Apie Lietuvos Socialdemokratų partiją

Lietuvos Socialdemokratų šiemet mini 115 metų jubiliejų.

Ta proga buvau paprašytas pareikšti savo nuomonę.

Sutikau.

 LSDP garbei, turiu pasakyti, kad ta nuomonė buvo paskelbta.

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • ^..^

  Labai švelni nuomonė :)
  Beje, partijų pavadinimai jau senokai nieko bendro nebeturi su realiais darbais. Čia kaip „Mėslita“ lipdo „metų gaminio“ lipdukus, taip ir partijos pasivadina „demokratinėmis“, „socialdemokratinėmis“ ir pan.
  Kita vertus reikia prisiminti, kad LSDP buvo prijungta prie LDDP (buvusios LKP), tik tam, kad pasisavintų „teisingą pavadinimą“ ir tuo dar pritrauktų daugiau socialinės teisybės trokštančio elektorato.

 • Lietuvos „socialdemokratija” man pirmiausia siejasi su neseniai Anapilin išėjusiu ilgamečiu LSDP lyderiu A.Brazausku, „Draugystės” viešbučiu, „Alitos” ir VST privatizavimu, „Dujotekana”, „Leo LT”, Valdovų rūmais ir kitais „projektais”, Jonavos Azotas, …. lyg pagal socialdemokratija turejo but siu imoniu akcijos padalintos liaudziai.. o dabar prigriebe dedes ir tetos is komsomolo.

 • dzyvai

  Nejau „socialdemokratai“ išdrįs savikritiškai pažiūrėti į save ir mėgins tapti socialdemokratais? Būtų šaunu. Tenka pripažinti, kad publikavę AR nuomonę apie juos, jie parodė tam tikrą drąsą ir iniciatyvą. Tikėkimės, kad tuo nesibaigs (tai nebus tuščias piaras). Visgi, sunkiausia užduotis partijai – atsisakyti valdžiažmogių (kurių, kaip suprantu, ten vis dar dauguma) ir įsileisti pagaliau į partiją socialdemokratus – dar tik prieš akis.

 • Valentinas

  Dabartiniai socialdemokratai, vaizduojantys, kad jie yra prieš 115 metų įkurtos socialdemokratų partijos atstovai man primena šiuolaikinius „pagonis“, kurie vaizduoja, kad yra senovinio baltų tikėjimo atstovai.

  • nerijus

   „Rinkis partiją lietuvišką!!!“

   Turėtų skambėti ateinančiuose rinkimuose į Seimą, škia.
   Ir koks skirtumas kokią?..Visos jos vienodai Žmogiškos.

  • nesvarbu

   Valentinai, man ir kilo klausimas-tai ką tuomet vaizduoja Lietuva, kuomet ji tiesia asociacijas su LDK? Juk net oficiali kalba LDK buvo ne lietuvių, o slavų kalbų šeimos:D

   • nerijus

    Labai nebloga knyga: Bumblausko „nuo 1009 iki 2009 metų“.

    nesvarbu, tai Jūsų prielaidos, kad esame slavai. Lietuvių kalba yra viena iš seniausių kalbų Psaulyje. Nesididžiuojame ir neturime kuo didžiuotis Žmonių gerbuviu, tai didžiuokimės bent kalba.

    p.s. Bumblauskas, kaip persona- man nepatinka.

    • Fredis*

     A.Bumblauskas – vienas šviesesnių, labiausiai išsilavinusių, su savitu ir moksliškai pagrįstu požiūriu į daugelį dalykų ir staiga atsiranda žmogus vardu nerijus, kuris pareiškia, kad Alfredas jam nepatinka…
     tarp kitko – R.Pakso bendramokslis iš Telšių.

    • Obs

     Nerijau, didžiuotis reiktų tuom, kad lietuvių kalba ne viena seniausių, o viena archajiškiausių indoeuropiečių šeimos kalbų. t.y. viena mažiausiai pakitusių (kodėl tai nebepamenu iš mokyklinės propagandos laikų :}~
     ).

   • Valentinas

    „Iš praeities tavo sūnūs te stiprybę semia…“
    Iš kuo tolesnės praeities tauta semia stiprybę, tuo daugiau bėdų ji turi dabartyje. Graikai irgi semia stiprybę iš Sokrato ir Platono.

    • nerijus

     O JAV- semia demokratiją iš Atėnų, o visa kita- Romos Imperijos paveldas.

     p.s. Fredi* pakeisk spalvą, nes ši Tau netinka. Neatpažįstu.
     Kodėl iš Telšių ir prie kas tas Paksas?..

     Knygoje, man, kai kuriose vietose patiko Bumblausko interpretacijos ir įžvalgos. Į jas verta atkreipti dėmesį.
     Atsibodo, kai pradėjau skaityti apie baroko epochą. Atrodė, kad apie šį laikotarpį pasakojamam daugiau nei pusėje knygos…
     Ypač patiko apie ropes Lietuvoje ir kiaules užsienyje.

    • nerijus

     Lietuva- UAB’as mūsų
     Tu- akcininkų Žeme.
     Iš biudžeto tavo sūnūs,
     Lai, dividentus semia.

    • lv

     :-)
     Hipotezę vainikuoja ir bemaž įrodo afrikiečiai, mūsų visų (tautų) protėviai…
     (ir mes nesam tokie jau beviltiški palyginus su graikais; ypač jei brėšime liniją ties Brunonu)

 • bach

  po sio iraso LSDP websitaias sulauks metinio lankytoju skaiciaus per viena diena :) tai turbut vertejo „drasiai“ publikuoti…

 • Tomas

  Man pasirodė keistas sprendimas tokį straipsnį publikuoti partijos svetainėje. Kas tai ?
  Nesusipratimas, kuris tuoj bus „ištaisytas“ ?
  Abejotinos naudos VR triukas, kurio tikslas parodyti, kokia LSDP yra moderni ir atvira nuomonių įvairovei ?

  p.s. būtų įdomu sužinoti, kas LSDP atsakingas už viešuosius ryšius.

 • bang

  „Ir viešai sakau, kad nuo šiol naudosiuosi visomis šiandien įstatymų suteikiamomis galimybėmis išvengti visų įmanomų mokesčių. Pabrėžiu (specialiai dundukams) – įstatymų suteikiamomis. Ir ne tik naudosiuosi pats, bet ir primygtinai siūlysiu visiems kitiems.“

  vs

  „Manau, kad solidarumas valstybėje yra svarbus, kad mes visi kartu turėtume pasirūpinti tais, kurie dėl objektyvių priežasčių negali pasirūpinti savimi.
  Turiu galvoje pensininkus, kurie visą gyvenimą sąžiningai dirbo visų mūsų gerovei ir, taip pat, kaip ir mes visi, turi teisę į orų gyvenimą; neįgaliuosius, kurie yra mūsų visuomenės dalis; vienišas motinas, auginančias vaikus.
  Solidarumą suprantu kaip gebėjimą dalintis, kai turi daugiau, nes esu įsitikinęs, kad tie, kuriems pasisekė labiau, už savo asmeninę gerovę turi būti dėkingi ne tik sau, bet ir visuomenei, kurios sukurtu darbu jie naudojosi ir tebesinaudoja.“

  • lakunas

   Matyt, ir aš turiu teksto suvokimo problemų, kad bang nurodyti prieštaravimai man neatrodo tik žongliravimas „išluptais“ iš konteksto fragmentais. Kažkoks susidvejinęs A.Račas, – drįstu dundukiškai pastebėti :).

  • Šamanas

   Dr. Jekyll and Mr. Hyde.

  • nesvarbu

   bang, esi teisus, tačiau yra ir niuansai, o viską ir lemia tie niuansai, kaip sako anglosaksai-velnias slypi detalėse.

  • Jonas III

   Kad bang nesuprastų tokių nesudėtngų tekstų – kažkas „mūsyse“ negerai.

  • mielas bang, suprantu, kad dundukiškas noras įgelti kartais trukdo suvokti tekstą. Būna. Nepykstu. Bet gal rasite jėgų ir proto sau pačiam paaiškinti, ką reiškia terminas „solidarumas“ ir ką reiškia žodžiai „visi kartu“.

   Sukaupkite visas jėgas ir galbūt pavyks.

   • bang

    Mintis apie teksto suvokimo problemas verta dėmesio, nes tekstas tai jūsų.

 • Matas

  (…)buvo LSDP vizitinė kortelė(…)

  Tai kad labiau YRA negu BUVO. :)

 • cheesus crust

  Mano aplodismentai!

 • NiekurNeiva

  Vis tik bent išvardytos nuodėmės (nusikaltimai…, nesėkmės…, ??) tam tikra prasme yra lokalios ir nebent visos krūvoje („vsio zakono“) prilygsta, pvz. tokiam nesusipratimui (nuodėmei…, nusikaltimui…, ??) kaip NEkilnojamą daiktą prilyginti Kilnojamam.
  Tačiau kas galėtų paneigti, kad ypatingai su dabartiniu „lyderiu“, kažkada buvusi „valdančioji“ ar „valdininkų“ partija nenuilstamai negrįžtamai artėja į „0“. Nyksta akyse… Pagal savo skelbiamas idėjas, iniciatyvas jau kaip ir išnykusi… Jei nebeliktų, kaži kas pasigestų… nebent tie postuose, kuriems dar kažkiek liko iki pensijos, arba tiesiog naudingiau būti „partiniu“ nei paprastu pensininku.
  Net pyktis neima – greičiau gaila…

 • Šiaip Čiūvas

  garantuoju – LSDP piaršikai įdėjo neperskaitę iki galo :)))))

 • Mauras

  „LSDP – 115. ISTORIJA ĮPAREIGOJA.“

  sveikiname, puiku, tik reiktų išaiškinimo, kuri jos dalis, nuo kada ir ką įpareigoja? :/

  Šiaip AR tekstas tiesus ir teisingas, užkliūva nebent toks politikų mėgstamas popsas kaip pensininkų teisė į orų gyvenimą.

 • Regis

  Trumpai, aiškiai ir teisingai. Matyt lieka tik pritarti.. Deja.

  .. tik sakyčiau ne nuolatinis filtras su stambiuoju verslu, o tiesiog tam tikra sudėtinė dalis to verslo. Ir gaila paprastų šios partijos narių kuriems belieka tik stebėti tokius procesus.

 • Išskyrus pavadinimą ta partija (tokia ten ir partija iš tikro, kažkokia savų žmonių cheba ir tiek) su socialdemokratija neturi nieko bendra. Ekskomunistai, pasivadinę LDDP ir vėliau prisijungę mažesnę socialdemokratų partiją ir perėmę iš jos pavadinimą.

 • bruno

  aš nemėgstu šitos dundukizmo praktikos.
  bet atskiriu du dalykus – A. Račo susipažinimą su mokesčiais ir emocijas dėl to IR jo mintis apie partiją, kurias jis išsakė paprašytas. Pirmu atveju rinko istorinius faktus ir emocijas, antru – atidirbo darbą, kurį pasižadėjo padaryt.

  kame prieštaravimai sau?
  trečias sluoksnis, žinoma, įmanomas. bet painus jis. labai painus.

 • Taiklu. Žinau. Buvau. Ir būtų galima dar daug ko pridėti, bet… Kaip ir, tu, Artūrai, tikiuosi…

 • nesvarbu

  Artūrai, o kurios Lietuvos partijos, kad ir iš taip vadinamų tradicinių, vizitine kortele nėra „nuolatinis flirtas su stambiuoju verslu, neskaidrūs privatizavimo sandoriai bei verslo projektai, niekinamas požiūris į mokytojus, kultūros darbuotojus, žemesniosios grandies medicinos darbuotojus“?

 • Asturijos princas geriantis kavą su pyragaičiais

  LSDP genezė labai paprasta – okupacinės valdžios likučiai(kolchozų pirmininkai, partorgai, komunistų CK sekretoriai) iš komunistų persivadinę LDDP, užgrobia ir sunaikina socialdemokratinę partiją pasilikdami jos pavadinimą.
  Bet tai nepakeitė šios partijos(LDDP/Komunistų) esmės – ji ir toliau liko esmine valstybei kenkiančia ir jos nepriklausomybės siekius žlugdančia organizacija. Už jos narių totalinio mąsto aferas – dujų rinklo pardavimą už grąšius Gazprom, LEO steigimą, energetinės priklausomybės nuo Rusijos didinimą sumoka paprasti varguoliai, kurių dažnas ir vėl balsuoja už tą patį blogį.

 • nesvarbu

  „The Economist“, analizuodamas korupcijos apraiškas pokomunistinėje erdvėje Europoje, atkreipė dėmesį į Lietuvos žemės ūkio ministerijos polinkį reklamuotis.

  http://kauno.diena.lt/naujienos/lietuva/-the-economist-atkreipe-demesi-i-zum-polinki-reklamuotis-ziniasklaidoje-345724

  Perkeltine prasme, tai visų mūsų čia rašančių darbai (įrašas+komentarai) pastebėti autoritetingu lygiu:D

 • Skeptikas

  Apie LSDP garbę kalbėti ankstoka: pažiūrėsime ar publikuos mano į vatą nesuvyniotą komentarą…

 • nesvarbu

  Artūrai, Delfyje, dešinėje:) prie kai kurių straipsnių yra raudona LSDP reklama, kurios įrašas vartosi, viena pusė nuolat atsiverčia, kad LSDP 115 metų istorija įpareigoja, o kita tokiais žodžiais:“Artūras Račas: Tikriausiai esu socialdemokratinių pažiūrų“.
  Tai ką, vėl išdūrė, kaip ta „Baltic Clippers“ su ESBO, PSD ir kitais visokiais mokesčiais?
  Moralas čia tas, kur honoraras už reklamą, o gal kontrakte tai buvo iš anksto aptarta ir atsiskaitė?
  P.S. Artūrai, čia aš juoko forma, be pykčio. Penktadienis, jei ką:D

  • mielas nesvarbu, ne kartą esu sakęs, kad laikau tamstą protingu žmogumi, tačiau taip pat jau nebe pirmą kartą sakau, kad pradedu tuo abejoti.

   Tamstos juokas visai nejuokingas, nes šiandien jau ne tamsta pirmas keliate šį klausimą. Tai rodo, kad tamsta, kaip ir kai kurie kiti linkęs ieškoti sliekų ten kur jų nėra.

   Bet dar kartą – ir pažadu, kad tai jau paskutinis, nes geranoriškas nusiteikimas taip pat turi ribas – bandau paaiškinti. Taip, aš manau esąs socialdemokratinių pažiūrų. Tai viešai esu sakęs jau ne kartą, tą patį parašiau ir komentare LSDP. Jo atsiradimo aplinkybes paaiškinau trumpame savo įraše.

   Honoraro už savo nuomonę iš LSDP neprašiau (nes labai seniai pažįstu žmogų, kuris paprašė manęs to komentaro) ir negavau. LSDP jokių pajamų už cituojamą mano mintį taip pat negavo. Vienintelis komercinės naudos gavėjas iš tos reklamos buvo Delfi, kuriam LSDP, neabejoju, sumokėjo.

   Jei manote, kad mano nuomonė apie LSDP yra reklama šiai partijai, drįsiu teigti, jog esate dundukas. Turiu galvoje, visą mano komentarą, o ne vien citatą apie mano socialdemokratines pažiūras. Žinoma, galite sakyti, kad viso komentaro dauguma neskaitys, kad visiems svarbu tik citata. Galbūt būsite teisus, tačiau man į tai visiškai nusispjaut. Ir dėjau aš ant tų visų, kurie padaro išvadas iš vienos citatos, nesivargindami paskaityti viso komentaro. Dėjau todėl, kad jie dundukai ir man dėl jų nei šilta nei šalta.

   Be jokio pykčio, bet daugiau tikrai nebesiaškinsiu, ir sakysiu tą patį, ką šiandien parašiau fredijui.

   • praeinant

    Čia Artūrai, tikriausiai įtakoja termino “socialdemokratija” kontekstas… jame labiausiai painioja dedamoji dalis “demokratija“, kuri daugumai turbūt reiškia daugiau laukinį kapitalizmą (be jokių skrupulų lipti vieni kitiems per galvas), arba ekssovietinio pasaulio grimasas…
    Turbūt postsovietinėje erdvėje yra jau tiek devalvuota to žodžio prasmė, kad patiems artimiausiems tikriems socialdemokratams Lietuvoje lsds (ko pačiam nežinoti gėda) reiktų persivadinti į kokios socialinės gerovės partiją…

    • Fredis*

     Kodėl daugelis baidosi žodžio socialistas?
     Demokratiškas socialistas yra per mažai nuožmus ir reiklus kovotojas už socialinines varguolių ir samdinių teises.

 • Liudvikas

  Spustelėjau šiandien užtikęs reklaminį skydelį Delfyje. Pagalvojau apie reklamą, pirmiausia. Perskaičiau. Išsisaugojau puslapį pdf, nes nepatikėjau. Pamaniau – klaida, tuoj bus išimta.

  Nieko panašaus negalėjau įsivaizduoti kada sutiksiąs. Ir dabar dar nesuprantu: tai atsitiktinumas, pagudravimas, ar, kartais, nauja socdemų strategija. Pernelyg netikėta, neįprasta, šokiruojanti.

  Dėkui už atvirą žodį; pagarba ir LSDP už drąsą. Už drąsą?

 • Jonas III

  Andriukaičiui galėtų būti priskiriamos socialdemokratinės pažiūros, jeigu ne ta draugystė su rubikonu. Butkevičius – jeigu būtų aktyvesnis. Nors esamom sąlygom aktyviu būti pavojinga. Gali greit nukeliauti į užmarštį.

  • nerijus

   Norint, kad rastūsi tokie, kaip AMB, V.L., R.P. reikia tam tikrų sąlygų, kurias sąlygoja kintanti aplinka- sąlygos.

  • Asturijos princas geriantis kavą su pyragaičiais

   Butkevičius? Sprendžiant iš jo pasisakymų Seime – viso labo rusiškojo dujų sektoriaus klientas.

 • Socdemų tarpe akivaizdi lyderio krizė, gal, sakau jie Artūrą Račą į vadovus verbuoja? Tiria ketinimus veiksmu?

  Dabartinis partijos lyderis atrodo neblogai, bet šypsosi kiek „falšyvokai“ ir liežuvis jam pinasi, t.y. nekalba sklandžiai.

  Be to socdemų pirmininkui nuoširdumo iliuzijos trūksta, charizmos.

  Jei, taip, tai tikrai LSDP dar nežlugo galutinai, turi potencialą prisikelti.. bent jau ideologinį..

  Nesitikėjau, kad socdemų tinklaraštininkai sutiks tokia „viešą atgailą“ talpinti savo rupore (arba patys internetu nesinaudoja, nesilanko ir neskaito).. labai intriguoja, kas bus toliau..

  • Regis

   Nesutinku su beveik vis kuom. Turi jie dabar lyderį, turi jis pakankamai (būtent pakankamai) charizmos, aišku ne tiek kiek koks V.Šapranauskas ar A.Ramanauskas (mintis turbūt aiški), bet kaip solidžiam politikui visko pakankamai. Kodėl patalpino A.Račo mintis? Ogi labai paprastai. Šitai partijai reikia didelės bačkos šalto ir labai šalto vandens. Ir jame išsimaudyti ne vieną kartą. A.Butkevičiui reikia kovoti partijos viduje su tais kurie visai nesenai viską laikė savo vadžiose ir iš esmės būdami valdžioje verslavo. Reikia prisimint apskritai kaip būtent A.Butkevičius ne lengvai papuolė į pirmininko postą. Jeigu trumpiau reikia permainų ir labai rimtų. Ir toks A.Račo, tikėsimės ir kitų panašių komentarų viešas paskelbimas jau rodo geras tendencijas.

  • Jonas III

   Sklandus kalbėjimas siejasi su išmoktomis pagrindimo, mąstymo nereikalaijančiomis tiesomis arba gryna demagogija

  • Sutinku su argumentais apie partijos viduje vykstančią kovą, kad valdžiažmogius sužmoginti be stiprių priemonių ir rimtos atgailos – šansų yra mažai..

   Ir replikuoju: kad „trūkstamo“ kiekio charizmos nei pasiskolinsi, nei nusipirksi, nei pavogsi. Todėl belieka verstis su tiek, kiek jos yra..

   Esu matęs ir sklandžiau kalbančių partijų vadovų..
   Suprantama, kad vien kalbėjimo – neužtenka.

   Tačiau, tokio kalibro politikai, skirtingai nuo studentų, charizmos ar sklandaus viešo kalbėjimo kursų [ar privačių pamokų], turbūt, nelankytų..

   Nors paskutiniais metais vis prastuminėjama mintis apie būtinybę visiems mokytis visą gyvenimą.

 • austras

  Senasis LSDP patriarchas paskutiniais viešpatavimo metais negalėjo pakęsti jokios kritikos, tad ir tokio Račo „burnojimo“ būtų nepakentęs. Tačiau laikai keičias ir naujasis partijos vadovas (beje, išrinktas prieš patriarcho valią) nesijaučia tiek susisaistęs su nešlovinga partijos praeitim, kad jaustųsi pažeidžiamas, tuomet kai girdi kritiką (spėčiau, kad kai kuriais atvejais yra net atvirkščiai). Be to, visi puikiai žino, kad „socialdemokratų“ partija nėra monolitinis darinys, o dabartinis partijos vadovas yra atėjęs iš buvusios LSDP stovyklos. Tai truputį padidino visuomet egzistavusią vidaus trintį tarp buvusiųjų LSDP ir buvusiųjų LDDP narių. Iškyla ir nemalonių asmeninių problemų su tokiais „socialdemokratais“ kaip Šedžius junior arba Jagminas, kurie patriarcho laikais galėjo jaustis globojami „tatos“ (Jagminas kažkurioj patriarcho kalboj buvo įvardintas kaip pavyzdinis socialdemokratas).

 • briedis

  nenoriu izeisti, bet na- nera apie ka cia. kokie dar socialdemokratai…jeigu nevyniot zodziu i vata, tektu pripazinti, kad kalbama apie pono brazausko palikima… o gal apie socialdemokratines politikos grozybes? nors kuolus ant galvos tasykit- netikiu…))

 • briedis

  o pridursiu, kad ir nematau tos politines stovyklos nei seselio… na- vienzo- tegul jie save socialdemokratais vadina ir toliau , ir toliau, ir toliau…)))

 • Fredis*

  Mano nuomone tipiškas mūsų šalies, o taip pat senosios Europos socialdemokrato bruožas yra kalbėjimas ir tarimas su pagarbia baime žožių „Rusija“ ir „Gasprom“. Yra net posakis: „netampykime liūto už ūsų, nes gamtinių resŪrsų (reikėtų sakyti išteklių) kainas pakels“. Kas, kad jos ir taip 15-20 proc. brangesnės nei aplinkinėse šalyse. Kas dėl to kaltas taip pat aišku – patriotai, megztosios beretės ir tata.

 • Karolis Jachimavičius

  Riebi riebi diskreditacija, Račai. Pats savo kailiu patyrei, ką Lietuvoje išdarinėjo marksistai komunistai.

 • hmm

  Iš tiesų mane irgi iš pradžių nustebino tai, kad tokį (sakyčiau, antireklaminį) straipsnį įsidėjo socdemai pas save. Kita vertus, galbūt jie nusprendė griebtis nestandartinio požiūrio į PR. Juk akivaizdu, jog prašalietis, nesocdemas vargu ar užklys į tą socdemų tinklapį ir ims skaityti A.Račo mintis. Potencialūs skaitovai – tie patys socdemai, kurių daliai tai, kas parašyta, ir šiaip nėra naujiena, na, o kiti nesueraguos. Taigi, žala nedidelė.

  Užtat baneriukas delfi.lt gali ir pasiteisinti. Juk iš tiesų, absoliuti dauguma neis skaityti, ką parašė A.Račas, o tik perskaitys, kad jis irgi socdeminių pažiūrų. Na, o dalį tų, kurie visgi perskaitys, irgi gali sužavėti socdemų drąsa dėti tokią publikaciją – tai tarsi pažadas keistis, demokratija, kitos nuomonės pripažinimas. Skamba patraukliai, tiesa?

  Bet kuriuo atveju, sprendimas dėti nepalankų jiems straipsnį, manau, pasiteisino – ar iš drąsos, ar iš paprasto išskaičiavimo.

  • CataclysmMansion

   Visko gali būti… Šis straipsnis gali reikšti keletą dalykų:
   1. Nestandartinis požiuris i save;
   2. Partijos įvaizdžio pasitikrinimas;
   3. Reklamos akcija;
   4. Rinkimų i Seimą agitacijos pradžia.
   Bet kažin, ar pilietį-rinkėją galima sužavėti tik reklamine akcija – statistinis rinkėjas yra nepaslankus, o pažiūrų keitimui reikia įdėti realaus darbo. Tokia reklamos akcija gali privilioti tik neapsisprendusį rinkėją.
   Dar vienas svarbus aspektas – „socialdemokratinės pažiuros“. Kaip pastebėjo R.Ačas straipsnyje buvimas soacialdemokratinių pažiūrų ir socialdemokratu Lietuvoje yra du skirtingi dalykai. O gal reklamos vartotojas-pilietiškos visuomenės pilietis juos tapatina?

  • cheesus crust

   A.Račo nuomonė bus naudojama vidinėje partijos kovoje. Kito paaiškinimo negaliu sugalvoti.

 • Marius

  Nuomonė apie LSDP tiksli. Brazausko „vsio zakonno“, „pateikit įrodymus“ toleravimas sukompromitavo viską ką buvo galima sukompromituoti. Bet vadinamieji socdemai skelbdamiesi, kad jiems 115 metų – mulkina. Nėra jokio ryšio tarp Rusijos imperijoje registruotos partijos ir dabartinės LSDP. Lietuvos Panašūs į aludarius dirbtinai save pasendinančius.

 • Karolis Jachimavičius

  During the early 20th century, major European social democratic parties began to reject elements of Marxism, Revolutionary socialism and class struggle, taking a moderate position that socialism could be established through political reforms.

  Matai, tikslas jų tas pats kaip ir komunistų. O čia juk Wikipedia, galima susiredaguot puslapį pačiam. :)

  http://en.wikipedia.org/wiki/Social_democracy

 • ^..^

  Šįryt mačiau automobilį su lipduku, kuriame dominavo raudona spalva ir buvo parašyta „Aš [raudona širdutė] LSDP“

  Meilė partijai – normalu ar iškrypimas? (sovietinių laikų baika)