„Statoil“ manevrai

Šiandien rytą „Statoil“ pyliausi benzino.

Maloniai nustebau: litras A95 – 3.99 lito.

Važiuoju pro Kauną – tame pačiame „Statoil“ – litras A95 – 4.12 lito.

Grįžtu į Vilnių – ir vėl 3.99.

Skirtumas, žinoma, nelabai didelis – kiek daugiau nei 3 procentai.

Tačiau, vis tiek nelabai suprantu, kodėl kauniečiai už tuos pačius degalus tame pačiame tinkle turėtų mokėti daugiau.

Bet tikiu, kad pardavinėdama benziną Vilniuje pigiau, „Statoil“ tikriausiai savęs neskriaudžia.

Ir tada pasidaro įdomu: ar artimiausiu metu Vilniuje degalai kainuos tiek, kiek Kaune, ar Kaune jų kaina taps tokia kaip Vilniuje?

Ir dar įdomu, su kokia pelno marža šandien „Statoil“ pardavinėjo benziną Vilniuje, turint galvoje, kad „Neste“ degalinėse tas pats benzinas kainavo 3.93 lito?

O jei atvirai, tai užknisa tokie žaidimėliai – supranti, kad tave mulkina ir nieko padaryti negali.

Tik pasirinkti kitą degalinių tinklą.

Tačiau blogiausia, kad po savaitės ar dviejų jų visų kainos tikriausiai vėl bus panašios ir tikriausiai tokios kaip Kaune…

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • zilvinas

  senokai renkuosi „Neste“ dėl kelių priežasčių:
  1)kuras ir šiaip pigesnis, su kortele dar pigiau :D),
  2) nes nereikia apsimestinių šypsenų ir brangesnio kuro.

  Pripažįstu, kava „Statoile“ -gera (tik už tai turėtume dėkot „Selectai“), tačiau per brangi.

 • Na šiaip tai internete galima matyti, kad kuro kainos tame pačiame mieste nemažai jau skirias, nors tiesa Vilniui, kiek mačiau bent jau savaite žymiai pigesnio kuro yra. Dar pastebėjau, kad didmiesčiuose kuras pigesnis, nei kurnors toliau nuvažiavus
  http://www.lukoil.lt/
  http://www.statoil.lt/index.php/kuro_kainos/24

 • Toks vienas galimas pastebėjimas, dėl brangesnio kuro. Gal iki to miesto nuo sienos atvežimas daugiau kainuoją?

 • Mane šie dalykai stebina taip pat http://matelislt.wordpress.com/2010/09/01/latvijoje-benzinas-pigesnis-kazin-kodel/ ir kažin ar be vyriausybės įsikišimo kas nors pasikeis. O ši vyriausybė, aš kažkodėl esu tikras – nesikiš. Lietuvoje daugelyje sričių paprasčiausiai nėra jokios konkurencijos. Už tai yra daug kart…, oi, atsiprašau, bičiuliškų susitarimų. Ir tie bičiuliai ne tokie jau nuobodūs, ateina net į mano, kuklaus, mažai kam žinomo rašeivos blog’ą net atsliūkina. Komentaruose rookie pasivadinęs.

 • zilvinai, gal galėtum pakonsultuoti kaip, kokiais metodais gaunama Neste kortelė? Papildyčiau savo bene 50-ties kortelių kolekciją. :DD
  Viliau, ar manai, kad naftininkai pas save perka brangų benziną ?

  • zilvinas

   gaunama paprastai ir be jokių metodų: http://neste.lt/artikkeli.asp?path=1993;3801;3804;5051;5052
   Labiausiai patiko Neste karas su Alauša Naujamiestyje (VLN). Praeitą penktadienį nepatikėjau savo akimis, kad A95 gali kainuot 3.78 (man su nuolaida 3.71), kai greta visos kainos virs 4.00

 • Ačiū, Žilvinai.
  O Artūrui turiu pateikti dar vieną keistą faktą – pasirodo kuro kainas kasdiena galima psižiūrėti kad ir va čia http://www.degalukainos.lt/degalines/kuro-kainos?puslapis=1&sort_filter=95&city=0&network=0&data=2010-10-02&text= Ir paanalizavus visą medžiagą paaiškėja, kad Kaune visose kolonėlėse benzinas brangesnis už Vilniaus. Dabar jau tikrai pasipiktinau.

 • Jurkis

  zilvinai, deja, Neste jau nebe pigiausia – pastebėjau, kad dažnai jos kainos būna lygios su Lukoilo (bent jau Grigiškių). Gelbėja tik nuolaidų kortelė. Dingo jos buvę pigumas.

 • Degalinės paprasčiausiai išsiparduoda vasarinio (mažesnio lakumo) benzino atsargas. Paprastas sezoninis išpardavimas.

  • nerijus

   Kurą piluosi Nestėje ir remiu suomius ( ir rusus ) :)
   Beje, mažas pastebėjimas ir šioje degalinėje kuro kainos Vilniuje, skiriasi.
   Molėtų plento Nestėje ( prieš porą savaičių ) dyzelinas kainavo 3.48, o pačiame mieste- 3.56.
   Sinoptikai pranešė, jog lauksime sniego. Kuras atpigs ( jau atpigo ), nes skubama išparduoti „vasarinį“ ir jį pakeisti „žieminių“?..

 • Nerijau, geriau remk tik rusus, pildamasis Lukoile Vilniuje. :DD
  Va, šios dienos kaima iš mano aukščiau įkeltos nuorodos, mane maloniai stebina -> Lukoil Vilnius Sodų 22 – 3.75 lt.

 • Zilvinas

  naujamiestyje vyksta kainų karas :)

 • G.

  Dėl to kuro, prieš savaitę du sykius piliau kurą į kanistrus iš degalinės
  vieną sykį 10 litrų – ipylė lygiai 10 litrų.
  Antrą syki – 20 litrų, ipylė 19.3~.
  Degalinė ta pati. Kolonėlė (automatas) tas pats.

  Tai rezumuojant, pildamas bet kurioje dagalinėje jau jautiesi iškart išdurtas.

 • Regis

  Mulkina mus ne tik kuro pardavėjai.. Ir niekam tas neįdomu arba įdomu tik pašnekėjimų lygyje. O juk yra atitinkamos tarnybos kurios turėtų atlikinėti reguliarią rinkos stebėseną, žinoti galutinės kainos dedamąsias, sekti ar kurios nors dalies dydis galutinėje kainoje staiga be priežasties nepasikeičia, jeigu pasikeičia kodėl ir t.t. Netgi paruošt visuomenei ataskaitas apie ryškesnius kainų pasikeitimus ir paaiškint kodėl tai vyksta. TURĖTŲ taip būti. O dabar olia lia kaip kažkam gerai gyvenasi. Ir viskas baigsis tik eiliniais padejavimais.

 • Regi, antkainiai degalinių tinkluose nėra valstybės reglamentuoti. Jeigu kaina net tame pačiame degalinių tinkle skiriasi 0.13 LTL, tai galime pasidžiaugti, jog šiame tinklaraštininko aprašytame epizode negalime net įtarti, kad turime kartelinį susitarimą tarp rinkoje veikiančių naftos produktais prekiaujančių bendrovių.

  • Regis

   Antkainiai nereguliuojami bet baudžiama už kartelinius susitarimus ir viršpelniai yra apmokestinami. Jeigu rinkos (bet kokios) dalyviai susitaria palaikyti aukštesnes kainas valstybinės institucijos tą turėtų pamatyti ir už tai turėtų nubausti. Turėtų..

   Vien šis epizodas (Statoil „manevrai“) neįrodo kartelinio susitarimo, tačiau tai tik parodo kokios galimybės pas mažmemininkus kaitalioti galutinę kainą. Beje yra toks miestas Šilalė kuriame visada kuro kainos buvo gerokai pigesnės negu likusioje Lietuvoje, klausimas iš ko ten degalinės išsilaiko? Ir tai jau ne laikinai, o pastoviai. Gal tokių miestų Lietuvoje ir daugiau.

   • nerijus

    Ir Tauragėje…ir suprantama dėl kokių priežasčių :)

 • Kestutis

  Artūrai, šįkart jau užlenkei.

  Taigi viskas ira taip aišku – veikia mikrokonkurencija (ar yra kaimynystėje degalinė, su kuria reikia konkuruoti, ar ten didelis srautas, ar ne ir t.t. Autostradoje visada benzinas kainuoja daugiau.

  Ir niekas čia niekuo nemanipuliuoja. Gi cepelinai „ant trasos“ irgi daugiau kainuoja nei kokiuose kirtimuose ar žirmūnuose. Ir Kaune jie brangesni nei Balbieriškyje.

  • Kęstai, nežinau, ar „Statoil“ jūsų klientai, bet šį kartą kalbi nesąmones. Autostrada čia niekuo dėta – jau ne pirmus metus važinėju ir benzino kaina Vilniuje ir Kaune jei ir skiriasi tai kokias pora centų – panašiai kaip kad skiriasi Vilniuje Kareivių gatvėje ir išvažiuojant iš Vilniaus Savanorių prospekte ar Šeškinėje. Cepelinai „ant trasos“ Tavo žiniai taip pat nekainuoja daugiau. Ten prie Kauno (neatsimenu pavadinimo kavinės) jie pigesni nei bet kur Vilniuje ir maždaug pusantro karto didesni (ir skanesni).

   Lyginti Kauną su Balbieriškiu šiuo atveju nelabai tinka, nes „Statoil“ Vilniuje ir „Statoil“ Kaune degalus perka ten pat. Spėju, kad net žinau kur – Mažeikiuose. Todėl toks kainų skirtumas racionaliai negali būti paaiškintas. Tik kažkokiomis manipuliacijomis.

   Beje, tai patvirtina ir šiandien matytas vaizdelis Kareivių gatvėje, kai vienoje „Statoil“ degalinėje A95 kaina buvo vilnietiška tai yra, 3.99, o vos už kelių šimtų metrų toje pačioje gatvėje – jau kaunietiška, tai yra, 4.12. Gal vienas vadybininkas buvo iš Kauno, o kitas iš Balbieriškio?

   • Kestutis

    Nei Statoil, nei kitas naftininkas nėra mano klientas. Čia skaidrumo dėlei.

    O apie kainas kalbam paprastai – jeigu yra galimybė parduoti benziną kad ir po 5 litus, būnu nenormalu jį pardavinėti po 3 ar 4 litus. Jeigu tu to negali padaryti dėl konkurentų ar kitų aspektų (pvz., vairuotojas neturi pinigų), tada tu pardavinėji po 3 ar 4. Tam ir yra konkurencija ir laisva rinka. Tik monopolijoms reikia apynasrio. Nei Statoil, nei kitas degalinių operatorius tokiomis nėra.

    O pelno siekimas nėra manipuliacija, o elementari verslo logika, kiek aš suprantu. :)

    • lida

     Šiuo metu esu Norvegijoje, benzino kainos kinta priklausomai nuo savatės dienų ir net valandų. Beje, ne po 3 proc. o kartais net po 17. Shell, Statoil… Gal, kad degalus perka ne Mažeikiuose ?

     • lida, nepykite, bet įtariu, kad dėl maniakiško noro pasirodyti pradetate nusišnekėti… Benzino kaina kinta po 17 proc. kas kelias valandas… Na, ir fantazija gi tamstos…

     • lida

      Turite teksto suvokimo problemų ? Kinta nuolat bet ne per kelias valandas 17 proc. Savaitės eigoje fiksavau kainas nuo 11.4 iki 13.7 kronų. Bet, žinia, jums geriau žinoti ar aš nusišneku, ar ne. Galėtumėt čia atvažiuoti norvegų naftos bendrovėms paporinti apie maržas ir merketingą. Įrašas diletantiškas, tiesiog pareidote progą patylėti. Nežinau ar čia jau jūsų manija.

     • matot, miela lida, tai, kad tamsta nuvažiavote pažvejoti ar pagrybauti į Norvegiją, dar nereiškia, kad viskas ką šnekate, tuir būti tiesa. Šiek tiek patikimesni už tamstą interneto šaltiniai, pavyzdžiui, teigia, kad A95 benzino kaina Norvegijoje nuo šių metų baandžio iki rugpjūčio kito mažiau nei 5 proc. Galima, žinoma, būtų galvoti, kad tamstos atvykimo proga Norvegijos degalų pardavėjai nusprendė pamanipuliuoti kainomis, bet tokia minčių eiga būdinga lidoms ir fredijams, o ne normaliems žmonėms.

      Kalbant apie teksto suvokimo problemas – jos atsiranda, kai tekstas nelabai rišlus arba kvailas. Pavyzdžiui, skaitant, jog benzino kaina Norvegijoje kinta „priklausomai nuo savatės dienų ir net valandų“, gali pagalvoti, kad pirmadieniais 8 valandą ryto benzinas visada kainuoja brangiau nei trečiadienį 14 valandą. Juk kinta „priklausomai“…

      Tad gal geriau grybaukite ten (ar plaukite grindis) ir nevaidinkite visų galų ekspertės.

     • lida

      Matot, aš savo akimis tikiu labiau nei jūsų neįvardintais „patikimais“ šaltiniais. Ko gera, tų šatinių informaciją ir vėl neteisingai suvokėte. Gal būt ten kalbama apie kainų vidurkį ar pan. Jeigu teiksitės nurodyti tuos šaltinius, kurie patvirtintų, jog A95 benzino kainos pokyčiai Norvegijoje nuo šių metų balandžio iki rugpjūčio atskirose degalinėse svyravo mažiau nei 5 proc. aš jums suteiksiu teisingos maržos generolo laipsnį.
      Sakydama, jog benzino kaina degalinėse kinta priklausomai nuo savatės dienų ir net valandų, aš būtent ir turėjau omeny, kad pav. savaitgaliais benzinas visada atpinga, o pigiausias jis būna iki pirmadienio pietų. Kai atvyksite į Norvegiją pagrybauti, pažvejoti, ar plauti grindų, galėsite pasitikrinti, ar degalinių vadybininkai ne iš Balbieriškio, ir pamokyti juos naftos verslo pagrindų.

    • Kęstai apynasrio reikia ne tik monopolijoms, bet ir oligopolijoms, o Lietuvos degalų pardavėjų rinkoje situacija būtent tokia. Todėl vargu ar galima būtų kalbėti apie „elementarią verslo logiką“.

     • Kestutis

      Ar degalinėse nėra konkurencijos, svarstytinas klausimas (man atrodo, kad ji yra). Bet jeigu mes visuose versluose dėsime apynasrius, sparčiai priartėsime prie Baltarusijos.

      Aš manau, kad apynasrius reikia dėti natūraliosiose monopolijose ir tiek, o kituose versluose pakanka riboti rinkos koncentraciją (pvz., suskaidant kompanijas). Bet riboti kainas… čia jau kuriame policinę valstybę.

      Beje, Artūrai, iš tavo varpinės. Jeigu neklystu Lukoil turi kokius 30% rinkos, pagal TNS, TV3 turi ~27%. O LNK ir TV3 reklaminiai įkainiai labai panašūs – gal laikas ir jiems uždėti apynasrį? :)

     • Kęstai, na nebūk lida ar Edita Šerelienė… na, kur aš siūliau riboti kainas? Pats sugalvoji ir paskui pats su savimi ginčijiesi…

 • lida

  Jei čia būtų pasamprotavęs koks mokinukas, pasakyčiau – naivus, tadangi dabar susilaikysiu. Marketingas – rimtas mokslas. Čia ne kokia žurnalistika ar konstitucinė teisė – per poros dienų (niekas nepamena – kokius) kursus Bulgarijoje, specu netapsi.
  Vieniems stiklinė pusiau tuščia kitiems – pusiau pilna. Nepamenu kuriame Johari kvadrate yra autoriaus asmenybė – „I don’t care“, ar ne, bet, panašu, jam tikrai būtų ramiau, jei abiejuose miestuose benzinas kainuotų po 4.12 Lt. Dabar malonus nustebimas dėl 3.99 Lt virto graužatimi. Belieka tikėtis, kad autoriaus vadovaujamoj įmonėje ar visuomeniniame transliuotojuje yra profesionalių verslo vadybininkų, pas kuriuos jis galėtų gauti atsakymus į kankinančius klausimus. Kad ir apie pelno maržas.

 • stogas

  Lida, nezinau kodel tu putojiesi. Koks tau skirtumas ta statoilo kaina, juk Norvegijos zuvies dydis perdirbimo fabrike nepriklauso nuo naftos kainos future birzoje. Atrodo, kad kazkokia tai neapykanta gyvena tavo sirdyje, pasleptas skausmas, nusivilymas. Rekomeduoju- Neste ir 7 cnt nuolaidu korteles. Jokiu dirbtinu sypsenu, vienas draugiskas automatas kartais neimantis padroztu kupiuru.

  • lida

   Apie putojimąsi dėl kainų pretenzijos ne tuo adresu.

 • Tomas

  Nestes degalineje prie stoties 95-tas si savaitgali kainavo 3.75 lt. Idomu del ko? Kas cia per zaidimai?

  • Regis

   :O, 3.75??

   • Tomas

    Taip, ir man nepasivaideno: http://ikrauk.15min.lt/naujienos/17994

    • Regis

     Aš dėl ko nusistebėjau, tai ką tu nurodei (nuorodoje) buvo rugsėjo 27 d., o pats rašai, kad tokia kaina buvo šį savaitgalį t.y. spalio 1-3 d. aš nusistebėjau, kad tokios kainos taip ilgai laikomos.

     • nerijus

      Savaitgalį, dyzelinas kainavo 3.41, o jau pirmadienį- 3.56.
      Kainų pasiutpolkė?..
      Ar „vadiname“ konkurenciją?..

 • Ogis&Co

  Viskas paprasta – Kaunas toliau nuo Gudijos, todel jiems galima ipilti uz brangiau… Tokie pas mus rinkos desniai :)
  Galeciau lazintis, kad kuras Mazeikiuose parduodamas dar brangiau – ir net yra tam specialus paaiskinimas, sakykim, ten degaliniu iranga nepritaikyta priimti vietini kura, todel sis vezamas specialiai is Skandinavijos ir tas laaabai brungu. Bet va stengiasi, be benzino nepalieka :)

  • nerijus

   Kaunas, tai degalinė tarp Viliaus ir Klaipėdos.
   Kodėl jiems nepasinaudoti šiuo faktu?..

 • Kol visi komentuoja bile, kad komentuot, pasakysiu savo žinomą nuomonę apie kas valandą besikeičiančias kuro kainas.

  Tam tikri degalinių tinklai pradėjo karą, kurio tikslas – nukonkuruoti konkrečią išsirinktą degalinę. Kaip žinia, dažniausiai kovojama su mažesniais tinklais, tačiau ne paslaptis, kad konkuruoja ir didieji.

  Kalbama, kad tuo metu, kai degalinė kurą pardavinėja tarkim po 3,70, konkreti degalinė eina į minusą, tačiau ją ištempia kitos tinklo degalinės, tad šioj vietoj itin sunku mažiems tinklams, kurie per savaitę kitą gali prarast po vieną degalinę…

  Prisiminkim, kokioj šaly gyvenam ir viskas bus aišku:) Kol seimo nariai nusirenginėja ekranuose, prezidentė populistiškai bando kovoti su prekybininkais, tuo tarpu degalinių tinklai žaidžia purvinus žaidimėlius paprastų gyventojų sąskaita.

  • Kestutis

   Vaidai, as kaip verslo atstovas negaliu sutikti, kad mikrokonkurencija degaliniu lygmenyje, net jeigu tikslas yra subrankrotinti konkurento degaline, yra purvinas zaidimas.

   Net jeigu kalbame apie mazus degaliniu tinklus, mikrokonkurencija yra verslo duona kasdienine. O jeigu baiminamasi pernelyg didelio Statoil/Lukoil dominavimo, tam yra kitos priemones nei konkurencijos ribojimas. Turi buti elgiamasi priesingai.

 • Mintis

  Prie to pačio, bene pigiausiai degalus pardavinėj(a)o Alexela, kurią nupirko Nestė.
  Kitas momentas, Swedbank pridalino kreditinių kortelių su kuria, Alexeloje 10ct nuolaida, bet kadangi Alexela perima Nestė nuolaidų nebelieka.
  Kaip mantoe kas tai? Pažeisti lūkesčiai, kreditkės juk nedykai.

 • respondentas

  Tai Lietuvoje tariasi ne tik naftininkai bet ir kiti prekybinykai. Visi taariassi – kitaip į nuostolius eitų. Galima bandyt kažką daryt – pvz. Baltarusijoj Batia tai pats reguliuoja kaip nori. Gal ir Lietuvai tokio reikėtų. Dar varijantas duoti laisvės mažoms degalinėms. Dabar jų mažai tai grandų „berniukai“ spėja visur aplakstyt ir perspėt dėl nelabai tinkamų kainų. Būtų mažų daugiau ar spėtų berniukai? Bet čia Lietuvos problemos Bet be Lietuvos tai dar ir pasaulis yra. Opekas tariasi, rusai su amerikonais tariasi – visi tariasi ir derina kainas. Ką čia darysim Artūrai, ką čia darysim?