Skirta Permainų koalicijai: norite sutelkti ar reikia tik instrumento? Gal apsispręskite pagaliau

Žinot ką? Man labai liūdna…

Ne todėl, kad jausčiau kokias nors simpatijas dabartinei valdžiai (juk žinote mano požiūrį į du naujos koalicijos teistus asmenis:).

Bet, atvirai prisipažinsiu, jog tikėjausi, kad naujoji koalicija ne tik pradės reformas, kurių Lietuvai jau labai seniai reikėjo, tačiau ir  pademonstruos kitą požiūrį į valdžios funkcijas, valdžios ir piliečių santykį, pagaliau į save, kaip į valstybei tarnaujančius, o ne vien valdančius. Tikėjausi moralės ir etikos, kurios pastaruosius keletą metų Lietuvos valdžiose būdavo vis mažiau ir mažiau…

Reformos prasidėjo. Žengti pirmi žingsniai tvarkant mokesčių sistemą, naikinant privilegijas ir ieškant daugiau solidarumo bei socialinio teisingumo. Taip, žengti šiek tiek krypuojant, kartais kiek į šoną, bet kryptis teisinga.

Todėl visą laiką sakiau ir dar kartą pakartosiu: tai, ką pradėjo daryti nauja Vyriausybė, iš esmės yra gerai. Dėl būdo ir tempų galima ginčytis, tačiau čia kaip tam čiuožėjui – aštuonerius metus nečiuožus ir vėl užsidėjus pačiūžas, tikimybė šliuožti užpakaliu labai didelė. Ypač kai ledas toks slidus.

Visa tai galiu suprasti.

Tačiau niekaip negaliu suprasti, kodėl reikia užpakaliu arti asfaltą rizikuojant ne tik kelnėmis, bet ir sėdimąja, kai tam nėra jokio reikalo ir galima ramiai vaikščioti šaligatviu.

Seimo narių ir ministrų atlyginimai: mažino, mažino, kol tapo didesni nei buvo iki šiol. Ir vis dar nenori to viešai pripažinti. Lyg niekas aplink skaičiuoti nemokėtų…

Vėliau – žinios apie teisėjus, po to „Sodra“, pasienio apsaugos tarnyba, Vilniaus savivaldybė. Buvo galima nurašyti – dar iki ateinant Permainų koalicijai. Jie nieko nežinojo ir niekuo dėti.

Tačiau po to – Vyriausybės kanclerio  akibrokštas. Visi taupo, o Vyriausybės tarnautojams – premijos už labai sunkų darbą. Neabejoju, kad jie dirba sunkiai. Bet ar ne sunkiai dirba gydytojai, mokytojai, gaisrininkai, policininkai ir t.t? Mažiau sunkiai? Bet tada reikėjo mažesnių premijų ir jiems.

Juodas humoras…

Tačiau į V.Sarapino „dosnumą“ permainų koaliciją sureagavo savotiškai – taip pat kaip būdavo reaguojama iki šiol. Ambasadoriumi už nuopelnus nepaskyrė, bet permetė į kitas pareigas, kuriose išlauks iki paskyrimo.

Kaip kažkada  KGB rezervo kapitoną A.Valionį…

V.Sarapinas jau spėjo pasimiršti ir staiga – Statistikos departamentas. Taip, premijos išmokėtos tada, kai A.Šemeta jau nebevadovavo departamentui (praėjo ištisos trys dienos) bet pasakykit man, kodėl taip sunku patikėti, kad tai buvo padaryta be jo žinios…

A.Šemeta sako,  jis buvo prieš premijų mokėjimą. Norėtųsi tikėti, bet tik po to, kai A.Šemeta viešai pasakys, kad premijas skyręs asmuo neturėtų užimti vadovaujančių pareigų…

Dėl vienos paprastos priežasties – jis nepritaria naujos Vyriausybės politikai. Bent jau tai, kuri oficialiai deklaruojama. Arba bent jau buvo deklaruojama iki rinkimų.

Priminsiu tik mažą dalį (TS-LDD rinkimų programa):

Valstybė pastaruoju metu yra valdoma tokiu būdu, jog tampa vis silpnesne, negebančia siekti naujų tikslų valstybe ir todėl vis labiau virsta valstybe, kuri vis labiau negerbia savo piliečių. Kita vertus, valstybė veikia taip, kad nesudaro galimybės piliečiams ją gerbti. Piliečiai vis mažiau pasitiki savo valstybe, todėl valstybė yra nepajėgi piliečių telkti kokioms nors permainoms ar ambicingiems žygiams, tuo pačiu liekame be kokio nors instrumento būtinai kaitai.

Teisingi žodžiai… Subalansuota socialdemokratams, bet tinka ir naujajai koalcijai…

Bet mielieji, kaip jus gerbti ir kaip jumis pasitikėti, kai kone kasdien sužinai, kad kviesdami solidarumui piliečius ir apeliuodami į valstybės interesus, jūs ramiai stebite, kaip jūsų pašonėje tas solidarumas diena iš dienos naikinamas, o valstybė tampa tik pragyvenimo šaltiniu.

Kas telksis su jumis, kai jūs, atrodo, tyčia bandote visus nuo savęs atstumti?

Jūs ką, ne piliečiai?

O juk reikia ne tiek daug – tiesiog atsistoti ir garsiai pasakyti: tai, ką padarė V.Sarapinas, tai ką padarė teisėjai, Vilniaus savivaldybė, valstybinė sienos apsaugos tarnyba, Krašto apsaugos ministerija ir visi kiti yra nemoralu, nepadoru, neleistina ir nebus toleruojama.

Nežiūrint to, ar ten dirba jūsų draugai, partijos bičiuliai ar net giminės.

Pradžiai bent tiek. Po to – jei dar užteks noro ir valios – ir padaryti tai, ką pasakėte.

Antraip pamirškite bet kokius ambicingus žygius.

Nes bent jau aš tikrai nenorėsiu būti instrumentu tų, kurie kalbėdami apie  moralę ir padorumą, patys murkdosi mėšle ir dar kaltina kitus, kad užuodę smarvę, jie suraukia nosį.  

Tad apsispręskite pagaliau, ko norite: instrumentų ar valstybės, kuri gerbia savo piliečius mainais į pagarbą jai.

Ir patikėkite, laiko sprendimui turite visai nedaug.

(11 balsų, vidurkis: 3,91 iš 5)
Loading...