Dangus griūva!!! Per pigu…

Įsivaizduokite vaizdelį: ateinate rytą į kokią XXX „Maximą“… Žiūrite ir matote: litras pieno kainuoja 1,20 lito, duona – 1,45, kilogramas kiualienos nugarinės – 6,50 lito, bulvių kilogramas – 0,69 lito, o butelis „Švyturio balto“ alaus – 1,62 lito.

Įtartina, ar ne?  Juk viskas turėtų būti brangiau. Juk mums kasdien aiškina, kad tie vargšai prekybininkai nieko neuždirba ir kad jų pelno maržos vos viršija kokius 2- procentus.

Pardavinėdami už aukščiau minėtas kainas jie juk neišgyventų…

Žodžiu, nieko neperkate, nes jums baisu.

Užsiimate akis ir šaukdamas, jog taip negali būti puolate lauk ir skambinate į „Respublikos“ redakciją ir Lietuvos nacionalinę televiziją, ragindamas juos kuo greičiau ko nors imtis.

Antraip „Maxima“ subankrutuos…

Na gerai jau gerai, ne „Maxima“ ten buvo

„Rimi“. Arba „Norfa“.

Arba iš viso ne parduotuvė, o statybos įmonė.

Viena iš tų, kurios dalyvavo konkurse statyti Santariškių klinikų akušerijos ir chirurgijos korpusą.

 Įsivaizduojate, to korpuso statyba turėjo kainuoti ne mažiau nei 100 milijonų litų pagal Turto banko specialistus ir apie 200 milijonų litų pagal projektuotojus.

Bet atsitiko neįtikėtinas dalykas – net penkios bendrovės ėmė ir pasiūlė kainas, kurios du arba net keturis kartis mažesnės nei buvo planuota…

O planavo juk rimti žmonės – konkursą tai rengia valstybė. Ir statybos bus vykdomos valstybės pinigais…

Protingi žmonės sako, kad taip negali būti. Na, pavyzdžiui, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas Robertas Dargis:

Tai – akivaizdus blefas. Konkursuose pateikiamos protu nesuvokiamos kainos.

Pastaruoju metu visos statybų bendrovės dalyvauja dešimtyse viešųjų konkursų ir visur ryškėja labai pavojinga tendencija – kažkas žada projektus įgyvendinti nerealiai pigiai.

Negali netikėti, ar ne. Juk ne šiaip žmogus iš gatvės kalba… Žinovas, taip sakant. Ir ne koks naujokas statybų versle – juk šiaip ar taip vienos didžiausių nekilnojamojo turto plėtros bendrovių generalinis direktorius…

Man tik įdomu, ar „Eika“ taip pat dalyvavo šitame konkurse?

Ir dar įdomu, kas Aplinkos ministerijoje rengia kainų ir darbų normatyvų rinkinius, kuriais remiantis rengiamos objektų, statomų valstybės lėšomis, projektų sąmatos…

Norėčiau pamatyti, kur jie gyvena, kuo važinėja ir kur atostogauja…

Beje, tame konkurse, kurį šiandien išsamiai aprašo „Lietuvos rytas“, dalyvauja ir „Merko statyba“…

Įdomu, kas laimės?

Ir įsivaizduokite, kas bus, jei valstybė vis dėlto sutiks, kad Santariškių korpusas būtų statomas už du kartus mažesnę kainą nei buvo planuota…

O dar sako, kad krizė – tai blogai…

(12 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...