Taupymas? O kodėl pradedate ne nuo savęs?

…šiandien buvau Santariškėse… senokai jau ten buvau buvęs, bet nelabai kas pasikeitė…

Popierizmo daug, eilėse prie registratūros – daugiau nei 10 žmonių, užrašas „cito“ reiškia, kad patenki pas specialistą maždaug po 15-20 minučių (nes „cito“ yra daug, man paiškino).

Logikos mažai – šeimos gydytojas pirmame aukšte, rentgeno kabinetas – trečiame, bet tenka nušokinėti du ilgus koridorius (kiekvienas madaug po 50-70 metrų) ir dar po to grįžti atgal pas šeimos gydytoją, kad tave pasiųstų pas trautmatologą, esantį ketvirtame aukšte…

Prie traumatologo kabineto eilės nėra, bet traumatologas tikriausiai blogai miegojo… jam nepatinka, kai žmonės sako, kad jiems skauda:)

Bet jie visi vis tiek padaro savo darbą. Gal ne taip greitai, kaip norėtųsi, gal ne taip maloniai, kaip tau atrodo, kad turėtų, bet padaro. Ir nė vienas neprašė jokio vokelio, neatsuko savo balto chalato kišenės, kad į ją ką nors įdėtum, nežiūrėjo su priekaištu akyse kai pasakydavai „ačiū“. Kai kurie (išskyrus traumatologą) net galėdavo pajuokauti…:)

Kodėl aš apie tai kalbu, galite paklausti.

Ogi todėl, kad grįžęs namo ir sėdėdamas prie židinio su labai gražiu baltu plastmasiniu įtvaru ant kojos (jį dariusi ortopedė buvo ir maloni, ir humoro jausmą turėjo, ir paprašyta, jei galima, padaryti įtvarą greičiau, padarė jį labai greitai, bet dėl to ne mažiau kokybiškai) ir ramentais šalia pagalvojau, kad vis tiek viskas pradedama ne nuo to galo.

Turiu galvoje šiandien Seime priimtą sprendimą dėl Seimo nario algų ir išmokų „vokeliuose“. 

8.5 tūkstančio litų „į rankas“ ir dar 3.8 tūkstančio litų veiklos išlaidoms. Čia eiliniam Seimo nariui. Frakcijų komitetų, komisijų pirmininkams, pavaduotojams ir t.t. – bus daugiau.

Galbūt ši suma ir nėra labai didelė, tačiau kaip lyginsi.

Pavyzdžiui, palyginti su gydytojais. Mano kukliomis žiniomis, jų atlyginimai svyruoja apie 2500 litų (čia nekalbu apie rezidentus, slauges, medicinos seseles).

Klausimas lygiai tas pats kaip ir Kainų komisijos atveju: ar tikrai Seimo narių darbas ir 3,5 karto sunkesnis ir atsakingesnis nei gydytojų?

Aš atsakyčiau – ne. Na, geriausiu atveju, kokius pusantro karto… plius kišenpinigiai popieriui ir pieštukams.

Todėl, kai žmonės, kalbantys apie taupymą ir siūlantys visiems tam ruoštis, negali suvokti, kad šiek tiek pataupyti reiktų ir jiems patiems, kažkaip dingsta noras tikėti, kad jie iš viso yra pasirengę taupyti.

Taip pat vis mažiau vilties, kad bus noro keisti situaciją iš esmės. Tai yra, ne atsispiriant nuo esamos situacijos ir ją kosmetiškai dailinant, bet iš esmės peržiūrint visą sistemą ir vertybes, pagal kurias ji buvo kuriama.

Juk žiūrėkit ką jie kaba: mokytojų atlyginimai bus didinami lėčiau nei numatyta, vaiko pinigai bus mokami ne visiems, bet Seimo nariai gaus iš esmės tiek pat.

Tikriausiai ir gydytojai, kultūros darbuotojai, muziejininkai, soacialiniai darbuotojai, pensininkai. 

Nes jie visi jau prie to įprato, nes tokia jau Lietuvoje sistema….

Blogiausia, žinote kas?

Ogi tai, kad norint tą sistemą pakeisti, nepkanka statymų, nutarimų, antikrizinių planų.

Pirmiausia reikia gilių pokyčių galvose. Reikia vertybinio pasikeitimo ir supratimo. Supratimo, kad pripratinus trečdalį Lietuvos žmonių tik egzistuoti ir džiaugtis, kad jie iki šiol sugebėjo išgyventi, nėra laimėjimas.

Ir supratimo, kd ne tik Seimo, Kainų komisijos, ministerijų darbuotojai yra verti premijų už gerą darbą ir atlyginimo, kuris leidžia gyventi, o ne egzistuoti.

Būtent tokio supratimo Lietuvoje, atrodo, labiausiai ir trūksta.

(25 balsų, vidurkis: 4,52 iš 5)
Loading...