Teisingumas A.Vidžiūno greičiu pagal teisėją R.Rainį

Neslėpsiu – kai su kolegomis pažaidžiame krepšinį, dažnai nuvažiuojame išgerti alaus.

Po to automobiliu važiuoju namo.

Būna šiek tiek neramu, tačiau kažkada esu pabandęs alkotesterį ir jis rodė, kad po bokalo alaus 0,4 promilių ribą nebūna viršijama.

Bet dabar jau tikriausiai bijoti nebereikės.

Turiu galvoje Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo sprendimą.

Nes juo remiantis, gerti prieš vairuojant galima tik tai reikia daryti greitai. Tai yra, išgėrus tuojau pat sėsti į automobilį ir Seimo nario A.Vidžiūno greičiu varyti namo.

Jei greitai parvaryti nepavyksta ir ant kelio pasitaiko policininkas, tai dar visiškai nereiškia, kad pakliuvote į bėdą.

Svarbiausia, kad tas policininkas būtų „VPK KPV KPR patrulis Rimantas Vitkauskas“.

Jei tai bus jis, tai net jei alkoholio kiekis kraujyje du kartus viršys leistiną normą, R.Vitkauskui tai bus panašu į normalią būseną ir jūs jam visai neatrodysite neblaivus. Jis net leis jums patiems nuvažiuoti į komisariatą pasitikrinti blaivumą. Tiesa, važiuoti reikia greitai kaip Seimo nariui A.Vidžiūnui, nes nuo policininko pasiūlymo iki to momento kai pūsite į vamzdelį turi prabėgti ne daugiau nei minutė. (Bandau įsivaizduoti, tačiau man sunkiai gaunasi. Tikriausiai todėl, kad aš ne Seimo narys A.Vidžiūnas ir taip greitai galvoti nemoku).

Bet net visko nepavyks taip greitai kaip Seimo nariui A.Vidžiūnui, labai nepergyvenkite. Išgelbėti nuo tūkstantinės baudos ir teisių praradimo mažiausiai metams jūs gali Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas.

Tiksliau – to teismo teisėjas Robertas Rainys. Siūlau visiems atsiminti šią pavardę, nes kada nors šiam teisėjui tikriausiai statysime paminklą ir minėsime jį kaip puikiausią humanizmo pavyzdį.

Tačiau, kol jis dar gyvas ir vykdo teisingumą galite tikėtis, kad jis Seimo nario A.Vidžiūno greičiu sutiks perkelti teismo posėdžio laiką, kai jūs būsite labai užimtas, Seimo nario A.Vidžiūno greičiu išnagrinės jums pateiktus kaltinimus ir tuo pačiu greičiu nuspręs, kad vairuoti girtas jūs galite, jei tik darote tai Seimo nario A.Vidžiūno greičiu.

Būtų labai juokinga jei nebūtų taip liūdna…

Nes normalioje valstybėje po tokio R.Rainio sprendimo jis Seimo nario A.Vidžiūno greičiu tikriausiai lėktų iš savo kėdės ir karjerą baigtų kur nors Pagėgiuose ar Balbieriškyje dirbdamas teismo sekretore.

Normalioje valstybėje ir pats A.Vidžiūnas Seimo nario A.Vidžiūno greičiu jau būtų išlėkęs iš ten, kur jis yra, ypač prisimenant jo atsistatydinimo iš Seimo narių istoriją.

Kita vertus, niekur jis nelėks, nes būtent jam prieš keletą metų, atrodo,  buvo patikėti ryšiai su „Rubicon“ ir konservatorių fondų papildymo reikalai. Varnas varnui juk akies….

Be to, ką reiškia 0,83 promilės palyginti su 40 000 litų apie kuriuos garsiai buvo kalbėta prieš keletą metų?

Mano supratimu tai reiškia tik viena – iš tiesų tai niekas nesikeičia.

Yra teisingumas visiems ir yra teisingumas jiems.

Yra teisėjų, ir yra rainių. Yra Seimo narių ir yra vidžiūnų.

Deja, bet panašu, kad yra politikų ir yra kubilių.

O po to kažkas garsiai stebisi, kodėl Lietuvos piliečiai negerbia valdžios ir nepasitiki teismais?…

P.S. Negaliu susilaikyti neįdėjęs ir viso pranešimo apie teisingumą A.Vidžiūno greičiu.

Gaila būtų, jei toks teisės šedevras liktų neįamžintas…

****************************************************
VILNIAUS MIESTO 1 APYLINKĖS TEISMO
PRANEŠIMAS SPAUDAI

2009-06-16
A.Vidžiūno administracinio teisės pažeidimo byla nutraukta

Rytoj Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas turėjo nagrinėti Seimo nario Arvydo Vidžiūno administracinio teisės pažeidimo bylą, tačiau Seimo narys raštu kreipėsi į teismą, prašydamas surengti bylos nagrinėjimą anksčiau, nes tą dieną jis yra labai užimtas.

Teismas administracinę bylą išnagrinėjo penktadienį ir nusprendė ją nutraukti.

A.Vidžiūnui buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už tai, kad jis 2009 gegužės 20 d. apie 18.39 val., būdamas neblaivus – 0,83 promilės, vairavo automobilį ir važiavo Konstitucijos pr.- Linkmenų g., Vilniuje.

Arvydas Vidžiūnas savo kaltę pripažino ir paaiškino, kad tą dieną jis dalyvavo konferencijoje LR Seime, kurios pabaigoje išgėrė 2 taures apie 200 gramų vyno, po to greitai išvažiavo, neblaivus nesijautė ir, jam važiuojant Konstitucijos pr., Vilniuje ,jį sustabdė kelių policijos patrulis, pasiūlė nuvažiuoti į Vilniaus m. 1 policijos komisariatą neblaivumui pasitikrinti, savo automobilį vairavo jis, nuo vairavimo nušalintas nebuvo, į komisariatą nuvažiavo per minutę.

Alkotesteris parodė 0,83 promilių, jis su parodymais nesutiko, kadangi jam nebuvo suprantama kaip pavartojus tokį kiekį alkoholio buvo nustatytas didelis neblaivumas, dėl to, kas atsitiko nuoširdžiai gailisi.

Liudytojas – Vilniaus apskrities VPK KPV KPR patrulis Rimantas Vitkauskas paaiškino, kad 2009 gegužės 20 d. apie 18.39 val. (dėl laiko gali klysti ir apsirikti 10 minučių) buvo sustabdytas Konstitucijos pr., Vilniuje automobilis, nuo kurio vairuotojo A.Vidžiūno sklido lengvas alkoholio kvapas, neblaivus jis neatrodė, todėl jam buvo pasiūlyta nuvažiuoti į Vilniaus m. 1 policijos komisariatą neblaivumui pasitikrinti.

A.Vidžiūnas sutiko, nuo transporto priemonės vairavimo jis nušalintas nebuvo, automobilį vairavo pats. Į komisariatą nuvažiavo per minutę, ten alkotesteris parodė 0,83 promilių neblaivumą, A.Vidžiūnas su parodymais nesutiko, aiškino, kad buvo išgėręs tik taurę vyno.

Iš alkotesterio parodymų matyti, kad A.Vidžiūnas buvo tikrinamas 2009 gegužės 20 d. 18.55 val., nustatytas 0.83 promilių neblaivumas, neblaivumas buvo tikrinamas alkotesteriu „Drager“.

Iš alkotesterio „Drager“ instrukcijos numatytų reikalavimų tikrinamam asmeniui matyti, kad išgėrus alkoholio būtina palaukti bent 15 minučių iki tikrinimo, nes burnoje esantys alkoholio likučiai gali iškreipti parodymus.

Teisėjas, vertindamas A.Vidžiūno paaiškinimą, kad vairuoti sėdo iš karto po alkoholio (vyno) vartojimo ir po kelių minučių buvo sulaikytas, atsižvelgdamas į liudytojo R.Pitkausko parodymus, kad A.Vidžiūnas neatrodė neblaivus, nuo jo sklido lengvas alkoholio kvapas, nebuvo nušalintas nuo vairavimo, galėjo suklysti dėl sustabdymo laiko, daro išvadą, kad nuo A.Vydžiūno alkoholio vartojimo ir jo patikrinimo alkotesteriu galėjo ir nepraeiti bent 15 minučių, todėl yra pakankamas pagrindas abejoti alkotesterio parodymų objektyvumu, visos abejonės, kilusios bylos nagrinėjimo metu, yra vertintinos administracinėn atsakomybėn traukiamo asmens naudai, todėl administracinio teisės pažeidimo byla Arvydo Vidžiūno atžvilgiu nutrauktina, nesant jo veiksmuose pažeidimo sudėties.

Nutarimas per 10 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos Vyriausiajam administraciniam teismui.

Teismo atstovas ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Audris Kutrevičius
Tel. 274 03 79
Mob. Tel. 8698 85660
El. paštas: audris.kutrevicius@teismas.lt
Cituodami prašome nurodyti informacijos šaltinį

(19 balsų, vidurkis: 4,42 iš 5)
Loading...