Seimo narių „kanceliarinės išlaidos“: sumažintos, kad padidėtų

Ne, na taip tikrai negalima…

Šiandien daug laiko praleidau automobilyje, tad džiugią naujieną apie Lietuvos Seimo narių visuomenei pademonstruotą ryžtą solidarizuotis pirmiausia išgridau per radiją.

Per skirtingas radijo stotis žinia buvo ta pati: parlamentarai vieningai balsavo už lėšų parlamentinei veiklai sumažinimą 1000 litų.

Parvažiavęs pasitikrinau naujienų portalus – žinia visur ta pati mažės ir parlamentinei veiklai skiriamos išlaidos ir Seimo pirmininkės bei jos pavaduotojų reprezentaciniai fondai.

Bet skaitau Seimo pranešimą ir negaliu savo akimis patikėti: juk iš tiesų, tai ne susimažino, pasididino. Na, gal tiksliau reikėtų sakyti, susimažino tam, kad vėliau pasididintų.

Dabar „parlamentinei veiklai“ gauna 1,5 vidutinio mėnesio darbo užmokesčio dydžio pašalpą, kitąmet gaus 1 VMDU, o štai nuo 2011 -ųjų – jau 1,7 VMDU.

Su Seimo pirmininkės ir jos pavaduotojų reprezentaciniais fondais – dar gražiau: dabar pirmininkė gauna 2VMDU, o pavaduotojai – 0,7 VMDU dydžio pašalpas. Nuo kitų metų pradžios – bus atitinkamai 1 VMDU ir 0,5 VMDU išmokos, o štai nuo 2011-ųjų pradžios – 3 VMDU ir 1 VMDU.

Logika maždaug tokia: jei jau taip norite, tai mes čia truputėlį pavaidinsime solidarius ir metelius pakentėsime, bet po to jau atsiimsime su kaupu.

Įdomu, ar kai balsuos už pensijų ir kitų išmokų bei atlyginimų mokytojams, bibliotekininkams, gydytojams mažinimą bus taip pat? Kitais metais 10 proc. sumažins, o nuo 2011-ųjų 15 proc. padidins?

Ir mokesčius tikriausiai taip pat keis? PVM jau kitąmet tikriausiai sumažės iki 16 proc., įmokos „Sodrai“ (jei šiemet bus padidintos 2 proc. punktais), kitąmet sumažės 4?

Juk 2011 sunkmetis jau bus pasibaigęs ir visi galėsime gyventi geriau nei kitąmet.

Na, bent jau tiek pat geriau  kiek solidarieji Seimo nariai.

Kalbant kiek rimčiau, tai stebint tokį „solidarumą“, jau pradeda trūkti cenzūrinių žodžių…

Kažkoks moralinis išsigimimas ir nieko daugiau.

(13 balsų, vidurkis: 4,54 iš 5)
Loading...
 • nerijus

  Necenzūrinių žodžų galite pasiskolinti iš Ramanausko ar bent paprašyti audiencijos pamokoms :)
  Laukiužinių per TV
  Pažiūrėsim ar jie viską atpasakos tiksliai kaip kad Jūs parašėte
  Kad seimo nariai ne pirmą kartą „išduria“ liaudį nėra stebuklas
  Tiesiog negalvojau kad pas mus tiek daug DiArchy iliuzionistų net 141 vienetas
  Viena istorija stebina kai Seime buvo grynųjų pinigų ir dėl tos priežasties lėkė buhelterės „galva“
  Iš kur Seima grybieji ir kam

 • mdxacuk

  Reikėtų tiktai pridėti, kad šitą pakeitimą sugalvojo ir pasiūlė ne koks valstybės priešas, bet naujai iškeptoji Motina Teresė I. Degutienė.

  • mdxacuk

   Nu bet kadangi ji mano apygardos seimo narė, tai bandysiu save įtikint, kad čia jos karinė gudrybė – kitaip niekas nebūtų iš viso balsavęs už jokius mažinimus.

   • Musė

    Tai mes toj pačioj apygardoj, kaimyne. Nieko nežinau, aš tikiu savo Degutiene.

    • mdxacuk

     Muse, man tikrai didelė garbė ir malonumas (rimtai), kad esam iš tos pačios apygardos ir kad abudu nubalsavom už Degutienę. Būtinai anūkams papasakosiu, kai susilauksiu. Iki šiol galvojau, kad pasakosiu kaip su Grybauskaite vieną mokyklą lankėm, ir kad jos mylimą Kasiulą aš taip pat pažinojau. Bet dabar abejoju, ar verta.

  • Degutienė yra mūsų naujoji Motina Gelbėtoja
   http://naujapilis.livejournal.com/22897.html
   :)

 • nerijus

  Nei Tv3 nei LNK nieko išsmiau nepasakė pie tokias 141 vieneto iliuzijas ( be kabučių )
  Žinios praranda vertę nes nėra įsigilinama į esmę ar veiksmą faktus o pasakoma apstrakčiai ir dažnai kaip kokiam kaime bobučių posėdyje prie mezginių
  Pavyzdys vakarykšių LNK žinių metu „Pasaulio“ naujienos kai teroristas ( taip buvo teigiama) įsiliejo į policininkų gretas tapdamas juo ir juos išžudė o pats paspruko
  RTVi žinios nepranešė apie jokį TERORISTĄ tik pasakė jog buvo žmogus šaudė nužudė pabėgo
  Žmones gazdina „kiaulėmis“ ir terorizmu
  Latvijoje nukrito meteoritas
  Ukrainoje puola „kiaulių“ gripas neatsiliekame ir mes o farmacininkai juokdamiesi kraunasi turtus
  Idomu ar jie patys skiepijasi
  Kas toliau

  Gerai sakoma jog verta žiūrėti „kriminalus“ ir „orus“ ( nors ir dėl to kyla abejonių )
  Lauksim panoramos

 • Šiaip jau, mano galva, Seimo etika turėtų būti maždaug tokia – jei pasididinam išmokas, tai vistiek taip, kad jos padidėtų tik sekančios kadencijos Seimui, o jei mažiname, tai galima kad ir nuo rytoj. Bet čia būtų per daug gerai. Beje Seimas elgiasi panašiai kaip tūlas Navaitis, kuris paprašytas gražinti iššvaistytas parlamentinei veiklai skiriamus pinigus, pasiūlė juos išskaičiuoti iš kitą mėnesį jam pervedamos sumos…Visi kaip vienas, vienas kaip visi…

 • Kawianskas

  O turbūt dauguma jų augo normaliose šeimose. Ir mama mokė, nevokti, nemeluoti, nesukčiauti, negeisti svetimo gero… Tėvas gal ir diržą paimdavo dėlei geresnio vertybių įsisavinimo.
  Klausykit, o gal jie visi ateiviai iš kitų planetų?

  • lida

   Tame ir esmė, kad iš mūsų tarpo. Lengva postringaut, kai pats neperėjęs išbandymo valdžia. Vat pakliūtum vietoj seimūno-ufonauto ir pasirodytų, kad vienam ufonautui mirus – kitas gimė.

 • Dvasios ubagai jie ir tiek…
  Ir nežinia žmogau ką daryt, sakytum paleist juos, išvaikyt… bet kas iš to, nueini prie urnos, gauni sąrašą ir visi tie patys surašyti, kad linksmiau būtų, karts nuo karto paįvairina sąrašą Kėdainių ar tarpkojo humoro klounais. Uždaras ratas…

 • A.G.

  Patiešina tik tai, kad kiti bus dar „geresni“. Gal net dvigubai.
  Ateis ta parodijuojama šiandien A. Greitai karta (nors TV neveizėju ir nei vienos jo laidos taip pat nesu matęs, bet iš Tėvynės Sąjungos ne kurių narių bei iš šio blogo ne kurių komentarų supratau, kad rodo beišsigimstantį šiuolaikį jaunimėlį, kuris jau rytoj užims visus laktelius – tad dar ne taip „paūšime“.

  • lida

   Jaunimas, anot senolių, išsigimsta vis su nauja karta. Be to, išvystyto kapitalizmo ir tehcnologijų suėstose šalyse jaunimėlis tubūt išsigimsta labiausiai, nei kokie nematę teliko ir vandens čiaupo negrai ? Ir nieko, gyvenimo kokybė gerėja, trukmė ilgėja, požiūris į aplinką keičiasi, ekologijai dėmesys, taisant ką senoliai (taip pat savo laiku išsigimę :) paliko.

  • mdxacuk

   Nereikės laukt kol ateis – albinai su broniais bei mindėm jau seniai čia.

 • Ogis@Co

  „Dvasios ubagai jie ir tiek…“
  Ne ne, jie yra musu nacionalines vertybes…
  Arba, kaip man yra sakes vienas is ju, „dievas juos isrinko…“
  Jums juokinga?
  Man nebelabai, nors ir pajuokaujam apie tai savoj kompanijoj ramanauskiska leksika.
  Ir dar – itikinkit, kad sitai sistemai reikia atiduoti visus savo moketinus mokesciu litukus. As ta sistema juodai nepasitikiu.

 • Rolandas

  Ne į temą. Šiame blog`e lankausi gal koks antras mėnuo.

  Parašiau ir kelias žinutes, dėl ryšio patikrinimo.

  Tačiau mano tikslas buvo kitas – kitų dalyvių žinučių skaitymas.
  Ir man patiko. Čia rašantys žmonės patiko.

  Nustebino blog`o autorius. Kantrumu ir geranoriškumu nustebino. Nors toks degtukas…

  Susidariau pilnus psichologinius nerijaus, ogis@co, aušros m. (superis, boba su vyro, kuris yra jei ne genijus – tai tikrai talentas, protu), lidos, a.g`o, mdxacuk`o, portretus. Įdomūs žmonės, juokingi kartais.

  Gaila neužtikau to Fredžio. Neskaičiau nei vieno komentaro ankščiau nei iki savo atėjimo prieš tuos mėnesį ar pusantro. Tik – live režimu.

  Pasakysiu banaliai, gerai, kad esate. Surenkite kokį tūsą, meet`ą kokiame nors klube, ar pas racą, jam nežinant, vienuoliktą vakaro nelauktai visi pagrindiniai diskutuotojai sugriūkite…

  Patikėkite-susitikus bus įdomu ir linksma. O gal jau ir susitikinėjate kur, tuomet gero tūso:) Sėkmės.

  • Auksinis kardas

   Rolandai, Fredį gali užtikti gyvai Ligitos tinklaraštyje, jei tikrai rūpėtų.

   • WU

    Aha, yra neformaliai susidariusi opozicinė grupė pas Ligitą, po to kai opozicijos lyderis iš čia buvo išvytas. Pipedija mano teiginius patvirtina :)

 • johnis

  Paskaitai -tai tik gali tada po to pacituoti ark.Tomkeviciu antrinanti V.Landsbergiui -Musu tauta serga dvasiskai. Ir arkivyskupas dar prideda- isgydyti gali tik Jezus. Pritariu. Kazkas ne taip……ir su CZV ir su smegenim.Esam tie kuriuos daro kas nori- tai rusai tai amerikonai tai savi- Ziuri akytem nekaltom musu seimunai besinuomojantys dzipus … ir masineles po 2.5-3K/men ir nesupranta kas blogai. Ir svarbiausia kad nesupranta kad jie serga, o kadangi ligos gydymo pradzia- ligos pripazinimas tai taip ir neissikapstom is tos tamsos ir ligos.
  Pliusas tik tas kad kai daro mus kiti- gimsta nors „vaisiai“ ne is kraujomaisos. kai daro savi- tai jau kraujomaisa kur net katalikiska Lenkija leidzia darytis aborta jei tave „padare“ gimine….
  Tad belieka dziaugtis kad mus amerikonai karts nuo karto padaro, nes nuo savu dar ir aborta tenka darytis ir paciam uz tai susimoket
  Tad vel padare savi. Eina jie pukintis

 • Ričardas

  Idomu ar yra daugiau valdymo modeliu, kurie apribotu besarmaciu valdzia. Atrodo Arturas nepritaria prezidentiniu galiu didinimui, taciau stiprus vadovas issprestu daug problemu. Nors tfu, tfu erezijas salin… Mane visad nervino tas politiku (ir zurnalistu) poziuris, kad kokia tauta – tokia ir valdzia, bet koks ten pasirinkimas jeigu (Marius minejo) gaunam sarasa ir visad tie patys, kaip A. Mamontovas dainuoja: „Tos pačios naujienos, tik keičias vardai“

 • Artūrai, nesupykite už išsireiškimą, bet kokio b… tuomet visos žiniasklaidos priemonės iš to padarė kažkokią sensaciją, kai jos visai nėra? Va žiniasklaida pasišiukšlino tai tikrai… Negi taip sunku visiem pranešti tikslią žinią? O gal, kaip sakant, pranešama taip kaip reikia? Bet nejaugi tuomet vos ne visos priemonės priklauso nuo TS-LKD įtakos???

 • Tai parodo, kaip valdantieji vertina savo valstybės piliečius. Teisingai, jie piliečių visai nevertina.

 • vasia

  seimas tai prostituciu lizdas- vienas seimo narys visa pasalpa 3000 lt isleidzia biuro nuomai, bet jam nereikia auto,ir kitu sudeliu, kitas dejo ant biuro, turi lexusa ar bmw ? Tai katras is ju nevykdo parlamentines veiklos ? Kodel tas salamakakakinas pas mane rinkeja atvaziuoja su lexusu uz mano pinigus, man butu dzin jei atvaziuotu ir truliku ar autobusu ar tarukiniu. O kur jus matote parlamentine veikala perkant sau asmenines brangias knygas, vazinejant i baliukus su taxu . Prostitutes!

 • Ko jūs čia pykstate ant vargšų seimo narių? Jums gaila tų kelių litų? Nebūkite žvėrys beširdžiai. Juk jie irgi žmonės, turi šeimas, vaikus, anūkus, Kubiliaus giminės net paskolų kiek prisiėmusios. Ar pagalvojot kaip reikės jiems išsilaikyti šiuo sunkmečiu? Nejaugi jums atrodo geriau, kad tuos niekingus šimtus tūkstančių per metus išmesti kokiems medikams ar mokytojams? Jūsų daugumos lūpomis kalba juodas pavydas. Išmokite džiaugtis kitų žmonių laime, nors gal ir ne tiek daug tos laimės bus iš tų varganų kanceliarinių išlaidų…

 • Elektoratas

  Ir kur dabar ziniasklaida su savo antrastem neatitinkanciom turinio? Turetu buti „Seimas pasididino islaidas!!!“

 • Linas

  iš tikrųjų,manau,kad totaliai smerkdami seimo narius,kažkodėl pamiršom vakarykščias įvairių TV žinias,kurios tikrai paskelbė vien informaciją,kad kanceliarinės išlaidos nuo 2010m.mažinamos 1000 litų,nieko neužsimindamos apie tai,kad dar po metų jos viršys šiandieninį lygį.Tai kas didesnės prostitutės,dvasios ubagai ir išsigimėliai-ufonautai,kaip čia dažnas tvirtina?Aš įsitikinęs,kad kol broliai-žurnalistai toliau taip sąmoningai iškraipys informaciją,kad pildytų savo darbdavių ir valdančiųjų Lietuvą interesus,tol niekas nesikeis,nes visuomenė taip ir nesužino tikrosios reikalų esmės,ko pasėkoje pradeda balsuoti už visokius prisikėlėlius.P.S.būtų įdomu išgirsti prezidentės nuomonę šiuo klausimu,tik ar ryšis ji atvirai kritikuoti seimą?Manau,kad reiktų ryžtis,nes daugiau nebėra kam.

  • Romualdas

   Ar gali „jie“ spręsti kitaip,ar teko jiems gyventi Lietuvoje, kuria „jie“ valdo. Kad Lietuva ir seimas – dvi skirtingos mėnulio pusės žinom tik mes, gyvendami šioje tamsiojoje pusėje.O pas juos juk visada šviesu ir šilta. Ir daugumai iš jų taip puiku – jau greitai dvydešimt metų. Tiek laiko gerai gyvenanti šalia Lietuvos, nebaudžiamam spręsti ir lempti, ir žaisti žaisti savoje seimo smėlio dėžėje-štai, dėl ko verta paminti visą buvusi padorumą ir žmogiškasias vertybes. Juos tiesiog būtina, sakysim po dviejų kadensijų buvomo seime, ištraukti iš tos saulėtos pakrantės į lapkričio Lietuvą nors keturiems metams, tegul savo kupra pajaučia tą klimatą ir ta naštą, kuria patys sužaidė.Tegul pasižiūri į savo seimą ir jo šou iš kitos lango pusės, gal tada ir supras, kas čia, toje Lietuvoje yra ta tikroji nacionalinė vertybė ir ko iš to seimo tauta tikisi.

 • Vaidas

  Piliečiai, nesikarščiuokit taip… Aš esu beveik įsitikinęs, kad VMDU tikrai neaugs. Didelė tikimybė, kad net kris, nes bedarbių daugėja. Neniurzgėkit anksčiau laiko…

 • mast

  Paskaiciau sitai:
  http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=354250&p_query=&p_tr2=

  3) kaip šiuo metu yra teisiškai reglamentuojami įstatymo projekte aptarti klausimai:

  Nuo 2009 m. gegužės 1 d. įsigaliojus Seimo statuto 153 straipsnio pataisoms nuo 3 VMDU (vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio) iki 2 VMDU dydžio sumos buvo sumažintos Seimo Pirmininkui reprezentacijos išlaidoms apmokėti skiriamos lėšos, nuo 1 VMDU iki 0,7 VMDU dydžio sumos sumažintos Seimo Pirmininko pavaduotojams reprezentacijos išlaidoms apmokėti skiriamos lėšos bei nuo 1,7 VMDU iki 1,5 VMDU dydžio sumos buvo sumažintos kiekvieną mėnesį Seimo nariams skiriamos lėšos išlaidoms, susijusioms su jų su parlamentine veikla. 2009 m. balandžio 23 d. priimtose ir 2009 m. gegužės 1 d. įsigaliojusiose Seimo statuto 153 straipsnio pataisose taip pat buvo nustatyta, kad mažesnių dydžių nustatymas yra laikinas ir galioja iki 2010 m. gruodžio 31 d., o nuo 2011 m. sausio 1 d. vėl grįžtama prie didesnių dydžių.

  Gal zurnaliugos sikart pasidomejo daugiau nei A.R

  • O tai kaip su tuo seimo pranešimu? Ar gerb. Nacickaitė grybą pjauna?

  • bang

   Įdomus 12 p. – kiek biudžeto lėšų pareikalaus ar leis sutaupyti įstatymo įgyvendinimas (pateikiami įvertinimai artimiausiems metams ir tolesnei ateičiai):
   Priėmus siūlomas Seimo statuto pataisas vien per 2009 m. lapkričio ir gruodžio mėnesius bus galima sutaupyti apie 315 tūkstančių litų.
   Remiantis Finansų ministerijos paskelbtomis šalies makroekonominių rodiklių projekcijomis planuojamas VMDU 2010 metais būtų 1933 litai. Taigi, siūlomi pakeitimai per 2010 metus leistų sutaupyti apie 1 681 700 litų.

   Taigi artimiausi metai ir tolimesnė ateitis suprantama tik iki 2010 m. imtinai, nors įstatymu reglamentuota ir 2011 m. ir vėlesni. Kaži kiek tada įstatymo įgyvendinimas leis sutaupyti ?

 • mast

  Pranesimas teisingas, bet tai nera padidinimas. Nes buvo pirmas sumazinimas balandi laikinas, o dabar dar didesnis antras sumazinimas irgi laikinas, tai manau normalu atstatyti iki pirmo laikino sumazinimo.

  • mdxacuk

   O palikt dabartinį sumažinimą visiems laikams jau būtų nenormalu? Arba 1 vietoj 3 apmokamų padėjėjų, kaip buvo pieš kelerius metus – tai išvis katastrofiška? O atstatyt prieš šitą kadenciją 2,5 karto pakeltas seimo narių algas iki 2006 metų lygio, kaip daugeliui dirbančiųjų – tai gal tolygu valstybės žlugimui?

 • mast, tamsta visiškai teisus dėl laikinumo ir dėl balandžio 23 dienos pataisų.

  Bet į mano klausimą tai neatsako. O klausimas maždaug toks: jei kanceliarinių išlaidų ir reprezentacinių fondo dydžiai yra laikini ir, pasak tamstos „normaliai“ grįžta iki prieš pirmąjį sumažinimą buvusių dydžių, ar iki tų buvusių dydžių 2011 metais grįš visa kita, kas buvo mažinta (atlyginimai ir išmokos) ir kas buvo didinta (mokesčiai).

  Nes jei ne, tai reikš, kad Seimo nariams krizė truks tik veinerius metus, o visiems kitiems – kol ji iš tiesų pasibaigs ar net ilgiau, nes po to dar teks mokėti už krizės pasekmes.

 • Pingback: Atstokit su tom parlamento išlaidom! « Tomas Čyvas()

 • Yra kita nuomone
 • mast

  As nereiskiau savo nuomones, ar tai teisinga. Mano nuomone isvis mazinti maksimumo nereikejo ypac tik 1 metams, o reikejo dar labiau didinti viesuma, kad as kaip rinkejas zinociau, uz kiek seimo narys pirko 1 piestuka, tada jau pats pasidaryciau isvadas. As tiesiog atkreipiau demesi, kad pasakymas „susimazino tam, kad veliau pasididinti labiau nei buvo – nera teisingas“.

  • vasia

   mast, turbut pamirsai paskyti, kad nereikejo algu mazint mokytojams, gydytojams, pensininkams, marrketaviciu kasinnkems…

   „ant tavo nuomones“ seimo nariai padejo kaip ir ant to viesumo. Benza pila uz parlamenties veiklos pinigus visai seimai (kaip ir remontuoja masinas), i teatrus kinus ir naktinius sex klubus vaziuoja su taxu uz tuos pacius pinigus! o kur valius leidzia pinigus, aplamai rinkeju mulkinimas!

 • kirvis

  man tai jau igryso tas farsas su sitom „siemkem“.kiek galima ta pati eskaluot?as sutikciau kad seimo nariams tos kanc islaidos butu kad ir po 10k bile tik dirbtu normaliai.o dabar kas?kiek istatymu prieme per ta laikotarpi ir kokia ju itaka valstybes gyvenimui?tokiu pranesimu is ziniasklaidos yra 0.kodel neanalizuojama Seimo istatymu leidimo veikla,o tik vaikomasi pigiu skandaleliu?ar cia tikslas dar labiau atbukinti ir taip intelektu nespindincia visuomene?

  • Xalabokaz

   Kirvis, – tą patį galima eskaluot kiek tik nori. Kuomet nėra rimtų idėjų, kaip ir ką daryti valstybėje, kad ji atsigautų, tuomet belieka ši „smulkmė“. Ir žiniasklaida baisiai mielai šią temą valkioja dėl vienos paprastos priežasties – tą jie supranta. Nes rimtesnių klausimų analizė reikalautų didesnių žinių.
   Antra, – sutinku, kad daugumai tokios sumos yra „kosminės“, tačiau retas kuris turbūt įsivaizduoja, kas yra parlamentaro veikla. tai – ne tik balsavimas „už“ ar „prieš“, bet ir darbas su rinkėjais, – nuvažiuoti į savo apylinkę, apeiti rinkėjus, sudalyvauti renginiuose, turėti savo biurą, jame turėti dirbantį žmogų ir už „kanceliarines“ išlaidas aprūpinti šio biuro veiklą. Tiesą sakant, man tokios išlaidos atrodo daugiau negu juokingos, nes tai lemia paprasčiausią dalyką, – reikia „remėjų“. Ar normalu būtų, kad Seimo narys įteiktų kiekvienam pirmokui po tarkim rašiklį ir sąsiuvinį rugsėjo 1-os proga. Man atrodo normalu. Tarkim toks rinkinukas kainuotų 5 Lt., – ir koks 50 pirmokėlių apylinkėje – jau ir 250 Lt. O jei dar nori ir darželinukams dėmesį parodyti. O politikui „į liaudį eiti“ reikia. Ir neretai savaitgaliais ir švenčių dienomis. Ir važinėti į savo apylinkę vėlgi tenka. Tad jeigu galvoti, kad Seimo narys tik „bimbinėja“, tai tuomet tų išlaidų tikrai daug, tačiau jeigu parlamentaras iš tikrųjų dirba – tada tai visiški trupiniai. Va kad tų lėšų panaudojimo tvarka būtų griežta ir skaidri, – to tikrai reikėtų siekti, tačiau būtent to parlamentas ir nesugeba (nenori) padaryti. Užtat susimažinti sugeba. Ir pensijas sugebės sumažinti. Vietoje to, kad sugalvoti ekonomikos gaivinimo mechanizmus. Absurdiška metafora iškilo galvoje: vietoje to, kad sunkiai lūžusią koją staigiai imobilizuoti ir sugipsavus laikyti porą mėn. kol ji sugis, siūloma ją amputuoti. Nes taip ir paprasčiau ir greičiau. Ir visiems aišku. Taip ir ekonomikos gaivinime – bandoma „gydyti“ amputacijos būdu.

   • mdxacuk

    Gipso metafora, perkelta į pensijų sritį: vietoj pensijų mažinimo 20 proc., jų visai nemokėt po 2 mėnesius.

    • Xalabokaz

     mdxacuk, – žvitriai tamsta. Tik ne visai taip. Galbūt man nepavyko tiksliai suformuluot. Mažinti pensijų apskritai nereikia (nelabai ir galima). Pažiūrėkit, kokios pensijos ES. Ekonomiką „užsukt“ reikia. Kažkada man vienas l.turtingas žmogus yra pasakęs, – „reikia žiūrėti ne kaip mažiau išleisti, o kaip daugiau uždirbti“. Suprantu, kad tai nėra visiška tiesa, bet bent logikos yra nemažai. Ir žiūrint į tai, kaip jam sekėsi, matyt, jis bent kažkiek buvo teisus.

 • nerijus

  Atsiprašau, kad ne į temą. Gero savaitgalio pradžia:

  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/abaukutes-vyras-negales-vairuoti-4-m-ir-3-men.d?id=25448009

  Žinoma, gal ir per anskti džiaugtis, nes paduos apeliacijai, bet…Gera pradžia- pusė darbo.

  Lauksim Vidžiūnų vaikio teismo…

  Visiems gero savaitgalio :)

 • Rolandas

  Buvusiam premjerui G. Kirkilui suteikus magistro laipsnį daugeliui kilo klausimų, buvo pradėta triukšmauti, visuotinai piktintis.

  Teigtina, kad tokių triukšmautojų veika prasilenkia su sveiko proto principu.

  Visuotinai žinoma, kad ponas G. Kirkilas – yra žymus XX pabaigos ir XXI pradžios šalies politikas, publicistas, visuomenės veikėjas – ilgametis buvusios Lietuvos valstybės valdančiosios partijos vadovas, ilgametis parlamentinės opozicijos lyderis ir t.t. ir pan. (tai, kad šis asmuo, kaip visuomenės veikėjas yra „skuduras“ ir magistro diplomą gavo sąmoningai, tyčia ir savanaudiškai (galimai net įtakodamas įgaliotus asmenis veikti pažeidžiant ne tik moralės, tačiau ir LR BK nuostatas – yra visai kitas klausimas).

  O pasirodo net magistro vardelio (kuriuo didžiuojasi vos ne kiekviena kokių 22 metukų sulaukusi mergužėlė )paliko nevertas…

  100 m. – Boltas. Kaip jums toks derinys – SPORTO MEISTRAS Boltas.

  Kurie žodžiai svarbesni – sporto meistras ar Boltas?

  Kaip manote?

  Pripažinkime, kad ir koks didis mums, paprastiems mirtingiesiems, yra titulas – SPORTO MEISTRAS, šalia U. Bolto pavardės – jis skamba NIEKINGAI.

  Kadangi BOLTAS yra tiesiog – BOLTAS.

  Sutikite – taip pat bereikšmiai skamba ir žodžių derinys – MAGISTRAS KIRKILAS. Kad jis magistras visiem yra – dzin.

  Kadangi KIRKILAS yra tiesiog – KIRKILAS.

 • rasa

  taigi taigi kaipgis… kaip pasakytu Vingiu Jonas.Pagyvensim pamatysim… su tokiais sprendimais visai Lietuvai valdzia didzia depresija ivarys:((daugiau snekam negu darom, o jei darom tai tik savo naudai, o ne zmoniu gerybei.Na negerai cia gaunas negerai.Isvaziuos Lietuvos jaunimas: toks kaip as i Anglijas ar Amerikas dirbt. Nbebusim mes patriotai Lietuvos!