Į Lietuvą atėjo šventė…nors apsiverk

Šiandien važiuodamas į darbą klausiausi radijo ir per žinias iškiliu tonu buvo paskelbta, kad jau nuo šiandien visi Lietuvos piliečiai galės sužinoti, kokias alga gauna valstybės tarnautojai.

Šia žinią girdėjau ir vakar ir prieš savaitę ir prieš tris – vienu metu atrodė, kad tai bene svarbiausia mėnesio naujiena.

Nejučia pagalvojau: iki ko prisigyvenome, kad turime džiaugtis, kad mums leido žinoti, kiek mes patys mokame tiems, kurie mums tarnauja…

Beje, tų algų taip greitai nesužinosime. Šiandien kai kas jau pabandė – paaiškėjo, kad prašymus reikia siųsti raštu, tad geriausiu atveju algos bus pradėtos skelbti maždaug rugpjūčio viduryje.

Bet ar iš tikrųjų tam reikėjo specialaus įstatymo?

O gal ateityje reikės įstatymo, nurodančio, kad valstybės tarnautojas neturi imti kyšių, negerti ir dirbti?…

(6 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Norvegijoje būna dviejų savaičių laikotarpis vieną kartą per metus, kada žmonės (net ir mes, lietuviai) gali pažiūrėti bet kurio Norvegijos piliečio oficialias pajamas. Tai jie gali padaryti internetu.

 • Niekada nedariau problemos iš to, kad kažkas žino mano algą. Tiesą sakant, niekada jos nelaikiau paslaptimi. Blogiausia, kad darbdaviai liepia niekam nepasakoti ir net liepia pasirašyti sutartis. O apie valstybės darbuotojus – jų alga privalo būti vieša be jokių specialių užklausimų. Žmonės bijo patys savęs ir abejoju ar kas galėtų protingai atsakyti kodėl.

 • Ne tik valdininkams reikėtų įstatymų ,,nevok“, ,,nežudyk“,,,nesvetimoteriuk“…
  Kaip visada, lietuviški įstatymai yra subtilūs. Viešins ne pajamas, bet algą :) Ot pokštininkai :D
  Beje, pokštininkai ir tie, kurie džiaugiasi, kad dabar žinos, kiek kas gauna :D

 • Anonimas

  Na, gerai, tiek to – paminkime žmogaus teisę į šiokį tokį privatumą. Gerai, žinokite, kiek mokate savo tarnams. Bet… o kur lygybė prieš įstatymą? Pasekime Norvegijos pavyzdžiu, kurį minėjo Augustas – tada, bent jau, visi vienodai būsim pakišti po padidinamuoju stiklu :)

  Pasivadinau valstybės tarnautoja ir jaučiu kažkokį kirminą… lyg būčiau antrarūšė…

 • Anonimas

  Girdėjau, kad kadaise kaip mat buvo atleistas Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas, neapgalvotai leptelėjęs, jog visuotiniam pajamų deklaravimui įgyvendinti techninės galimybės jau yra. Dabar gi apie visuotinį pajamų deklaravimą net žiniaklaida nebeužsimena ;)