Laukiu sveikinimų. Ir iš Jūsų, Aušra:)

Seimo pranešimas spaudai:

Seimo Pirmininko teikimu nuspręsta pakeisti Viešosios informacijos rengėjų atstovų akreditavimo parlamento kanceliarijoje tvarką

Šiandien Seimo valdybos posėdyje parlamento vadovas Arūnas Valinskas pateikė siūlymą dėl Viešosios informacijos rengėjų atstovų akreditavimo parlamento kanceliarijoje tvarkos pakeitimų.

Seimo Pirmininko siūlymu iš žiniasklaidos atstovų akreditavimo tvarkos aprašo buvo išbrauktos kvotos, nustačiusios, kiek savo atstovų viešosios informacijos rengėjai gali akredituoti parlamente.

„Seimo kanceliarijoje gali būti akredituojami Lietuvos žurnalistai ir Užsienio reikalų ministerijoje akredituoti užsienio viešosios informacijos rengėjų atstovai“, – šią taisyklių redakciją siūlo palikti Seimo Pirmininkas.

Sprendimą teikti Seimo valdybai pasiūlymą dėl Viešosios informacijos rengėjų atstovų akreditavimo tvarkos pakeitimo A. Valinskas priėmė gavęs pirmuosius duomenis apie nuo 2009 m. sausio 1-osios įsigaliojusių taisyklių įgyvendinimą praktikoje. Pagal šią tvarką galėtų būti akredituoti 567 žurnalistai, nes prašymus dėl akreditacijų pateikė 63 redakcijos. Kiekviena iš jų galėjo gauti po 9 akreditacijas. Tačiau realiai buvo gauti tik 287 prašymai, todėl, Seimo Pirmininko manymu, tolesnis kvotų taikymas būtų netikslingas.

Taip pat, siekiant sklandesnio Seimo ir žiniasklaidos bendradarbiavimo, A. Valinsko teikimu buvo pritarta sudaryti darbo grupę žiniasklaidos darbo tvarkos parlamente tobulinimui.

Kontaktinis asmuo:
Seimo Pirmininko atstovė spaudai Indrė Viržintė, tel. 239 6362

P.S. Pasirodo, kai kalbama argumentų kalba ir norima klausyti, galima ir išgirsti.

Manau, kad tai geras pavyzdys ir visiems kitiems, pirmiausia, verslui: solidarumas, kalbėjimas vienu balsu ir raginimas išklausyti.

(6 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Lietuvių didžiausia problema pasyvumas. Valdžia ypač bijo masinių bruzdėjimų. Manau atkreipėte dėmesį, kad kai tik koks nors visuomenės sluosksnis pradeda veišai (pvz.: prie Seimo) rodyti nepasitenkinimą, tuoj atsiranda pinigai, kurių anksčiau nebubo, priimami palankūs tai grupei sprendimai. Dėl savo bėdų dažnai būname kalti patys (per daug pasyvūs ir nuolankūs).

  • Anonimas

   Jūsų protas neteisingai suprogramuotas. Valdžia nėra kažkas atskirai. Jinai yra mūsų ir mus atstovauja. Aktyvumas būtinas, bet ne baimėms sukelti ir protestai nėra vienintelė galimybė dalyvauti valstybės valdyme. Reikia patiems organizuotis, kaip žurnalistai, ir teikti pasiūlymus. Protestuoti yra karo strategija. Karai dar nieko nesukūrė, tik sugriovė.

 • Anonimas

  Yra labai daug valdymo mokyklų.
  Kiekvienas mes, būdami labai skirtingi, pradedant genais, tamperamentu, tėvais, mokykla, įgimtais gabumais, įgimta atmintimi, skirtingai susiformuojame(kaip sakoma žmogus susiformuoja per 2 metus nuo gimimo), o taip pat mus veikia kontekstas (Tautos papročiai, svarbiausiai madų Tautos poelgiams galinga puslacija) – susiformuojame labai skirtingas valdymo mokyklas.
  Kas yra įdomiausia, net TSRS laikais, sąjunginėje žinybos vadovų mokykloje, dar gūdžiais 1975 m. mus supažindino tik su amerikietiškomis valdymo mokyklomis.
  Tik vėliau išgirdome apie japonišką – kuri iš tiesų žavi (jei taip yra, kad nei vieno laiptuko karjieroje negali peršokti, prieš tai nenukovęs 5-ių, paprastai valdymo hierarkijoje lygiagrečiai nebūna daugiau nei 5-i vadovai, konkurentai).

  Tad manau su laiku mes suprasime kokia valdymo mokykla vadovaujasi JE antrasisi žmogus valstybėje.

  Juk iki šiol, šalies vadovai turėjo susiformavę labai skirtingomis valdymo mokyklas (apie tuos, kurie iki tol ir sekretorės neturėjo, nekalbant).

  O šalies valdymo menas, ypač valdant puslaukinę gentį (moralės prasme) yra esmė.

 • bet valius suveikė gudriai. a la „norinčių akredituotis net mažiau, nei galinčių įvedus apribojimus, tad gal nereikia tų apribojimų“. leidžiama suprasti, kad susivieniję žurnalistai tik garsiai pašūkavo – jiems patiems tų akreditacijų net nereikia.

  • Na, gal ne visai sutikčiau apie gudrumą. Jūsų minimas asmuo tiesiog nusprendė truputį pagalvoti. O dėl akreditacijų skaičiaus – buvo nuspręsta nekreipti dėmesio į naujas taisykles todėl prašymai arba buvo neteikiami visai arba buvo teikiami nepaisant naujų taisyklių nustatytų skaičių.

   O kas kaip veikia ir kas kaip atrodo man asmeniškai ne taip ir svarbu – svarbiausia yra rezultatas. O jis toks, kokio buvo siekiama.

   • Artūrai,
    gerai, tarkime, valius pagalvojo. bet bent jau iš pranešimo spaudai man dingojasi išvados, kurias jau aprašiau.
    kitą vertus, nekreipdami dėmesio į „naujas taisykles“ žurnalistai leido suprasti, jog jų nepaiso ir teks keisti ar grįžti prie senos tvarkos (siektas rezultatas?).
    todėl gerai, kad bus diskutuojama, kaip ir žurnalistai, ir seimūnai dirbti turėtų kartu.
    vis dar neperprantu – ko valius ėjo į valdžią? ko jis taip su žurnalistais (beveik kolegomis) elgiasi.

 • Visa problema yra ta, kad Nasvytis blogai suprojektavo naują posėdžių salę, neįrengta spaudai tinkamos darbo vietos, dabar biudžete nėra lėšų salės rekonstrukcijai (stiklo pertvarom ir pan.).

 • Anonimas

  Aišku, kad pribijo šurmulio bruzdesio ir pan…o tylinčius tvarko be gailesčio… keletas pavyzdžių:

  1/ LKL surengė streiką dėl apmokestinimo. iškart buvo įvestas apmokestinimo limitas, tipo Sodros lubos..
  2/ vairuotojai pradėjo organizuotis akcijai, Adamkus vetavo mokesčiu už auto…
  3/ leidėjai prie seimo knygas sukrovė – gavo bent kuriam laikui lengvatą…
  4/ žurnalistai irgi kažkiek atsikariavo dėl visų šitų kvotų…

  o žinot kas neatgavo nieko: vaikų motinos…

  tos pačios, kurios pernai su vežimėliais aplink Seimą važinėjo ir protestavo dėl Rinau, dauguma jų lieka be vaiko pinigų…ir ką? Ogi tyli kaip vištos:(

 • RM, nesutinku su jumis, Jūsų palyginimas visiškai nekorektiškas. Žurnalistai „kariavo“ ne dėl materialinių vertybių, tuo tarpu visos kitos jūsų išvardytos problemos susijusios su pinigais.

  • Anonimas

   jo, vertė – skirtinga, bet savęs gynimo principas – tas pats:)

 • Anonimas

  Nieko negali būti blogiau, kaip gyventi valstybėje, kurioje lengvai tampoma anklodė – kas stipresnis (Lietuvos atveju, kas turi gerą gerkliūgą), to tiesa, tam ir pinigai.
  Tai labai baisu.
  Taip, pasakys, jiems reiktų prieš priimant sprendimą tartis. Bet jei kas matėte kas yra tie, kurie, atseit, atstovauja tautiečius…
  Vienžo…
  Geros išeities žmonija iš vis neturi, nes žmogus – tai kažkoks baisus nesusipratimas (kaip kitur neaišku – gyvena kiekvienas sau, kitų nepažindamas, bet Lietuvoje siaubo filmas… kai už valdžią paprasti žmonės dar baisesni dešimteriopai…)

 • Anonimas

  A.G., siūlai atsiduoti valdančiųjų valiai ir krikščioniškai nuleidus galvutes visiems klusniai laukti? Gal atkreips dėmesį, gal pasigailės…

 • Anonimas

  Verslininkui.
  Na ne.
  Bet supraskime ir tai, kad kas tik rėkė visi gavo – be jokių skaičiuočių, be nieko. Na tai siaubas.
  Tie rėksniai jau svaime „atvratitelni“, bet tokiu atveju tie bailiai dar labiau.
  Jeigu jau iš tikro kažkas ne taip paskaičiuojama ar juo labiau yra tyčiojamasi iš žmonių – tuomet pripažinčiau jau imti kietai reikalą… bet tie rėksniai (kiek skaičiau, pvz. vieniems rėksniams vadovavo gerokai prisivogęs, na tai iš tiesų gali būti ir biznio šaka savotiška…).
  Va jei tyčiojas – tuomet kietai paimti, manau kas kita.
  Bet jei riktelėjo – ir skuba duoti, atsiprašau… šlykštu, daugiau nieko.
  Va ir vėl grįžtame prie programinio finansavimo… a, pasakysime, jomis net tualete netinka naudotis (jau pakanka geresnio…).
  Tai ir kalbama užtat apie gentį, kaip puslaukinę…

 • Valinskas jau pasiekė, ko norėjo. Visuomenė ir žiniasklaida, Ypač ŽINIASKLAIDA, atkreipė dėmesį ir pripažino, jog PROBLEMA YRA. Puiku. Valinskas žino ką daro.
  Juokinga stebėti,kaip vargšė nabagiškoji žiniasklaida „pliekia“ Valinską už nedalyvavimą KT. Valinsko klausimas paprastas ir aiškus, tik matyt kai kuriems KT teisėjams ne nagrinėjimas, o žaidimai rūpi, matyt, paprašyti buvo. Ne naujiena. Čia Lietuva. Matėm, kaip Adamkus prezidentu tapo, matėm Pakso „suvartymą“ …
  Kažkaip pamiršta ( ir mielo A.Račo), kad Valinskas padarė tai, ko dar Lietuvoje nebuvo – kreipėsi į KT išaiškinti dėl seimo narių atlyginimo sumažinimo. O kiek būta seimūnų per 20 metų, kiek seimo pirmininkų …
  Tuo tarpu noriu visus pasveikinti su prasidėjusiais Prezidento rinkimais. AMB jau išrėžė įžanginę valandos apimties kalbą,- akmenų pabiro ir Ušackui, ir Valinskui, ir kt naujokams, tik netyčia Brazauskas kažkaip tai leido sau primiršti, kas valdė paskutinius aštuonerius metus ir kurios partijos garbės pirmininku beesąs.

  • Anonimas

   gerb. Virgi, dziugu, kad Jus ir p. Valinskas geriau nei KT pirmininkas supranta, ko Konstituciniam Teismui reikia, ir ko nereikia, bei kuri medziaga yra paprasta, kuri ne. Nes pats pirmininkas apie sios bylos svarstyma sake taip: „Kai kurios formuluotės Teismui kelia tam tikrų abejonių, mes kaip tik norėjome ir tikėjomės, kad gausime kai kuriuos patikslinimus, ko jis prašo, kokioje apimtyje, bet Seimo pirmininkas yra laisvas žmogus, jis imunitetą turi ir visa kita, tai mes nematome ypatingų problemų. Jis priėmė tokį sprendimą, jo teisė“.

  • Komentuoju Virgi: jis parašė, kad „… Valinskas padarė tai, ko dar Lietuvoje nebuvo – kreipėsi į KT išaiškinti dėl seimo narių atlyginimo sumažinimo. O kiek būta seimūnų per 20 metų, kiek seimo pirmininkų …“

   O man akyse stovi priešrinkiminiai A.Valinsko skelbimai dienraščiuose„Vakarų ekspresas“ ir „Klaipėda“, kuriuose parašyta, kad jo vadovaujama partija pergalės rinkimuose atveju „sumažins Seimo narių algą iki vidutinės pensijos dydžio“. Atkreipkite dėmesį: ne sau A.Valinskas susimažins, o jo partija inicijuos mažinimą visiems Seimo nariams. Labai aiškiai ir nedviprasmiškai parašyta.

 • hehe
  Sutinku, kai kurios formuluotės gali kelti abejonių, tačiau pati klausimo esmė (ar Konstitucija leidžia seimo nariams patiems susimažinti savo atlyginimus sunkmečiui atėjus), manau, verta ilgesnių nagrinėjimų, nei septynios minutės, kad ir nedalyvaujant seimo pirmininkui ar jo atstovui. Priklauso nuo geros valios,… o gal nuo užsakovų ?

 • Anonimas

  na štai – pirmoji pergalė. Dabar į Seimą plūs ištisomis redakcijomis, baigiant valytojomis. Belieka gauti leidimą imti intervU ir tulikuose ir bus vėl visi gražumai.Kiek nedaug reikia iki visiškos laimės ;-)))

 • max,
  Tai ne pergalė. Tai logiška įvykių seka. Ar bus padarytos išvados? Pamatysim.

 • Anonimas

  to Virgis
  kas turėtų padaryti išvadas?

 • max,
  A.Račo kolegos.

 • Anonimas

  Ar kaskart, kai Seimo pirmininkas iškrečia kokią nors kiaulystę reikia piketuoti, mitinguoti ar vykdyti kitokias nepaklusnumo akcijas?
  Ar ne per brangiai diletantų politiniai mokslai kainuoja Tautai ir Tėvynei?

 • Anonimas

  O kaip dėl tiesioginių transliacijų iš Seimo? Ar jos bus rodomos?

 • Anonimas

  Sveikinu, sveikinu, sveikinu… Kvotos visada žiauriai kerta per laisvę. laisvą prekybą ir šiaip globalizaciją. Todėl — net nebūdama libertarė — sveikinu ir dar kartą sveikinu. Žinoma, nuoširdžiau sveikinčiau tada, kai susivienytumėte gindami tikras, o ne tariamas žurnalistų teises. Pavyzdžiui,jei būtumėte susivieniję, kai buvo tyčiojamasi (beje, Seime ir už jo ribų) iš K.Girniaus (dėl galimo verbavimo).
  Kaip bebeūtų, tikiuosi, kad diskusija dėl to, kas yra laisvė (diskusija prasidėjusi pries ne vieną tūkstantį metų), dėl to kas yra žurnalistikos laisvė (trukmė manyčiau tegul ir su tam tikrais „pritempimais“ kokie 2,5 šimto metų), kas yra atsakinga laisvė, etc. nesibaigs niekada. Taigi, ir po mūsų — šį sykį oponentų — mirties.

 • Anonimas

  „tariamos žurnalistų teisės“. Čia turėtų prasidėdi pati įdomiausia dalis :)

 • Anonimas

  Smagu, kad Lietuvoje yra žurnalistų.

 • Anonimas

  Dar pagalvojau, kad privalau pasveikinti su tuo, kad žurnalistikai nebeegzistuoja ne tik draudimų peržengti Seimo sienas, bet ir jokių finansinių ribų. Oho… Kiek reikia turėti „babkių“ (jau net ne sąnaudos, tai kažkas iš tikrų pinigų krioklių…), kad Seime ganytųsi minių minios medžiotojų (žurnalistai), kurie gina avelių (mūsų) gyvenimą nuo vilkų (Seimo nariai ir jų tarnų šunų vežiotojai)

  • Prieš padiskutuodamas dėl infliacijos tik dar kartą noriu gerbiamai Aušrai priminti, kad ji kažkada taip pat buvo žurnaliste (žinoma, protingesnė už visus tuo metu dirbusius) ir dar dabar kartais sau leidžia bendradarbiaui su tai visiškai nieko neišmanančia žiniasklaida… Bet vis tiek ačiū už sveikinimus:)

 • Anonimas

  Ponia Aušra, o kokios Jūsų politinės pažiūros? Jūsų ekonomikos vadovėlis, kiek girdėjau atsiliepimų, baisiai liberalus :) Ir dar: nesupratau dėl tų finansinių sąnaudų, kurios reikalingos esą žurnalistą nusiųsti į Seimą (ar ne taip supratau)? Sunku man su ironizavimu būna kartais :)