Tolerancija lietuviškai… Sugihara vartosi karste.

Pirmiausia, noriu pasakyti du svarbius dalykus.

Pirma, man patinka Mykolo Drungos rengiamos užsienio spaudos apžvalgos.

Antra, nemanau, kad esu tolerancijos pavyzdys, nes esu nacionalistas ir gan konservatyvių pažiūrų.

Tačiau, kai sužinojau, kad M.Drunga buvo paskelbtas Tolerancijos žmogumi 2008, tikrai nustebau. Nes tikrai negalėjau greitai sugalvoti ką turi bendra M.Drunga ir Tolerancijos žmogų renkančio Sugiharos fonndo apibrėžimas:

Tolerancijos žmogumi gali būti skelbiamas Lietuvos pilietis, savo veiksmais, viešu pavyzdžiu arba atviru žodžiu stojęs prieš ksenofobijos ir antisemitizmo, kitaminčių, kitatikių bei kitataučių persekiojimą, pasisakęs prieš radikalizmo apraiškas bei prietarus politiniame – visuomeniniame Lietuvos gyvenime.

Nusprendžiau pasitikrinti ir kokią valandą „googlinau“.

Geriau jau būčiau to nedaręs… Nes tai ką radau tik dar kartą patvirtino, kad Lietuvą ne veltui vadina mažu švogerių kraštu.

Kalbu apie pernai M.Drungos parašytą komentarą Bernardinuose, kuris vaidinasi „Apie kelias ydas“.

Štai kelios citatos:

Prieš kelis dešimtmečius dauguma homoseksualų savo polinkio gėdijosi ir jam netgi iš visų jėgų priešinosi, o dabar daugelio homoseksualų (ir ne tik jų) priimta šį polinkį laikyti lygiaverčiu heteroseksualiai orientacijai ir teigti, kad homoseksualu ne tampama, o gimstama. Kadangi juo gimstama gerokai rečiau, negu gimstama heteroseksualu, šiuo atžvilgiu homoseksualumas ir yra „nenormalus“, bet tik šiuo, statistiniu, atžvilgiu. Moraliniu jis, girdi, ne labiau peiktinas už kairiarankiškumą, kuris statistiškai taip pat ne norma.

Tačiau tradicinės moralės atstovai teigia, jog homoseksualumas ne tik nenormalus, bet ir nenatūralus, kadangi netarnauja (ir net negali tarnauti) vienai pagrindinių lytinio santykiavimo funkcijų – giminės pratęsimui. Vis dėlto, pagal krikščionišką moralę, homoseksualūs troškimai, nors ir nenormalūs bei nenatūralūs, dar nėra nemoralūs. Arba, tiksliau pasakius, jie tik potencialiai tokie. Realiai nemoralūs jie tampa tik davus jiems valią mintimis ir veiksmais, t. y. visiškai pasidavus pagundai.

Arba:

Gal pakankamai jos gavęs jis būtų radęs savyje jėgų ne tik pirmajam gražiam žingsniui – liautis veidmainiauti, bet ir antrajam – atimti veidmainiavimui pagrindą ta prasme, kad jaustųsi laisvas  ne tik skelbti tradicinę moralę, bet tyra širdimi pagal ją ir gyventi, nors ir tempdamas kryžių (kurį doram vyrui, tebeturinčiam homoseksualių potraukių, reikia vilkti, kaip ir tikram alkoholikui, pasukusiam padoraus gyvenimo keliu, nevalia nė taurelės išlenkti).

Arba dar:

Tik čia vienas didžiulis skirtumas – lytinė orientacija gali būti nenormali, nenatūrali, net potencialiai nemorali, Bet šios savybės visai netaikytinos rasei.

Šiaip, žinoma, geriausiai paskaityti visą komentarą.

Aš jį skaičiau du kartus. Po to dar užmečiau akį į Vikipediją:

Tolerancija (lot. tolerantia) – pakantumas priešingai nuomonei, požiūriui, elgesiui. Terminu tolerancija apibūdinamas individualus arba kolektyvinis elgesys socialinėje, kultūrinėje ir religinėje aplinkoje. Terminas tolerancija naudojama apibūdinti elgseną, kuria dauguma ar opozicija reaguoja į nepalaikomą ar mažumoje esančią bendruomenę ar individą.

Ir galiu pasakyti tik viena: arba aš esu visiškas beprotis, arba tokie yra tie, kurie išrinko M.Drungą Tolerancijos žmogumis.

Visoje istorijoje liūdniausia yra ne tai, kad draugų būrelis dalija vieni kitiems skambius titulus ir apdovanojimus.

Nieko tokio, jie jie rinktų, pavyzdžiui, tolerantiškiausią santarietį ar tolerantiškiausią „Akiračių“, „Metų“ ar buvusį „Laisvosios Europos“ radijo bendradarbį. Pagaliau – tolerantiškiausią kokio nors vakarėlio svečią.

Tačiau kai prisidengdami Ch. Sugiharos vadu jie renka Lietuvos Tolerancijos žmogų, jie daro meškos paslaugą visai Lietuvai.

Jie išplauna pačią Tolerancijos sąvoką.

Nes jei Tolerancijos žmogumi gali būti M.Drunga, kuriam homoseksualūs potraukiai yra kryžius, kurį doram vyrui (ir tikriausiai moteriai) tenka vilkti, tai kodėl Tolerancijos žmogumi negali būti J.Imbrasas ar V.Tomkus?

O gal tolerancija lietuviškai reiškia tik pakantumą kai kurioms mažumoms – toms, kurias toleruoja „tradicinė moralė“ ir katalikų bažnyčia?

Užjaučiu Sugiharą – jis nuo lietuviškos tolrenacijos tikriausiai vartosi karste…

(43 balsų, vidurkis: 4,51 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Aha… visiskai sutinku.

 • Na kodėl Tolerancijos žmogumi turi būti koks nors Juozaitis su Plyta, a.a. Petkevičius su šautuvu, AMB su visomis savo Draugystėmis, ar kas nors kitas būtinai iš socialistų ala Nida Vasiliauskaitė? Leiskite pabūti tolerantiškiems kam nors ir iš Kauno, neuzurpuokite, internacionalistinis Vilniau, šio titulo.

 • Anonimas

  Nežinau, ar man tik pasirodė, bet kiek tenka pastebėti, tai dažnai laimėjimus pelno tie, kurie kalba apie žydų holokaustą (net ir Holivude) ar pasisako prieš antisemitizmą. Gal p. M. Drunga yra parašęs keletą „stiprių“ straipsnių prieš antisemitizmą? Tada nenustebčiau, kad jis nugalėjo:)

 • jo labai subalansuotos užsienio spaudos apžvalgos, paskaito ir dešiniųjų, ir kairiųjų dienraščių, nesijaučia, kad kam nors labiau simpatizuotų. Dar man įstrigo, kad parašė viešą laišką Siaurusevičiui, savo likimo broliui, abu kankina ta pati bėda …

 • Anonimas

  Nors kartą rinkimus laimi ne Mamontovas. :)

 • Anonimas

  Gražu… ypatingai turint omenyje, kad visame šiame jovale figūruoja Sugiharos vardas.. O sąvokų plovimas mūsų krašte nieko naujo…

 • Na, man, kaip buvusiam kandidatui į šio titulo nominantus, gal ir nėra labai korektiška pasisakyti, bet visgi surizikuosiu.

  Mano supratimu, niekas taip nediskredituoja organizacijos, jos vadovų ir vykdomos veiklos, kaip savo pačių viešai deklaruotų nuostatų nesilaikymas.

  Būtent tai mes ir pamatėme eilinį kartą per šių metų nominacijas ir titulo suteikimą. Tarp nominantų buvo ir labai gerbtinų asmenų, bet visus juos vienijo tai, kad tiesiogiai jie nenuveikė nieko toje srityje, už kurią buvo ketinama apdovanoti.

  O jeigu pasižiūrėti ankstesnių metų nominacijas, tai galiu pasakyti, kad daugelis nominantų turėdavo dar mažiau ką bendro su ta tolerancija, nei dabartiniai.

  Nesinori plėtotis, bet kadaise man susidaręs įspūdis, kad Č.Sugiharos fondas tėra vienos įdomios kaunietiškos grupuotės, susijusios su p.Garbaravičiumi ir nekuriais VDU veikėjais, savireklamos bei ėėė, tam tikrų lėšų įsisavinimo priemonė – tik sustiprėjo.

  Spauda jau apie tai rašė – buvo pateikta ganėtinai, khhm, įdomių smulkmenų, bet visvien kasmet mes visose spaudos priemonėse regime pranešimus apie Tolerancijos žmogaus titulo suteikimą, kaip lyg ir rimtą dalyką…..?

  Įdomu, kada pagaliau šie pranešimai bus palydimi bent trupučiu kritinės analizės ir to titulo teikėjų bei jiems talkinančių ekspertų veiklos vertinimais?

  Nežinau, kaip jaučiasi ponas A.Kulakauskas, ekspertų komisijos pirmininkas, bet, manau, daugeliui mokslo vyrų būtų gėda vykdyti tokių abejotinų nominacijų ir neskaidrių apdovanojimų priedangos funkcijas.

 • Is vis butu labai idomu suzinoti pagal kokius kriterijus ir pan.. renkami zmones, o juk paprastu zmoniu tarpe yra begale idomiu ir tolerantisku zmoniu, kurie sviecia ir ivairiai moko visuomene.. ai whatever..

 • Anonimas

  Na jei „Tolerancija (lot. tolerantia) – pakantumas priešingai nuomonei, požiūriui, elgesiui“, tai tolerancija nelaikau jokia vertybe. Kas yra tolerantiskiausi Lietuvoje? Ne, ne Drunga, ne N.Vasiliauskaite, ir net ne Audrys Juozas Backis. Tolerantiskiausi yra arbuzai, sukrauti maximos, ar rimi prekybos saleje.
  Tik jie vieninteliai pasizymi beribiu pakantumu, ir nepriestarauja jokiai nuomonei.
  Kur lenkiu? Tolerancija savaime nera nei geris nei blogis. Jei zmogus toleruoja tiek teigiamus, tiek neigiamus socialinius reiskinius, tai jis lyg ir turetu vadintis tolerantisku, tik kas is to? Man labiau vertingesnis „kolega“ pilietis, kuris neigiamu socialiniu reiskiniu netoleruoja, taciau i tolerantiskiausiojo titula jis pretenduoti kaip ir negali :)
  Pati didziausia diskusija prasideda ten, kai tenka apsispresti, ar nuspresti, kas laikytina neigiamu reiskiniu, o kas nebe. Va cia ir prasideda ieciu lauzymas.
  Todel tokie rinkimai, mano nuomone, nieko verti. Ir demesio i juos perdaug kreipti nereikia. Tegu issidalina savo prizus, ir nekvarsina kritiskai mastantiems, bei pasauli bandantiems suvokti pilieciams galvu. Te nekvarsina galvu tiems, kurie bando nustatyti ribas, tarp gerio ir blogio. Tarp to, kas galima, ir ko negalima, tarp to, ka reikia issaugoti, ir tarp to, ko reikia kuo greiciau atsikratyti.

 • Anonimas

  Lietuvoj lietuviška tolerancija… Juk turime kuo nors išsiskirti :))

 • Kaip čia pasižiūrėjus – gal Lietuvos kontekste ir galima laikyti tolerantišku. Juk bent nevadina „žydrais“, „pydarais“, „gaidžiais“, „šiknakišiais“, „išsigimėliais“ ir pan. epitetais, kurių paprastai pilna internete kalbant apie homoseksualus. O ir karti, deginti, kišti į koncentracijos stovyklas ar kitaip naikinti nesiūlo. Taigi regis, kad lietuvišku saiku seikėjant gan tolerantiškas dėdulis…

 • Hm… Net neįsivaizduoju, kas skirsto tas premijas ir tik iš matymo galėčiau atpažinti M. Drungą. Bet vis dėlto.. Ar tolerantiškas negali būti tas žmogus, kuris nepritaria homoseksualizmui arba nemėgtsa žydų? Ar išreikšdamas nuomonę, kad katalikams homoseksualumas yra potencialiai nuodėmingas M. Drunga tampa nepakantus, netolerantiškas? Ar lygiai taip pat netolerantiški yra tie, kurie sako, kad galbūt žydų reidai prieš taikius palestiniečius yra blogi ir tie, kurie degino žydus dujų kamerose?

  • Anonimas

   Na, kai katalikizmas tampa visuomenine, visuotine dogma, remiantis kuria galima (pradedama) braižyti/skirstyti normalumo, nenormalumo, moralumo kategorijomis, tai tolerancijai belieka tik tiek vietos, kiek belieka drąsos nebevartoti eufemizmų…

   • Na, čia kažkaip nuasmenintai.. Klausimas paprastas: ar tas, kuris, tarkime, pritaria „visuotinei dogmai“ savaime pasidaro netolerantišku žmogumi?

    • Anonimas

     Atsakymas irgi akivaizdus: jis per nago juodymę nepasidaro tolerantiškesniu (nebekalbant jau apie tai, kad kai kurios bažnytinės dogmos yra tiesmukiškai netolerantiškos). Nebent tolerancijos (atskaitos) matas yra neapykantos, smerkimo nebuvimas…

     • Anonimas

      Ar galima tolerantisku zmogumi laikyti ta, kuris KVIECIA nesmerkti fashizmo, ir (arba)komunizmo (arba stalinizmo)?

     • Anonimas

      Mano (asmeniniu) požiūriu, tolerancijos šaknys maitinasi (turėtų) iš humanizmo, humaniškumo.
      Pastarasis gali būti apsipynęs aibe religijų, tikėjimų, pomėgių, pažiūrų, ydų ir vistiek būtų toleruojamas, kol neneigtų pats savęs. Ar gali religija, jos mokymas ar atskiri fragmentai būti nehumaniški? Taip, gali. Kaip ir tikėjimas, pažiūros, pomėgiai, polinkiai.
      Bet aš nesu tolerantiškas; nepretenduoju į tokį titulą…

 • Kaip man patinka, kai žmonės net nusprendžia kokia yra pagrindinė sekso paskirtis. Vaikai, pasirodo. Statistikos po ranka neturiu, bet iš akies — geri 99% Lietuvos gyventojų seksą naudoja ne pagal paskirtį (pagrindinę). Pats ponas Drunga gal ir yra mylėjęsis gyvenime tiek kartų, kiek turi vaikų (tuo atveju tik užjausčiau). Dauguma likusių žmonių pagal paskirtį seksą yra naudoję tik du – tris kartus, o likusius šimtus kartų deja… :(

  Bet aš tvirtai tikiu, kad Lietuvos dabartinis seimas priims tuo klausimu kokius nors įstatymus. Tvarka juk turi būti.

 • Anonimas

  Lietuvoje yra nemažai įvairių konkursų, kurie švelniai tariant turi nekokį kvapelį. Prisiminkite metų gaminius, kurios skiria maisto pramonė savo dešroms. Verslo darbdavių konfederacija turi visokius „metų smulkusis verslininkas“ ir pan. Reklamistai renka visokias metų agentūras. Pvz. praeitais metais Metų reklaminę kampaniją laimėjo Mariaus Jovaišos knyga neregėta Lietuva. Jeigu ką, tai Marius Jovaiša tuo metu buvo (nežinau ar dar dabar yra) KOMMA vadovas. LNK išsirinko savo serialą Nekviesta meilė, serialo aktoriai buvo irgi apdovanoti. O Mis Lietuvos? Taip kad šis atvejas principe niekuo nesiskiria nuo kitų. Būtų labai keista jei išsiskirtų.

 • Anonimas

  O apskritai, Lietuvoje yra nors vienas tikrai tolerantiškas viešas asmuo? Tai, kad pasisakai prieš kažkieno diskriminaciją dar nereiškia, kad esi tolerantiškas. Pvz Nida Vasiliauskaitė jei galėtų, su liepsnosvaidžiu sunaikintų visus neteisingai apie moteris galvojančius vyrus. Man tolerancijos pavyzdys yra… Jėzus. Jis nieko neteisė, nieko nesmerkė, na gal tik truputį. Visus mylėjo. Ar yra Lietuvoje žmogus, kuris galėtų gauti „Metų Jėzaus“ nominaciją? :)

  • Anonimas

   Panasu, kad apie Jezu, tamsta, labai mazai zinote. Jei perskaitytumete abu testamentus, tai suprastumete, kad zmogus prazudes milijonus nekaltuju tolerancija nepasizymi :)
   Apskritai, Jezus tolerancija kitatikiams taip pat nepasizymejo.

   • Panašu, kad tamsta jūs labai mažai žinote. Tam ir yra du atskiri testamentai..Senasis ir Naujasis. Tai Senoji ir Naujoji sandoros. Ir jas skirtingai reiktų interpretuoti.

    • Anonimas

     Kazkelintas ten dievo isakymas: netureti kitu dievu tik ji viena, man asmeniskai tolerancija nekvepia :)

    • Anonimas

     Senajame apie Jezu nera nieko, nes jis parasytas dar iki jo gimimo, tad siulau skaityti naujaji „modernuji“. Butent ten Jezulio „zygdarbiai“ yra aprasyti, o tai, kad teigiate, jog as mazai zinau apie religijotyra, nera grazu is jusu puses, nes:
     1. Jus nezinote kiek as apie tai zinau.
     2. Jus neskaitete nei vieno testamento, nes jeigu butumete skaites, tai Jezus tolerancijos pavyzdziu jums tikrai nebutu.

     • Kažkaip tamsta pats negražiai elgiatės. Pirma teigiate žmogui, kad jis mažai žino. Paskui sulaukęs tokio paties komentaro, sakote jog taip sakyti negražu, kadangi taip ir taip. Tingiu cituot :) Ir nedarykite išankstinių išvadų, apie tai, kiek ir ką aš skaičiau, o ko ne. Galite klysti. O klysti juk nemalonu, ar ne? ;)

      Taip, Jėzus nebuvo tolerantiškas nuodėmės atžvilgiu. Bet ne apie tokią toleranciją aš kalbu.

     • Anonimas

      Atsiprašau, kad netyčia pajudinau jautrią temą. Sakydamas, kad Jėzus buvo tolerantiškas rėmiausi Naujuoju testamentu, kuriame aprašytas jo gyvenimas ir neliečiu nieko kas vyko vėliau ir kas buvo padaryta jo vardu. Kiek pamenu, ten buvo aprašytas tik vienas agresyvus Jėzaus elgesys – prekeivių išvarymas iš šventyklos. Tai nebuvo labai tolerantiška, bet jis turėjo tam svarių priežasčių. Visus kitus tik pabardavo, padrasindavo pakviesdavo eiti kartu ir pan. Jis mokino mylėti žmones net ir nusidėjelius. Tai ir yra svarbiausia tolerancijos sąlyga. Paimkime Nidą Vasiliauskaitę. Ji kovoja už moterų teises ir niekina bei tyčiojasi iš vyrų pasisakančiųjų už tradicinius lyčių vaidmenis. Bet įmanoma ir kita pozicija – kovoti už moterų teises ir su meile bei švelnumu žiūrėti į tradicionalistus. Taip jie klysta, taip jie blogi, bet jie yra savi paklydėliai. Jėzus nusidėjėlius mylėjo. Vasiliauskaitė nusidėjelių (jos supratimu) nekenčia. Toks ir skirtumas.

  • Nuostabus komentaras :)

   • Anonimas

    Liutaurai…
    Šiuolaikiniais matais, Jėzus būtų išvadintas stačioku, homofobu, rasistu ir nepraustaburniu.
    Jėzaus šeima jį laikė trenktu, bet ir Jėzus viešai atsikirsdavo panašiomis frazėmis; žydus jis laikė aukštesniais už kitas tautas, graikės prašytas išgydyti dukrą atrėžęs, jog „negražu imti iš vaikų duoną ir mesti šunyčiams“, – suprask, pirma žydai ir tik po jų „šunyčiai“, o vargšo datulmedžio nubaudimas mirtimi už tai, jog anas neturėjo vaisių „nors ir buvo ne vaisių metas“ užbaigia pikčiurnos Jėzaus portretą.
    Bųogas, blogas Jėzus. :)

    • Tikras pavyzdys to, ką galima vadinti „vienos eilutės išėmimu iš bendro konteksto“ :)

 • Tikiu, kad ateis laikais (labai greitai), kai Tolerancijos žmogumi taps gerb. žurnalistas Artūras Račas, o jo blogas (žiniatinklis) gaus Spaudos Televizijos Interneto rėmimo Fondo pašalpą, nes tolerantiškesnio žmogaus mūsų šalyje nėra, o blogas pats informatyviausias.

  • Anonimas

   Na o tolerantiskiausio bei objektyviausio komentatoriaus nominacijoje, Fredziui Gediminui lygiu taip pat neatsiras :)

  • Žinai Fredi, čia buvo pasiūlymų tamstą „užbaninti“… Įsivaizduoji, kiek žmonės prarastų… neliktų su kuo palyginti sveiko proto, pakantumo ir …tolerancijos:)

   O šiaip tai turiu pasiūlymą – užsivesk savo blog’ą – surinktum daug publikos. Ir aš užeičiau pasitikrinti tolerancijos indekso:)

 • Taip, aš netolerantiškas kirkiliškos pakraipos socialistams. Račui priekaištas už alergišką reakciją į ąžuolo šakelėms, rūtų vainikėliams, Gedimino stulpams, bet tikėkimės, kad greitai persirgs šia vaikiška „liga“, o gal tai chroniška, nepagydoma socialistų liga ? Bet taip negausi Tolerancijos prizo, todėl pasistengti verta.

  • Anonimas

   Fredi, Račas prisipažino, kad yra konservatyvių pažiūrų nacionalistas. Net nežinau analogo Lietuvoje. Murza? Landsbergis? Bet kuriuo atveju, tau jis turėtų patapti artimesnis.
   Tiesa, per teliką jis pasakė, kad yra socialdemokratiškų (skandinaviška prasme) pažiūrų. Dabar aš pasimetęs. Ar galima suderinti skandinavišką socializmą su konservatyviu nacionalizmu?

   • Valentinui,
    nacionalistas – puoselėjantis tautines vertybes (nacija-tauta), čia viskas gerai,
    konservatyvus socialistas – įdomus žodžių junginys, reikės pamąstyti ką tai reiškia, bet labai tinka Račui.
    Žinai, vieną kart iš sodo pavežiau kaimyną, socialistą, pensininką, buvusį ŽŪA profesorių, sakau jam, kad reikia užsipilt benzino, tai sako tik nepilk „Lukoil’e“, taip nustebau, man tokių dalykų aiškinti nereikia, visada tokias degalines apvažiuoju, kaip ir neperku Lryto, Respublikos.

    • Anonimas

     Aš irgi kovoju asmeninį karą prieš Rusiją nesipildamas degalinių tinkle, kurio vardo neminėsiu, nes tai būtų jam reklama.

 • Anonimas

  Šitas Sugihatos „tolerancijos“ metų titulas visiškai diskredituotas buvo jau pernai, kai panelė Jurga Šeidukytė visai netolerantiškai užsipuolė A. Paleckio nuomonę dėl Gugenhaimo muziejaus ir dėl to tapo metų „tolerancijos“ žmogumi.

 • Tolerantai, tolerantai
  kam garbė,
  kam batai*

  norint būti tolerantu
  reikia ir garbės
  ir batų :)))

  * batai į Dž. Bušą

 • Anonimas

  Na jeigu LŽS skiria Vaižganto premiją Filomenai Taunytei, apie gėjus pasisakiusiai kur kas kategoriškiau, tai nieko stebėtino Mykolo Drungos tolerancija. Be to, K.Girnius man atrodo dar netolerantiškesnis.

  • Miela Rasa,

   O ką bendro turi katalikų kunigas J.Tumas-Vaižgantas su gėjais? Katalikų Bažnyčios pozicija jų atžvilgiu ir šiandien yra pakankamai griežta.

   500 lt dydžio J. Tumo-Vaižganto premija buvo įsteigta 2002 metais minint Lietuvos rašytojų ir žurnalistų sąjungos 80-metį.

   Kasmet ji skiriama rašytojui arba žurnalistui už sėkmingą literatūros ir žurnalistikos dermę kūryboje ir neturi jokių sąryšių su tolerancija, meile ar nemeile tautinėms, rasinėms ar seksualinėms mažumoms.

   Tuo tarpu metų Tolerancijos žmogaus titulo suteikimas pačio Sugiharos fondo deklaruotoje nuostatoje tiesiogiai siejamas su atitinkamais veiksmais (žr. citatą A.Račo poste) ir turi būti vertinamas atitinkamai.

 • Anonimas

  http://www.frype.lt/hot/index.php?rid=3362

  va Jum apie toleranciją ;]

 • Anonimas

  Pone Račai, Imbrasas dar prie to nepribrendęs…

 • Pingback: Anonimas()

 • Anonimas

  Šiaip su tuo tolerancijos žmogumi tai ir daugiau įdomybių yra buvę. Jeigu nemaišau su kažkokiu kitu apdovanojimu, tai prieš kelis metus buvo nominuotas kažkoks žurnalistas (tiesa, nelaimėjo), komentare po straipsniu apie žydus, turbūt taikytam antisemitiniams komentatoriams, išvadinęs lietuvius berods bjauria tauta ir pasiūlęs pačius lietuvius pakepti pečiuose. Už tai jam buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neapykantos kurstymo (vėliau nutrauktas). Taip kad tokiame kontekste Drunga visai neblogai atrodo :)

 • Anonimas

  „Apaštališkąjį viešpatį aš norėčiau laikyti tėvu, nes jis yra vyresnis už mane, ir kitus tokius asmenis laikysiu tėvais; o tuos, kurie yra vienmečiai su manimi, laikysiu broliais, o kurie jaunesni už mane – sūnumis. Krikščionims leidžiu Dievą garbinti pagal savo papročius, rusams pagal savo apeigas. Lenkams pagal savo papročius, o mes garbiname dievą pagal savo apeigas, ir visi turime vieną Dievą.“
  1323 m. taip rašė DLK Gediminas?

 • J. naivusis

  P.S. Citata iš strp. Alfa.lt

  Lietuva 1009-2009
  Vytautas V. Landsbergis

  P.P.S. Ant paminklinio akmens datos skirtingos. Brūkšnelis visada visiems toks pats, nors jame telpa visas gyvenimas.
  Nepaisant banalaus mano P.P.S. siūlau straipsnį paskaityti.

 • J. naivusis

  Dar viena- labai jau pikantiška ir drąsi -citata:

  Smurtas nieko gero neatneša. Pavyzdžiui – signataras A.Patackas kažkada pusiau blogą žurnalistą pabandė taikliu smūgiu išmokyti žurnalistinės etikos, bet nepasisekė – tas tik dar labiau sublogo. Ir nūn yra visiškai blogas… Ar smūgis buvo per stiprus, ar reikėjo antrojo, kad smegenys atgal į vietą atšoktų, sunku dabar viską supaisyti.

 • arnas

  Reikia pasiūlyti Sugiharos komisijai persvarstyti savo sprendimą.

 • Jau greitai savo internetiniame dienoraštyje pateiksiu akivaizdžius kaltinimus, kodėl Jurga Šeduikytė nebuvo verta pernai gauti Tolerancijos žmogaus titulą!
  Dabar operatyviai renku reikalingą medžiagą dėl savo pesimistinių pažiūrų veiksmingumo. laukite tęsinio… ;)

  • Lauksime, Andriau, lauksime…

  • nerijus

   lauksiu ir aš :)

  • zekas

   kox tolkas dabar, praėjus visiems metams, knaisiotis po Šeduikytės titulu? kur buvot pernai?

 • Tai ką, nublanko visiškai Drunga kai JAV lietuviai išrinko Sadūnaitę :) Cirkas ne kitaip.

 • Pingback: Ramūnas Garbaravičius: Tolerancija ir žodis | Artūras Račas()

 • Pingback: Tolerancija lietuviškai… Vargšas Sugihara… | Artūras Račas()

 • Pingback: S.Spurgos tolerancija: M.Drunga ne homofobas, o Račas - komunizmo statytojas | Artūras Račas()