Studentas nori paslaugos. O man norisi jį pasiųsti…

Žinot, šiandien mane šiek tiek sunervino…

Gavau laišką, kuriame magistrinį darbą rašanti studentė prašo manęs paslaugos. Tokios visai menkos:

Žinau, kad esate užsiėmęs žmogus, bet man labai reiktų, kad atsakytumėte į keleta interviu klausimų, kuriuos Jums dabar ir siunčiu prisegtuke. Jūsų atsakymai be galo reikalingi mano analizei. Gauta informacija bus naudojama tik mano magistriniame darbe. Būtų malonu, jei savo, kuo išsamesnius atsakymus, atsiųstumėte man per savaitę (iki sekančio trečiadienio, gegužės 13d.).

Šiaip jau dažniausiai niekada neatsisakau padėti studentams. Net ir šiandien su vienu iš jų, atvykusiu iš VDU, praleidau daugiau nei valandą laiko atsakinėdamas į klausimus.

Bet pastaruoju metu vis dažniau pastebiu tendenciją, kurią labai gerai apibūdina aukščiau pateikto laiško ištrauka: nemažai studentų kažkodėl tai galvoja, kad padėti jiems yra pareiga ar net savotiška garbė.  Ir kad tik mulkis arba koks nors pasipūtėlis ir neišmanėlis gali tos garbės atsisakyti.

Kaip nors kitaip įvertinti jau ne pirmą kartą paštu atsiunčiamus klausimus ( jų šį kartą gavau 10 ir atsakymams nepakanka pasakyti „taip“ arba „ne“) ir dar nurodytą terminą, iki kurio aš turėčiau pateikti atsakymus.

Suprantu, kad esu tik mažos naujienų agentūros direktorius ir vienas iš šimto politikos komentatorių… Ir mano laikas, žinoma, nėra vertas tiek, kiek magistrinį darbą rašančio studento.

Bet  juk ir studentas turėtų suprasti, kad jis yra tik vienas iš keliolikos tūkstančių studentų…

 Ar aš jau kažko nebesuprantu? Nes man atrodo, kad neturiu įsipareigojimo  už kažką dirbti…

Tiesa, vis dar pasitaiko ir kitokių studentų: tų, kurie nori ateiti, įsirašo pokalbį (prieš tai atsiklausę, ar galima įrašinėti) ir dar po to atsiunčia galutinį rezultatą (smalsu juk).

Tačiau įspūdis toks, kad tokių pastaruoju metu mažėja.

Gal čia nemokamo mokslo ir 13 universitetų pasekmė?…

P.S. Nepaisant to, ką parašiau, į pateiktus klausimus vis tiek esu pasirengęs atsakyti, jei studentė ras laiko ateiti…:)

(19 balsų, vidurkis: 4,47 iš 5)
Loading...
 • Iliuminatas

  na ta šypsenėlė vietoj taško suteikia daug informacijos, ko reikėtų tikėtis tai Jūsų minimai studenčiokei :)

  O jei rimtai, tai vietoj Jūsų būčiau laišką ignoravęs, nes tas nurodytas terminas labai jau įsakmiai skamba

 • Orka

  Aš irgi ignoruoju, jei nesugeba paskambint ir gražiai paprašyt. :)

  • Gerbiamieji, tik jau neignoruokit studentų :) Geriau jau atrašykit jiems rūsčiai, pasipiktinusiu tonu arba kaip Artūras viešai išrėžkit, kad už etiketo nepaisymą užsinorėjot juos pasiųsti, bet tik neapsimeskit, jog jų nėra. Ateityje jie jums padėkos. Su pagarba, visada jūsų, studentė ;))

 • O as pagalvojau, kad tai sios dienos nuotaikos rezultatas…kita diena Jus, p. Arturai, gal but i ta pati laiska reaguotumete draugiskai ir palankiai. Juk taip buna labai daznai – atsibundi irj au dziaugiesi busima diena. Kazkas uzmyne ant kojos? Et, niekai…Neatsiprase? Na ir kas…nusisypsojau – ir man nusisypsojo… O buna ir kitokiu dienu…kai tau nusisypso, o tu isrezi: „ko cia vaipaisi, kaip bezdzione?!“…
  Ar tik nebus cia pastaroji???:)))
  Nepykit ant jaunimo, kuris mokosi (gal net keliose aukstosiose mokyklose), nepatingekit parasyti grazu atsakyma su pamokymu svelniu apie mandaguma. Tai veikia tukstanti kartu stipriau nei isspjautas uzpipirintas piktas zodis, kuriam surasyti sugaisote gerokai daugiau laiko ir blogos energijos, nei trumpam geranoriskam sakinukui- atsakymui.
  Tai tik mano nuomone. Gera visuomene kurkime gerumu. Ir rodykime pavyzdi:)

  • Miela lai lai lai, tamsta pagalvojote neteisingai…:) Nuotaika mano šiandien visai gera, nes geriokai pasistūmėjome į priekį su vienu projektu. Tiesa, tam reikėjo skirti nemažai laiko.

   Tačiau jo vis tiek liko studentei: partašiau jai trumpą ir mandagų laiškelį (dar prieš įrašą tinklaraštyje), kad esu pasirengęs atsakyti į jos klausimus gyvai ir pasiūliau suderinti abimes tinkamą laiką.

   Aš visai nepykstu ant jaunimo, tačiau man kartais susidaro įspūdį, kad siekiama tikslo pačiomis mažiausiomis sąnaudomis ir neįvertinant kitų žmonių sąnaudų.

   Ir mano įrašas buvo būtent apie tai: mieli studentai, jūs dar tik mokotės, tad laiko neabejotinai turite daugiau nei tie, kurie dirba, pagalvokite apie juos ir neužkraukite jiems darbų, kurie yra jūsų pačių rūpestis. Tik tiek. ir jokios blogos energijos – tiesiog, kad būtų aiškiau ateičiai.

   • lai lai lai

    Mielas, Arturai,

    Mano dukte studente. Ji mokosi ir dirba. Mokosi labai gerai ir dirba labai ilgai. Jos veiklos diena trunka nuo 7.30 iki 23 val. Sestadieni ir sekmadieni ji taip pat dirba. Iseigine diena pasitaiko vos 1 per menesi. Tai uzsispyrusi ir tikslo siekianti mergina.
    Labai gerbiu ja ir didziuojuosi. Tikrai, kai palyginu jos dienotvarke su savo (nors mano darbas labai itemptas ir reikalaujantis istvermes), man norisi verkti.
    Neteisinga nevertinti siuolaikinio studento laiko arba verinti ji pati (studenta), kaip koki dar tik busima darini. Pagarba sau grizta per pagarba kitam.
    Ir labai dziaugiuosi, kad studentei atsakete:) Aciu jums labai!

    • Miela lai lai lai, džiaugiuosi už jūsų dukrą ir tikiu , kad esama ir gerų studentų. Pats apie tai rašiau.

     Ir kalbama ne apie pinigus, o apie bendravimo stilių ir elementarų suvokimą….

     Galiu pasigirti, kad pakankamai daug savo asmeninio laiko skiriu tiek studentams, tiek moksleiviams, tačiau turi juk suaugę žmonės suvokti, kad ne viskas gyvenime gaunama ant lėkštutės su mėlynais krašteliais…:)

    • GIGA

     lai lai lai pasiskaitęs kaip gyvena ir dirba Jūsų dukra,o plius dar prisiminęs ką ponia Aušra Maldeikienė iš ryto pasakojo apie savo vyrą spėju,kad Jūsų dukra Margarita Starkevičiūtė:)

     • lai lai lai

      Cha, cha, cha…Smaikstu:)))
      Pamirsau itreksti politinio atspalvio i si paveiksla. Jus tai padarete uz mane dabar.
      Yra zmoniu, kuriems butina nuolat pirsta laikyti ikisus i nosi ir uzkabinus panageje kazka….. istraukti…:) O tai jau priklausomybe, p. GIGA:))

   • assa

    manau, kad padarytumėte paslaugą, jei truputį pagainiotumėte panelę. kokias geležines klumpes sudėvėti, pakulas suverpti, ar kokią užduotį atlikti, kaip interviu sąlygą nurodytumėt. tegu užsidirba teisę, jei nemoka vertinti kitų laiko. jai pačiai bus naudinga. :)

 • 2 lai lai lai: galiu pasakyt is savo patirties – dabar diplominiu sezonas :) ir studentai eina masiskai. Pvz., gaunu tiek, kad reiktu skirt puse darbo laiko visiems atsakyt.

  Visiskai pritariu – jei zmogus nori paslaugos ir pasirupina maziausiais nepatogumais tos paslaugos teikejui, tai galima ir susitikt

 • J. naivus

  Nustebęs. Bet kuriuo atveju reikia vienareikšmiško atsakymo. Ir iškart.

 • Šiaip tai suprantu poną Račą. Dar labiau nei laiko trukdymas (supraskit, studentai irgi žmonės:) man nepatinka tas klausimų uždavinėjimas el. paštu. Kažkaip labai nevykusiai. Prisipažinsiu, ir pats neretai dėl laiko stokos prašau, kad atsakytų emailu, bet vis vien esu nusistatęs prieš:)

  • bet argi ne tam ir sukurti tokie dalykai, kaip el. pastas, kad taupytu laika?
   Be to…niekas nesko, kad privalote atsakyti i kiekviena laiska.
   Noriu pastebeti, kad daznai sugaistame piktindamiesi ar bardamiesi daugiau laiko, nei pasakydami gera zodi ar padedami kitam. Tik tiek. Gal but vertetu laika perskirstyti:))
   Parasiau svelniai si laiska, neskaitykite jo piktai ir kategoriskai:)))

   • Ponia lai lai lai. Jūs esate neteisi. Artūras Račas turi darbą. Jo darbas su studentais menkai kuo susijęs. Jūs savo ruožtu bandote įrodyti, kokie vargšai studentai ir, kad jiems reikia atrašyti. Tai ne tiesa. Nepamanykite nieko blogo, bet įtariu tiek A.Račui, tiek kitiems patyrusiems specialistams yra visiškai nusispjauti, kokia jūsų dukros, ar kito studento darbotvarkė. Pirmiausia yra kultūra. Žinoma, šiais laikais, email’u tvarkoma daug kas, bet jei prašai paslaugos, už kurią tu nieko nemoki ir kuri tau reikalinga tam, kad ateityje iš to galėtum gyventi – imk ir paskambink. Manau, kad laiko daug neužims surinkti numerį ir pasiteirauti, ar galima klausimus atsiūsti raštu. Čia pacituotas laiškas akivaizdžiai demonstruoja tuos dalykus, kuriuos minėjo A.R – susidaro įspūdis, kad atsakyti privalu ir visų studentų natūrali praktika yra rašinėti vienos naujienų agentūros vadovuis su potekste – „Klausyk, man čia reik. Ypač dėl to, kad Račas gerai atrodys išnašose, o kadangi metus nieko neveikiau ir tik dabar sumaščiau rimčiau užsiimti darbu, man reikia dabar. Taip, kad netempk gumos ir atsakyk greit.“ Studentas turi suvokti savo ir kitų žmonių statusą ir matydamas tai, įdėti bent kiek kultūros.

    • Jau nebenoriu kartotis, p. Povilai, bet jau rašiau, kad kiekvienas tą laišką perskaito pagal savo kultūrinį lygį ir išsiverčia į savo suprantamą kalbą(taip kaip pats bendrauja)
     Jei skaito tokį laišką kalinys, tarp eilučių gali įskaityti grasinimus pakasti, jei neatsakys…
     Bet gi visos kraštutinės išvados yra tik kiekvieno fantazijos padarinys:)
     Kad visiems nusišvilpti ant mano dukros darbotvarkės…drįsčiau nesutikti:) Ir nesiimkit už visus taip teigti. Gerbiu p. Račą ir kitus daug dirbančius žmones.
     bet juk ne apie tai kalba, mielas Žmogau:)

     • Pirmiausia, laiške kultūros stoka akivaizdi. Ir nepradėkime apeliuoti į visiškai su tuo nesusijusius dalykus (kiekvienas supranta pagal savo lygi ir panašiai). Bent elementarus etiketas, pagarba žmogui turi būti išlaikyta, nepaisant to, kam tu rašai. O kai tu rašai direktoriui, Prezidentui ar dar kam, būdamas paprastas studenčiokas, eilinį kartą nespėjantis į deadlainą, ir nurodai, kada kažkas turi atsiūsti atsakymą ir t.t., akivaizdžiai jam nurodinėji, tai rodo, nepagarbą ir mažą išsilavinimą. O ši studente, akivaizdžiai kultūros, pagarbos ir supratimo spragas turi.

      Galiu garantuot, kad be jūsų ir jūsų dukros draugo, tikrai mažai kam rūpi, dirba ji kiek valandų ir kaip mokosi. Beje klausimas ne į temą ir retorinis – man įdomu, ar tai mokymasis ar diplominio pirkimas? Ir, tai, kad išeini 7 grįžti 23, žinokit, su visa pagarba, dar absoliučiai nieko nereiškia. Bet nukrypau. Esmė ta, kad ar Račas ar koks Valentinavičius ar dar kuris nors, taip pat turi šeimą, turi darbus ir savų begales problemų, kodėl jūs manot, kad gavę n tūkstantojo studento prašymą, jie turi galvoti, kiek tas studentas dirba, kaip jam sekasi su šeima ir t.t.? Ar jūs išties tokia naivi, ar tik apsimetate? O gal išties esate ta parašiusioji arba jos mama?

      Kaip sakėt, kad ne apie tai kalba. Atsakysiu jums į kelis komentarus jūsų parašytus trumpai.
      Pirmiausia, pradėkime nuo to, kad visuose jūsų komentaruose yra viena klaida. Jūs pradedate sukelti gailestį ir taip argumentuoti. Tai yra klaida. (plačiau skaitykite logikos vadovėliuose)
      Antra, jūsų ironija yra niekam tikus. Nei Račas, nei komentavusieji nekalbėjo apie pinigus. Todėl diskusija apie rašeivos kultūra prilyginti „nuteisimui“ ir pinigų prašymui yra mažiausiai juokinga ir vaikiška.
      Jūsų ironija dėl studentų ir profesionalų vėl yra „kreiva“: studentas todėl ir yra studentas, kad jis nėra profesionalas….
      Kitus, kada nors kai laiko turėsiu pakomentuosiu. O mano pasiūlymas Jums – prieš rašant pagalvoti ir remtis ne emocijomis o protu. Jei argumentuojat, argumentuokite teisingai, o nesiūlykite kitiems įsijausti į „kankinių“ vaidmenį… Vienok daugeliui sunkus gyvenimas, bet dėl to, nekultūros, akiplėšiškumo, ar net nusikaltimų nepradėsim juk teisinti, ar ne?

    • lai lai lai

     Gerb. Povilai,
     Jus labai leidziates i asmeniskumus. Ir tikrai nukrypote i lankas. Komentuodamas mano komentarus susipainiojote;)
     Bet tai nera taip svarbu:) Mes isties kalbame apie ta pati, tik skirtingu budu – jus liejate tulzi, o as bandau nusisypsoti:)
     Todel man lengva ir rasyti, ir skaityti.
     Manau, kad p. Racas puikiausiai suprato, ka norejau pasakyti.
     O Jums dekoju uz skirta demesi mano dukrai net keliuose laiskuose:)

 • varnas

  tikrai verta raco blogo tema….pasiputelis

  • Varnai, ačiū už nuomonę. Jūs tikriausiai studentas…:) jei taip, įrašas tikrai buvo reikalingas

 • A.G.

  Apie tai ir aš vis pagalvoju.
  Kai organizacija pasiekia tam tikrą imidžą (ne paslaptis – jo siekiama), atsiranda visai nenumatyti reikalai… juos norint dorai atlikti reikia ir doro gabalo laiko.
  Ką daryti.
  Gal į įstatus įtraukti dar vieną punką – mokestis už konsultacijas, t.t. telefonu (vienoje ne mažoje įstaigoje, į skyrių, kurio duris pradėjo ypač dažnai narstyti visokie ir žiopliai, pakabino skelbimą, kuriame nurodė, kiek už vieną minutę ir t.t., jei peržengi slenkstį, reikia palikti pinigėlių – tai buvo šposais, bet suveikė super…).

  • Idomu, kaip suveike? Lietuviskai? Pradejo nesti tuos pinigus pagal „ikainius“? :)

 • Dalius

  Pone Račai, dabar iki galo nusitapiau jūsų paveikslą – jūs savo dramblio kaulo bokšte sėdintis caras (bent jums taip atrodo). Išpeikė studentę, „apšiko“ viešai, o paskui – „gali ateit – į klausimus atsakysiu“ – kažin kas eitų po tokio pasisvaidymo? Jau seniai jūsų arogancija bado, dėl to jūs neturite moralinės teisės kritikuoti valdžios dėl arogancijos, nes niekuo nesiskiriate nuo jų, net lenkiate juos.

  O juk tai studentei būtų užtekę parašyti, kad: „Miela studente, deja, neturiu laiko“. Bet kadangi jūs randate laiko savo bloge rašinėti tokias nesąmones ir „sudirbinėti“ studentus, tai ji tikriausiai ir susidarė įspūdį, kad laiko turite į valias.

  • @Dalius matyt niekada neteko susidurti su tuo, kai tau amžiais kažkam reikia skirti laiko, kam jo skirti tau visiškai nepriklauso. Ir kai tokiu prašančiu ne vienas ir ne du tikrai suprastum apie ką šis įrašas.
   Studentei reikėjo tiesiog kitaip formuluoti laišką. Pvz. „Gerb. Artūrai, rašau tą ir tą bla bla bla, mano darbo tobulumui trūksta žurnalisto nuomonės tuo ir tuo klausimu, ar negalėčiau aš užduoti Jums keletą klausimų, Jums patogiu laiku ir būdu?“ Ir nebūtinai iškart siųst klausimų ir ele „privalai atsakyt“…

   • Dalius

    Teisingai, o jeigu studentė parašo taip kaip parašė dabar, tuomet rekomenduotina ir tiesiog privalu ją viešai pasiūsti. :)

  • Mielas Daliau, tamstos nuomonė yra šiek tiek įžeidžianti. Galėčiau atsakyti panašiu tonu ir pasamprotauti, kokį paveikslą apie tamstą piešia šiame tinklaraštyje rašomi komentarai, tačiau prisimindamas kokį nepasitenkinimą sukelia mano bandymas kalbėti stiliumi „kaip šauksi – taip atsilieps“, šį kartą susilaikysiu.

   Tačiau nesusilaikysiu nepasakęs, kad ne tamstai spręsti, kam turiu teisę, o kam – ne ir kam turiu surasti laiko, o kam – ne. Ne jūsų, atsiprašant, reikalas.

   • Dalius

    Pirma jūsų komentaro dalis spėju dėl Modesto ir Humoro klubo man skirta (jei per daug nesukonkretinu). Čia su jumis visiškai sutinku – jei susikūrei kekšės įvaizdį (viešai taukšdama kaip papus didinaisi ir t.t.), tai ir tenkinkis to įvaizdžio „malonumais“. Kaip šauksi – taip atsilieps…

    O dėl antrosios komentaro dalies, tai kam tuomet skirti komentarai jeigu ne nuomonei išsakyti? Ir kurioje vietoje aš kažką sprendžiau? Beje, dėl mano galimo įžeidimo jums šiame komentare, tai dar kartą perskaitykite savo įrašą, ypač pavadinimą, ir pritaikykite posakį „kaip šauksi – taip atsilieps“. Štai matot koks universalus posakis? :) Bet kokiu atveju jūsų įžeisti tikrai neketinau ir jei įžeidžiau – atsiprašau.

    • Daliau, nieko tamsta nesupratai… Bet, žinote ką? Manęs tai visiškai nestebina…:)

     O dėl nuomonės išsakymo – paskaitykite dar kartą savo komentarus ir pabandykite atsakyti į labai lengvą klausimą: ar tai tikrai nuomonė apie mano įrašą?

     Jei atsakymas bus „taip“, tai tolesnė diskusija tarp mūsų beprasmė.

     • Dalius

      Na, džiugu, kad bent tamsta mano komentarą supratote, vadinasi mano tikslas pasiektas. Jeigu aš jūsų komentaro nesupratau, tai čia tikriausiai jūsų problemos, nes, matyt, tik tamsta ir suprantat ką parašot, daugiau niekam jūsų išminties perlai neįkandami.

     • Mielas Daliau, apsidairyk aplinkui, paskaitinėk, ką kiti rašo… Juk gyvenimas nėra žiūrėjimas į veidrodį, o žodis „niekas“ lietuvių kalboje nereiškia „aš“

     • Dalius

      Jei gyvenimas nėra žiūrėjimas į veidrodį, tai ir nustokit į jį žiūrėti, nes man toks įspūdis susidaro, kad nieko daugiau gyvenime nematote, o tik save.

      Juolab aš nesakau, kad viskas, ką jūs rašote, yra nesąmonės – taip nėra, parašote daug ir taiklių minčių, tačiau čia ryškiai buvo prasilenkta su elementaria etika ir pagarba kitiems, kaip ir dėl Modesto. Analogiška situacija.

 • Berge

  Visiškai pritariu p.Račo nuomonei.
  Kiekvieną pavasarį tekdavo susilaukti mažiausiai keliolikos studentų skambučių ir tonu, nenumatančiu neigiamo atsakymo, paprašyti „įmonės veiklos strategijos, rinkodaros long-term ir short-term planų, galimybės dalyvauti valdybos ir stebėtojų tarybos posėdžiuose“ :)
  Kol nepagavau savęs, kad pradedu už studentus rašyti jų diplominius darbus, tol draugiškai jiems skirdavau pakankamai daug laiko. Beje, nepaisant prašymų, dar nei kartp taip ir negavau paskaityti nors vieną parašytą darbą. Nors prisiekinėjo šventai.
  Vėliau taip pat perėjau prie panašaus stiliaus – prašydavau iš anksto atsiųsti klausimus ir susitarti dėl pusvalandžio, kurio metu galėčiau atsakyti į jų klausimus. Norinčiųjų smarkiai pamažėdavo :)

 • Netikėtai negatyvus ir nebūtinas įrašas. Prašymas neįpareigoja. Taip, prašymas agresyvokas (prisegti klausimai dar negavus atsakymo dėl interviu), tačiau mintys pasiųsti žmogų ir tokių minčių paviešinimas – labai nerimta. Būtų užtekę to asmeninio laiškelio. Reikia mažiau nervintis ir į viską žiūrėti paprasčiau.

  • Berge

   Gerb. Lauriau,
   matyt, Jums neteko susidurti su šia problema :)

   Neįžvelgiu nieko bloga p.Račo paviešintoje informacijoje – nei studentės pavardė, nei mokymo įstaiga nėra paminėtos.

   Deja, tenka konstatuoti faktą, kad didžioji dalis baigiamuosius darbus rašančių studentų net nesiteikia pagalvoti, apie ką išvis būtų prasminga paklausti. Man ne kartą teko prašyti detalizuoti, ką studentai turi omeny prašydami atsiųsti įmonės rinkodaros strategiją…

   Visi mes buvome studentai, dažnas ne po vieną kartą, tad manau turime teisę komentuoti kitų studentų elgesį.

  • Lauriau, palikite man spręsti, kas šiame tinklaraštyje būtina, o kas ne. Į viską žiūriu gana paprastai ir išsakau savo nuomonę apie tai, kas patinka, o kas – ne. Toks studentų elgesys man nepatinka. Jei tamstai patinka – džiaukitės.

   • Žinoma, spręskite. Nebūtinas, mano nuomone, ne dėl to, jog sudarkytų ankstesniuose įrašuose sutinkamą intelektualią kritiką (kaip priešpriešą pasikarščiavimams ir pabumbėjimams) ar netiktų prie esamos blog’o auros (išties, ne man spręsti), o tik dėl keisto išsiliejimo ir studentų elgesio suabsoliutinimo. Nejau tokių laiškų tiek daug? Nejau esat tikras, jog studentė negerbia Jūsų laiko ir nori, kad už ją padarytumėte jos darbą?

    • Lauriau, bandau dar kartą paaiškinti. Panašių laiškų pastaruoju metu gavau ne vieną ir galiu drąsiai teigti, kad pastaruoju metu jų daugėja. Darau išvadą, kad tai – tendencija. Todėl ir noriu pasakyti labai aiškiai: mieli studentai, aš jus myliu ir gerbiu, esu pasirengęs jums padėti , jei tai mano komptencijoje, tačiau supraskite, kad padėdamas jums aš tiesiog darau paslaugą, o supratę pasistenkite padaryti viską taip, kad ta paslauga man užimtų kuo mažiau laiko. Be to, jei esate nusiteikę rimtai, gyvas interviu visada patogiau už atsakymus į klausimus raštu, nes galite perklausti, pasitikslinti, jei kas nors neaišku. O jei reikia tik paukščiuko, rašykite tiems, kas turi daugiau laiko. Pavyzdžiui, čia komentuojančiam Daliui:)

 • populiariuose delfio, ar tai alfos skaitiniuose apie vyrų ir moterų santykius kiek nustebino psichologų, ar tai seksologų patarimai moterims ką daryti kai vyras prašo intmymo dar tik pradedant draugauti, vos ne pirmą dieną. Patarimas buvo tiesmukiškas ir vienareikšmis: duoti, padaryti tai ko prašo naujai sutiktasis (pasipainiojęs) draugas (partneris, pakeleivis, kolega, pašalietis, prašalaitis, praeivis), nes vyras po to tampa mažiau dirglus, po santykių gali užsimegzti ir gilesni, dvasiškai artimi, gilūs ir brandūs santykiai…
  Aš nepritariu tokiems patarimams ir solidarizuojuosi su gerbiamu Artūru. Turbūt esame vieno kirpimo, žiauriai nešiuolaikiški ir senoviškai auklėti…

  • Berge

   Gerb. Fredi*, gal ir ne į temą, bet labai prajuokino Jūsų paminėti patarimai apie „vienareikšmiškai duoti“ :)
   Tačiau tai jau kitos diskusijos tema :)

  • A.G.

   Dievas sukūrė žmogų panašų į Kristų, o moterį vėliau – panašią į žmogų, jo poreikiui…

   • Valentinas

    Gerbiamas A.G.
    Mano šaltinių duomenimis, kai dievas kūrė žmogų, Kristaus dar nebuvo :)

    • A.G.

     Tas tiesa.

    • Vilius

     na čia diskursas į teologinę diskusiją, ir visiškas OT, bet tikiuosi šeimininkas nesupyks. Krikščioniškoji tradicija teigia, kad Dievas yra vienas trijuose asmenyse, taigi Kristus, kaip ir Šventoji Dvasia, pagal nutylėjimą egzistavo nuo pat pirmosios Biblijos eilutės.

   • A.G.

    Na tiems (toms), kurie liko laai nepatenkinti (benjua trys – ryškiai), galiu patiešinti, kad pastaruoju metu iškyla Marijos kultas (išskyrus provoslavus, musulmonus, žinoma) ir Kristus gal net pasitrauks į šešėlį.
    Tai, Jūsų džiaugsmui vyriukų laukia ne kokios dienos…

 • lai lai lai

  nereikia teismu procesu:) Jau kai kerta komentatoriai, tai taip stipriai ir is peties…
  Dalius raso: „Pone Račai, dabar iki galo nusitapiau jūsų paveikslą – jūs savo dramblio kaulo bokšte sėdintis caras …“, o AG raso: „Gal į įstatus įtraukti dar vieną punką – mokestis už konsultacijas, t.t. telefonu …“, o Fredis is viso „beleka“ prase:)
  Tai taip teisingai, imkime uz viska pinigus. Atsisukome – litas, pasisveikinome – litas, parodeme praeiviui kelia – cia jau maziausiai 5 litai, pervedem senute per pereja – bumt, trecdali jos pensijos… studentui pagelbejome – kiek??? koks tarifas?
  P. Racas, manau, samoningai „isuko“ mus i sia diskusija. Ir daznai taip daro. Gera tema pamastymui kiekvienam, kas buvo studentu, kieno vaikai dabar yra studentai ir kieno dar tik bus tokiais. Kazkodel visada tikiu , kad sviesus zmones sviecia ryskiai, dalindamiesi ir sviesa, ir siluma nemokamai. Tik gal kitokia proporcija, nei „kaitrine“ lempute:)

  • A.G.

   Man per daug neprikišite.
   Padirbėkite dešimt metų savo idėjai įgyvendinti, be išeiginių, atostogų, poilsio… tuomet galėsime pakalbėti.
   Aš pajuokavau, kad jei kuri imidžą, tai žinok, kad susikuri daug papildomo darbo vien dėl to (kai to darbo ir be viso to buvo kiek per daug).
   Ir, žinoma, jokių įstatų keitimodėl to nebus – net kvaila, kad joke reikia paaiškinti (matyt ir baudos taškų nuo Jūsų gavau).

   • A.G.

    Atsiprašau – neparašiau, kad absoliutiškai neatlygintinai.

   • lai lai lai

    aikit jau aikit, A.G…asmeniskai cia nieko nereikia priimti:) juk ir mano komentras baigesi labai sviesiai:) Pabandykite ji perskaityti dar karta ir su sypsena. Ar is tiesu galvojate, kad kiti su kopustais ant peciu?

 • Kažkaip pastaruoju metu labai jau laiką savo pradėjot skaičiuot (gal kokią nevykusią knygiūkštę iš amerikoninio guru paskaitėt???) Jei atmintis neapgauna, tai siūlėt, kad jums kolegos ir už interviu radijo eteryje mokėtų.
  Mano požiūriu, tie kurie viską pradeda skaičiuot ir vertint tampa tuščiaviduriais litų (ar eurų) vergais. O žmogus be idėjos, tik voverė bėganti savo rutinos rate.

  • Mielas Žilvinai, neskaičiuoja dažniausiai tie, kurie neturi ko skaičiuoti. Amerikonų guru knygučių neskaitau, atmintis tamstą apgauna (nors įtariu, kad specialiai mano išsakytą mintį suvulgarinate:), o idėjų turiu gana daug ir jas dažnai įgyvendinu už dyką.

  • Donatas

   šiaip jau, Zilvinai, jei Artūras taip jau savo laiką vertintų tik pinigais, tai lietuva niekada nebūtų sulaukusi iniciatyvos rinkti parašus dėl leo-lt atšaukimo, kur Artūras, manau/mačiau, panaudojo savo begalę laiko ir tikrai ne už pinigus… :)
   tai veikla dėl bendros idėjos. o studentai, prašinėdami tapti jų diplominio/kursinio etc. dalimi, rūpinasi tik savo gerove, ir kaip teisingai kažkas čia pastebėjo – ,kuo minimalesnėmis sąnaudomis… :)
   jei gerbi A.Račo nuomonę ir ji tau labai reikalinga, tai susisiek, susitik, pasikalbėk, kitaip tie prašymai tik spamas, paskęstantis tarp kito spamo…

   • Darius

    „…tai susisiek, susitik, pasikalbėk,…“ – praktica tokia : is 10 tik 1 atrase, kad dekoja, bei nemato problemu apie tai susitikti ir padiskutuoti, taciau nebudamas tikras del savo kompetencijos siulo paieskoti geresnio pasnekovo :) As nebuciau as, – parasysiu dar 100-ui, o po to eisiu nusisaut :) nes su tokiu „pelningumo koef.“ darbas bus baigtas gal po metu :))))

    • Donatas

     na, vadinasi tie, kuriems rašėte, nepamatė reikalo gaišti savo laiko, ir tai yra jų teisė. vadinasi, teks verstis bę jų :(
     tad arba rašote tam dar 100-ui :) arba kartojate bandymus su tais pačiais (jei jie jums tokie labai svarbūs), kol jiems kyla noras arba duoti atsakymus arba patiems nusišauti :)))

 • Pingback: Blogorama #586()

 • Darius

  siuo metu kaip tik esu pradejes rasyti kursini, kuris gvildends dvigubos pilietybes problema. Nusprendziau, kad apie 80% darbas remsis gyva-aktualia siandienos nuomone, o teorine dalis tik pristatys teisine pilietybes baze bei samprata. Savo pozicija issakyti gali visi norintys : 321q321@gmail.com arba prie kavos:)Laika derinsime atskirai ir, kaip Arturas pastebejo, stengsiuos pasalinti visus nepatogumus susijusius su nuomones pateikimu.
  PS
  viena kandidate i prezidentus jau issake ir paaiskino savo nuomone, – ji uz.
  Is anksto aciu visiems nepatingejusiems atsiliepti ir padiskutuoti.

  • tai kur tau kandidate i prezidentus neatsakys:)

 • Wa1DaS

  Mano manymu, čia ne nemokamo mokslo pasekmė, nes net tie, kurie dabar (prieš reformą) moka už mokslą, leidžia sau elgtis įžūliau. Gal tai labiau bendravimo kultūros atspindys. Esame vartotojiška visuomenė ir viską galime gauti čia ir dabar. Etiketas nėra „įkalamas“ nuo mažų dienų. Bet su pastaruoju laišku nėra viskas jau taip blogai. Gavėjas buvo įvertintas, nėra naudojama liepiamoji nuosaka. „Būtų malonu“ kaip tik ir numato, kad galima ir neatsakyt. Tiesa, ar čia visas laiškas? Kažkaip pasigendu pasisveikinimo ir padėkojimo už sugaištą laiką.

 • Justas

  Am, neradau el. pašto, tai rašau čia. Būtų labai įdomu išgirsti p. Račo nuomonę šiuo straipsniu:

  http://www.uspaskich.eu/naujienos/uspaskich-naujienos/tai-ko-nespausdina-laikrasciai-kiemas-jusu—jusu-ir-siuksles-foto/

  P.S. jis tikrai netrumpas. :)

  • Justai, ačiū už nuorodą. Paskaitinėjau – gal ne kiekvieną žodį, bet pirmas įspūdis toks: daugelis dalykų surašyta teisingai, aš pats pasirašyčiau po daugiau nei 50 procentų.

 • Mantas

  Pons Racai, paplatikit klausimus cia. Tai studente gaus tiek atsakymu, kad dar ir daktarini apgins. :)

 • Visiškai pritariu Artūrui. Niekada neatsisakau padėti, bet, kai studentai a) reikalauja atsakyti jiems tučtuojau ir dar nelabai mandagiai; b) suformuluoja idiotišką hipotezę, idiotiškai apklausai. Apskritai – esuprantu kas LEIDŽIA patvirtinti tokias temas? iš paskutinių apklausų pradėjau susidaryti įspudį, kad vienos iš garbių Alma Mater magistrinio darbo vadovai leidžia vykdyti tyrinėjimus maždaug tokia tema: jei į Lietuvą imtų ir nukristų Tunguskos meteoritas, kaip tai paveiktų Lietuvos reputaciją Brazilijoje?

  • Mykolas,
   o ką, prasta hipotezė? Negi pats manai kad Rio cariocas nepradėtų siusti dėl Lietuvos neapdairumo tėmyjant savo padangę nuo piktų dangaus kūnų?
   Jeigu rimtai, tai pritariu Artūro požiūriui į tokius karčių mokslo šaknų ir saldžių vaisių ieškotojus bei į tokio požiūrio paskelbimą bloge. Tai elementariai sutaupys laiko. Jeigu koks ambicingas magistrantas pasivargins pagūglinti Artūrą, bent jau žinos, kaip formuluoti savo pageidavimus. Galima, žinoma, tiesiog ignoruoti tokius elektrinius laiškus, kaip kad aš darau. Bet gali būti apkaltintas arba arogancija, arba savo elektrinio pašto neskaitymu :)

  • Darius

   Klausimas Mykolui :
   visiskai pritariu ir sutinku, kad kartais buna „jiems tučtuojau ir dar nelabai mandagiai“ arba „idiotišką hipotezę, idiotiškai apklausai“, taip pasakyti nera sunku, taciau ka mes kiekvienas asmeniskai darome, kad taip neatsitiktu ? Kaip turetu paklausti BESIMOKANTIS ir pazinimo siekiantis studentas, kad nebutu apsauktas idiotu? Kokioje svetaineje pasitikrinti klausimo durnumo lygi? Mes visi skirtingai ir savaip suvokiame pasauli, ir jai as ka nors zinau siandien, tai dar nereiskia, kad kitas yra idiotas, nes dar neperskaiten to ka as perskaiciau vakar

 • Benedikta Vaivadaitė

  Perskaičiau šį įrašą ir kažkodėl prisiminiau „Respublikos“ siautėjimą dėl D.Grybauskaitės, kuri neskiria laiko interviu šiam leidiniui. Taigi… kai kurie žmonės tiesiog nesupranta, koks svarbus yra laikas ir kad jis nėra švaistomas bet kam. Neturime juk galimybės pabendrauti su visais žmonėmis, kurie to norėtų. Atsirenkama. O ar skirs laiko tau svarbus žmogus, priklauso nuo daug ko… kartais nuo labai paprastų dalykų, kuriuos paminėjo blogo autorius.

  • Benedikta, labai taikliai pastebėjote… Ačiū:)

  • lai lai lai

   bet gi Jus kazka supainiojote, Benedikta… Si studente nesiautejo, nepersekiojo ir nesiskunde. Ji tik parase laiska, i kuri, kaip galima nujausit, nebutinai tikejosi sulaukti atsakymo.
   O jus, parasiusi laiska, ar tikites sulaukti atsakymo?

 • Valentinas

  Man kaip ir Berge yra ne kartą atsitikę, kad studentas, kuriam skirdavau savo laiką, ruošdavau informaciją, atsakinėdavau į klausimus ir manais už tai norėdavau tik paskaityti užbaigtą darbą, nes tema įdomi, niekada galutinio rezultato neparodydavo. Deja, jau tokia ta „žinių siekiančio“ jaunimo kultūra. :)

  • lai lai lai

   Neuzsimirskite! Kulturos jie mokosi is vyresniu:))))))))

 • liuk

  Gerbiamieji, pamiršot vieną paprastą dalyką:pakankamai trumpą laiką, duotą atsakyti į klausimus. Čia gi paprasčiausias „paskutinės nakties“ sindromas. Tai studentei, greičiausiai „dega“ parašyti darbą, kurio temą, neabejoju, ji seniai žinojo. Tik dabar susigriebė, kad nebespėja… Ką daryti? Belieka duoti terminą.
  Labai senas ir niekaip kitaip nekintantis darbo stilius. Pastudentausiu, kol niekas nespaudžia, o kai jau „degs“-imsiuos visų priemonių. Tsakant, per paskutinę naktį. O jei tokie, kaip Račas, neatsakys, tai bus tikriausiai tas pats patikrintas variantas: geram pasiruošimui pritrūko paskutinės nakties:)

 • Darius

  pritardamas lai lai lai noretau tik papildyti, kad visame kame yra rasymo pavyzdziai ir formos : kaip rasyti cv, del darbo, komandiruotes isakymai ir panasiai. Archyvu departamento svetaineje yra visa reikalinga info. Taciau ten nei su ziburiu nerasite kaip ir kokia forma reikia paprasyti patarimo, pagalbos ar gero zodzio, nes tai nera formalu, – tai elementarus zmogiskumas ir tik dziaugtis reikia, kad dar kam nors svarbi tavo nuomone :) labai palaikau visus studentus, kurie iesko ir raso „gyva“ darba ir nenuleidzia ranku jei kartais ieskojimu kelyje papuola hab., dr. ar prof. skarbonkes :)

 • trumpai

  Profesionalams darbo laikas yra daiktas, uz kuri mokama (laikas – pinigai). Jei snargliai nesugeba sumoketi uz ju sugaishinta laika – na tai kam tada tokie busimi „specialistai“ reikalingi? Siusti juos velniop reikia be sentimentu – tada greit ishmoks, ka, kada ir ko klausti/prashyti/reikalauti galima.

  • lai lai lai

   kai beveik visi salyje neprofesionalai ir studentai, tai kokiems dviems profesionalams ant visos Lietuvos turetu buti labai striuka su laiku…:))))

   • Donatas

    šiaip profesionalų lietuvoje yra daugiau nei du :) bet kalba čia eina daugiau, kaip suprantu, apie požiūrį bei pagarbą kitiems…

    • lai lai lai

     sutinku, taciau paskaicius p.Raco tema ir paskutinius komentarus, jau taip nebeatrodo:)

    • Darius

     pagarba – uzsitarnaujama, o poziuris – formuojamas. Jei poziuri i pasauli ir bendravima suformuoja supanti aplinka bei terpe kurioje gyveni ir retas kuris iki 18 gali pats pasirinkti ar pakeisti ja, tai ir pagarba rodoma pagal ta jau suformuota poziuri ir vertinimo kriterijus. Klausimas : jei zmogus augo ir brendo neteisingoje aplinkoje, tai kur cia jo kalte, kad budamas studentu ir isejes i zmones jis vadinamas mulkiu su idiotiskais klausimais?:) pamastykite ir paklauskite saves : kas as ? tokios ir tokios pareigos, vardas, gyv vieta, vedes, su 3 aukstaisiais ir pan. . . . . ar tai is tiesu tik tiek tetelpa i tavo AS ?

     • lai lai lai

      uzrasete puikias mintis, p. Dariau:) Butent tai ir norejau visa laika pasakyti, tik nesugebejau sudelioti taip taikliai.
      Aciu ir labos nakties visiems:)

     • Donatas

      pagarba užsitarnaujama – ji neateina kartu su vidurinės ar aukštojo diplomu, norėdamas kad tavę kas nors gerbtų, gerbk visų pirma pats kitus, ypač prašydamas paslaugos… požiūris formuojamas, ir tikrai dabar bendra požiūrio formavimo tendencija yra ‘čia ir dabar’, o po manęs – ‘nors ir tvanas’. mes jauni, energingi, pilni potencijos – mes norime iškart turėti gerą ir brangiai apmokamą darbą, naują automobilį, nuosavą namą ir pan… mes norime minimalimis pastangomis gauti maksimalų rezultatą, nes toks juk mūsų aplinkos požiūris… :)
      negi aš durnas, dirbsiu ką nors pats, kai tą patį (ar kažką panašaus :) galiu gauti lengvai kitų pastangomis? o kai ateina laikas uždarbį dalintis? žinoma žinoma, juk ir man priklauso, ir norečiau liūto dalies! :)
      na va, ir priėjome prie leo-lt temos, kuri irgi gan puikiai iliustruoja požiūrį bei pagarbą kitiems… :)

 • Valdas

  kai studijavau Panevėžio kolegijoje, mus mokė rašyti laišką, pretenziją, prašymą. Nepanašu, kad šią magistrantę universitete kas būtų mokęs kalbos kultūros. Arba mus kolegijoje mokė klaidingai. Perskaičius tokį „prašymą“ norisi reaguoti vienopai: man nelabai rūpi, ko tau reiktų! O imperatyvus termino nustatymas aplamai palieka labai nedideles bendradarbiavimo galimybes.
  Beje „sekantis“ tai, tas, kuris seka iš paskos:)
  O aš rašyčiau taip, ar panašiai:
  Gerbiamas Direktoriau,
  esu magistrantas Valdas Visiškas ir rašau magistro baigiamąjį darbą tema „Prašymo rašymo metodika“. Žinau, kad esate šios srities profesionalas ir gal būt Jums būtų įdomu susipažinti su kokybinio tyrimo metodika ir struktūruoto interviu klausimais. Kai kurios tyrimo dalys yra visiška naujovė epistoliarinio bendravimo kultūroje. Dažnai skaitau Jūsų viešus komentarus ir labai vertinu objektyvų požiūrį, todėl būčiau dėkingas jei galėtumėte skirti truputį savo brangaus laiko atsakymams į anketos, kurią rasite prisegtuke, klausimus. Taip Jūs ne tik padėtumėte man parašyti magistro darbą, bet ir prisidėtumėte prie naujos, kokybiškai naujos prašymų kultūros formavimo. Jūsų atsakymai bus kokybiškai ir statistiškai analizuojami griežtai laikantis anonimiškumo principo. Jei pageidausite gauti apibendrintus tyrimo rezultatus ir išvadas bei pasiūlymus, mielai juos pateiksiu Jums priimtina forma ir būdu.
  Jei Jums nebūtų labai sunkų, gal galėtumėte informuoti apie savo apsisprendimą ir galimybę bendradarbiauti, nors šis laiškas tegul niekuo Jūsų neįpareigoja.
  Geros Jums dienos!
  Pagarbiai,
  Valdas Visiškas

  • lai lai lai

   Tokio ilgo laisko joks imones vadovas neskaitys.
   Jei jau kalbat apie pagarba ne tik zmogui, bet ir jo laikui, tai sis laiskas tikrai per ilgas. Nors ir labai mandagus.
   Pabandykite is naujo:) Gal but pavyks sukurti nebloga prasymo forma:)

   • Valdas

    lai lai lai, jūs teisus. Iš tiesų, prašymas per ilgas ir gal kiek per saldus. Bet aš turiu privaluma: dažnai skaitau šį tinklaraštį ir kitus AR straipsnius:)

  • Valdai, per ilgas ir per daug saldus ir todėl nuobodus… Ir esmė jame nesikeičia – vis tiek užkraunate visą darbą direktoriui:) Tiesa, kai kam (tokių yra ir tarp šio tinklaraščio komentatorių:) patiktų, nes sureikšmintų ir paglostytų savimeilę. Tad mano atsakymas būtų toks pats: su malonumu, bet gal galite ateiti kartu su savo klausimais:)

 • Fredis*

  gal kam nepatiks, bet pasakysiu kodėl man nepatinka socialistai – Tt žmonės, kurie tikisi, kad juos visur turi sutikti džiugiai išskėstomis rankomis ir dar nemokamai pamaitinti, o jei to negauna – patempia lūpą, nutaiso nepagarbią, nustebusią veido išraišką ir dar gali gauti batu ar mazgote per veidą jei nepateisinsi jų lūkesčių.
  Krikščionys demokratai man patinka labiau, nes jie patys pirmiausia stengiasi padėti kitiems, klausia savęs kuo gali pasitarnauti bendruomenei, valstybei.
  Kita vertus tik įžūlūs, lipantys kitiems per galvas gali kažką pasiekti, toks ir turi būti tikras studentas, o paaugęs – žurnalistas, valdžios žmogus, karjeristas. Tik „blogiems“, įžūliems – Dangus. Gerų niekas nežino, apie juos niekas nekalba, nerašo, jie nematomi, tyliai ramiai dirba savo kasdienius darbus…
  viskas gerai su ta studente, parašiusia e-mail’ą, tikra šaunuolė…
  matote, kaip galima viską išversti, pateisinti, visą laiką yra dvi pusės ir jos abi teisios.

  • nerijus

   Fredi

   parodyk nors vieną krikščionį, kurio pirštai „nelenkti į save“?
   Retenybė.
   Kaip ir socialistų, kurie galvoja tik apie kitus. Taip, kad niekas nepriklauso nuo politinių pažiūrų, o priklauso, asmeniškai, nuo kiekvieno žmogaus ir jo mastymo/ sampratos/ išssivystimo/ žinių ir t.t.

   p.s. mastymo- A su nosine?
   :)
   lyg ir..?

 • Skeptikas

  Siaip universitetu yra 49… Taip, Lietuvoje. O del interviu – maza ka, gal tokia apklausos forma duomenims apdoroti, gal siaip sugalvojo 2 savaites iki magistrinio pridavimo, kad apklausa reikia padaryti. Taciau nenori – neatsakai. :) Ar maza ant svieto norinciu mazai krutet ir daug gaut? :)

 • bang

  Mano nuomone, superinis laiškas, trumpas ir aiškus. Nesuprantu, kaip interviu būtų sutaupytas laikas. Į klausimus raštu atsakai, kada nori (jei nori). Žodžiu galima pasitikslinti ? O studentei to nereikia, jai pakanka klausimų-atsakymų raštu, kurie papuls į bendrą statistiką iš kokių 20 apklaustųjų. Kai kas įžvelgė etikos problemų, kad klausimai iš karto prisegti. Ar geriau būtų pirma pasiklausti, gavus sutikimą telefonu persiklausti, po to dar atskiru laišku padėkoti ir tik tada atsiųsti klausimus ? Prašymas niekaip negali įpareigoti. Taip pat gerai, kad nurodytas terminas iki kada atsakyti – tam, kad apklausiamajam iki šio termino nesuradus laiko, jis nebesivargintų, nes darbas jau baigtas.
  „supraskite, kad padėdamas jums aš tiesiog darau paslaugą“ – turbūt studentei po žodžių „Žinau, kad esate užsiėmęs žmogus“ specialiai Artūrui reikėjo pridėti „suprantu, kad man darote fantastiškai beprotiškai didžiulę pasklaugą“ :)

  • Orka

   bang, neseniai Artūras rašė apie klaidžiojantį laišką, kuriame buvo raginama jį persiuntinėti. Jis buvo skirtas vėžiu sergančiai mergaitei.
   Laiškas anas irgi buvo superinis, už širdies griebiantis.
   Bet pasigilinęs A.R. atskleidė visai ką kitą…
   Iš kur man žinot, kad tas studentas ar studentė tikrai studentas? O gal konkurentas, apsimetęs studentu ar pan.?

   • bang

    Sakydamas superinis, turėjau galvoje, kad jis yra būtent toks, koks turėtų būti tokiu atveju (studentės siekiamam tikslui): mandagus, trumpas, konkretus, informatyvus – tiek kiek reikia.
    Prie ko čia klaidžiojantys laiškai ir kitas spamas. Juk niekas neverčia į juos (taip pat ir studentės) atsakinėti. Jei kažkam graužia širdį, kad neatsakė į reklaminį spamą ar kyla abejonių studentas ar sukčius rašo, taigi čia jau ne rašiusiojo, o besigraužiančio ir abejojančio problema :)

 • nerijus

  Artūrai, pasirinkote tokį likimą, o ne jus jis pasirinko.
  Telieka kentėti. Visų žmoniems, kurie Jumis domisi ar jiems esate įdomus savo mintimis ar idėjomis, esate „iš dalies skolingas“ :)

  Rinkotės žurnalisto kelią pats.
  Dabar „grąžinate duoklę“ :)
  Susimastysit, kai niekas Jumis nebesidomės. Va, čia tai bus problema.

 • Rūta

  Galbūt Artūrai jus nuramins, jog jūs labai mandagiai studentei atsakėte:)

  http://tanyant.livejournal.com/29436.html

  • P. Rūta,
   gerai paiešoję, pasaulyje rastume pavyzdžių, kur ne tik kad baisiai pakomentavo prašymą, kaip Jūsų atsiųstame pavyzdyje, bet ir sumušė ar net nugalabijo iš pykčio, turėtų nuraminti kiekvieną, kuris dar to nepadarė?:))
   Apie ką čia visi diskutuojame? Vieni kraštutinumai komentaruose… O kur pusiausvyra – aukso vidurys?
   P. Račas atkreipė dėmesį į detalę – studentės kreipimosi formą ne visiškai tinkamą. Ir labai netgi sutikčiau su juo, jei ne viena smulkmena… Pateikimas viso šito buvo nesmagus. Ar tikrai studentės laiškas buvo toks įžeidžiantis, kad reikėtų kažkur pasiųsti??? Kiekvienas žmogus skaitydamas komentarą, ji „perleidžia“ per savo vidinį vertėją ir tą patį sakinį supranta skirtingai. Deja, daugelis skaito juos tokiu tonu, kaip kalba pats. Atkreipsiu dėmesį į tai, kad tiek gatvėje, tiek įstaigose (ir net mokymo įstaigose) ir suaugę, ir vaikai kalba pakankamai nemandagiai, nekantriai, pakeltu ir piktu tonu, net kai situacija visai to nereikalauja… Tad, jei studentės laišką perskaitytumėte kultūringo, švelnaus žmogaus tonu, jos kreipimąsi pagalbos, būtų galima laikyti visiškai normaliu.

   • Rūta

    Oi, tik nereikia, studentė savo apsileidimą negrabiai mėgino suvynioti į mandagių frazių rūbą, deja, tai matyti.
    Tokia karta nūnai užaugo, duok viską, greitai, dabar ir gerai sumokėk daug:)

    • bang

     Kur čia apsileidimą įžvelgiate, auksinės kartos atstove ?

    • dabar dar sunkiau suvokti…
     P. Rūta, nuo kada paklausimas, pagalbos, interviu ar dar kažko prašymas yra laikomas apsileidimu?
     Tai kas žmogaus galvoje turi dėtis, kad parašytų tokį sakinį?
     Vienas nusprendė, kad studentei liko savaitė iki termino pabaigos, kitas parašė, jog ji tinginė, trečias įvardijo krūvą blogiausių bruožų turinti ši mergina…ketvirtoji gi apsileidėle išvadino… Ar skaitot, ką rašot??? Ar atsakomybę nors menką jaučiat už savo neva protingus pareiškimus? Ar jie kuo nors pagrįsti? Kokią teisę turite kalbėti apie laiško kultūrą, jei patys šitaip nekultūringai ką tik pasielgėt?
     Ši studentė, jei turėjo jėgų iki galo perskaityti viską, ką čia komentavome, vargu ar kada nors dar bandys pakalbinti nors vieną žinomesnį žmogų, kuris iš pažiūros atrodo padorus ir geranoriškas. NIEKAS NEVERČIA ATSAKYTI Į KIEKVIENĄ LAIŠKĄ. JŪS RENKATĖS, KAM ATSAKYTI. Tačiau ir neturėdami laiko atsakymams, likite kultūringais žmonėmis. Be žaibų, pasiuntimų ir įžeidžiančių epitetų.

     • Donatas

      ‘spamas’ pats savaime jau yra nekultūringas, ir dar kenksmingas, ką ir bekalbėti! o Artūras tiek ir norėjo parašyti, kad jei nenori būti ‘spameris’, tai ir bendrauk ne kaip ‘spameris’. tačiau tokiam bendravimui reikia skirti daugiau laiko ir pastangų, o tai, matyt, ne kiekvienas studentas gali sau leisti… :)

 • Lina

  Sutinku su nuomone, jog siu laiku studentai iprato viska gauti lengvai ir paprastai – ivedi i googli ir sie tau bakalaurinis, magistrinis, straipsnis ir tt. Todel kur reikia pasedeti, tai sunku, pavargau, atsibodo… Ne visi, aisku, bet dauguma. Dirbu vienoje is biblioteku, tad tikrai zinau, jog studentu uzklausos buna tikrai izeidziancios. Kodel darbuotojai, pavyzdziui, turi rinkti studentui medziaga magistriniam su visais sifrais ir kt? Tik del to, kad jis teikesi atsiusti e-maila? Tegu ateina, paiesko ivairiuose skyriuose, bent jau e-maile parodo, jog elektronini kataloga ziurejo. O cia „as rasau sia tema“, man reikia kazko…
  Cia tureciau mesti akmeni ir destytojams, kurie daznai studentui nurodo tik pavadinimu kruva (daznai komunikacijos fakultete) ir eik rink informacija, neperspeje, kad tai gali kainuoti (pvz., kopijavimas is spec. skaityklu ir pan.)… Taip daznai ir destytojas stengiasi „atfutbolinti“ studenta, o jis, budamas studentas (cia daugiau apie I pakopos studentus) eina lengviausiu keliu…

 • Daliau ir Arture, o nenorit jus el.pastais susirasyti, nes aptarinejat asmeninius klausimus. Jei buciau sio blogo moderatorius, tikrai pramoderuociau nesusijusius su tema komentarus tik del to, kad kitiems zmonems, kurie nori susipazinti su issakoma problema, tenka perskaityti ir 50% nesusijusiu tekstu komentaruose, o tai tik artina blogą prie tradicinių portalų komentarų, kur 90% aptaria ne išsakytas mintis rašinyje, o ką kas apie ką nors mano ir galvoja.

  Baikit vieną kartą galvot, mintys suės jus:(

  • nerijus

   Pritariu
   Jau vieną kartą gavau pylos iš A.R. dėl asmeniškumo. Tik keista, kad jis tik mane ir pamatė, o kitų nemato?

 • Vilnietis

  Gavau ir aš panašų laiškelį su panašiu prašymu. Mano galva, tai visiškas studentų išnaglėjimas ir tingėjimas skaityti knygas – būtiną darbą studentui. Kam skaityti knygas, jei galima eiti paprasčiausiu keliu – parašyti laišką, (beje, su labai kvailais klausimais, arčiau net nesusipažinus apie ką tie klausimai) ir laukti atsakymų. Juos gavus, copy and paste metodu sudėti į savo darbą ir pateikti kaip savo… Mano atsakymas tokiam studentui buvo paprastas – daviau knygų nuorodas… Skaudu žiūrėt, kai dabartiniams studentams knygas atstoja internetas… Griet skinsim mokslo reformos vaisius… Gaila

  • Rūta

   Ką ten magistrantas…Aš tiesiog nutirpau, kai pamačiau vienos doktorantės darbą, tiesiog sinchroniškai pirštuku gali vedžioti anglišką tekstą (originalą) ir jos vertalą. Negi žmonės namąsto, jog ir dėstytojai moka šiekt tiek užsienio kalbą, ir tema labai plačiai nenagrinėta:)
   Et…

 • Vilnietis

  Beje, gerbiamas Artūrai, būtų įdomu pamatyti tuos klausimus…

  • Vat butent, Vilnieti…Nuomone jau pareiskete apie kvailus klausimus…Bet gi ju net neskaitet!:)))
   Tapote puikiu pavyzdžiu, kaip nereikia elgtis ir galvoti, ką kalbi…

   • Vilnietis

    tai man pakako pamatyti klausimus, kuriuos man atsiuntė! Sprendžiant iš p. Račui atsiusto prašymo, klausimų lygis turėtu būti 1 klasės lygio…

    • Perfrazuosiu Jūsų šį komentarą taip, p. Vilnieti:
     „Pakanka pažinti Daktarą Henytę ir nuomonę apie visus lietuvius aš jau turiu:))“
     ….

     • Vilnietis

      Niekada nesupratau lietuviško jumoro

    • Vilnietis

     juokinga, kam kraštutinumai? O ką, tūlas užsienietis labai lengvai gali susidaryti nuomonę apie lietuvius, susipažinęs su H.D. darbais. Esu mokslo žmogus ir žinau situacija Vilniaus Universitete… Sprendžiu ne tik pagal TOKIUS studentu prašymus, bet ir pagal visa dėstymo lygi… Gerai mokytis Lietuvoje nereiškia būti geru (mokslo prasme) studentu… Man gaila tų metų, kuriuos aš betiksliai praleidau VU, aš apie dėstymo lygį… Gaila neturėjau galimybės mokytis svetur, dabartiniams abiturientams nuoširdžiai patariu net negalvoti apie studijas Lietuvoje…

     • O taip…Pas mus studiju lygis zemiausias, studentai istize tinginiai, destytojai – parsidaveliai, zurnalistai -nusikalteliai, motinos – prostitutes ir t.t. ir t.p.
      Kiek suprantu, Jūs vis dar čia? Kuriai kategorijai priklausote?;)
      „O tūlas užsienietis, nors ir baigęs studijas užsienyje (ten kur viskas daug geriau nei čia) vistiek labai lengvai gali susidaryti nuomonę apie lietuvius, susipažinęs vien su H.D. darbais…“
      Tai koks skirtumas tadum, kur mokaisi ir gyveni?:)
      Na, įdomiai mąstote, gerbiamas mokslo žmogau, žinantis situaciją Vilniaus universitete:))

     • Vilnietis

      dar betrūko, kad bučiau apšauktas komunistu, ar bent jau paksistu… Ačiū už nuomonę, atsiprašau, kad užmyniau ant nuospaudos.

     • Laiku sustojote:) juk būti apšauktam kažkuo nėra taip malonu?
      Tad, dar atsiprašykite ir studentės, apie kurios klausimų žemą lygį taip uoliai taškėte nuomonę į visas puses…ir tema bus išsemta:)

 • Įdomu, kokia būtų reakcija, jei studentė po laiškeliu dar parašytų „P.S. jei neatsakysite į pateiktus klausimus, Jūsų atsakymus sugalvosiu pati, pagarbiai“ :)

  • Taigi fantazuokit toliau:)) Esate laisvas žmogus ir nusišnekėti, ir protingai mąstyti, ir gerbti, ir nuteisti…:) pirmyn:)

 • Nesuprantu p. Račo. Nesu studentas, kaip tik man tenka su jais daug bendrauti. Taip, dažnai jie „naglėja“. Bet šitas laiškas yra mandagus, ir, kiek suprantu, gerbiamą blogerį – direktorių labai įžeidė termino parašymas? O gal terminas kaip tik yra jūsų laiko gerbimas? Nes, bent jau aš, gavęs tokį laišką pasidėčiau į darbų eilutę, ir jeigu nebūtų nurodyto termino, tada kada nors vis tiek gaiščiau jam laiką. Gi dabar matau – į terminą netelpu, tad, atsiprašau, miela studente, nepadėsiu, nebent atvyktumėte pasišnekėti tet-a-tet iki tada ir tada.
  Ir nereiktų graudentis, nereiktų daugtaškių (beje, ką jie reiškia ir kodėl jų gausėja?).

  • Maumaz, niekas manęs neįžeidė – aš tiesiog nenoriu dirbti už kitus.

   Beje, jei įdomu, tai po laiško gavau dar vieną – kuriame, be kita, ko buvo sakoma, kad susitikti gyvai būtų galima, bet tada „būtų sunkiau apdoroti“ atsakymus, nes kalbą „reikėtų perrašyti iš diktofono“.

   Mielas Maumaz, todėl specialiai tamstai ir dar Daliui bandau paaiškinti dar kartą: niekaip nesuprantu, kodėl kai studento magistriniam darbui reikia interviu su kuo nors, studentas nori, kad „sunkiau apdoroti“ būtų ne studentui, o tam „kam nors“.

   Būsiu labai dėkingas jei man paaiškinsite. Nesigraudendami, nesipūsdami, nepiešdami, koks jums susidarė Račo paveikslas, o pasitelkdami argumentus ir logiką. Labai lauksiu. O tai jau pradedate užnisti. ir dar per šventę.

   Beje, jei ką, tai po dar vieno atsakymo, sutarėme, kad ta studentė vis dėlto atvažiuos ir pasikalbėsime gyvai:)

   • Na, kai sužinom apie diktofoną ir „sunkumus“, paveikslas darosi šiek tiek kitas, bet pradžioje apie jį nežinojome. Galite didžiuotis savo įžvalgumu, kad taip lengvai perkandote tingią merginą ;)

 • O kokie studentės klausimai? Ar labai konfidencialu.. Pagvildenę būtų komentaruose, dabar tik Račą pasipūtėliu išvadino..

 • Juozas

  Šios studentės prašymas yra teisingai suformuliuotas prisiimant nepatogumus dėl apkaltinimo netaktiškumu sau, kai yra pateiktas terminas, tai reiškia yra paliekama ir galimybė taktiškai atsisakyti, arba pagelbėti. Jeigu paršytų „kadanors“ padaryti paslaugą, tai turėtumėt „skolą“, arba priverstų pasakyti „niekada“.

 • Stju

  Tenka susidurti, kad po kokio nors nekompetetingo studento tyrimo, atsisakoma veliau priimti ir kitus studentus. Dauguma pamirsta, kad vienas nemalonus susidurimas gali atmusti nora padeti ir kita karta. Taip kenkiama ir mokslui, ir kolegoms, ir visuomenes poziuriui i studentus. Aisku, viso to nebutu, jeigu nuo mazu dienu butu diegiamos kitokios vertybes…

 • Woo

  Na ir man neseniai teko garbė pabendrauti gyvai su p. Raču :)) Iš tikrųjų galiu papasakoti iš savo patirties – parašiau laišką dėl to, kad neradau asmeninio p. Račo nr. (gal blogai ieškojau?), bet vėliau susitikome ir tikrai dėl to nesigailiu (na, gyvas pokalbis visada yra geriau už elektroninį). Be to, dažnas studentas bijo susitikti akis į akį su žinomu žmogumi, todėl tiesiog siunčia klausimus tikėdamasis atsakymo.
  Beje, žadėjau atsiųsti galutinį variantą, bet kadangi p. Račas pageidavo gauti ir to varianto įvertinimą, tai teks siuntimą atidėti iki gegužės pabaigos :))
  O šiaip tai dar kartą dėkoju už sugaištą laiką :))

  • Zigmas

   Vadinasi Jūsų laiško forma tiko p. Račui. Gal galėtumėte paskelbti, koks tai buvo kreipimasis-prašymas? Tai išgelbėtų daugelį studentų nuo klaidų.

 • Asta

  Pritariu p. Račui

  Pati šią savaitę gavau gal tris elektroninius laiškus su reikalavimu/kvietimu užpildyti kažkokią anketą. Visi klaususieji buvo vienos dėstytojos studentai (pasirašydami jie paminėjo, jog darbo vadovė yra minima dėstytoja). Laiškas – be elementaraus kalbos tvarkingumo(kas, mano nuomone, neprideda pliusų studentui, o juolab darbo vadovui). Nesu žinomas žmogus, tad laiškų iš studentų gaunu retai. Tačiau šitieji nustebino. Kontaktų sąraše radau visą krūvą savo darbo srities kolegų elektroninio pašto adresų. studentai net nepasivargino jų sudėti į elektroninio pašto BCC laukelį. Panašų sąrašą mačiau vienos konferencijos (kurioje dalyvavo ir gerbiama dėstytoja) dalyvių sąraše. Peršasi išvada, kad studentai tą sąrašą gavo iš jos. Lengva ranka gautas respondentų (srities specialistų) sąrašas. Ko gera, studentai taip pat lengvai tikėjosi atsakymų. Nuostabu – beveik nereikia dirbti. Tik pora copy paste ir tyrimas padarytas.

  Man regis tai mažų mažiausiai negarbinga.

 • Valdas

  Negalejau atsispirt sypsenai ir pagunadai, kai gavau tokį laiškelį:
  Laba diena

  Esu Vilniaus Universiteto Socialinio darbo 4 kurso studentė. Rašau tiriamąjį darbą apie komandinio darbo sunkumus socialinio darbuotojo (pedagogo) darbo praktikoje. Darbo tikslas išsiaiškinti, kokie yra pagrindiniai sunkumai dirbant komandinį darbą.
  Būtų labai malonu jei galėtų į mano klausimus atsakyti jūsų įstaigoje dirbantis socialinis darbuotojas ar socialinis pedagogas,jeigu yra keli gali visi atsakyti.Ir būčiau labai dėkinga jeigu galėtumėte tai padaryti per šią savaitą.

  Dėkoju labai už pagalbą
  Geros jums dienos!

  Komentavau Jums skirtą prašymą, rašiau savo pernelyg saldų variantą, o dabar, še kad nori, pats gavau panašų laišką…Ką dabar daryti:)?

  • Valdai, ten tarp komentarų galima paieškoti atsakymų. Vienas iš variantų – apsimeskite Raču, kuris yra pižonas ir viską mato iš savo dramblio kaulo bokšto:)

 • Valdas

  P.S.
  Ar turiu organizuoti per šią savaitę jos tiriamąjį darbą, (dirba virš 50 socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų) ar pasiųsti…