„Politikos ringe“ – kažkas, ko nebuvo

Ketvirtadienio vakarą į Paveikslų galerija rinkosi įdomi publika.

Prezidentas A.Brazauskas, buvę premjerai K.Prunskienė ir G.Vagnorius, buvęs Konstitucinio teismo pirmininkas E.Kūris, buvę šio teismo teisėjai S.Stačiokas ir E.Jarašiūnas ir dabartinė teisėja T.Birmontienė, Valstybės kontrolierė R.Budbergytė, LRT generalinis direktorius A.Siaurusevičius, Kovo 11-osios Akto signatarai R.Ozolas, E.Bičkauskas ir dar daug daug kitų.

Ne, naujos partijos niekas nesteigė ir jokios deklaracijos valdžiai nepaskelbė.

Visi susirinko į knygos pristatymą.

Jos autorė – buvusi mano kolegė „Lietuvos ryte“ Ramunė Sakalauskaitė.

Knyga vadinasi „Politikos ringe“ ir ji apie politiką.

Kalbant konkrečiau – apie tris pagrindinius pastarųjų 20 metų herojus: V.Landsbergį, A.Brazauską ir V.Adamkų.

Dar neperskaičiau, spėjau tik pavartyti, tačiau žinau, kad bus įdomu. Vien dėl to (ką vakar pasakiau ir per pristatymą), kad Ramunė niekada neslėpė savo simpatijų A.Brazauskui ir savo nemeilės V.Landsbergiui.

Tiesa, ir pati Ramunė to neslėpė, sakydama, kad knygoje – jos subjektyvus požiūris.    

Žodžiu, ne istorija, o publicistika.

Kaip ten bebūtų, visiems besidomintiems politika, tai bus vertinga lektūra.

Nes iki šiol beveik nieko panašaus neturėjome.

Buvo tik pagyrūniškos (auto)biografijos ar nuobodūs kalbų ir pasisakymų rinkiniai.

„Politikos ringe“ – visai kitokia literatūra.

Pažindamas Ramunę, beveik neabejoju, kad skaitydamas jos knygą su daug kuo nesutiksiu, tačiau vis tiek labai džiaugiuosi, kad ji tam pasiryžo.

(4 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • nerijus

  Artūrai, kai perskaitysite- įvertinkite ir praneškite- ar apsimoka pirkti?

  • Aras

   Yra bibliotekos… ;)

   • Arai, nuolat karpant bibliotekų išlaidoms skirtą biudžetą, tuoj ten neberasime naujų knygų…

    • Jonas

     yra tikimybės, kad šitą rasite :)

 • Vinilas

  Pats domiuosi politinio pobudzio literatura, taciau kas is karto nepatiko – tai, jog autore nesugebejo atsiriboti nuo savo simpatiju ir antipatiju, nesinori skaitant knyga jausti isankstinio autores nusistatymo, visgi mano manymu rasant tokias knygas reiktu buti kaip imanoma nesaliskeniam ir objektyvesniam, skaitytojui perteikti visa imanoma (surinkta) informacija, o jis jau pats nuspres kas jam mielesnis ir geresnis.

  • bang

   Jei objektyviai, tai bus, kaip sakė AR, istorija, metraštis, stenograma, kuriuos ši karta, kas apskritai neužsikasęs, ir taip žino arba profesionali analitika, kuri yra labai sudėtingas reikalas. Lengviau pasakyti – o man taip atrodo, jeigu ką.

   • Orka

    bang, per sudėtinga, neatseku ką norėjai pasakyt. :)

 • Aras

  „…Konstitucinio teismo pirmininkas E.Kūris, buvę šio teismo teisėjai S.Stačiokas ir E.Jarašiūnas ir dabartinė teisėja T.Birmontienė…“
  Kol teisėjai viešai sanguliaus su politikais, tol apie nešališkus teismo sprendimus nėra ką kalbėti.

 • Jonas

  Na, pulsim skaityti, tikiuosi, pirkti jau yra? Jei Artūras užvestų tą pačią temą už kokios savaitės kitos, gal bus ką ir pakomentuoti. Dabar tik neabejotinai vertas dėmesio ar bent pamąstymo reiškinys, kad susirinko įdomi kompanija.
  Pritariu minčiai, skaitytojui kelia išankstinių atsargių nusistatymų žinojimas, kad bus subjektyvu. Štai jei koks žinomas žmogus parašytų, kuriuo tiki, kurio nuostatas, principus žinai ar tikiesi žinąs, (pvz. A.Račas), visiškai kitas dalykas net ir tam tikra subjektyvumo dozė.
  Na, bet reikia paskaityti, pamatuoti, tada ir pamatysime, ką ir kaip kirpti.

 • „Durnių laivas“ pagal Komjaunimo tiesą,
  tokių knygų neskaitau, neskaitysiu, neįdomūs pašalinių atsiliepimai apie tai.
  Tarp kitko vakar mačiau einent Ozolą, aš – į kalną, Ozolas – į pakalnę (kaip simboliška), galvoju: – kur jis eina… su kostiumu, lengvai sutrikęs, pasirodo, kad į AMB liaupsintojų susibūrimą…

  • mdxacuk

   O, telepatija – vos ne tą patį pasiunčiau tiksliai tuo pačiu metu.

  • Orka

   Teisingai, Fredi, skaityti vertą tik „Durnių laivą“ pagal VL. :)

  • GIGA

   truputi jaučiasi didybės manijos gaida-Ozolas ritasi į pakalnę,o blogeris Fredis kyla į aukštumas:)

   • Giga, Fredis net ne blogeris, jis tik komentatorius…:)

    • GIGA

     Klydau,klydau:)Pagalvojau,kad jei jau simboliškai kyla aukštyn,tai ir čia jį paaukštinsiu:)

    • Donatas

     ‘net ne blogeris’ – čia kas, blogerio ‘profesijos’ iš(si)kėlimas? :) įdomu, kiek blogerių lietuvoje pragyvena tik iš ‘blogo’ rašymo? nes kitaip tai ‘net ir blogeriai’ yra tik komentatoriai…

 • mdxacuk

  Kiek suprantu, „publicistika“ iš viso yra tarybinis išradimas ir netgi neturi tiesioginio atitikmens normalios žurnalistikos šalyse. Gal kas girdėjot kokią nors „publicistics“ anglų kalba? Nė velnio. Maskuot tikrovę falšyvais vardais ir yra specifinė tarybinė tradicija. Anglai vartoja tokius terminus kaip „opinion journalism“ arba „advocacy journalism“, bet užtat iš jų iš karto ir aišku, kas turima galvoj. Klasikinis lietuviškosios publicistikos pavyzdys yra „Durnių laivas“ ir Sakalauskaitė gali nesistengti, jo nepralenks. Nors tikriausiai netyčia, bet p. Račui pavyko parinkti labai tikslų terminą tokio žanro veikalų turiniui apibūdinti – „…kažkas, ko nebuvo…“. Duok dieve, kad čia būtų ne tas atvejis. Nors publikos sąrąšas kalba pats už save.

 • austras

  Sveiki, Artūrai, o dar įdomiau būtų paskaityti Jūsų parašytą Sakalauskaitės knygos recenziją. Pasirašo profesiškai labai suinteresuotas asmuo austras:)

 • J. naivus

  Kažkodėl prisiminiau neįtikėtinai įžvalgų anekdotą apie XXI a. ENCIKLOPEDIJĄ:

  ”Брежнев – мелкий политический деятель эпохи Аллы Пугачевой.”

  Tai, va, vienareikšmiškai vertinti AMB gali tik … na, tebūnie taip – tie, kuriems visada viskas aišku.

 • Fredis*

  Dėstom nuosekliai kas įvyko 1940-tais: valstybės užgrobimas, aneksija, faktinis sunaikinimas, tautos genocidas.
  Vėliau – Atgimimo laikotarpis, Sąjūdis, 1990-tų metų išsivadavimas, Nepriklausomybės paskelbimas.
  Iš paskutinių 20 metų – kompartija valdžioje – 12. Kompartija – nusikalstama organizacija, logiška išvada – kompartijos vadeivos, bosai – nusikaltėliai, jų apribojimą dalyvayuti politiniame gyvenime turėjome uždrausti įstatymu. Tai nepadaryta. Kodėl? Tokių mankurtų, kurie ten suibėgo į Paveikslų galeriją dėka, kažkokia mankutrė jaučia simpatiją nusikaltėlių organizacijos vadeivai, parašo apie jį knygą, kažkos žurnaliūkštis vis painiojasi vertybėse ir sako įžanginius žodžius knygos pristatyme. Vien todėl, kad buvusi kolegė? Situacija panaši kaip ir su R.Smailyte – gerbiu, protinga, įdomi, nes pažįstu.

  • Iš kairės

   knygos neskaitęs Fredis jau turi nuomonę. Lietuviškas sindromas – turiu nuomonę apie tai, ko akyse neregėjau, ausyse negirdėjau, galvoje negalvojau…
   Ir ta Fredžio nuomonė tokia, kad jis nuoseklus, niekur nesipainioja, viską išmano ir virtuvėje pašnibždėti gali drąsiai bet kam…
   Na ir, aišku,Račo tinklaraštyje, kad visi čia aplink žinotų…

   • Dalius

    Tai, kad pati autorė tą nuomonę suformavo savo simpatijomis Brazauskui ir antipatijomis Landsbergiui. Kadangi, mano nuomone, Brazauskas yra pats didžiausias lietuvių tautos išdavikas ir nusikaltėlis per visą valstybės istoriją, tai šios knygos man, kaip ir Fredžiui, skaityti neverta.

    • GIGA

     Dėl AMB pritariu.Bet yra rusų pasakymas-„nada znat vraga v lico“.Reikia skaityt visokias knygas,o pelus nuo grūdų atsirinksi

  • GIGA

   Ogo,čia tai geras.Aš taip visą laiką rašiau (kad uždraust kompartiją reikėjo),o kai ne kurie komentatoriai agitavo už neeilinę kompartijos narę,o kaip sakoma už kompartijos žiedą.Kas atsitiko Fredi?

   • Fredis*

    sąsajos su kitu A.Račo tekstu apie „smulkmenas“ ir „keiksmažodį“ (R.Račinskas) „Leo“. Į „Leo“ reikia žiūrėti ne iš tos pusės (A.Valantino pasisėdėjimą kirpykloje), o komunistų partijos ir jos narių neuždraudimą dalyvauti politikoje. Čia visai ne smulkmena, neišspręstas pagrindinis klausimas – nusikalstamos organizacijos nariai siautėja, priiminėja sprendimus laisvai (prokuratūroje – taip pat). Sakysite: – o Abonentas?. Abonentas – nebaudžiamumo pasekmė. Kita grėsmė, reiškinys – paksiszmas (korupcija, euroskeptizcizmas, bet kokios pažangos neigimas, ksenofobija).
    Dėl Grybauskaitės, kompartijos narės. Visada reikia žinoti kokiok kokybės yra molis telkinyje tavo apylinkėje, kokios kokybės puodus gali tikėtis išžiesti. Bandėm iš atvežtinio – nieko gero. Matyt šį kartą vadovautasi logika, kad geriau žvirblis saujoje, negu briedis girioje, nes politinė jėga, stūmusi Grybauskaitę į Prezidentės postą, dar nė kart nebuvo laimėjusi šio mūšio. Komunistai įveikti komunistų rankomis. Visai didmeistriškai, socialistai, „valstybininkai“ ir paksiečiai liko išsižioję ir nustėrę, kad gavo „vaikšką matą“.

    • skalvija

     Smetonos laikais komunistai irgi buvo pogrindyje. Uždrausti. Kalėjimuose pūdomi, šaudomi. Kas iš to gavosi – turbūt visi žinome. Ar tikrai draudimais galima bendrai kokią problemą išspręsti? Gal geriau tegu tie tikrieji komuniagos turi savo partiją? Jų nėra ir niekada nebuvo daug – per revoliuciją 99% jų švaria sąžine išmetė partbilietus ir išėjo į gatves. Nes tai buvo ne jų ideologija. Gal reiktų skirti tuos eilinius nuo komunistinio elito? Ir gal išvis ne taip reikia skirstyti?

     • Donatas

      Vokietijoje nemažai ir nacionalsocialistų partijos eilinių išmetė bilietus po pralaimėto karo? negi dabar agituosite, kad ir nacionalsocialistų partijos reikia nebedrausti? komunistų laimė, kad sovietai II pasauliniam kare papuolė tarp nugalėtojų, tad vieni nugalėtojai neteisė kitų nugalėtojų, o teisė tik pralaimėtojus. kai sovietai pralaimėjo ‘šaltąjį karą’, nebuvo jiems antro Niurnbergo, kas dabar leidžia tokiems kaip AMB spekuliuoti, kad jis tarnaudamas sovietams dirbo lietuvai :)
      lietuvos (ir kt. rytų Europos valstybių) didžiausia bėda po išsivadavimo buva ta, kad nenorėdama didinti įtampos su kolaborantais, tauta apsisprendė nevykdyti desovietizacijos. o dabar turime, ko nusipelnėme – ta pati sovietinė nomenklatūra jau pasivadino didžiausiais ‘nepriklausomybininkais’ ir toliau išlieka valdžioje (seime, vyriausybėje, teismuose, žiniasklaidoje) su visais sovietiniais įpročiais.
      tad mūsų nepriklausomybė iš tikro yra labiau butaforinė, popierinė, nei reali. jei kas mano kitaip, lai paklausia buvusių valdžios politkų, ką jie padarė, kad lietuva nebūtų priklausoma nuo rusijos energijos tiekimo? kad sumažetų korupcija aukščiausiuose valdžios sluoksniuose? čia raktinis klausimas tiek į mūsų gyvenimo kokybės skurdumą, tiek ir į politinių partijų finansinį gyvybingumą…

 • WU

  Manęs kažkaip nevylioja mušimas į vienus vartus..

 • nerijus

  WU

  Viasad įdomu sužinoti ir kitas nuomones. Todėl mes čia bendraujam/ komentuojam :)
  Niekad nereikia visko priimti už rimtą ir visda reikia atsirinkti, ir išrinkti kas yra kas, o ne teismukai viskuom tikėti :)

 • A.G.

  Sveiki.
  Dieve. Dar guli nepradėta skaityti Tapino knyga, nors manau bus ypatingai įdomi.
  Per 20 metų buvau labai daug melo purvo apie komunistus – tad jei gražios knygos išeina apie komunistus, gal jau žmogėjame po truputį (kaip esu minėjęs nebuvau komunistu, nors siūlė ir mūsų plačioje giminėje nei vieno komunisto nebuvo).
  O dar reikalinga knyga apie tai, kas pagimdo komunistus. Koks reiškinys.
  Ypač kas pagimdo stribus.
  Turiu nuomonę, kodėl stribų nėra šiandien – manau ne dėl to, kad juos negimdė.
  Juo gimdė tie patys išgamos – pinigasiubiai. Bet šį kartą potencialiems stribams laiku manau užvežė tūkstančius traukinių sąstatų pilstukų, babtukų ir t.t. ir pan.
  Kaip visuomet joke, išskyrus tai, kad komunistu nesu buvęs, negalėjau būti. Kad nei vieno komunisto nebuvo plačioje mūsų giminėje (bent nežinau).

 • GIGA

  Knygelę šiandien pavarčiau ir nusipirkau.Perskaitysiu,jei kam įdomu pasakysiu savo nuomonę:)O gal kas patars,kur rasti nuorodą į tą „garsųjį“ žydų skriaudėjų sarašą su Vanagu,Lukša ir kitais priešakyje?Ačiū

 • Nepakantus pakantumas

  Artūrai, geriau šią paskaitykite
  http://dvargantis.livejournal.com/

 • Kęstutis Gečas

  Knyga labai gera, verta skaityti. Bent jau susidariau tokią nuomonę iš trumpos peržvalgos.

  O tai, kad Artūras suka į kitą pusę nei Ramunė, tik didina garantijas, kad sulauksime ir jo knygos ;)

  O dėl to objektyvumo, tai pirmiausia siūlau kuo daugiau skaityti ir domėtis, kaip žinia – istorija niekada nėra objektyvus mokslas, visada jis yra interpretuojamas.

  Kadangi pats labai gerai pažįstu Ramunę, tai manau, kad meilė Brazauskui bus parodyta minimaliai, visgi šaltiniai neleidžia istorijos perrašyt ;)

 • Quantum

  Kadangi asmeniškai nesutikčiau, kad tarp „trijų pagrindinių pastarųjų 20 metų politinių herojų“ patektų ir Adamkus, tai parūpo sužinoti, šis teiginys paimtas iš autorės knygos ar jos pristatymo, ar tai Jūsų, Artūrai, nuomonė?

  • Quantum, tai mano mintis. Bet ant knygos viršelio visų trijų nuotraukos.

 • Praetis

  Knygos dar neskaičiau, kai pasitaikys po ranka – paskaitysim. Bet norėčiau padiskutuot dėl 20 pastarųjų metų. Tiek klaidų pridaryta,ir kad abejose pusėse, štai kur bėda. Istorija kartojasi net dabar – Prezidentė neturi iš ko pasirinktą tinkamą komandą…nėra iš ko…nes tie padorieji protingieji jau nustumti per 20 metų, kiti patys save išvarė iš Lietuvos.
  Kompartiją reikėjo uždrausti, o ne „loti“ ištisai…, tačiau to nepadarėm,todėl,kad vėl gi nebuvo iš ko pasirinkti komandos…Prieš 20 metų kas antras Lietuvoj buvo kompartijos narys arba komjaunuolis…dabar jau beveik visi partijose ar su partijomis,bet vis tiek dalinamės į komunistus ir ne…Visi puikiai žinom, kad komunizmo traukinys debesyse…bet dabar mes su partijomis, kad prie valdžios lovio prieitumėm arba šiaip kitais įvairiais materialiniais sumetimais…pasakykite,kad ne tiesa…Kaip norėčiau,kad atsirastų pagaliau Lietuvos partija, va tokiai norėčiau priklausyti.

 • nerijus

  Įdomu, apie ką rašytų A.Račas?

 • nerijus

  Kokį slapyvardį, kaip priklauso rašytojui, pasirinktų?
  :)

  • bang

   Tipas.

 • skalvija

  Bet kad Ramunė niekada nebuvo nepriklausoma. Ar aš klystu? Iš pradžių pas Tomkų, paskiau Vainauskas „perpirko“. Ką ji gali papasakoti? Įtariu, kad viskas žinoma. Na nebent apie save..

 • Vertinant, recenzuojant, tariant įžanginius žodžius panašaus pobūdžio knygoms turi būti aiški vertinimų sistema, karkasas. Istorinis ekskursas, teisininkų išvados.
  Atskaitos tašką paėmiau 1940 metus. Okupacija, okupacijos įrankis kompartija, buvusios kompartijos (ne) teisėta transformacija į nepriklausomą LKP, LDDP, LSDP. Atsakomybė už praeities nusikaltimus, turtiniai klausimai (būstinė B.Radvilaitės g-je, Komjaunimo tiesos virtimas Lrytu ir t.t.).
  Jei to nepadaryta, tai greitai sulauksime knygos „Verslo ringe“. Pagrindiniai veikiantys asmenys: Vilniaus brigada, Tulpinių gauja, Gaidjurgis, Mongoliukas, Daktaras. Autorė savo simpatijų neslėpė Gaidjurgiui. Knygos pristaymo iškilmėse susirinko verslo grietinėlė – VP10, SBA, Vikonda, PST, RangaIV, Eika ir t.t., įžanginį žodį tarė žinių agentūros verslo žinių redaktorius…

  • Regis

   Labai teisingi žodžiai mielasai, tai va vertindamas įvairiausias „transformacijas“ taip pat nepamirškit įvykių Čekoslovakijoje, Vengrijoje toje pačioje Lenkijoje. Nepamirškit ir tos pačios Čečėnijos.. Aš suprantu Fredi, kad žodis ## jūsų ## supratime visada bus stipresnis už AK74 buožę, o knyga už T-72 tanko vikšrus. Tačiau jeigu jau pretenduojat į pasaulio teisėjus tai būkit nors kiek malonesnis ir atsižvelkit, kad žmogus retkarčiais patampa glebia, minkšta būtybe kuri sugeba išsigąst į ją nukreipto paprasčiausio geležies vamzdžio.. Aš suprantu, kad pats labai paniekinamai žiūrit į tokius bailius ir jūsų (jūsų šeimos) neišgąsdinsi nei geležimi, nei kareiviško bato padu. Bet būkit nors kiek maloningas, supraskit nors kiek ir tuos kuriems pralietas kraujas (bet kieno) yra ne šiaip raudonos spalvos skystis, kurio atsargos mūsų žemelėje neišsemiamos, o pirmiausia tai skausmas. Žmonių skausmas. Kad ir kokie tie žmonės bebūtų ar prakeikti socialistai, ar teisingieji konservatoriai..

   p.s. kaip sugebėjau taip parašiau.. teisybę pasakius jau pavargau nuo vaikiškos sielos internetinių teisuolių, kurie daugiau savo nosies nelabai mato ir nenori matyt..

   • Fredis*

    Jei A.Brazauskas ir kompartija buvo istorijos ir žmonių pametėti ant tanketės, įtraukti į įvykių verpetą, tai aistroms aprimus turėjo paskyti:
    – mes buvome nusikalstamos struktūros nariai, todėl neturime moralinės teisės dalyvauti politiniame gyvenime, vadovauti valstybei, savanoriškai atsisakome postų ir privilegijų,
    o ne kandidatuoti į Prezidento postą.
    Niekas komunistų po tankų vikšrais nekišo, automatų vamzdžiais negrasino. Jie maitinosi spec. bufetuose, gyveno rezervatuose, gydėsi, ilsėjosi tik jiems skirtose sanatorijose ir vilose. „Nerimi pilvu į viršų“ plaukė visai kiti žmonės – kas priešinosi banditiškam sovietų režimui.

    • Regis

     Kalba ne apie rezervatus ir spec. bufetus. Kalba apie tai, kad patogiai sėdint šiltoje kėdėje ir smagiai kalenant klaviatūros klavišais gali viskas šiek tiek kitaip atrodyti negu buvo IŠ TIKRŲJŲ.. Ir jeigu jau nusikeliam taip toli net į 1940 metus ir mintyse užsivelkam teisėjo mantiją, gražu būtų nors kiek pasistengti ir daugiau pamatyti, ir suprasti. Svarbiausiai suprasti.. Suprasti, kad ne viskas buvo taip paprasta kaip dabar, praėjus pusei amžiaus ir žinant kuo viskas baigėsi, gali atrodyti..

     • skalvija

      Kažkodėl prisiminiau Marijoną Misiukonį – komunistą, kgbistą, milicininkų vadą ir tuo pačiu – vienu iš tų, kuris prisidėjo prie sovietinės santvarkos griūties. Dalyvavo antipartizaninėje operacijoje, raštininko darbą darė (?). O gal ir ne tik. Čia nėra ką suprasti – jam buvo 20 metų, o daugiau – tai kad nelabai ką ir žinom, nebent bobutė kokia papasakos.

      Beveik nieko nežinom ir todėl sunku suprasti – kodėl staiga užsibarikadavo VRMe su keliasdešimt milicininkų ir ruošėsi priešintis OMONui iki galo. Gal dar kas prisimena tokį faktą? kgbistas, komunistas, konservatorius, – bijau kad tie lipdukai seniai nusitrynė..

     • Donatas

      Regi, manau kalbama turėtų būti apie du skirtingus dalykus – vieni žmonės pabūgo ‘nukreipto paprasčiausio geležies vamzdžio’ ir aktyviai nesipriešino anekcijai. tokių žmonių lietuvoje beveik visa visuma, nes kas priešinsi, arba pasitraukė į vakarus, arba buvo nužudytas, arba išvežtas į rytus. tad juos (likusius gyvus) galima suprasti, nes mes patys eame jų palikuonys… tačiau kiti žmonės ne tai kad nesipriešino okupantams, bet patys samoningai ėjo jiems tarnauti. matė sovietų žiaurumus, tačiau patys prie jų prisidėjo, patys rodė iniciatyvą.
      negi dabar sakysi, kad AMB pakilo iki gen-seko rango tik dėl ‘nukreipto paprasčiausio geležies vamzdžio’ baimės?

    • GIGA

     o kaip visgi su Grybauskaite,Fredi?Ar tai eiliniai konservatorių dvigubi standartai?Praėjus rinkimams,kuriuose Landsbergis !!! agitavo politinius kalinius ir tremtinius balsuoti už tokios biografijos žmogų (kaip šiame bloge už ją kryžium gulė kai kurie komentatoriai),dabar aiškinti lygiai tą patį,prieš ką „šiaušiaisi“ dar tik prieš keletą savaičių?

 • Edgaras

  Artūrai, tavo mėgstamiausias ministras vėl siautėja :) Manau kris pirmas

  • Edgarai, tai tiesiog būtų logiška pabaiga. Bent jau mano požiūriu:)

 • Tadas

  Dziugina naujiena apie sios knygos pasirodyma. Man iki siol viena didziausiu misliu yra klausimas, kodel leading Lietuvos zurnalistai ir komentatoriai neraso knygu. Elementariai „nepatempia“ ar del kt. priezasciu?

 • Mykoliukas Beraštis

  Nematau jokio skirtumo tarp braziaus ir landzburgo. Aš net nesivarginu rašyti pavardžių iš didžiosios ir be klaidų (nes abu labai mėgsta teistis dėl nebūtos garbės ir orumo (tuščio, kaip išgertas alaus butelis). Abu apiplešė musų visų Tėvynę ir mus. Jei turėtų garbės ir orumo, pasikartų. Bet niekšams tai negresia. Kai nudvės, atsidarysiu 25 metų išlaikymo viskio butelį ir prisilaksiu iš džiaugsmo. Tai tiek šiam kartui, kaip sako Gyvasis Klasikas.

  • bang

   „Aš net nesivarginu rašyti pavardžių iš didžiosios ir be klaidų“ – nickas įpareigoja.

   • Mykoliukas Beraštis

    Ania, mažuli?

    • bang

     Kietai pavarai.

 • Mykoliukas Beraštis

  Fredi, dar norėčiau pasiteirauti, o ką asmeniškai manote apie buvusį banditišką Jono Krūmo rėžimą?