Krizė ir žiniasklaida: kai skriaudžia – vienijamasi

Visai neseniai viename renginyje kalbėdamas apie žiniasklaidą sakiau, kad Lietuvoje trūksta trijų pagrindinių dalykų: profesionalumo, etikos ir solidarumo.

Taip pat ne kartą esu sakęs, kad krizė turi ir teigiamų pusių.

Šiandien vieną iš jų pamatėme – Lietuvos žiniasklaida parodė, jog ji gali būti solidari, sugebėjo susitelkti ir yra pasirengusi kartu ginti savo teises.

Ne, pinigų mes neprašome, nereikalaujame atšaukti naujų PVM ar gyventojų pajamų mokesčio tarifų bei socialinio draudimo mokesčių nuo autorinių sutarčių (mes gi daug geriau gyvename nei anstoliai ar advokatai ir notarai), mes tiesiog visi kartu prašome, kad nauja valdžia leistų mums netrukdomai dirbti savo darbą.

Tiems, kas nežino – labiausiai priešinamės naujai darbo tvarkai Seime, kai kažkokie išminčiai Seimo valdybai pasiūlė įvesti kvotas, o pastaroji, labai nesigilindama ir net nebandydama pasitarti, ėmė ir pritarė.

Kai kas vėl puls šaukti – „Kakadu“, „Paparacai“ ir t.t. Bet iš karto pasakysiu – čia ne apie tai. O jei klaustų asmeniškai manęs – dar ir pridurčiau – tai net ne žiniasklaida, todėl apie juos iš viso nereikėtų šnekėti.

Kalbame apie žurnalistus – kasdien rašančius iš Seimo, apie Seimą ir apie tai, kaip Seimas tvarko mūsų visų gyvenimus. Apie tuos, kurie sėdėjo Seime tą naktį, kai Seimas keitė mokesčių įstatymus, apie tuos, kurie skaito įstatymus, kurie informuoja.

„Lietuvos rytas“ ir Delfi, alfa.lt ir 15min, LNK ir TV3, „Verslo žinios“ ir „Valstiečių laikraštis“, „Kauno diena“ ir „Žinių radijas“, BNS ir LRT,  ir daug kitų…

Dauguma pasirašiusiųjų – konkurentai. Kai kurie net – tiesioginiai.

Tačiau pagaliau suvokta, kad net ir aršiai konkuruojant, kartais vis tiek išlieka bendrų interesų.

Aš patenkintas…:)  Ir tikiu, kad į mūsų nuomonę bus atsižvelgta.

(8 balsų, vidurkis: 3,88 iš 5)
Loading...
 • Šaunu,kad žiniasklaida susitelkė prieš blogąjį Valinską. Vis tik įtarioji, nelaboji akis pastebi, kad žiniasklaidos priemonės rikiuojamos tekste pagal informacijos užsakymų kiekį iš vienos žinių agentūros, o ne abėcėlės tvarka.

  • Fredi, nepyk, bet jau įžiūriu tam tikrus paranojos ženklus…:) O dabar turiu begti, darbas vis nesibaigia…:)

 • Anonimas

  Ne ta, bet irgi tema:
  Valinskus Valinskuvienę į Paryžių išsitarkavo už m\m pinigus …..
  :)

 • Labai gerai, kad vienijasi konkurentai. Gal ne i tema, bet noreciau pasisakyti apie laida „Versijos“ kadangi nemaciau tai teko is LRT archyvo parsisiusti ir paziureti. Labai malonu buvo Jusu ir R. Valatkos dueta, kuri principe laikau daugiau ar maziau purvasklaidos atstovu, bet laidoje sugebejote tas 4 prarastas setono irstvos(seimo) sielas suvaryti i kampa.

 • Anonimas

  Nors ir gerbiu p. Račą, šiuo atveju drįstu nesutikti.
  Visa ši žurnalistų sukelta isterija dėl, neva, „laisvo žodžio“ žudymo, vos ne spaudos draudimo yra ganėtinai absurdiška. Tarkim, akreditacijos kvotos. Pabandytų komjaunimo rytas akredituoti penkis žurnalistus bendruomenių rūmuose.
  Arba apribojimai filmuoti seimo restorane. Pabandytų lnk filnuoti JAV senato koridoriuje.
  Arba verksmas dėl pvm. toks 15 minučių (kurio akcijas komjaunimo rytas tik neseniai pardavė, todėl turėtų neblogai žinoti) platinamas aplamai nemokamai.
  Visa tai atrodo kaip įsižeidusio, kad reikia valytis dantis ir eiti miegoti vaiko raičiojimasis ant grindų.

 • Anonimas

  Falšu atsiduoda šis „karas“. Rafinuotu. Formaliai žurnalistai teisūs. Betgi tas nenaudėlis Arūnas kovoja ne su jais, o būtent buvusiais savo kolegomis a la be tabu’iečiais, kaka2, kaka3…Kovoja, tiesą sakant, irgi ne pačiais geriausiais būdais. Prasčiokiškais.
  Bet tai- mano nuomonė.
  Jeigu kovon įsijungia Artūras Račas- gal vienintelis žurnalistas mūsuose įsigilinąs į partijų programas, galbūt tai yra rimta problema…

 • Anonimas

  manau kad visa sita makalyne seime prasidejo butent ne del paminetu autoriaus ziniasklaidos priemoniu.. Jei butu taip viskas grazu, tai tikrai niekas nekeltu jokios problemos. Taciau kadangi zurnalistu cechas yra margut margutelis ir visi save traktuoja ypac reiksmingai tai toks stai ir rezultatas.. Mano kvailomis akimis 9 zurnalistu nuo redakcijos seime daugiau negu daug, plius imanomos papildomos akreditacijos.

 • Anonimas

  Žiniasklaida truputį susireikšmina sakydama,kad jiems varžo Konstitucinę laisvę teikti informaciją. Ne, brangieji, jie (Valinkas ir tie,kurie „parstūmė“ šį įstatymą) pažeidžia žmonių Konstitucinę teisę žinoti,..Nuo to ir pradėkime.
  Visas Seimas (pastatas ir arai po juom) yra valstybinė žemė ir valstybės teritorija,kuri priklauso tik tautai(čia,kaip ir Operos ir baleto teatras- R.Grinevičiūtės-„Paskutinė instancija“).
  Viskas prasidėjo nuo LRT Gen. direktoriaus ir jo „darbo“ kambario- skydinės.
  Bijodami,kad nenutiktų kažkas panašaus ir Seime- sukurpiamas įstatymas- ribojantis žmonių(t.y.- žurnalistų) laisvę ir teises. Reikia kažkur pasislėpti,kai tave girtutėlį aptinka,nelauktai „išlindęs“ žurnaliūga.
  Atsitraukimo keliai: tualetas ir „pokylių salė“. Tualetas buvo tik priežastis,kad pateisinti sekantį- „pokylių salę“. Į tualetą ir taip niekas neis įrašinėti,o į salę..?
  Ar čia ne Valiaus slėpynės?Bando slėptis,kad nesužinotų niekas:kieno jis „projektas“?Kitaip negaliu manyti…

 • Anonimas

  kiek pamenu, vienas iš „svarbiausių“ valstybės asmenų ponas Arūnas iki išrinkimo į Seimą ir net tapęs seimo nariu, iki kol tsakant nesusitapatino su sventa trejybe su didžiausiu malonumu dalyvaudavo tokio bulvarinio pobūdžio laidose, nes tada reikėjo, tsakant reitigus kelt …

 • Siūlyčiau visur Arūną caru vadinti :)

 • Anonimas

  Jop, taikliai LTV laidoje Rytis Arūno poza įvardijo … :) man patiko

 • Anonimas

  atvirai pasakius, tai man ši neva Lietuvos žiniasklaidos (skamba , lyg kalba eitų apie kažkokį vientisą ir nedalomą organizmą) neva kova prieš neva pažeidžiamas teises atrodo kiek teatrališka – kova vardan kovos. Gal žinai kartais Artūrai, kaip tas galutinės tiesos sakymo tautai verslas reglamentuojamas Vokietijoje, ar Prancūzijoje, pagaliau UK ? Įdomu būtų sužinoti. O už šiuos suvaržymus ( paradoksas ) „Lietuvos žiniaskaida“ turėtų padėkoti BŪTENT , tam pačiam Valinskui – taigi jis daugiausia ir prisidėjo pri tų žinių iš Seimo subulvarinimo. Dabar suvalgykim rezultatus.

 • Anonimas

  O ar jum visiem neatrodo, kad tai gali buti bandymas atsiriboti nuo nepatogiu klausimu pacia A.V. ir jo, atvirai pasakius, ziauriai ne kokiem partijos kolegom…Bandykite uzduoti nepatogu ir ji pati galinti sukompromituoti klausima Ceslovui Jursenui ar kazkam panasaus – nepavyks.O vat paciam A.V. kojytes dega…

 • Anonimas

  Žiniasklaidos solidarumą aš daugiau sieju su nenoru kritikuoti vieniems kitus. Turbūt pastebite, kad LR niekada nekritikuoja R, televizijos nekritikuoja vienos kitų ir t.t.. Kai A.Račas šiame bloge paskelbė tekstą apie Valstiečių laikraštį man atvėpo žandikaulis nes „Varnas varnui į akį kirto“. Todėl gerbiamieji žurnalistai, jei norite, kad į Jus kas nors rimtai žiūrėtų, meskite savo nusikalstamą solidarumą ir kritikuokite, demaskuokite vieni kitus. Kur kieno interesai ginami, kas užsako vienas ar kitas temas, koks žurnalistas kovoja asmeninį karą prieš kokį nors politiką. Sakykite ir rodykite viską.

 • Anonimas

  Kad labai jau tuo nesitiki ,kad bus laikomasi kažkokių tai susitarimų net ir tarp konkurentų,netgi ir rašytinių,buvo panašių pavyzdžių ir visi jie turbūt buvo daugiau demonstraciniai.Norėčiau nuoširdžiai palaikyti autoriaus džiūgavimą ,bet manau tuoj bus daug nusivylusių demonstuojamu solidarumu mes gi LITVINAI.Tuoj valdininkai pažadės atskiriems didesniems veikėjams išimčių (žinoma konfidencialiai ,tyliai į ausį kėkvienam )ir susitarimai net ir patys geriausi suirs.Aišku bus eilinį kartą liūdna.

 • Valentinai, kam būtų įdomu klausytis istorijų apie vieną ar kitą žurnalistą ne va tai nesąžiningai pateikusį informaciją ar pan.? Vienetams. Tokiems kaip tu, aš ir dar keliems. Visuomenei rūpi kiti klausimai. Patys svarbiausi tie kurie išplaukia iš Seimo, Vyriausybės, Savivaldybių ir kitų valdžios organų durų. Jeigu žurnalistams yra riboja laisvė, laisvai rinkti tą informaciją tai sutrinka jos sklaida arba ji tampa iškreipta. Visuomenei labai svarbu viską žinoti iki smulkmenų, kas kitas jei ne žurnalistai šį darbą atliks? Aišku nėra namų be dūmų – ne visi žurnalistai laikosi žurnalisto etikos, bet tai jau kita tema. Žurnalistams privalu leisti laisvai rinkti informaciją ir taškas!

  • Anonimas

   Iš principo sutinku su viskuo ką rašai. Tačiau konkrečiai šioje situacijoje matau du aspektus:
   1. Nemanau, kad seime priimti „apribojimai“ kaip nors riboja žurnalistų teisę rinkti informaciją. Galbūt riboja žurnalistų norą bet kokia kaina „sudirbti“ seimo narius užklumpant jiems napatogiose vietose. Manau, kad tikram tiriamosios žurnalistikos asui, šitie apribojimai tik į naudą, nes seimo nariai jausis saugesni ir neatsargiau elgsis. Pvz. jei seimo restorane sėdės Valinskas su Paksu ir tarsis kaip išdurti (oi ir vėl nevartotinas žodis!) Kubilių manydami, kad joks žurnalistas to neiškas, geras paparacis sugebės padaryti ir nuotrauką ir įrašą.
   2. Kol pati žiniasklaida nėra skaidri, visuomenė negali būti tikra, kad jos skleidžiama informacija yra objektyvi ir teisinga. Kodėl pavyzdžiui Verslo žinios nesiima tyrimo kas slypi už Lietuvos Ryto besąlygiškos paramos Leo.lt projektui?
   Kodėl A. Valinskas pavadino Grinevičiūtę žurnalistine prositute? Ar tai reiškia, kad ji vykdo užsakymus sudoroti kažkam nepatinkančius oponentus? Gal ji yra informacinė kilerė? Jei ne, tai gal tada jos kolegos arba teismas turėtų įrodyti, kad A. Valinskas neteisus. Negi nemanai, kad visuomenė neprivalo žinoti? Mūsų žiniasklaida ne informuoja, o teisia. Ar kas nors kada nors tyrė kokius namus ir už kokius pinigus pasistatė žurnalistai ir redaktoriai? O kokiu būdu redakcijos apmoka žurnalistams? Ar jie yra socialiai apdrausti? Ar jie moka mokesčius? Kodėl žinių radijo savininkas savo radijuje propaguoja jo sukurtos religijos postulatus? „Verslumo dvasia“. Ta „žurnalistė“ kuri su juo diskutuoja, kaip tai suderinama su žurnalisto etika? Žurnalistų kompetencija: ar jie bent supranta apie ką rašo? Labai lengva sudoroti kokį nors nepatyrusį Dinių tiesioginiame eteryje, bet patys ką jie supranta apie ekonomiką? Kokius ekonominius mokslus ar kursus baigė? Klausimų yra žiauriai daug. Visa tai primena tamsią prasmirdusią kloaką. Jei koks politikas šiek tiek pajudina, prasideda isteriškas klykimas apie žiniasklaidos laisvės ribojimą. Tačiau niekas kitas labiau neriboja laisvės nei pati žiniasklaida sau būdama neskaidri, neaiški, nekompetetinga ir t.t. Žurnalistų „solidarumas“ nutylint apie žiniasklaidos trūkumus yra daug žalingesnis visuomenei nei apribojimas nedirbti tualetuose ar leidimas vienai redakcijai turėti tik 3 akreditacijas. Supraskime kokie turi būti prioritetai.

   • Anonimas

    TTL seniai suprato, kad žurnalistika yra civilizuota reketo forma. Netaikau visiems žurnalistams. Bet vieni užsiima, o kiti tyli. Neatmetu, kad irgi bijo.

 • Geriau, Artūrai, paaiškink mums štai ką: paskambina į radio studiją klausytoja Pranė iš Elekrėnų ir sako: „- Kubilius sau pasikėlė atlyginimą tris kartus, o paprastus žmones skriaudžia.“
  Laidos vedančiojo V.Savukyno reakcija: “ – Che, che, che.“ V.Savukynas yra išlaikomas iš mokesčių mokėtojų pinigų, o ne komercinės žiniasklaidos priemonės atstovas.

 • Anonimas

  Arturai tau tik i seima gal jiems atrisi akis ir pamatys tikra situacija ka jie daro paprastiems lietuvos zmonem jie nesupranta kad mus paprastiems zmonem numaus paskutinius triusikus:)bet ka tu ten vienas padarytum,o gi nieko cia reikia visiems lietuvos zmonems sukilti ir netyleti…..

 • Žiniasklaidininkas A.Katkevičius iš Verslo klasės ŽR vidudienio laidoje pas kitą žiniasklaidininką Giną pasidžiaugė, pavadino stipriu socialdemokratų žingsniu Prezidento A.M.Brazausko galimą kandidatavimą į Prezidento postą geružį. Ką apie tai galvojate, gerb. Artūrai? Jūs irgi socialdemokratinių pažiūrų, ar jaučiate, kad tai jūsų kandidatas?

  • Fredi, juk tada per laidą labai aiškiai pasakiau, kad mano socialdemokratinės pažiūros neturi nieko bendra su LSDP. Girdėjote, tačiau vis tiek bandote apsimesti… Jau net nepykstu, nes suprantu, kad kitaip negalite ir pasimetate, kai matote žmogų, kuriam ir Kirkilas nemylimas ir A.Kubilius – ne šventasis, ir Paksas – ne prezidentas…

   Todėl Jūsų klausimas visiškai ne į temą.

   Bet kaip jums atsakysiu – blogiau būti vargu ar galėtų.

 • Mielas Artūrai, ar žinote, kaip tose Europos šalyse, kur stiprios profsąjungos, darbininkai reaguoja į tai, jog darbo vietose norima įrengti stebėjimo kameras, neva tai saugumo sumetimais. Jeigu nežinote, pasakysiu, kad grasinama vos ne streikais.
  Žurnalistų (ne visų) kameros seime,- daug blogiau, nei paprasčiausios stebėjimo kameros, kadangi, kaip pats pripažįstate, žurnalistams „… Lietuvoje trūksta … pagrindinių dalykų: profesionalumo, etikos … „. Nuo savęs pridėsiu, jog trūksta žiauriai stipriai, net jei nekalbėtume apie paparacus ir kakadus.
  Nesakau, jog visi žurnalistai vienodi, tačiau ir Valinskas nėra neteisus, – seimo valdybos sprendimas padiktuotas realios situacijos, t.y. bendras visų žurnalistų nupaparacėjimas ir tam tikrais atvejais net nukakadukėjimas atstovaujant rimtiems dienraščiams ar televizijoms. Čia, kaip pvz, galima paminėti LNK televiziją, – ten kakadu lygį pasiekė ir publicistinės laidos ir žinios.
  O trumpai, – siūlyčiau visiems įsivaizduoti save darbo vietoje, kur esi ne tik filmuojamas, bet ir išjuokiamas šimtatūkstantinės auditorijos akivaizdoje. Tikitės rimtų darbų ir rimtų specialistų tokioje darbo vietoje? Nebūkite naivūs.

  • Mielas Virgi, juk rašiau jau – kakadu ir paparacai nėra žurnalistika. O mes norime dirbti be apribojimų. Beje, Mykolaičio pavyzdys parodo, kad filmuoti kartais reikia.

 • Mielas Artūrai, juk rašiau „…Valinskas nėra neteisus, – seimo valdybos sprendimas padiktuotas realios situacijos, t.y. BENDRAS VISŲ žurnalistų nupaparacėjimas ir tam tikrais atvejais net nukakadukėjimas atstovaujant rimtiems dienraščiams ar televizijoms…“
  Jūs norite dirbti be apribojimų? Tačiau iš jūsų gautą filmuotą medžiagą paparacai ir kakadu perdirbs į šlykštynę ir parodys per tv. Ką daryti, jeigu aš esu seimo narys ir nenoriu, kad mano vaikus mokykloje užgauliotų kiti, prisižiūrėję kakadukininkų paistalų ir tais paistalais patikėję? O vaikai žiaurūs … Sakysite, tokia buvimo politiku kaina? O mes kameras švyst lauk iš seimo, ir vaikai laimingi, ir seimo darbas sklandesnis – niekas nevaidina, prieš kameras nesimaivo, visi labiau susikaupę projektus nagrinėja. O žurnalistai su bloknotais ir diktofonais (bet be kamerų) tegul fiksuoja, kas taip ir kas ne taip.
  Sutinku, kartais (tik kartais) galima įleisti ir su kameromis.

 • Anonimas

  Labai man patiko puikus Valentino komentaras. Pagarba aurotiui.

 • Anonimas

  Ir dar pritardama vienam komentatoriui, papasakosiu asmeninę istoriją, kai laida
  Be tabu“ rodydama parlamento rūmuose mano vyrą, kuris vieną po kito atlenkinėjo pirštus ir kažką dėstė (kaip vėliau buvo išsiaikšinta, kalba ėjo apie kažkokis 3 Informacinės visuomenės įstatymo pataisas)įgarsino tyaip: Aš kasdien padarau tris dalykus — bobą, tūkstantį dolcų ir dar kažką panašiai, nebepamenu ką. Pirma tai žodžiai, kurių mano vyras neištartų net klaikiam sapne, nes taip nekalba. Antra, ne kas kita o tautos sergėtojai žurnalsiti tokiu atveju turi šaukti, kad taip iškreipiama informacija ir rinkėjai gauna signalus, kurie pakerta jų tikėji,mą demokratija ir Seimu. Melas yra melas net jei meluyojama apie žmogų, kuris tau asmeniškai šlyksštus.

 • Anonimas

  Na o kad nesimiega, tai dar pafilosofuosiu. Kvailiausia, ką šiandien parašėte, Artūrai, yra frazė, kad „norime dirbti be apribojimų“ Tai jau nesupykite kažkas tarp kliedesio ir didybės manijos. Svarbiausia dovana, kurią gauname kaip kūriniai (Dievo sukurti, tad riboti dalykai — jei nepatinka tikėjimo interpretacija, yra ir ateistinių, bet dėl laiko stokos jas apeisiu) yra bandymas suvokti save kontekste. Nepasijusti didesniu už Dievą. Suvokti savo išsilavinimo klaidas (žinau ne vieną buvusį parlamantarą, kurie nekalbėdavo su žurnalsitais tik todėl, kad tie neiko neišmano apie pokalbio objektą, o tada jau labai neįdomu švietimu užsiimti, o ir užrašyti nesugebės. Klasikinis pavyzdys čia kitame kontekste minėtas Savukynas, kuris nors ir baigė TVM ir dar kažką, jo bendras išsilavinimas, deja, tragiškas. .

  Ribos demokratijoje vadinasi atsakomybe. Atsakinga laisvė yra apribojimai. Mąstymas tam ir duotas, kad visą laiką fiksuotum visokias ribas.

  • Miela Aušra, na pagavote mane, pagavote. Reikėjo sakyti – be „kvailų“, „nelogiškų“, „nereikalingų“ apribojimų… Suvokiame save kontekste, nekliedime, nesergame didybės manija ir nesijaučiame didesni už Kažką… Tiesiog norime turėti galimybę nuspręsti patys, redakcijoje, kas apie ir kada rašo. Kaip buvo ir iki šiol.

   Kaip dirbusi žurnalistės darbą turėtumėte ir pati tai suprasti. Nors gal jau pasimiršo – panašiai kaip tiems žurnalistams, kurie nuėjo į valdišką tarnybą po poros savaičių ima ir pareiškia: „jūs, žurnalistai, nieko nesuprantate“.

   Gerbiu Jūsų išsilavinimą, energiją ir pasirengimą perduoti savo pasaulio supratimą kitiems, bet visus, kurie nedėsto ekonomikos vadinti kvailiais, kliedinčiais maniakais ir neišmanėliais ne pats geriausias būdas įrodyti savo pranašumą – tikrą ar tik įsivaizduojamą.

   Su geriausiais linkėjimais,

 • Anonimas

  Bijau, kad šį kartą nesutiksiu ir toliau. Kaip vartotoja praktiškai nerandu informacijos, tik vertinimus. Dar kartą kartoju, kad BNS, kurio informacija būtų labai naudinga, privačiam vartotojui neįperkama. O kitus informacija rasti nors ir įmanoma (Stat departamentai, formumai svetainėse, etc.) bet jos labai mažai ir reikia labai daug laiko ją surankioti. O informacija man vis dar reikalinga. Dėl to, ką rinkti, nuriate ne tik jūs, taip pat ir visuomenė. Taigi, net tokios kaip aš.

  Beje, labai džiaugsiuosi, (be ironijos) jei nurodysite, kokias ekonomines klaidas esu padariusi. Tokia užuomina labai jau skaidri yra. Beje, tai būtų naudinga ne tik man, bet ir kitiems skaitytojams.
  Vis dėlto žmogus rašo apie ekonomiką, tai turi skirti esmines ekonomikos sąvokas (tai liečia bet kurią sritį). Jei neskiruia, tai yra redaktorius, kuris ir atsako. Dirbau labai ilgai žurnaliste ir tada taikiau visikai tokius pat standartus sau, kaip dabar isdėsčiau. Jei meluoju, vėlgi trokščiau įrodymų.
  Kiekis nedaro kokybės. Greičiau atvirkščiai.

 • Valentinas rašo:
  1. Nemanau, kad seime priimti “apribojimai” kaip nors riboja žurnalistų teisę rinkti informaciją. Galbūt riboja žurnalistų norą bet kokia kaina “sudirbti” seimo narius užklumpant jiems napatogiose vietose. Manau, kad tikram tiriamosios žurnalistikos asui, šitie apribojimai tik į naudą, nes seimo nariai jausis saugesni ir neatsargiau elgsis. Pvz. jei seimo restorane sėdės Valinskas su Paksu ir tarsis kaip išdurti (oi ir vėl nevartotinas žodis!) Kubilių manydami, kad joks žurnalistas to neiškas, geras paparacis sugebės padaryti ir nuotrauką ir įrašą.
  2. Kol pati žiniasklaida nėra skaidri, visuomenė negali būti tikra, kad jos skleidžiama informacija yra objektyvi ir teisinga. Kodėl pavyzdžiui Verslo žinios nesiima tyrimo kas slypi už Lietuvos Ryto besąlygiškos paramos Leo.lt projektui?
  Kodėl A. Valinskas pavadino Grinevičiūtę žurnalistine prositute? Ar tai reiškia, kad ji vykdo užsakymus sudoroti kažkam nepatinkančius oponentus? Gal ji yra informacinė kilerė? Jei ne, tai gal tada jos kolegos arba teismas turėtų įrodyti, kad A. Valinskas neteisus. Negi nemanai, kad visuomenė neprivalo žinoti? Mūsų žiniasklaida ne informuoja, o teisia. Ar kas nors kada nors tyrė kokius namus ir už kokius pinigus pasistatė žurnalistai ir redaktoriai? O kokiu būdu redakcijos apmoka žurnalistams? Ar jie yra socialiai apdrausti? Ar jie moka mokesčius? Kodėl žinių radijo savininkas savo radijuje propaguoja jo sukurtos religijos postulatus? “Verslumo dvasia”. Ta “žurnalistė” kuri su juo diskutuoja, kaip tai suderinama su žurnalisto etika? Žurnalistų kompetencija: ar jie bent supranta apie ką rašo? Labai lengva sudoroti kokį nors nepatyrusį Dinių tiesioginiame eteryje, bet patys ką jie supranta apie ekonomiką? Kokius ekonominius mokslus ar kursus baigė? Klausimų yra žiauriai daug. Visa tai primena tamsią prasmirdusią kloaką. Jei koks politikas šiek tiek pajudina, prasideda isteriškas klykimas apie žiniasklaidos laisvės ribojimą. Tačiau niekas kitas labiau neriboja laisvės nei pati žiniasklaida sau būdama neskaidri, neaiški, nekompetetinga ir t.t. Žurnalistų “solidarumas” nutylint apie žiniasklaidos trūkumus yra daug žalingesnis visuomenei nei apribojimas nedirbti tualetuose ar leidimas vienai redakcijai turėti tik 3 akreditacijas. Supraskime kokie turi būti prioritetai.
  Mielas Artūrai, perskaitykite tai daug kartų. Geriausia – išmokite mintinai pats ir savo kolegas paraginkit.
  O susirašinėjimas su Aušra Maldeikiene dar kartą įrodo, kaip jūs aklai ginate savo profesijos atstovus, kurių didesnė pusė nebeturi jokių ribų.
  “ … panašiai kaip tiems žurnalistams, kurie nuėjo į valdišką tarnybą po poros savaičių ima ir pareiškia: “jūs, žurnalistai, nieko nesuprantate…” , – o gal tie žurnalistai nebenorėjo rašyti šmeižikiškų straipsnių, kas Lietuvoje jau norma.

 • Anonimas

  Tiesiog įdomu, pasirašėt, o šiandien ką – tyla?
  Valdžios kerštas: TV3 atleido žinių tarnybos vadovę J.Butkevičienę

 • Anonimas

  Gal per įvykių gausą neatkreipėte dėmėsio:
  Atleistoji TV3 žinių tarnybos vadovė J.Butkevičienė: „Turiu įtarimų, kad buvo susitarta mane pašalinti“

 • Anonimas

  P.S. Taip rašo http://www.lietrydis.