„Žurnalisto tyrimas“ apie energetikos sektorių

Šiandien per LTV laida „Žurnalisto tyrimas“ bandys aiškintis, kas vyksta Lietuvos energetikos sektoriuje.

Man atrodo, kad gali būti visai įdomu.

Nes man pasirodė, kad tai buvo vienas iš tų pastaruoju metu labai retų atvejų, kai žurnalistė klausė norėdama išsiaiškinti, o ne laukdama patvirtinimo savo iš anksto suformuluotai išvadai ar tiesiog gerai skambančios citatos reportažui pailiustruoti.  

Viena ausimi girdėjau, kad tarp pasisakančiųjų bus ir R.Kuodis.

„Žurnalisto tyrimo“ pradžia – 19.45.

(2 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • kirvis

  nuo kada Kuodis tapo energetikos ekspertu?jis galetu nebent finansini projekto pagrystuma pakomentuoti,ir tai jei turetu skaicius,bet speju tokiu skaiciu aplamai nera

 • Aras

  Gaila, bet šiandien „Akistatos“ diena, tad 19.40 visa Lietuva prilipusi prie žydrųjų ekranų toliau stebės analizuojamą pedofilijos bylos medžiagą.

  • J. naivusis

   O 19.40 – FTB. Ten irgi kokia aktualija – apie vagilką arba puskvaišę viešbučio savininkę. O gal net apie seimūną, kuriam tikrai vertėtų pasikeisti antrąją pavardės raidę. Į „ū“.

  • Skaitytojas

   violetinė masinė psichozė po truputį slūgsta, bet tuoj prasidės verksminga išdrėbtos iš pareigų ex teisėjos Venckienės rinkiminė kampanija.

   Ją trumpam turėtų nustelbti naujausias bestseleris „Irma vagilė ar tik viešųjų ryšių akcija?“ su keliais šimtais psl. itin įdomių pasvarstymų.

   • J. naivusis

    Na, prie ko čia psichozė, ir dar violetinė masinė?

    Juk ne kasdien pas mus tokia byla su tiek aukų ir dar – visos mirtys tokiomis aplinkybėmis…
    Tiek daug klausimų ir praktiškai jokių atsakymų.

    Šiandieninės laidos ir aš nenorėjau žiūrėti, bet vėl pažerta tiek klausimų, kad nežinia ką begalvoti.

    • mast

     ir tu tikiesi atsakymus gauti iš Krivicko???? :D

 • Bet kokiu atveju, tai kas vyksta, tai vyksta arba per velai, arba neteisingai.

 • Šamanas

  Gal ir nekvailas tas Kuodis, bet paskutiniu metu ritasi populizmo balą. Kai žmogus darosi visų galų ekspertas yra nebegerai. Aišku, reikia paklausyti, bet nuojauta nekokia.

  • Komersantas

   Gal galit pateikti bent vieną argumentą kodėl R. Kuodis ritasi į populizmo balą?

   • Šamanas

    Pastovus aiškinimas, kad valdžia nežino kaip paskatinti renovaciją, o jis žino, nepateikiant jokių argumentų (ekonominių ir techninių), skamba nesolidžiai.
    Beje, jau pažiūrėjau laidą. Bandymų išsiaiškinti nepastebėjau. Retoriniai klausimai verti pigaus serialo anonso. Bent kiek įtikinamesnio atsakymo nebuvo nė iš vienos pusės.

   • Skaitytojas

    Aš galiu. R. Kuodis iš pradžių apie daugiabučių renovaciją kalbėjo lyg populistas ir(ar) komunistas – siūlė renovuoti… prievarta.

    Dabar naujas jo modelis – mažiau komunistinis, bet ne mažiau populistinis. Jis siūlo: pasirašomos sutartys, kad žmonės mokės už butų šildymą kiek mokėję, o valstybė savo pinigais renovuoja daugiabutį ir investicijas atsiima iš sutaupytų pinigų, nes renovuotam namui šilumos reikia mažiau, o žmogus gi moka kaip mokėjęs.

    Skamba gražiai, bet pirma, broliai kurmiai, paskaičiuokim.

    Pvz. aš už savo buto šildymą moku apie 300Lt/mėn. Tarkim, renovacija, man kainavusi ape 20 000 Lt (čia dar labai gera kaina), labai pasisekė ir sutaupoma net 50% šilumos.

    Sutupomi 150 Lt x 6 šildymo mėnesiai = 900 Lt. (realiai – apie 700 Lt, nes spalis, kovas – „šilti“ mėnesiai.)

    Na kaip? Renovacija a la Kuodis vargiai atsiperka (su palūkanom) per 25 metus, ir valstybė į 20 000 daugiabučių tokių investicijų tokiam ilgam laikui su tokia menka grąža šiuo metu tikrai nepaveš.

    O kaip gražiai ekonomistas R. Kuodis populistiškai kaltina valdžią, kad ji nesuvokia jo modelio, nevykdo renovacijų.

    Kita vertus, R. Kuodis – geras ekonomistas ir daug kur prieš jį keliu kepurę.

    • J. naivusis

     Ir vis dėl to – renovacija atvirkščiai proporcinga energetinei priklausomybei.

    • stanius

     o jei 2000 ir dar viršaus ir sutaupoma pusė ir pro stogą nelyja , kaip tada?

     • Skaitytojas

      negirdėjau, kad 2000 Lt/mėn. už šildymą kas mokėtų, tačiau po 600 Lt ir daugiau moka. Paprastai tai savininkų apleisti namai, kuriuose laiptinių langai, durys, stogai kiauri. Jei pastebėjot, praktiškai tik tokie šiuo metu ir renovuojasi. Tik niekas nesusimąsto, kad jei savininkai savo namą nugyveno iki tiokios pasibaisėtinos būklės, tai po renovacijos požiūris į namą gi nepasikeis, po kelerių metų vėl žiojės išdaužyti langai, išspardytos durys. Netiesa?

      Ryšys tarp renovacijų programos ir energetinės priklausomybės nėra, bet funkcija ne tiesinė. Net ir renovuotus pastatus reikia šildyti, apšviesti. Daugiau naudosim dujų ir elektros, ar mažiau, vis vien esam kone 100% priklausomi nuo rusų. Ačiū visiems Seimams bei vyriausybėms nuo pat 1991-ųjų.

    • Mauras

     Renovacija a la Kuodis vargiai atsiperka (su palūkanom) per 25 metus, ir valstybė į 20 000 daugiabučių tokių investicijų tokiam ilgam laikui su tokia menka grąža šiuo metu tikrai nepaveš.

     laimei, ES parama energetinio efektyvumo didinimui iškraipo visą atsipirkimo skaičiavimą. Valstybės biudžetui našta daug lengvesnė nei parodyta.

 • Benedikta Vaivadaitė

  „…vienas iš tų pastaruoju metu labai retų atvejų, kai žurnalistė klausė norėdama išsiaiškinti, o ne laukdama patvirtinimo savo iš anksto suformuluotai išvadai…“ – didelis akmuo į mūsų, žurnalistų, daržą.

  • Šamanas

   Koks ten daržas – vienas akmenynas. Nebe kažkas ir auga.

  • taip, Benedikta, taip… Deja. Tiesa, tai labiau būdinga TV žurnalistams.

 • kestutis d

  tiesą sakant – dabar bandau galvoti apie žurnalistus, kurie man atrodytų objektyvūs. Ateina galvon tik Girnius. O šiaip, prisižiūrėjęs žurnalistų darbų, aš jų tiesiog bijau – ne duokdie pasipainiosi kokiam po kojomis ir neįtiksi – taigi užmūčys negyvai, būtinai ką nors iškapstys iš mano praeities ar dabarties ir pateiks su atitinkamu padažu, o kaip aš nuo jo atsiginsiu – teismais?? Taigi, jei tik pamatei žurnalistą, tai tyliai smuk atgal ir bėk neatsigręždamas, nes ketvirtoji valdžia prarys nekramtydama

 • Fredis*

  Įspūdis – klaidingas. Laidos formatas – sušvelnintas „kovingosios žurnalistikos“ variantas – grėsmingos intonacijos, iliustruotos ne mažiau populistiškais ir bauginančiais žiūrovą opozicinių partijų veikėjų (Ž.Šilgalis, V.Mazuronis, K.Daukšys, A.Butkevičius) pasisakymais.
  VST atsisakys jai nebūdingos turto administravimo veiklos ir siekdama efektyvesnių rezultatų 1 tūkst. sumažins darbuotojų skaičių.

  • Skaitytojas

   tikra tiesa.

 • nerijus

  Kam dirba LR Energetikos Miniisterija:
  Valstybei ar tiems akcininkams, kurie turi mažesnę įmonių akcijų dalį?..Galvoju, kad pastariesiems ir tai puikiai įrodo „abonentinis“ mokestis.
  Teisingai Lybys pasakė (nors jo čia interesų ir yra, patentai ir ne tik), kad buvo „papjautas“ liūtas vardan dramblio…

  • Skaitytojas

   ne taip formuluojat klausimą.

   Kam NEDIRBA už energetiką atsakingi žmonės?

   Dabar nuo Rusijos energetikos esame priklausomi tikriausiai labiau nei pabėgdami iš SSRS, 1991 m. užsipirkę urano galėjom bent elektros išsivirti ir dar baltarusius pavaišinti.

   Tik neklauskit, kas kaltas. Kalta kažkokia mistinė Valia (sprendžiant iš vardo – rusė, Rusijos pilietė).

   Nes kaip teisinasi politikai: „TRŪKO POLITINĖS VALIOS“.

 • Trys priežastys kodėl reikia džiaugtis neprasidėjusia daugiabučių renovacija
  Vyriausybė, raginama kai kurių ekonomistų, daugiabučių renovaciją bandė padaryti gelbėjimosi nuo recesijos ratu. Tačiau dėl gyventojų tylios rezistencijos programa numirė dar negimusi. Ir tuo reikia džiaugtis.
  Teoriškai renovacija būtų leidusi sutaupyti energijos išteklių ir sukūrusi (arba tiksliau – išsaugojusi) darbo vietas statybose. Tačiau gyventojai parodė sveiką nuovoką ir intuityviai atsisakė pasiduoti teoretikų ir politkų puoselėjamoms iliuzijoms.
  Kodėl renovacija būtų tapusi dar viena mistifikacija.
  Pirma, daugiabučių sienų šiltinimas, nors ir gali būti naudingas, nesprendžia energijos taupymo problemos iš esmės. Reikia keisti visas inžinerines sistemas (šilumos punktą, vamzdynus ir t.t.). Praktiškai reiškia, kad reikia pastatyti kitą namą, paliekant senojo tik nelabai kokybišką konstruktyvą. Žmones reikia iš tokio namo iškelti visam renovavimo laikui, kainuoja brangiai ir gaunam nelabai aiškų produktą. Gal jau geriau visą seną namą nugriauti ir pastatyti naują. Įvertinant, kad naujos statybos kainoje ženklią dalį sudaro žemės kaina ir infrastruktūros paruošimas, tokio naujo namo kaina galėtų būti ne ją didesnė, nei renovacijos kaina.
  Antra, dėl numatytos renovacijos sistemos, kai visi darbai turi būti perkami viešųujų pirkimų tvarka, t.y. reikia pasirinkti patį pigiausią varijantą, gausime patį blogiausią rezultatą. Visada atsiras statybininkas, kuris „sutaupys“ kokybės sąskaita. Kadangi užsakovas – gyventojai – neturi tinkamos kompetencijos prižiūrėti darbus ir išsireikalauti bent minimalios medžiagų ir darbų kokybės, o statybininkas praktiškai niekuo neatsako (formaliai suteikia garantiją, tačiau jos vertė lygi nuliui, jei statybininkas iš anksto numatęs užsidaryti), galima nerizikuojant lažintis, kad šiltinimas bus padarytas klaikiai. Galima būtų sukurti specialų fondą (analogišką transporto draudikų), tačiau renovacijos kaina išaugtų tikriausiai dvigubai.
  Trečia priežastis, kodėl masinė renovacija yra blefas irapie kurią niekas net neužsimena yra pasenusi šilumos ūkio infrastruktūra. Šilumos trasos busvo pritaikytos žymiai didesniam šilumos poreikiui, jau dabar dėl nepakankamo apkrovimo jose susidaro dideli nuostoliai. Jeigu, neduok dieve, prasidėtų masinė renovacija ir šilumos vartojimas sumažėtų, nuostoliai trasose dar išaugtų. Tai, ką gyventojai sutaupytų savo namuose būtų prarandama šilumos trasose ir realiai gyventojų sąskaitos už šildymą sumažėtų visai nedaug, arba reikėtų investuoti milžiniškus pinigus į tinklų renovavimą, kurie vėlgi būtų perkialiami į sąskaitas už šildymą. Tai yra priežastis kodėl šilumininkai nesipriešino renovavimui – jie puikiai suskaičiavo, kad jų pajamos nesumažės.
  Aišku, renovacija leistų įdarbinti minią statybininkų, jie gautų pajamas, mokėtų (gal) mokesčius, pirktų korėjietiškus televizorius, lenkiškas dešras, tagi prisidėtų prie tėvynė klestėjimo. Tačiau tai būtų daugiabučių gyventojų sąskaita. Kadangi daugiabučiuose gyvena ne pačias didžiausias pajamas gaunatyts piliečiai, manau tai nėra socialiai teisinga. Geriau būtų papildomai apmokestinti visus gyventojus ir tuos pinigus išdalinti neįdarbintiems statybininkams, kad jie pirktų korėjietiškus televizorius, lenkiškas dešras, rusiškas cigaretes.
  Taigi, pasitelkus naudos-kaštų analizę, reikia džiaugtis daugiabučių gyventojų nuovoka ingoruoti teoretikų fantazijas.

  • Linas

   pritariu vyteniui.Dabar siūlomas įvairių teoretkų ir politkų namų renovavimo kelias yra absoliuti mistifikacija ir iliuzija.Praktiškas problemos sprendimas yra tame,kad reikia nugriauti visus senus namus ir pastatyti naujus aiškius produktus su iš esmės naujai kokybiškais konstruktyvais ir mažesne savikaina,negu kainuotų pati renovacija.Visiškai aišku,kad kadangi Lietuvoje statybininkai iš viso už nieką neatsako ir faktiškai dar prieš pradėdami renovacijų darbus jau yra numatę užsidaryti,padėtį gelbėtų nebent specialus fondas,į kurį galėtų kreiptis visi nukentėjusieji,kurių pajamos sumažės,o išlaidos šildymui,atvirkščiai,išaugs.Tik tada šita operacija jau kainuotų dvigubai ar net trigubai brangiau.Aišku,iš visos šitos košės pavyktų įdarbinti minias ilgalaikių bedarbių,neįgaliųjų,kurie pradėtų pirkti dešras,cigaretes,įvairią buitinę techniką ir kurių jau nebereiktų papildomai apmokestinti,nes to nebeleistų jau atlikta Finansų ministerijoje naudos-kaštų analizė.

  • Skaitytojas

   Vyteni, kap žmogus, turinti baisią nelaimę (užsikroviau savo daugiabutyje steigti bei vadovauti bendrijai) pasakysiu, kad esat neteisus ir vadovaujatės emocijom, o ne skaičiais. Pavadinkit renovaciją remontu ir gal pats suprasit, kad kaiurą batą suremontuoti pigiau nei nusipirkti naują. Klausimas tik, kas, kaip, už kiek investuos į remontą (renovacijas), kokia ekonominė nauda bei grąža.

   • nerijus

    Skaitytojau

    Jei kiaurą batą nešiojote penkerius metus- mažiausiai?..
    Tai kokia tikimybė, kad batsiuvys jį „atrestauruos“ sąžiningai ir jūs- tą batą- nešiosite dar keturis, po kurių, tikrai daugiau jų neremontuosite, nes batams sueis senaties terminas…Enter

  • nerijus

   vyteni

   +

 • Linas

  gal ir nekvailas tas Kuodis,bet pastaruoju metu ritasi į balą,nors nežinau,kam jam to reikia.Taip pat supratau,kad yra nemažai seimūnų,kurių pavardės pirmąją raidę pakeitus į „CH“,o į trečią įstačius „J“,išeina gan linksmų egzempliorių.Kai pagalvoju apie žurnalistų objektyvumą galvon ateina Girnius,aišku,gerb.A.R.ir,atvirkščiai,išeina iš galvos Valentinavičius,Pumprickaitė,Balčiūnaitė ir pan.Dabar sutikęs bet kokį žurnalistą – objektyvų ar ne – tyliai smunku atgal,o toliau jau bėgu neatsigręždamas,nes galiu nesugebėti apsiginti nuo kaltinimų.P.S.Sutinku,kad renovacija yra atvirkščiai proporcinga nepriklausomybei nuo rusų,kuri dabar yra lygi 100 procentų.Norint tuo įsitikinti nereikalingi nei jokie techniniai ar ekonominiai argumentai.

 • J. naivusis

  Taigi, taigi – visiems žinovams ir ekspertams – šaltas dušas ant šviesių galvų:

  http://verslas.delfi.lt/energetics/jav-parama-baltarusijos-ae-nustebino-lietuvos-apzvalgininkus.d?id=39240477

  • Skaitytojas

   ar čia nenutiks kaip tam čiukčiui su meteorologu, kuris prognopzavo šaltą žiemą, nes čiukčius daug malkų parsiveža, o tas parsiveža, nes meteorologas prognozavo šaltą žiemą?

   Neužmirškimm, kad tiek Lietuva, tiek Baltarusija kol kas stato tik liežuviais. Kol mes pliauškiam, rusas Kaliningrado srity, atrodo, iš tikro AE jau stato. Įdomu, kas dabar ryšis investuoti į „biedną“ regioną (Lietuva-Baltarusija), kuriame netrukus kvepia pertekline elektra?

   • J. naivusis

    Premjeras ir Atominės energetikos komisijos pirmininkas Rokas Žilinskas (sic!) įsitikinę ir įtikinėja mus, kad rusai blefuoja.

    Būtų juokinga, jei nebūtų net ne graudu, o – baisu.

    • kre

     Jūs mielasis argumentuokite. Buvau itin skeptiškas dėl Žilinsko vadovavimo tai komisijai. Dabar galiu pasakyti – jis pavyzdys kaip politikas neturėdamas tinkamo išsilavinimo ir žinių turi gilintis į reikalą. Pasidomėkite. Jei visi tą darbą dirbtų bent panašiai seimas neatrodytų taip graudžiai.

 • aušra maldeikiene

  dėl renovacijos. Ne ką apie ją išmanau, bet faktai rodo štai ką. Mano name (o tai tikrai neblogai suręstas kelių šimtų metų namas su storomis sienomis ir pernai perdengtu stogu) šiluma visą laiką kainuoja gerus pinigus. {Per šildymo sezoną už 100 m.kv. vidutiniškai apie 750 lt per mėnesį). Taip buvo iki pernai, kol renovavo šilumos mazgą. Po to šiluma pabrango apie 15 proc., mat paaiškėjo, kad nuo tada neapibrėžtą laiko tarpą (jokių sutarčių nėra ir niekas nežino, kiek tas renovavimas kainavo)reikia padengti šilumos mazgo pertvarkymo išlaidas. Dar linksmiau, kad apie 12-15 KARTŲ pabrango elektra bendroms reikmėms, mat tas naujas mazgas rimtai analizuoja aplinkos situaciją, pasitelkęs elektrą (man taip paaiškino seniūnijoje, turiu tikėti…), ir nuo naujo renovuoto gyvenimo pradžios vietoje 1,0 -1,5 Lt už tą bendrą elektrą (kur skaitliukas niekas nežino)mokame apie 30 Lt. Rezultatas po renovacijos apie 15-17 proc. pabrangęs šildymas (aiškiau bus po šios žiemos). Dėkui Dievui mano name nebėra ką renovuoti, mat viskas jau sutvarkyta — metrinės sienos, nauji mediniai langai, etc. etc. O tai tikrai nebeišgyventume.
  Moralizuotojams, kurie tuoj pasakys, kad reikia steigti bendriją ir kovoti, galiu pasakyti tik tai, kad gyvenu su lietuviais, taigi lyg ir nelabai turiu su kuo tartis.Vienas pavyzdžiui, 10 metų be stogo buvusį namą (sineomis per lietų vanduo bėgo…) dengti atisakė, mat jis gyvena antrame aukšte ir ant jo vanduo nebėga, nes trečias aukštas spėdavo kibirus iki jo nutekant išnešti.
  Kita vertus, bendrija irgi dalykas abejotinas, nes reikia kokio žmogaus, kuris darbo neturėtų ir vis su visai kovotų. Nepavydėtina dalia.
  Vertindama sąnaudas ir naudą (ko esu mokyta) džiaugiuosi mokėdama tik 1400 Lt už butą žiemą, mat nervai brangiau.

  • miela Aušra, man atrodo, kad sąnaudų ir naudos santykis nelabai geras… Aš čia primečiau, kad už namą moku mažiau. Ir tai – aiškiai žinodamas, pro kurias vietas šiluma pabėga ir kur dar būtų galima sutaupyti. Ir vis tiek nelabai džiaugiuosi. Ta prasme – jūs didesnė optimistė:)

  • ponia Ausra,
   techniskai kalbant totalus diletantiskumas ir bedos ieskojimas ne ten. jei renovavus silumos mazga bendra elektra isaugo nuo 1 lt iki 30 lt kiekvienam butui, tai pas jus turejo pajungti suvirinimo aparata :) . Ieskokit kaimyno, kuris nusitempe i namus papildoma elektros laida. 99%. nekaip nesuprantu, kai asmeniniuose namuose ima Rubiconas ir renovuoja uz xx lt silumos mazga niekam nepasakes ir neparodes kainos ne konkurso tvarka. Gal man Jusu nama aprupinti aukstos raiskos dideles istrizaines TV? sast ryte , kiekvienam bute po 1.5m istrizaines TV. Isimokesit per 5 metus. Nesuprantu, kaip 60 butu kaimynu, o realiai 30 butu negali sutarti tarpusavyje? Man geda BUTU RASYT!

  • Fredis*

   Socialiai atsakingoje ir solidarioje visuomenėje tikras džiaugsmas ir nervus atpalaiduojantis pojūtis užplūsta tuomet, kai labiau pasiturintys namų Palangoje ir 100 kv.m su renovuotais šiluminiais mazgais ir metro (gal 65 cm, pamatuokite) storio sienomis nekilnojamojo turto Senamiestyje savininkai gali pasidalinti atliekamomis pajamomis ir turtu su vargingiau blokiniuose namuose ar medinėse trobelėse gyvenančiais miestelėnais. Tam tikslui net sugalvotas NT mokestis, kuris jau plačiai taikomas kitur.

   • nerijus

    Fredi*

    Apie vamzdynų, kuriais iki namo patenka karštas, šaltas ir vanduo šilumai, nekalbama.

    Pastebėkite, kai vyksite nuo Gariūnų kaimo link sostinės; už Neries upės; dešinėje pamatysite, ypač pavasarį, žaliuojančią žolytę ir ten besiganančią ožkytę…

    Tsakant, tvarka pagal abonentą?..

  • mdxacuk

   Net jei p. Maldeikienės sienos tikrai yra metro storio (kas labai abejotina), tai jai tikrai prireiks Dievo pagalbos, kad susimažintų šildymo sąskaitą. Nes mūro šiluminis laidumas yra kokius 15 kartų didesnis už šiuolaikinių izoliacinių medžiagų. T.y., jos siena atitinka biedno karkasinio sodo namelio kokių 10 cm storio sieną. Be to, senamiesčio butų aukštis gali būti arti 4 m, todėl sienų plotas santykinai labai didelis. Stogas tai perdengtas, bet palėpė kažin ar apšiltinta, ant lubų greičiausiai koks 20 cm spalių ar šlako. 750 Lt už šildymą per mėnesį atitinka kokius 250-300 kWh šiluminės energijos vienam kv. metrui per metus. Pagal šiuolaikinius kriterijus 75 kWh/kv m jau yra blogas rezultatas.

   O dėl bendros elektros tai juos tikriausiai tiesiog mulkina. Greičiausiai iš bendros elektros yra varomi cirkuliaciniai siurbliai ir automatikos įranga, kas ir taip yra įskaičiuota į šilumos tarifą . Šilumos tiekėjas privalo įsirengti atskirą elektros apskaitą ir susimokėti pats.

   Bet klykauti apie engiamą visuomeninį sektorių visada paprasčiau, negu susikurti mikropilietinę visuomenę savo name ir sužinot, kur yra bendras elektros skaitiklis.

  • Skaitytojas

   Privatizuojant butus nepagalvota apie bendros nuosavybės – pačių daugiabučių priežiūros mechanizmą. Juo užsiima privatizuotos ex „namų valdybos“, kurios darbus atlieka plėšikiškomis kainomis – rinkos sąlygos joms negalioja, ką savo kailiu ir pajuto p. A.Maldeikienė.

   Kaip atsvara admin. įmonėms sumanyta leisti steigti bendrijas, tačiau vėlgi nueita lengviausiu keliu – bendrijos prilygintos verslo įmonėms, ir jūs ten kapstykitės. Dalyje bendrijų dabar vyksta machinacijos su mokesčiais ir pinigais, bet tai – atskira tema.

   Neapsikentę, kad mūsų daugiabučio laiptinėse vėjai kaukia, o ir atrodė jos lyg kino filmo „karas Grozne“ dekoracija, irgi steigėme bendriją.

   Atskiro pasakojimo verta istorija, kaip visų 70 butų gyventojus teko agituoti, įtikinėti, laukti naujo pavasario (vasarą nesukviesi – soduose, žiemą ar rudenį – neina po darbo lyjant į tamsų kiemą); dalį bobučių teko tiesiog ant rankų nešti į steigiamąjį susirinkimą, kurio centre administruojančios įmonės atstovė atidžiai skaičiavo, kad dalyvautų bent 50% + 1 savininkas – juk bėga gardus kąsnelis.

   Dabar vežu tą lažą, sau paskyręs mažesnę algą (150Lt) už buhalterės ir valytojos (po 200Lt), bet per dvejus metus padarėme namo pseudorenovaciją be jokių paskolų ir net be rinkliavų!

   Žinoma, siūlė variantą skolintis banke per milijoną ir renovuoti „kaip reikia“, bet žmonės, kaip ir visur, nenorėjo.

   Tada nusprendžiau, kad jei žiemą neišgali pirkti kailinių, kodėl vienmarškiniui šalti metų metus kažko tikintis, kai gali nusipirkti striukę ir pakenčiamai gyventi?

   Vien iš mokesčių į namo tech. priežiūros fondą susidėjome plastikinius laiptinių langus, sandarias duris, pats sumontavau 24 šviestuvus su judesio davikliais, ir šildymo sąnaudos sumažėjo maždaug 20-30%, o bendros elektros – net 70%, bet elektra – smulkmė. Dabar už šildymą mokame kiek mažiau nei vidutiniškai Šiaulių daugiabučių vidurkis. Bet norėdami sutaupyti dar 20-30%, jau turėtume investuoti į pilną namo apšiltinimą (renovaciją) per milijoną, tad kol kas vargu bau.

   Retorinis klausymas – jei neįsisuka masinis kailinių pirkimas (daugiabučių renovacija), kodėl visiems plikšiams reikia toliau kalenti dantimis, užuot nusipirkus stiukių, t.y. pasikeitus langus, duris, užsikišius skyles?

   Bet kas į tai atsakys šalyje, kurioje tiek metų buvus perteklinei elektrai, būstus lyg paskutiniai mulkiai šildėmės vien nafta bei dujomis, o elektros perteklium naktimis maišėme Kauno marių vandenį (per Kruonio elektrinę).

   • Nesvarbu

    Skaitytojas, Jūs šaunuolis! Lietuva tokiais ir gyva! Mūsų mažutė, miela šalelytė tik ir laikosi ant panašių asmenybių. Ir nesvarbu, ar jie būtų kultūros, mokslo, sporto, verslo ar kitokios srities bitutės.

 • Pingback: SKAIČIAI: NAUJA STRINGŲ TELEPRIMADONOS AUKA – PEDOKEDOFILOPATAI | uagadugu()

 • Linas

  galiu pasigirti:savo daugiabutyje jau senokai esame susikūrę savarankišką mikropilietinę visuomenę,todėl tokių bėdų,kaip p.Aušra nebeturime.Iš bendros elektros pas mus niekas nebevaro cirkuliacinių siurblių ar automatinės įrangos,nes neapsimoka.Neperseniausia susiploninome mūrines namo sienas nuo metrinių iki 15cm,sumažinome butų aukštį nuo 4 iki 2 metrų,kas žymiai labiau pasiteisina dėl sumažėjusio šilumos ir elektros laidumo.Moralizuotojams,tuoj pat klykiantiems,kad visuomeninis sektorius toliau sėkmingai engiamas,galiu tik patarti:jei vyksite nuo Gariūnų kaimo link sostinės palei Neries upę,susimąstykite,ar tikrai patys viską padarėte,kad tą visuomenę prieš šventes užplūstų džiaugsmas ar bent nervus atpalaiduojantis jausmas,kad viskas po biški gerėja.

 • lida

  „Neperseniausia susiploninome mūrines namo sienas nuo metrinių iki 15cm“ ???

  • Skaitytojas

   Komentaras pašalintas A.R.

   • Skaitytojas

    Pašalinto komentaro komentaras pašalintas.
    Skaitytojas

   • Valentinas

    Sveikinu su pirmuoju pašalintu komentaru! Jų dar bus daug ateityje, bet pirmas kartas visada atmintyje išliks ypatingas. :)

    • Skaitytojas

     negaliu komentuoti – verkiu upeliais, o nuo ryt iki Kalėdų gedėsiu, po to duosiu A.R. į teismą, kad grąžintų mano komentarą – vieną žodį apie mąstymą žmogaus, kuris plonina savo namo sienas :)

     • Valentinas

      Suderinti gedėjimą dėl ištrinto komentaro su Adventu ir taip nušauti du zuikius yra racionlus elgesys būdingas žmogui su ekonomisto išsilavinimu.

 • patyres

  cha.nustebes kad komentuojat komentarus.
  kodel ant Lietuvos visi protingi negirdi specialistu
  pvz.akademiko J.VILEMO?aciu.

  • Nes ponas Akademikas labai megsta Gazpromo litus. As irgi megciau.