Taupymas? O kodėl pradedate ne nuo savęs?

…šiandien buvau Santariškėse… senokai jau ten buvau buvęs, bet nelabai kas pasikeitė…

Popierizmo daug, eilėse prie registratūros – daugiau nei 10 žmonių, užrašas „cito“ reiškia, kad patenki pas specialistą maždaug po 15-20 minučių (nes „cito“ yra daug, man paiškino).

Logikos mažai – šeimos gydytojas pirmame aukšte, rentgeno kabinetas – trečiame, bet tenka nušokinėti du ilgus koridorius (kiekvienas madaug po 50-70 metrų) ir dar po to grįžti atgal pas šeimos gydytoją, kad tave pasiųstų pas trautmatologą, esantį ketvirtame aukšte…

Prie traumatologo kabineto eilės nėra, bet traumatologas tikriausiai blogai miegojo… jam nepatinka, kai žmonės sako, kad jiems skauda:)

Bet jie visi vis tiek padaro savo darbą. Gal ne taip greitai, kaip norėtųsi, gal ne taip maloniai, kaip tau atrodo, kad turėtų, bet padaro. Ir nė vienas neprašė jokio vokelio, neatsuko savo balto chalato kišenės, kad į ją ką nors įdėtum, nežiūrėjo su priekaištu akyse kai pasakydavai „ačiū“. Kai kurie (išskyrus traumatologą) net galėdavo pajuokauti…:)

Kodėl aš apie tai kalbu, galite paklausti.

Ogi todėl, kad grįžęs namo ir sėdėdamas prie židinio su labai gražiu baltu plastmasiniu įtvaru ant kojos (jį dariusi ortopedė buvo ir maloni, ir humoro jausmą turėjo, ir paprašyta, jei galima, padaryti įtvarą greičiau, padarė jį labai greitai, bet dėl to ne mažiau kokybiškai) ir ramentais šalia pagalvojau, kad vis tiek viskas pradedama ne nuo to galo.

Turiu galvoje šiandien Seime priimtą sprendimą dėl Seimo nario algų ir išmokų „vokeliuose“. 

8.5 tūkstančio litų „į rankas“ ir dar 3.8 tūkstančio litų veiklos išlaidoms. Čia eiliniam Seimo nariui. Frakcijų komitetų, komisijų pirmininkams, pavaduotojams ir t.t. – bus daugiau.

Galbūt ši suma ir nėra labai didelė, tačiau kaip lyginsi.

Pavyzdžiui, palyginti su gydytojais. Mano kukliomis žiniomis, jų atlyginimai svyruoja apie 2500 litų (čia nekalbu apie rezidentus, slauges, medicinos seseles).

Klausimas lygiai tas pats kaip ir Kainų komisijos atveju: ar tikrai Seimo narių darbas ir 3,5 karto sunkesnis ir atsakingesnis nei gydytojų?

Aš atsakyčiau – ne. Na, geriausiu atveju, kokius pusantro karto… plius kišenpinigiai popieriui ir pieštukams.

Todėl, kai žmonės, kalbantys apie taupymą ir siūlantys visiems tam ruoštis, negali suvokti, kad šiek tiek pataupyti reiktų ir jiems patiems, kažkaip dingsta noras tikėti, kad jie iš viso yra pasirengę taupyti.

Taip pat vis mažiau vilties, kad bus noro keisti situaciją iš esmės. Tai yra, ne atsispiriant nuo esamos situacijos ir ją kosmetiškai dailinant, bet iš esmės peržiūrint visą sistemą ir vertybes, pagal kurias ji buvo kuriama.

Juk žiūrėkit ką jie kaba: mokytojų atlyginimai bus didinami lėčiau nei numatyta, vaiko pinigai bus mokami ne visiems, bet Seimo nariai gaus iš esmės tiek pat.

Tikriausiai ir gydytojai, kultūros darbuotojai, muziejininkai, soacialiniai darbuotojai, pensininkai. 

Nes jie visi jau prie to įprato, nes tokia jau Lietuvoje sistema….

Blogiausia, žinote kas?

Ogi tai, kad norint tą sistemą pakeisti, nepkanka statymų, nutarimų, antikrizinių planų.

Pirmiausia reikia gilių pokyčių galvose. Reikia vertybinio pasikeitimo ir supratimo. Supratimo, kad pripratinus trečdalį Lietuvos žmonių tik egzistuoti ir džiaugtis, kad jie iki šiol sugebėjo išgyventi, nėra laimėjimas.

Ir supratimo, kd ne tik Seimo, Kainų komisijos, ministerijų darbuotojai yra verti premijų už gerą darbą ir atlyginimo, kuris leidžia gyventi, o ne egzistuoti.

Būtent tokio supratimo Lietuvoje, atrodo, labiausiai ir trūksta.

(25 balsų, vidurkis: 4,52 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Artūrai,

  norėčiau paprieštarauti vienam teiginiui: Seimo nario darbas yra ne ką atsakingesnis nei gytytojo, mokytojo ir pan.

  Kategoriškai nesutinku su tokiu požiūriu: Seimo nariai lemia visų gyventojų gyvenimą. Kokia tai realybė įsitikinsime jau nuo sausio 1 mokėdami kitokį PVM mokestį, gaudami didesnius (o kaip ten su autorinėm?) atlyginimus. Visų šalies gyventojų likimą sprendžiantiems žmonėms reikia negailėti pinigų. Galima palyginti, jog Vilniuje dirbantys tokios kompetencijos, kokios turėtų būti Seimo narys, darbuotojai jau dabar uždirba gerokai virš 10 000 litų. Tad mes norime, jog dirbtų pigiai ir gerai? O gal idėjininkų ieškom? Aš vistiek manau, jog profesionalai už mėgėjus ir idėjininkus yra geriau.

 • Anonimas

  sveiks autoriau, pastaruoju metu seku tamstos straipsnius ir bandau suvokti, kieno ausys iš už nugaros kyšo. kol kas dar neaišku, bet būsiu maloniai nustebintas, jei pagaliau tarp žurnaliūgų, atsiras žmogus su savo nuomone. pastarieji tamstos ese, apie senelį,gydytoją,kuris be kyšio tamstai langetę išlanksto truputį per daug didaktiški, bet mums runkeliams, gal to labiausiai ir reikia. kad pagaliau nusimestume tą baudžiauninko jungą, velkamą pastaruosius 6-700m. bet dėl seimo nario algų iš principo su jumis nesutinku. turime tik 141, ir manau,kad jie turėtų gauti, kad ir 10-15000. bet šalia geros algos, turėtų būti ir tikra atsakomybė. jūs puikiai pasirodėte kuriant leo, kritikavote aferą,bet trūko paprasto aiškumo. paaiškinimo man suprantama kalba, o kas ten blogai?, kam tai naudinga?, ir kas iš to uždirbs? įvardyti pavojinga, užtąsys po teismus, bet jei jau ryžaisi, vardan tos, eik iki galo, net jei jis bus tavo paties. sėkmės

 • mano visiškai subjektyvia nuomone, atlyginimas yra tiesioginė atsakomybės išraiška. daugiau atsakomybės – didesnis atlyginimas.

  kokia slaugės atsakomybė? 5-10 ligonių? kokia Seimo nario atsakomybė? 1/141 kiekvieno įstatymo. kokia vieno įstatymo įtaka? *3,5 mln. piliečių. lyginti su 5-10 sunku.

  versle analogija dar paprastesnė – už ką darbuotojas atsako? už pardavimus? kiek parduoda? 10 Lt? 10 tūkst. Lt? 100 tūkst. Lt? atitinkamai ir atlyginimas

  aš matau esminę valstybės tarnyboje dirbančių kokybiško darbo skylę – nėra motyvuojama pagal atsakomybės laipsnį, todėl niekada koks nors super-vadybininkas neis sąžiningai dirbti į valstybės tarnybą. nes atsakomybė nelygi atlygiui. o juk iš piliečių pusės būtų buvę pvz. sumokėti +100 mln. Lt už kokybišką Elektros energetikos įstatymo parengimą ir priėmimą, nei kad priimti jį tokį 2004-aisiais, kad paskui nuostolis būtų keleriopai (ar net keliasdešimt) kartų didesnis dėl korupcinių sąlygų VST veiklai.

 • Žinote ką kolegos, ir aš su Jumis nesutiksiu. Aš manau, kad būtent mokytojo ir gydytojo darbas ne mažiau atsakingas nei Seimo nario. Tik jo negalima taip paprastai ir greitai įvertinti. Nes dauguma atveju pasekmės pasijaučia ne visai tiesiogiai ir per gana ilgą laiką. Ypač kalbant apie mokytojus.

  Ir dauguma šiandienos problemų būtent ir yra susiję su tuo, kad iki šiol nesugebame įvertinti, kokia iš tikrųjų yra mokytojų atsakomybė.

 • Anonimas

  Palaikau Artūrą: taupymas visiems, tik ne man – vien šios formulės užtenka deramai įvertinti judesius. Su atsakomebės išmatavimais seksis sudėtingiau.

 • Anonimas

  Akivaizdu, jog Seimo narių atsakomybę ir reikšmę įrodo jau vien tai, koks dėmesys Seimo nariams skiriamas žiniasklaidoje, visuomenėje. Jei gydytojas gali lemti 100 žmonių likimą per sveikatos prizmę, Seimo narys lems likimą kokių 25 tūkstančių žmonių bene visuose gyvenimo klausimuose.

  Apskritai, tai aš norėčiau, jog mano interesams atstovautų profesionalūs, daug žinių turintys specialistai, uždirbantys bent jau konkrencingus atlyginimus. Bet matau daugeliui geriau, jog Seimo nariai būtų nedzinskai ir dzegucienės, bet svarbu, kad jie uždirbtų nedaug.

  Beje, lyrinis nukrypimas… Viena pagrindinių VP grupės iškilimo priežasčių buvo tai, jog verslo plėtrai jie samdėsi geriausius sričių specialistus – konsultantus. Kaip manote, o valstybės reikaluose galioja kiti dėsniai? Galima pigiai ir protingai?

 • Anonimas

  Viena pagrindinių VP iškilimo priežasčių buvo neregėtas įžūlumas skriausti visus likusius.

  Šiuo metu seimūnai atlyginimais nesiskundžia: kaip tai įtakoja ar įtakojo šių renkamų atstovų kompetenciją? Nereikia išsigalvoti nesamos įtakos. Turi būti atlyginta teisingai – taip, tačiau kai ateina sunkūs laikai, galima ir savo įnašą padaryti iki galimybės visiems būti atlygintais geriau.

 • Anonimas

  Justinai M,
  I. Degutienė 20 metų dirbo medike, daugiau nei 10 metų politikoje, tad su Nedzinsku jokiomis prasmėmis lygiagretinti nevertėtų…

  Ir taip, tokių konsultantų, kurie sumaniai konsultuotų kaip geriau nusukti 76 milijonus PVM, seime ir sąžiningame versle tikrai nereikia; na, nesinori…

 • Anonimas

  jie klounai,zmones juos rinko.Kiek metu pagaliau praeis,kad neberinktu situ vagiu i seima????

 • Anonimas

  Liutaurui,
  maža pastabėlė
  pats rašai:kokia slaugės atsakomybė? 5-10 ligonių?

  Nori pasakyti, kad yra daug tokios prabangos?!

 • Anonimas

  O čia tai tikra teisybė dėl mokytojų. Jeigu tais laikais, kai pirmą kartą veržėmės diržus, būtume neveržę jų ant švietimo ir mokytojo profesiją išlaikę garbingame lygyje, tai dabar prie valstybės vairo stotų išmanantys ir atsakingi tautos atstovai. O dabar ir šitie toliau savo tvoros nemato ir nenori matyti. Kaip sakoma, po manęs nors ir tvanas.

 • Anonimas

  Liutaurui: Sorry, bet tavo skaičiavimai kažkokie nelogiški. Išeitų taip, kad būdamas tos neprestižinės specialybės aukštumoje(pvz. gydytojo ar mokytojo) niekada neprilygsi Antanui. Kardiologas, persodinęs pvz.semo nariui širdį, vis tiek nusipelno pagal tave tik apgailėtinų kelių tūkstančių, nes jis paprasčiausiai nekuria įstatymų.

 • Anonimas

  Oi kaip visi neteisūs dėl gydytojų atsakomybės. Na pasvarstykime patys. Tegul jis būna atsakingas nors ir už vieną žmogų. Rodos menkniekis – bet jei tas vienas žmogus esi tu ar tavo sergantis vaikas tau neatrodys kad gydytojas gali būti neatsakingas šiuo atveju.

 • Anonimas

  visiems kalbantiems apie tai kad atlyginimai seimo nariams per mazi ir turetumeme moketi tiek kiek privataus sektoriaus profesionalams, siulyciau paziureti seimo nariu sarasha, kuriame tikru profesionalu atrasite ne daugiau nei 10% (beje sedejimas seime kelias kadencijas nerea profesionalumo rodiklis). o ar savo versle moketumete toki pat didziuli atlyginima tik pradejusiam dirbti studentui (kuriu atitikmuo yra nemazai nauju seimo nariu)? as sutikciau su dideliu seimo nario atlyginimu jei butu samdomi tikri profesionalai. o dabar seimunus renka liaudis, kuriai deja zmogaus zinomumas daug svarbesnis nei profesiinalumas. tuo galejome isitikinti ir shiuose rinkimuose. Todel ir gaunasi kad daugybe diletantu gauna milziniska atlyginima kurio jie neverti

 • Anonimas

  Visiskai pritariu Arturui. Vis linksniuojama ta didele seimo nario atsakomybe. Problema ta, kad bunant seimo nariu tos atsakomybes praktiskai nera. Pvz priimtas tik mazai grupelei zmoniu tinkamas ir likusius tiesiog apiplesiantis istatymas (leo ir t.t.). Jeigu tarkim butu veliau pripazinta kad tas istatymas netinkamas priestarauja konstitucijai ir pan. Ar butu nors vienas seimo narys patrauktas atsakomyben? tikrai ne. O dabar gydytojo atzvilgiu, jeigu nustatoma, kad gydytojas pasielge blogai ir del to buvo suzalotas ar netgi zuvo zmogus, gydytojui gresia sankcijos. Precednetu, kai gydytojai, policininkai nukentejo del ne visai tinkamo savio pareigos atlikimo yra ir ne vienas. Kiek yra patrauktu atsakomyben seimo nariu del to, kad priimtas netikes istatymas, issvaistytos lesos? ne vieno.

 • Anonimas

  Kai samdai žmogų, kad jis tau dirbtų tai atlyginimas būna to darbo įvertinimas. tai kaip čia dabar išeina. Per rinkimus visi su kostiumiukais, šlypsiukais, šypsenėlem, savo išmanymą deklaruoja. Pas kiekvieną pilietį kaip pas direktorių: priimk mane aš tau dirbsiu. Konkursas baigėsi pasikeitė ir požiūrįs. O kodėl nepateikus sąrašiuko apklausai, kur galėtume nurodyti kiek ir kuriam mes norim mokėti?

 • Anonimas

  Pritariu Autoriui.
  manyciau, komentatoriu lyginimas valdzios su privaciomis strukturomis yra klaidingas. specialistai gaunantys minetus tukstancius yra kruopsciai atrenkami, ju darbas stebimas, rezultatai vertinami. joks vadybininkas negaus tu pinigu, jeigu nebus naudingas imonei ar organizacijai. juo labiau, jei tie rezultatai netenkins – jis bus isspirtas. kaip gi mes su Jumis isspirsim seimo nari? na geriausiu atveju po 4 metu jo neperrinkdami. prie viso to, dar ismokesim tam netikeliui kompensacija, na o valdinikeli tula tai isvis neisivaiduoju kaip isspirsim. apie kokia atsakomybe snekat , Ponai? ar girdejot kad kas uz ka valdzioj butu nubaustas? visais lygiais – nuo „leo’u „ir „naftu“ iki prisrebusiu vodkos uiformuotu vaiku traiskytoju.
  dabartinis seimo elgesys yra absoliutus pasityciojimas is liaudies. as manau, kad arteja tas momentas, kai privalesim eit visi prie to seimo ir rodyt savo nepasitenkinima. tai yra vienintele iseitis, nes kitaip paprasciausiai nieks nevyks. musu visuomene per silpnai issivysciusi, kad galetu generuoti valdzia, kuri dirbtu tik visuomenes interesui. taigi, kol zmones laikysis pasyviai, viesuomenes intereso sudedamoji valdzios veiksmuose tik nyks… taip kad ruoskit trispalves, guasa ir vatmano lakstus, rasysim plakatus ir eisim i gatves :-)))

 • Anonimas

  Arturai,kiek galima tom smulkmenom uzsiimineti?ne tame esme yra,tegu jie tas algas pasidaro nors ir po 50000 i menesi bet pradeda atsakingai dirbti visuomenes labui,tuomet priimti sprendimai sutaupys nei 1 ar 10 milijonu,o milijardus,butu zenkliai pagerinta gyvenimo kokybe.o tas milijonas sen ar ten,dideles reiksmes nedaro.nebukim tokie smulkmeniski kai aplink tiek daug zymiai svarbesniu dalyku

 • Anonimas

  manau,kad kalbėti apie seimo nario atsakomybę galima ilgai ir nuobodžiai,tik tai yra absoliučiai bergždžias reikalas.Apie atlyginimą – tas pats.Aišku tik viena,kad,naudojant kovos su „vokeliais“lozungą, buvo eilinį kartą pakelti seimo narių ir kt.atlyginimai.Toliau per šią kadenciją augs kanc.ir kt.išlaidų kompensavimo priemokos,juolab KT nutarimas tai leidžia.Mechanizmas paprastas kaip du kart du,o ir Kubilius visus priekaištus atrems,kad jis čia niekuo dėtas(atsiras pora narių iš TPP viešai skirsiančių dalį atlyginimo vaikų namams).Iš esmės šis veiksmas tik parodo tikrąjį valdžios požiūrį į elektoratą,kuriam reikia tik akis dumti ir pūsti miglą.Kodėl niekas seime iš dabartinės naujosios daugumos(išskyrus Razmą)nepaprieštaravo,kad gal ne laikas?Vėl žiūrėsime į beprasmes medikų(kuriems finansavimas iš esmės yra mažinamas),pedagogų(patikėjusių ilgalaikiais algų kėlimo grafikais),policininkų,bibliotekininkų,ž.ū. manifestacijas per TV.Tokia ta ir seimo nario atsakomybė – nueit prie mitinguotojų ir paverkt su jais(jei esi opozicijoje)arba steibelytis į juos per seimo langus tyliai kikenant.

 • Anonimas

  @Linas, kaip gerai viską iš anskto žinoti, ar ne?
  Klausimas tik, kuo čia dėtas Kubilius, TPP ir nauja seimo kadencija.

 • Anonimas

  Gal tuo, kad tikrai nemaza dalis naujuju seimunu, su tuo paciu Kubiliumi priesakyje balsavo uz padidinima.

 • Anonimas

  būtent

 • Bėdų bėda yra vargana ir apgailėtina švietimo sistema.
  Valstybė klestės tik tada kai ją valdys, joje verslaus ir darbuosis ženkliai didesnis, nei yra dabar, išprususių, išsilavinusių (ne tik ant popieriaus) žmonių skaičius. Dabar užburtas ratas. Gerų pedagogų nėra, nes: tai ne prestižas, maži atlyginimai arba emigracija, darbas užsienyje. Nėra gerų pedagogų – nėra gerų mokinių, studentų. Nėra jų – nėra Lietuvos ateities.
  Jokios priemonės, pilietinės akcijos, jokie mokesčių, akcizų didinimai, mažinimai ir kiti reikalai nesutvarkys gyvenimo Lietuvoje. Tai blefas! Tik vienintelis tautos genofondo IQ ir išminties gerinimas gali užtikrinti geresnį gyvenimą ateityje mums ir mūsų vaikams. Tai įmanoma pasiekti tik vienu atveju – skiriant kaip minimum 3,5 karto didesnį dėmesį ir finansavimą ne savo kišenei, o švietimo sistemai. Kol taip nebus dar ilgus dešimtmečiu, šimtmečius ir tūkstanmečius klamposim korupcijos, melo, veidmainystės, nusikaltimų ir depresijos liūne. Tokia šiandien yra Lietuva. Deja geresnio gyvenimo prošvaisčių naujai išrinktoje valdžioje kol kas nėra… Laukia dar 4 metai to paties…

 • Anonimas

  Kuo toliau tuo labiau mano svajos apie emigracija galvoja ryskeja. Na prie esmes. Labai nuliudino toks ju poelgis, kaip minejo Linas net neverta kalbeti apie atsakomybe ir panasius dalykus, nes seimo nario galvoje tam vietos nepalikta. Net nezinau ka ir siuo klausimu pakomentuoti gal eiti kampe paverkti? Bet mane vis kankina klausimas kada plys lietuvio kantrybe iki radikaliu permainu.

 • Visu pirma tai linkiu kuo greiciau pasveikt!
  Kalbant apie medikus, vakar palaidojom mociute, o kol gulejo ligonineje nereikejo jokiu vokeliu, visas personalas, medikai labai gerai rupinosi. Mano mamyte jau 30m dirba medike, ir tikrai vienai seselei tenka ne 5-10 ligoniu, o daugiau. Atsakomybe didziule, atlieka ir gydytojo ir seseles darbus, o atlyginimas mazesnis nei mokytojo. Butu juokinga jei nebutu graudu, beja labai sutinku su bevardzio komentaru, viskas labai taikliai pasakyta.

 • Anonimas

  Ar seimo nario darbas sunkesnis, ar ne – ginčytinas klausimas, bet mažiau atsakingas – tikrai, ypač už gydytojo, statybininko ir pan.
  (atsakingas – atsakantis už pasekmes (rezultatus) :).

 • Anonimas

  Jei parlamentarai dirbtų kokybiškai, tai suprantu, kad verta tokius atlyginimus gauti. tačiau mes matome kiek įsisenėjusių problemų kurios nėra spręndžiamos, o dažnai įstatymais tik sukuriamos naujos. todėl sutinku su Raču, kad mokytojai gaudami 10 kartų mažesnį atlyginimą padaro daug naudingesnį darbą nei parlamentarai, o jei ir nepadaro tai bent nekenkia. ir Račas labai teisingai pasakė- Lietuvos žmonės įpratę tik egzistuoti, o politikai įpratę manyti, kad taip ir turi būti, kogi lietuviui daugiau reikia- padirbai, pavalgei, televizorių pažiūrėjai ir užtenka. apie geresnį būstą, automobilį, studijas universitete nė nesvajok- būsi per daug suprantantis neisi balsuot už mane. Man tik viena nesuvokiama- kad tokios nesamonės gali vykti šalyje, kuri buvo verta tapti ES nare. Arba aš klystu idealizuodamas ES. Lietuvoje valdininkai turi tarybinių laikų valdininko statusą. eilinėm problemom seniūnijose ar savivaldybėse spręsti nepakanka gyventojo kreipimosi. jei jis kreipsis bus ignoruojamas. tačiau jei gyventojo vardu kreipiasi seimo narys, seniūnijoje prasideda gyventojo teisėtų interesų atstovavimas. tai gal už tai verta mokėti didesnes algas seimo nariams?:-)))))

 • >Vytautas. Pilnai sutinku su Jūsų nuomone ir man atrodo, kad darbą galima įvertinti matematiškai. Kažkur skaičiau kaškokio ekonomisto aiškinimą, kad kvalifikuoto (pvz. profesoriaus)atlyginimas negali būti didesnis nei 25 procentai nuo iš jo darbo gauto pelno. Pvz. Automobilių variklių remontuotojas atremontuoja variklį kurio naujo kaina 14000. Atremontuotas variklis tarnaus perpus mažiau. Užsakovas tai įvertins 7000. Detalės kainavo 500, o atlyginimas remontininkui 1000. Štai ir profesoriškas atlyginimas. Jei seimo nario atlyginimas 10000, tai jo darbas turi duoti visuomenei naudos 40000. Negaila. Jei seimo nariai priims įstatymą kuris per mėnesį atneš naudos 564000000, tegul pasidalina sau 141000000, tai yra po vieną miljoną. Negaila nes tai būtu uždirbti, o negauti pinigai. Blogiausiai yra tai kad seimo nariai padaro valstybei (tai yra mums piliečiams) miljoninius nuotolius(pvz Alytos , Mažeikių naftos privatizavimai) ir už tai dar gauna atlyginimus. Gal aš klystu, nežinau?

 • Anonimas

  bn,
  visai gerai skaičiuoti atlyginimą lyginant jį su sukuriama verte. Bet iškart susiduriama su kita bėda, kurios ekonomistai ir iš principo nėra išsprendę: kaip įvertinti vertę, kurią sukuria koks nors mokytojas, išmokydamas 20 vaikų (sakykim beveik visą klasę) būti pilietiškais žmonėmis, kultūringais ir atsakingais piliečiais, kurie kurs Lietuvos gerovę, taip pat nežudys, neplėš ir nesės už vairo išgėrę? Akivaizdu, jog didžios dalies efektų neįmanoma ne tik kad įvertinti, bet ir „pagauti“ ir priskirti būtent tam mokytojui. O tas meistras, sutvarkęs variklį, galbūt sutaupys vairuotojui šalia visko keliolika litrų tepalo, kurį variklis leido? Kas įvertins poveikį gamtai? Atsakymas šiuo atveju tėra toks, jog dalis sukurtos vertės liks neįvertinta bet kokiu atveju, arba bus pervertinta :)

  Bet ką aš šiuo komentaru norėčiau pastebėti, tai liūdną kitą tiesą. Galbūt sau šiek tiek ir prieštarausiu (nes pasakiau, jog Seimo nariams reikėtų algas kelti, bet reikėjo paminėti, jog ir Seimo narius įsivaizduoju kitokius), bet atlyginimų kėlimas ar mažinimas, mokslas tai seniai įrodęs, ilgu laikotarpiu beveik niekaip neįtakoja darbo kokybės. Taip, žmogus, pakėlus jam atlyginimą, gali kelias dienas/savaites/mėnesius būti labiau motyvuotas padaryti darbus gerai, bet aš tikrai netikiu, jog padvigubinus algas mokytojams jie staiga imtų dirbti geriau ir tai išsilaikytų ilgai. Tačiau vyr. finansininkas visgi turi įmonėse uždirbti pakankamai daug, kad nekiltų pagunda perkant naują automobilį ar kitą didesnį pirkinį su pardavėju pasidalinti maržą, ar ne? Tas pats galioja ir Seimo nariams: galbūt tos vertės tokie, kokie yra Seimo nariai, ir nesukuria daug (oh well, turbūt nesukuria išvis), bet manau, jog turi būti jiems užtikrinimas bent toks atlyginimas, jog nekeltų didelių klausimų kaip išsilaikyti reprezentatyviai ir negalvoti apie pinigų prisidurimą, nes… Perdaug mes mokam už jų klaidas, o jų atlyginimai valstybės mastu kainuoja labai nedaug.

 • Anonimas

  o kiek buvo nuteista seimo narių už valstybės lėšų švaistymą? Pusė giminės subėga dirbti į valdžią. Kokia pas juos gali būti atsakomybė. Nebent dar turi vienas kitas kažkiek sąžinės.

 • Anonimas

  ir dar noriu pareplikuoti anksčiau išsakytom mintims apie seimunu algas, neva jiems reikia mokėti daugiau, jog nesusigundytų kyšiais ar pan. Bet argi taip reikia su tuo kovoti. Tai nesudarykim tam salygu ir nereiks ieškoti kyšininkų. Paprasčiausias pavyzdys su NT: dabar tokia sukurta sistema, jog norint ją greičiau praeiti tereikia sumokėti kam nors į kišenę. Argi tai normalu?

 • > Justinas M. Ačiu. Dėja Jūs Teisus!

 • Anonimas

  ir dar, del seimo nariu atlyginimo. bala nemate tuos 10000 ar 15000 Lt per menesi. Tikrai geras specialistas, baiges mokslus uzsienyje, turintis afigiena patirti panasiai tiek ir kainuoja. O musu seimunai? sprendziant pagal ju veiksmus, nezino net pagrindiniu makroekonomikos taisykliu. as nesuprantu, kodel is musu kiseniu yra mokamas 10000 ir daugiau atlyginimas per menesi nekvalifikuotam specialistui? Ir kodel chirurgas turi mokytis n metu, kad gautu 2500 lt atlyginima?
  ir pabaigai.. kokius „specialistus“ issirinkom matosi pagal ju siuloma antikrizini plana.. net plaukai piestu stojasi…

 • Anonimas

  Na teise buti isrinktam i Lietuvos valdzios institucijas turi kiekvienas Lietuvos pilietis. keista tik kad seimo nariui netaikoma issilavinimo cenzura- nebutina tureti aukstaji issilavinima norint kandidatuoti ir buti isrinktam i LRS. per siuos seimo rinkimus dalyvavau vienos kandidates i seima rinkimu stabe. ji samdesi reklamos ir ivaizdzio kurimo agentura, turejo asmenini patareja siuo klausimu. visos priemones, kuriu buvo imtasi, mano giliu isitikinimu, galejo paveikti tik visiskai bukus, kritiskai nemastancius zmones. nes manes visokie triukai, bandymai prisibrauti iki pasamones neveikia, visa tai vercia vemti. bet nustebau, kad tos priemones veikia. zmones isimyli kandidatus, mato juose savo vaikystes didvyrius, sexo gigantus, seimos zmones, valstybes gelbetojus. jie aklai tiki jais. bet nieko cia keisto, realybes sou laidu kiekis per tv tik irodo ko reikia zmonems, juk viskas orientuota i paklausos tenkinima- nebutu paklausos, nebutu tokiu susiktu tv laidu ir tokiu kandidatu i seima uz kuriuos zmones balsuoja. kazka pakeisti gali parlamentiniu partiju lyderiai dirbdami konstruktyviai. taciau kol kas jiems paranku tureti tokius rinkejus, kurie mielai leidziasi, kad butu zaidziama ju jausmais. Lietuvoje nera nei desines pakraipos, nei kaires, nei centro pakraipos partiju esmine sio zodzio prasme. visos partijos yra populistines. daznai vadinamos populistinemis dirba konstruktyviau uz tradicines. kaip eiliniam zmogui, kuris masto kritiskai, taciau neturi svertu keisti padeties politikos virsunese prisiversti balsuoti per rinkimus? pirma, nera uz ka balsuoti. antra, tokiu kritiskai mastanciu yra mazuma, o demokratijoje laimi dauguma. kartais apima noras issikelti gyventi i kita visuomene:-)