Tikras lietuviškas skurdas…

Žiūriu „Panoramą“.

Reportažas apie Klaipėdos savivaldybės sprendimą apmokestinti automobilių stovėjimą mieste.

Klaipėdiečiai piketuoja prie savivaldybės ir verkia, kad bus labai blogai. Ypač piktinamasi sprendimu, kad vienam butui senamiestyje ar centre bus skiriama tik viena nemokama vieta.

Ir štai vienas stipriausių argumentų (cituoju iš atminties): „Tai kaip čia bus – tas kuris pirmas šeimoje leidimą gaus, tas ir gudresnis? Tėvas sūnui snukius daužys? O ką mums daryti. Pas mus šeimoje trys mašinos – aš turiu, žmona ir tėvas…“

Na ir ką čia bepridursi: butas senamiestyje, šeimoje trys automobiliai, o vis tiek verkia, kad valdžia bloga…

Lietuviškas skurdas.

(7 balsų, vidurkis: 3,71 iš 5)
Loading...
 • Visada daugiausiai skundžiasi tokie žmonės, jau įprasta.

 • Anonimas

  Aš UŽ šį mokestį ir manau,kad ir Vilniuje senai laikas tokį mokestį įvesti.Jei sugebi Senamiestyje butuką „turėti“,tai sugebėsi ir mokesčius mokėti už transportą.

  Senamiestyje būnu retai,nes nėra ką ten veikti…nuobodu(nesu iš tų,kurie „slampinėja“ be tikslo).

  Geroji šio įstatymo pusė,tai,kad sumažės kamščiai.Nevažinės be tikslo ir nesudarinės kamščių.
  pvz.: įmonėje dirba tryse ir visi į darbą važinėja automobiliu ir visi gyvena: Žvėryne, Antakalnyje, Užupyje.Iki darbo 1 km.
  Toli?
  Nemanau.
  Suprantama,kurie turi verslo reikalų ar pan.Bet dauguma ten dirbančiųjų yra tarnautojai ir jiems niekur važinėti(kalbu ir apie valstybės tarnautojus)nereikia.

  Gerai būtų,jei miestas būtų padalintas į zonas,kaip stovėjimo aikštelės. Nori gyventi „prabangiai“ Senamiestyje: mokesčiai didžiausi, įvažiavimas brangiausias…ir pan. ir t.t.O už tuos pinigus restauruokite-rekonstruokite Filharmoniją, „Gedimino“ pilį, katedrą,o ne leiskit kanceliarinėms išlaidoms.
  Šie pinigai turi būti skirti tik savivaldybės biudžetui.
  Važiuokite Miesto transportu- nemokamai.

 • Anonimas

  esu klaipėdietis, gyvenu ne senamiestyje, bet mano gatvė bus apmokestinama. Pats stebuosi klaipėdiečiais – Vilniuje, Kaune labai ramiai apmokesdino autoparkingą ir nebuvo jokių protestų. Pavažinėjau nemažai po ES, beveik visu imamas mokestis už parkavimą ir niekas jokių revoliucijų nekelia. Man atrodo, kad kiekviena revoliucija, kiekvienas protestas turi savo antrą dugną , t.y. suinteresuotus asmenis, finansavimo šaltinius.Mes jau tokie – ir krikštijomės paskutiniai, ir privalomajį civilatsakomybės draudima paskutiniai – visur atbuli.

 • Anonimas

  Paskaites paskutinius du postus prisiminiau blogo autoriaus straipsni apie mikrobangiu ir televizoriu apmokestinima. Visada galvojau, kad mokestis yra motyvuotas ir ekonomiskai pagrysta valstybes zingsnis, siekiant is visuomenes surintais pinigais uztikrinti valstybes gerbuvi.

  Sakykim, gyvenam daugiaaukstyje, kurio labai duobetas kiemas. Aisku, niekas nesiims uz savo pinigus tu duobiu asfaltuoti, bet kencia visi, masina gadina, nervuojasi. Tada kaskas nusprendzia imtis iniciatyvos ir is visu surinkti pinigelius duobem uztaisyti. Visi solidariai suaukoja ir uz santykinai maza inasa gauna didziulia nauda (kiemas lygus, masinos sveikos, blogos emocijos praeityje).

  Taigi, mokedamas mokescius pilietis turetu netgi dziaugtis, nes uz santykinai nedaug, jam ir jo artimiesiems turi buti sukurtas nepalyginamai didesnis geris (saugumas, svietimo sistema, socialinis aprupinimas, medicinos paslaugos, tiesiami keliai, grazinama valstybe ir t.t.)Tai, kodel dabar visi taip piktinasi keliamais mokesciais?

  Gal todel, kad uz ta duobiu taisyma sazininga namo bendruomene moka jau ne pirma ir ne antra karta, o efekto nera. Duobes gileja, kol pasiekia lygi, kai ju nera kaip pravaziuoti. O pinigus pastoviai rinkes kaimynas pasako, kad situacija kritine ir visi privalo sunesti dar daugiau (net ir tie, kurie masinu nevairuoja), nes del duobiu namas sugriuti gali. Absoliuti dauguma Lietuvos zmoniu saziningai moka moekscius ir sunkiai dirba uz santykinai nedidely atlygi. Jie neeme milijoniu paskolu, nepirko nekilnojamo turto, nespekuliavo birzose, nereme seselines ekonomikos, taciau butent jie atsidure krizes smaigalyje. Premjeras pripazino, kad mokesciu surinkimas gali buti mazesni nei prognozuojama. Ir tai suprantama, nes apsukrus verslinkai, pramogu pasaulio atstovai, darbdaviai sulys i sesli. Vel grys nekilnojamo turto sandoriai uz kleis tuksancius liktu ir atsiskaitymai grynais becekiu, vel algos atsidurs vokeliuose. Bet mokesciai vis tiek tures but surinti ir juos sumokes saziningi juodadarbiai kurie turi sazines, o dazniau neturi pakankamai smegenu ir galimybe sulysti i sesly. Ir vel jie liks krastiniai.

  Butent todel zodis mokestis Lietuvoje tampa keiksmazodziu. Na kaip neduoti kaimynui i snuki, kai tu jam vis moki,moki, efekto nera, o jis vis praso dar? Tai ir mokesciai uz automobilius, ir lengvatu naikinimas, kur jos butinos, ir drastiski mokesciu suoliai, kurie tiesiog per nakti apvercia didelias rinkas (pvz., knygu leidyba). Ir net mokestis uz parkavima tame fone ima kelti zmoniu alergija.

  P.S. Tris masinas turinciam pilieciau versciau rupintis ateinancia liepa reiktu, o ne parkavimo problemom. Grystam i laikus, kai automobilis buvo ne transporto priemone, o prabangos daiktas. O gal vietoj mokescio uz automobiliaus buvo galima padaryti paprasciau – iseitu valdzios vyrai ir pasakytu, tautieciai, verkiant babkiu reikia, suneskit kas kiek galit.

 • Aukščiausios klasės išpindėjimas.

 • Anonimas

  Nematau jokios racijos viso Klaipėdos centro (ne senamiesčio, brangieji, ten – vos kelios gatvės) apmokestinime su bendrabučiais, ligoninėm, turgavietėm ir kas tik kita pasitaikydavo buvusiosios Klaipėdos teritorijoje. Planuojant šių pinigų surinkimo naudą, yra aiškiai prognozuojama, kad aparatų kaina (virš 20.000Lt vienas?, tai bent didmenos „nuolaida“ gauta), jų priežiūra ir banko paskolos palūkanos penkeriems metams į priekį grįžtančios naudos kaip ir neduos. Sistema, iš esmės, sukurta vardan savęs pačios, ir tu, kas joje/su ja. Per visą miestą, grubiai, išskyrus miegamuosius ir keleta nuošalesnių prekybos angarų. O po penkerių metų – atsiras ir daugiau ką nuveikti sistemoje, ar ne?

  Optimistams pavydžiu, bet tai paskutinis akordas atsisveikinant su Klaipėdos „laisvu stiliumi“ – tokia ji buvo radusi savo prasmę ir vietą, tokios jos nebebus. Nes priviso kritiška masė silpnapročių, sakyčiau. Turėsime nuostabų kreivo šiuolaikinio Vilniaus kloną – kreivą savaip. Visas invalidų pliažas.

  Išliks prisiminimai!!! ;-)

 • Artūrai, o aš jums asmeniškai į arturas@bns.lt norėjau parašyti porą gražių žodžių, bet kažkodėl blokuoja domainas mano emailą. Pasijaučiau spameriu ir neradau kito jūsų emailo niekur…

 • Anonimas

  o man dar vienas ish tu komentatoriu piketuotoju uzstrigo: o tai kaip cia dabar bus, reiks man vazineti pietaut ne i senamiescio restoranus, o i kitus rajonus? ar pan, bet nuskambejo labai tupai :)

 • na iš kur tas stereotipas (beje, ir savyje jį kartais randu) „jei gyveni senamiestyje – esi turčius“ ? iki šiol senamiesčiuose nemažai žmonių, ten paveldėjusių butus iš sovietmečio ar dar ankstesnių laikų. ir dalis tokių žmonių vos galą su galu suduria.
  nemanyčiau, kad ir automobilių kiekis šeimoje rodo prabangą – jei tie automobiliai seni trantai, kainuojantis po kelis tūkst. lt (1-3 mėn. atlyginimas), tai anoks čia turtingumas. kas kita, žmonių „išpindėjimas“ – važinėti tokiais trantais. geriau visus tris parduoti, nusipirkti vieną gerą mašiną.
  teisūs tie, kas sako, jog mokesčiai reikalingi, tačiau ar tikrai jų ne per daug?
  teisus ir @auksinis kardas – na kiek ten to memelio senamiesčio? nedaug, bet jis mielas paslampinėti, nors greitai ir praeinamas. apskritai Klaipėdoje „mikruškių“ verslas taip išvystytas, kad ten automobilio gali dažnai atsisakyti, aš visad miesto centre pėščiomis vaikštau.
  bet automobilio mokestis man vistiek nelogiškas…

 • Anonimas

  Mokestis ir nelogiškas (ypač Klaipėdos, kaip ilgą laiką sėkmingo laisva erdve miesto, kontekste), neracionalus savo beprasmybe (mokestis vardan vien savęs ir gyvenimo apsunkinimo) ir ne laiku: ar tai dabar, kai visi į kelnes baigia dėl krizės pridėti, reikia tokius žaidimus žaisti? Gryniausios prabos brudas. O tai kas dabar dėsis centro kiemuose, kur jis negalioja – juk visi patrauks ten, kas gi bus toks durnas mokėti po kelis Lt per valandą dargi ne didžiausiame šalies mieste? Durnių nėra daug.

  Dėl hipotetinės ekologijos – dviračiu važinėju aktyviai ir dažnai. Bet yra metas mūsų mieste, kai dviratį privalau primiršti – vėjas ir lietus čia dažnesni, nei kitur. Be automobilio gali žengti tik kelis žingsnius. Dabar įruošta scena absurdo teatrui ten, kas buvę paprasti buitiniai dalykai, nereikalaujantys papildomo dėmesio – neverkėme mes labai dėl tų vietų stygiaus centre.

 • Anonimas

  Arturai,

  Ko cia stebetis? Juk pats pavyzdi rodai. Nemanau, kad labai blogai gyveni, turi ir automobili ir gyvenama vieta (abu neblogi itariu), bet ant valdzios neblogai „loji“.

  Kita vertus, rasyk ir toliau, nes gerai rasai :)

 • Anonimas

  Ech, tie vyrai, taigi Kalėdos ateina. Jau tuoj tuoj prasidės kiti metai. Užteks to laiko ir ant valdžios „palosit“, ir „snukius padaužysit“. O dabar nusišypsokit ir gerą nuotaiką į namus parneškit.

  Per ramybe dvelkiantį laiką, per dangų žvaigždėtą, angelų palydėtos ateina Kalėdos. Sutikit su meile, džiaukitės. Tegul jos atneša laimę ir į Jūsų šeimas. Linksmų švenčių.

 • Anonimas

  Esu šiaulietis ir galiu pranešti, kad Šiauliuose automobilių stovėjimas miesto centre yra mokamas jau kokie 2 metai ir niekas ypatingai pretenzijų nereiškia. Šiaip didžiojoje dalyje ES miestų parkingas yra mokamas tam, kad sumažinti automobilių skaičių miesto centre ir skatinti naudojimąsi viešuoju transportu. Manau šis sprendimas yra logiškas ir netgi labai sveikintinas.
  O šeima, kuri skundžiasi dėl mokesčio įvedimo ir šneka apie snukių daužymą, nors turi 3 automobilius ir gyvena miesto centre, turėtų sau užduoti labai elementarų klausimą: „Ar mes ne per gerai gyvenam?“. Žymiai turtingesnių valstybių gyventojai sau retai kada leidžia tokią prabangą turėti po 3 automobilius šeimoje, nebent tai yra būtinai reikalinga. Tačiau mes, pasirodo, galim tai sau leisti. Ir dažniausiai taip yra ne todėl, kad mums to būtinai „REIKIA“, o todėl, kad mes to „NORIME“. Kada pagaliau suprasim, kad už norus reikia mokėti?

 • Anonimas

  Mielas Artūrai ir visi jo apvaliojo diskusijų stalo bičiuliai. Su Šventom Kalėdom jums ir jūsų šeimoms!!!

 • Anonimas

  Kai turėsit laiko ir noro, nuvažiuokit į Saulėtekį. Ne kekvienas prabangus automobilių salonas gali tai sau leisti…

 • Anonimas

  …teisus ir @auksinis kardas – na kiek ten to memelio senamiesčio? nedaug, bet jis mielas paslampinėti, nors greitai ir praeinamas. apskritai Klaipėdoje “mikruškių” verslas taip išvystytas, kad ten automobilio gali dažnai atsisakyti, aš visad miesto centre pėščiomis vaikštau…

  Gal norejai pasakyti – „apskritai Klaipėdoje “mikruškių” verslas BUVO taip išvystytas, kad…“?

  Metus 5 atgal – gatvemis mikrushkiu 3X daugiau vazhinejo, ir nakti galima buvo ne taksu vazhiuoti. O paskui pamazhele dingo … atsibodo jiems matyt … ne, mokeschiai chia negali buti kalti …

 • Anonimas

  Slyvanosi, Tau ir Tavo Šeimai taip pat šilčiausi linkėjimai!

 • Anonimas

  Aš vis negaliu atsipeikėt ir suprast. Juk mes Lietuviai, ar ne. O Tolerancijos ir šiltumo kaip pas Olandus… Aš rimtai.

 • Anonimas

  Aš mokesčius moku ir mokėsiu, dėja ne Lietuvoje. Ir man diržo negraudu susiveržti. Bet noriu žinoti, kad mano mokamas kelių mokestis neišleidžiamas įvykusioms vagystėms padengti. O diržus veržiuosi su savo kaimynu solidariai. Ne mokesčiai patys savaimę yra blogai. O kad jų pavogti visada galima daugiau nei sunešti. Tada neviltis gimsta…

 • to Skirmantas. Man automobilis(83m. „passatas“)darbo įrankis Juo aš kasdien į darbą važiuoju 36km į ten ir 36km atgal(viso 72km) Paskaičiavus visas iš laidas, pusė mano atlyginimo iš leidžiama transportui. Neišeitis Visuomeninis transportas(reikalingi 3 persėdimai)kūras beveik taspats, kas bilietai.O laikas, nenuperkamas juokiais pinigais?Jei dar apmokestins automobilius, dirbti nebeverta. Eisiu pašalpos į darbo biržą.Dėl ekonopmikos? Atsimenu kai per 17tą (KPSS) konferensiją, kas tai paklausė Jakovlevo(to pažangaus veikėjo, kuris „palaimino“Sąjūdį),ką reiktų daryti, kad ekonomija pakiltų atsakė:“ Netrugdyti žmonėms dirbti“. Po Vagnoriaus-Kubiliaus laikų, trugdymai lyg sumažėjo, o dabar vėl viskas iš naujo.Kas prieštarauja man pabandykit sukurti veiklą, pvz. destiliuoto techninio vandens gamybai(šiuo metu jis vežamas iš Vokietijos, lyg pas mus būtų vandens trūkumas), toj susidursit su tokia biurokratija, kad jums praeis noras betkokiai veiklai. Jei Jūs paskaičiuosit, kad galite turėti pajamų 1500Lt per mėnesį, negalvokit kad taip ir bus!Jus apkraus tokiais reikalavimais: buhalterinė apyskaita(samdot buhalterį ir mokat jam minimalų atlyginimą 700Lt) Jums lieka 800Lt: negalvokit , kad jūs juos parsinešit namo vaikams maitinti. Apsirinkat. Pas jus pradės lankytis gaisrininkai, san epideminės tarnybos ir dar daug kontroliuojančių įstagų kurie visi pateiks savo reikalavimus ir jūs paskaičiuosite iš naujo; jums pelnas pradės atsirasti po 50 ar 100metų. Ratas užsidaro.Kodėl taip daroma, Ogi todėl kad nesudarytum konkurencijos tiems kurie tą vandenį atveža iš Vokietijos. Štai jums tik paprastas pavyzdėlis, o kiek jų yra?

 • Arsiprašau Artūro ir visų čia besilankančių(taip piktas dėl dadartinės valdžios), kad pamiršau jus visus pasveikinti šv. Kalėdų proga ir palinkieti jums visokeriopos sekmės.

 • Anonimas

  bn, aciu uz sveikinimus, ir tave per ten pat ;->>>

  sakyk, jei piktas ant dabartines valdzios, o ant kurios valdzios nepiktas – ant buvusios, o gal busimos ???

 • Anonimas

  to bn: jei Jums nesiseka verslas, ar tai jau pasaulinio lygio bėda? Aš nebandau Jūsų sukritikuoti dėl savo tuštybės ar smagumo, bet norėčiau atkreipti Jūsų dėmesį, kad ne bet kuris verslas būtinai privalo būti pelningas. O kad kontroliuojančių organizacijų akivaizdžiai beprotiškai per daug, tai faktas. Kam Kalėdos, tam linkiu Kalėdų, o kam tiesiog vakaras su Šeima, tai tiesiog to ir linkiu. Nuoširdžiai.

  Pagarbiai,
  Vienišas Lietuvis

 • Anonimas

  Tu Mantas: o kai dar alkis raižo skrandį, tai ir alpsta. Tokie jau tie žmonės… Aš skųstis ir verkšlenti niekam nepatariu, bet patarinėti lytinio švietimo klausimais ką tik išžagintai mergaitei irgi truputį kažkaip tiesiog negražu…

 • Anonimas

  Truputį kartojuosi, bet tikiusi Jūsų tolerancijos, brangieji. Jei žinočiau, kad kelių mokestis yra skirtas keliams, tai mokėčiau ir kitiems patarčiau. Bet dabar man pikta ir skaudu, nes velniai žino kur jie eina. Spalio mėnesį tiesiamas asfaltas yra grynas pelnas, o nauda kaip šuniui ant uodegos. Vagiui ir gobšam neprineši, kad ir kiek besistengtum…