Smegenų vėžys. Tik dantų rentgenogramos čia niekuo dėtos
Kadangi man nusišypsojo laimė gyventi su viena geriausių Lietuvoje vaikų odontologių, per vakarinius pokalbius prie židinio esu įgijęs pusėtiną šios srities kvalifikaciją:)
Būtent dėl tos priežasties visada atkreipiu dėmesį į Lietuvos žiniasklaidoje pasirodančias naujienas odontologijos naujienas.
Šiandien taip pat atkreipiau dėmesį į vieną tokią, paskelbtą didžiausiame naujienų protale, kuri skelbė, kad dantų rentgenogramos sukelia vėžį.
Jei būčiau visiškai nekvalifikuotas, gal ir būčiau patikėjęs, tačiau, kadangi, kaip minėjau, esu išklausęs ne vieną kvalifikuoto specialisto paskaitą odontologijos temomis, man iš karto kilo abejonių.
Tas abejones išsklaidyti netruko ilgai: google pateikė sąrašą publikacijų, informuojančių apie tą patį tyrimą ir jas paskaičius žmogui, bet šiek tiek suprantančiam angliškai, iš karto turėtų pasidaryti akivaizdu, kad tarp dantų rentgenogramų ir smegenų vėžio ryšio esama tiek pat, kiek, pavyzdžiui, tarp LRT generalinio direktoriaus A.Siaurusevičiaus ir žuvusios princesės Dianos.
Nepaisant to, neabejoju, kad ši „naujiena“ turėjo poveikį. Ypač atsižvelgiant į tai, kad dažnam skaitytojui susidaryti nuomonei pakanka vien atraštės, o dalis tų, kurie skaitė, tikriausiai neatkreipė dėmesio, kaip nepiktybinis auglys virto smegenų vėžiu.
Nors kai pagalvoji, tai iš tiesų tai ir yra vėžys.
Tikrų tikriausias smegenų vėžys.
Tik nežinia, kas jį sukelia – neišmanymas, nenoras įsigilinti ar paprasčiausias kvailumas.
P.S. Beje, tai jau ne pirmas atvejis, kai mano įgyta kvalifikacija leidžia diagnozuoti vėžį. Prieš tai vėžio paveikta buvo publikacija apie tai, kad vaikų pas odontologus galima nevesti iki ketverių metų bei siūlymas valyti dantis su sodos mišiniu, kuris, mano kukliomis žiniomis, dantų emaliui turi panašų poveikį kaip smulkus švitrinis popierius.