Smulkmenos arba pripratimo genas

Paskaitinėjau šiandien internautų komentarus dėl generalinio prokuroro vojažo į kirpyklą su švyturėliais ir supratau, kad yra blogai…

Dauguma komentatorių keikia žurnalistus. Neva, jiems nėra ką veikti, nerado prie ko prisikabinti, nerašo apie kitas problemas ir t.t. ir panašiai.

Štai vienas, bene labiausiai tipiškas komentaras:

Na nu geras. Vaziuoja zmogus po darbo namo ir uzsuka i kirpykla.Kas cia tokio? Tai ka jam namo nuvaziuoti paimti nuosava masina ir tada vaziuoti kirptis? Na nei vienas taip nepadarytu.Kita karta eis kirptis i seimo kyrpikla uz 3 litus
Arba štai toks:
Kirpkitės prokurore, kada Jums reikia ir kiek reikia.Ir vėliau sustatykite į vietą parazituojančius ir valstybės grobstytojus,kad atsakytų už tai ,kad Lietuva,turėdama tokias galymybes esamoj situacijoj atsidūrė.

Štai taip. Pamažu, palengva ir pasiekėmė tą tašką, kai naudojimasis tarnybine padėtimi ir privilegijomis ių mokesčių mokėtojų kišenės tapo įprastu dalyku.

Ir A.Valantinas iš esmės beveik nekaltas. Jis elgiasi taip, kaip elgiasi visi aplinkui. Jis tiesiog prisitaikė prie to, kas tapo norma.

O Lietuvoje norma yra paprasta.

Tarnybinis automobilis turi būti kuo didesnis, kuo brangesnis ir jis yra mano. Ir mano žmonos, ir mano vaikų.

Visai nesenos istorijos su Valstybės sienos apsaugos vadu S.Stripeika ir jo žmona bei S.Stripeikos pavaduotoju tai tik dar kartą puikiai parodė.

Bet viskas prasidėjo gerokai anksčiau.

Gyvenu Saulėtekyje ir esu daug daug kartų matęs, kaip į darbą važiuoja  V.Adamkus, R.Paksas ar G.Kirkilas.  Gatvė gali būti tuščia ar pilna, eismas intensyvus ar ne, tačiau vis tiek bus įjungti švyturėliai ir sirenos, o apsauginiai būtinai pasistengs važiuoti kuo plačiau, kad visiems viskas būtų aišku. VALDŽIA važiuoja.

Esu kažkada V.Adamkaus asmeniškai klausęs, kodėl jis nesuramdo to siautėjimo gatvėse, kodėl neliepia išsijungti švyturėlių ir sirenų ir negasdinti žmonių.

Prezidentas sakė: tokia tvarka ir aš negaliu jos pakeisti.

O aš sakiau: Jūs juk valstybės vadovas…

Niekas nepasikeitė.

A.Kubiliaus dar kažkaip nesutikau pakeliui, bet spėju, kad važinėja taip pat. Nes tokia tvarka.

Ir tikriausiai ji  jau nebepasikeis, nes mes prie to pripratome. Kaip priprantama prie kokio nors šalia augančio medžio, Konstitucijos prospekte stovinčio namo vaidulio, pakelėje numestos šiukšlės.

Nebereaguojame. Seimo narys P.Saudaragas už kanceliarinėms išlaidoms skirtas lėšas nori nusipirkti sau automobilį – na ir kas čia tokio? Kitas palamentaras A.Šedžius iš savo tėtušio nuomoja BMW septintuką už ts pačias kanceliarines – įprastas daiktas.

Kažkas perka servizus, kažkas vaikšto į sporto klubus, kažkas užsakinėja reklamą pas V.Tomkų.

Nes kitaip ir būti negali – koks skirtumas – krikščionis demokratas, liberalas, prsikėlėlis, tvarkietis ar socialdemokratas.

Ten, kur pinigai ir valdžia, ideologija nebeveikia.

Ir mūsų nebeveikia.

Nes visa tai smulkmenos ir yra juk daug svarbesnių dalykų…

Tačiau bėda ta, kad viskas ir prasideda nuo smulkmenų. Ir kai nereaguojame į jas, jos pamažu tampa „Leo LT“.

O į tai sureaguoti jau nebepakanka jėgų…

D.Pūras kažkada rašė apie sovietinio mentaliteto geną.

Panašu, kad turime kitą… Pripratimo.

(16 balsų, vidurkis: 4,44 iš 5)
Loading...
 • egis

  baisiausia kad generalinis prokuroras ta įvykį komentuodamas šypsosi kaip kaimo kvailelis ropę pavogęs – „taigi pati man į kišenę įkrito“. jo išsiauklėjime nėra vietos matyt tokiam dalykui kaip sąžinė – tikras tarybinis valdininkas.

 • bet kažkaip aš galvoju, kad čia ir yra visa esmė, kuria paremtas bet koks veiksmas mūsų šalyje (ir kitose, ypač į rytus nuo mūsų). ar tai dalyvavimas politikoje, ar versle – visa tai, kad yrodyti kitiems, kad esi KAŽKAS. to demonstravimas ir reiškiasi prabanga, o visų geriausia, kai gali tai parodyti per savo statusa. Svyturėliai, tamsinti langai – tai vienas iš tokių atributų…

  • Rimantas

   Nieko čia gudraus nei lietuviai nei rytai nuo Lietuvos neišrado — nebent pro ausis praslydo skandalas Anglijos parlamente.

 • WU

  Aš čia pastoviai kometuodamas kartoju, kad problemos reikia ieškoti ne viršuje, o apačioje ir gaunu už tai krūvas minusų kas kartą. Turbūt niekam nepatinka girdėti, kad kaltas yra ne Kubilius, Landsbergis, Kirkilas, Brazauskas ir t.t. O problema atsispindi veidrodyje. Nes tik tokioje visuomenėje, kuri sugeba toleruoti tokius dalykus galima taip „bezpridelinti“..
  O dėl Valantino šaipymosi, tai yra tendencinga jo reakcija, kai pasimeta. Ne pirmą ir ne antrą kartą tai pastebiu. Tokios keistos savybės būdingos gen. prokurorui..

 • Kiekvienas žmogus randa nišą savo moraliai pozicijai ir begalinaim pasipiktinimui pareikšti.
  Vieni lupa A.Valantiną už pakeliui namo stabtelėjimą prie kirpyklos, tačiau su meile ir dievobaiminga pagarba kalba pie R.Smailytę, J.Imbrasą ir R.Sakalauskaitę, kiti randa dar kokią nors mylimų-nemylimų veikėjų kombinaciją ir iki pažaliavimo putojasi.
  Svarbiausia šioje šalyje, matyt, būti žemesniam už žolę, tylesniam už vandenį ir nesipainioti kritikuotojams po kojomis, bereikalingai neužkliūti, būti saikingai nedoram, nes dar apšauks davatka ar megzta berete.
  Dėl Adamkaus/Pakso švyturėlių. Priežastis labai proziška – jei apsaugininkai netyčia ką nors pritrėkštų, tai jei važiavo su garsiniais ir šviesos signalais – jie nekalti.

  • egis

   nežinau ar tai tiesa, bet teko girdėti, kad pvz. Vokietijoje valdžios žmonės važinėja kaip ir visi eismo dalyviai – be jokiu privilegijų. o pas mus tai per daug tas momentas sureikšmintas (vėlgi sovietmečio palikimas)

 • Jokiu būdu neginu A.Valantino. Turėjo iš darbo važiuoti taksi į kirpyklą, arba kraštutiniu atveju su tarnybiniu automobiliu privažiavęs prie kirpyklos vairuotoją paleisti, toliau grįšti kaip įmanydamas – taxi, žmonos, giminačio, asmeniniu, nuomouojamu automoibiliu, visuomeniniu transportu, pėstute, tam reikalui prie kirpyklos laikomu dviračiu.

 • Ysidor GB

  Negindamas Valantino, ir sutikdamas su 99% to, kas isdestyta straipsnyje, nesusilaikau nepastebejes, kad to „pripratimo“ geno atsiradima tipinio lietuvio DNR grandineje dalinai paskatino pati ziniasklaida (netaikau paciam Arturui tiesiogiai). Siandien zurnalistais save vadinantys raseivos daugiau nelabai ka veikia, kaip tik pucia skandalus is menkiausio sh…
  Kai zmogus diena is dienos ekrane mato tokius „skandalus“, o rimtos publicistikos nei kvapo, tai kaip neiprasi? Kaip galima neiprasti prie dvieju skandalu per diena, apie 50 „skandalu“ ir „skandaliuku“ per menesi? Paskaicius antrastes, atrodo, kad kas trecias straipsnis skandalingas, o paskaicius turini, viduje snipstas. Tai kaip neiprasi nereaguoti?
  O paskui zurnaliugos dejuoja – girdi, zmones nereaguoja.
  Jau senoveje zmones zinojo, kad penkis kartus pastaugus Gaisras!! Gaisras!!, sesta karta niekas i ta gaisra jau nesusirinks.

  • Del publicistikos tikrai gerai pastebejai. Statistinis lietuvis publicistika laiko ir labai pasitiki: „Kakadu“, „Paparacai“, „Dvyračio Žynios“ su peliukais priešaky (galima paminėti „Sroves“ ir panašias „publicitikos“ laidas) ir t.t. ir pan…
   Bet iš kitos pusės pažvelgus, tai pats pabandyk parašyti blogą (ar pabandyk kokį publicistinį TV reportaža sukurti) tik su rimta publicistika. Manau nieko nesigaus, nes niekas paprasčiausiai nė nesisnekės ir nepirks tokios publicistikos… Niekam to nereikia. Lietuvoje veikia visai kitokie visuomenes savitarpio supratimo ir gyvavimo taisyklės nei vakarų demokratijose ir tokie dalykai neturės jokio efekto. Iki tol neturės, kol vieną diena, manau, VISOS žiniasklaidos priemonės pagaliau pasikeis ir pradės dirbti visuomenes naudai.

 • Maras

  PRITARIU!!! Pats dažnai matau VALDŽIĄ važiuojant, ir šiandien pralėkė su garsu, kažkokį žomgelį privertė ant šaligatvio užvažiuoti (per tą laiką, beje, tą, ką ten taip pagarbiai vežė, buvo galima kelis kartus nužudyti). Žinote, nepripratau – kiekvianą kartą matant kraujas užverda. Jei tuo metu eičiau per perėją, tai dar specialiai sustočiau, nepraleisčiau. Negi „pakuotų“?
  Jei norėtų, tokios tvarkos nebūtų. Bet patinka jiems taip vaižiuoti, oi patinka. Pritariu, kad tai visuomenės atspindys vedrodyje. BET šiuos dalykus naikinti reikia pradėti nuo viršūnių. Griebkit, gerb. Račai, jautį už ragų: kai bus galimybė, viešai naujosios prezidentės apie tai paklauskite. Jei ji iš tiesų nori kažką keisti, tuomet keis ir tai. Tokios smulkmenos dažnai labai gerai parodo esmę.

 • skalvija

  Man tai patiko to šeimyninio psichologo (servizų mylėtojo) argumentas: „jei naudočiau plastikinius indus, per tiek metų brangiau išeitų..“ Kaip sakė vieno filmo herojus – geležinė logika!
  Ir kodėl tos išlaidos vadinasi „kanceliarinės“? Gal kažkada tokios buvo. Jei grąžinti pirminę prasmę, nupirkti mėnesiui kokį krepšį trintukų, pieštukų, popieriuko – kiek galima būt grąžinti pinigėlių atgal į iždą.. Bet turbūt nėra grąžinimo „mechanizmo“. Davė – reiškia turi išleisti. Reiktų kad kas pirmas tai padarytų, o jau tada pajudėtų, taip sakant, pabustų sąmoningumas:) Galėtų, na kad ir Valinskas..

  Va jei tiek dar likę visokių sovietinių genų pas mus, galėtume grąžinti dar nepamirštą tų laikų aktualiją – soclenktyniavimą. Partijos lenktyniautų – kas daugiau ne „pravalgo“ bet grąžina. Politikai kautųsi dėl kiekvieno lito, laikraščiai mirgėtų vis naujais pasiekimais, reitingai pradėtų kilti kaip ant mielių. „Tau, dr. Kubiliau..“ Dar gal ir savų pridėtų.

  O jei rimtai, – seimūnas man vis dar asocijuojasi su tautos tarnu (kažkodėl). O „kanceliarinės“ – kažkodėl su arbatpinigiais. Tai reiškia kaip kavinėj padavėja dirba dažnai tik iš arbatpinigių, tai gal ir mūsų tarnai galėtų pramisti – iš kanceliarinių?..

 • oneguy

  Jei jau duodame aukštiems pareigūnams tarnybinius automobilius, kaip tas pats A. Valantinas ir minėjo, vienas to tikslų yra užtikrinti asmens saugumą. Taigi kvailoka, jei saugumas būtų užtikrinamas tik nuo 8h iki 12h ir nuo 13h iki 17h. Jums ne?

  Visai kitas klausimas yra ar reikia tų tarnybinių automobilių. Manau valstybėje užtektų trijų.

 • Artūrai, Lietuvoje per daug dalyku tapo normaliais… Kyšininkavimas, naudojimasis tarnybine padėtimi, naudojimasis „valdišku“ transportu (beje, tai liečia ir privatų verslą) ir dar daug kitų „smulkmenų“… Didžiausia bėda yra ta, kad daugelis tuos dalykus, mato, žino ir vietoj to, kad viena diena tas problemas pradėjus spręsti (tiesiog pradėti gaudyti ir bausti nusikaltėlius), daugelis išmasto tokius dalykus kaip baudų didinimas, kuris niekada neduos tokio efekto, kaip paprasčiausias viešumas ir paprasčiausias atvedimas iki Teismo (jau kažkur buvau minėjęs, kad vis dėl to jau seniai yra įrodyta, kad ne bausmės didumas, o jos neišvengiamumas efektyviai reguliuoja nusikalstamuma (beje, daugelis net skirtingai interpretuoja kas tai yra nusiklatimas ir tai yra dar viena didelė bėda…))… Kažkada Danijoje, studentų bendrabutyje, perskaičiau toki juokingą tekstą: kodėl gerai būti vokiečiu? Atsakymai buvo tokie: 1. Mercedes 2. Porsche 3.BMW 4.Audi 5.Opel ir pan. Nebuvo juoko apie lietuvius… Bet aš, po penkerių metų gyvenimo Švedijoje, grižęs į Lietuvą sugalvojau kodėl yra „gerai“ būti lietuviu: 1. Kyšis kelių policininkui 2. Kyšis žemėtvarkininkui 3. Kyšis Savivaldybės darbuotojui 4. Kyšis Darbo Biržos darbuotojui 5 Kyšis FNTT 6. Kyšis STT 7. Kyšis VMĮ… Galite tęsti toliau. Tai yra patys „geriausi“ dalykai statistiniam lietuviui, be kuriu dauguma žmonių neisivaizduoja „normalaus“ gyvenimo…

 • Orka

  Pagaliau įdomi diskusija. Aš net drįsčiau ginčytis, kad čia pripratimas. Tiesiog visada taip buvo. Taip buvo prie caro, prieš karą, taip buvo prie sovietų… ir dabar. Ir ne tik pas mus. Tai gal būt tautos, piliečių visuomenės susivokimas, kad taisyklės lygios visiems ir negali būti lygesnių. Ir pagal taisyklių laužymo sunkumą ir sulaužytų taisyklių svarbumą reikia atkentėti bausmę. Visiems ir visiems teisingai vienodą už tokį pat laužymą… Atrodo taip paprasta.
  Valdžiai laikome kitas taisykles nei sau. Galvojame, kad jei jai leisime pasijust geriau, tai ir ji mums bus geresnė. Nei velnio, ji bus geresnė vieniems, bet blogesnė kitiems. Valdžia kitaip negali.
  Smagu, kad prieš tai aptarėm holokaustą, partizanus, Paksą, Leo ir t.t.
  Taigi visokie fredžiai, musės, žino, kad būna „gerų“ žmonių, kurie net ir žudydami teisūs, ir būna „blogų“ žmonių, kurie vien už priklausimą kokiai „nekaltai“ organizacijai verti mirties bausmės. Vertinam žmones o ne jų poelgius. Vis bandom išsiaiškint kokiai partijai ar asmeniui tas ar anas prijaučia ir pagal tai žinome „kaltas“, „klystantis“ jis ar ne.
  Jie tenori iš „blogiukų“ atimti žaislus ir atiduoti „geriečiams“. Kaip meksikietiškoj muilo operoj.
  Tokių daugybė mūsuose. Ir jiems visada aišku, kas geri, o kas blogi. Ką jau kalbėt apie smulkmenas…

 • Regis

  Kodėl nereaguoja? – pavargo.

  Žmonės pavargo. Pavargo nuo tos veidmainystės kurią mato kasdien. Kuria demonstruoja ir politikai, ir žurnalistai, ir verslininkai. Paskutinis pavyzdys. Gerb. konservatorius A. Vidžiūnas nubaustas už važiavimą neblaiviam stovyje. Nu ir ką? Ogi lygiai nieko. Vyras teisingas, geras, reikalingas. Partija dar teisingesnė. Čia tau ne koks „skydinės“ karalius A. Siaurusevičius, kuris net ir nevažiavo niekur. Kuris lygtais ir įstatymų nepažeidė (alkoholio vartot gi nedraudžiama). Ne esmė. Svarbiausiai žmogus NE mūsų. Nu tiek to. Grįžtam prie A. Vidžiūno ir veidmainystės. Konservatorių partija. Ši partija daro viską, kad Lietuva nevartotų alkoholio, blaivėtų. Jau lygtais ir įstatymas ruošiamas, kad prie vairo bus galima sėst su absoliučiu 0 kraujyje. Nesvarbu, kad kai kuriose šalyse leidžiama net ir 0,8 promilės kraujyje ir tenai tiek avarijų girti ne padaro. Ir niekas jokios problemos ne mato.. Nesvarbu, kad ir 0,4 promilės kraujyje iš esmės neįtakoja vairavimo ar reakcijos. Taigi Seimo narys A. Vidžiūnas. Narys kuris turėtų gerbt pačių sukurtus įstatymus. Prieš vartojant alkoholį pagalvot, kad teks su automobiliu grįžt namo….. Turėtų žinot (pagalvot).. Tačiau jis lygiai taip pat gerai žino, kad nieko jam už tai ne bus. O aš durnelis pvz. naiviai tikėjausi, kad gal sakau atsistatydins, pasitrauks iš Seimo. Deja.

  Taigis. Reziume. Nesiknaisiokim po lietuvio genus. Įsitikinęs, viskas ten gerai. Pradėkim nuo veidmainystės. Jau jeigu keliam reikalavimus laikykimės jų patys ir reikalaukim, kad jų laikytųsi visi. Lygiai ir teisingai visi.

  p.s. važinėdavau ir aš pro Antakalnį. Kažkaip ne kilo mintis, kad šalies prezidentas turi stovėt su visais kamščiuose. Bent jau aš norėčiau, kad jis rimtesniais reikalais užsiimtų. O dėl A. Valantino galima pasakyti tik tiek – matyt jau atsirado poreikis jį pakeisti. Žmogus protingas turės suprast, kad kiekvienas žingsnis sekamas..

  • Orka

   Regi, Dėl Vidžiūno sutinku, dar toks Puteikis buvo Klaipėdoj. Kažkaip tylūs visi dėl ano…
   O dėl prezidento – ne. Aš vis tik manau, kad visų darbai vienodai svarbūs. Ir prezidentas galėtų rasti kitokį būdą, kaip „nesugaišti“ keliaujant į darbą. Pvz, nakvoti arčiau darbo, jei koks svarbus susitikimas ir pan.

   • Dalius

    Tai gal prezidentui sraigtasparniu skraidyti? Ir problemų nebūtų ir pono Račo miegų sirenos netrikdytų ir kainuotų 10 kartų brangiau nei taip kaip yra dabar.

  • oneguy

   „Nesvarbu, kad ir 0,4 promilės kraujyje iš esmės neįtakoja vairavimo ar reakcijos.“

   Ar galima būtų kuo nors pagrįsti tokį teiginį? Mano žiniomis tyrimai rodo kitaip.

   • Paieškok intenete informacijos apie vieną tyrimą. Jis gan įdomus. Jo esmė yra ta, kad žmogus, nesvarbu kiek išgėręs, visiškai save kontroliuoja. Tame tyrime mokslininkai net bandymą dėl vairavimo atliko. Paprastai išgėręs žmogus nekontroliuoja savo veiksmų, bet, jei jam pasiūlomas kažkoks geras motyvas, kad jis vairuotų ar atliktų kokią užduotį gerai ir teisingai, tai jis nepadaro daugiau klaidų už blaivų asmenį… Žinoma, iki tam tikro promilių kiekio. Bet tą ribą mokslininkai nustatė kažkur ties 2 promilem (tiksliai neatsimenu :)). Aš asmeniškai tikiu, kad girtas žmogus save visiskai kontroliuoja, bet bet kokiu atveju tokiam žmogui neleisčiau vairuoti…

    • bang

     „Ar galima būtų kuo nors pagrįsti tokį teiginį?“ – „Paieškok intenete informacijos apie vieną tyrimą“, kuris patvirtintų mano teiginį :))) Aš savo ruožtu siūlau Simui paieškoti internete tyrimų, kurie paneigia jo teiginį.

    • Orka

     nu ir nusigrybavot jūs čia. :)
     Simai, ką reiškia save kontroliuoja ir dar visiškai?
     Aš asmeniškai esu porą kartų gyvenime nusigėręs iki kokių 4 ar daugiau promilių. Niekas, net blaivūs negalėjo įtarti, kad esu girtas, nebent lengvai „įkalęs“. Vairuodamas galėjau veln žino ką padaryt… Gerai, kad už vairo nesėdau, ir tik muštynes sukėliau.:)
     Alkoholio poveikis yra labai individualus. Ir rizika tikrai didžiulė. Ką, jums tyrimų mažai?:)

     • Na, neinterpretuokite ir neskaitykite tarp eilučių to, ko nėra… :) Jei aš kiekvieną įdomų straipsnį išsisaugosiu, tai mano kompiuteris bus tik straipsnių saugykla :) Yra begalė visokių tyrimų, kurie net prieštarauja vieni kitiems. Pvz. daugelis tiki, kad žiovaujama, nes smegenims truksta deguonies. Nors kiti mokslininkai nustate visai kitas priežastis… :) Kas nelabai draugauja su mokslu, tai su jais sunku ginčytis dėl tokių dalykų. Žiniasklaida neakcentuoja tokių tyrimų skaičiavimo procesu ir metodų. Tokiuose tyrimuose visada skaičiuojamos tikimybės. Jei tikimybė peržiangia 50%, tai ir laikoma, kad gali taip buti. Ir visai nesvarbu, kad priešingame tyrime bus tokia pati tikimybė :):)
      Šiektiek nuklydau :)
      Kaip tik šiandien per Twitter radau puikų puslapiuką :)
      http://www.pbb.lt/2009/05/30/326/

      Ir nuo savęs pridėsiu: Google visagalis :)

      P.S. atsimenu kai pora dundukų vieną kartą bandė man įrodyti, kad jie taip prisigėrė, kad neatsimena, kaip ir kodėl sumušė mano gerą draugą… Bet pasirodė, kad jie viską puikiai prisimena ir suprato ką daro… Nes kažkodėl puikiai atsiminė kaip gerai už tai į skurą patys gavo, nors sakė, kad nieko neatsimena :)

    • Dalius

     O kai griūna ir vemia ant mašinos vairo, tai čia irgi viena iš savikontrolės rūšių? Mano giminaitis JAV policininku dirba ir iš praktikos anekdotas: sustabdė vyriškį, o anas toks girtas, kad ten nepaeina ir klausia kaip tu galėjai važiuoti, kad net nepaeini, o tas atsako, kad vyrai sorry būtent dėl ir važiuoju, nes nepaeinu, kitaip namo neparsigaučiau. Įteisinam in LT tokią praktiką?

  • Fredis*

   Regi, tik ką pademonstravai dviveidiškumo pavyzdį. Kai Gintautas Mikolaitis girtas šlitinėjo po Seimą – tyliai sėdėjai kamputy ir nė garso neišleidai, todėl, kad tai buvo saviškis, socialistas, šlovingosios Komunistų patijos įpėdinis. A.Siaurusevičiaus baladojimasis po elektros skydinę, užsibarikadavimas joje ir įžūlus, nepagrbus bendravimas su žurnalistais nacionalinio transliuotojo taip pat nepapuouošė. Įsikalk sau į galvą – A.Siaurusevičius privalėjo atsistatydinti.
   Dėl Mikolaičio, Vareikio ir Vidžiūno – vertinu poelgius neigiamai, tačiau jie patys laisvi nuspręsti ar privaėjo padėti Seimo nario mandatą, duotos priesaikos Seime jie nesulaužė.

   • GIGA

    Fredi,kiek aš pastebiu,tai pastarasias dvi dienas pats demonstruoji reto dviveidiškumo pavyzdį.Aukščiausios prabos dviveidiškumo.Net ir dabar šalia raudonveidžio Mikolaičio prisegi-šlovingosios Komunistų partijos įpėdinis.Niekaip nesuprantu,kad čia rašo tas pats žmogus,kuris net apsiputojęs gynė tos pačios šlovingosios Komunistų partijos narę,vėliau tapusią šalies Pezidente.Iš tikro aš labai jau sušvelninau-ne eilinę narę,o ideologijos puoselėtoją ir ja tikėjusia neleistinai ilgai.Kaip ten bebūtų,būkim biedni,bet teisingi,didžiausi dvigubų standartų puoselėtojai yra konservatoriai ir jiems prijaučiantys.Netgi jei rinkimų dieną aš būčiau pasiekęs 4 promilių lygį kaip Orka :),niekada nesugalvočiau prabalsuoti už socdemus,tačiau jie tikrai nedemonstruoja tiek arogancijos ir dvigubų standartų kiek konservatoriai

    • Regis

     Tikrai taip… Dar vienas veidmainystės pavyzdys – „saviškis (-ė), socialistas (-ė), šlovingosios Komunistų partijos įpėdinis (-ė)“ apie ką mes čia?

     Beje prie šlovingosios pridėčiau ir Naujosios (transformavusios) Briuselinės Komunistų partijos…

     Ne esmė. Tokia logika jau senai NEbestebina..

  • Auksinis kardas

   nepadaro
   nemato
   nebus
   nekilo

  • Regis

   Dėkui už pataisymus. Dar kart pasitikrinau kaip vartoti dalelytę ne :).. Tiems kas nori taip pat prisiminti:

   http://ualgiman.dtiltas.lt/dalelyciu_rasyba.html

 • Apie A. Vidžiūną:
  „Šį faktą man dar ir šiandien sunku žmogiškai pripažinti, kad pora taurių vyno, tokios kompleksijos žmogui kaip aš, gali turėti tokių negerų padarinių, – sakė Seimo narys. – Tai didelė pamoka man, kad niekada negali pasikliauti tik gera savijauta. Nuo dabar mano gyvenimo taisyklė bus paprasta: pakėlei taurę – nesėsk už vairo“

  Žinant Vidžiūno asmenybę (iš praeities ir žiniasklaidos nušviestų skandalų), keista net skaityti tokius jo žodžius. Gaunasi taip, kad jo, kaip asmenybės, vertybė iki šio įvykio buvo kitokios. Tai kas per žmonės yra TS-LKD partijos sąrašo viršūnėje? Susidaro įspūdis, kad tai žmonės neturintys jokių moralinių vertybių (įpūdis iš realių darbų, o nei iš žiniasklaidos)… Beje, visai galimas dalykas, kad rementis mūsų teismų ptaktika A. Vidžiūnas gali įrodyti, kad buvo visai blaivus (jau mano daug kartų minėtas pavyzdys: http://vz.lt/Default2.aspx?ArticleID=208c0f9a-656f-494f-841a-11ec33ea619a&readcomment=1&page=0&orderBy=down) ir nuskaltimo kaip nebūta… Be to, Vidžiūnas nesitraus šį sykį iš Seimo, nes jau traukėsi iš jo… Praėjusią kadenciją… Kai valdančiojoje daugumoje yra savi, tai pradeda galioti visai kitokios taisyklės. Kitokios taisyklės, apie kurias mini Artūras. Tiesiog kitokios. „Normalios“

 • tomas

  Pirmiausia tai man nuostabu, kaip mes niekaip nesugebame išspręsti problemos su tarnybinių automobilių panaudojimu asmeniniams tikslams. Gal kokį piniginį limitą įvesti? Pravažinėjai virš — mokėk iš savo kišenės. Kitas pasakys, kad labai sunku apskaičiuoti sąnaudas. Tačiau realios sąnaudos turėtų būti suplanuotos iš anksto ir numatytos biudžete.

  Dėl apsauginių važiavimo plačiai — na čia kiek perlenkta, jie tiesiog taikosi kokiam žiopliui mašiną pakišti, kad saugomasis nenukentėtų.

  Stokholme stebėjau turbūt ko nors iš karališkosios šeimos kelionę gatve. Pirmiausia visa gatvė buvo uždaryta, eismas ir pėstieji sustabdyti. Tada visiškoje tyloje pravažiavo eskortas. Buvo keista ir nuostabu.

  • Visų problemų esmė, kurių nenori pripažinti valdžia (jau daug metų ir nesvarbu kas yra pozicijoje ar opozicijoje), yra paprasčiausios kontrolės nebuvime. Galima sugalvoti kokias tik nori taisykles, kokias tik nori nuobaudas, didžiausias bausmes, bet jei nebus tinkamos kontrolės, tai tokios iniciatyvos bus beprasmės. O kai vėl bus prieita prie to, kad ministerijose ir kur tik įmanoma (taip jau buvo, bet buvo pakeista) bus įsteigta politinio pasitikėjimo pareigūnų sistema, tai politinė korupcija, manau, suviešės visame gražume.

   • tomas

    Dėl kontrolės — sutinku. Tik nereikia kontrolės suprasti, kaip atskiros institucijos, kuri viską prižiūri. Visų pirma vadovai turi prižiūrėti pavaldinius. O jei neprižiūri — kaltas visų pirma vadovas. Su politikais — sudėtingiau, atsiranda visokios ten kadencijos, imunitetai ir politiniai pasitikėjimai. Aš vat svarstau, kuris iš mūsų padarė daugiau, nei pabumbėjo apie blogą valdžią. Blogo įrašą apie blogą vadžią su tam tikrom išlygom galima užskaityti ;)

    • Dėkui už įvertinimą :) Jei šnekėti apie kontrolę, tai ji, mano manymu, turėtų, pradžiai, prasidėti nuo tam įgaliotų institucijų – policijos, VMĮ ir panašių. Jei jos netinkamai kontroliuoja, tai turi įsijungti aukščiau stovinčios institucijos, kurias aš apibendrinu taip – TT (Tyrimų Tarnybos). Jos turi daugiau įgaliojimų ir galimybių tirti įvairius žemiau stovinčių institucijų neadekvačius veiksmus. O jei ir tai pradeda neveikti, tai atsakomybės turime reiklauti iš aukščiausių pareigūnų – ministru, generalinių prokurorų, STT ir kitu TT vadovų (vyriausybės, Prezidento). O jei ir jie nepajėgūs kažką keisti, tai belieka konstatuoti tai, kad mes vis dar gyvename nedemokratiškoje visuomenėje…

     O jei šnekėti apie pabumbėjimą apie blogą valdžią, tai aš galiu pasakyti tik tiek, kad man gyvenent Švedijoje teko pasinaudoti viešumo ir tikrai aukštų institucijų pagalba ir tai suveikė geriau nei tikėjausi. Lietuvoje tai nesuveikė (bandžiau…)… Į detales nesigilinsiu.
     P.S. bumbėsiu ant bet kokios valdžios tol, kol, mano manymu nepasieksime senųjų demokratijų lygio (įtariu, kad tesis iki mano gyvenimo galo…)

     • Orka

      Simai, kontrolė, arba nebaudžiamumo nebuvimas yra viena iš svarbiausių demokratijos sąlygų. Nesutinku, kad kontrolė turi prasidėti VMI, STT ir t.t. Pirmiausia mūsų visų galvose turi persisukti varžtelis, kad „skųsti“ yra gerai. Kol mes patys bijosime pranešti kam reikia apie nusikaltimą, bijosime rūpesčių, vendetos ar šiaip galvosime, kad skundikas – blogai, tol ir tos „kontrolės“ įstaigos nedirbs. Arba dirbs lygesniesiems.

     • Orka, iš dalies sutinku, bet, manau, nepagalvoji apie tai, kaip vis dėl to tą mastymą pakeisti. Kaip Tu isivaizduoji tą procesą: „persisukti varžtelis, kad “skųsti” yra gerai“? Tame ir esmė, kad pradžioje taip turi pradėti mastyti tos institucijos, o ne eilinis žmogus. Mes turime aibę pavyzdžių, kai žmogus kreipiasi į įvairias institucijas, bet niekas nereaguoja. Dėl to jos ir turi keistis. Jei nesikeičia, tai ne mano (ar Tavo) problema. Tai yra vadovų, kurie yra sistemos įkaitai (jiems ir sunkiausia pasikeisti ir pakeisti juo supančią aplinką, nes tai jų kasdienins darbas) problema. Ir taip prieiname iki aukščiausios valdžios, kuri yra paprasčiausiai neigali ir plaukia pasroviui… Svarbiausia yra tai, kad žmonės pasitikėtų institucijomis o jos atliktų savo darbą. Po tam tikro laiko ir tas mentalitetas pasikeis, jei bus einama teisinga linkme.

     • Orka

      Simai, rašote: „Jei nesikeičia, tai ne mano (ar Tavo) problema.“ – tai kam tada mes čia rašinėjam?Kam jei ne man ir tau turi rūpėti?
      toliau: „Tai yra vadovų, kurie yra sistemos įkaitai (jiems ir sunkiausia pasikeisti ir pakeisti juo supančią aplinką, nes tai jų kasdienins darbas) problema.“ – o kam jiems keistis, jei ir taip gerai?
      Vis tik, biurokratija tobulėja, valstybės institucijų darbo kokybė auga, bet per tuos 18 metų korupcijos ryškaus mažėjimo aš nepastebėjau. Priešingai, sumos išaugo, netgi, kiek žinau, sistemizavosi iki pat viršaus. Ir jei atsitiktinai, pabrėžiu atsitiktinai, atsiranda koks principingas vadovas (pvz. Junokas) jis greit išspjaunamas, nes „nesupranta, kada ir kaip reikia griebti tą korupciją.“

     • „Tai kam tada mes čia rašinėjam?“ Žmonėms, tokiems kaip aš ir Jūs, ne vis vien kas vyksta aplink ir rašinėjimas yra mažiausias dalykas ką mes galime padaryti, kad kažkas pasikeistų. Aš rašau dėl to, kad atėjus naujai valdžiai ir naujai Prezidentei yra aiškinama apie tai, kad viskas keisis iš pagrindų. Labai to laukiu ir prisidėsiu viskuom, kuo galėsiu ir lauksiu pirmų valdžios žingsnių. Deja, kol kas žingsniai, mano manymu, idiotiški.
      Reiktų kokį pavyzdį parašyti… Pirma mintis kuri šovė į galvą tai yra alkoholio pardavimas nepilnamečiams. Ar esate kada nors tokius nepilnamečius sudraudę, įskundę pardavėją? Manau, kad ne. Ir net žinau atsakymą kodėl ne… Dėl to ir sakau, kad pradžiai turi atitinkamos isntitucijos adekvačiai reaguoti ir bausti. Mano manymu, jei metus laiko VISOS institucijos principingai padirbėtų, tai situacija iš principo pasikeistų.

      Dar noriu pridėti kai ką prie savo minčių. Lietuvių problema yra tame, kad mes esame per daug tolerantiškti. Tolerantiški tiems dalykams, kurių kitose šalyse niekas netoleruoja (išskyrus prosovietiškose šalyse). Ir atvirkščiai – netolerantiški tiems dalykams, kuriems toledantiški praktiškai visi vakariečiai (na, dauguma…)…

     • bang

      Ši vakarą išėjom pasivaikščioti su šeima, tvanku, prie kasos pasakė, kad alaus butelį turiu padėti atgal, nes jau 22:02. Priėmiau tai asmeniškai, atsispausdinsiu, kas kaip balsavo :)

     • romas

      Simai, netiesa, kad nereaguoja. Yra viešo administravimo įstatymas. Jame sakoma, kaip valstybės tarnybos turi reaguoti į skundą. Realiai, jei nereaguoja, yra apskundimo nereaguojančius tvarka. Bėda, kad reikia užsispyrimo ir laiko. Taip pat problema, jei reikalas yra surištas su finansais ir įsipareigojimais tretiesiems asmenims, nieko kito nelieka, kaip pasiduoti sistemos absurdui, nes principingumas gali grėsti asmeniniu bankrotu arba nuostoliais. Labai trūksta galimybės patraukti valdininką atsakomybėn už patirtą žalą. Bet, suprantama, kad kartais jis būtų bejėgis žalą atlyginti dėl savo menkų pajamų. Tautiečiai tikrai per mažai skundžiasi. Didesnis piliečių aktyvumas pakeistų padėtį, nes dažnai aukštesnė instancija visiškai nežino apie žemesnės darbo kokybę teikiant viešąsias paslaugas.

     • Romai, bet ar nesusimastote kodel yra toks zemas pilieciu aktyvumas? Neuzmirskite, kad aktyvmumas nera priezasis, o tai tera pasekme… Reikia ieskoti priezasciu ir jas taisyti.
      Bang, tai yra normalus dalykas. As pats jau minejau, kad gyvenau Svedijoje 5 metus. Ten yra sausas istatymas. Stipru alkoholi galima nusipirkti tik specializuotoje parduotuveje (Systembolaget), kuri dirba iki 18.00-19.00 valandos (sestadieni iki 15.00 o sekmadieni nedirba)… Ir ka? Zmones gyvena. Kas turi problemu del alkoholio varotjimo (paprastai rytu europos ir balkanu saliu gyventojai) tai perka vietini samagona :) Kas gyvena arciau Danijos, tai itin daznai ten vaziuoja pirkti pigesnio ir vos ne visa para pardavinejamo alkoholio…
      Bet del alaus, tai galbut siektiek persistengiama, nes pvz Svedijoje max 3,5 alkoholio turinti alu galima nusipirkti bet kurioje maisto parduotuveje… Manau bang tokio alaus butu uzteke. Ar vis del to reikia „atsigerti“ taip, kad kaltu i galva?? :)

     • Jonas

      Prieš kelias dienas buvo tas pats: buvo svarbi proga (žmonai), paėmiau šampano (kartu su žmona) ir.. negavau, buvo po dešimtos. Kaip per marmūzę gavęs jaučiausi

     • Orka

      Simai, klausiate: „Ar esate kada nors tokius nepilnamečius sudraudę, įskundę pardavėją?“ – esu, ir ne kartą, skandalą esu pakėlęs, per mane gal trys žmonės teisių neteko, policija (mūsų mažo miestelio), kai paskambinu, net intonaciją pakeičia: – oi, čia vėl tu, kas dabar? :)
      Ir nemaišykite tolerancijos su paprastuoju kvailumu.

  • skalvija

   Nelabai yra kur pasiskųsti.. Kažkada skambinau dėl paplavų į Nerį. Nieko. Žmona skambino dėl muštynių gatvėj – nieko.. Gal kompaktiškam miestelyje tai paprasčiau, gal ten nuo mero viskas priklauso ir jis daugiau gali. O Vilniuj.. Juk jei mieste laksto greičiais virš 100 – atrodytų visi aplink turėtų pulti kažkur skambinti, – ir pėstieji ir vairuoti (taip pvz išauklėti skandinavai). Ale niekas neskambina – nėra kur. Nėra tokių tarnybų? Yra, bet ten turbūt kažkas ne taip. Gal jie kreivai žiūri į skundikus? Na čia jau kita tema. Akivaizdus tokių tarnybų blogo darbo įrodymas – pažiūrėkite kaip klesti alternatyva – skundai.lt (3,5 mln. įrašų per mėnesį!!).

   • romas

    Dėl paplavų į Nerį reikia skųstis savivaldybės aplinkos pasaugos skyriui, arba tiesiog savivaldybei. Galima rašyti Aplinkos ministerijai. Viešo administravimo įstatymas sako, kad skundas negražinamas besiskundžiančiam, jei jis pateiktas ne tuo adresu, o persiunčiamas tiems, kurių kompetencija yra skundą nagrinėti. Visi teisės aktai yra internete, todėl galima pasitikrinti, kaip problema turi būti sprendžiama. Jei pirma instancija nesiima priemonių, ją reikia skųsti aukščiau. Dažniausiai žmonės nuleidžia rankas, gavę atsisakymą spręsti jų problemą. Taip pat reiktų nepamiršti, kad atsakymai į skundą turi būti argumentuoti. Nespręsti be argumentų nėra valdininkų valioje. Linkiu kantrybės ir sėkmės :)

   • romas

    Ir dar, reikia ne skambinti, bet rašyti ir registruoti raštą kanceliarijoje. Skundus Vilniaus savivaldybėje priima vieno langelio principu 1 aukšto vestibiulyje. Pilietiškumui reikia sugaišti laiko :)

   • bang

    „3,5 mln. įrašų per mėnesį!!“ – nesamonė (gaunas 1,3 skundo per sekundę).

    • skalvija

     Dėkui už patarimus. Kai išeisiu į pensiją – taip ir darysiu. Čia per vieną rusišką radiją girdėjau: naujasis rusas skundėsi. Tik papuolė į Norvegija (berods), tik padidino greitį autostradoje – ir jau supakavo policija, nors niekur jos pakelėse nebuvo. Pasirodo iškvietė vairuotojas, kurį jis aplenkė. Ir jokių kanceliarijų ar „kanceliarinių“ išlaidų:)..

     • romas

      Dėl greičio viršijimo galima skambinti bendruoju pagalbos telefonu ir pas mus. Apie visus nusikaltimus, nusižengimus ir nelaimes reikia pranešti būtent ten. Jūs minėjote apie teršiamą Nerį. Tuo atveju reikėtų pasiskųsti. Niekur pasaulyje nėra taip, kad valdininkai reaguotų vien į skambučius. Taip galėtume užversti valstybės tarnybas nenudirbamu darbu darbu :)

 • Patyręs

  Tačiau bėda ta, kad viskas ir prasideda nuo smulkmenų. Ir kai nereaguojame į jas, jos pamažu tampa “Leo LT”.

  Topas!!! Geriau nė nepasakysi. Pagarba!

 • NiekurNeiva

  Problemos sprendimo būdas „paprastiems“ žmogeliams,
  bet ne pareigūnams:

  Nuo 2009-07-01 Valstybė apmokestina užslėptas pajamas natūra. Kad nereikėtų skaičiuoti, kiek laiko automobilis naudojamas asmeninėms ir kiek – darbo reikmėms, nustatoma fiksuota suma – 0,75 proc. automobilio rinkos kainos, kuri yra laikoma gauta nauda. Nuo šios sumos kiekvieną mėnesį besinaudojančiajam tarnybiniu automobiliu asmeniniams tikslams būtų skaičiuojamas 15 proc. gyventojų pajamų mokestis, 6 proc. privalomo sveikatos draudimo įmokos ir 3 proc. „Sodrai“ turės įmokėti darbdavys…

  5 punktas. Kai gyventojas turi galimybę naudotis kitam asmeniui priklausančiu …. automobiliu ir asmeniniais tikslais….

  Tos galimybės turėjimą ar neturėjimą VMI vertins kiekvienu atveju atskirai, nedetalizuodama, kokie įrodymai turi būti pateikti, kad gyventojas «negalėjo turėti galimybės naudotis automobiliu/turtu asmeniniais tikslais».

  Seniai nebuvo tokio teisinio „šedevro“…

 • A.G.

  Manau reikia keisti įstatymą šiuo klausimu.
  Yr darbų, kuriems atlikti tam darbuotojui turi būti suteikta viskas – jei reikia ir trys automobiliai, jei reikia ir kirpėjas į kabinetą ir t.t ir pan.
  Jei jie yra žmonėms reikalingi ir turi norą dirbti paros bėgyje tol, kol neužmiega.

  Manau nereikia painioti šokolado su padususiais kopūstais.

  Kas kita, kad privatiems asmenims – yra sudarytos visos sąlygos, sakyčiau šiltnamio sąlygos ne tausojančiai naudoti neatsinaujinančius išteklius. Va jei kalbame apie automobilius – tai toje vietoje vertėtų pagalvoti apie privatininkus.
  Suprantu, kad čia kalba apie kitką.
  Tad ir sakiau – reikia keisti įstatymą, kad žmonėms naudą duodantys darbuotojai būtų nuvežti parvežti ir t.t. ir pan., kad tik ilgiau paros bėgyje dirbtų žmonėms naudingą darbą.
  Prokuroras – vienas iš tų.
  Juk per vagis, žulikus jau praeiti neįmanoma.

 • Mykolliukas Beraštis

  Gerbiamieji kolegos, aš nesutinku su mintimi, kad rimtosios žurnalistikos nereikia. Atseit nesupras. Apetitas atsiranda bevalgant, o suvokimas – besilavinant. Aplinka mus įtakoja, ir jei aplinkoje yra kūrybos ir padorumo, mes imame ta linkme augti, kad ir po truputį. Yra melas, kad TV ir žiniasklaida rašo apie tai, ko nori skaitytojas. Ištvirkinus nepilnametę nėra ko lieti ašarų, kad ji tapo prostitute. Priežąstys, o ne pasekmės ,yra priežąstys.

 • as

  „kažkas užsakinėja reklamą pas V.Tomkų“

  Artūrai, kas Jums?

 • as

  beje, nepaisant Tomkaus įkišimo, įrašas puikus!

 • NiekurNeiva

  Girtas, bet negirtas:
  LVAT, 2009-05-22
  Administracinė byla Nr. N575 – 1339/2009
  Procesinio sprendimo kategorija 45.4.3.

  … „Metodikos 2 punktas nustato, kad medicininę apžiūrą neblaivumui (girtumui) ar apsvaigimui nuo psichiką veikiančių medžiagų nustatyti sudaro: 1) bendras asmens būklės vertinimas; 2) tiriamųjų medžiagų paėmimas; 3) tiriamųjų medžiagų ištyrimas; 4) išvados formulavimas. Pagal Metodikos 8 punktą, tiriamosios medžiagos – tai kraujas ir/arba šlapimas. … “

  … Taigi įstatymo nustatytas įrodymų vertinimas, kaip objektyvios tiesos nustatymo procesas, grindžiamas subjektyviu faktoriumi – vidiniu įsitikinimu. Vidinis įsitikinimas – tai ne išankstinis įsitikinimas, nuojauta, o įrodymais pagrįsta išvada, padaryta surinkus visus reikiamus įrodymus, išnagrinėjus reikšmingus faktus, atsakomybę lengvinančias ir sunkinančias aplinkybes, iškėlus ir ištyrus visas galimas versijas, įvertinus kiekvieną įrodymą atskirai ir jų visumą. Konstatuoti tam tikro fakto buvimą ar nebuvimą galima tik remiantis byloje surinktų įrodymų visuma, o ne atskirais įrodymais (LVAT 2006 m. lapkričio 16 d. nutartis administracinėje byloje Nr. N-9-1711/2006)….

  … teismas nepagrįstai vertindamas … neblaivumo laipsnį rėmėsi tik jo šlapime rasta 1,78 promilių etilo alkoholio koncentracija, tačiau nevertino Akto išvados, kuria konstatuota, kad … yra neblaivus ir jam nustatytas lengvas girtumo laipsnis.


  Įstatymas, Instrukcija, Metodika … ir REZULTATAS pagal vidinį įsitikinima ?…

 • Regis

  Fredi, mielasai :). Tikrai nesiūlysiu pačiam ką nors įsikalt į galvą. NE mandagu taip. Turiu klausimą – ar senai pas tamsta atsivėrusios ekstrasensinės čakros? Iš kur pats žinai, kad aš stebėdamas tiek G. Mikolaičio, tiek A. Siaurusevičiaus „siautėjimus“ tyliai ramiai sėdėjau kamputyje ir neišleidau nei garso?

  „Duotos priesaikos Seime jie nesulaužė“. Leiskite man prasčiokui ir socialistui (tavo gerb. akyse) priminti Seimo nario priesaiką:

  „Aš, (vardas, pavardė),
  prisiekiu būti ištikimas (-a) Lietuvos Respublikai;
  prisiekiu g e r b t i ir v y k d y t i j o s Konstituciją ir į s t a t y m u s,
  saugoti jos žemių vientisumą;
  prisiekiu visomis išgalėmis stiprinti Lietuvos nepriklausomybę, sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai, Lietuvos žmonių gerovei.
  Tepadeda man Dievas!“

  Problema juk ne tik sąvokoje GERBTI. Problema vertybinėje sistemoje. Ar Seimo narys kaip aukščiausios šalies institucijos narys, kuri priima įstatymus, kurių turi laikytis visi ligi vieno, sugeba, nori PATS laikytis tų pačių įstatymų? Maža to, tai narys partijos kuri to paties alkoholio vartojimo atžvilgiu deklaruoja savas vertybes, vykdo tam tikrą politiką. O juk žmonės visą tai mato.. Įvairūs analitikai jau skuba knaisiotis po lietuvio genus, ieško sąsajų su mongolais, rusais.. Užsiduodamas iš esmės tas pats klausimas kodėl? Dar kart sakau – pavargo nuo veidmainystės. Atitinkamai tas nuovargis koreguoja žmonių elgesį.

  p.s. atsiprašau tinklaraščio autoriaus už komentaro toną.

  • Fredis*

   Socialistų „vertybinės sistemos“ privedė prie Leo,
   paksistų – prie Paksogeito,
   liberalcentristų – prie abonentizmo,
   uspaskiečių – Plechanovo universiteto diplomo istorija, Leo, Kėdainių kunigaikštystė „Anakonda“.
   Vidžiūnas išgėrė dvi taures vyno. Blogai, labai blogai, jau atistatydino iš rinkiminio štabo vado pareigų.

   • GIGA

    prie Leo vedė ir konservatorių vertybės,o dar kaip visada Fredžio dvigubi standartai pamiršta paminėti „Wiljamsą“.Aš nesiūlau dabar veltis į diskusiją dėl principinio noro (be je teisingo) neprileisti ruso,nesiūlau padiskutuoti kaip galų gale išėjo.Siūlau prisiminti kitką-tokį garbingą ir neginčytinai svarbų visai Lietuvai sandorį patvirtino toks garbingas ir aukštas valstybės pareigūnas kaip S.Kaktys.Matyt toliau nereikia komentarų?Net tie kurie stūmė šį sandorį,nebuvo tiek įsitikinę jo teisingumu,kad parašui padėti išstūmė merkantiliškumo bacilos apgraužtą tipelį,prieš tai garsiems Amerikos specialistams savo namuką išnuomojusi.Kaip dabar prisimenu,tada rodos blaivo Vidžiūno žodžius-„mes negarantuojame,kad tai ką darome yra neginčitinas gėris,bet PABANDYTI reikia“

    • Fredis*

     Su tuo Williams galutinėje stadijoje gavosi viskas neblogai, kolkas kontroliuja lenkai, o tiek putojosi socialistai su paksistais, kad dangus griūva (neužgriuvo), 10-ties metų epopėja ir Pakso išjojimas ant balto žirgo (vėliau kvailai nukrito dėl skamininmų iš Prezidentūros dėl instruktavimo-pageidavimo išmušti savo draugams akcijas iš Šiaulių plento ir susipainiojimu aplink Borisovą).
     Williams – jau sena istorija, greitai tokia taps ir LEO.LT. Svarbu, kad veikiančios politinės grupuotės padarytų išvadas ir nekartotų klaidų.
     Dar komiškas, groteskiškas veiksmas buvo skubus ES konstitucijos patvirtinimas Seime. Žinant kokios brutualios jėgos stovėjo prie sekančio Seimo durų (suvirto visa keturiasdešimties uspaskiečių kompanija, tuzinas euroskeptikų paksiečių) – tada buvo visai nejuokinga, apsidrausta, dėl visa ko…

     • GIGA

      Paksas nukrito ne dėl skambinimų ar susipainiojimų aplink Borisovą.Ir tai pats labai gerai žinai.Nekrito dėl skambinimų Abonentas,nekrito dėl Sadekovo ir keletos kitų pilietybių suteikimo ir Uspaskicho padengtų rinkimų skolų Adamkus,apie „Alytą“,“Draugystę“,VST ar rūpinimąsi VP ar Panevėžio ST net nekalbu.Paksas geras jis ar blogas,vertas būti Prezidentu ar ne,krito dėl dvigubų standartų ir dėl to,kad nebuvo prognozuojamas,t.y.nebuvo aišku kur gali įlįsti ir ką iškapstyti (vėlgi nediskutuoju gal dėl naudos sau ar savo aplinkai,gal dėl noro su kuo nors konkrečiai „atsiskaityti“).O dėl „Wiljamso“ ir „visai neblogai išėjo“.Versle turėjau tokią pamokėlę-žmogus,kuriam buvo patikėta vadovauti bizniui,jam vadovavo,visų nuomone,gan sekmingai generuodamas kažkokį tai X proc. pelną.Už tai jis buvo giriamas,už tai jam buvo mokami įvairūs priedai ir paskatinimai.Bet netyčia jo vietą užėmė kitas žmogus ir visų nuostabai,per labai trumpą laikotarpį tas generuojams X tapo 4 kartus didesnis?!Ką noriu tuo pasakyti?O tai,kad niekas nežino ar negalėjo gautis geriau.Prielaidų,o aš sakyčiau net įrodymų,yra.Kaip konservatoriai slėpė MN nuo rusų,kaip neklastojo įvairias pažymas prisidengę kilniais tikslais,gamykla vis tiek atiteko rusams:)O gal kas gali paneigti,kad nebuvo ištranžyrinta krūvos pinigų pseudo specialistams iš Amerikos?Vien tai sutaupius jau būtų geriau.O,kad „gavosi gerai“ tai tikrai ne puikus konservatorių atvesto „Wiljamso“ menedžerių nuopelnas,o naftos kainos pasaulinėje rinkoje šuolis,ištraukęs ne tik MN,bet ir visą Rusiją.Bet visgi gal n ekalbėkim beletristiškai ir sugrįškime prie klausimo,kodėl tokią strategiškai svarbią Lietuvai sutartį pasirašė politinė „šeškė“ Kaktys?Ar kaip rusai sako „slabo“ pasamprotauti?

   • Regis

    Tikrai taip ir kas juos visus vienija?
    Fredi, aktyvuok visas savo pilkąsias ląsteles – kuom jie visi vienodi?

    p.s. konservatorių vertybinė sistema (1996-2000) privedė prie 8 metų SD valdymo. Ne esmė. Gyvenam šia ir rytdiena.

 • Valdas

  Artūrai, Jūs, mano supratimu kaip ir teisus. Nes kas nubrėš ribą, kad sustoti kirpykloje norma, užeiti į parduotuvę – abejotina prabanga, o štai vežioti šunį į mišką- didelis pažeidimas. Reiškia turėtų galioti principas. Tik ar galioja. Klausiu Jūsų asmeniškai: ar iš savo tarnybinio mobilaus nesate skambinęs žmonai, draugui, vaikui? Ar niekada asmeniškai sau nefotografavote gražaus vaizdelio tarnybiniu foto aparatu, ar nesinaudojote valdišku kompiuteriu skaitinėdamas laisvalaikio skaitinius, taip nesažiningai eikvodamas darbdavio resursus (laiką, elektrą, įrenginių amortizaciją), o gal netyčia, gink Dieve, net drįsote ką nors asmeniškai sau nusikopijuoti, gal būt koridoriuje stovinčiu, įmonės kopijavimo apartatu? Ką norėjau pasakyti? Gal, kad netaptumėt vienas iš tų „moraliujų“ , kurie ne taiko principus, o pritaiko pagal poreikį ir aplinkybes, kurie ne naudojasi metodais, kaip objektyviais instrumentais, bet panaudoja juos kaip priemonę, kurie randa įstatymo dvasias ten, kur nori rasti ir nemato įstatymo raidės, ten kur ji parašyta didžiosiomis raidėmis.

 • Mykolliukas Beraštis

  Turiu tarnybinį mobilujį telefoną (limitas 2500CZK), turiu darbinį telefoną (CISCO IP SOFT PHONE), kur niekas limitų netikrina. Kol atlieku savo darbą, niekas nesikabinėja, kur, kam ir kodėl skambinu. 5000CZK jokios kontoros, tuo labiau valstybės, į bankrotą nenuves. Tegul skambina žmonai, vaikui, Mamai, jei reikia. Svarbu kitka, kad žmogus atliktų savo darbą, už kurį jam mokami pinigai. Tame ir bėda, kad knaisiojamės prie 36 centų telefono sąskaitų, o kai plaukia milijardai palaiminti pro šalį, tylime kaip girtos plekšnės. Gerbiamas A.Račas organizavo parašus dėl LEO LT reikalo, kaip pasibaigė? Visi buvo užsiėmę stebėjimais ar kartais kas papildomų 100 metrų nenuvažiavo tarnybiniu automobiliu. Tai apie ką kalbu nėra labai gerai, tačiau reikia prioritetus susistatyti. Iš pradžių reikia prišiktą kilimą išplauti, o paskui jau galima piktintis dėl dulkelės ant palangės. Verstehen?

 • Mykoliukas Beraštis

  Fredžiui: Mielasis, esate lochų lochas (lietuviškai – nulėpausis), arba kubilius. Primygtinai Jums patariu, prieš vartojant sąvokas socializmas ar kapitalizmas, su jomis susipažinti. Ir ne Wikipedia pagalba, o rimčiau. Kliedesėli Jūs kuklusis, jei turite pilkosios masės, naudokitės ja, prašau. Ir kuo dažniau, tuo geriau.

  • GIGA

   Mykoliuk,patiko paralelė-„lochų lochas ar kubilius“.Super.

   • romas

    Čia tokie triukai iki trijų metų kieme yra išmokstami. Kai nėra argumentų yra sakoma: tu durnius (storas, žvairas arba lochas). Šnekėjimas be argumentų „kietai“ atrodo žemesnio intelekto asaboms:) Čia netaikau MB, nes jis yra puikus manipuliatorius ir, manau, kad supranta tokių kaip GIGA psichologiją. Tiems, kurie myli Paksą ir Uspaskich, stipriau negu „Landsbergis ožys“ ieškoti ir nereikia :) Jūs esate rozetė, Mykoliuk, o GIGA puikus štepselis, pasiruošęs užsimaitinti :)

    • Auksinis kardas

     O čia išsirikiavusi eilutė – užsimaitinti šio išteklio komentavimo „prasme“. Šįryt perskaičiau, Lee Iacocca knygoje „Kur dingo visi lyderiai“: ar kada nors stabtelėjote ir pagalvojote, ar daug naudos gaunate iš to puikiojo naujojo kompiuterių pasaulio?

     Rekomenduoju paskaityti – vėtyto ir mėtyto amerikiečio kalbėjimas, stebinantis matymo aiškumu, prisimenantis apie ką tas visas laisvojo pasaulio reikalas, kurio dabar daugiau aptiksi karikatūrų. Įgalus žmogus, šito gal labiausiai ir pritrunkame.

    • GIGA

     Nenusišnekėk Romuk.Suprantu norą kažką parašyt,bet jei jau labai jau norisi galima parašyt apie orą,besibaigiantį savaitgalį ir t.t.Mes su tavim ne vieną kartą diskutavome ir tikrai žinai,kad nedegu meile Paksui ar Uspaskichui,smerkiu pasisakymus „Landsbergis-ožys“ ir etc.
     Pasiskaityk buvusį Fredžio komentarą,po to dar kartą MB atsakymą.Tada gal padarysi kitas išvadas,nors abejoju.Visoms „megztoms beretėms“ priimtinas žaidimas į vienus vartus- nekreipt dėmesio į savo žodžius,toną,naudojamus išsireiškimus,absoliutiškus pamokymus (jie gi svarbiausi,teisiausi ir pačiausi) ir krislo ieškojimas oponento akyje.Jaučia mano širdis,kad intrigų didmeistriai vėl sriūbaus keletą kadencijų iš eilės,bet neprisimins savosios arogancijos.Džiugu tik dėl vieno-per tas dvi kadencijas „pačiausieji“ prasišluos nuo Razmos iki Žiemelio ir tikrai gal ateis ne paranojiškas jaunimas.Nors prisiminus jaunųjų konservatorių akibrokštą su Sashą Sonu – vargu.Nors,tikriausiai,po daugiadienių žmogelis buvo-ilgai slopino alkoholiu partijos elito paramą komunistų partškolai ir prasiveržė isūtis ne laiku ir ne vietoje..

     • romas

      GIGA, kai kitą kartą miške šauksit „euktnaaa…“, tai žinokit aidas pasiųs jus ten pat :) Nereikia pradėti lochintis ir dar tuo džiaugtis. Man yra giliai nusispjaut į tamstos nuomonę apie mane (nesiruošiu bolotiruotis), bet nesu už tai, kad Račo blogas pavirstų kiaulide. Man nebebus įdomu, kai čia neliks jokios informacijos ir tik liesis emocijų pliūpsniai.

     • GIGA

      Čia tu apie ką?Apie patį nuomonės lyg ir nereiškiau,o Račas,manau,pats savo blogu pasirūpins.Be je kiek stebiu labai jau nemažai „geltonų kortelių“ iš jo surenka pratrūkusios „megstosios beretės“:)

     • Orka

      GIGA, „beje“ kartu rašome. Kelintą kartą pastebėjau. :)

    • Musė

     Romai, man patiko mintis apie Mykoliuką – rozetę, o ką reiškia „štepselis“? :)

     • romas

      Kištukas :)

    • Orka

     romai, tai, kad Fredis yra MB apibūdintas asmuo ir yra faktas, argumentas, aksioma ir kas tik nori. :)
     O ir šiaip, mielieji, meilė Paksui, Uspackychui ar Blinkevičiūtei jei tikrai kas nors čia juos myli, tikrai nėra didesnė nuodėmė nei meilė Zuokui, Landsbergiui ar bet kuriam iš „dabartinių“.

     • romas

      Orka, bet jei mes vienas kitą pradėsim vadinti lochais arba Latvių gatvės lakštingalomis, kas bus? Siūlau pasimatuoti ant savęs. Sakykim kreipčiausi:
      -Ką Jūs, Orka, kaip paksistinė lerva, manote apie Tą ir Tą?
      Daugelis sau taip rašyti neleidžia, todėl neatsipalaiduokim.

     • Orka

      romai, Latvių gatvės lakštingala yra daug siauresnis epitetas, apimantis aiškų oponento pažiūrų apibūdinimą ar net įtarimą apie priklausimą vienos užsienio šalies slaptai organizacijai. Jūsų teisė mane, ar ką nors kitą taip vadinti. Tai nebus tiesa. Paksistinė lerva? Visai neblogai. :) Primena bolševikinę retoriką.
      Lochas yra lochas. Šiandieninėj šnekamojoje kalboje taip apibūdinami siauro mąstymo, mažiau išprusę asmenys. Fredžiai. O žinote, kas keisčiausia? Apklausų agentūros juos paima ir pavadina „aukštesnio išsilavinimo, daugiau uždirbančiais“. Čia tik dėl to, kad jų daugybė Kaune. O ten visi įsivaizduoja esą aukščiau išsilavinę. O ir prisikaupę turtų mulkindami viens kitą ir ypač valstybę. Dabar jie tvirčiausias konservatorių elektoratas.

 • Fredis*

  Aš jums, draugai bičiuliai, pakuždėsiu į ausį „paslaptį“. Socialistai ir krikščionys demokratai politinėje arenoje yr „+“ ir „-„, jie visą laiką keisis valdžioje pritraukdami trūkstamus balsus iš marginalų (paraštinių, kitaip sakant politinių šiukšlių) krepšelio. Gerai būtų, kad visai nieko nereikėtų traukti iš šio maišo. Marginalams niekada nebus leista vieniems sudaryti vyriausybės, daugumos.
  Tarp kitko – Zuokas marginalizuojasi bendraudamas su Valinsku, pakibo nemalonė virš Abonento, gerai, kad pats ieško kelio į Briuselį, kaip ir Uspaskich, Paksas. Visi šie vaikinai jau perprato žaidimo taisykles ir suprato, kad jie ir jų partijos neturi daugiau ką čia veikti, gerai, kad tai suprastų ir šių partijų simpatikai, visokie beraščiai,
  dabar putokitės…

  • GIGA

   Fredi,tu apsispręsk.Tai tau politinės šiūkšlės ex komunistai,tai tu juos dievini ir garbini,girdamas jų kvalifikaciją ir tinkamumą būt tuo vieninteliu-vienintele,kitus nustumdamas i paraštes.Mano nuomone,jei vadinamieji krikščionys per 15 metų nepasistūmėjo lyderiuose toliau Razmos ar Rastauskienės-Juknevičienės,neatsikratė ex komuniagų-komsomolcų ir šiaip aferistų Žiemelio,Andrikienės,Kakčio ir Co,tai jiems politinė paraštė garantuota.Ir vėl kauks,kad komunistai ar marginalai valdžią uzurpuos 8 metams,bet į save neatsigręš.O kam?Savyje ydų ieško tik silpni…

   • skalvija

    Pamiršai dar vieną: VL buvo konservatorijos komjaunimo komiteto narys (atrodo nuo 1953), baigęs – konservatorijos Marksizmo-leninizmo katedros dėstytojas. Kažkodėl Wikipedijoj šito nėra. O gal tai netiesa?..

   • Fredis*

    R.Juknevičienė šeštadieniniame suvažiavimo metu sakė, kad keliai jaunimui atviri, į valdančius organus išrinktas vien jaunimas Dėl ydų. Kas sako, kad jų nėra, tačiau patiems save pliekti viešumoje – kvaila, tai padarys kiti.
    Skavijai, na tau Č.Juršėnas ir išplovė smegenis – komunistų propagandos auka. Konservatorijoje gal ir padėstė mėnesį-du filosofijos katedroj marksizmą-leninizmą (tai privaloma disciplina) pavaduodamas susirgusį dėstytoją, Landsbergio kita kvalifikacija buvo, kitus dalykus dėstė.

    • GIGA

     Būkim biedni,bet teisingi-Skalvijos pasisakymas iš serijos „Landsbergis sugriovė kolchozus“ ar „Paksas-rusų agentas“.Aš už argumentus,o ne už „slishal zvon“

     • skalvija

      Sutinku kad tik girdėjau, bet nieko nežinau. – Plaukit man smegenis, plaukit:)
      Šiaip jau visada šventai tikėjau, kad tik VL tuo metu galėjo padaryti tai, ką mes dabar turime. Tokia, perkeltine prasme, „torpeda“ (gerąja prasme, please!). Bet argumentai – tipo „komunistas“, „rezervistas“ ar dar kokis „lochas be vingių“ – irgi ne argumentas. Taip bet kurį gali apipilti. Ir tada visi pasidaro vienodi. Dar neaišku, kur tokių „buvusių“ daugiau – krikščionys ar SD. Bet tai irgi nesvarbu. Pas mane tik vienas klausimas: kodėl mes vieną dievuką iškeitėm į kitą, kodėl taip nebuvo pvz Estijoje, Latvijoje?

     • GIGA

      Apie kokius dievukus kalba,Skalvija?Vienas kaip suprantu Landsbergis,o kitas?

    • GIGA

     O kas liečia Juknevičienės atidarytus kelius jaunimui…Kad ir kaip nemėgtume socdemų,jų partijoje yra ne mažiau penkių lygiaverčių kandidatų tiek partijos lyderio postui,tiek tarkim premjero postui užimti.Juokinga būtų analogiškoje pareigose konservatorių partijoje matyt Razmą,Degutienę,Vidžiūną,Dagį,Ažubalį,Zingerį,Abramikienę, K.Masiulį,Matulą ir t.t.Sąrašą galima pratęsti iki begalybės.Džiugina tik nenuolaidžiaujantis partijios kraštas su Songaila ir R.Kupčinsku priešakyje (galiu garantuoti,kad jie išbraukė Landsbergio ir Kubiliaus remtą kandidatę rinkimų bilioteniuose).Su viltimis žiūrima į Adomėną,bet va čia ir pasimatys,kiek tiesos Juknevičienės žodžiuose….Abejoju jais-partija,kur dešimtmečiais svarbiausiai buvo prisitaikėliškumas partijos elitui,taip drąstiškai nepasikeis.Bent jau staigiai….

     • Musė

      Gigai dėl jaunimo. Šeštadienį vykusiame TS-LKD suvažiavime nutarta steigti Jaunimo bendruomenę, iniciatorė jaunoji A. Bilotaitė. Dėl M. Adomėno perspektyvų – jis neseniai išrinktas TS-LKD Vilniaus miesto skyrių Sueigos pirmininku. Todėl nesutikčiau, kad partija neaugina sau pamainos.

     • Orka

      Muse, ačiū už info, nors man, žinote, giliai iki lemputės, ką konservų suvažiavime inicijavo Bilotaitė, jaunasis Saudargas ar kuo išrinktas Adomėnas. Jų (jaunųjų konservų) populizmas dar šlykštesnis už Pakso ir Uspackycho. Jų komentaruose, užuominose jaučiama homofobija ar net rasizmas. Čia mano nuomonė. Amen. :)

     • romas

      Orka, bent jau ramu, kad neteks pasimylėti su Saudargu:)

     • GIGA

      Muse,dar galėjote ir Kauno merą A.Kupčinską pripliusuoti.Bet ar tai ženklu,kad verta nuorodos ar tikėjimo?Manau,kad tikrai labai jau riboti partijos „jauninimo“ pasiekimai per paskutinius 15 metų…O juk tai pagal Fredį,elitinė partija,viena iš dviejų…

 • skalvija

  „Lochas“, „pilkoji masė“, „smegenų žievės vingiai“, „dundukai“ – štai ko išmokė mus p. Artūras..:)
  Tai labai „blogiška“.

  • Mykoliukas Beraštis

   p. Artūras čia ne prieko. Nepainiokit tepaluotų traktoriaus krumpliaračių su higieniniais įklotais, Gerbiamoji.

   • bang

    Ne faktas, kad gerbiamOJI.
    „Nelabai yra kur pasiskųsti.. Kažkada skambinau dėl paplavų į Nerį. Nieko. Žmona skambino dėl muštynių gatvėj – nieko.“ – skalvija Gegužė 31, 2009 8:35 ryte

    • Rytis

     Bang -> savivaldybė? Sekmadienį? Įdomu..
     Gyvenimas? nu ne, negali būti.

  • Rytis

   Prieko – ne prie ko.. bet jaučiu benzino kvapą, rodos ne veltui.. bliamba, geriau būčiau išvažiavęs, nei..

   • Rytis

    Skalvija -> Rytis

 • rasuole

  :((( ka daugiau bepasakysi :((LIUDNA IR GRAUDU… IR KO IS TOKIU ZMONIU TIKETIS. cia is serijos tik man ir man, o kas liks tai jum mieli rinkejai liks:(

 • Mykoliukas Beraštis

  Fredi, mano mielas mažiau, kalbėti kategorijomis ir kalbėti kategoriškai ir du, nieko bendro tarpusavyje neturintys, dalykai. O kad reikia naudotis Motinos Gamtos teikiamomis dovanomis, tai faktas.

 • DimeS

  Kodėl tiesiog politikų neparaginus ,,nuimti“ Valantiną, kai pasitaikė tokia puiki proga?
  Jeigu teisėjams dėl dešrų, viskio ir padangų gali iškelti bylą ir pašalinti iš pareigų, tai kodėl šito žmogaus negalima išversti iš savo kėdės už tai, kad važiavo apsikirpti ne su savo automobiliu?

 • Rimantas

  Ar ne geriau būtų panaikinti tą tarnybinį transportą kaipo tokį? Nes naudos iš jo normaliam žmogui nulis, viena painava.
  O kai Račas pradeda aiškinti, kaip turi VAD važinėti, čia jau graudu…

  • Dalius

   Labai neblogas pasiūlymas, kodėl mokytojas gaudamas 1500 į darbą savo mašina važiuoja? Tai gal visiems Lietuvoje mokytojams suteikiam tarnybius automobilius? Kuo mokytojai blogesni už seimo narius? Niekuo! Priešingai, jie ir dirba daugiau ir morališkesni ir protingesni.

   Arba iš visų atimam.

 • Donatas

  nors Artūras tada prieštaravo D.Pūrui, teikdamas, kad dabar jau sovietinio mentaliteto genas nebeegzistuoja, bet visgi manau, kad D.Puras buvo ir yra teisus – čia ne pripratimo genas, čia sovietinio mentaliteto genas. ir jis egzistuos tol lietuvoje, kol joje daugumą gyventojų sudarys vis-dar-lietuviškai kalbantys rusai (sovietai)…

 • Iskraipymai

  Okei, teisingai viskas del pripratimo.
  Bet ar neiskraipote ponas Arturai faktu?? Su svytureliais kazkaip tik pas jus randu, kad parasyta…

 • Aš prokuroro kirpyklos nelaikyčiau jokia smulkmena. Į tai reikėtų žiūrėti iš racionalumo ir ekonomiškumo pusės. Jei prokurorui priklauso tarnybinė mašina važiuoti į namus ir kirpykla yra pakeliui, tada jis elgėsi paprasčiausiai RACIONALIAI ir net taupiai. Ir viskas tvarkoje. Nes visuomenei bent jau turėtų būti svarbu ar generolas sėkmingai suspėja susitvarkyti ir savo asmeninius reikalus. Nes nespėjantis negali ir dirbti gerai. Be to jei jam priklauso apsauginis, tai darydamas vojažą į namus pasikeisti mašiną, jis papildomai apkrautų apsaugininką…
  Mano nuomone pakeliui yra pakeliui ir tikrai nėra ko kabinėtis. O va, jei jis važiuotų savais reikalais, papildomai leisdamas sau eikvoti valdišką kurą, amortizuoti mašiną, tada jau kita kalba.

 • Juozas

  Aš „liaudyje“ esu girdėjęs ir geriasnių pasisakymų apie „normas“, pavyzdžiui : „tai kas, kad vagia, svarbiausia, kad su kitais dalinasi“. Čia buvo toks vieno partijos bičiulio argumentas, paaiškinantis kodėl verta balsuoti už vieną poliką, kuris yra teistas už gerus darbus.

 • dzyvai

  Mariui, kuris norėtų išbandyti eskadrilės švyturėlius perėjoj. Ir tiems, kurie mano, kad iš taisyklių gali būti „racionalių“ išimčių.

  Situacija nr.1. Senais neatmenamais žalgirio klestėjimo eurolygoj laikais :), kažkiek metų atgal, diena buvo tvanki, Kaune vyko kažkokios Žalgirio rungtynės, pavadinkim, alaus gėr(b)ėjų šventė. Pasibaigus rungtynėms (apie tai bylojo televizorius) teko eiti per perėją Kaune (Savanorių prospektas, 6 kelio juostos) netoli išvažiavimo į Vilniaus magistralę. Perėjau 3 juostas (mandagūs vairuotojai praleido), ir jau ruošiaus koją kelti į priešingas eismo 3 juostas, kai su švyturėliais išniro >100km/h mūsų nenuilstančioji vyriausybė ir jos eskortas (kurių veidus su pasidžiavimu per TV rodė varžybų transliatoriai). Aš buvau įžengęs į 4 juostos juostos vidurį, o lygesniems už lygesnius buvo likę dvi su puse juostos, aišku, pagalvojau, kad tų beveik trijų juostų važiuoti jiems pakanka (ir dėl visa ko sugrįžau į kelio vidurį pilnai atlaisvindamas trečią kelio juostą). Ir kaip jūs manote pasielgė lygesni už lygius? Atspėjote. Priekyje važiuojantis lydintysis automobilis metėsi į tiesiai į mane, aš buvau priverstas žengti atgal į jau judantį eismą, tuo statydamas savo gyvybę į pavojų. Ačiū Dievui ir kitiems vairuotojams, kuriems mano gyvybė rūpėjo labiau už eskorto vairuotoją. Aš patyriau tik šoką.

  Kai atsigavau, man iškilo tokie klausimai, pirmas – kertinis (juk už šį įvykį aš savo mokesčiais kaip ir susimokėjau :):

  1. Ar Lietuvoje mano gyvybė yra mažiau verta už kažkokio premjero ar prezidento?
  2. Suprantu švyturėlių svarbą, kai skubama gelbėti kažkieno gyvybės. Bet kodėl rizikuojama mano gyvybe tam, kad kažkas turėtų ne saugumą, o tik didesnį patogumą? Tik tam, kad valdžios vyrai įrodę savo meilę krepšiniui (ar alui?) galėtų kuo skubiau lėkti aplaistyti pergalės? Kaip suprantu, Lietuvai tuo metu nebuvo paskelbtas joks kitos šalies ultimatumas, galėjęs pasibaigti karine intervencija. Tai kodėl jiems nepasitenkinus tik trimis laisvomis eismo juostomis tenkinant savo pomėgius už MANO pinigus? Ar, po paraliais, aš moku mokesčius tam kad ant manęs užvažiuotų koks premjeras, vykdydamas labai svarbią valstybinę užduotį – žiūrėdamas krepšinio varžybas?

  P.S. Situacija nr.2, įvykusi dar anksčiau. Vėlus karštas vasaros penktadienio vakaras. Autostrada Kaunas-Klaipėda. Kryptis link jūros. Ramiai leistinu greičiu lenkiu pirma juosta šiek tiek lėčiau važiuojantį. Veidrodėlyje iš dar tankaus eismo srauto išnyra tie patys lygesni už lygius. Ir beveik buferį įrėmęs į mano automobilio galą eskortas mane „stumia“ kuo greičiau užbaigt lenkimo manevrą. Aš tai padarau. Pagalvojau, lygesni prie jūros ilsėtis penktadienį turi važiuoti greičiau nei 130km/h.

  Tačiau, po situacijos nr.1, kai turėsiu progą (situacijoj nr.2), aš pasielgsiu kitaip. Pagal taisykles. O jos sako, pamačius švyturėlius reikia sustoti dešiniame kelio krašte ir duoti kelią. Kai valdžia (ne greitoji pagalba) įsirems į mane buferiu, išbandysim stabdžius ir reakcijos greitį. Ir tada žiūrėsim, ar tikrai „jie“ lygesni už lygius!

  Sakysite, nedemokratiška, pavojinga, ir kvaila protesto forma (auklėti „valdžią“ važiuojant 130km/h greičiu)? Aš manau, kad geriau tokia, bet bent veiksminga būtų. Jeigu žmogus (ar keli) gali žūti tam, kad kažkas patogiai nuvažiuotų į krepšinio varžybas, tai kodėl nepaaukojus kelių vardan demokratijos, kad problema (kiek vieni gali/turi būti lygesni už kitus) būtų rimčiau apsvarstyta.

 • Rytis

  Grįžtant prie temos – tarybiniais laikais pažinojau vieną ministro pavaduotoją, – kad jie net savos mašinos neturėjo (visi normalūs jau buvo apsižigulinę). O kam jiems? Mašina, poliklinika, valakumpiai – viskas valdiška. IR LEGALIAI. O dabar ką, sūnelis kodėl turi būti prastesnis? Europa? Spjaut. Čia Lietuva.

 • Slyvanosis

  Troškulys – svarbiausia, o visa kita – niekai…
  Moraliniai skrupulai – silpnųjų išmyslas.
  Generalinis Lietuvos prokuroras be apsaugos negali atvykti į kirpyklą, nes kirpyklos prieigose tyko talibai, IRAi, ETAi, Kurdistano ir ne Kurdistano darbo partijos smogikai, smaugikai, sprogdintojai beigi savižudžiai. Jiems būtina parodyti jėgą. Stipriausią įspūdį daro MB 600SEL tamsintais langais, raudonai-mėlynais švyturėliais ir sunkiuoju kulkosaidžiu virš stoglangio angos.
  Nuo teroristų ir valstybės priešų reikia saugoti ne tik pareigūnus, bet ir jų pateles (patinus) bei palikuonis. Tautos genofondo apsaugos taisyklės (nerašytos, bet visuotinai žinomos) taip nustato.
  Maučy, žurnaliste, bo gausi nuo susirūpinusių tautiečių plytgaliu į dančius!

 • nerijus

  Nesibarkim taip ant žmogaus. Jis tik „pamiršo“, kur dirba.
  Tokia jau tų „išrinktųjų“ dalia ( ne ta, kurią išsirinkome )- žinoti kuom dirbi ir tuom naudotis. Sunki našta, kažin, ar aš taip galėčiau? Turbūt- ne, nes neištverčiau, tokio „populiarumo“? :)

  Niekad nebus tokio įstatymo, kuris suvaržytų/ varžytų/ pervaržytų „dievų“ teises.
  Varnas varnui- akies nekerta…

 • Pingback: NUOLAIDOS. GAL IR PARANOJA. BET POZITYVI()

 • Pingback: NUOLAIDOS. GAL IR PARANOJA. BET POZITYVI | uagadugu()