. Kam kam, bet ne Landsbergiui, užvirusiam tą košę, dėl ko Lietuva baigia išputėti, užsiiminėti moralizavimu. Jam patartina sėdėti kuo ramiausiai, apraudant savo kaltes.

    • ledynmečio voverė

     Ar tik nebūsi giminė A. Bružaitės globėjams? ;) Tie ir nerealūs čiudikai: jiems kalti visi kiti, tik ne pati vaikžudė A. Bružaitė, cha-cha-cha!

   • ledynmečio voverė

    Vienas – apie mūšį, kitas – apie kūšį. :) Byla seniai užbaigta ir neįdomi, jau ir mirties bausmė daliai nusikaltėlių įvykdyta, o teismo vis nepasiekia tik todėl, jog prokurorai delsia ir vis atidėlioja durti pirštu į Aidą, su kuriuo vienoj pirty kaitindavosi, gerdavo, mergas kartu tratindavo ir maitinosi iš jo delno.

 • gie

  Žodis „būtina“ yra subjektyvus. Aš džiaugiuosi, kad nesuteikė. Todėl, kad aš esu lietuvis ir Lietuvos pilietis. Pakeitus iškabą žmogus nepasikeičia ir piliečiu netampa.

  • tikras lietuvis

   Žodis būtina yra objektyvus, nes pora susideda iš dviejų čiuožėjų. Reikėtų žinoti.

 • Skeptikas

  Na reikia juk tatai kaip nors nukreipti žmonių dėmesį nuo realių Lietuvos problemų, tai nutarė pakurstyti beblėstantį pedofilijos skandaliuką. Tuo pačiu ir teisėsaugą gal pavyks kažkiek sukompromituoti. O tai jam labai į naudą: ne toks bus visuomenei įspūdis, kai jo ir šutvės bus paklausta apie „perskraidintus“ hektarus, savanorių maištą, Bražuolės tilto sprogdinimą, J.Abromavičių, Mažeikių naftą ir daugelį kitų įdomių dalykų.

  • tikras lietuvis

   Pritariu.

 • A.G.

  Matau jau atsirado problema. Kaip su ja elgsis blogo šeimininkas – tik spėlioti galima. Kaip ne kaip, tai gal bus pirmas atvejis, kai susidurta su rimta problema. Daugiau apie tai nė žodžio, iš mano pusės.

 • Nesuprantu kodel taip visi uzsipuole profesoriu Lanzbergi ? Na pasake jis kaska.. kap ir keli 100 iki jo. Kaisku, kai zurnaliugu nuvalkiota minti pakartoja Lanzbergis ji jau tampa svari ?

  Beje, o kodel niekam neuzkliuvo prezidentes generaliniam prokurorui atviru tekstu daromas spaudimas (priiti griestesnes bausme nei reikalauta tyrimo). Ir cia ir ten tik pigus populizmas.. bet visi kaskodel uzsipuole Lanzberi o ne Grybaukaite…

  • tikras lietuvis

   Patikslinkime: ar Landsbergį, ar gina teisėje nustatytą principą, kad tyrėjų įtakoti negali niekas?

  • nerijus

   Dali.us

   LR Konstitucija
   84 str. 10 skirsnis
   „nustatyta tvarka skiria ir atleidžia įstatymų numatytus valstybės pareigūnus;“

   „Generalinį prokurorą septyneriems metams skiria ir iš pareigų atleidžia Respublikos Prezidentas Seimo pritarimu.“

   „Prokuratūrai vadovauja Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras ( generalinis prokuroras). Už prokuratūros veiklą jis atsiskaito Respublikos Prezidentui ir Lietuvos Respublikos Seimui.

   Kas pas mus prezidentas:
   V. Lansbergis ar D. Grybauskaitė?..

   Jei nieko nepasiketė nuo praėjusio prezidento rinkimų, tai pas mus prazidnetė- Dalia Grybauskaitė, kuriai tiesiogiai atskaitingas gen. prokuroras- A. Valantinas?..
   Šiuo atveju prezidentė- darbdavys, o gen. prokuroras- samdomas darbuotojas. Jei klystu, tai WU pataisys/ pakoreguos :)

   O V. Lansbergis- Tautos išrinktas atstovas į EP.
   Šiuo atveju:
   Tauta- darbdavys, o V. L.- samdomas darbuotojas :)

 • ledynmečio voverė

  Kas nužudė A. Bružaitės vaikus?
  1. Tėvas?
  2. Dukra?
  3. Meilužis?
  4. Pasikorė patys?
  Šitos ir kitos versijos pilasi iš televizijos ekranų bei interneto puslapių Bružaitės globėjų bei kitų idiotų lūpomis, nes Bružaitė, akivaizdu, – nekaltai apkaltinta ir nuteista. Nekyla abejonių, ane?
  Visada bus tikinčių, jog Ūsas, Stankūnaitė, Furmanavičius, Naruševičienė ir Aidas yra nekalti. Apie tokio tipo žmones, verkšlenančius ir meldžiančius gubernatorių malonės žmogžudžiui, rašė dar Markas Tvenas. Ir nuo to laiko jų tik padaugėjo. Idiotai linkę pasidauginti.

  • Medė

   Bružaitės ir kedofilijos bylos atvejis mažu skiriasi viens nuo kito. Vienu atveju kaltė įrodyta, yra priimtas ir įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis. Antru atveju vyksta tyrimas. kas, su kuo, kur, kada, ką veikė – neaišku.
   Panašu, kad voverės priskirtinos tiems linkusiems daugintis.

 • gie

  Kaip ir pilna idiotu, garbinanciu 2x zudika bei nepilnametes tvirkintoja Kedi. Kitaip mergaites dresiravimo, matomo vaizdo irashe, nepavadinsi.
  Tikiu ir viliuos, kad Usas, irodzius jo kalte, atsises kalejime. Viliuosi, kad Kedys atsidurs ten pat, o mergaite neaugs ne vienoje is giminiu.

  • ledynmečio voverė

   Baikite, ponas. Kedys yra Lietuvos nacionalinis didvyris, apie jį netrukus bus kuriami filmai, rašomos knygos, o kitais metais kas antras gimęs berniukas bus pavadintas Drąsiaus vardu. Kedys jau įrašytas istorijoj, ir ateity bus populiaresnis už Landsbergį bei signatarus, kartu sudėjus.
   Dėl „dresiruotos“ mergaitės: sulaukit savo vaikų, sąmokslo teorijų kūrėjai, tada išdresiruokit ir parodykit, pažiūrėsim, cha-cha-cha!
   Man teko stebėti dvi savaites dresiruotų keturmečių pasirodymą vaikų darželyje per Kalėdinį vaidinimą tėvams. :))) Jie deklamavo eilėraščius, klydo, pertraukdavo vienas kitą, ėjo ratelio, stumdėsi, griuvo, aš pats vos neišgriuvau iš juoko stebėdamas „spektaklį“. Išvada: keturių metų vaikas absoliučiai nepasiduodantis dresūrai. Išdresuojami tik pilnamečiai, baigę aktorinius kursus ir su diplomais, bet net tada tik nedaugeliui pavyksta suvaidinti be falšo.
   Tikri išgyvenimai – kas kita.

   • tikras lietuvis

    Voverei.
    Čia yra konkreti byla ir jokie Jūsų mąstymai čia nepadės: arba buvo nusikaltimas, arba ne. Specialistai ištirs, o teismas nuspręs. O iš anksto kaltinti – tai grįžti į stalinizmo laikus. Kedžiai, beje, taip ir elgėsi. Turint omenyje jų suinteresuotumą pasisavinti mergaitę ir netikusį elgesį šioje byloje, galima tvirtinti, kad dauguma kaltinimų tikrai yra išgalvoti.

    • tikras lietuvis

     P.S. Jei jums žmogžudys gali būti didvyris, tai ir žydšaudčiai bei pokario banditai, žudę lietuvius, vietoj to, kad juos ginti nuo okupantų, irgi yra tokie pat. Tuojau bėkite pas psichiatrą: nes šiandien įsikalbėjote, kad žmogžudystė kaip elgesio forma yra galima, o rytoj, neduok die, tai ir padarysite.

    • lv

     Čia konkreti byla ir jokie tavo mąstymai nepadės. Nebekalbant jau apie tvirtinimus, kad „dauguma kaltinimų tikrai yra išsigalvoti“.
     Tvirtinu diagnozę — pusiau luptas „teisininkas“, kuris sapaliodamas apie paviršutiniškai suvokiamas teisės sąvokas, absoliutus kiša savo nuomonę (tvirtinimus, mąstymus) ir nė nepastebi, kad pats sau linksi kaip „objektyviai“ čia jis bylą sprendžia…

     • tikras lietuvis

      Tai, kad ne – aš kaip tik sakau, kad kaltų čia kol kas nėra. Skirtingai nuo jūsų, kurie jau kaltus „radote“.

 • Klaustux voverei

  Kokie Bružaitės kaltės įrodymai yra byloje, išskyrus jos pačios prisipažinimą, kad galima būtų teigti, jog ji kalta? Ar padaryti DNR tyrimai, ar išaiškinti nesutapimai tarp jos parodymų ir nustatytų bylos faktų?

 • Donatas

  Artūrai, kai jūs klausinėjote mokesčių inspekcijos, kaip VP10 galėjo pasinaudoti tik invalidams skirtomis lengvatomis, kai jūs klausėte, kodėl reikia atominei statyti būtent VP10, o ne kitų kompanijų, tai jūsų klausimas skambėjo būtent panašiai, kaip daar klausia ir VL apie antrąją mergaitę. ir ačiū Dievui, kad dalis žmonių tada nesikabinėjo prie jūsų klausimų intonacijų, kad jie ‘su sufleruojamais atsakymais’, o tiesiog palaikė.
  manau, kuo daugiau žmonių užduos klausimų prokuratūrai apie jų darbo kokybę arba darbą suinteresuotoms grupėms, o ne tautai, tuo bus sunkiau jai tą darbą toms grupmės, o ne tautai paslėpti. taip buvo su a.a. Pociūno žūties tyrimu, su ‘super slaptų’ VSD pažymų operatyvumo įvertinimu, taip yra ir dabar dėl pedofilijos/šmeižimo bylos tyrimo…
  vietoj to, kad kabinėtis prie klausimo intonacijų, gal būtų galima susimąstyti, kad jei prokūratūra dirbtų savo darbą taip, kaip jai priskirta už mūsų mokesčių pinigus, gal to klausimo apie antrąją mergaitę net nebūtų? kaip nebūtų klausimų apie VP10, jei savo darbą normaliai, kaip priskirta pagal tarnystės įdėją tautai, dirbtų VMI ir/ar vyriausybė, o gal ir VSD ir/ar STT?

  • tikras lietuvis

   Donatui.
   O jei Kedžių klanas nebūtų toje byloje pridirbęs tiek š? Ar nebūtų viskas išsisprendę greičiau ir aiškiau?
   Nepamirškite užsiduoti sau ir šių klausimų.

   • Rimantas

    Kedžių KLANAS, Kedžių MAFIJA, net rašyt nepatogu „Žudikai Kedžiai“, Prieštaringai vertinami Kedžiai, a ne? Kieno čia ausys kyšo iš už „tikro lietuvio“ niko?

   • Vasia

    Na jo, jai kauno prokuraturoje nedirba visokie pedofilai, neima teisejai kysiu , valentinas nera nuzudytojo draugelis,tai as cicilijos mafijos ganksteris :) Nonsensas, mentai ir prokurorai neapgyne saviskio (nors speju pedofilcikas), o ka jau kalbet apie mus visus maziukus slankiojancius zeme.?

  • Rimantas

   100 proc. sutinku su Donato nuomone.

 • Keistai cia kazkaip …

  Nesuprantu gerb. Račo pozicijos šį kartą. Niekaip. Suprasčiau tokiam kontekste: Besąlygiškai pasitikiu Generaline Prokuratura, bylos vilkinimas buvo tik apmaudi (vis dar bepasitaikanti klaida). Dabar Gen. Prokuratūra klaidą suprato, bylos atomazga tik laiko klausimas. Bet kokių faktų (prielaidų) publikacija pakenktų tyrimui. Jei klystu, įliekit šviesos į ši nesuprantamą man kontekstą.

  P.S. Pamastymui: žiniasklaidoje prabėgo informacija, kad iš Vaiko raidos centro mergaitę pavyko pasiimti tik susisiekus su V. Landsbergiu. Tikrai, kišasi žmogus ne į savo reikalus…

 • mielas tikras lietuvi, ką tik ištryniau kelioliką tamstos komentarų, kuriuose buvo įžeidinėjami kiti komentatoriai, naudojama patvorių leksika arba komentarai buvo visiškai ne įtemą.

  Norėčiau tamstai priminti, kad komentuojant šiame tinklraštyje reikėtų laikytis elemenatarios kultūros, antraip, kaip jau, berods, esu tamstai sakęs, teks komentuoti kitur.

  Visų kitų skaitytojų noriu atsiprašyti, kad neetiški ir neultūringi tikro lietuvio komentarai taip ir ilgai buvo nepašalinti. Tiesiog dvi dienas nebuvau prie kompiuterio…

  • tikras lietuvis

   A.Račui.
   Nebuvo ten jokių įžeidimų, o tik griežti atsakymai į įžeidinėjimus, kuriuos, beje, palikote.
   Savo elgesį įsivertinkite pats.

 • tikras lietuvi, deja, turiu konstatuoti, kad nesusikalbame… Labai dėl to atsiprašau…

  Bet tvarkysiuos šiame tinklaraštyje pagal savo gyvenimo suvokimą.

  Kuo geriausios tamstai kloties.

 • Smilga

  O man patiko Landsbergio komentaras, šiaip nesu didelė jo asmens gerbėja, bet šįkart maloniai nustebino. Arogantiškasis, pragmatiškasis politikas, labai žmogiškai jautriai, emocionaliai, pažvelgė į paprasto mažo žmogaus nelaimę (čia gi ne visą „tautą“ gelbėti, kaip įpratę).

 • kirvis

  keista kad senas agentas prabilo sia tema..matyt visas sis spektaklis tera labai didelio vaidinimo dalis o tikslai greiciausiai pakankamai paprasti.komunistai nori sustiprinti savo itaka jegos strukturose ismesdami „susikompromitavusius“ vadukus.idomiausia tai kad prezidente ir muzikantas gieda ta pacia giesmele tarsi papildydami vienas kita todel galima daryti prielaida kad jie abu atstovauja tai paciai strukturai kuri tikrai nera tauta.

 • A.G.

  Kuo toliau, tuo labiau imu tikėti, kad valstybė, ypač kai joje demokratinė santvarka, labai kenkia tautiškumui, Tautai.
  Tai yra, ja gali pasinaudoti pačios, pačios… padugnės (kaip sakoma „lovkost ruk“ ir tu valdai… šalį).
  Tad labai svarbu, kaip elgiasi didžioji, t.y. ta tylioji tautos dalis. Štai vokietis tik sugrįžęs iš laukų iš karto plauna tą mechanizmą vandeniu. Vos nukritus šiukšlelei, – tuoj sušluoja. Lietruviai – stebina savo darbštumu taip pat (kaip sakoma ypač norvegus, kai pasisamdo ir pan…).
  Kur mažiau demokratijos – nusikalstamumui riesta (vėl prieš akis Baltarusija… ar galima būtų suvokti ten sąrašus nusikaltėlių, kurie „veikia“ kaip niekur nieko vis laisvėje). O gal ten, kaip tik dėl to, jos žymiai daugiau nei išplerusioje…
  Išvada: Lietuva dar turi vidinės jėgos, dar turi tautiškumo likučius, tad gal demokratinė valstybė nesunaikins lietuvio, bent kol mes dar gyvi…

 • gie

  Šiaip manau, kad profesoriaus klausimas yra geras. Jei prokurorai įsitikinę, kad pedofilijos kaltinimai yra tikri, tai ta kita mergaite irgi reikia rūpintis ir apsaugoti. Be to, ji gali būti neapdorotas informacijos šaltinis, nes Kedys jai įtakos neturėjo. Jei manoma, kad dalis Kedžio kaltinimų yra išgalvoti, kodėl Kedytė atimta iš mamos ir auga pas žudiko gimines?

 • Virgis

  Visiškai pritariu ir ypač Donatui ir kitiems Jį palaikantiems: Margaux; Rasa ir t.t.. „Tikras lietuvis“ matyt atidirbinėja arba pats iš anų….
  Gaila Račo visada maniau, kad vienas dar likusių ŽURNALISTŲ, bet yra kaip yra visi mes tik žmonės.
  Ir man imponuoja V.L., nors ir nemėgstu profesoriaus, bet vis ne „Geležinė Ledi“ t.y. ŠLAPIA VIŠTA.

 • filosoffas

  V. Landsbergis klausia, o štai Tomas Dapkus atsako:
  http://www.bernardinai.lt/straipsnis/-/35883
  Kodėl V. Landsbergis klausinėja? Skaitykit abu straipsnius iš eilės ir viskas bus aišku. Demokratinėje visuomenėje žaidžiama pagal taisykles, Lietuvoje ne. Tai ir V. Landsbergio straipsnį galima vertinti kaip taisyklių laužymymą (politiko kišimasi į prokuratūros darbą). Bet jei prokuratūra tik iškaba, kodėl nepaklaust ne pagal taisykles?

 • Karolis Jachimavičius

  Landsbergio balsas šiame reikale yra nemaloniai netikėtas ir aš jį laikau pirmuoju Lietuvos, kaip mes ją suprantam, apokalipsės ženklu.