Citata #388 „Utenos trikotažas“ apie sunkmečio pabaigos ženklus

Iš „Utenos trikotažo“ pranešimo spaudai:

Sunkmetis baigiasi: lietuviai renkasi ryškesnius apatinius drabužius

Sunkmetis Lietuvoje baigiasi – apie tai liudija ne tik makroekonominiai rodikliai, bet ir besikeičiantys lietuvių vartojimo įpročiai. Permainas pajuto ir tekstilės gamintojai: porą metų rinkęsi tamsesnių atspalvių rūbus, žmonės ieško šviesesnių aprangos tonų.

… Kartais nuoširdžiai stebiuosi viešųjų ryšių specialistų fantazija…

 

(8 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Stogas

  Papraciausia reklama- einanri zinute, kad Mes jau gaminame sviesius apatinius :) JAMAM!

 • Dretas

  Pieno pramone antrina tekstilininkams – krize isties baigiasi. Tai irodo parduotu ledu porciju zenklus padidejimas… hmm, gal sauleta vasaros sypsena? Siuo klausimu isties reiktu dar atlikti gilius makroekonominius skaiciavimus.
  Skanaus!

 • kirvis

  pries gera pusmeti skaiciau straipsneli yahoo kuriame ekonomikos atsigavima bande pagrysti didejanciais starbucks coffe pardavimais,apatinio trikotazo pardavimais bei taksi uzimtumu.cia panasaus lygio kliedeselis

 • Andrius

  :)

  o vakare pasižiūrėkim, kiek įvairių portalų pasiims šią žinutę.

  Diena media portalai ir lrytas.lt jau įsidėjo.

 • aušra maldeikienė

  Tiesą sakant kažkodėl elgiuosi atvirkščiai, nei tie reklamistai nori. Kuo geriau jaučiuosi, tuo juodžiau rengiuosi, nes nereikia spalvomis nuotaikos keltis. GA, ar skaitei tekstą iš Lietuvos žinių apie etikos komisiją? Būtų įdomi Tavo nuomonė.

  • MA, skaičiau. Iš pat ryto ir labai įdėmiai. Mano nuomonė – dvejopa. Pirmiausia, matau labai daug neprofesionalumo arba tyčinio klaidinimo. Pavyzdžiui, D.Radzevičius nėra LŽLEK narys, kaip teigiama po pirmajame puslapyje esančia nuotrauka.

   Be to straipsnyje labai daug vertinamojo pobūdžio apibūdinimų, kurie netinka tyrimui ir galėtų būti autorės išreikšti atskirame komentare. Turiu galvoje teiginius, kad T.Čyvas ir A.Lkšas yra „žinomi ir stiprūs“ žurnalistai, kad LRT „nerado geresnio kandidato“ nei A.Matusas, kad Etikos komisijos nariai „atstovauja keliems klanams“.

   Paskutinis straipsnio teiginys yra visiškas kliedesys, vertas T.Čyvo ar A.Užkalnio plunksnos, bet visiškai netinkamas save gerbiančiai žiniasklaidos priemonei.

   Kita vertus, jei faktai apie A.Žemaitytę ir Z.Kiudulą yra teisingi, sutinku su autore, kad jiems ne vieta Etikos komisijoje. Galima būtų diskutuoti ir dėl S.Židonio – tačiau ne todėl, kad jis yra „Lietuvos ryto“ advokatas (nes komisijoje atstovaujama ir kitoms žiniasklaidos priemonėms), bet ar iš principo žiniasklaidos priemonės gali turėti savo atstovų komisijoje.

   Taip pat verta diskusijos ir tema apslritai dėl komisijos sudarymo principų: ar tyuri ten būti bažnyčios atstovas, Žurnalistų draugijos, turinčios gal 100 narių atstovas, nacionalinės žurnalistų kūrėjo asociacijos (kas žino, kas tai yra?). Labai rimtai reikėtų diskutuoti dėl narių kadencijos trukmės, kuri šiuo metu nėra niekaip reguliuojama.

   Beje, visi šie klausimai lygiai taip pat tinka ir kalbant apie LRT tarybą ir RTK.

   Tačiau apibnedrindamas pasakysiu štai ką: Seime taip pat yra gana nemažai veikėjų, kuriais aš asmeniškai nepasitikiu, kurie ten pateko atsitiktinai, kurie neturi kompetencijos ir kurie nežinia kam atstovauja.

   Ar tai suteikia man ar jums, MA, teisę nesilaikyti Seime priimamų įstatymų?

   • aušra maldeikienė

    Supratau. Iš esmės pritariu. Dėl Židonio esu kategoriškai prieš, nes mačiau jo veiklas iš arti. Dėl Žemaitytės faktai (jei taip)klaikūs. Įstatymų žinoma reikia laikytis (nors aš vis tiek jei koks židonis manimi bus nepatenkinta, etikos [ETIKOS] prasme laikysiuos savo etikos, ką ir dariau visą laiką — pavku morozovu etika arba absoliutaus buko individualizmo etika man nepriimtina iš esmės). Dėkui už rimtą atsakymą.

 • Fredis*

  Nauja visuomeninė laikysena – būti opozicijoje viešųjų ryšių specialistams ir karštą vasaros dieną, kai visa šalis jau atsispyrė nuo dugno ir sparčiai kyla į viršų – rengtis juodai. Tikro, laisvo nemeluojančio Žmogaus elgsena.

 • Kaip ten bebūtų, bet gerbiu Utenos trikotažą jau vien dėl to, kad vieninteliai šalyje gamina ekologiškus ne maisto (NE MAISTO)produktus.
  Nors Lietuvoje ne maisto ekologiškiems produktams iš viso nėra dar galimybių tarpti (nėra sertifikavimo sistemos ir aplamai ši sfera palikta našlaitės daliai, tad čia tarpsta apgaulė, o kartu ir gero reikalo visiška kompromitacija), bet Utenos trikotažas jau seniai ir sėkmingai yra išsprendęs ir šiuos sudėtingus klausimus.
  Nors aplamai reklama man, kaip antireklama jos teikėjui, bet kol tautiečiai ja godžiai tiki (net telefoniniams sukčiams… ir ne tie, kurie nuo jų turėtų visuomenę saugoti… buvo ir toks atvejis…) – nesmerkiu ir reklamos teikėjų.
  O ir dėl šio atvejo pritariu Utenos trikotažo nuomonei. Nes seniai žinau tokį rodiklį, kuris praktiškai viską pasako apie Tautą. Kiek joje žmonių nešioja švarius šviesius kostiumus (tai protingų žmonių atradimas. Aš pats kiek paprastesne formule tikiu, – kad apie Tautą praktiškai viską pasako toks rodiklis, kaip žmonės laikosi Kelių eismo taisyklių. Atvažiavai į šalį, pažiūrėjai, – ir apie ją tau viskas švarutėliai aišku, iki panagių…).

  • Rolandas

   Pateiksiu pavyzdėlį. Italija pagal vidutines gyventojų pajamas labai artima Škotijai. Vairavimo kultūrų skirtumas žodžiais sunkiai nusakomas.

   • Valentinas

    Nežinau kaip Škotijoje, bet Italijoje varavimo sąlygos yra nuostabios. Vairuotojai draugiški ir paslaugūs. Su savo lietuviškom agresyvaus vairavimo manieromis lengvai prasigrūsdavau pro didžiausius Romos ar Neapolio kamščius.
    Parkavimo įpročiai Italijoje yra atskira tema. Ten kelio ženklas yra pretekstas diskusijai. Bet kur tu daugiau galėtum greitkelyje pravažiavęs reikiamą posūkį sustoti, sustabdyti eismą, atbuline eiga grįžti atgal ir pasukti kur reikia, italams pritariamai šypsantis :)

    • Rolandas

     Taip, šito iš italų neatimsi. Vairuodamas nejučia pasidarai budrus (galima sutaupyti ant kavos), šiek tiek adrenalino irgi dar niekam nepakenkė. Su pasididžiavimu galiu pasakyti, kad mes čia Kaune lygiujamės į italus! Va jei dar taip Berluskonio tipo merą… Ale nepraslydo :(

    • Sejanus

     Spėju, neteko vairuoti Sicilijoje :)

   • Na taip. Bet ar Škotija galėtų turėti iki šiol šalyje galingą mafiją, kaip turi Italija (pats buvau Neapolyje tuo metu, kai mafijos pasekmėje miestas skendėjo šiukšlėse…). Turi juk berluskonius… ko manau neturi škotai. Taigi, net labai taikliai Jūsų pastabai, pagrindžiančių argumentų šiek tiek visvien yra.
    O iš kitos pusės, ar pastebėjote, kad ir tokiame Paryžiuje, juk atrodo tas karšas kraujas, tas nervas gatvėse taip pat pulsuote pulsuoja, nors ne taip kaip Kaukazo, Italijos ar ypač Turkijos miestų gatvėse, – bet kaip ten stengiamasi išvengti autoįvykio, ar pastebėjote. Nesunku tai pastebėti, kad ten automobiliu užkabinti žmogų vengiama kaip tik įmanoma. Jis rodosi turėtų jau neišvengiamai susidurti, bet kokiomis pastangomis tai vengia ir išvengia, to iš jų taip pat neatimsi.
    Tai va, čia pas mus ir išlenda, kad žmogaus gyvybė yra nevertinama ir žemutiniuose visuomenės lygiuose.

    • Rolandas

     Prancūzai susitvarkė eismą drakoniškomis priemonėmis. Rudenį viešėjau, tiesa ne Paryžiuje, tai su italais lyginti neišeina.
     Gerai , kad apie baudų sistemą paskaičiau tik grįžęs – būčiau net arti prie vyno krautuvės nepriėjęs.

     • Tai va. Tai reikia žinoti. Kaip mane informavo, pavyzdžiui Kretoje, už menkiausią KET pažeidimą gali svetimšalis užsidirbti 400 EUR baudą.
      Pas mus panašiu atveju, juk aktyvieji tuoj pradėtų triūbinti, kad komunistai sugrįžta ir panašiai… aplamai vagims, nusikaltėliams čia žalia gatvė, kad tik šventa ramybė būtų iš tų aktyviųjų pusės (o jie čia manau atstovauja tik vieną jėgą, – daugiau anarchijos, daugiau griūties…). Be to, mūsų tautiečiai bent tolerancija vagims jau garsėja nuo kolūkių laikų.

 • Na aš įžvelgiu šiek tiek logikos šiame pranešime. Juoda spalva yra praktiškesnė ir tinkanti beveik prie bet ko, o tai, kad žmonės pradėjo pirkti ne tokių standartinių spalvų apatinius, gali rodyti, kad jie po truputėlį finansiškai atsigauna ir leidžia sau paišlaidauti :)

  • Renata

   Na, bet vasara. Logiska, kad zmones lenda is juodu rubu.

 • Andrius

  Skaitale,

  pranešimas iš esmės orientuotas į tai, kad:

  a) skaitytojai, pamatę žodį ‘apatiniai’, vien dėl pramogos paspaus antraštę;
  b) click’ų skaičius išaugs;
  c) tai suprasdami portalų redaktoriai susidės žinutę – click’ų skaičius koreliuoja su reklamos pajamomis.

  tik tiek. daug tokių atvejų yra, tik šis gal labiau įstrigo.

  O su visuomenės informavimu čia mažai kas bendro.

 • kristis

  Na yra toks tarybinės „Pravdos“ stilius – „nors šiandien lyja, gegužės 1 d. demonstracijoje – žmonės giedrais veidais“, „arba šiandien šviečia saulė ir…“ toliau tas pats.
  Beveik visa žiniasklaida ant tos pačios adatos sėdi, tik vietoj oro – sunkmetis/nesunkmetis. tas nuvalkiotas žodis virsta visiškai su realybe nesiejančia abstrakcija.
  Dėl reklamininkų, jei jie tokie negabūs tai bankrutuos, o jei sukčiai ir per kyšius į leidinius tokią info sudeda tai ankščiau ar vėliau pagausit:)

 • Sapnas

  Artūrai, gal nesu visiška kvailys, na gal nevisiškai visiškas… Bet sakau: tai aš supratau: Ugadugu projektas – tai TNS PROJEKTAS … Kodėl tai sakau? Mano nuomonė, Jūs labai stipriai kvailina… Labai stipriai.. Mano nuomone, labai gudrus planas… Tiesiog nuostabus….

 • Sapnas

  Aš gal esu kvailys, visiškas… Nes kaip aš galėjau nepagalvoti – TV rinka – tai dešimtys milijonų. Juk puikiai tai žinau. Bet nedaėjo, visgi buvau dundukas, na, nedaėjo, truko minties… Kaip bet kurioje rinkoje – reikia kvailinimo, kad paimtum pinigus. Tiesiog jie yra tokie – gyvenantys iš reklamos davėjų pinigų, vien iš to gyvenantys… Tiesiog yra toks Susitarimas. Jie Susitarė. Kad paimtų verslo pinigus. Ir kvailintų verslininkus. Kodėl ne?.. Taip yra, tiesiog tokia yra Sistema. Tai mano subjektyvi nuomonė.

 • Pingback: Lady Gaga, mini sijonai ir kitos įdomybės | Žuvų knyga()