Citata #223 Algimantas Puipa apie jausmus žiūrint lietuviškus filmus

Aš labai mėgstu kurti filmus. Ir labai mėgstu žiūrėti savo kolegų filmus. Ypač tada, kai jie mane pakviečia. Aš įdėmiai žiūriu filmus, aš seku mizanscenas, aš su baltu pavydu stebiu viską, ką atlieka mano kolega ir kai filmas baigiasi, aš ploju. Aš labai ilgai ploju ir kai žiūrovai išeina, užgęsta šviesa, aš vis dar ploju. Kodėl aš ploju? Todėl, kad eilinį kartą įsitikinu, jog aš nesu blogiausias Lietuvos režisierius…

Ačiū Uagadugu

(6 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • D

  Tokia jau lietuvių prigimtis – džiaugtis kitų nesekmę, kad neduokdie neišryškėtų asmeniniai trūkumai…

 • valiukss

  kas šuniui uodegą pakels jei ne pats :)

  • J. naivus

   Režisierius pastatė veik 20 filmų, kurių vieną čia prieš kokią savaitę citavo komentare Austras.
   Manau, precedento nėra, o perdėtas kuklumas faktiškai yra yda.

 • Marius M

  pamanykit… nėra blogiausias Lietuvos režisierius…

  • bang

   Gal čia koks genas (tapo populiaru) – svarbu kad ne paskutinis (ir ne pirmas), ty neišsiskirintis iš minios, ne aukščiau žolės :)

 • Regis

  gerb. Artūrui: Agimantas > Algimantas

  Pirma mintis perskaičius pasakyta labai jau lietuviškai. Tačiau, geriau pagalvojus manau pasakyta pedagogiškai. Toks mažas, pakankamai kultūringas spyris jaunimui į silpniausią vietą (savigarbą).. O tai jau reikėtų vertinti teigiamai (manau).

 • Ričardas

  Ar man atrodo ar tiesiog Puipa persistenge su tokiu pasisakymu(atsiprasau – kalba). O uzduodu sau retorini klausima: (tarkim) as esu jaunas rezisierius galbut studentas ir ka galvoti ir kaip man jaustis, kaip gerbiamas rezisierius taip pasisako? Nors gal as neteisingai interpretuoju pasisakyma?! whatever…

  • DL

   stuentas turi galvoti (tikraja zodzio prasme) ir mokytis:) beje, nebutinai is lietuviu vyresniuju kolegu. sakyciau, geras spyris uzpakalin

 • kodėl nemėgstu socialistų, nes jei tik išlenda kokia nors kontraversiška mintis, poelgis – jie tuoj sušunka: – kaip tai lietuviška ! Sekantis žingsnis – griūti po kojomis sovietų kariškiams su gėlele rankose ir Paleckio „liaudies seimas“.
  Paskui kaip buvo – jau žinote: kolchozai, tremtys, valstybės panaikinimas ir taip iki šių dienų, iki AMB, Kirkilo ir jų paskutinio bunkerio Komtiesos…

  • Regis

   Fredi, labas rytas :) Sunkiai miegojosi? Socialistus sapnavai? Tada užuojauta pačiam. Man rytas labai geras, buvo geras šaunus savaitgalis, palydėjom saule su taure vyno, ramiai taip tyliai be pykčių.. Tiesa grįžimas namo autostrada sugrąžino atgal į Lietuvą :). Pilna piktų aštriadančių (matyt ir aštraliežuvių) tautiečių greitai lekiančių, mirksinčių ilgosiomis, signalizuojančių. Kaip tik prisiminiau gerb. Artūro lietuvio genetikos tyrinėjimus. Pagalvojau, kad nepagarba artimajam, chuliganiškas būdas tai jau pilnai gali būti lietuvio genuose. Kaip galvoji, nepasiduodantis kovotojau?

  • Ričardas

   Fredi*, o ka jeigu liberalas ar konservas puola kontraversiska minti, tai antipatijos nejauti?

  • Arūnas

   Fredi, tavo NEmylimoj „Komtiesoj“ Rimvydas Valatka Kubilių su visa jo „ledlaužiška“ konservatorių partija „skalbia“. Geriau neskaityk, nes tavo „konservatoriškoji širdelė“ tokio smūgio gali ir neatlaikyti.
   Ir dar – UNESCO 2006 metais gegužės 31-ąją paskelbė Pasauline šviesiaplaukių diena. Ta proga sjūlyčiau pasiskaityti LR Pirmojo blondino pamąstymus apie LR Pirmąją blondinę (būsimąją „Pirmąją“- red.)
   VA atsako į keletą anksčiau Artūro Račo užduotų klausimų. Senuko logika „geležinė“:
   KLAUSIMAS: ne paslaptis, kad per rinkimus balsavote ne už ją.
   ATSAKYMAS: Aš rėmiau, remiu ir remsiu naująją Lietuvos prezidentę. http://www.lrytas.lt/?data=20090601&id=akt01_a1090601&p=1&sk_id=99&view=2
   KLAUSIMAS: jūs norėjote, kad būtų antrasis rinkimų turas?
   ATSAKYMAS: Ne. Ir t.t. ir p.n…
   P.S. Jeigu blondinei, žygiuojančiai Rygos gatvėmis galima dėvėti marškinėlius su užrašu ant krūtinės „The best of the best“, tai kodėl Puipai negalima pasidžiaugti tuo, kad jis nėra prasčiausias režisierius. Jis net nesako, kad jo krūtinė „the best“, ar jo filmai yra „the best“. Jis tik džiaugiasi, kad nėra blogiausias režisierius. Labiau nei Puipos žodiai man „užkliuvo“ nuotrauka Uagadugu bloge, kurioje pavaizduota mergina apsirengusi tik prštinėmis ir karoliais. Tai čia jau taip normalu Lietuvoje?

   • bang

    Adamkaus paaiškinimas visiškai įtikinams, balsavau taip pat analogiškais motyvais – kad antras rinkimų turas, jei bus, būtų „padoresnis“.

   • Valentinas

    Arūnai,
    Jei per teliką pamatai merginą tik su pirštinėmis ir karoliais, pirmiausia ką reiki padaryti, tai ištraukti tavo išsaugotą komjaunimo bilietą ir uždengti juo tą vaizduoklio vietą, kad nematytum prakeiktos buržuazinės visuomenės ekscesų.
    Antras žingsnis – organizuoti visuomenės pasipiktinimą. Čia jau sunkiau, nes tavo mėgstamos Vakaro žinios yra pornografinis laikraštukas. Bandyk komsomolkėje paskelbti atvirą laišką LRT vadovams. Jiems turėtų patikti tavo „analizės“ ir „demaskavimai“.

   • Musė

    Aš buvau tikra, kad dabar pilnatis, bet pasirodo R. Valatka jau pradėjo siautėti ir per kitas mėnulio fazes (priešpilnį).

    Dėl VA – man labai patiko vakarykštis V. Valentinavičiaus interviu su jo ekscelencija. Kultūringas, padorus, pagarbus, bet nepaprastai taiklus ir įžvalgus interviu, puikiai atskleidžiantis V. Adamkaus silpnąsias puses – jo norą visiems įtikti, su niekuo nekonfrontuoti, savo nuomonės neturėjimą.

    Prezidentas, paklaustas tokio atrodytų paprasto klausimo apie tai, kokie politikai jam imponavo per abi kadencijas,
    akivaizdžiai pasimeta, mykia, išsisukinėja ir galų gale neatsako nieko. Ar galima būtų įsivaizduoti taip mykiančią D. Grybauskaitę? Paklaustas, kodėl balsavo už A. Butkevičių, aiškina, kad „man PASAKĖ, kas vis tiek bus antrasis turas, tai norėjau, kad antrame ture susitiktų labiausiai to verti kandidatai“. Jam PASAKĖ.

    Vienintelis nuoširdus atsakymas buvo apie tai, ko jis palinkėtų D. Grybauskaitei – kad nepasiduotų svetimai įtakai ir interesams. Apskritai graudu ir gaila žiūrėti į V. Adamkų – mielas, geras, minkštas žmogus, kuriuo negražiai ir negarbingai pasinaudojo.

    • mdxacuk

     Man šitam interviu didžiausią įspūdį padarė tai, kaip Adamkus ėmė vartyti akis, vos tik Valentinavičiui pradėjus dėstyt klausimą apie Butkevičių. Atsakymą Adamkui jau buvo surežisavę patarėjai, tegu ir apgailėtiną – kai nenori klot teisybės, belieka apsimest durnium. Bet vat mimikos nebuvo surepetavęs prieš veidrodį. Spėju, kad šitą epizodą dar matysim ne kartą. Gal Adamkum kas nors ir pasinaudojo, bet ir jis pats mano akyse smuko beviltiškai. Neatrodo jis man toks jau labai mielas bejėgis seneliukas, bet kaip tik gana suktas kompleksuotas kerštingas tipas, narciziškai besigėrintis prieš veidrodį savo reitingais.

     • Musė

      Man irgi pasirodė, kad V. Adamkus šioje vietoje paprasčiausiai melavo. Bet aš iki šiol vijau tą mintį sau iš galvos, nes man vis dar sunku suvokti, kad šalies Prezidentas gali taip ciniškai meluoti išpūtęs akis. Mdxacuk, jūs galutinai sudaužėte mano iliuzijas. Liūdna.

     • GIGA

      Muse,Adamkus negali meluoti.Jis anot mūsų gerbiamo komenatoriaus Valentino – „tautos sąžinė“.Nedrįsk net taip galvoti.Kokie nelabieji tave užpuolė?

     • mdxacuk

      Muse, man tai toks įspūdis, kad jis visus 10 ar daugiau metų melavo. Negalėjau prisiverst patikėt Vasiliausko straipsniais. Pats Adamkus privertė. Tikriausiai ne aš vienas jaučiuosi aptapšnotas, nors daugelis ko gero nebespės to suvokti iki kadencijos pabaigos. Mano požiūriu tai yra blogiau, negu Pakso atvejis. Nes Paksas buvo juokingas nuo pat pradžių ir jį stebėjau kaip linksmą komediją. Adamkaus jaučiuosi paprasčiausiai niekšingai išduotas.

     • Valentinas

      GIGA,
      Šimtą kartų rašiau, kokia tauta tokia ir sąžinė :)

     • Valentinas

      GIGA,
      Šimtą kartų rašiau, kokia tauta tokia ir sąžinė :)

    • Arūnas

     Muse, nežinau ar Valatką veikia Mėnulio fazės, ar ne, tačiau akivaizdu, kad Kubiliaus retoriką veikia ne tik Mėnulio, bet ir Marso, ir Saturno, ir Veneros, ir Jupiterio bei visų kitų Saulės sistemos planetų gravitaciniai laukai. Valentinai, net neabejoju, kad tu savo komjaunimo bilietą jau išmetei, todėl ledlaužio, kurio vardas TS-KD vado žodžių uždengti negalėsi, tad manau ir perskaitysi:
     „Mes, būdami didžiausia ir stipriausia partija, šiandien esame ledlaužis iš nomenklatūrinės sistemos, o Lietuva vėl tampa viso Baltijos šalių regiono ledlaužiu į energetinę nepriklausomybę. Mūsų tikslas ir ambicija – globali Lietuva. Tai šalis – jungianti ir galinti bendriems tikslams mobilizuoti visus po pasaulį išsibarsčiusius Lietuvos piliečius. Tai moderni ir dinamiška, geriausią pasaulio patirtį perimanti valstybė, pajėgi veikti ir konkuruoti pasaulinėje erdvėje“. + „Lietuva turi drąsiai ir ambicingai įgyvendinti permainas ir skleisti dinamizmo dvasią. O tokio ambicingo dinamizmo mes turime daugiau nei „senoji“, tvarkingai subiurokratinta Europa“.
     P.S. Tikrai, kad frazė „Tai buvo Pranašo žodis“ – pats tinkamiausias komentaras.
     P.P.S. Gal kas iš jaunųjų TS-KD’istų man paaiškintų kas tas yra „dinamizmo dvasią“, kuris dar yra ir „ambicingo“. Dėkoju už paaiškinimus.

     • Valentinas

      Arūnai,
      Kai kurie dalykai, kai kurioms personoms būna nesuprantami. Nesinervuok, tau priimtiną Kubiliaus kalbos interpretaciją pateiks komsomolkė su respublika.

     • romas

      Arūnai, jūs prieš kepdmas kiaušinienę, ką galvojate? Mėginsiu spėti:
      1. ar man pavyks išimti kiaušinius iš šaldytuvo visų nesudaužius,
      2. kažin ar pavyks išvengti lukštų kuliant,
      3. gal kiaušinienę persūdysiu
      4. ji pridegs
      5. koks esu nevykėlis, nemoku net kiaušinienės iškepti.
      Na, o jei galvojate, kad iškepti pavyks, tada Jus veikia „Marso, ir Saturno, ir Veneros, ir Jupiterio bei visų kitų Saulės sistemos planetų gravitaciniai laukai“.

     • Arūnas

      Valentinai, L.Ryto išaiškinimą jau gavau. Labai tikėjausi tavo. Gaila, Valentinai, kad tu priklausai „kai kurioms personoms“, kurioms „kai kurie dalykai būna nesuprantami“. Daugiau nebevarginsiu tavęs savo klausimais.
      P.S. Nepergyvenk taip dėl manęs – negavęs iš tavęs atsakymo tikrai nesinervuoju :)

     • Valentinas

      Arūnai,
      Giriu, pas tave atsirado šmaikštumo apraiškų :) Gal dar nesi visiškai prapuolęs? Lauksiu tavęs šviesos pasaulyje :)

     • Arūnas

      Valentinai, „šviesos pasaulyje“ – tai čia kur? Bene į jaunųjų TS-KD’istų suvažiavimą nori mane pakviesti?
      P.S. Atsiprašau už klausimą. Prižadėjau nebeklausti, tad ir tamstos atsakymas neprivalomas.

     • Valentinas

      Sveiko proto ir kritinio mąstymo pasaulyje:)
      Bus sunku, bet turėk vilties.

     • Arūnas

      romai, pasidarėte kaip Valentinas – kabinėjatės prie žodžių, o prasmę praleidžiate.
      Pirma – aš puikiai žinau, kad visus gyvūnus (tame tarpe ir mane, žinoma – red.) veikia tiek Mėnulio, tuek ir kitų planetų gravitaciniai laukai. Jei kalbėti apie labiausiai ištirtos planetos – Mėnulio poveikį – tai ši planeta, kaip jau minėjau, veikia visus žmones (ir ne tik žmones), tačiau tas poveikis sugeba kardinaliai pakeisti elgesį ne visų žmonių, o tik kai kurių.
      Paskaitykite, gerbiamas romai, mano komentarą ir jūs turbūt pastebėsite, kad aš rašiau ne apie planetų poveikį Kubiliui, o apie planetų poveikį Kubiliaus RETORIKAI (savaime suprantama – ir mąstymui).
      p.s. Ačiū už jūsų dėmesį mano komentarams, bet kitą kartą kai bandysite „kabinėtis prie žodžių“, įsiskaitykite pirma į pačius žodžius. Dar kartą ačiū.

     • Valentinas

      Arūnai,
      Tau sunku suprasi, bet Romas kaip tik ir komentavo tavo teksto beprasmę
      Tavo atveju aš irgi nesikabinėju prie žodžių niekada. Man rūpi tik beprasmė pulsuojanti iš tavo eilučių.
      Politiniam lyderiui privaloma kalbėti pakiliai, ambicingai, vaizdingai. Partijos lyderio darbas yra įkvėpti bendražygius didiems darbams. Kitas dalykas, kad tu nemėgsti to politinio lyderio, tai ir konstatuokime: Arūnas yra isteriškas antikonservatorius, todėl be isterijos negali klausytis pakilios Kubiliaus kalbos. Ko bijo Arūnas? Arūnas bijo, kad Kubiliui pasiseks ir visas mažas, tamsus Arūno pasaulėlis suduš. Arūnai to bijoti nereikia.
      Tarsi kokie austrų psichopatai, ksenofobinė žiniasklaida ir siaurapročiai politikai įkalino tave tamsiame narve. Bet jei drįstum save išlaisvinti ir įkvėpti laisvės oro, pamatytum įvairiaspalvį, įvairiaprasmį, daugiasluoksnį, įdomų pasaulį. Aišku turėtum psichologinių problemų, kaip ta austrų mergaitė, kurią tėvas laikė rūsyje, bet laisvė to verta.
      A-RŪ-NAI!
      A-RŪ-NAI!
      A-RŪ-NAI!

     • Arūnas

      Valentinai, tau turbūt laikas apsilankyti pas psichoterapiautą, o gal pas psichiatrą, gal pas psichologą – galų gale net nežinau pas ką, bet tau savo psichine sveikata, Valentinai, tikrai laikas susirūpinti. Nepriimk mano žodžių asmeniškai. Aš tikrai nenoriu tavęs įžeisti. Atmink: sveikata – brangiausias turtas.
      P.S. Ir dar: gal nustok studijuoti Valatkos bei Tomkaus veikalus. Tu jau net kalbėti kaip žmogus nebesugebi. Kol užsirašysi pas gydytoją, nelauk – pradėk gurkšnoti mėtų arbatėlę. Sėkmės, Valentinai.

     • Valentinas

      Na, va ir vėl nešmaikščiai parašei. Jau buvau bepradedąs tikėti tavimi.

      Mes rimti
      Rimtai galvojam
      Mes rimtas
      Rimtai traktuojam :)

     • romas

      Arūnai, aš puikiai suprantu, ką sako Kubilius ir kodėl sako. Planetų poveikiais aš netikiu, bet tikiu vadybos ir psichologijos mokslais. Nori ką nors nuveikti, turi burti apie save tikinčius tavo sėkme. Sėkmė visada gimsta iš pasitikėjimo savimi, tikėjimo savo komanda ir tikėjimo tuo ką darai.
      Beje, kas Jums jų vizijose nepatinka? Išmokite, Arūnai, argumentuoti. Tai yra sunkiau, nei lieti emocijas.

     • GIGA

      Arūnai,tu žiūriu,dar nepraradai optimizmo diskusijoje su žmonėmis,kuriems bet kokį argumentą atremia ne kontrargumentu,o LR premjero ar jo atstovaujamos partijos moralinio autoriteto pasiūlytos mantromis?Tada priminsiu su kuo dar teks susidurti panašiose diskusijose ir kur visa to šaknys:
      1.teks susidurti su dvigubais standartais arba „kas galima Jupteriui,tas negalima jaučiui“,o tiksliau,kas galima konservatoriui,tas šykštu negalima niekam kitam.Prisimink kaip jų moralinis autoritetas siūlė komunistų ir KGB liustracijos įstatymą,o pats nuo Sąjūdžio pradžios apsistatė Sabučiu ir Žiemeliu,dabar politinius kalinius agitavo už Grybauskaitę.Palygink MN privatizavimo konkursą ir Leo Lt atsiradimą.Prisimink klyksmą dėl biurokratų skaičiaus mažinimo ir Europos reikalų bei Energetikos ministerijų atsiradimą.Ar matei kur nors kitoje partijoje,kad taip atvirai į postus kaišiotų smėlio dėžės,mokyklos suolo,baidarės,mantros kalbėjimo ir kitokius prietelius?Reikia pavyzdžių iš blogo-pasisakaityk gerb.Fredžio komentarus apie komunistus savaitė prieš prezidento rinkimus ir dabar
      2.Diskusijos beprasmybe,nes kalbėdami mantrą (nesvarbu kokia ji bus,o variantų gausybė -“ mes nesiskolinsime iš TVF“,“pensijos nemažės“,“mus puola rusai“,“Paksas-rusų agentas“ ir etc) šie žmonės tampa užzombintais.Priminti tavo opnentų komentarus?“Problemoje neįsigilinęs,bet žinau,kad Paksas kaltas“ arba topinė „prezidentas neatitinka eurointegracijos kriterijų“,su kuriuo galima tik sulyginti „kandidatas yra geriausios kvalifikacijos“.Jiems logiką ir argumentus keičia pagrindinė,užpompuotoji idėja.Tai jie stengiasi rėkti maksimaliai garsiai,nes jei šalia rėkianti kita „megztoji beretė“ suabejos jų ištikimybės decibelais,tai jie bus įtarti pasikėsinimo į partijos lyderį rengimu arba noru parduoti šalį bent jau Kongo režimui.Pasakyk ar yra Lietuvoje nors viena kita partija,kur partijos deleguoti Premjerai po to tampa tos partijos priešais?Praleiskime Paksą,buvo ir Vagnorius,Prunskienė (nors tiesa dar partijos nebuvo,bet moraliniai autoritetai ir jų elektoratas nekito)?
      3.Galimas dalykas kažkokiu diskusijos momentu tavo argumentai prasiverš pro oponento išzūbrintą mantrą ir jo smegenyse atsiras kažkas panašaus į trumpą jungimą.Ką sakyti toliau,kaip opnuoti?Laukti partijos moralinio autoriteto pasisakymo spaudoje,o gal žiūrėti ką „Panoramoje“ pasakys jo parankiniai ir tada staigiai koreguoti mantrą.Bet atsakymą reikia duoti čia ir dabar.Tada geriausiomis „šunaujos“ tradicijomis prasiveržia pyktis.Prisiminkite gerb. Račo „geltonąsias korteles“,už ką jis dažniausiai iš kart būna išvadintas antrarūšiu socialistu….Kodėl jie tokie pikti?Gal dėl amžino asmenybės susidvejinimo ir nesibaigiančios priešų paieškos?O ir pamaina nebloga auga.Prisiminkime jaunųjų konservatorių lyderio akibrokštą Eurovizijos metu.Žmogus tikrai vertas pakeisti moralinius partijos lyderius,nors žinant partijos nuostatas,kad vertinama ne asmeninės savybės,o mantros decibelai,tiek jam,tiek kokiam nors Adomėnui teks ilgokai palaukti kol išsirėks Abramikienė,Matulas,Zingeris ir Masiulis (per 20 metų sunkiai užauginta jauna,perspektyvi partinio elito pamaina).Visą laiką prisiminsiu pusmečio senumo situaciją.Konservatoriai nugalėjo Seimo rinkimuose,jų premjeras suformavo vyriausybę.Kaune jau iki to konservatoriai turi mero ir administracijos vadovo postus,o už partijų lyderių aimanas balsuoja 83 procentais.Bet va pagal kvotą,konservatoriams priklausė ir adm vadovo pavaduotojo postas.Į žurnalisto klausimą,ką ruošiasi skirti į šias pareigas,Kubilius net nesigėdydamas atsako-„labai sunku surasti žmogų“….
      4.Jei tavo,Arūnai, oponentas su ant dešiniojo pusrutulio užsmaukta megzta berete suklydo-neprisipažins ir neigs.Nesvarbu ar Brazauską ir Paksą prieš jų norą išrinks Prezidentu,ar norės įrodyt,kad visame pasaulyje skambančią frazę apie „ivaną ir kraną“ sukurė jų vyriausybės ministras (be je kaip dažniausiai būna valdant konservatoriams-nepartinis,kas matyt,suteikia jiems galimybę išvengti vakarinės mantros,jeigu,aišku partijos lyderiai jų prievarta nesuvaro į naktinius posėdžius).
      5.Na,o jeigu konservatoriams nusišypsos sėkmė,jie pradės girtis-prisimink Kunevičienės „mes atėjom šimtui metų“ ar Oželytės -„labanakt Juršėnai“.Tą patį dabar daro Kubilius,tai nėra ko ir stebėtis jo kalba.Anot komentatorių-„partijos lyderis besigirdamas turi užvseti bendraminčius bendrai mantrai“.Girimasis ir idėjos draugų dvasinis užpompavimas pateisinama,bet arogancija-vargiai.Po to dažniausiai kyla žmonių nepasitenkinimas ir nesvarbu ar per naktį įstatymus priiminėsi ar prievarta Europos laiką įvedinėsi,ką pakeičia standartinės frazės „mums reikia daugiau dialogo su tauta“,o dar vėliau seka kelatas kadencijų politinės nuošalės.Nutrūko vadžios ir vėl iš pradžių.Taip,kad ar verta,Arūnai,diskutuoti?Geriau ramiai ruoškis LR Prezidentės inauguracijos šventei:)

     • Arūnas

      romai, jei jūs suprantate „Kubiliaus kalbą“, gal išverstumėte man į „paprastų žmonių kalbą“ išsireiškimus:
      a) TS-LKD – ledlaužis iš nomenklatūrinės sistemos;
      b) Lietuva – viso Baltijos šalių regiono ledlaužis į energetinę nepriklausomybę;
      c) ambicingas dinamizmas;
      d) dinamizmo dvasios skleidimas.
      P.S. Argumentuoti man labai sunku, nes nesuprantu mandrų išsireiškimų mandros prasmės. Jei būsite toks malonus ir išaiškinsite, gal ir paargumentuosiu.
      Pvz. sąvoka „globali Lietuva“ – suradau ką reiškia. Ji reiškia, kad Kubilius skatins emigracijos mažėjimą bei esamus emigrantus skatins grįžti į Lietuvą. Nesvarbu, kad ir pats Kubilius žino, kad emigracija tik didės, vos tik prasidės atsigavinėti kitų ES šalių ekonomika. Tai visisškai nesvarbu. Svarbu demagogiškai pareikšti: „Permainų koalicija taip pat įsipareigoja laikydamasi nuostatos, kad esame viena tauta, jungianti tiek Lietuvoje, tiek diasporoje gyvenančius lietuvius, parengs „Globalios Lietuvos“ – išeivijos įtraukimo į valstybės gyvenimą ir kompleksinės Lietuvos valstybės politikos adaptavimo globalizacijos sąlygoms – kūrimo strategiją ir pradės ją įgyvendinti.
      Programoje taip pat pažymima, kad globalizacija, konkurencija, darbo jėgos emigracija, ypač aukštos kvalifikacijos specialistų, tapo grėsmingu ekonomikos plėtros stabdžiu, todėl bus dedamos ryžtingos pastangos pertvarkant darbo rinkos ir su ja susijusias institucijas, kad tai užtikrintų sėkmingą ekonomikos plėtrą ir augimą visų šalies gyventojų gerovei. O kadangi užimtumas yra glaudžiai susijęs su šalies ekonomikos poreikiais, naujoji valdžia žada sudaryti palankias sąlygas darbo našumo ir produktyvumo didinimui, daugiau, geresnių ir saugesnių darbo vietų steigimui, emigracijos mažinimui (!!!!!!!!!!!).
      Naujoji Vyriausybė taip pat ketina parengti priemones, užtikrinančias kiek įmanoma efektyvesnį migracijos ir emigracijos procesų valdymą bei didesnės dalies emigravusių šalies gyventojų susigrąžinimą (!!!!!!!!!!!!!)“ http://www.anglija.lt/straipsniai/naujienos/lietuvoje/naujoji_vyriausybe_stabdys_emigracija_isvykusius_kvies_atgal_ir_kurs_globalia_lietuva.html
      P.P.S. Mano nuomone, tai tik deklaratyvūs pareiškimai, kurie, kei nenurodomi konkretūs veiksmai, kurių bus imtasi, tik ir lieka deklaratyviaias pareiškimais ir nieko daugiau. Pvz.: jei aš imčiau deklaruoti, jog nuo rytojaus kovosiu su planetos „šiltnamio efektu“, nenurodydamas kokių konkrečiai veiksmų imsiuosi (gal nuo visureigio vairo persėsiu prie dviračio, gal mažiau valgysiu ankštinių kultūrų, kad mano organizmas mažiau išskirtų metano dujų, gal dar kas nors – red.). jei nenurodau kokių kokrečiaiveiksmų imsiuosi – tai greičiausiai ir pats nežinau, todėl vėl gi „greičiausiai“ nesiimsiu jokių.
      Negaki sakyti, kad visi TS-LKD nariai tokie paslaptigi. Kai kurie iš jų labai konkrečiai įvardina savo numatomus veiksmus. Pvz. Rūta rutkelytė delfi.lt puslapyje nurodo, kad jei bus išrinkta į EP, imsis istorijos vadovėlių perrašinėjimo. Cituoju: „Tapę Europos Parlamento nariais sieksime, kad būtų sukurtos sąlygos įtvirtinti Lietuvos istoriją Europos šalių vadovėliuose (!!!!!!) ir europiečių sąmonėje.
      Labai žaismingi ir kitų TS-LKD kandidatų rinkiminiai šūkiai. Į klausimą: „Kodėl kandidatai iš KP-LDK eina į Eupoparlamentą?“, atsakymų variantai sekantys:
      Algimantas Birbilas
      Į EP eina, nes nori išmokyti vakariečius sveikintis lietuviškai ir žaisti lietuviškais šachmatais ir šaškėmis
      Egidijus Vareikis
      Į EP eina, nes kaip mes be Europos, kaip Europa be mūsų?
      Žilvinas Leleiva
      Į EP eina, nes reikia
      Naglis Puteikis
      Į EP eina, nes jei kalnas neina pas Mahometą, tai Mahometas ateis pas kalną…
      Liudas Mažylis
      Į EP eina, nes nori griauti Europos viduje stūksančias ir atsirandančias sienas, skiriančas žmogų nuo žmogaus…
      Šaltinis – http://www.tsajunga.lt/

     • romas

      GIGA, jūsų pasisakymas yra ne apie esmę. Arūnui nepatinka Kubiliaus kalba ir aš iš pradžių supratau, kad jam nepatinka ne prasmė, o , kaip sako Arūnas, retorika. Turiu, GIGA, Jums priminti, kad retorika yra iškalbos menas. Mėginau iš pradžių perkeltine prasme, o paskui tiesiogine, Arūnui paaiškinti, kad kalbant lyderiui verta įtikinti ir pačiam tikėti. Jaučiuosi nesupratęs Arūno ir noriu išgirsti, kas jam konkrečiai nepatinka Kubiliaus kalboje.
      Beje, GIGA, nereikėtų priskirti masės visokių savybių visai nepažįstamam žmogui ir paskui kritikuoti įvaizdį. Tamstos oponentai gali būti labai skirtingi žmonės. Net ir partija, kokia ji bebūtų, nepanaikina žmogaus asmenybės. Pvz. Paksas yra riboto intelekto, o S.Tomas aukšto, nors abu yra toje pačioje partijoje (bent jau bolotiruojasi tame pat sąraše). Konservatorių yra irgi visokių: vagių, rėksnių, kvailų, protingų, sąžiningų… ir + visokios tų savybių kombinacijos.
      Jei nesunku, paaiškinkit, kokia vieta Kubiliaus kalboje nepatiko ir argumentuokite.

     • bang

      „Pvz. Paksas yra riboto intelekto, o S.Tomas aukšto“ – kokiais objektyvais duomenimis paremtas teiginys ?

     • GIGA

      Mielas Romai,atsakinėdamas pasiskaitykite visus komentarus,kokiu stiliumi bendrauja vienas mūsų kolega (Jums priekaištų neturiu,nors kažkur tarp eilučių gal ir paminėjau:).Bendrauja mantra,o Arūnas neriasi iš kailio.Kas dėl Kubiliaus kalbos ir aplamai dėl jo personos.Mane dėl daugelio dalykų imponuoja šis vyras ir prie biografijos neprikibsi,o arogancija ir panieka oponentui jau nuo Landsbergio laikų yra vizitinė konservatorių ir jų garbintojų kortelė.Dar kas dėl kalbos.Suprantu,kad Kubilius prisimena abejotiną sąjungą su Kirkilu (po kurio ir Grybauskaitė žaviai atrodo),bet dabar visom išgalėm nuo savęs jį bando nuplėšti ir tą savo kalbomis pastoviai demonstruoja.Bet partijos moralinio autoriteto prototipas per tv ekraną surinka „istorijos nesuklastosi“:)

     • GIGA

      Ir dar Romai,pagalvojau,o kodėl konservatoriai tokį,anot Jūsų,vos ne analfabetą Paksą,paskyrė savo premjeru?

     • Valentinas

      Mielas GIGA,
      Visiškai sutinku su tavimi, kad Arūnas be reikalo gaišta laiką. Jo problema yra ta, kad prasmių sistema, kuria jis vadovaujasi yra tokia siauraprotiška, kad su juo diskutuoti yra beviltiška, jo pasaulis tiesiog nepritaikytas normalioms išsilavinusių žmonių diskusijoms. Jam vieta yra Vakaro žinių komentaruose. Būtent todėl, kiekvieną kartą kai Arūnas išmeta savo eilinį „perliuką“ manyje atsibunda Karlsonas, kuris mėgsta erzinti tokius nuobodžius paniurėlius kaip Arūnas.
      Taip pat atkreipk dėmesį GIGA, kad niekas iš tavo vadinamų dešiniojo pusrutulio komentatorių šiame bloge nedemonstruoja fanatiškų isteriškų pažiūrų. Na gal tik aš šiek tiek dėl Pakso :). Mes stengiamės objektyviai, kritiškai vertinti valdžios veiksmus ir jei yra už ką barti, tai ir barame. Tuo tarpu, kairiosios pakraipos komentatoriai demonstruoja isterišką ir fanatišką antikonservatoriškumą. Net tokie išlaikyti ir kultūringi kaip Austras ar Regis, nekalbant jau apie neadekvatųjį Arūną.
      Before you accuse me, take a look at yourself :)

     • romas

      bang, mes apie Paksą su GIGA prisidiskutavome labai daug, todėl aš jam nedėsčiau argumentų dar kartą. Kažkada jam pasakiau maždaug taip: pasirinkti rėmėju Borisovą galėjo tik kvailys. Nedėstysiu, kodėl Borisovas yra blogas pasirinkimas, nes tikriausiai apie jį ir taip viską žinote. Tai yra subjektyvus požiūris, bet sprendžiu apie žmones iš jų poelgių (neturiu galimybės kitaip). Taip pat apibūdinimas „ribotas intelektas“ yra labiau kaip politikui. Aš iš Arūno ir GIGA tikėjausi paaiškinimo, kodėl Kubiliaus kalba yra bloga. Kad jie nemėgsta konservatorių, aš žinau seniai, bet galima nemėgti dėl mokesčių politikos, dėl nepriimtinų reformų ar pan., bet nemėgti dėl netikusios iškalbos būtų nebe proto, bet emocijų (gal instinktų) lygmuo.

     • romas

      „Ir dar Romai,pagalvojau,o kodėl konservatoriai tokį,anot Jūsų,vos ne analfabetą Paksą,paskyrė savo premjeru?“

      GIGA, aš irgi negalėjau atsistebėti ir pasirodo, kad buvau teisus :)

     • bang

      „pasirinkti rėmėju Borisovą galėjo tik kvailys“ – taigi, tik subjektyvus spėjimas. Tai pirmas kartas, kada negaliu pasirašyti po kiekvienu tavo komentaro žodžiu :) (Ne dėl to kad iš esmės prieštaraučiau tavo spėjimo teisingumui, o dėl tokio kategoriško teigimo – grįsto tik spėjimu).

     • Valentinas

      Romai,
      Arūnas pateikė Kubiliaus kalbą todėl, kad jo manymu, tai puikiai iliustruoja tiek Kubiliaus, tiek konservatorių, demagogiškumą, veidmainystę, kvailumą, politinę trumparegystę ir visas kitas konservatoriams inkriminuojamas ydas. Reikalauti tokios pozicijos pagrindimo yra beprasmiška ir būtų tas pats,kas reikalauti kumečio pasiaiškinti kodėl jis nekenčia buožės. Tiesiog nekenčia ir viskas. Savo ruožtu, gyvenimas dažnai pateikia dialektinių paradoksų, Arūnas, demaskuodamas Kubilių, demaskavo savo demagogiškumą, veidmainystę, kvailumą, politinę trumparegystę ir apskritai ribotą gyvenimiškąjį lauką. :)

     • GIGA

      Mielas Valentinai,Jūs kaip visada kažkodėl tai manote,kad galite vertinti oponentą.Nežinau kas Jums davė tokią teisę,labai jau paralelę ižeidinėjimui.
      Romai,klausimu į klausimu,kiek girdėjau,atsako vienos tautybės piliečiai.Valentinas laiko buku Arūną,Jūs Paksą.Ką Jūs norite išgirsti?Kažkokį tai kontargumentą,kad Paksas ne bukas?Žmogus meistriškai valdo lėktuvą,sukaupė finansinį kaipitalą statybų versle dar prieš patekdamas į politiką,alaus mėgėjų klubą pavertė parlamentine partija.Spėju,kad prieš užmiegant jis nestudijuoja Bloko kūrybos,tikriausiai neskirtų Rubenso nuo Rembranto.Taip pat įsitikinęs,kad popietėmis nsekaito Wareno Bafeto originalo kalba,bet nežiūrint visa ko,intelektualų konservatorių tarpe jis buvo įvertintas aukščiau ir anksčiau už minties galiūną Kubilių.Sakykite,Romai,o ką Jūs pasiekėte gyvenime?Ta pats klausimėlis tiktų ir Valentinui,kad vertinate ir „graduojate“ žmones?

     • GIGA

      Nėra ką ginčytis,Jūs teisūs,renkantis Borisovą kaip prezidentinės kompanijos rėmėją reikėjo labai jau pagalvoti.Aš,asmeniškai būčiau siūlęs Rubiconą,Dalkia,Kazicką,VP,Dujotekaną ir t.t.Gal net kokie „Wiljamso“ lygio amerikonai būtų parėmę.Prasišovė Paksiukas,kas teisybė,tai ne melas

     • Valentinas

      Mielas Giga,
      Niekur nevadinau Arūno buku. Tai per grubus žodis. Gal galėčiau pasakyti, kad jo buka pasaulėžiūra, bet net ir to nesakau. Aš vertinu tik Arūną, kurio vardas pasirodo komentaro viršuje ir tik pagal jo pasisakymus. Sutinku, kad jis turi visišką teisę vertinti ir mano pasisakymus. Netgi tikiu, kad Arūnas yra geras žmogus ir geras tėvas. Šeimoje jis tvarkingas, negeria, nerūko, plauna indus, plauna grindis, žodžiu yra praktiškai toks pat kaip ir aš :)
      Pakso aš buku nelaikau, netgi atvirkščiai. Tai, kad sugebėjo tapti prezidentu rodo esant jį pakankamai gabų ir talentingą. Aišku tai, kad susidėjo su Borisovu buvo klaida. Kad išdavė Lietuvą irgi buvo klaida (maldauju nebeužsiveskime iš naujo, pripažįstu, kad požiūris, jog su juo buvo susidorota, nes jis užsimojo prieš sistemą, turi teisę egzistuoti).
      O tai, kad konservatoriai sugebėjo jį paskirti savo premjeru, tai yra viena iš didžiausių jų klaidų, su tuo niekas nesiginčija. Visi darome klaidas. Svarbu ar iš jų mokomasi. Štai konservatoriai kariauja karą keliuose blogio pusėje (Vidžiūnas, Vareikis) ir nieko jiems už tai nebūna – tai yra labai didelė klaida. Reikia juos abu politiškai iškastruoti, kad būtų pamoka kitiems ir užčiaupti kritikai. Deja, Kubilius tam nesiryžta, o tai rodo, kad jis pakankamai silpnas.

     • GIGA

      Valentinai,
      neišsisukinėkit.Apie žmogų pasakėte,kad jis neadekvatus ir,kad jo prasmių sistema yra silpnaprotiška.Ir tai tik viename komentare.Kas tai ne užgauliojimas?
      Dėl Pakso tikrai neužsivedame,nes jau buvome dasidiskutavę,kad jo didžiausias blogis skambučiai kelininkams ir pilietybės suteikimas rėmėjui,kurį prieš tai buvęs Prezidentas apipylė valstybinias apdovanojimais.Gal čia ir sustokime.Nes frazė „išdavė Lietuvą“ labai jau grąžina į Jūsų pačio komentarą apie silpnaprotiškumą
      Džiugu,kad Paksą nors ir dažnai rašote iš mažosios raidės nelaikote buku.Čia jau gerb.Romo preogatyva.Dėl visko kaip ir sutariame:)

     • Arūnas

      Parašiau komentarą, kuris dar nuo „Birželis 2, 2009 1:31“ laukia peržiūros. Kai jis „įkris“ į Račo blogą, atrodys kiek pasenęs.
      P.S. romai, aš nesutikčiau su jūsų mintimi, kad GIGOS komentaras ne į temą. Mantra, ar malda, kai kalbami gražiai skambantys žodžiai, bet nevisada net pačiam suprantant jų prasmę – labai taiklus GIGOS apibūdinimas Kubiliaus kalbai. Kad konservatorių šalininkams būdingas fanatizmas bei dvigubi standartai – to gali nepastebėti tik pats TS-LKD fanatiškas gerbėjas. Nesvarbu ką pasakė vadas. Nesvarbu, kad pats nieko nesupratai. Nesvarbu, kad ir pats vadas nieko nesuprato, bet pasakymas skamba labai iškilmingai. Patosiškai pasakyta net ir visiška „beliberda“ turi užvest bendrapartiečius ir visą tautą. :)

     • Arūnas

      Kad vėl neužsivestų ilga kalba apie Paksą įmetu info:
      „1985-1992 metais Vilniaus S.Dariaus ir S.Girėno aeroklubui vadovavo Rolandas Paksas. Jam pasitraukus iš šių pareigų ir pradėjus statybos verslą, 1993 metais Valstybės kontrolės departamentas įvertino ūkinę-finansinę veiklą ir nustatė, jog 9 lėktuvai buvo išsiųsti kapitališkai suremontuoti į Rostovo srities šachtų aviaremonto gamyklą. Tačiau nebuvo rasta duomenų apie jų sugrąžinimą. Pats R.Paksas neneigė, jog lėktuvai nebuvo suremontuoti ir nesugrįžo, tačiau tuo pačiu neigė juos pardavęs. Niekas liko nenubaustas už 9 lėktuvų pradanginimą. Pagal tuo metu galiojusį baudžiamojo kodekso 275 straipsnį „Turto pasisavinimas arba iššvaistymas“ numatyta bausmė laisvės atėmimas iki dešimties metų su atėmimu teisės eiti tam tikras pareigas arba dirbti tam tikrą darbą.“
      P.S. Ar tai teisybė? Nežinau. Kaip kažkada Valentinas man siūlė „knistis“ informacijoje apie DG, tai dabar pats gali knistis informacijoje apie Paksą. Kalba ne apie tai – DARĖ JIS TAI, AR NEDARĖ. KALBA APIE TAI, KAD PAKSAS BUVO NUBAUSTAS NE UŽ ŠĮ ATVEJĮ, NET NE UŽ KITĄ ATVEJĮ, NE UŽ SKAMBUTĮ KELININKAMS, O UŽ PILIETYBĖS SUTEIKIMĄ. Nors pats Valdas būtų Borisovui suteikęs pilietybę, jei tik Borisovui tuo metu ji būtų reikalinga. Boriai tuo metu reikėjo ordino – jis jį gavo. Paksui prezidentaujant, reikėjo pilietybės – Boria gavo ir ją.
      P.P.S. Valdas buvo šventas ir jokiems „sadekovams“ jokių pilietybių nesuteikinėjo :) :) :)

     • romas

      bang, aš apie Paksą susidariau nuomonę nuo jo buvimo Vilniaus meru, nes anksčiau apie jį nebuvau girdėjęs. Tada sužinojau, kad jis tarybiniais laikais vilkėjo karininko uniformą ir dirbo savanoriškoje draugijoje armijai ir laivynui remti. Čia, aišku, viskas dėl jo užsiėmimo aviacija. Buvo kalbos apie jo skraidymus su čemodanais grynų į Rusiją ir iš ten jau nepriklausomoje Lietuvoje. Turėjo jis statybų biznį su Lukoilu. Man tas rinkinys (SDALR ir rusiškas biznis) nepatiko. Galiu pripažinti, kad tai buvo mano emocijos, bet man Paksas nederėjo kažkaip tarp konservatorių. Labai buvo keista, kad nevisai vykęs meras, palikęs Vilnių skolose, patapo premjeru. Beje, per apkaltą jo ryšiai su kelininkais nei kiek nenustebino. Kol buvo meru, jo polinkis asfaltuoti irgi buvo atsiskleidęs :) Man net MN skandalas būtų atrodęs kitaip, jei Pakso firma nebūtų stačiusi namų Lukoilui. Ir,kai prezidentinę kampaniją parėmė Rusijos pilietis karininkas Borisovas (ir kokia suma!),aš tikrai maniau, kad Paksas gali būti Paleckis 2 ir gali pasikartoti 1940m scenarijus :) Būtų Paksas protingesnis, būtų parodęs save kitaip. Jis, kaip Leninas, pastatė ant proletariato, bet užmiršo, kad prezidentui reikia rasti kalbą su visa tauta. Man asmeniškai buvo gėda, kad mes išsirinkom Paksą prezidentu, ir džiaugiausi, kad jis neturi galimybės savęs parodyti pasauliui.
      Nesu socdemų simpatikas, bet man daugelis jų politikų atrodo protingi. Gal esu baisiai neteisingai įsitikinęs, bet Paksas man protingu neatrodo. Jis galėtų tą paneigti. Parašytų į žurnalą ar laikraštį, suskeltų kokią analizę, bet palieka galimybę spręsti apie save tik iš kalbų (dažnai pijarinių). Ir pasakykit man, bang, ką reikia galvoti apie žmogų, kuris pats apie save pasistato filmą. Va Jūs, ar apie save statytumėt?

     • Musė

      Bang ir GIGA nestatytų, bet Arūnas tai laisvai :)

     • Valentinas

      Giga,
      Tikrai baigiame sutarti, tik patikslinsime, kad Pakso didžiausia blogybė ne skambučiai kelininkams, o šiurkštus konstitucijos pažeidimas, kas ir yra Lietuvos išdavimas literatūriškai kalbant, pažeidimas patvirtintas teismuose, kuriuos kai kas pripažista, o kai kas ne.
      Dėl Arūno, tai dar kartą kartoju savo poziciją, kad aš komentuoju ir smerkiu ne žmogų maigantį maigyklę, o personažą vardu Arūnas, kuris gyvena virtualioje erdvėje ir man yra visiškai nesusijęs, su realiu žmogumi, nes:
      Aš jo nepažįstu;
      Aš nežinau kas jis toks;
      Jis manęs nepažįsta;
      Jis nežino kas aš toks.
      Taigi, nuolatinė virtualių personažų Arūno ir Valentino konfrontacijos drama tiesiog suteikia pipirų šio blogo diskusijoms. Be jų būtume priversti skaityti mandagius tokių moksliukų kaip Romas, Bang, Austras, Regis ir kitų nuomonių apsikeitimus :)

     • GIGA

      Spėju ir Musytė surizikuotų:)GAl net Puipą režisierium užsiprašytų

     • GIGA

      Valentinai,Musę pamiršote,rebilituotąjį antisocialistą Fredį,“Krušovice“ atsiduodantį Mykoliuką ir Slyvanosį,kiekvieną dieną kalbantį rožinį.Kompanija jėginė.Liūdna nebūtų

  • Mykoliukas Beraštis

   Fredi, paklausiu kaip Tavęs sabonis sabonio, Tu pats supratai, ką parašei?

 • socialiste Regi, ar esi gerai išnagrinėjęs austrų, čekų, danų, slovėnų ir slovakų papročius, tradicijas ir gyvenimo būdą, kad galėtum teigti jog visos blogosios savybės – pasipūtimas, nekuklumas, piktdžiugiškumas yra išskirtinai lietuvių būdo bruožai?
  Gal uždaužykim tuos lietuvius ir nebus problemos? Vyraus vokiški, rusiški, turkiški papročiai ir gerosios šių tautų savybės. Karaliaučiaus krašte, beje, jau neliko nieko lietuviško. Laimė, taika, gėris ir klestėjimas.
  Kuriame Kuršių Nerijos krante ilsėjaisi, ar prakeiktų lietuvių, ar piečiau, ne ES zonoje?

  • Regis

   Mielas ir šaunusis Fredi (be jokio ironijos), nesu išnagrinėjęs kitų tautų papročių, tradicijų ir gyvenimo būdo (nors esu buvęs užsienyje, tačiau ne tam, kad tuo užsiimt) todėl tikrai negaliu teigti (beje ir neteigiu), kad visos pačio išvardintos blogosios žmogaus charakterio savybės yra išskirtinai lietuviškos. Sakau, tik tiek, kad pasižiūrėjus į kai kurių tautiečių elgesį tiek kelyje, tiek parduotuvėje, tam pačiam internete ir t.t. susidaro įspūdis, kad nepagarba artimajam, chuliganiškas elgesys pas mus (lietuvius) yra kažkur giliai. Prisidedu prie gerb. Artūro apmąstymų ir spėju, kad net genuose. Tik tiek.

   Beje tikrai nesiūlau nieko daužyti, net ir socialistų ar nesocialistų. O ilsėjausi Lietuvos pajūryje. Net gi ne ilsėjausi, o tiesiog praleidau savaitgalį ir labai tuo džiaugiuosi. Todėl ir rytas gražus ir yra noro su pačiu gražiai, kantriai, pagarbiai diskutuoti.. Ir svarbiausia argumentuotai :) nors ir nesigauna be asmeniškumų.

   • bang

    Čia tu, Protai, iš K-PAX ?

    • Regis

     Nu ne :).. Beje pats knygas skaitei ar tik filmą matei?

     • bang

      Ir tą ir tą. (Toks įspūdis, kad stebiesi aplinkiniais, kaip pats būtum iš kito pasaulio :)

     • Regis

      „Ir tą ir tą“ – pagarba.

      Šiaip jau kažkuria prasme mes visi turim po savo pasaulį ir esam iš kito (savo) pasaulio :). Bet čia jau išvedžiojimai..

      Tikrai nesistebiu aplinkiniais, gimiau čia, užaugau, gyvenu ir tikrai nesiruošiu kur nors dingt, todėl pavargsti žmogus nuo tos agresijos, pykčio, nepagarbos. Nuo to pačio „fredizmo“ – atėjau, leptelėjau, pabėgau ir stebiu kur nors iš po krūmų kas bus..

     • Musė

      Tai taip, jau geriau ateiti, mandagiai pakalbėti apie nieką, su visais sutikti, niekam neduokdie nepaprieštarauti, neišsišokti. Palaikykite salioninį pokalbį ir toliau.

     • Regis

      Išsišokti tai juk nebūtinai nepatikusį oponentą apšaukti vienaip ar kitaip o jeigu jis nereaguoja tai dar ir į veidą spjaut? Ar ne?

     • bang

      :)
      Be abejo, kai kam tiesiog gamtos skirta džiaugsmingai tapšnoti, o po to kitus terlioti. Iki šiol galvojau, kad jūs vaisinė ? ;)

     • Musė

      Regi, spjaukite atgal :)

      Bang, kas ant kitų sako, ant savęs pasisako….

 • Musė

  Mane tai užmuša perdėtas lietuviškas kuklumas ir savęs nuvertimas. O kai nuvertini save, tai negali pakęsti už tave laimingesnių ir talentingesnių žmonių, visad norisi juos sumenkinti ir pastatyti į vietą.
  A. Puipa šauniai ir šmaikščiai pasisakė. Talentingas žmogus gali sau leisti pakritikuoti kitus. O vidutinybėms dėl to apmaudu.

  Lietuviškas kinas pastaruoju metu yra pakankamai apgailėtinas, bet tikiuosi, kad po truputį atsigauna. Man labai patiko „Kolekcionierė“, gal kas matė?

  • bang

   Jūsų pasisakyms atrodo prieštaringas:
   1. „Mane tai užmuša perdėtas lietuviškas kuklumas ir savęs nuvertimas“ – taigi gerbiamas režisierius jį ir pademonstravo – jam pakanka, kad ne blogiausias.
   2. „kai nuvertini save, tai negali pakęsti už tave laimingesnių ir talentingesnių žmonių“ – gerbamas režisierius save nuvertino (ne blogiausias), džiaugiasi, kad surado dar blogesnį (aš vis dar ploju).
   3. „šauniai ir šmaikščiai pasisakė“ – tikrai nuvalkiota schema.
   4. „Talentingas žmogus gali sau leisti pakritikuoti kitus. O vidutinybėms dėl to apmaudu“ – žiūr. 1.
   Čia tik įspūdžiai iš tamstos teksto, nepasisakau dėl režisieriaus profesinių ir kitų sugebėjimų.

   • Musė

    Bang, jūs viską supynėte :) Dėl 1 ir 2 punkto (perdėto lietuviško kuklumo ir savęs nuvertinimo) – aš ne režisierių turėjau galvoje, o jį kritikuojančius komentatorius. Dėl 4 – čia kaip tik turėjau galvoje A. Puipą.

    Negi aš tai neaiškiai rašau, kad turiu aiškinti savo komentarus? O gal dar reiks paaiškinti savo paaiškinimą? :)

    • bang

     Tiek to. Atsiprašau, jei ką.

  • Muse, ir vėl mane stebinate…. Man „Kolekcionierė“ buvo vienas geriausių pastarojo meto lietuviškų filmų… Nuoširdžiai buvau nustebęs kai išėjau iš kino salės. Tiesa, tai buvo „Skalvija“…:)

   • Musė

    Artūrai, tai čia jūs mane stebinate. Neišsigandote keiksmų ir nuogybių? :) Maniau, jūs konservatyvesnis. Imbrasas jums nepritartų.

   • GIGA

    O tai kuo čia stebėtis?Musė irgi pasisako už „Kolekcionierę“?:)

 • Maras

  Suprantu, kodėl dauguma Puipos filmaų vienodi ir neįdomūs – žmogui didybės manija. Tai neleidžia pasižiūrėti į save kritiškai ir atsinaujinti. Nors jis tikrai ne blogiausias režisieriu LIETUVOJE. Tik Lietuvoje.

 • O paskutinis sakinys – tikrai tikrai toks? Jeigu taip – man tiesiog negražu. O ne joks lietuviškas kuklumas.

 • Jonas

  Gerbiamieji, mane užmuša toks humoro jausmo neturėjimas. Tiesiog užmuša. Man Puipos pasakymas pasirodė vienu fainiausių. Ir net nežinau iš ko jis daugiau pasišaipė, gal net iš savęs. Menininkui būdinga nuolatinė savigrauža: kaip man pavyko?, ar tikrai neblogai?. Ir Puipos pajuokavimas menininkams (esu įsitikinęs) buvo oi kaip suprantamas. Gi nemenininkams pasirodė pasipuikavimo žodžiais. Deja. Ir tas vieni kitų nesupratimas turi matyt, tūkstantmetę istoriją.

 • Valentinas

  Kas iš tikro šiomis dienomis vyksta įdomaus pasauolyje ir apie ką visiškai tyli mūsų žiniasklaida yra beprecedentinis Izraelio šnipų tinklo demaskavimas Libane. Šimtai žmonių iš pačių įvairiausių sluoksnių yra suimti. Pasitaikė, net Libano armijos vadų, kurie dešimtmečiais šnipinėjo Izraelio naudai.
  http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/8074848.stm

  Dabar iš esmės Izraelis Libane tapo aklas ir kilus naujam karui bus gerokai sunkiau. Mane, kaip motyvacijų tyrinėtoją, labiausiai domina kas turi apsiversti arabo galvoje, kad šnipinėtų didžiausiam visų arabų priešui, žydų valstybei.

  • Regis

   Kas turi atsitikti? (arba ką pasiūlyti). Manau standartiškai – pinigai ir/ar seksas. Beje nemanau, kad jie visi tiesiogiai žydams dirbo. Matyt buvo sukurtas tarpininkų tinklas (arabų) kurie rinko informaciją iš saviškių, o jau toliau ta informacija ėjo ten kur reikia..

  • egis

   gal pati banaliausia priežastis – pinigai?

   • Valentinas

    Kad pinigai aš ir pats suprantu :) Man keista, kokie tai turėtų būti pinigai žinant arabų neapykantą žydų valstybei. Be to, bet kurioje arabų valstybėje Izraelio šnipas jei nenulinčiojamas iš karto, tai greičiausiai bus nuteistas mirti. Šnipinėjo ne tik krikščionys. Visokiausių profesijų, konfesijų ir amžiaus. Bet kuriuo atveju, Izraelis patyrė strateginį smūgį. Nebent… jie patys suorganizavo šią akciją, norėdami nukreipti dėmesį nuo tikrų šnipų?

    • xerksas

     Valentinai, tu nežinai esminio dalyko – toli gražu ne visiems arabams Izraelis yra mirtinas priešas. Daugybės arabų akyse jis yra draugas ir ištikimas sąjunginikas, ypač kovoje prieš tikruosius, šimtamečius mirtinus priešus – arabus iš kitos genties.

     • Valentinas

      Iš tikro girdėjau kiek kitaip. Pagrindinės takoskyros musulmonų pasaulyje yra tarp sunitų ir šiitų. Arabų daugiausia yra sunitų, o šiitai daugiausiai veisiasi tarp persų (iraniečių). Sunitai ir šiitai vieni kitus laiko didesniais priešais ir netikėliais nei žydus. Pačiam arabų pasaulyje vyksta varžybos dėl įtakos ir galios. Šia prasme, Izraelio egzistavimas yra naudingas daugeliui arabų valstybių, nes leidžia nukreipti liaudies dėmesį į prakeiktą Izraelį ir „vargšų palestiniečių kančias“ vietoj to, kad reikalautų vidinių politinių pokyčių. Bet, kiek žinau, nei viena arabų ir net musulmonų valstybė viešai nedeklaruoja draugystės su Izraeliu, nors tikiu, kad vyriausybių lygmenyje bendradarbiauja.

  • Darius

   Valentinai,
   Jūs juk žinot – Libane daug krikščionių, be to ne taip seniai vyko pilietinis karas. Mano priešo priešas – mano draugas.

 • Lietuviškų filmų kūrėjai bei dauguma rašytojų užsiiminėja literatūriniu onanizmu, o paskuistebisi kodėl jų niekas neįvertina ar nevertina. Jaunoji karta pasuko link buitinio natūralizmo ir pigaus efekto. Taip, kad gero ir kokybiško lietuviško filmo dar ilgai reiks laukt…

 • Henrikas

  Nesuprantu ko jus is gerbiamo Puipsos juoketes.Daugelis dar pesti po stalu vaiksciojot,o jis jau filmus kure.O dabar kas?Kinostudija baigia sugriuti,koks vienas baibokas is amerikes atvaziuoja savo piguciu filmuku vaikams pafilmuoti ir tai visi dziaugesi,kad Holivudo rezisieriai Lietuvoje filmus kuria.Graudu ziuret kas darosi su Lietuvisku kinu.

 • Socialistas – nėra keiksmažodis, pvz. A.Maldeikienė didžiuojasi vadinama socialiste, A.Račas taip pat prisipažino, kad yra socialistinių pažiūrų.
  Atkreipiau tik į socialistų reiškiamą viešumoje stereotipinį mąstymo būdą, kuris galiausiai atveda prie Paleckio „liaudies seimo“. Anot Regio, puikiai pailsėjusio pajūry, lietuviai ir lietuviškas Seimas yra kaip kempinės sugėrę viso pasaulio blogį, turi blogio geną, todėl neverti egzistuoti.

  • Regis

   Socialistas, Fredi, tai pirmiausia etiketė (epitetas), kurios klijavimas ant kaktos kiekvienam neteisingai galvojančiam (pagal paties supratimą) yra tikrai ne diskutavimas, o greičiau oponento akių draskymas arba spjaudimasis (vaizdžiai tariant). Ne esmė. Esmė pačio išvedžiojimuose. Pvz. kurioje vietoje aš pats rašiau (leidau suprast), kad „lietuviai ir lietuviškas Seimas … neverti egzistuoti“?

  • Fredi, tamsta ir vėl skeidžiate žinomai neteisingas žinias…

 • Raselė

  Labai puikiai pasišaipė ir iš savęs, ir iš lietuviško kino situacijos…
  Man patiko.
  Nesuprantu, iš kur tokie rimti komentarai…

 • Mykoliukas Beraštis

  *Fredi, labai juokingai pasakei apie stereotipus. Dabar dar sykį perskaityk savo komentarus. Bet visus. Nepatingėk atlikti lyginamąją analizę. Klausyk, Katinėli, kie Tau metukų, nes aš dar sykį apie stereotipus pagalvojau… :)

  • GIGA

   Mykoliuk,pačio simpatija Fredžiui kelia įtarimą:)Ir mažium,ir Katinėliu vadini.Žinau,kad Prahoje darbuojiesi,gal kartais Kunčina tavo pavardė?Tada atsisakau pasiūlymo dėl alaus:)

   • Mykoliukas Beraštis

    Mano pavardė ne Kunčina. A.Račas gali patvirtinti.

   • bang

    Gal Čekanavičius pavardė, nes mane mažuliu pavadino :)
    (O gal tik šiaip latentinis).

    • Mykoliukas Beraštis

     Galiu Pukiu Baisuokliu pavadinti, jei tai ką nors keičia.

   • Musė

    Giga, koks jūs netolerantiškas, turbūt priklausote jauniesiems konservatoriams? ;)

    • GIGA

     Kodėl ne tolerantiškas?Prieš Mykoliuką tikrai nieko prieš neturiu,netgi atvirkščiai-patinka jo komentarai.Aš tik pasitikslinau dėl personalijos:)Reikia žinoti su kuo alų gersi:)Konservatoriams nepriklausau ir apsaugok Dieve,kad netektų…

 • mykoliuk, gali rašyti Tau iš mažosios, kam ta pompastika?
  Džiugu, kad tau pakėliau nuotaiką Prahoje, tačiau kiek nusiminęs, kad suerzinau Regį, šiandien rytą jis buvo nedarbingas. Gal susimąstys kodėl…

 • Mykoliukas Beraštis

  Fredi, mano pilnas vardas yra Mykoliukas Gajus Pompastikas Beraštis. Dabar supranti iš kur pas mane pažastyse plaukai?

 • GIGA

  Gerb. Artūrai,vertas dėmesio ne tik A.Puipos,bet ir S.Stomos pasisakymas šeštadieniniame konservatorių suvažiavime.Anot žiniasklaidos S.Stoma liaupsino dabartinę valdančią koaliciją,palyginęs ją su moderniu haremu,kuriame konservatoriams skyrė vyro vaidmenį,o partneriams – žmonų :)Matyt,net ir trumpas laikas praleistas kalėjime,deformavo žmogaus pasaulėžiūrą:)

  • Valentinas

   Man irgi sukėlė šypseną Stomos kalba. Žmogus atsiprašinėjo, kad jų frakcija dėl per didelės erekcijos kartais nueina į kairę :)

 • Mykoliukas Beraštis

  Pastebiu, kad pasedėjus „už gerus darbus“ kas tai pasikeičia žmogaus gyvenime.

 • Slyvanosis

  Aš taip pat nesu blogiausias Lietuvos režisierius. Ne kartą tuo įsitikinau perskaites negausias kino filmų recenzijas. Nė vienoje recenzijoje neradau parašyta, kad M. K. Slyvanosis sukūrė blogiausią filmą ir Lietuvos kinematografininkams pridarė gėdos.
  Naktį pažadintas prostatos ir tupykloje ilgai įtikinėjęs susikaupusį skystį pasišalinti, po to užgęsinęs šviesą ilgai ploju ir tapšnoju save, guosdamasis, kad ne vienam man, kino meno eiliniui, trūksa pinigų tris mėnesius kasrytą ryti kapsulę prostamolo.

 • Musė

  Atsiprašau, kad ne į temą, bet aš apakusi – žurnalistė rašė ryškiai prikalusi arba apsipūtusi – kas antrame sakinyje po klaidą. Lrytas pasiekė visišką dugną. Tikiuosi, nespės pataisyti :)

  Paskaitykite Įvairenybėse „Adatos – į finansų ministro A. Šemetos lėlę“. Man labiausiai patiko „S.Paukštys jimes tik pranešė atsinešiąs Vudu lėlytę. Menininkai dažnaiį šį barą atsineša savo kūrybos pavyzdžių. Lėlytė kabės tol, kol jąpasiims akcijos sumanytojas“……

 • Mykoliukas Beraštis

  Tas, kuris pabunda anksčiau už visus, kada nors buvo kur nors kitur?

 • Mykoliukas Beraštis

  Manau kad įpūtus rašė, nes taip ir matosi, kaip banguoja. Gera žolė taip veikia: iš pradžių įputi, lyg ir nieko, paskui ima maloniai šilti kaklas ir užveža. Kurį laiką „veža“, o paskui kaip ranka nuima ir atleidžia. Ir taip ciklais. O nuo alkoholio taip nebūtų. Prisiliuobei ir taškas. Klaidų tik daugėtų. O čia į galą klaidų mažėja. Sprendžiant iš visko, rašytoją „užvežė“ kaip tik įpusėjus savo rašliavą. Pagarbiai, Mykoliukas-Žiniukas.

  • Musė

   Mykoliuk, tu sakai – tu žinai.

 • nerijus

  Ar matėt nors vieną, gerą lietuvišką filmą?
  Aš- ne.
  Tikiuosi, kad spėsiu pamatyti..?
  :)

  • A.Z.

   Matėm. Geriausi – senieji A. Aramino.

  • Maras

   O „Seklio Kalio nuotykiai“? To paties Puipos „Moteris ir keturi jos vyrai“. Gal ir visą dešimtuką galima surinkti.

 • Ričardas

  Gerbiamieji, o kaip jums Emilio Velyvio „Zero“ is „AXX. Grožis ir geismas“ ?

  P.s Frederikai*, jusu perdetas domejimasisi socialistai kelia man itarima.

  • Maras

   Š. iš didžiosios raidės.

 • nerijus

  Čia ne filmai- dokumentika :)

 • A.Z.

  Puipos filmai – kaip nuo kalno, kuo tolyn, tuo prastyn, taigi ankstesni geresni. :)

 • nerijus

  Nieko nėra ir tenka tai pripažinti…
  Kodėl visi, dauguma, žiūrime rusiškus filmus?