Teismo posėdis – birželio 8 dieną

… kadangi jau paskambino kolegė iš vieno dienraščio ir paklausė, ar tiesa, atsakau – taip.

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas.

Birželio 8 diena.

Ieškovas: Artūras Račas

Atsakovas: viešoji įstaiga „Lietuvos nacionainis radijas ir televizija“

Teismo prašoma:

pripažinti 2011 m. kovo 16 d. viešosios įstaigos „LIETUVOS NACIONALINIS RADIJAS IR TELEVIZIJA“ tarybos, LRT tarybos strateginio posėdžio protokolo Nr. P1-03 dalį, kuria buvo nutarta netenkinti tarybos nario Artūro Račo 2011 m. vasario 2 d. prašymo Nr. KI-02 susipažinti su LRT konfidencialia medžiaga negaliojančiu bei įpareigoti viešąją įstaigą „LIETUVOS NACIONALINIS RADIJAS IR TELEVIZIJA“ leisti susipažinti Artūrui Račui su 2011 m. vasario 2 d. prašyme Nr. KI-02 nurodyta konfidencialia medžiaga per 5 dienas nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos;

(13 balsų, vidurkis: 4,38 iš 5)
Loading...
 • dzyvai

  Kažkas konkretaus! Sveikinu pasiryžus veikti. Tikiuosi, temidė turi stuburą ir neišsigąs LRT vadovų keršto. Daug lakmuso popierėlių (tame tarpe teisminės valdžios nepriklausomumo) būsimas sprendimas nuspalvins. Ir daug ką pakeis.

 • Bravo!
  Apskritai, „slapta“ informacija visuomeniniame transiuotojuje, išlaikomame mokesčių mokėtojų pinigais yra absoliutus teisinis ir politinis nihilizmas. Už tokią tamsiomis aferomis atsiduontį savivaliavimą būtina bausti kuo greižčiau.

 • AndriuZ

  Siaurusevicius nori nuslept savo nekompetencija…

 • varyk taip ir toliau, va cia tai drasa, eiti pries ketvirtaja valdzia! noreciau ir as buti toks drasus. Stiprybes!

 • Stogas

  Nieko nebus.. teismai pas mus svonderiniai!

  • ^..^

   Ir aš tūkstantį kartų sakiau savo draugui „Mes laimėsim“, o jis sakė „Nė velnio“… :)

 • nesvarbu

  maladiec

  :)

 • Stai kuo skiriasi eilinis kaprizas nuo pilietiniu teisiu gynimo.
  Pagarba ieskovui.

 • Darius

  O cia tai stipriai, pagarba.

 • Justas

  Trumpai , logiškai , korektiškai .
  Respect .

 • Sejanus

  Sėkmės

 • Kawianskas

  Pagarba. Duok jiems, Artūrai.
  O tai prisiveisė visokių „geriau žinančių“, „valstybininkų“, mlia.

 • briedis

  pone racai, kaip bepasibaigtu teismas, as pona siauruseviciu iki grabo lentos atsiminsiu kaip nenusisekusi elektrika. ar bent maziau sekminga nei suvirintoja viktora…sekmes.

 • sataniuga

  valio!

 • lv

  Šiandien Labo ryto laidoje pasisodinę kokį tai Europos transliuotojų asociacijos (kuriai priklauso ir LRT) atstovą na taip tendencingai, išrepetuotai graudeno, gąsdino kas bus, jei nebus padidintas finansavimas. Buvo koktu žiūrėti.

 • nesvarbu

  Artūro ieškinio perspektyvą vertinčiau teigiamai. Tarybos nario teisė į informaciją turėtų būti ginama ne mažiau, kaip ir akcininko teisė į informaciją. Pavyzdžiui pastarojo teisės į informaciją apribojimas yra administracinis teisės pažeidimas, kuris užtraukia baudą iki 10 000 Lt, o už antrą kartą iki 50 000 Lt su nušalinimu nuo pareigų. Pateikus įstaigai jos nustatytos formos rašytinį įsipareigojimą neatskleisti komercinės (gamybinės) paslapties, viešosios įstaigos organo (šiuo atveju LRT tarybos) narys turi absoliučią teisę susipažinti su visais LRT dokumentais. Tai akivaizdu ir lengvai suvokiama. Artūras yra LRT tarybos narys, o LRT tarybai įstatymu (LNRT) suteiktos visuotinio narių susirinkimo funkcijos, t.y. šio kolektyvaus organo nariams yra deleguotos dalininko teisės. LR Viešųjų įstaigų įstatymo 7 str. 5 d. 2 p. reglamentuoja, jog viešosios įstaigos dalininkas (šiuo atveju tarybos narys A.Račas) turi neturtinę teisę susipažinti su viešosios įstaigos dokumentais ir gauti viešosios įstaigos turimą informaciją apie jos veiklą. Beje, kaip ir teisė kreiptis į teismą (ką jis ir daro) su ieškiniu prašydamas panaikinti viešosios įstaigos visuotinio dalininkų susirinkimo ir kitų viešosios įstaigos organų sprendimus. Taip pat toks asmuo gali kreiptis į teismą ir su kitais reikalavimais. Pavyzdžiui pripažinti negaliojančiais valdymo organų (administracijos vadovo) sudarytus sandorius, jeigu jie prieštarauja imperatyviosioms įstatymų normoms, viešosios įstaigos įstatams arba protingumo ar sąžiningumo principams.Tik ko ant to A.Siaurusevičiaus visi tokie pikti? Mano nuomone, tai žmogus savo vietoje.

  • Jonas III

   nesvarbu, cituojat straippsnius, tai kaip galėtumėte pakomentuoti mano nuomonę, kad visuomeninio transliuotojo akcininko atitikmuo yra Lietuvos piliečiai ir jie irgi turi teisę gauti viešosios įstaigos turimą informaciją apie jos veiklą?

  • nesvarbu

   Jonai, Lietuvos Konstitucija užtikrina galimybę kiekvienam žmogui dalyvauti valstybės valdyme. Aptariamu atveju – lygiomis sąlygomis rinkti tuos, kurie skiria LRT tarybos narius, būti pačiam paskirtam LRT tarybos ar kito šios įstaigos valdymo organo nariu, taip pat teisę reikalauti galimybės susipažinti su visa informacija, kuri nėra šios įstaigos komercinė paslaptis.Todėl su Jūsų nuomone nesutinku, per daug plečiamai ir liberaliai bandote aiškinti. Išeitų, jog toks juridinis asmuo, kaip LRT negali turėti teisės į komercines paslaptis. Jūsų teisės baigiasi ten, kur prasideda šio juridinio asmens teisės.Tai principinis, fundamentalus momentas.

   • Jonas III

    Pakankamai dalykiškas atsakymas

  • cia kazkas klause kodel as piktas ant siauruseviciaus? o gi todel, kad jis visa kaip bando paankstinti data, kai is analogines tv bus pereita prie skaitmenines. O uz televizija as nemokeciau is principo, bent jau uz ta mesla kuri dabar jos rodo. Neketinu pirkti priedeli, tik del to kad siaurusevicius sugalvojo, metais paankstinti skaitmenizacija. Beto esant blogam signalui, mano silelis, bent jau rodo kaip per ruka o skaitmena nieko nerodys ;)

   • Fredis*

    Ar kiekvienas varguolis būtinai turi matyti Nacionalinę televiziją – rimta dilema. Žurnalistai – išsisėmę, nuvargę ir labai vidutinės (prastos) kvalifikacijos, tačiau ne ką geresnę produkciją kuria ir konkurentai. Viena įdomesnių yra niekada nenuilstanti, labai gyvybinga ir spinduliuojanti optimizmu Zita Kelmickaitė. Vien dėl jos aš įsigysiu „priedėlį“. Padarykite tai ir Jūs – tikrai nepasigailėsite.

 • Gintaras

  Po šūdą kapstytis neverta, jį reikia tiesiog užkasti. Aišku, jei yra norinčių padirbėti kastuvu. Po to paprastai ateina šakių eilė.

 • Sapnas

  Aš tik noriu pasidalinti savo nuomone, tiesiog pamąstykite: aš manau, kad ugadugu svetainė – tai yra sąmoningas TNS projektas, apmokamas projektas. Tam, kad jūs kvailintų… Šiaip stipriai kvailintų. Tiesiog jūs turite žinoti – jūs kvailina, ir labai stipriai.

 • bang

  Kol kas VTEK išaiškino, kad tiesioginės grėsmės viešųjų ir privačių interesų interesų konfliktui kilti nėra „LRT tarybai svarstant 2011 m. LRT pajamų-sąnaudų sąmatas ir jas tvirtinant bendra apimtimi“, „LRT tarybai svarstant 2011 m. LRT pajamų-sąnaudų sąmatas kilus individualiems klausimams ar diskusijoms dėl konkrečių subjektų, kurių atžvilgiu esate šališkas (nagrinėjamu atveju – BNS) privalu vykdyti Įstatyme įtvirtintą prievolę vengti interesų konflikto ir pareigą nusišalinti nuo klausimų, keliančių interesų konfliktą, rengimo, svarstymo bei sprendimo priėmimo procedūrų“.
  Nežinia, kaip būtų dėl susipažinimo su konfidencialios medžiagos kai kuriomis dalimis, nes „atsižvelgiant į tai, kad LRT yra sudariusi su Jūsų vadovaujama bendrove atlygintiną paslaugų teikimo sutartį, viešųjų ir privačių interesų konflikto grėsmė Jums einant pareigas LRT taryboje egzistuoja ir egzistuos tol, kol galios minėta sutartis“.

  a, ypač ta dalimi