Seimo narių „kanceliarinės išlaidos“: sumažintos, kad padidėtų

Ne, na taip tikrai negalima…

Šiandien daug laiko praleidau automobilyje, tad džiugią naujieną apie Lietuvos Seimo narių visuomenei pademonstruotą ryžtą solidarizuotis pirmiausia išgridau per radiją.

Per skirtingas radijo stotis žinia buvo ta pati: parlamentarai vieningai balsavo už lėšų parlamentinei veiklai sumažinimą 1000 litų.

Parvažiavęs pasitikrinau naujienų portalus – žinia visur ta pati mažės ir parlamentinei veiklai skiriamos išlaidos ir Seimo pirmininkės bei jos pavaduotojų reprezentaciniai fondai.

Bet skaitau Seimo pranešimą ir negaliu savo akimis patikėti: juk iš tiesų, tai ne susimažino, pasididino. Na, gal tiksliau reikėtų sakyti, susimažino tam, kad vėliau pasididintų.

Dabar „parlamentinei veiklai“ gauna 1,5 vidutinio mėnesio darbo užmokesčio dydžio pašalpą, kitąmet gaus 1 VMDU, o štai nuo 2011 -ųjų – jau 1,7 VMDU.

Su Seimo pirmininkės ir jos pavaduotojų reprezentaciniais fondais – dar gražiau: dabar pirmininkė gauna 2VMDU, o pavaduotojai – 0,7 VMDU dydžio pašalpas. Nuo kitų metų pradžios – bus atitinkamai 1 VMDU ir 0,5 VMDU išmokos, o štai nuo 2011-ųjų pradžios – 3 VMDU ir 1 VMDU.

Logika maždaug tokia: jei jau taip norite, tai mes čia truputėlį pavaidinsime solidarius ir metelius pakentėsime, bet po to jau atsiimsime su kaupu.

Įdomu, ar kai balsuos už pensijų ir kitų išmokų bei atlyginimų mokytojams, bibliotekininkams, gydytojams mažinimą bus taip pat? Kitais metais 10 proc. sumažins, o nuo 2011-ųjų 15 proc. padidins?

Ir mokesčius tikriausiai taip pat keis? PVM jau kitąmet tikriausiai sumažės iki 16 proc., įmokos „Sodrai“ (jei šiemet bus padidintos 2 proc. punktais), kitąmet sumažės 4?

Juk 2011 sunkmetis jau bus pasibaigęs ir visi galėsime gyventi geriau nei kitąmet.

Na, bent jau tiek pat geriau  kiek solidarieji Seimo nariai.

Kalbant kiek rimčiau, tai stebint tokį „solidarumą“, jau pradeda trūkti cenzūrinių žodžių…

Kažkoks moralinis išsigimimas ir nieko daugiau.

(13 balsų, vidurkis: 4,54 iš 5)
Loading...