Seimo nario J.Razmos aritmetika

mazeikiai.lt

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija antradienį paskelbė svarbų pranešimą: 2009 metais ši frakcija sutaupė net 25 700 litų biudžeto lėšų.

Kokiu būdu?

Pasirodo, Seimo valdyba frakcijai buvo patvirtinusi 42 500 litų limitą, o frakcija panaudojo vos 16 800 litų.

Ir tai dar ne viskas!

TS-LKD frakcija, pasirodo, dar sutaupė 55 957 kilometrus iš jai skirto 67 625 tarnybinio transporto limito.

Titaniškos pastangos ir pasigėrėjimą keliantys rezultatai.

Ir labai teisinga J.Razmos mintis:

J.Razma pabrėžia, jog šiuo metu, priimant sprendimus dėl biudžetinio finansavimo mažinimo, ypač svarbu, kad Seimo nariai taikytų sau dar griežtesnius taupymo reikalavimus.

Būtų gal net gražu jei nebūtų taip bjauru…

Nes vien pats Jurgis Razma per tuos pačius 2009 metus vadinamajai parlamentinei veiklai išleido 39 569,68 lito. Tai yra, maždaug dviem trečdaliais daugiau nei „sutaupė visa konservatorių frakcija.

O beveik absoliuti dauguma konservatorių frakcijos narių tai veiklai vien per ketvirtąjį ketvirtį išleido daugiau nei po 9 tūkstančius.

Aš vis nesuprantu, ar J.Razma tik apsimeta naiviu ir kvailu ar iš tiesų pabuvus Seime, prasideda kažkokie nebegrįžtami pokyčiai?

O gal gerbiamas Seimo narys mano, kad tie, kam skirtas šis pranešimas yra naivūs ir kvaili?

Ne tik kad nesugebėjo tos mašinyčių problemos išspręsti, bet dar ir tyčiojasi…

P.S. Skaitydamas Seimo narių ataskaitas niekaip negaliu suprasti, kaip daugumai jų pavyksta parlamentinei veiklai panaudoti visas tam tikslui skiriamas lėšas.

Centas į centą.

Kiekvieną ketvirtį – nepaisant to, kad sumos kiekvieną ketvirtį keičiasi.

Turbūt todėl jie ir tampa Seimo nariais…

(10 balsų, vidurkis: 4,40 iš 5)
Loading...
 • Orka

  „P.S. Skaitydamas Seimo narių ataskaitas niekaip negaliu suprasti, kaip daugumai jų pavyksta parlamentinei veiklai panaudoti visas tam tikslui skiriamas lėšas.“
  Artūrai, ar įsivaizduojate, kiek realiai kainuoja Seimo nario vieta? Kažkaip, juk reikia tuos išleistus atsiimti. Ar jūs norite, kad mūsų Seime tik altruistai sėdėtų? :)

 • Regis

  Kai nebeužtenka fantazijos kaip išleist skirtus pinigus ir tų pinigų visų neišleidi, tai tam, kad taip neskaudėtų reikia bent pasigirt. Ir būtinai viešai.

  Užjaučiu jus p. J.Razma. Turėtų būt nekoks jausmas kai pinigai padedami ant stalo o tu jų visų nepaimi. Žiauru.

  Beje visai nesenai buvo kalba apie paralelinius pasaulius..

 • vasia

  politika yra prostitucija ir kitokie asmenys ten tiesiog nepatenka!

  Jei liko parlamentinei veiklai skirtu lituku , tai uzpyla zmonai benzo. Zmona aptarnaujanti vyra irgi vykdo parlamentine veikla ! Lexusu gimes golfu netapsi :) ania

 • mdxacuk

  Kad nebūtų bereikalingų kalbų, geriausia būtų įvesti reikalavimą kandidatuojant į Seimą nurodyti pageidaujamą darbo užmokestį ir visas kitas išlaidas. Jei išrinks – gauni kiek užsiprašęs, nes tokia rinkėjų valia. O jeigu rinkėjams sąmatos pasirodys per didelės, tai ir neišrinks.

  • aušra maldeikienė

   pastaroji mintis su nuoroda per rinkimus į pageidaujamą atlygį ir bonusus man atrodo labai racionali. Bus įgyvendinti visi teisėti lūkesčiai, kurie Lietuvoje per sunkmetį visai išstūmė racionalius, adaptyvius ar ten dar kokius kitokius ekonomikai žinomus lūkesčius

  • Ogis@Co

   O… neisrinks gelbetojo uz 2mln/dienai?
   Jus tikri?

   • Domas

    Patiko pastaba :)

  • austras

   Gerbiamas Mdxacuk, pastaba tikrai verta dėmesio. Ypač gerbiamo Razmos politinės aritmetikos fone.

 • lida

  Na 25700 Lt ne taip ir blogai, vistiek juk sutaupė, o ne išleido. Čia rekia džiaugtis taip pat kaip paspaudus ant IKI reklaminio banerio už 5 cnt vaikučiams – vis tiek juk į gera.

  • miela lida, nenustoju žavėtis jūsų optimizmu, racionaliu požiūriu į gyvenimą ir sugebėjimu juo džiaugtis. Taip pat sugebėjimu susieti automobilių pirkimą išsimokėtinai už valstybės biudžeto lėšas ir labdaros akciją priovačios bendrovės lėšomis. Jūs tiesiog geniali. Fredijus tikriausiai jumis labai didžiuojasi.

 • Fredis*

  „Būtų gal net gražu jei nebūtų taip bjauru…“

  Artūrai, buvo bloga diena?

  Jurgis Razma yra ne šiaip sau koks nors veikėjas iš pašalies, o valdančiosios, pabrėžiu – valdančiosios frakcijos Seime pirmininkas.
  Gerbiamo Jurgio išlaidos parlamentinei veiklai yra didesnės nei eilinio Seimo nario ir tai yra visiškai logiška ir pagrįsta.

  Juk ir kokios nors žinių agentūros vadovas riebiau tepasi sviestą ant duonos, rūko geresnias cigaretes, važinėja geresniu automobiliu, nei eiliniai samdiniai žurnalistai. Juk taip?

  • GIGA

   Kaip tik,Fredijau,atsiprašau Fredi,čia turėtų būti visiškai priešingas pavyzdys-valdančios,pabrėžiu valdančios frakcijos Seime pirmininkas,kai valdančios,pabrėžiu valdančios partijos partijos lyderis,o tuo pačiu premjeras paskelbė taupymo vajų,turėtų būti taupymo pavyzdys visoms kitoms partijoms ir nesusipratusiems Seimo nariams

 • Rūta

  Žinote, p. Artūrai, man šiek tiek palengvėja, kuomet pagalvoju apie anos kadencijos Seimą, kai vokeliuose gaudavo įspūdingas sumas…

  • GIGA

   Grybauskaitė apie ministrus irgi sakė „šitie bent vagia mažiau“…

   • romas

    GIGA, sakė, kad nevagia :) Su klausa negerai. Lėšos parlamentinei veiklai, kurias iš savęs ir pavagia, yra teisėtos pagal Konstituciją. Reikėjo neskirti pinigų biudžete parlamentinei veiklai, nebūtų ką „vogti“. O natūroje aišku kad yra vagiančių – juk pagavo sveikatos viceministrą :) O tu GIGA ar sutaupei darbdaviui per krizę, ar irgi iš jo vagi:)

    • nerijus

     romai

     Kas yra „parlamentinė“ veikla?..

     • romas

      Nerijau, santechninė veikla yra tokia veikla, kuria užsiiminėja santechnikai. Analogiškai ir parlamentinė:)

     • nerijus

      Klausimas neatsakytas.
      Neatsakytas todėl, kad Jūs, kaip ir aš, bei kiti homo sapiens, parlamentinę veiką traktuojame savaip: vienam automobilis, kitam kuras, trečiam servyyyzai, knygos, kostiumas ir pan. parlamentinė veikla.
      Nėra konkretumo.

     • romas

      Konstitucija sako:
      „Seimo nario darbas, taip pat išlaidos, susijusios su jo parlamentine veikla, atlyginamos iš valstybės biudžeto.“
      Išeitų, be atlyginimo, dar priklauso išlaidos susijusios su darbu. Patalpas bei darbo priemones parlamentarai ir taip gauna. Turėtų patys ir parašyti, kas dar jų manymu yra su darbu susiję, juk Seimas yra įstatymus leidžiančioji valdžia. Manau, kad Konstitucijos kūrėjai turėjo omenyje kažką panašaus: patiriamas transporto išlaidas, gal aprangą (kad su treningais į darbą neateitų iš taupumo), salės nuomą susitikimui su rinkėjais ir pan. Šiaip tas kabinėjimasis dabar jau atrodo smulkmeniškai. Paskyrė biudžete pinigus ir baigta. Jei dar atrodo, kad per daug paskyrė, reikėjo kelti triukšmą per biudžeto svarstymą, arba kelti klausimą apie tokių išlaidų panaikinimą iš viso.

     • nerijus

      romai

      Manote ar teigiate/ interpretuojate kaip Jūs suprantate?..
      Manau, kad MANOTE, kaip ir mūsų išrinktieji. Tiestuo ir apsistokime.

      Kas kels triukšmą ir kas į jį reaguos? Tauta?..
      Nejuokinkite :)
      O Tautos išrinktieji nepjaus „šakos“, ant kurios patys tupi!!!

     • romas

      Nerijau, jei niekur nėra nustatyta, kas gali būti pripažinta parlamentinėmis išlaidomis, negaliu nieko pasakyti. Gal galima pvz. iš tų pinigų susimokėti už žirkles. Juk jei nedirbtų Seime, gal žmogus visai nagų nekirptų ir jam žirklių nereikėtų. Šitam reikalui tikrai per daug dėmesio. Kai tauta taip liguistai susidomėjusi, atsiranda galimybė padaryti sau reklamą. Degutienė giriasi, kad beveik neišleido nei lito, Razma giriasi, kad išleido mažai, bet juk valstybės biudžete yra skylė keli milijardai, o ne du-trys milijonai, kuriuos seimo nariai gal ne visada teisingai išleidžia. Kai taisyklių nėra, kas žino, kada iš viso buvo išleista teisingai? Viskas turi savo priežastis. Spektaklis su šiomis išlaidomis gimė iš noro pasirodyti tautai mažai uždirbančiais. Buvo laikas, kai tos išlaidos buvo du kartus didesnės už algą. Geriau jau būtų, kad seimo nariai gautų normalias algas, o seimo nariais norėtų būti normalūs žmonės. Tik ar tokia vizija atitiktų tautos lūkesčius?

    • GIGA

     Juokauju,Romai..Man šiek tiek lengviau sekasi taupyti darbdaviui:)

 • Ysidor GB

  Primine anekdota, apie lenina, kai sis skutosi, o salia mazas berniukas stovejo….

 • nerijus

  Sulyginčiau tai, su Seimo nario atlyginimo mažinimu/ didinimo 2011 metais įstatymu.
  Mass priemonėm, eilinį kartą, buvo praleista tik GEROJI informacija, nes niekas Razmos nepaklausė asmeniškai ir niekas nepasidomėjo dėl kitų naudojamų lėšų, kad galima būtų kotrargumentuoti.
  Niekas nesikeičia.

  p.s. tokią info galėtų pateikti ir BNS.

 • Ogis@Co

  Pasirodo, net buhalterijoj prireikia politikos…

  O masinyciu klausima, tai, man rodos, jau issprende – mokesim mes, jus ir tas vaikinas… uz ta asmenine nauda… o seimunai vazines laisvai toliau, burbedami apie pazeminima rinkti kvitukus.

 • Kawianskas

  Žmona neseniai pasakojo panašią istoriją.
  Vienai poniai sugedo šaldytuvas. Ji iškarto pasiskambino meistrui. Meistras telefonu nustatė gedimą ir įvertino jį 200 Lt. Ponia sudvejojo ir paskambino draugei pasitarti. Draugė patarė truputį atitraukti šaldytuvą nuo sienos, nes vienai jos kolegei buvo panašiai ir nežinia dėl ko, atitraukus nuo sienos, šaldytuvas pradėjo veikti. Ponia atitraukė šaldytuvą ir … stebuklas, šaldytuvas ėmė burgzti. Ponia suprato sutaupiusi 200Lt. Vakare ji vyrui pasigyrė nauja rankine, pirkta už sąžiningai sutaupytus, šeimos biudžeto pinigus.

 • Arturas

  – Tėte, aš šiandien sutaupiau 1 litą, – giriasi sūnelis tėvui.
  – O kaip tu tai padarei?
  – Pavėlavau į autobusą ir todėl į mokyklą bėgau jam iš paskos…
  – Ech tu, kvaileli… ar negalėjai paskui taksi į mokyklą nubėgti? Būtum visus 20 sutaupęs…

 • Fredis*

  Tipiška sovietinio ( atsiprašau, tarybinio ) laikotarpio išugdyto veikėjo mąstysena – bausti, sudrausminti, pajuoktį tą, kuris parodė iniciatyvą ( sutaupė, atsiskaitė rinkėjui, klupo, klydo ). Nemušami per galvą tik tupintys po šluota pataikūnai.
  Dar iš sovietmečio ( atsiprašau, tarybinio laikotarpio ) atkeliavęs posakis: būk tylesnis už vandenį, žemesnis už žolę ir neužkliūsi viršininkui.
  Galėjo įrašo autorius padayti palyginamąją analizę kiek parlamentinei veiklai skirtų lėšų sutaupė kitos partijos, pavyzdžiui socialistų ar šlovingoji Tvarkos ir Teisingumo ir asmeniškai Algimantas Salamakinas, Remigijus Ačas.

  • WU

   Kirkilas, mažas žmogus – didelis melagis, gyrėsi, kad nė lito nebuvo išleidęs :)))

 • Kestutis

  Būsiu nepopuliarus, bet mane jau pradeda piktinti ta Seimo narių kanceliarinių išlaidų medžioklė.

  Turbūt nesuklysiu sakydamas, kad Seimo nariai, savaip tvarkydami kanceliarines išlaidas, taip bando prisidurti prie atlyginimo. O jis tikrai nėra didelis ir, jeigu neklystu, mažesnis už geros kontoros projektų vadovo atlyginimą (beje, kiek jie gauna, gal kas žino?).

  Kadangi algos ten mažos, po keturių metų tave meta lauk, tai ir eina visokie, kurie jau neturi ko prarasti (pensininkai, kurie vis tiek mažai gauna, neturintys rimtos specialybės ir t.t.).

  Ar gali normalus žmogus eiti į šitą tarnystę, jeigu po ketverių metų tu prarasi profesinius ryšius ir kvalifikaciją?

  Ir blogoji dalis ta, kad eina vardan garbės ir biznelių pasidarymo….

  Siūlau trigubinti (mažiausiai) Seimo narių atlyginimus ir atsisakyti kanceliarinių išmokų. Hau! :)

  • Kęstuti, pirmiausia, tai buvo ne medžioklė, o tik noras atkreipti dėmesį į, mano supratimu, nevykusius viešuosius ryšius.
   O šiaip iš principo pritariu Tavo nuomonei: reikėti nevadinti automobilių lizingo parlamentinėmis išlaidomis. Beje, esu tikras, kad padidinus atlyginimus, mažai Seimo narių nuomotųsi tokius automobilius, kokius nuomojasi dabar. A.Salamakinas, pavyzdžiui, manau tikrai neimtų „Lexus’o“, o pasitenkintų kokiu golfuku ar „Renault“. Dabar gi jie elgiasi kaip sovietmečiu – ne už savus perku…:)

   • Kestutis

    Dėl Lexus labai taikliai pastebėta – dabar tai yra „sovietinė Volga“ :)

  • Rolandas

   Kęstuti, prie ko čia parlamentinės išlaidos? Ar tikrai nesupratai apie ką įrašas? Juk pasakyta, kad bjauru, kuomet labai aukštas pareigas valstybėje užimantys asmenys atvirai ir viešai meluoja, manipuliuoja skaičiais bei klaidina kitus žmones. Ne apie parlamentines išlaidas įrašas. Ir ne apie tai, ar bosas turi būti taupumo pavyzdžiu, ar ne, ar jam priklauso geresnė mašina ir daugiau sviesto ant duonos, nei samdiniams, ar ne. Įrašas apie moralę, o šiuo konkrečiu atveju apie žemą ir bjaurų Razmos PR.Todėl parlamentinės išlaidos čia tikrai ne prie ko.

   • Kestutis

    Rolandai, tu esi teisus ir pritariu tau.
    Bet mes iš esmės kalbame apie skirtingus dalykus. Artūras kalba apie pasekmes, o aš – apie priežastis. Kadangi padaryta situacija, jog Seimo nario profesija (darbo vieta) yra blogai apmokama, tai ir atitinkami žmonės ten renkasi. Taip pat ir tokie, kurie gali kiaulės akimis gudrauti ir „prisidurti prie atlyginimo“.

    Duokit Seimo nariams po 15-20 tūkst., tai gal ir rimtesnė chebra ateis :)

    Nors reikia pripažinti – tai yra amžina diskusija, ar Seimo nariui gali būti pakankamai, jeigu jis turi galimybę vienu sprendimu užsidirbti metų atlyginimą.

    Aš manau, kad mes bent jau nejuokintume tautos su tokiais atlyginimais…

    • Rolandas

     Kęstuti, juk pats ir atsakėte, kiek seimūnams išmokas bekelsi, tai tik kyšiai didės. Taip jau buvo su mūsų nepriklausomos Lietuvėlės teisėjais. Iliuzija, jog egzistuoja kažkoks algos dydis, kurią gavę jie nustos vogti. Valdininko ar pareigūno noras vogti nuo algos dydžio nemažėja, tik poreikiai didėja. Nebaudžiamo ir nesąžiningo žmogaus godumas beribis.Čia gali padėti tik gyvuliška neišvengiamos bausmės baimė, tačiau ir tuomet vogs, tik labiau bijodami:)O visokios baukutės, teišerskytės, navaičiai ir antanai- Seime yra amžini. Ir šio tipo veikėjų amžino bei neišvengiamo egzistavimo parlamente paradoksas tikrai ne Seimo nario algos dydyje slypi, tačiau tai jau kita.

     • Kestutis

      Rolandai, pritariu. Bet tamstos komentare įžvelgiu nusivylimą, o reikia mąstyti konstruktyviai :)

     • Rolandas

      Kęstuti, tai aš mąstau konstruktyviai – susitaikau su tuo, ko negaliu pakeisti.

 • Kestutis

  p.s. o koks yra paprasto Seimo nario atlyginimas „į rankas“? Be jokių kanceliarinių priedų ir išlaidų. Tiesioginis atlyginimas.

  • Berods, 6910 neatskaičius mokesčių.

   • Kestutis

    Jeigu mano buhalteres kadaise daryta lentele neklysta, išeina 3688 Lt į rankas.

    Nagi, protingieji kurmiai, kas gauna daugiau? Manau, gal kokia pusė greta esančio „Verslo trikampio“ darbuotojų.

    Apie aukščiausio lygio vadovus net nekalbu, juolab ir apie TEO ar SEB valdybos narių pajamas :)

    Vadinasi nenorintis vogti, bet išgyventi į Seimą gali eiti tik sekretorės, menininkai (nepripažinti), jaunesnieji įvairių sričių specialistai ir stažuotojai.

    Aš čia žinoma šaržuoju.

   • kokios nors samdomo naujienų agentūros vadovo atlyginimas yra didesnis nei Seimo nario, jau nekalbant apie LRT gen. direktoriaus A.Siaurusevičiaus, ar žurnalistų „prie dvaro“ R.Miliūtės, R. Paleckio, A.Matonio.

    Ši perlamentinių išlaidų tema jau tiek kartų valkiota.
    A.Račo paskelbtas Seimo nario atlyginimas „neatskaičius mokesčių“ turėtų daug kam atverti akis. Taip ir marginalizuojama visuomenė, o po kiekvienų rinkimų stebimasi kodėl tokia nekompetentinga publika sugužėjo į Seimą, kodėl jie darbo metu važiuoja slidinėti į Alpes (A.Čaplikas) ar egzotines šalis (Tailandas, L.Karalius, Taitis K.Glaveckas).

    • GIGA

     arba girti važinėja gatvėmis kaip Vidžiūnas ar Vareikis

 • Jurgis Razma

  Šiuo atveju buvo paskelbti taupymo duomenys, kurie priklauso nuo J.R., kaip frakcijos seniūno, sprendimų ir jų paskelbimo pretekstas buvo tą dieną Lietuvos žinių žurnalistės iškelta tema. Suprantama, kad nesiekiama parodyti, kad tai yra žymus indėlis valstybės biudžeto apimčių mastu.
  O dėl žymesnių parlamentinų išlaidų mažinimo galima prisiminti, kad paskutiniame balsavime, kai parlamentinės išlaidos buvo sumažintos iki vieno VMDU tarp balsavusių „už“ daugiau kaip pusė balsų buvo TS-LKD narių, kad kadencijos pradžioje Seimui nepajėgus priimti sprendimo dėl atlyginimų mažinimo TS-LKD frakcijos nariai parašė pareiškimus Seimo buhalterijai ir paprašė atlyginimus sumažinti ir t.t.
  Jeigu komentaro autorius peržiūrėtų kelių kadencijų Seimo narių balsavimus jų atlyginimų ar parlamentinių išlaidų klausimais, nerastų nei vieno atvejo, kad būčiau balsavęs už jų didinimą ir priešingai – rastų basavimą už mažinimą, išskyrus populistinius siūlymus, kai buvo siūlomos, pavyzdžiui, nulinės parlamentinės išlaidos.
  O aktyviai dirbančiam Seimo nariui parlamentinių išlaidų šiek tiek susidaro ir šiuo metu dalis Seimo narių neabejotinai turės jas iš dalies dengti asmeninėmis lėšomis.

  • Rolandas

   Ponas J.Razma, aš labai gerbiu profesionalus, o Jūs esate tikras PR profesionalas. Po kadencijos pabaigos galite drąsiai eiti į bet kurią PR kontorą. Jus tikrai priims į darbą. O šį savo „svarbų pranešimą“ išsaugokite, tai bus Jūsų aukštos kvalifikacijos įrodymas.

   Taip nuoširdžiai „nesuprasti“ apie ką šio įrašo autorius rašė ir norėjo pasakyti, tam reikia tikrai didelių gebėjimų. Pagarba:)

   O gal, kaip rašė autorius, užtenka tik „apsimest naiviu ir kvailu, bei viską nurašyti nebegrįžtamiem pokyčiąm, atsiradusiems po tiek metų darbo Seime ir manyti, kad tie, kam skirtas šis pranešimas yra naivūs ir kvaili“?

 • Žigis

  Gerb. Račai
  Na, Razmos aritmetiką Jūs gerai išanalizavote. Na o kur kiti 141? kur kitų frakcijų išlaidos ir „sutaupymai“ Kur visų frakcijų aritmetikos palyginimas? Kur palyginimas išlaidų su balsavimu dėl seimūnų algų ir parlamentinių išlaidų mažinimo? Skystoka ir gana kryptinga ta Jūsų analizė, jei apsiribojate viena frakcija ir tik vienu iš 141 seimūnu.

  • Mielas Žigi, jūs čia naujas, tai pasakysiu: niekas man muzikos neužsakinėjo, neužsakinėja ir neužsakinės. Taip pat pasakysiu, jei dar nežinote, kad šis tinklraštis yra mano hobis ir laisvalaikis, kurį aš leidžiu kaip sugalvoju pats.

   J.Razmą išanalizavau todėl, kad jis vienintelis paskelbė pranešimą apie frakcijos „sutaupytas“ lėšas. Jei kartu su juo būtų paskelbę kiti, būčiau užmetęs akį ir į jų ataskaitas.

   Tačiau, sprendžiant iš tamstos komentaro, esate labai ne skystas ir visiškai nekryptingas, tad siūlau tamstai pačiam artsakyti į užduotus klausimus, parengti analizę ir aš ją su malonumu paskelbsiu šiame tinklaraštyje. Žinote ką, siūlau net honorarą – 50 litų.

   Lauksiu teksto.

   • Gerb. Artūrai,

    Aš čia tikrai „naujas“ ir nemanau kad norėčiau uždirbinėti Jums politinį kapitalą, juolab taip pigiai. Savo išvadomis sugebu pasidalinti savo vardu.
    Politikų išlaidas „parlamentinei“ veiklai stebiu nuo jų viešinimo pradžios. Tačiau kitaip nei Jūs, kritikuoju tuos, kurie ištaško didžiausias sumas asmeninei prabangai, ir net nemato reikalo bent truputį taupyti. Tuos, kurie mano, kad nusipelnė gyventi geriau, kad jiems reikia saugaus automobilio (saugaus nuo ko?), kurie jaučiasi nacionalinės vertybės. Aš nemanau kad užsipulti reikia tuos, kurie sugalvojo viešinti „kanceliarines“ išlaidas, vos jie apie tai prabilo. Žinoma, Razma irgi galėtų atsisakyti mokesčių mokėtojų pinigais apmokamo automobilio, bet sutikite kad vien šios temos iškėlimas į viešumą atkreipia visuomenės dėmesį į tai. Pritariu minčiai, kad automobilį seimūnas turėtų nusipirkti pats iš savo lėšų, kaip daro vakarų šalių parlamentarai. Tačiau nemanau kad protinga skubinti visuomenės sąmonės raidą, jai dar neįgavus pagreičio. Pirma savo išlaidų ataskaitą paskelbusi frakcija užsitraukė kritikų pyktį. Kaip manote, kuri kita frakcija bus tokia kvaila, kad darytų tą patį? Kaip atsiras valstybinių išlaidų viešinimo tradicija Lietuvoje, jei ji bus uždusinta dar negimusi? Nustebsiu, jei Razma, ar bent vienas kitas Seimo frakcijos seniūnas savanoriškai skelbs apie disponuojamų lėšų panaudojimą ateityje. Už bet kokią iniciatyvą juk gaus per galvą. Ar ne taip yra įprasta „motyvuoti“ Lietuvoje? Kažkoks visiškai atvirkštinis motyvavimas, nei pvz Skandinavijoje gaunasi. Spėju kad nesate žvejas, pabaidėte žuvį, vos ji susidomėjo masalu, o apie stambesnį laimikį galima tik sapnuoti.

 • viktoras

  Seime turi dirbti žmonės, kurie jau neturi materialinių problemų.
  Tokių bus sunku rasti.
  Tiktų vienuoliai su ryžių dubenėliu,bet ant Lietuvos tokių nėra…
  Šiaip jau smagu skaityti Jūsų išvedžiojimus…
  Ačiū blogo šeimininkui…

  • lida

   Nejeu Lubys, Bosas, Uspaskich ir pan. nesurastų verslo partnerių be materialinių problemų 141 kėdei užsėsti ?