TV3: laikas seppuku?…

Prieš dešimt dienų buvo pranešta:

TV3 etikos kodeksą prižiūrės septynių profesionalų taryba

Jau birželio 1 dieną TV3 interneto svetainėje bus patalpinta speciali forma televizijos žiūrovams, kurią užpildę jie galės kreiptis į Etikos tarybą dėl UAB TELE-3 bendrovės valdomų televizijos kanalų programų turinio, vedėjų ar rengėjų elgesio, programos sudarymo.

… Šiandien birželio 3-oji.

Nei kodekso, nei septynių profesionalų, nei tarybos.

Ir jokios specialios formos TV3 puslapyje nesimato…

Sprantu, kad surasti septynis profesionalus, kurie galėtų nuspręsti, kad K.Krivicko ir R.Janutienės laidos yra pačios etiškiausios, yra ne lengviau nei surasti septynis samurajus, užsiimančius ryžių auginimu.

Bet gal tada nereikėjo žadėti.

Nesolidu kažkaip…

Samurajai tokiu atveju rinkdavosi seppuku…

(9 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...
 • Na, bent vieną profesionalą tai tikrai turime…

 • Šiaip jie labai naivūs. Jeigu jie mano, kad per tiek laiko kažką panašaus į normines/etikos taisykles galima surašyti, dar geresnes negu egzistuoja žurnalistams dabar, tai naivumas pereina daugiau į kvailumą. Tada dar Janutienei su Krivicku adaptuoti, čia jau net Valinsko partijos programa iš 10 Dievo įsakymų netinka..

  • briedis

   gal ne tiek naivus. gal tiesiog ties astuntuoju isakymu istrigo- „nekalbek netiesos“

  • Regis

   „dar geresnes negu egzistuoja žurnalistams dabar“

   nors nieko tame smarkiai neraukiu bet labai norisi į kompaniją – pritariu matyt neįmanoma sukurti geresnių.

   p.s. o jos dabartinės tikrai tokios geros?

   • Tipinis kito asmens žodžių iškraipymas selektyviai pasirenkant kito norimus žodžius. Nukopijuojama “dar geresnes negu egzistuoja žurnalistams dabar” ir bandoma parašyti mandrą-pašaipų komentarą, net nematant visumos ir esminės dalies „kad per tiek laiko kažką panašaus į normines/etikos taisykles galima surašyti“.
    Regi, kai parašysi bet kokį teisės aktą, kuris yra kokybiškai geresnis už dabar galiojanti analogiškus santykius reguliuojantį ir kurio tokia apimtis kaip žurnalistų etikos kodeksas per 10 dienų, tada raityk savo „gudrius“ komentarus po manaisiais kiek nori..

    • romas

     TV3 negali etikos kodekso rašyti geresnio, o tik griežtesnį ir neprieštaraujantį žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksui. Tai reiškia, kad TV3 turi teisę apsiriboti save labiau nei dabar juos riboja žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas.

    • nerijus

     Tomai

     Kas tu toks, kad nurodinėtumei Regiui: kur ir ką rašyti, o ypač- po tamstos „gudrių“ komentarų?..
     Kaip Artūras pasakytų: -Staltiesėle kelias…

     • Valentinas

      Nerijau,
      Kas tu toks, kad nurodinėtum Tomui kuo jam kelias?

     • suomis

      Užeik nerijau į Tomo tinklapį, tai kas krenta į akis, tai virukas labai susireikšminęs – nebūtų studentas. Kaip paprastai, tokie dundukai, būna uolūs karjeristai, mėgstantys remtis kitų „autoritetynga“ nuomone. Tarybiais laikais panašūs veikėjai tapdavo Komunistų partijos instruktoriais, a la Kirkilas.

     • nerijus

      …arba komjaunimo komiteto sekretoriais?..

      p.s. Tomas protingas vaikis ir jis daug pasieks, jei toliai taip ryžtingai laikysis savo principų- nešvogeriauti ir būti lygiai teisingu visiems. Aš juo tikiu. Jis dar nesugadintas sistemos ir a la valentiniškos propagandos.
      Bet mes čia ne apie tai turime diskutuoti.

      Valentinai

      Kas tu toks, kad manęs klausinėtumei?..Turi savo kompaniją (propagandistų)ir bendrauk.

     • Valentinas

      Anadien žiūriu per dviračio žinias siužetą kaip Sekmokas siūlo Kubiliui pirkti naudotą atominę elektrinę. Sako: „Jei kas, tai vietinis visagino meistriukas pakels ant keltuvo pažiūrės, paremontuos ir viskas bus gerai“. Tai man taip priminė kai kurių personažų komentarus čia Račo bloge (pavyzdžiui kai Suomis kalbėjo apie kaimo meistrą, kuris pritaiko generatorių veikti nuo vietinio upelio ir visam kaimui užtenka elektros). Ir staiga man nušvito supratimas
      ! Iki šiol galvojome, kad Nerijus, Suomis ir Trakimas yra šiaip durneliai rašinėjantys durnus komentarus. Dabar esu įsitikinęs, kad jie yra ypač rafinuoti juokautojai, kurie specialiai rašo durnus komentarus, kad pasijuoktų už tų, kurie priima šiuos personažus rimtai. Juk paimk bet kurį Nerijaus, Suomio arba Trakimo komentarą, padaryk iš jo siužetą per Dviračio Žinias ir visi grius iš juoko. Tai kodėl jau kelis metus mes neperkandame Nerijaus, o pastąrajį pusmetį ir Suomio su Trakimu? Ogi todėl, kad šie žmonės yra genialūs juokautojai! Nerijus netgi buvo užbanintas pas Ligitą dėl durnų komentarų – matyt žvengė kelias savaites :) Per artimiausią Login apdovanojimą galima būtų įvesti specialią nominaciją „Už ilgiausią apsimetinėjimą durniumi interneto komentaruose“, kurią reikėtų skirti Nerijui.
      Nuo šiol šių personažų komentarus ir vertinsiu per šią prizmę – kaip genialių ir rafinuotų juokautojų bandymą durnais komentarais išprovokuoti rimtą reakciją. Jie yra Lietuvos Boratai ir Brunai ir Ali G kartu sudėjus. Cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha!!!!!!!!!!!!!!!!!

     • nesvarbu

      Valentinai, skamba graudokai… Ilgalaikį pačio naivų neigimą dėsnio,jog tokie kaip nerijus nesikeičia,kad gimęs nerijumi, tokiu ir numirs, ką tik patyrusį akivaizdų ir galutinį fiasko, mėgini įveikti priešpriešindamas jam didvyrišką teigimą, kad nerijus yra Lietuvos Boratas? Šį kartą galimai būsi teisus-„runkelis“ pats savaime yra juokingas, iš tokių gyvenimo būdo vaizdavimo „Dviračio žinios“ ir gyvena:)

     • nerijus

      Šiam, Valentino, komentarui tinka lietuviška (?) patarlė: „Juokiasi puodas, kad katilas juodas“.
      Šią patarlę galima rašyti šiuolaikiškiau:
      „Juokiasi š*kpuodis, kad sauskelnės pilnos“.

      „Nerijus netgi buvo užbanintas pas Ligitą dėl durnų komentarų – matyt žvengė kelias savaites :)“

      Skleidžiate netiesą, Valentai.

     • suomis

      Iš paskutinio komentaro Valentinai, aš darau išvadą, kad su mechanika jūs nedraugaujate. Greičiausiai savo automobilį remontuojate pas pažįstamą meistrą. Nes tai, kad elektros variklį galima perdaryti į generatorių, jums yra naujiena.
      O, kas liečia Sekmoką, jei jūs, čia pats nesugalvojote, Sekmokui priskirti tos frazės, tai ministras yra visiškas daunas, kaip ir jo patronas, laikantis tokį ministrą. Ir man visiškai nenuostabu, kad LLRI klubo snargliai, nieko neraukiantys apie VALSTYBĘ, turi gerą prieigą prie Kubiliaus.

     • Fredis*

      Su Valentinu nesutinku. Nerijus nėra joks juokdarys, iš savo komentarų jis nesijuokia, juos parašęs nesilinksmina, o priešingai – išlieja visą savyje susikaupusį, pritvinkusį skausmą ir išmintį ir tokiu būdu jaučia atlikęs paprasto žmogaus pareigą. Išmestas iš Ligitos.xz. tinklaraščio jis labai sielojosi, nes susiaurėjo jo išminties raiškos erdvė.

      Truptis kasifikacijos, kad labiau pažintume Nerijų.
      Plebėjas istor.:
      1. Romos nekilmingas laisvasis žmogus.
      2. Viduramžių miesto varguomenės žmogus.

      Dviračio žinios nėra elitinė laida, kiekviena TV savo laidomis siekia kuo platesnės auditorijos, kad pritraukti kuo daugiau reklamdavių. Televizija savo esme yra skirta plebėjams, t.y. Nerijui.

     • Nerijau,
      Mano replika Regiui dėl gudrių komentarų atsirado tik todėl, kad Regis yra vienas iš kelių komentatorių čia, į kurių pastabas ir nuomonę nuo senų laikų aš čia reaguoju ir atsakau, jeigu jis kreipiasi į mane. Todėl man keistos, kai kurios jo šmaikščios pastabos. Man įdomu su juo kalbėti, o daugumą kitų tiesiog būčiau ignoravęs.

     • suomis

      O jūs Fredi, Valentinas & Co, greičiausiai pretenduojate į patricijus? :DDDD

     • Valentinas

      Nerijui ir Suomiui:
      Cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha chaCha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha chaCha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha chaCha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha chaCha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha chaCha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha chaCha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha chaCha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha chaCha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha chaCha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha chaCha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha cha!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • mumu

  Tamsta, Račai, primenate pasaulio neapkenčiančią senmergę, įdūkusią dėl jaunos panelės (vardu TV3) jums parodyto liežuvio.
  Bobų intrigos prajuokina iki ašarų, bet gal dar nepraleista proga surimtėti?

  • mielas mumu, tamstai labai tinka pasirinktas pseudonimas.

 • dzyvai

  Naivūs, nenaivūs, bet panašu, kad iš to bandys išpešt dar didesnį populiarumą, siekdami gauti atgalinį ryšį iš žiūrovų. Bent du „profesionalus“ jau turi – tuos pačius Janutienę ir Krivicką, geriau pasižvalgius, ir dar penkis surinks :)

 • Valentinas

  Vienas iš reikšmingiausių pastarųjų metų, o gal ir net kelių metų viešųjų pasisakytojų straipsnių, kuris deja prasmuko beveik nepastebėtas yra nuoširdi ir jaudintanti Medalinsko atgaila-išpažintis.
  http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/a-medalinskas-dvi-r-pakso-istorijos-puses.d?id=46182519
  Autorius atsiprašo žmonių, kad buvo susidėjęs su Pakso gauja, kad nuoširdžiai tikėjo jos ketinimų kilnumu ir aprašo savo nusivylimo-praregėjimo-apsivalymo istoriją. Kažin ar kada sulauksime kitų Pakso gaujos suviliotų žmonių atgailų (pavyzdžiui Marijos Aušrinės, Maldeikio ir t.t.), kažin ar sulauksime kada nors atgailų už susidėjimą su kitais odioziniais veikėjais (pavyzdžiui su Uspaskich) todėl šis Medalinsko rašinys įeis į Lietuvos istoriją neabejotinai. Bet šis komentaras ne apie tai.
  Kas yra žurnalistikos Valdas Adamkus esu ne kartą pasisakęs. Žurnalistikos Paksas yra Krivickas. Istorija kartojasi keistai ir ironiškai, galima įžvelgti paraleles visur. Paksas su sėbrais užgrobė Lietuvą – Krivickas su sėbrais (Janutiene) užgrobė TV3. Paksas „ėjo į tautą“ kai prasidėjo jo apkalta, TV3 eina pas TV žiūrovus ieškodama paramos žurnalistinei chuntai. Medalinskas atgailauja. TV3 vadovai leidę užgrobti televiziją Krivicko gaujai kada nors atgailaus?

  • suomis

   Tai kas gi jūsų nuomone žurnalistikos – Valdas Adamkus? Ar ne Šindeikis kartais? : )

   • Valentinas

    Suomi, pagalvok kas yra Lietuvos žurnalistikos Sąžinė ir Garbė :)

    • suomis

     Užuominą supratau. : )

  • senko

   Paksas su sėbrais užgrobė Lietuvą-Valentinai, dar tokios versijos negirdėjau. Ir kas gi ją- tą Lietuvą mums iš to Pakso gražino?Mečys?Paulauskas? Kuris? Linksmuolis jūs Valentinai

   • Valentinas

    Dar vienas paksofilas. Galvojau jūs visi seniai emigravote.

    • &jka

     Labai motyvuotas atsakymas. Kas toliau? Metymasis kakuciais?

  • Andrius Valentinui

   …o tu šventas naivume :) – rado, mat, „atgailaujantį nusidėjelį“ Medalinską :)… Padorioje visuomenėje tai greičiau vadintusi „polka ant buvusio bendražygio lavono“ siekiant asmeninės naudos sau… Kas buvo tas Medalinskas po „paksgeito“ ? – niekas… tuščia vieta. O dabar reikia kažkaip pabandyti grįžti „į sceną“ …Chrestomatiškiausias atvejis – parduodant visuomenėje jau nepopuliarius savo draugus vaidinant „atgailą“ ir „principingumą“ :)

   • Valentinas

    Andriau, turėtum labiau tikėti žmonėmis ir jų geromis intencijomis. Mano nuomone yra visiškai natūralu kai iš kvazikriminalinės gaujos ištrūkęs žmogus atgailauja. Sutinku, kad atgaila yra šiek tiek pavėluota, bet kiti (Maldeikis, Marija Aušrinė) nepadarė net to (bent jau aš nepamenu).

    • Andrius Valentinui

     „..labiau tikėti žmonėmis..“ ? – tokiais kaip Medalinskas ? :) – tiek laiko tylėjęs, nežiūrint to kiek buvo išviešintą Pakso nuodėmių, ir atsityk tu man taip, kad „praregėjo“ būtent tuomet, kai nusprendė vėl išlįsti viešumon :)…
     …Jei tai būtų nuoširdi Medalinsko atgaila, tai jis nesedėtų perdien Delfi komentaruose po savo straipsniais (ir dar priešpat artėjančius seimo rinkimus), dar ir savo paties komentarais vaidindamas „dėmesingą kiekvienam pareiškusiam nuomonę“ jo straipsnio, ar jo asmenybės atžvilgiu… Tiesiog viešai pareikštu ką norėjo ir tiek. O dabar „dirba“ Medalinskas alia „narodnikas išėjęs į liaudį“ – reitingus bando savo pasikelti „paprastų mirtingųjų“ tarpe..:)… Esu beveik tikras, kad ruošia dirvą, savo, kokiam kandidatavimui į seimą ir tiek…

     P.s. O apie Maldeikį su Povilionienę, mes galime tik spėti – o gal jie dar seniau tą Paksą pasmerkė, tik elementarus padorumas neleidžia tuo pagrindu viešai daryti sau reklamos :) – gal nemano ęsant padoriu mušti ir taip jau „gulintį“ ?…

    • bang

     „Andriau, turėtum labiau tikėti žmonėmis ir jų geromis intencijomis.“ vs „Aš propaguoju išminties kelią, darydamas prielaidą, kad žmogus yra iš prigimties blogas…“

     • Valentinas

      :)

   • briedis

    andriau, jusu „padorioje visuomeneje“ nebent recidyvistai gerai jaustusi. kuo dabar medalinskas jums neitiko? tuo, kad pripazino savo metu i lankas nugrybaves? tai kaip tik garbingo zmogaus poelgis. niekinga yra apsimesti, kad nieko neivyko ir gal savaime uzsimirs. dar jus nevykusiai paksa lyg ir politiniams lavonams priskiriat. ar tikrai?

  • nesvarbu

   Valentinai, vienas geresnių pačio įrašų.

  • Regis

   „TV3 vadovai leidę užgrobti televiziją Krivicko gaujai“

   šedevras..

 • briedis

  バスケットボールは、私たちが参照してのください? norejau paklausti- o kas mums krepsini rodys?

 • nieko nebus, net tada ir LNK uzsimanys tokio kodekso, kaip TV3 dvynys ;)

  • suomis

   Geri pavyzdžiai užkrečia. : )

 • senko

  Valentinai, kaip suprantu , buvote aktyvus paxogeito dalyvis? Užuojata jums. Tikiuosi po kiek laiko neteks atgailauti kaip dabar Medelinskas , tik atvirkščiai? Na paprastai visi trenkti būna labai aktyvūs visų revoliucijų metu , nesvarbu kurioje pusėje , o paslui ilgai atgailauja.Tad jūs būsite neunikalus

  • Valentinas

   Senko,
   Nebuvau. Nesu trenktas. Nemėgstu revoliucijų.

 • nesvarbu

  Jie ne samurajai. Tokie seppuku nedaro.Šitie yra iš gražulių porūšio. Pastarieji vietoje sepuku šaukia taip:
  – Čia pederastų kerštas!!

 • Regis

  Skaitom kas gi turėjo įvykti birželio 1 d.:

  „Jau birželio 1 dieną TV3 interneto svetainėje bus patalpinta speciali forma televizijos žiūrovams, kurią užpildę jie galės kreiptis į Etikos tarybą dėl UAB TELE-3 bendrovės valdomų televizijos kanalų programų turinio, vedėjų ar rengėjų elgesio, programos sudarymo.“

  šaltinis: http://www.tv3.lt/content/view/21967/788/

  labai didelė problema, kad nėra formos? Ir be tos formos neįmanoma kreiptis į Etikos tarybą (TV3)? Tai kreipkitės be formos kokios bėdos? Kreipkitės kaip ir pasakyta – „dėl UAB TELE-3 bendrovės valdomų televizijos kanalų programų turinio, vedėjų ar rengėjų elgesio, programos sudarymo“. Laiškais, el. laiškais, viešai ir t.t. Tik kreipkitės.

  Ar aš durnas ar iš to kreipimosi tikrai galima suprast, kad TV3 įsipareigojo viešai paskelbti tiek kodeksą, tiek tarybos sudėtį? Ir dar birželio 1 d. .. o gal ir sutartis su laidų kūrėjais arba visą UAB „TELE-3“ buhalteriją gerai būtų gaut?

  Beje skaitau ir skaitau dar kart: „Atsižvelgdama į Visuomenės informavimo įstatymo reikalavimą UAB TELE-3 p a r e n g ė vidinį kompanijos etikos kodeksą, kurį prižiūrėti bus patikėta septyniems profesionalams.“ (šaltinis: tas pats)

  Parengė, tai turbūt jau parengė ar dar parengs ir paskelbs birželio 1 d.?

  na nežinau, „įdomiai“ čia tas spaudimas daromas.

  • suomis

   Tik nepasakė, kurių metų birželio pirmą. :)

 • Regis

  Tomui:

  Sutinku su pastaba dėl mandrumo. Tikrai taip, šiek tiek užribyje kultūringo bendravimo (oponavimo).

  Į temą. Kuo pats remiesi pateikdamas tokią nuomonę, kad labai naivu (netgi kvaila) per dešimt dienų (atskiras klausimas prie ko čia tos 10 dienų, gal jie jau seniau pradėjo ruošti arba ruoš ilgiau) paruošti geresnes taisykles negu yra dabar? Aš nesusidariau nuomonės, kad esi bent susipažinęs su teisiniu žurnalistinės veiklos reguliavimu kitose šalyse ir, kad tavo žodžiai jog Lietuvoje galiojančios taisyklės yra tikrai geros arba bent jau ant tiek geros, kad labai naivu ir kvaila tikėtis paruošti ką nors geriau yra kažko verti. Dar vienas momentas savoka geras, (geriau, geresnės) kaip tu ją supranti (kad ir šiuo atveju) ir ar tavo supratimas aiškus iš tavo komentaro. Apskritai įdomu išgirst, kas yra geras ar geresnis teisinis dokumentas, ypatingai kai jis reglamentuoja keletos šalių pareigas ir teises ir tos pareigos ir teises tarpusavyje kertasi. Pvz. iš žurnalisto pusės žiūrint gal geriausios jų etiką nusakančios taisyklės tai tuščias lapas arba jokių taisyklių, ar ne?

  „kai parašysi bet kokį teisės aktą, kuris yra kokybiškai geresnis už dabar galiojanti analogiškus santykius reguliuojantį ir kurio tokia apimtis kaip žurnalistų etikos kodeksas per 10 dienų, tada raityk savo “gudrius” komentarus po manaisiais kiek nori..“

  Manau argumentacijos klaida. Kažkas panašaus į tai – kai pats savo rankom pastatysi namą tai galėsi komentuoti. Net ir nestačius namo, galima remtis visuotinai žinoma informacija kaip statomi namai. T.y. teisė argumentuotai komentuoti gali atsirasti ne tik iš asmeninės patirties, o iš rėmimosi kitų patirtimi. Ar klystu?

 • Regi,
  Dėl šios dalies:
  “kai parašysi bet kokį teisės aktą, kuris yra kokybiškai geresnis už dabar galiojanti analogiškus santykius reguliuojantį ir kurio tokia apimtis kaip žurnalistų etikos kodeksas per 10 dienų, tada raityk savo “gudrius” komentarus po manaisiais kiek nori..”
  Tu atsakai:
  „Net ir nestačius namo, galima remtis visuotinai žinoma informacija kaip statomi namai. T.y. teisė argumentuotai komentuoti gali atsirasti ne tik iš asmeninės patirties, o iš rėmimosi kitų patirtimi.“

  To aš ir norėjau. Norėjau, kad remdamasis kitų patirtimi ar bendra egzistuojančia praktika pagalvotum, ar galima parašyti teisės aktą per tiek laiko. Nesiūliau tau rašyti (statyti namo), tiesiog norėjau suvokimo, jog kokybiškas (kokybiškai geresnis už dabartinį) teisės aktas per tiek laiko negali būti paruoštas. Tai yra fiziškai neįmanoma. Užtenka pasižiūrėti elementariai, kiek laiko Seime ar kokios kitos teisėkūros iniciatyvos grupės kuriam tam tikri teisės aktų projektai.
  Čia atsakymas ir į tavo pirmą pastabą dėl 10 dienų.

  ___________________

  Aš teigiu, jog dabartinės taisyklės pakankamai geros, nes jų užtenka akivaizdiems tam tikrų subjektų etikos pažeidimams nustatyti. Man nereikia susipažinti su užsienio valstybių žurnalistų etika. Kodėl? Todėl, kad esu susipažinęs su Europos Žmogaus teisių teismo praktika, dėl spaudos ir žodžio laisvės, taip pat dėl teisės į privatų gyvenimą ginimą ir neliečiamumą. Todėl akivaizdžiai matau, kada pvz.: Krivickas pažeidinėja žmogaus teises (prisiminkim su močiute tas situacijas, apie kurias komentavau šiame bloge slapyvardžiu WU). Akivaizdu, jei pažeidžiamos tokios teisės, o etikos kodeksas už tai nenumatytų jokios drausminės atsakomybės – jis yra išvis nekokybiškas, nes už minėtus pažeidimus galima civilinė atsakomybė kartu ir reikalavimai atlyginti žalą.
  __________________________

  Dėl sąvokos „geresnės“. Mano komentare ji vartojama, kaip reiškianti „kokybiškai geresnis“ t.y. geriau reguliuojanti analogiškus teisinius santykius negu taisyklės reguliuojančios dabar. Stebint visą situaciją yra akivaizdu, kad TV3 pareiškimai dėl jų etikos kodekso ir 7 asmenų atsirado būtent po to momento, kai jie elgesys pripažintas neetišku. Tai leidžia daryti išvadą, jog jie kurti geresnę etiką sugalvojo ad hoc (tam reikalui), nes pagal dabar galiojančias ir visų žurnalistų priimtas taisykles, jie yra neetiški t.y. dabartinis etikos reguliavimas jiems netinka Grinevičiūtės ir Kriviciko apimtimi. Tai galima paremti visais TV3 viešais komentarais, čia nuorodų jau buvo primesta apie visą tą procesą. Iš esmės jie tokiu elgesiu daro save outlaws (už įstatymo ribų), nes galiojančios taisyklės jiems netinka, jie nepriima jurisdikcijos po kuria yra visi žurnalistai, bando vaizduoti, kad sukurs kažką savo ir kas bus geriau t.y. užsiima elementariu separatizmu.

  • romas

   Tomai, o jie turi teisę užsiimti separatizmu? Juk Jei Visuomenės informavimo įstatymas nurodo, kas reguliuoja žurnalistų ir leidėjų etiką, tai etikos kodekso normos lyg ir prilygsta įstatymo normoms. Ar aš negerai suprantu?

   • Tai būtent, kad neturi.

   • nesvarbu

    romai, panašu, jog tos TV veikėjai užsimojo išradinėti dviratį. Žurnalistikos etikos standartai ir principai jau seniai nustatyti, apibrėžti bei aprobuoti. Žurnalistikos etikos klausimus sąjungoje (ES)reglamentuoja ET Parlamento rezoliucija Nr. 1003. LR Seimas šiai rezoliucijai pritarė dar 1995 m. Ten viskas parašyta apie žurnalistikos etiką(kad žinios ir nuomonės privalo būti aiškiai skiriamos, kad Žinių skelbimas turi būti grindžiamas tiesa,kad gandai neturi būti painiojami su žiniomis ir etc.)Reikia tik vykdyti.Ką dar naujo galima sugalvoti?

  • nesvarbu

   Tomai, nereikia kreipti dėmesio į tuos kliedesius dėl „didžiojo septintuko“. Eilinis neetiškos TV piaras, skirtas vidiniam vartojimui.Jei bus nutarta rimčiau ginti Lietuvos vartotojų interesus ir klausimas pasieks EBTT,tai panašūs šposai tikrai nepadės. Juo labiau, kad šios kategorijos bylų praktika EBTT pakankama, kaip veikia ir tokius santykius reglamentuojančios direktyvos (2007/65/EB, 2009/22/EB, 2000/31/EB ir etc.). Nacionalinės teisės normos taip pat priimtos ir galioja. Jei ir yra dabar kokių klausimų, tai tik šių normų realizacijoje.

  • Regis

   Tomai, nelabai suprantu, kodėl negalima esamo etikos kodekso tiesiog koreguoti į griežtesnę ir konkretesnę pusę? Kodėl kalbama apie naują teisinį aktą „ar galima parašyti teisės aktą per tiek laiko“.

   Dėl K.Krivicko pažeidimų tos bobutės atveju galima smarkiai ir iš esmės beprasmiškai arba berezultatiškai ginčytis. Tam tikri pažeidimai buvo be abejonių. Tačiau didžiausia problema yra tame, kad tokių žurnalistinės etikos pažeidimų tiesiog apstu. O visa kova už etiką net graudu žiūrėti (kaip eilinį kart mūsų šalelėje) susivedė į kelių žurnalistų ir juos transliuojančio leidėjo suvarymą. Maža to, tai jau įgauna požymius susidorojimo su laisvu (kitokiu, alternatyviu) žodžiu. T.y. kovojama su pamatinėmis visuomeninėmis laisvėmis.

   Dėl to, kaip, kodėl, kada TV3 sugalvojo kurti tas taisykles tai nematau reikalo diskutuoti. Aš manau, kad šiuose dalykuose nėra argumentacijos variantų vertinti vienaip ar kitaip (teigiamai ar neigiamai) jų elgesį. Visiškai natūralu, kad iškilus ginčytinai situacijai priimamas sprendimas imtis kažkokių taisyklių kūrimo tam, kad suvaldyti esamą situaciją ir ateityje išvengt panašių situacijų susiformavimo.

   Taigi grįžtu į pradžią. Jie tikrai ne naivūs ir ne kvaili, kad papildyti esamą etikos kodeksą (sukonkretinti, sugriežtinti). 10 dienų terminas tiesiog kažkieno sapalionės. Tas kodeksas pats savaime nėra labai geras, o kontrolė apskritai apverktina, visa tai verčia neužsiimti separatizmu, o kurti savo veiklą geriau atitinkančias taisykles. Ir manau po TV3 turėtų ir kiti tai pasielgti. Tai, kad jos bus adaptuojamos R.Janutienei ar K.Krivickui nėra ką komentuoti.

  • Regis

   Beje šiek tiek į temą. Apie žurnalistinę etiką ir su ja susijusius dalykus, procesus:

   http://www.15min.lt/naujiena/ziniosgyvai/wikileaks/lietuviska-zodzio-laisve-korupcijos-narve-arba-uz-ramybe-reikia-susimoketi-304-154334

   Manau, kad K.Krivickas ar R.Janutienė tokių procesų akivaizdoje tai tik parodomoji iškamša parodomai kovai. Atseit kovai. Kaip gerb. D.Radzevičius išsireiškė vykdoma apsivalymo akcija. Kaži kaip tokią akciją pakomentuotų tie JAV ambasados darbuotojai kurie pateikė tokius bendrus vertinimus.

  • Regis

   http://www.15min.lt/pdf/doc/corrupt_media.pdf

   Suklastota? Ir dar norvegų?

   • Regis

    Beje, Tomai, spėk ar tai turės didesnį atgarsį tarp kovotojų už etiką?

    • Regis

     ne turės o sukels didesnį atgarsį. Eilinį kartą šiek tiek gėda dėl kalbos (gramatikos).

     • Nesukels, todėl, kad tai kas atsakingas už atgarsio sukėlimą yra šios iškeltos problemos objektas visas in corpore.

     • Regis

      Gali pabandyti pasibalinti – kas per nesąmonės, nėra pas mus tokių dalykų ir t.t. Va su kedofilais žurnalistikoje išsiaiškinam ir viskas bus gražu ir teisinga.

      Beje turiu šiek tiek laisvo laiko skaitinėju žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos sprendimus pvz. už 2010 metus. Prajuokino vienas komisijos sprendimas (konkrečiu klausimu):

      „Nuspręsta: Priminti publikacijos autorei, kad Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas reikalauja ypač rūpintis vaikų gerove, savo skelbiama informacija nesukelti jiems sielvarto.“ (šaltinis: http://www.lzlek.lt/index.php?lang=1&sid=371&tid=390)

      Komisijos buvo prašyta paaiškinti ar nebuvo pažeista teisė į privataus gyvenimo apsaugą (paviešinus pavardes ir gyvenamąją vietą), aišku ir atitinkamas etikos kodekso straipsnis.

     • Regis

      Pats straipsnis čia:

      http://m.lrytas.lt/?data=20091228&id=akt28_a1091228&view=2

      ir svarstytas buvo atitinkamas leidinys.

     • Regis

      Paprastai komisijos sprendimai būna arba buvo pažeistas Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas, arba ne. Retai pasitaiko nevertinti (nesvarstyti) apskritai.

 • Nagi, Cicinas prieš TV bylą laimėjo. Kas čia, galo pradžia?