Premjero patarėjas V.Valentinavičius paaiškina… (papildyta garso įrašu)

Radau tarp komentarų ir, tikėdamas, kad tai yra autentiškas tekstas (o stilius liudija, jog taip ir yra), pamaniau, kad verta atskiro įrašo.

Ypač – turint galvoje, kad V.Valentinavičius, prieš tapdamas aiškintoju, dirbo žurnalistu.

Verta dar ir todėl, kad visi žinotume, jog visiškai neverta kreipti dėmesį į tai, ką kalba premjeras. Na, bent jau iki tol, kol pakalbėjęs, jis nepateikia įstatymo projekto, už kurį balsuoja Seimo dauguma ir kurį pasirašo Prezidentė.

Nes, premjeras, kaip sako kažkada dirbęs žurnalistu V.Valentinavičius, apie pareigūnų prievoles kalba tik tariamąją nuosaka. Tai yra, kai sakoma, „pareigūnai turėtų“, tai visiškai nereiškia, kad turi ir premjeras.

Beje, V.Valentinavičius teisingai pastebi, kad pranešime įsipainiojo klaida – jog diskusija bus apie energetiką. Pripažįstu ir atsiprašau. Pasiteisindamas galiu pasakyti, kad ta klaida atsirado dėl V.Valentinavičiaus pateiktos klaidingos informacijos. Jei jis norėtų pasiklausyti įrašo – visada prašom.

Tačiau drįsiu pastebėti, kad jo pamokymai kaip premjero susitikimus turėtų nušviesti žiniasklaidos priemonės, yra verti lygiai tiek pat, kiek ir premjero kalbos apie pareigūnų darbo viešinimą ar aklųjų fondų steigimą. Nekalbu jau apie tai, kad tie pamokymai skamba ypač juokingai, kai juos dėsto asmuo, dar visai neseniai vadinęs save žurnalistu.

… Bet ačiū už dėmesį…:)

P.S. Budrūs kolegos priminė, kur V.Valentinavičius galėtų pasitikrinti savo žinias apie tai, ką yra viešai pažadėjęs premjeras (muo 4 minutės)  

******************************************************************************************************

P. Artūras Račas jūsų minimame blogo įraše, klaidingai interpretuodamas Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus žodžius, kad pareigūnai turėtų deklaruoti visus susitikimus su interesų grupėmis, pasamprotavo apie tai, „kas būtų jeigu būtų“ – jeigu A. Kubilius susitiktų su Jūsų išvardytais asmenimis ar įmonių atstovais. Taigi šiame blogo įraše jūsų įžvelgti teiginiai esą „Kovo 15-ąją dieną gerb. Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius po oficialios savo darbotvarkės pabaigos ėjo į susitikimus su A. Avuliu, R.Dargiu ir G.Žiemeliu ir “MG Baltic”, “Vilniaus degtinės”, “Anykščių vyno” ir “Švyturio” vadovais“ – yra netiesa.

Be šitų pasamprotavimų „kas būtų jeigu būtų“ A. Račas tame pačiame blogo įraše pakartojo tai, ką anksčiau pranešė jo vadovaujama naujienų agentūra BNS: kad Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ketina dalyvauti jo oficialioje darbotvarkėje neskelbtoje diskusijoje“. BNS pranešime, išleistame kovo 15 d. 17:57, rašoma, kad „Premjeras Andrius Kubilius, viešai pažadėjęs skelbti apie visus savo susitikimus, antradienį vakare ketina dalyvauti energetikos klausimams skirtoje diskusijoje, kuri vyks privačioje Vilniaus advokatų kontoroje „Lawin, Lideika, Petrauskas, Valiūnas”.

Pranešime klaidingai informuojama, esą diskusija bus apie energetiką – tikrovėje diskusija buvo skirta „Lietuvos vizijai 2030“, pagrindinis pranešėjas „Omnitel“ vadovas Antanas Zabulis. Diskusiją organizavo klubas „Jogailos cechas“, vienijantis įmonių, įsikūrusių Jogailos g. verslo centre, vadovus ir darbuotojus, minėta advokatų kontora tik suteikė diskusijai patalpą.

Agentūrinis pranešimas taip pat remiasi klaidinga prielaida, esą A. Kubilius viešai žadėjo skelbti apie visus savo susitikimus – girdi tai seka iš Premjero žodžių, jog „pareigūnai turėtų deklaruoti visus susitikimus su interesų grupėmis“. Pirma, galima pastebėti, kad iš „Verslo žinių“ interviu ir iš konteksto išimti žodžiai – tariamąja nuosaka. Antra, Premjeras savo viešuose pasisakymuose žadėjo įvesti naują tvarką, kai pareigūnai privalės deklaruoti visus susitikimus, kuriuose aptariami viešieji pirkimai ir europinių pinigų skirstymas, tačiau niekur niekas nepasakė, kad ši tvarka jau sukurta ir jau galioja.

Tokią prielaidą, kad nauja tvarka jau galioja ir, kad Premjeras esą jau pasižadėjo jos laikytis, išsakė tik A. Račas savo bloge. Savaime suprantama, kad A. Račas savo bloge turi absoliučią teisę interpretuoti Ministro Pirmininko žodžius kaip tinkamas, įskaitant klaidingai, taip pat karikatūrinti jo pasisakymus ar iš jų šaipytis.

Tačiau nuostabą kelia tai, kad klaidingomis prielaidomis paremtas vertinamojo pobūdžio teiginys esą Premjeras viešai pažadėjęs skelbti apie visus savo susitikimus, dalyvavo neskelbtame susitikime atsidūrė jo vadovaujamos naujienų agentūros pranešimo pirmoje pastraipoje – kurioje naujienų agentūros paprastai koncentruota forma dedama visa svarbiausia pranešimo informacija, o ne vertinimai ir prielaidos.

Pagarbiai,

Virgis Valentinavičius

Premjero patarėjas “

(2 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...