Dundukų kraštas arba apie korupcijos suvokimo indekso mažėjimą

Pirmiausia perskaičiau informaciją balsas.lt, išdidžiai skelbiančią, kad „Lietuvoje Korupcijos suvokimo indeksas sumažėjo iki 4,6 balo“

Iš pradžių pasidžiaugiau – korupcijos Lietuvoje sumažėjo.

Tačiau po to kažkaip prisiminiau, kad korupcijos suvokimo indeksus Transparency International skelbia rudenį. Paskutinį kartą tai buvo pernai rugsėjo mėnesį ir tada buvo paskelbta, kad Lietuvos korupcijos suvokimo indeksas pablogėjo.

Bandau aiškintis, kodėl balsas.lt džiaugiasi:

Lietuvoje pernai beveik nepakito užregistruotų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų skaičius, tačiau Korupcijos suvokimo indeksas sumažėjo iki 4,6 balo, nors daugumoje Vidurio ir Rytų Europos valstybių šis indeksas padidėjo arba nepakito.

Pirmas atsakymas – nėra žmonių, todėl tiesiog pasiima Eltos informaciją.

Bandau aiškintis, kodėl džiaugiasi Elta.

Atsakymas peršasi tas pats: nėra žmonių todėl pasiima Seimo Ryšių su visuomene skyriaus informaciją.

Bandau aiškintis, kodėl Seimo Ryšių su visuomene skyrius džiaugiasi.

Atsakymas vėl tas pats: nėra žmonių, todėl pasiima Seimo informaciją. Tiksliau, Seimo nutarimo, kuriame konstatuojama, kad:

2008 m. Lietuvoje beveik nepakito užregistruotų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų skaičius, tačiau Lietuvos Korupcijos suvokimo indeksas sumažėjo iki 4,6 balų, nors daugumoje Vidurio ir Rytų Europos valstybių 2008 m. šis indeksas padidėjo arba nepakito.

Bandau aiškintis, kodėl net 74 Seimo nariai balsavo už šį nutarimą ir skaitau Specialiųjų tyrimų tarnybos atskaitą. O joje juodu ant balto parašyta:

Pagal tarptautinės organizacijos „Transparency International“ (TI) Korupcijos suvokimo indekso (KSI) 2008 metų tyrimą Lietuvai skirta 4,6 balai ir 58 vieta 180 šalių lentelėje. Šis tyrimas yra vienas garsiausių pasaulyje korupcijos suvokimo tyrimų, pateikiantis panoraminį vaizdą, kaip įvairioms pasaulio valstybėms sekasi kontroliuoti korupciją, įvertinama padėtis vienu skaičiumi, kai 0 reiškia absoliučiai korumpuotą šalį, o 10 – labai skaidrią valstybę. Laikoma, kad valstybės, kurių KSI – ne didesnis kaip 5 balai, susiduria su didelėmis korupcijos problemomis.

Aiškiau lyg ir negalima pasakyti, tačiau tiems, kas nemoka skaityti, net lentelė pateikta, kurioje labai aiškiai matyti, kad 2008 metais Lietuvos Korupcijos suvokimo indeksas pablogėjo, o Lietuva, pagal šį indeksą tarp 180 valstybių smuktelėjo iš 51 į 58 vietą.

KSI Lietuvoje 1999-2008 metais

 

 

Metai

Tirtų valstybių skaičius

Vieta lentelėje

Korupcijos suvokimo indeksas (KSI)

Atliktų tyrimų skaičius

Patikimumo intervalas

1999

99

50

3.8

6

2000

90

43

4.1

4

2001

91

38

4.8

5

2002

102

36

4.8

7

2003

133

41

4.7

10

2004

145

44

4.6

9

4.0-5.4

2005

158

44

4.8

8

4.5-5.1

2006

163

46

4.8

6

4.2-5.6

2007

180

51

4.8

7

4.4-5.3

2008

180

58

4.6

8

4.1-5.2

 Aš suprantu, kad gali būti „tūpų žuranalystų“, dirbančių naujienų portaluose, galiu įsivaizduoti, kad tokių gali atsirasti ir naujienų agentūrose, galiu net leisti sau eretišką mintį, kad jie kažkokiu būdų patenka į Seimo Ryšių su visuomene skyrių.

Tačiau niekada net nedrįsčiau pagalvoti, kad 74 Seimo nariai, prieš balsuodami už Specialiųjų tyrimų tarnybos ataskaitą, jos neperskaito arba kad perskaitę jos nesupranta…

A-u-ū-ū-ū, Tautos išrinktieji, ar jau visai pablūdote?!!

Gal prisipirkę tualetinio popieriaus, kostiumų, porcelianinių servizų, odinių rankinių ir brangių mašinyčių ir su jomis greitai greitai pasivažinėję į komisariatą pasitikrinti girtumo, pagaliau atsibuskite…

Nes jau tikrai gėda… ir baisu, kad jus visus iš ten su šakėmis išneš.

… O aš dar kai kuriuos savo tinklaraščio komentatorius dundukais vadinau….

Jaučiu, reikės jų atsiprašyti…

(17 balsų, vidurkis: 4,53 iš 5)
Loading...
 • Matotaupa

  Jėga. Siulykim seimui bet kokius nutarimus, kad tik nebūtų žodžių „rusai“, „pedikai“, „mokesčių mažinimas“ – viską patvirtins net nesusimastytdami…

 • :)

  Man jau beskaitant pirmąją eilutę kilo įtarimas, kad kažkas čia ne taip.

  Galbūt vertėtų pradėti egzaminuoti seimo narius? Pvz. jeigu reikia priimt nutarimą – prieš tai 5 min. testukas apie jo turinį, problematiką, ir kas išlaiko 70% tikslumu, tiems leidžiama balsuoti :)

 • R.Medinis

  Seimą turime tokį, kokį patys išsirinkome ir kokio esame verti. Tarkime po savaitės būtų nauji seimo rinkimai – ką patartumėte tūlam rinkėjui? Rinktis mažesnį blogį? Manyčiau problema ne seime, problema žmonėse. Kiekvienam pradėti reikėtų nuo savęs, savo sąžinės, smulkmenų, vaikų – gal po kokio 50 metų kas ir pasikeis. Nesakau, kad reikia tylėti, bet bloga (nekompetentinga, nemorali ir t t.) valdžia yra pasekmė, o ne priežastis.

  • iš kairės

   Kaip ir Medinis, manau, kad mes gerbsime tuos, kuriuos išrenkam, tik tada, kai imsime gerbti save.
   Taip, tai mes kalti, kad Seimas toks, koks yra. Ir visuomenės nuomonės tytimai, kuriuosi matome, kaip mes patys negerbiam ir nepasitikim išrinktais asmenimis – tai mūsų pačių nepilnavertiškumo atspindys.
   Guodžiuosi bent tuo, kad mano rinktas Seimo narys tikrai atstovauja mane, jo pažiūros atitinka mano pažiūras, elgiasi padoriai ir balsuoja taip (su retom išimtim), kaip aš balsuočiau. Taigi, aš save gerbiu. :) Man ir mano vaikams nereikės 50 metų…

   • Liapsus

    Ar tikrai galime sakyti „MES“ išrinkome? Aš asmeniškai nerinkau jų, o mažiau nei pusės rinkėjų nelaikau, MES. Esate tik jūs ir jie. Mano rinktas kandidatas nepateko į atstovaujamąją valdžią, o jo partija drauge su kitomis atlieka kenkėjiškus veiksmus man (ekonomikos žlugdymas pavyzdžiui), tai kaip man juos gerbt? Kaip man jaustis pilnaverčiam, jei to nebus minimum iki artimiausių seimo rinkimų? Mmm?

  • max

   visiškai tau pritariu. Liūdniausia, kad visiškai apie tai nekalbama

 • Skeptikas

  O kur problema? Ogi tik tame, kad „suvokimo indeksas“ is tikruju sumazejo, taciau STT nutylejo, o seimunai nesuprato, kad jis reiskia korupcijos padidejima. Siuo atveju indekso sumazejimas = korupcijos padidejimas. Ka netiesiogiai irodo ir STT meginimas pasigirti apie savo pergales, ir, speju, tebesitesiantis tampymasis su leo lt, ir turbut dar daug kas.
  Kita vertus, idomu pamastyti, kaip krize atsilieps tam „suvokimo“ indeksui? Ar mazeja juodieji pelnai, is kuriu dazniausiai ir laistoma korupcija?

  • romas

   Skeptike, kad tas indeksas reiškia, kad tauta visiškai nesuvokia daranti blogai, kai vagia, kyšininkauja ar kitaip kaip nesąžiningai elgiasi. Paprastas žmogus, gadindamas vandens arba elektros skaitliukus, mokėdamas daktarui, kad gautų geresnes paslaugas už kitus, policininkui, kad baudos nereikėtų mokėti, statydamas tvartą be leidimo ir pan., neturi jokios teisės smerkti valdžią, nes pats yra visiškai toks pats.

 • Skeptikas

  P.S. Ir butu buve daug blogiau, jei seimunai butu eme stabdyti ataskaita del to, kad joje konstatuojama, jog korupcija padidejo. Idomu, kaip Kirkilas balsavo? – jis isvis nebalsavo. Tai gal tie 74 galu gale ir nevisiski dundukai? :)

 • me

  Artūrai, pats užsiimat šlykščiais darbeliais..

  „Pirmiausia perskaičiau informaciją balsas.lt, išdidžiai skelbiančią“

  KURIOJE vietoje ten parašyta IŠDIDŽIAI? Juk PATS sugalvojot..
  o antraštė beje – NEMELUOJA. Indeksas TIKRAI sumažejo.

  tai KO triukšmą keliat? kad balsas.lt NEPABRĖŽĖ, jog tai blogai? bet gi tai tik JŪSŲ nuomonė.

  Kiti normalūs žmonės ŽINO, kad korupcijos SUVOKIMO indekso mažėjimas reiškia, kad žmonės MAŽIAU SUVOKIA korupciją, kaip blogį..

  gėda Artūrai, GĖDA.

  Nes pats atvirai darot tai, kuo kaltinat kitus..

  • to me: bet juk mes tam blogus, o ne naujienų portalus rašom, kad savo subjektyvias nuomones išpostintumėm ir kad komentatoriai prisidėtų prie vienos ar kitos minties palaikymo/nepalaikymo.

   • matote, šio blogo autorius gan skausmingai reaguoją į aštrią, subjektyvią kritiką ir komentatorių nuomonę (kad ir kokia ji būtų…). Ir gaunasi taip, kad čia ne visada galima išsakyti kontraversišką nuomonę, nes privaloma įtikti autoriui… Beje, tai tik mano subjektyvi nuomonė, kuria susidariau išskirtinai vakar.
    P.S. nepriimkite niekas asmeniškai, bet ir aš vakar vėlai nuėjau gulti :) ir gan anksti kėliausi… Bet, atrodo, galva šiandien dar veikia :) Kaip suprantu, tai tik man taip atrodo… Beje, man pasirodė, kad autorius su subjektyvia nuomone žūt-būt nori pretenduoti į objektyvumą. Dėl to, matyt, ir teigia, kad jis nėra blogeris :) Dėl to man kažkada ir iškilo klausimas. Kieno įrašus skaitome: ar A. Račo blog’erio, ar A. Račo BNS direktoriaus, ar A. Račo politologo, ar A. Račo žurnalisto, ar A. Račo visuomenės veikėjo, ar A. Račo pusės, kurios dar nežinome? Beje, suprantu, kad gausiu įspėjimą, kad bus pasakyta kaip kitiems: nepatinka, neskaityk ir panašiai… O man patinka. Ir skaitysiu. Ir kartas nuo karto kontraversiškai pasisakysiu. Ir įstatymų neperžengiu ir nieko neižeidinėju. Jei kažkas įsižeidžia, tai jau ne mano problemos, kad mano žodžiai bus neteisingai interpretuojami ir bus tarp eilučių įkaitoma tai, ko nėra… Geros dienos visiems :)

    • GIGA

     Pavyzdžiais Simai,nes aš pastebiu kaip jau minėjau daugelio komentatorių narcizišką puikavimąsi savo „rašiniais“ ir/ar norą paerzinti blogo šeimininką.Kletas piliečių tai daro kryptingai,atrodo net dėl to čia ir užsuka (arba tam skiria maksimalų savo energijos kiekį).Bet jei tau nepatinka žmogus,tai neik pas jį į svečius – gali užeit,tarkim į jo komentarus alfoje,ką nors surikti ir toliau ramiai sau darbuotis:)

     • Giga, tai esi tos krypties šalininkas, kurie teigia, kad subjektyvia nuomonę reikia pagristi objektyviais faktais? Ir jei nepagrįsiu, tai peržengiu įstatymus? Taigi ir rašau, kad viskas man čia patinka. Nuoširdžiai rašau. Dėl to ir skaitau. RSS prenumeruoju. Tik kartais, kaip rašiau, pasirodo, kad su subjektyvumu pretenduojama į objektyvumą… Nes man taip ATRODO. Be to nesuprantu liguisto noro viską skirtyti tik į baltą ir juodą. Taip nebūna. Na, dvidešimt įrašų patiko, vienas – ne. Ir aš nebeturiu teisės taip pasakyti, nes įžeisiu autorių?? Aš nesiruošiu su Artūru gyventi ir man nereikia, kad jis man patiktų visapusiškai – kai kurie bruožai parinka, kai kurie – ne. Ir tai normalu.
      Nieko niekam nenoriu įrodyti. Savo nuomonės neperšu. Bet, manyčiau, kad norint viešą tinklaraštį laikyti savo namais, tai pradžiai reikia padaryti saugius užraktus, kad kiekvienas negalėtų užeiti ir negalėtų sakyti savo subjektyvios, kartais su tiesa praislenkiančios NUOMONĖS. Tegul tik registruoti, prafiltruoti komentatoriai lankosi čia. Tuomet autoriui bus maloniau skaityti tik pagyrimus :):) Beje, matau, taip bus maloniau ir kai kuriems komentatoriams :):)

     • GIGA

      Ne,man pvz tikrai būtų įdomu pamatyt kurioje vietoje blogo šeimininkas kritikuoja ar grąsina užbaninimu komentatorių dėl to,kad jis turėjo savo,kitokią nei gerb. Račo nuomonė.Nieko asmeniško,Simai

     • Giga, šiame tinklaračtyje yra beveik 30 tūkstančių komentarų. Tai nejaugi dabar prieisime prie to, kad, norėdami vienas prie kito prisikabinti, ieškosime visų SUBJEKTYVIŲ NUOMONIŲ ir pradėsime ieškoti tarp eilučių tai ko ten, greičiausiai, nėra? Apsirinka visi. Tik ne visi moka prisipažinti, kad apsiriko… Kartais tai įvyksta dėl perdėto noro būti objektyviu, kartais tai ivyksta spontaniškai (kaip, antai, visai neseniai parašė PinkCity – keli atsitiktiniai į galvą šovę sakiniai). Juokingiausia, matyt, yra tai, kad tiek komentatoriai, tiek tinklaraščių autoriai, mano manymu, kol kas nepairuošę neigiamai, nors ir subjektyviai, nuomonei ir viską priima asmeniškai :) O tai yra ne tik komentatorių susireikšminimo problema… Mūmyse yra didelis noras būti įvertintam. Ir, žinoma, tik teigiamai. Žmogiška, teisėta :)

    • Simai, o gal galima būtų kokių nors pavyzdėlių apie skausmingą reakciją ir apie „privaloma įtikti“. Žinoma, jei nesunku būtų.

     Dėl daug Račų: A.Račas yra vienas. Nesvarbu, kas jis būtų. Tiesa, politologas jis tikrai nėra, visuomenės veikėjas – taip pat.

     Beje, pasiūlymas nepatinka – neskaityk, nėra joks įspėjimas.Tai tiesiog patarimas tiems, kurie ateina ir verkia, kad jiems kas nors nepatinka. Tai gi niekas neverčia…

     • Beje, pasiūlymas nepatinka – neskaityk, nėra joks įspėjimas.Tai tiesiog patarimas tiems, kurie ateina ir verkia, kad jiems kas nors nepatinka.
      Va, nereikia net toli eiti. Na nepatiko. Neverkiu, o pasakiau, kad tikrai šiame straipsnyje, man pasirodė, kad parašėte, net nežinau kaip išsireiksti, gal nesamone (gink Dieve, nesupykite)… Ir pradžiai – žinote kodėl, manau, turįs teisę taip pasakyti? O dėl to, kad savęs nelaikote blog’eriu ir dėl to, matyt, jums galioja žurnalistikos standartai (juk taip sakote pats, neišsigalvoju gi?), kurie, paprastai, jau rimtai pretenduoja į objektyvumą. Ar ne taip suprantu? Jei taip, tai išnagrinėjus šio straipnio turinį ir jo nuorodas neradau jokio loginio ryšio į pretenziją. Jos nėra. KSI 2008 metais sumažėjo nuo 4,8 iki 4,6 ir taip teige visi nurodyti šaltiniai – ir tie, kurie, neva džiaugėsi, ir tie, nuo kurių, neva, reikėjo nurašyti… Išplėsti labiau mintį? :) Paprastai šnekant visur buvo šneketa apie sumažėjusį KSI (2008 metais ir STT ataskaita buvo už 2008 metus), bet ne apie sumažėjusią korupcija… Ar kažkas kažko nesuprato?? :) Pagarbiai.
      Ar pasiliekam prie minties, kad čia mano kiemas, ką noriu tą ir rašau? :)

     • Simai, tamtsos pateikta paryškinta citata visiškai nieko neįrodo ir visiškai nepagrindžia tamstos ankstesnių teiginių, jog kažkam reikia įtikti ir kad kažko negalima kritikuoti. Ji tik sako – jei nemėgsti silkės – valgyk rūkytą lašišą. Jei įperki ir jei sugebi padaryti sprendimą.

      Dabar dėl mano buvimo blogerio – gali būti, kad nepamenu, tad labai prašau – priminkite man, kada sakiau, kad nelaikau savęs blog’eriu. Ačiū.

      Dabar dėl KSI – paskaitykite dar kartą balsas.lt pranešimą bei Seimo nutarimą ir pasakykite man nuoširdžiai: ar skaitant juos aišku, kas yra Korupcijos indeksas, kaip jis skaičiuojamas ir ką reiškia, kad jis sumažėjo.

      Kai atsakysite į šį klausimą, pabandykite atsakyti ir į kitą: ką rodo pranešimo antraštė? Ką ji reiškia? Taip pat, ką reiškia teiginys pranešime, kad Lietuvoje KSI sumažėjo, kai kitose valstybėse jis padidėjo arba liko toks pats (primenu – nepaaiškinant, kokios yra KSI reikšmės).

      Todėl lieku prie savo minties: tiek žurnalistas Eltoje, tiek jo kolega balsas.lt visiškai nesuprato apie ką rašo ir nepasivargino atsiversti STT ataskaitos ar Transparency International puslapio, kad išsiaiškintų. Tą patį galiu pasakyti ir apie Seimo narius, kurie balsavo už nutarimą pritarti STT ataskaitai.

      Apibendrinant: ką noriu, tą rašau, bet atsakau už tai ką rašau ir stengiuosi savo išvadas pagrįsti.

      Labai norėčiau to paties iš tamstos, ypač grįžtant prie „privaloma įtikti“ ir negalima kritikuoti“.

     • Na dėl straipsnio, tai dar yra kur pasiginčyti, bet, matyt, jau čia kompetencija, galbūt, Jūsų pusėje. Beje, man tas indeksas jau seniai aiskus, nes jau seniai domiuosi, skaitau, diskutuoju butent korupcijos klausimais. Del to man, viskas ir be paaiskinimu buvo aisku apie ka raso. Aisku tik tiek, kad, kaip suprantu, zinia perduodant i ziniasklaida neuztenka rasyti kas sumazejo, dar reikia paaiskinit kas yra tas kas :) Na, cia ziniasklaidos sklaidos specialistu nedaug laikosi, tai kartais reikia detalesniu paaiskinimu tupai liaudziai…
      Del zodziu priminimo as ir auksciau rasiau ir manau neverta knisti 30 tukstanciu komentaru del kvailo ginco – sake, nesake (nors prie progos, matyt, teks). Bet as ir nepretenduoju i savo minciu objektyvuma, nes tai tik tera subjektyvi nuomone. Tiesiog kai iskyla vienas ar kitas klausimas visada norisi paklausti, kad suprasti kas ir kaip.
      Aciu uz sugaista laika, kuri paskyrete atsakinedamas i tupus mano klausimus :) Bet as vis vien tarp eiluciu tikrai neiskaitau kai kuriu dalyku, kurie jums ir taip aiskus… :)

     • Simai, panašu pradedame susikalbėti…:) Bet kitą kartą vis tiek siūlyčiau kiek atsargiau daryti apibendrinimus, nes šiek nesolidžiai skamba „neverta knisti 30 tūkstančių komentarų dėl kvailo ginčo“… Nes tada lieka neaišku, kas tame ginče buvo kvailas:)

      Labanakt visiems:)

  • šioje vietoje tikrai pritariu me, nes jau čia greitai kursim anekdotus… Alaus nera… Kas kaip nori, taip įskaito. Atsimenate tą anektodą?

  • Kilgoras Trautas

   Pritariu me. A.Račui reiktų pripažinti, kad šovė pro šalį. Nei balsas išdižiai skelbė, nei Elta džiugiai pranešė. Esminė frazė:“Didėjantis bendras gautų skundų, pranešimų skaičius rodo, kad daugėja Lietuvos piliečių, suvokiančių korupcijos keliamą grėsmę ir pasiruošusių veikti, t. y. išreiškiančių paramą ir pasitikėjimą STT kovoje su korupcija“-nėra teigimas, kad sumažėjo kurupcija. Nei straipsnyje, nei Eltos pranešime neradau jokio teiginio, kad pastaroji sumažėjo. Tad dėl dundukų, manau kaip niekad šį kart tiks iš vaikystės žinoma tiesa- kas sako, tas ant savęs pasisako.

 • Net nebandau gilintis į šią problemą, bet labai dėsninga, kad kai socialistai turi mažesnę įtaką krašto valdyme, tai korupcijos indeksas mažėja. Praktika iš visų pasaulio šalių istorijos byloja apie tai, tai aksioma.
  Paprastas faktas, pavyzdys: kiek socialistai išleisdavo pinigų „servyzams“ ir kiek vargšas Seimo narys Gediminas Navaitis. Statistika – ne socialistų naudai, G.Navaičiui ir kompanijai dar reikia stipriai pasistengti.

  • romas

   Fredi, Artūras tave tuo dunduku pavadins :) Dar kartą perskaityk įrašą. Nenoriu, kad įsižeistum. Visai natūralu nežinoti, kas yra korupcijos suvokimo indeksas ir kaip jį vertinti :)

   • Romai, skaitytojui gal ir normalu, bet už tai balsuojančiam seimo nariui ar rašančiam žurnalistui – ne.

    • Kilgoras Trautas

     Man vis tik neaišku(manding esu dundukas), kur jums aišku, kad seimo nariams ir rašančiam žurnalistui neaišku kas yra korupcijos suvokimo indeksas. Citatą, jei nesunku plz….

    • romas

     Artūrai, aš ir turėjau omenyje Fredį, o ne seimo narius :)

    • Juozas

     Aš irgi nesupratau, kodėl jūs supratote, kad žurnalistai ir Seimo nariai yra „tupi“ ? Viskas ten parašyta teisingai ir niekas nesidžiaugia, tik jūs pats sklydote perskaitęs:
     „Iš pradžių pasidžiaugiau – korupcijos Lietuvoje sumažėjo“
     Nesakau, kad esate „tupas“, nesunku suklysti, bet kam čia girtis tuo, kad nesupratote teksto ir kaltinti kitus „tupumu“.

  • Fredi,
   Norint būti korektišku, reikėtų lyginti socialistų vs. liberalų išlaidas servisas, o ne socialistų vs. Navaičio.

  • Donatas

   na, jei palyginsime socialistų visuomenės lėšų išlaidas dėl leo-lt, valdovųlendo ir kt. socialistų-post-komunistų ‘projektų’, tai navaičio ‘servyzas’ nepasirodis brangesnis :)
   Fredžio* pasakymas ‘kai socialistai turi mažesnę įtaką krašto valdyme, tai korupcijos indeksas mažėja’ reiškia, kad prie socialistų (šiaip tai jie post-komunistai:) korupcijos buvo mažiau? drįsčiau su tuo nesutikti (žiur. tuos pačius leo-lt, valdovųlendą ir pan.:)…

   • Visi žmonės neabejingi savo valdžiai, pokyčiams valdžios olimpe. Vieniems tapo liūdna, skaudu, kad G.Kirkilas ir kompanija pralošė rinkimus, kiti – patenkinti. Natūralu, kad tos informacinės priemonės, kurios yra LKD/TS, liberalų pusėje – deda džiugias, optiminstines antraštes, o kam liūdna (Lrytas) – dabar yra juodžiau nei juoda, viskas tik blogėja ir su nekantrumu laukia Kirkilo II-ojo. Dar yra specifiniė info priemonė „Respublika“ su ypatingąja nuomone.

   • Bent jau as supratau kad socialistu valdymo laikais korupcija dideja. :O

  • nerijus

   Nuo kada Navaitis socialistas?

  • Iš kairės

   Fredi, o kaip tą statistiką skaičiuojate? Jei tai balansas, o gal kokia apyskaita, tai abiejose pusėse yra žmogelių godumo daugianuliai. Pvz. Kirkilo ir Co (minus Butkevičiaus ir Ko) – vienoje pusėje, ir // Abonentinio-liberaliojo bei konservatorinio- mažeikianaftinio – kitoje pusėje… o dar kur lyg-ir-nepolitinio-profesionalčekistinio/Uspaskinio-dujinio otkatų balansėliai. Paskaičiuokite, kait čia tą dėsningumą Lietuvėlėj pritaikėte…
   O čiaip jau Račas smagiai parašė apie sugedusį telefoną viešųjų ryšių technologinėje grandinėlėje… Gal net Seimo nariai „ne prie ko“ – jiems juodulį pateikė kaipb baltulį…

 • Ir kas pasakys,kad tarp Seimo narių nėra moralės daigelių, apraiškų?
  G.Navaitis paprašė, kad jo daugiau negundytų kaip Adomo su obuoliu tomis reprezentacinėmis lėšomis, kad daugiau nepervedinėtų į jo sąskaitą pinigų.
  Socialistų valdymo laikotarpiu negirdėtas faktas, kad kas nors būtų atsisakęs pinigų reprezentacijai.

  • GIGA

   Pasirodo jei nori ir labai reikia,net ir nupezusiame „Mikės Pukuotuko“ gerbėjuje galima įžvelgti pliusų

   • Ar Mikes Pukuotuko gerbejai yra „nupeze“? Pazistu labai daug zmoniu kuriems patinka si knyga ir atleiskit jie tikrai nera „nupeze“.

    • GIGA

     bet juose Fredis dar neįžvelgė pliusų….

    • Auksinis kardas

     Palaikau – „Mikė Pukuotukas“ yra neabejotinas literatūros ir vaizduotės perliukas. Nors išfasuotas vaikiškame pavidale, rimtai tinka ir suaugusiems, yra tarp geriausių tokio pobūdžio kūrinių. Esama eilės knygų, kuriose rimti dalykai nagrinėjami per šio personažo pasaulėjautą – pvz. Dao, filosofija ir pan.

     Deja, turime ne kažkokį lietuvišką V.Čepaičio vertimą, kuris toli gražu neprilygsta originalo žaismingumui. Puikus yra B.Zachoderio vertimas į rusų kalbą, bei pagal jį kurtas, mums gerai žinomas, animacinis filmukas. Kita „sunkinanti aplinkybė“ Pukuotuko gyvenime – Walt Disney seksualusis makiažas, kurio geriau nebūt buvę. Tai populiariausias herojus šio verslo parduotuvėje.

     Visgi, Pukuotuko iškilumas nepateisina Seimo nario jam garbinti skiriamų kanceliarinių išlaidų.

 • Me , tik perskaicius gerbiamo Arturo pasipiktinima suzinojau ka toks indeksas reiskia. Ir labai gerai pastebeta kad pries skelbiant tokius straipsnius, reiketu paaiskinti ka tie indeksai reiskia o ne copy-pasteinti, kuom uzsiima balsas.lt, elta ir kiti :)

  • me

   na ok.. Artūras apšvietė nežinančius..

   Bet tuo pačiu „apšiko“ tuos, kurie NEŠALIŠKAI informaciją pateikė.

   Gaunasi, kad Artūro nuomone, žurnalistas NEBEGALI tiesiog pranešti žinios. Jis kažkodėl PRIVALO dar ir savo nuožiūra pabrėžti ar nuslėpti vieną ar kitą dalyką..

   Kaip matau, tai kas buvo nukrypimas nuo normos jau pripažįstama esant norma..
   ?

 • Nesaliskai apsviete? Zurnalistu pareiga paaisknti skaitytojams esme, o ne perteikti informacija is pirminio saltinio. Mano tokia nuomone.

  • me

   apie ką ir kalbu..

   žmonės jau priprato, kad žurnalistai iš žinių salotas savo nuožiūra padaro ir dar sukramto už juos.

   ko tada stebėtis, kad durnina ant kiekvieno kampo ir žurnalistai jaučiasi didesne valdžia nei tikroji..

  • nerijus

   Rimuti

   Noriu atkreipti dėmesį į tai, kad klavietūroje yra ir lietuviškų raštmenų.
   Aš, bent stengiuosi, kaip ir daugelis, jais rašyti, tai pasistenkite ir tamsta.
   Nešvepluokite.
   :)

   • Nerijau, norėjau pastebėti, kad žodis klaviatūra rašosi su a,ne su e, žodis rašmenys rašosi be t. Tiesiog per skubėjima neturiu laiko perjungti lietuviškų raidžių klaviatūroje. :)

    • nerijus

     Ačiū už pastebėjimus.

     Matai, visai nesunku gerbti lietuvišką raštą :)
     Ir tinginys dingo…

 • Roco

  Manau kad esme cia yra tai kad sis priimtas nutarimas graziai paslepia reikalo esme. Nes kas nezino apie si KSI is kart pamanys kad padetis pagerejo – KSI sumazejo – korupcijos sumazejo. Zurnalistai tai rasydami turetu paaiskinti kaip yra, ka cia ir padare gerb. Arturas Racas.
  Taciau tuo paciu gerb. Arturas Racas gal ir persistenge uzsipuldamas seimunus, Juk nebuvo nieko siame istatyme pameluota, nes KSI juk is tikro sumazejo, ar gerb. Arturas Racas noretu kad istatyme dar butu paaiskinta ka reiskia KSI didejimas ar mazejimas? O gal tasai sakinys turejo buti kitaip suformuluotas? pvz kaip ?

 • Įdomu, kas būtų pasikeitę, jei būtų prabalsuota prieš?? Tiesą pasakius ir vėl nesupratau… Beje, sėdėjau ir visas nuorodas perskaičiau po tris-keturis kartus… Nelaikau savęs tupu, bet, matyt, jau teks…

 • Artūrai,
  Vakar Delfi savo Nuominių ringo skiltyje buvo įdėję šį Stomos kreipimąsi į Valinską:
  http://blog.delfi.lt/sauliusstoma/4573/

  Tačiau, vakar po pietų jis iš delfio buvo išimtas. Kaip galvojate, ar galėjo Delfis išimti šį atsišaukimą prašomi Valinsko ar jo partijos narių?

  • inf

   Nuoroda veikia. Bent jau man.

   „Neseniai per radiją vėl išgirdau puikią Andriaus Mamontovo dainą „Atsibusk“. Skirta ji buvo vienam, po to ir kitam Prezidentui, tačiau iš tikrųjų labai tinka bet kuriam valdžios žmogui, o ir šiaip – mums visiems. Nežinau, ar ši daina Tau patinka, Arūnai, – juk turi savų dainininkių – tačiau labai norėčiau, kad Tu ją išgirstum. Dar turiu vilties, kad viskas galėtų būti kitaip… „

   • Sauliaus Stomos straipsnis buvo įdėtas į Delfi pirmą puslapį, prie nuomonių ringo. O šis straipsnis yra iš Stomos blogo.

  • romas

   Man atrodo, Valentinai, kad naujienų Delfis niekad ilgai nelaiko, o bloge įrašas nedingo. Pasisekė man tą naujieną pagauti. Juokingas Stoma arba naivus. Visiems į valdžią pimą kartą einantiems iškils tos pačios problemos, nes jie nesuvokia Lietuvos. Mūsų žiniasklaida, tame tarpe ir Stoma, yra neadekvatūs. Įspūdis, lyg žmonės, gyvendami Afrikoje, niekaip negalėtų suprasti, kad Afrikoje trūksta vandens, paplitusios infekcijos, ir kiekvieną dieną aprašinėtų negavusį atsigerti arba sunegalavusį žmogų. Mažos pergalės, kai niekas nemišta iš troškulio, Afrikoje suprantamos kaip pergalės, bet Lietuvoje jos būtų aprašytos kaip nepakankamas atsigėrimas :) Stoma yra maksimalistas ir norėtų išlipti iš š…o per pusę metų. Labai norisi būti išgelbėtoju ir pasidabinti laurais. Tai yra egoizmas. Niekas netrukdo kantriai ir konkrečiai, be jokio atpildo gelbėti Lietuvą. Valinskas jam tame darbe nėra kliūtis.

   • Romai,
    Dabar man įdomu ne pats Stoma, nors jei Artūras pasiūlytų temą, tai manau būtų įdomu vieningai iš jo pasijuokti. Turbūt net su Giga mes čia pūstume į vieną dūdą :)
    Esmrė tame, kad Delfyje Nuomonių ringe pasirodo komentarai, pabūna kelias dienas, tada pasirodo kiti ir pirmieji natūraliai nuslenka žemyn. Čia gi mes turime atveją, kai ryte pasirodė Stomos straipsnis Nuomonių ringe, o vakare jis buvo išmimtas iš Delfi visiškai. Delfi bloge liko. Bet pačiame Delfyje ne. Man atrodo, kad čia galėjo būti kažkieno įtakotas sprendimas.
    Kam įdomu kaip kuriama wikipedia ir koks jos patikimumas:

    http://freakonomics.blogs.nytimes.com/2009/06/16/by-a-bunch-of-nobodies-a-qa-with-the-author-of-the-wikipedia-revolution/

    • GIGA

     O mes ir taip,Valentinai,dažnai sutariame,kad ir skirtingas dūdeles pučiam:)

 • J. naivus

  Indeksas sumažėjo, korupcija padidėjo.

  Kadangi nei vieno pasodinto, kovos su korupcija naudingumo koeficientas lygus 0. Dar caro laikais buvo sakoma:

  „Весь пар ушел в гудок!“

  • J. naivus

   Ir dar – gal dėsninga- „dundukų krašte“ neatsiranda “tūpų žuranalystų”, kurie išdrįstų imtis esmės- parodyti, jog kova tik imituojama, rezultatai nuliniai, net rusai jau pasodino kelis valdininkus, net gubernatorių (sic!) etc.

   Kad ten kokia madam išsiblaškiusi ar per nežinojimą ne taip įvardijo KSI, o seimūnai su padėjėjų plejada irgi pražioplino- blogai, betgi ne tai svarbiausia.

   кишка тонка?

 • Ričardas

  Velniava, ateidamas i racas.lt siandien galvojau, kad bus parasyta apie karpomas motinystes ismokas, bet pasirodo dar idmesniu dalyku buna.

  • GIGA

   apie karpomas motinystės išmokas reiktų skaityt socialinės ministerijos tinklapyje:)

  • Donatas

   manau, kad butinai parašys, tik dabar kaupiasi (arba rašo:) …

  • Motinystės pašalpų dydžio vidurkis tiesiogiai proporcingas korupcijos suvokimo indeksui – kuo didesne korupcija, tuo didesnes pašalpas galima „pasidaryti“… Taigi, tema gan susijusi :)

 • inf

  Beje, Navaitis. Mačiau šiandien mikriuku nuo Viršuliškių centro pusėn važiavo. Pasijutau kaip Norvegijoje, kur karalius slidinėti su visais kitais traukiniu važiuodavo.

  • aš irgi Lietuvos karalių įsivaizdu maždaug tokio tipažo žmogų kaip G.Navaitis, tikrai ne tokį kaip Salamakinas. Daugiau dramatizmo, aristokratiškumo Navaičio veide, būvyje.

   • Auksinis kardas

    Tikrų karalių pagurkliai nėra taip išpuoselėti. Bent jau ne mūsų laikų.

   • Iš kairės

    OHOHO…
    Navaitis – laaabai dramatiško būvio aristokratiškai atrodantis apkūnus priešinfarktinis Lietuvos karalius…
    Jaučiuosi kaip Pelenė…

    • Fredis*

     pone iš kairės, įjunkite vaizduotę – raudona skepeta, šermuonėlio kailis, galife kelnės, riesti ilga nosimi kiaulės odos batai, rankose būtini karaliaus atributai, sėdi soste Lietuvos Karalius Gediminas Navaitis. Net grimuoti nereikia, kas ne taip?

  • inf

   Kai pamatysite kitą Seimo narį mikriuku važiuojant, praneškite. Norėjau pasakyti, kad situacija iš šono atrodė labai demokratiškai. Beje, to pono asmeniškai nepažįstu. Tai buvo „reportažas iš įvykio vietos“.

 • sauliukas

  ir aš dar noriu pasisakyt:
  o man mažų mažiausiai keista, jog aktyvūs viešojoje erdvėje, pripažinti politikos tyrėjai ir komentuotojai tokioje šalyje kaip Lietuva (kur apie korupcijos indeksą parlano parlano kone kas antra dieną visi kanalai ir Transparency International čia veikia n metų) turi kastis iki 15-iolikto šaltinio, kad „išsiaiškitų“, jog didėjantis indekso įvertis reiškia mažėjančią korupciją.
  Čia aišku galima apsigint „o va parlamentarai dar blogesni“. Ir visgi.. :)

 • Majus

  Dar karta akivaizdziai parodo, kaip jie nusiteike atejo dirbti. Ju darbas buvo pries rinkimus, kad liaudziai uzpakalius laizyti reikejo, o isrinkus jau atostogos prasideda, ateini pasedi knopkes paspaudai ir perdaug nesigilini kas ir kaip. Kol toks supratimas ju bus apie seimo nario mandata, tol bus ir tokie istatymai ir nutarimai

 • fortisd

  Šioje citatoje sudėtas visas pastarųjų savaičių istorijų koncentratas :)

  „Gal prisipirkę tualetinio popieriaus, kostiumų, porcelianinių servizų, odinių rankinių ir brangių mašinyčių ir su jomis greitai greitai pasivažinėję į komisariatą pasitikrinti girtumo, pagaliau atsibuskite…“

 • Pingback: Blogorama #618()

 • Kas rodo, kad didžiuojamasi sumažėjusiu KSI? Jungtukas „nors“, pakeitus jį jungtuku „tačiau“, sakinys skambėtų daug tiksliau, manau. (Tuomet dar reikėtų pakeist pirmąjį „tačiau“) :)

 • Rytis

  Kokie žurnalistai tokie ir rašiniai. Gal tam kas rašė net ir neįdomu – padidėjo korupcijos suvokimas ar sumažėjo. Indeksas. Studenčiokus priiminėja vietoj profu (pigiau), tai ko čia stebėtis..

 • Dimes

  Bet aš nesupratau rašinio.
  Konstatuoja, kad KSI sumažėjo.
  Pagal vertinimo skalę 10 reiškia, kad valstybėje viskas skaidru, o 0 reiškia, kad labai korumpuota.
  Taigi, Lietuvoje korupcija padidėjo, nes žmonės kai kurių jos apraiškų jau nebelaiko kaip korupcija.
  Vadinasi, situacija pablogėjo, o ne pagerėjo.
  Tačiau cituoju straipsnį iš balsas.lt:
  ,,Didėjantis bendras gautų skundų, pranešimų skaičius rodo, kad daugėja Lietuvos piliečių, suvokiančių korupcijos keliamą grėsmę ir pasiruošusių veikti, t. y. išreiškiančių paramą ir pasitikėjimą STT kovoje su korupcija“, – teigiama STT veiklos ataskaitoje, kurią antradienį Seime pristatė l. e. p. STT direktorius Aidenas Karpus.“
  Vadinkite mane kuo norite, bet ,,Lietuvos rytas“ teisingai rašė šeštadienio laikraštyje, kad STT prieš Prezidentės atėjimą į valdžią nori pasigerinti ir pasirodyti, kad jos visiškai nereikia reformuoti.
  Melas.
  Dabar manau, kad ten rimtai reikia kažką daryti, jeigu KSI yra pablogėjęs, o STT aukščiausi pareigūnai rimtu veidu sako, kad situacija valstybėje gerėja.

  Ir tas vienintelis, kuris susilaikė, kuris susivokė, susiprotėjo, buvo ne kas kitas, o…Antanas Nedzinskas. Bent jau taip rodo balsavimas.