Smulkmenos arba pripratimo genas

Paskaitinėjau šiandien internautų komentarus dėl generalinio prokuroro vojažo į kirpyklą su švyturėliais ir supratau, kad yra blogai…

Dauguma komentatorių keikia žurnalistus. Neva, jiems nėra ką veikti, nerado prie ko prisikabinti, nerašo apie kitas problemas ir t.t. ir panašiai.

Štai vienas, bene labiausiai tipiškas komentaras:

Na nu geras. Vaziuoja zmogus po darbo namo ir uzsuka i kirpykla.Kas cia tokio? Tai ka jam namo nuvaziuoti paimti nuosava masina ir tada vaziuoti kirptis? Na nei vienas taip nepadarytu.Kita karta eis kirptis i seimo kyrpikla uz 3 litus
Arba štai toks:
Kirpkitės prokurore, kada Jums reikia ir kiek reikia.Ir vėliau sustatykite į vietą parazituojančius ir valstybės grobstytojus,kad atsakytų už tai ,kad Lietuva,turėdama tokias galymybes esamoj situacijoj atsidūrė.

Štai taip. Pamažu, palengva ir pasiekėmė tą tašką, kai naudojimasis tarnybine padėtimi ir privilegijomis ių mokesčių mokėtojų kišenės tapo įprastu dalyku.

Ir A.Valantinas iš esmės beveik nekaltas. Jis elgiasi taip, kaip elgiasi visi aplinkui. Jis tiesiog prisitaikė prie to, kas tapo norma.

O Lietuvoje norma yra paprasta.

Tarnybinis automobilis turi būti kuo didesnis, kuo brangesnis ir jis yra mano. Ir mano žmonos, ir mano vaikų.

Visai nesenos istorijos su Valstybės sienos apsaugos vadu S.Stripeika ir jo žmona bei S.Stripeikos pavaduotoju tai tik dar kartą puikiai parodė.

Bet viskas prasidėjo gerokai anksčiau.

Gyvenu Saulėtekyje ir esu daug daug kartų matęs, kaip į darbą važiuoja  V.Adamkus, R.Paksas ar G.Kirkilas.  Gatvė gali būti tuščia ar pilna, eismas intensyvus ar ne, tačiau vis tiek bus įjungti švyturėliai ir sirenos, o apsauginiai būtinai pasistengs važiuoti kuo plačiau, kad visiems viskas būtų aišku. VALDŽIA važiuoja.

Esu kažkada V.Adamkaus asmeniškai klausęs, kodėl jis nesuramdo to siautėjimo gatvėse, kodėl neliepia išsijungti švyturėlių ir sirenų ir negasdinti žmonių.

Prezidentas sakė: tokia tvarka ir aš negaliu jos pakeisti.

O aš sakiau: Jūs juk valstybės vadovas…

Niekas nepasikeitė.

A.Kubiliaus dar kažkaip nesutikau pakeliui, bet spėju, kad važinėja taip pat. Nes tokia tvarka.

Ir tikriausiai ji  jau nebepasikeis, nes mes prie to pripratome. Kaip priprantama prie kokio nors šalia augančio medžio, Konstitucijos prospekte stovinčio namo vaidulio, pakelėje numestos šiukšlės.

Nebereaguojame. Seimo narys P.Saudaragas už kanceliarinėms išlaidoms skirtas lėšas nori nusipirkti sau automobilį – na ir kas čia tokio? Kitas palamentaras A.Šedžius iš savo tėtušio nuomoja BMW septintuką už ts pačias kanceliarines – įprastas daiktas.

Kažkas perka servizus, kažkas vaikšto į sporto klubus, kažkas užsakinėja reklamą pas V.Tomkų.

Nes kitaip ir būti negali – koks skirtumas – krikščionis demokratas, liberalas, prsikėlėlis, tvarkietis ar socialdemokratas.

Ten, kur pinigai ir valdžia, ideologija nebeveikia.

Ir mūsų nebeveikia.

Nes visa tai smulkmenos ir yra juk daug svarbesnių dalykų…

Tačiau bėda ta, kad viskas ir prasideda nuo smulkmenų. Ir kai nereaguojame į jas, jos pamažu tampa „Leo LT“.

O į tai sureaguoti jau nebepakanka jėgų…

D.Pūras kažkada rašė apie sovietinio mentaliteto geną.

Panašu, kad turime kitą… Pripratimo.

(16 balsų, vidurkis: 4,44 iš 5)
Loading...