Premjero patarėjas V.Valentinavičius paaiškina… (papildyta garso įrašu)

Radau tarp komentarų ir, tikėdamas, kad tai yra autentiškas tekstas (o stilius liudija, jog taip ir yra), pamaniau, kad verta atskiro įrašo.

Ypač – turint galvoje, kad V.Valentinavičius, prieš tapdamas aiškintoju, dirbo žurnalistu.

Verta dar ir todėl, kad visi žinotume, jog visiškai neverta kreipti dėmesį į tai, ką kalba premjeras. Na, bent jau iki tol, kol pakalbėjęs, jis nepateikia įstatymo projekto, už kurį balsuoja Seimo dauguma ir kurį pasirašo Prezidentė.

Nes, premjeras, kaip sako kažkada dirbęs žurnalistu V.Valentinavičius, apie pareigūnų prievoles kalba tik tariamąją nuosaka. Tai yra, kai sakoma, „pareigūnai turėtų“, tai visiškai nereiškia, kad turi ir premjeras.

Beje, V.Valentinavičius teisingai pastebi, kad pranešime įsipainiojo klaida – jog diskusija bus apie energetiką. Pripažįstu ir atsiprašau. Pasiteisindamas galiu pasakyti, kad ta klaida atsirado dėl V.Valentinavičiaus pateiktos klaidingos informacijos. Jei jis norėtų pasiklausyti įrašo – visada prašom.

Tačiau drįsiu pastebėti, kad jo pamokymai kaip premjero susitikimus turėtų nušviesti žiniasklaidos priemonės, yra verti lygiai tiek pat, kiek ir premjero kalbos apie pareigūnų darbo viešinimą ar aklųjų fondų steigimą. Nekalbu jau apie tai, kad tie pamokymai skamba ypač juokingai, kai juos dėsto asmuo, dar visai neseniai vadinęs save žurnalistu.

… Bet ačiū už dėmesį…:)

P.S. Budrūs kolegos priminė, kur V.Valentinavičius galėtų pasitikrinti savo žinias apie tai, ką yra viešai pažadėjęs premjeras (muo 4 minutės)  

******************************************************************************************************

P. Artūras Račas jūsų minimame blogo įraše, klaidingai interpretuodamas Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus žodžius, kad pareigūnai turėtų deklaruoti visus susitikimus su interesų grupėmis, pasamprotavo apie tai, „kas būtų jeigu būtų“ – jeigu A. Kubilius susitiktų su Jūsų išvardytais asmenimis ar įmonių atstovais. Taigi šiame blogo įraše jūsų įžvelgti teiginiai esą „Kovo 15-ąją dieną gerb. Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius po oficialios savo darbotvarkės pabaigos ėjo į susitikimus su A. Avuliu, R.Dargiu ir G.Žiemeliu ir “MG Baltic”, “Vilniaus degtinės”, “Anykščių vyno” ir “Švyturio” vadovais“ – yra netiesa.

Be šitų pasamprotavimų „kas būtų jeigu būtų“ A. Račas tame pačiame blogo įraše pakartojo tai, ką anksčiau pranešė jo vadovaujama naujienų agentūra BNS: kad Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ketina dalyvauti jo oficialioje darbotvarkėje neskelbtoje diskusijoje“. BNS pranešime, išleistame kovo 15 d. 17:57, rašoma, kad „Premjeras Andrius Kubilius, viešai pažadėjęs skelbti apie visus savo susitikimus, antradienį vakare ketina dalyvauti energetikos klausimams skirtoje diskusijoje, kuri vyks privačioje Vilniaus advokatų kontoroje „Lawin, Lideika, Petrauskas, Valiūnas”.

Pranešime klaidingai informuojama, esą diskusija bus apie energetiką – tikrovėje diskusija buvo skirta „Lietuvos vizijai 2030“, pagrindinis pranešėjas „Omnitel“ vadovas Antanas Zabulis. Diskusiją organizavo klubas „Jogailos cechas“, vienijantis įmonių, įsikūrusių Jogailos g. verslo centre, vadovus ir darbuotojus, minėta advokatų kontora tik suteikė diskusijai patalpą.

Agentūrinis pranešimas taip pat remiasi klaidinga prielaida, esą A. Kubilius viešai žadėjo skelbti apie visus savo susitikimus – girdi tai seka iš Premjero žodžių, jog „pareigūnai turėtų deklaruoti visus susitikimus su interesų grupėmis“. Pirma, galima pastebėti, kad iš „Verslo žinių“ interviu ir iš konteksto išimti žodžiai – tariamąja nuosaka. Antra, Premjeras savo viešuose pasisakymuose žadėjo įvesti naują tvarką, kai pareigūnai privalės deklaruoti visus susitikimus, kuriuose aptariami viešieji pirkimai ir europinių pinigų skirstymas, tačiau niekur niekas nepasakė, kad ši tvarka jau sukurta ir jau galioja.

Tokią prielaidą, kad nauja tvarka jau galioja ir, kad Premjeras esą jau pasižadėjo jos laikytis, išsakė tik A. Račas savo bloge. Savaime suprantama, kad A. Račas savo bloge turi absoliučią teisę interpretuoti Ministro Pirmininko žodžius kaip tinkamas, įskaitant klaidingai, taip pat karikatūrinti jo pasisakymus ar iš jų šaipytis.

Tačiau nuostabą kelia tai, kad klaidingomis prielaidomis paremtas vertinamojo pobūdžio teiginys esą Premjeras viešai pažadėjęs skelbti apie visus savo susitikimus, dalyvavo neskelbtame susitikime atsidūrė jo vadovaujamos naujienų agentūros pranešimo pirmoje pastraipoje – kurioje naujienų agentūros paprastai koncentruota forma dedama visa svarbiausia pranešimo informacija, o ne vertinimai ir prielaidos.

Pagarbiai,

Virgis Valentinavičius

Premjero patarėjas “

(2 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Arnas Klivečka

  na va,sulaukei.Jei koks Kirkilas panasiai but pasielges savo premjeravimo laiku,ot butu kiles triuksmas,neva viena sako o kita daro. Dabar tai jau tampa norma ir „sarginiu sunu“ lojimas siam elektringam buldozeriui ne motais…….

  • Arnai, pradedu suprasti, kad nors ir pamažu senstu, bet esu naivus. Nes, panašu, kad nėra jokio skirtumo. A.Brazauskas, G.Kirkilas, R.Paksas, V.Uspaskichas, A.Kubilius, J.Razma. A.Valinskas, V.Valentinavičius…

   • lakunas

    … Valatka, Klivečka, Čiuldė, Račas…

   • aušra maldeikienė

    Yra skirtumų. Skiriasi ūgis, nosų ir ausų forma, etc. Nesiskiria išsilavinimas ir noras būti priekyje visų. Bet tai politiko atributai. nesupyk GA bet tavo karts nuo karto išlendanti didelė viltis dėl kurių nors galingųjų visada keistai atrodė.

   • Betgi yra ir kitų. Pvz.: kai Vilniaus meru buvo centristas Arūnas Grumadas, Vilnius apsiėjo be skolų ir nekilo nė vieno korupcinio skandalo. Panašu, kad būtent dėl to jį visi ir pamiršo.
    Kodėl žurnalistai daugiau dėmesio skiria Zuoko tipo aferistams, o ne doriems politikams?

  • kestutis d

   šuo, jis ir yra šuo :D

 • Fredis*

  Iš ministro pirmininko patarėjo pareiškimo susidariau vaizdą, kad ministras pirmininkas kartu su visu kabinetu daug ir intensyviai dirba, o žurnalistai net nesugeba aprašyti atliekamų darbų ir nespėja paskui įvykius. Dėl to man labai liūdna, kad mūsų žurnalistai nesugeba tinkamai atlikti savo darbo.

  • austras

   O Fredis vis dėlto fantastiškas.. :) Taip uoliai, nuoširdžiai ir atkakliai laižyti šeimininko tapkes gali tik labai jį mylintis šuniukas … Už ištikimybę – pagarba.

   P.S. Jeigu ta ištikimybė nėra kažkieno apmokama… :)

   • Fredis*

    Komentaras pašalintas – A.R.

    • mielas fredijau, gal varykite nuplauti savo gėdą pas užkalnį. Dundukai renkasi ten.

   • Valentinas

    Šis Austro komentaras yra įžeidžiančio pobūdžio ir taip pat nusipelno būti pašalintas.

    • Bet kad tai teisybe..

 • viktoras

  taip, taip… Drakņas zuvo, tegyvuoja drakonas. Drakonai buna kairieji, buna desinieji. O interesu grupes tos pacios.

 • nerijus

  Virgi Valentinavičiau, o premjeras nenori parodyti pavyzdžio ir pirmas deklaruoti: kur ir su kuo bendrauja darbo metu?..
  Žinoma, kai paskelbi, jog, darbo diena truks ne iki 17 val., o iki 14, tai išeina taip, kad nieko nereikia deklaruoti?..
  Oficiali, Valstybės Tarnautoju, darbo diena yra:
  I-IV nuo 8 iki 17 val.,
  V nuo 8 iki 15.45 (jei neklystu?)
  VI- VII laisvadieniai (pagal atskirą nurodymą).

  Koks įstatymas numato, jog premjeras, gali trumpinti savo darbo dieną? Būtų įdomu paskaityti.

  • mast

   Tu manai, kad premjeras turi dirbti pirmadienį-penktadienį nuo 8 iki 17? Pakratyk nors kiek savo tusčią makaulę. O visas įrašas eilinis Račo kabinėjimasis prie niekų

   • O kiek ir kaip apmokami pjemjero virvalandziai?

  • nerijus

   mast

   Premjeras yra tamstos, mano, Račo, Janutienės, Grybauskiatės tarnas ir tiesiogiai mums atskaitingas.
   Kur nurodoma, jog jo darbo diena turi ir gali trumpesnė?..
   Viršvalandžiai- jo reikalas ir mūsų, žinoma, nes apmokami iš mūsų kišenės.

   mast
   pasikeisk klumpes, nes jau pavasaris…

   • Rytis I

    Ar premjeras privalo deklaruoti, kada pietauja, kada skaito laikraščius o kada kur vaikšto pėsčiomis? Turbūt kalba ne apie darbo valandas, o apie planuojamus susitikimus.

    • nerijus

     Ryti I

     Premjeras turi parodyti pavyzdį, o ne taukšti apie orus. Tai Galvonaitės darbas.
     Kiekvienoje įmonėje yra pietūs ir jie oficialiai įteisinti ir tai nurodoma darbo sutartyje. Kada jis valgys- man dzin. Man dzin- kada jis skaitys laikraščius WC.
     Tik ne dzin, kai pietaus su „investuotojais“ ir pan.

 • Smilga

  Dabar kai pamatysiu tokią darbotvarkę, pavyzdžiui :

  2010 m. rugpjūčio 4 d. Prezidento darbotvarkė
  08:00 – 17:00 Prezidentė Dalia Grybauskaitė dirbs su dokumentais

  Iš karto kils įtarimas, ar teisingas pranešimas, ką dar veikė…?:))

 • Rytis I

  Galėjo pasakyti paprasčiau – atėmėt iš mūsų mūsų mylimą ministrą, tai vat ir nebus jokio pareigūnų darbo viešinimo ar aklųjų fondų. Patys kalti.

 • šitas Valentinavičiaus pasiaiškinimas man nuskambėjo kaip pasiteisinimas, o teisinasi dažniausiai žmonės, manantys ką nors ne taip padare…

  • dzyvai

   Pasigendu iš premjero ir atstovo spaudai elementaraus „atsiprašau, suklydau, pasikarščiavau“. Toks vaizdas kad jie suklysti negali ir neklystančiųjų įvaizdis jiems svarbiausias. Partijos pavadinime yra žodis „krikščionių“. Lai prisimena šio žodžio reikšmę.

   • Neklysta tik tie, kurie nieko nedirba. Vadinasi kažkas iš tiesų nedirba… Kažin, kas?

    • Tie kurie dirba, bet nuoširdžiai ir yra tikri savo veiksmų teisingumu – suklydę atsiprašyti moka.

     • Tie, kurie yra tikri savo teisingumu (neabejoja savimi), paprastai, nemoka atsiprašyti, nes jie laiko save teisingesniais už kitus. Bent jau aš susiduriu būtent su tokiais asmenimis… Be to, manau, kad reikia mokėti ne vien atsiprašinėti, o ir taisyti savo klaidas. Atsiprašymas nieko nevertas, jei žmogus ir toliau daro klaidas, remdamasis savo teisingumu. Kaip man kažkada sakė vienas žmogus: iniciatyvos nebuvimas yra geriau, nei bloga, niekur nevedanti iniciatyva

 • briedis

  siap jau lengvabudiskai premjeras pasielge. o valentinaviciaus ir stai sis http://elta.lt/zinute_pr.php?inf_id=1335536 paaiskinimai prie to zenkliai gali prisideti. dabar ir janutiene ir bet kuri zurnalistine smulkme gavo gera proga trimituoti apie pvz. „lietuviska loze p 2“ ir visokius itartinus susitikimus. nors mano ispudziu, tokie neformalus pokalbiai paprasciausiu snobizmu atsiduoda. tpsknt, law tik ten kur sunshine, o jei kysininkus lazdomis per padus kaip singapure aukleja, tai jau barbarizmas.

 • Pingback: Skiriama Romui ir Leokadijai | Artūras Račas()