Laukiu sveikinimų. Ir iš Jūsų, Aušra:)

Seimo pranešimas spaudai:

Seimo Pirmininko teikimu nuspręsta pakeisti Viešosios informacijos rengėjų atstovų akreditavimo parlamento kanceliarijoje tvarką

Šiandien Seimo valdybos posėdyje parlamento vadovas Arūnas Valinskas pateikė siūlymą dėl Viešosios informacijos rengėjų atstovų akreditavimo parlamento kanceliarijoje tvarkos pakeitimų.

Seimo Pirmininko siūlymu iš žiniasklaidos atstovų akreditavimo tvarkos aprašo buvo išbrauktos kvotos, nustačiusios, kiek savo atstovų viešosios informacijos rengėjai gali akredituoti parlamente.

„Seimo kanceliarijoje gali būti akredituojami Lietuvos žurnalistai ir Užsienio reikalų ministerijoje akredituoti užsienio viešosios informacijos rengėjų atstovai“, – šią taisyklių redakciją siūlo palikti Seimo Pirmininkas.

Sprendimą teikti Seimo valdybai pasiūlymą dėl Viešosios informacijos rengėjų atstovų akreditavimo tvarkos pakeitimo A. Valinskas priėmė gavęs pirmuosius duomenis apie nuo 2009 m. sausio 1-osios įsigaliojusių taisyklių įgyvendinimą praktikoje. Pagal šią tvarką galėtų būti akredituoti 567 žurnalistai, nes prašymus dėl akreditacijų pateikė 63 redakcijos. Kiekviena iš jų galėjo gauti po 9 akreditacijas. Tačiau realiai buvo gauti tik 287 prašymai, todėl, Seimo Pirmininko manymu, tolesnis kvotų taikymas būtų netikslingas.

Taip pat, siekiant sklandesnio Seimo ir žiniasklaidos bendradarbiavimo, A. Valinsko teikimu buvo pritarta sudaryti darbo grupę žiniasklaidos darbo tvarkos parlamente tobulinimui.

Kontaktinis asmuo:
Seimo Pirmininko atstovė spaudai Indrė Viržintė, tel. 239 6362

P.S. Pasirodo, kai kalbama argumentų kalba ir norima klausyti, galima ir išgirsti.

Manau, kad tai geras pavyzdys ir visiems kitiems, pirmiausia, verslui: solidarumas, kalbėjimas vienu balsu ir raginimas išklausyti.

(6 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...