J.Razmos komentaras

Kadangi ne iš karto pastebėjau J.Razmos komentarą mano įrašui apie lėšų taupymą Seime ir kurį laiką buvo nepatvirtintas, prisimindamas Seime egzistuojančią replikos teisę, nusprendžiau gerbiamo J.Razmos paaiškinimą paskelbti atskirai:

******************************************************************

Šiuo atveju buvo paskelbti taupymo duomenys, kurie priklauso nuo J.R., kaip frakcijos seniūno, sprendimų ir jų paskelbimo pretekstas buvo tą dieną Lietuvos žinių žurnalistės iškelta tema.

Suprantama, kad nesiekiama parodyti, kad tai yra žymus indėlis valstybės biudžeto apimčių mastu.

O dėl žymesnių parlamentinų išlaidų mažinimo galima prisiminti, kad paskutiniame balsavime, kai parlamentinės išlaidos buvo sumažintos iki vieno VMDU tarp balsavusių “už” daugiau kaip pusė balsų buvo TS-LKD narių, kad kadencijos pradžioje Seimui nepajėgus priimti sprendimo dėl atlyginimų mažinimo TS-LKD frakcijos nariai parašė pareiškimus Seimo buhalterijai ir paprašė atlyginimus sumažinti ir t.t.

Jeigu komentaro autorius peržiūrėtų kelių kadencijų Seimo narių balsavimus jų atlyginimų ar parlamentinių išlaidų klausimais, nerastų nei vieno atvejo, kad būčiau balsavęs už jų didinimą ir priešingai – rastų basavimą už mažinimą, išskyrus populistinius siūlymus, kai buvo siūlomos, pavyzdžiui, nulinės parlamentinės išlaidos.

O aktyviai dirbančiam Seimo nariui parlamentinių išlaidų šiek tiek susidaro ir šiuo metu dalis Seimo narių neabejotinai turės jas iš dalies dengti asmeninėmis lėšomis.

*******************************************************************

P.S. Kartu perkeliu čia ir savo komentarą…

(2 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Gerbiamas Jurgi, ačiū labai už komentarą. Tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad jame yra netikslumų – man net nereikėjo ilgai ieškoti visų balsavimų, kai kuriuos jų turiu po ranka.

  Taigi, 2007 metų liepos 4 dieną Jūs, kaip ir visi salėje buvę TS nariai balsavote už Lietuvos Respublikos valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio, taikomo 2008 metais, įstatymą (nuo kurio, kartu su padidintomis motinystės išmokomis ir baziniu pensijos dydžiu mes iki pat dabar negalime atsigauti).

  Bazinis dydis tada buvo padidintas gana ženkliai (jei gerai pamenu – nuo 435 iki 490 litų), o kartu padidėjo ir visų Seimo narių atlyginimai.

  Pataisykite mane, jei klystu.

  Ir labai prašau nekartoti jau nutampytų klišių apie „aktyvų darbą“, kai 3/4 absoliučios daugumos Seimo narių parlamentinių išlaidų suryją mokestis už nuomojamą automobilį ir jo priežiūrą.

 • xerksas

  Šiaip jau Razma labia aiškiai nurodė: *aktyviai dirbančiam* Seimo nariui parlamentinių išlaidų šiek tiek susidaro. Teiginio, kad „absoliuti dauguma“ dirba aktyviai, pas jį nėra :)

 • austras

  Gerbiamas Jurgis Razma, kaip dvaro ekonomas, matyt, tikėjosi parodyti, kad karaliaus dvaras šįmet sumažino bendras dvaro išlaidas puotoms bei fejerverkams, tačiau kukliai nutylėjo, jog dvaro dvariškiai ir toliau nuomojasi prabangius žirgus, bei karietas, o puotas pakeitė ne mažiau puošnūs pobūviai „už akių“.

  • austras

   Tam, kad šiek tiek priminčiau, iš kur atsirado konservatizmas ir vaizdžiai pailiustruočiau gerbiamo Razmos taupymo būdą…

   • austras

    Gerbiamam Razmai, kaip tikram konservatoriui, labai siūlyčiau pažiūrėti britų režisieriaus Peter Greenaway filmą pavadinimu „The Cook, The Thief, His Wife and Her Lover“. Nemaža dalis Britanijos kino kritikų šį kūrinį vadina tečerizmo kritika. Ar nesurastumėt paradoksalių panašumų su šiandienine Lietuvos realybe?

    Nedidelis pristatymas ir vienas epizodas:

    http://www.youtube.com/watch?v=ZG_-iTyQdog

    http://www.youtube.com/watch?v=c0XRnLjrJa4&feature=related

    P.S. Jeigu gerbiamas Artūras nesusigundė pasižiūrėti, kai pasiūliau praėjusį kartą, tai gal susigundys po šio pristatymo :)

 • Rolandas

  Kadangi atsakiau į p.J.Razmos komentarą, tai aš ir perkeliu:)

  Ponas J.Razma, aš labai gerbiu profesionalus, o Jūs esate tikras PR profesionalas. Po kadencijos pabaigos galite drąsiai eiti į bet kurią PR kontorą. Jus tikrai priims į darbą. O šį savo “svarbų pranešimą” išsaugokite, tai bus Jūsų aukštos kvalifikacijos įrodymas.

  Taip nuoširdžiai “nesuprasti” apie ką šio įrašo autorius rašė ir norėjo pasakyti, tam reikia tikrai didelių gebėjimų. Pagarba:)

  O gal, kaip rašė autorius, užtenka tik “apsimest naiviu ir kvailu, bei viską nurašyti negrįžtamiems pokyčiams, atsiradusiems po tiek metų darbo Seime ir manyti, kad tie, kam skirtas šis pranešimas yra naivūs ir kvaili”?

 • Regis

  „…nerastų nei vieno atvejo, kad būčiau balsavęs už jų didinimą ir priešingai – rastų balsavimą už mažinimą, išskyrus populistinius siūlymus, kai buvo siūlomos, pavyzdžiui, nulinės parlamentinės išlaidos.“

  hmmm.. ar tai teisybė?

 • Vasia

  Kiekvienam seimo nariui po nauja LEXUSA! Kaip seimo narys gali vykti pas sukriosusi pensinka surudijusiu golfu. Kaip ? O trulikas, juk jame salta, kas bus jei seimo narys nusals trulike tarpkoji ? skandalas visoje eu ! koks dar taupymas ?

 • Pastebėjimas apie 2007 liepos 4 d. balsavimą – tiesiai į dešimtuką. Tuo metu kai iki ekonomikos augimo pabaigos liko tik pusė metų, estai kaupė biudžeto rezervą, o Razma kaip tas žiogas iš Krylovo pasakėčios…

 • Bobutė

  Kai Seimo nariai kalba apie aktyvų, sunkų savo darbą man prieš akis iškyla ne kartą per TV matytas vaizdas- plenarinis posėdis, o salėje koks penktadalis darbštuolių. Kiti, matomai, nuomotomis mašinėlėmis lekia pas rinkėjus pasitarti kaip reiktų balsuoti svarstomu klausimu.
  Išvada.
  Mašinėlės turi būti labai geros, nes reikia greit apsisukti, juk balsavimas nelaukia…:)

  • Vasia

   o jei balsuoti kaip suchariukas, vienas uz puse seimo, o kiti varo i kanarus su naujais malunsparniaisbobu kabint .

   • Bobutė

    Gerbiamais Vasia,
    baikit juokauti apie malūnsparnius…:)

    Žiūrėk, netyčia perskaitys koks Seimo narys ir „užsikabins“…

 • nerijus

  Razmai lieka tik marazmai ;)

 • Šrekis

  Ne į temą, pralinksmino:

  Latvija vienai dienai paskolino Estijai savo tanką

  http://www.alfa.lt/straipsnis/10312161/?Latvija.vienai.dienai.paskolino.Estijai.savo.tanka=2010-01-28_20-32

 • levas

  kai mazino koeficientus visi balsavo uz, bet nutylejo kad nuo 2011 metu tiek koeficientai dides dar labiau. tai kur cia teisingas balsavimas uz mazinima ir taupyma?

 • Nesu joks žiniasklaidininkas, kuriam yra privalu kedenti politikus, juos stebėti pro padidinamąjį stiklą ir, pamačius Jurgį R. iš TS-LKD, graudulingai šūkčioti: „būtų gal net gražu jei nebūtų taip bjauru…“, „Jūs, kaip ir visi salėje buvę TS nariai balsavote už … įstatymą nuo kurio, kartu su padidintomis motinystės išmokomis ir baziniu pensijos dydžiu mes iki pat dabar negalime atsigauti“, todėl galiu sau leisti pakritikuoti ir žiniasklaidininkus.
  Ar gerbiamas tinklaraštininkas gali pasakyti šalį, kurioje nusigyvenusios visuomeninės televizijos dirbačių žurnalistų atlyginimai yra didesi nei Seimo narių.

  Kuriančių, priimančių įstaytums ir prižiūrinčių vyriausybės veiklą Seimo narių atlyginimai yra mažesni už tik atspindinčių realybę ir informuojančių apie priimtus įstatymus Seime žiniasklaidininkų. Nesu specialistas, bet situacija yra nenormali, šizofreniška.
  Turėkite drąsos paskelbti LRT dirbančių žurnalistų atlyginimus.
  Juk prezidentės D.Grybauskaitės patikėtinis LRT taryboje gali tai padaryti?

 • Musė

  Artūrai, tik spėk jus pagirti, iškart parašysite kokią nesąmonę.

  Jūs kaip visada prisikabinate prie kažkokios smulkmenos, neapčiuopdamas esmės. Nejaugi tikrai nematote, kiek daug pastaruoju metu yra nuveikta, taupant parlamentarų išlaidas bei visą šį procesą darant kuo skaidresnį? Tikrai nepastebite skirtumo tarp šios kadencijos ir praeitos kadencijos Seimo?

  Man asmeniškai kur kas įtartinesni atrodo tie Seimo nariai, kurie demonstratyviai neišleidžia nė lito iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų. Grynas populizmas. Jeigu pvz. įmonė man apmoka tarnybinio telefono pokalbius bei kurą, tai ką, aš norėdama pasirodyti labai patriotiška ir lojali įmonei, turėčiau demonstratyviai tų lėšų atsisakyti? Juk jos būtinos mano tiesioginiam darbui efektyviai atlikti. Aš galiu taupydama įmonės lėšas pas klientą ne važiuoti, o jam paskambinti. Bet ar įmonei nuo to tikrai geriau?

  Visos isterijos kyla iš nesuvokimo, kas yra Seimo nario darbas ir kaip jis turėtų būti deramai atliekamas. Žiniasklaidos įpirštas supratimas, kad tikras Seimo narys yra veltėdis, kurio pagrindinė funkcija yra atsėdėti posėdžių salėje ir paspausti laiku mygtuką, yra labai gajus. Keista, kad ir elitiniai žurnalistai pasiduoda tam stereotipui. Nesuprantu, kai stebimasi, kad Seimo narys, kuris buvo išrinktas pvz. kokioje nors Nidoje, daug išleidžia kurui. Tai puiku, jeigu jis važinėja į susitikimus su rinkėjais ir su jais bendrauja. Arba leidžia kokį leidinuką, kuriame atsiskaito savo apygardos rinkėjams apie nuveiktus darbus (žinau, kad dėl šito prieštarausite). Aš pvz. norėčiau, kad mano Degutienė kokiu laikraštuku mane informuotų apie savo nuveiktus darbus, kad aš galėčiau jai rašyti pasiūlymus ar klausimus, kad vyktų betarpiškesnis bendravimas. Tokiu būdu Seimo narys priartėtų prie žmogaus, vyktų apsikeitimas nuomonėmis, didėtų tarpusavio supratimas, gyventojai būtų labiau įtraukiami į šalies valdymą ir t.t ir pan.

  Betgi ne, atbėgs Račas ir pradės šaukti – Degutienė už mano, mokesčių mokėtojo pinigus, leidžia sau reklaminį leidinį! Gėda Degutienei!. Geriau sėdim, taupom ir nieko nedarom. Spaudom mygtukus ir bijom net krustelėti.

  • vasia

   Gerb Muse, primink man kas seime vazineja „nuliovais“ Mersedes Benz SLX, Lexusu, 7 klases BMW dzipais.. ? Tai paprotink uz kokius pinigus jam leisti ta tavo sienlaikrasti? Aisku, reik dadeti tom parlamentinem islaidom, juk truksta pinigu uz benza i Nida pailset nuvaziuot, telefonu papliurpt su rinkejais, o uz ka tada nuomot biura ? O dar norit kad darbo metu i Tailanda neskristu? O ka siulai zmonai is algos benza pilti ?

  • Regis

   Du pastebėjimai (jeigu tik galima):

   1. Kiek pagal Musę tinkamai dirbantis Seimo narys per mėnesį gali nuvažiuot kilometrų? Tarkim jo apygarda Nidoje. Sunku kilometrais tada galima kartais. Kiek per mėnesį normaliai dirbantis Seimo narys gali nuvažiuoti į savo apygardą.

   2. Kokie dar laikraštukai, leidinukai? Sudėtinga kaip pvz. K.Daukšiui, ar R.Šimašiui turėti nuosavus tinklaraščius tegu paprašo Seimo IT tarnybos vietos kur galėtų internete talpint savo ataskaitas rinkėjams. Spėju tokių nebus daug. Kodėl? Todėl, kad pirmiausiai reikia turėti ką parašyti arba kuo pasigirti prieš tuos rinkėjus. Žymiai paprasčiau atvažiavus į vietą prikalbėti įvairiausio lygio pasakų, kurios raštiškame pavidale keliautų kur nors į nesąmonių skyrelį.

   p.s. o čia geras – „kurie demonstratyviai neišleidžia nė lito iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų“. Ar tikrai jau taip demonstratyyyvviiiaaaiii? :)

   • Musė

    Regi, na ką jūs čia šnekate, koks internetas, koks puslapis. Kas naudojasi internetu, tas ir pats gali susirasti info apie tai, ką nuveikė ta pati Degutienė. Jūs nespręskite apie Lietuvą pagal save ir savo aplinką, tai dažna visų daroma klaida. Kiek pensininkų naudojasi internetu? Kad ir ta pati Degutienės Naujamiesčio apygarda – kiek dar čia lūšnų, bendrabučių ir pan.
    Kartu atsakau ir austrui į jo komentarą apačioje – taip, visiškai sutinku, kad susirinkimai su rinkėjais nėra efektyvūs. Dėl to man ir patinka periodinio laikraštuko, kurį gautų kiekvienas apygardos rinkėjas, idėja.

    • Regis

     Gerbiama Muse, tegu iš pradžių bent surašo tuos savo gerus darbus. Kaip sakoma sudėlioja raštiškai. Tam tinka ir internetas. Vėliau jau su elementariu kopijavimo aparatu ir surišimo įrenginiu galima padaryti taip vadinamą laikraštuką (leidinuką).

     Beje dėl kelionių taip ir nesulaukiau atsakymo. Iš pateiktų jų ataskaitų matosi, kad kai kurie Seimo nariai kiauras dienas „ant ratų“. Kada jie dirba?

  • Muse, Muse… tik spėju jus pagirti ir vėl kaip fredijus kalbate… Juk protinga moteris atrodote iš pirmo žvilgsnio, o elgiatės kaip lidija…:) Juk mano įrašas buvo ne apie parlamentinių lėšų dydį, o apie netikusius viešuosius ryšius ir veidmainystę.

   Aš niekada nesu sakęs, kad Seimo nariams reikia palikti minimalų atlyginimą. Priešingai, manau, kad jiems reikia mokėti pakankamai didelį atlyginimą (geriausiai – susietą su vidutiniu darbo užmokesčiu, o ne kažkokiu abstrakčiu nustatomu dydžiu) ir baigti žaisti tuos žaidimus su parlamentinėmis išlaidomis arba – nes kas nors primins, jog KT yra pasakęs, kad jos turi būti mokamos – labai aiškiai jas apibrėžti: kanceliarinės prekės, galbūt skelbimai spaudoje apie susitikimus ir pan.

   Tačiau laikiausi ir laikysiuos nuomonės, kad automobiliai iš „parlamentinei veiklai skirtų lėšų“ neturi būti nuomojami. Tegul moka už juos iš savo atlyginimo – kaip jau esu sakęs, tada pasirinkimas bus kitoks ir požiūris į tą automobilį bus kitoks.

   Dėl reklaminių leidinių – atskira diskusija. Mano žiniomis jie kartais būna labai gera pinigų išplovimo priemonė.

   Dėl tų žmonių, kurie mažai išleidžia – niekaip nesutiksiu. Teko pačiam dirbti su Č.Stankevičiumi (mažiausia lėšų išleidžiantis Seimo narys) ir žinau, kaip tas žmogus dirba ir koks jo požiūris į visas „valdiškas“ gėrybes. Aš jį už tai labai gerbiu, nors mūsų požiūriai į daugelį dalykų jau tada skyrėsi. Bet žmogus turi vertybes ir principus, kuriais vadovaujasi. Ir pranešimų apie tai neskelbia.

   Taip kad visi tamstos man išsakomi priekaištai yra iš piršto laužti, fredijiški ir todėl nieko verti.

   Taip kad nebėgs Račas ir nešauks.

  • austras

   Gerbiama Muse, o Jūs matėt kaip vyksta, pavyzdžiui, „susitikimas su rinkėjais“? Ateina kelios dešimtys pagyvenusių žmonių, išklauso eilinį demagogijos srautą ir palaimingai demagoginės saulės apšviesti grįžta į namučius. Vidutinio amžiaus žmonių praktiškai nebūna, nes jie iš anksto žino, kad gaus eilinę demagogijos porciją, tad kam jiems gaišti savo laiką? Jei pasitaiko bent vienas aštresnis klausimas, jis iškart „apmuilinamas“ ir pakreipiamas kita linkme. Lygiai taip, kaip čia vaizdžiai pailiustravo gerbiamas Razma. Jis tiesiog, nesuprato klausimo.. :) Klausiančiajam, kitaip nei Seime, ar Artūro Račo tinklaraštyje, replikos galimybė labai ribota. Nes juk iš karto „bendraujama“ ne su vienu, o su keliom dešimtim rinkėjų.

   • austras

    Jeigu Tautos prisikėlimo partijos kandidatė į Europarlamentą rinkiminės kampanijos metu kalba kaip bendradarbiaus su britų konservatoriais ir paklausta ką bendro Arūno Valinsko partija turi su britų toriais atsako, kad „Tautos prisikėlimo partiją su britų toriais sieja bendros vertybės“, tai kaip tai pavadinti? Aš tai siūlyčiau prieš kandidatuojant į Seimą ar šiaip kažkur pirmiausia patikrinti kandidato galimybes adekvačiai suvokti kur jis yra. „Susitikimuose su rinkėjais“ tokių ir panašių atsakymų gausite begalę. Po susitikimo bendraujant su Seimo nariu ar kandidatu į Seimą toks „tautos atstovas“ privačiam pokalbyje paskui tau pasiskundžia, kad dažniausiai susitikime būna bent vienas „toks protingas kaip Jūs“. Suprask kaip ironišką priekaištą, kad užduodi klausimą apie „atstovo“ ar jo partijos išpažįstamas vertybes…

   • mdxacuk

    Austre, gal galit tiksliai nurodyt, kada, kur, su kuo vyko tamstos aprašytasis susirinkimas. Ko jūs klausėt savo Seimo nario, ar labai mušė? Kada bus kitas artimiausias? Norėčiau nueiti viskuo įsitikinti savo akimis.

    • austras

     Mano Seimo narys yra ponas Andrius Kubilius, kaip, berods, ir gerbiamo tinklaraštininko. Nepastebėjau, kad gerbiamas Andrius pastaruoju metu organizuotų susitikimus su rinkėjais su savo apygardos rinkėjais. Gerbiamas tinklaraštininkas kažkada bendravo su savo apygardoje išrinktu Seimo nariu, ir šiame tinklaraštyje apie tai papasakojo. Tik neatskleidžia apie kokias „vertybes“ jie kalbėjosi.

     • mdxacuk

      Klausimas ne apie kokius nors tinklaraštininkus, o apie tamstą asmeniškai. Iš jūsų klausimo Musei reikėtų suprasti, kad kas jau kas, o jūs tai tokių susitikimų matėt tiek ir tiek. Tai ir parašykit faktus, kurių prašau. O jeigu tamstai dažnai užeina konfabuliacijos sesijos, tai gal pervargot ar vitaminų trūkumas?

     • austras

      Taip, esu matęs, gerbiamas mdxacuk. Ir tikrai nemažai. Dabar konkrečių savo klausimų Jums neišvardinsiu, bet prisimenu kaip vyko „susitikimai“. Buvau susitikimuose su buvusiu Seimo nariu Algirdu Paleckiu, buvusiu miesto meru Juozu Imbrasu (visiškai nesuprantančiu ko jis eina į Europarlamentą, ir kalbančiu apie gatvių apšvietimą per Europarlamento rinkimų kampaniją), Seimo nariu Kęstučiu Masiuliu ir t.t.

     • mdxacuk

      Kaip sakoma, norint gerai meluot, reikia turėti gerą atmintį. Pabandykit bilobil. Nuo melavimo įpročio negydo, bet gerina atmintį, koncentraciją, mažina galvos svaigimą, kelia nuotaiką, padeda įveikti nuolatinį susirūpinimą. Taip pat mažina zvimbesį ausyse.

     • austras

      Žinot, gerbiamas mdxacuk, Jūs gal kartais pasiskaitykit ką parašot, kaip Jūs formuluojat klausimą, o paskui pabandykit sąžiningai pats sau atsakyti ar atsakinėtumėt į tokius „klausimus“? Jums reikia kad aš su datomis išvardinčiau susitikimus su Seimo nariais, kuriuose buvau 2005 ar 2006 metais? Ar kad pateikčiau savo klausimus kuriuos uždaviau tuose susitikimuose? O gal dar ir stenografuočiau ką man į juos atsakė?

 • Esminis Seimo nario J.Razmos sakinys yra šis:

  „O aktyviai dirbančiam Seimo nariui parlamentinių išlaidų šiek tiek susidaro ir šiuo metu dalis Seimo narių neabejotinai turės jas iš dalies dengti asmeninėmis lėšomis“, nes 2000 tūks. litų parlamentinei veiklai tikrai neužtenka.

  Racionaliausisi, blaiviausiai į visą šį reikalą žiūri Seimo narys R.Ačas visą sumą išleisdamas biuro nuomai ir jokių kitų pažymų, sąskaitų nesivargina pristatinėti į Seimo buhalteriją taip galėdamas racionaliau paskirstyti jėgas, visą savo energiją skirti darbui su rinkėjais, o neišsirašinėti sąskaitų perkamiems pieštukuams, popieriui ir pokalbių telefonų išklotinėms. Visą parlamentinę veiklą gerb. Remigijus iš Telšių vykdo už savus.
  Dar labai sveiką požiūrį į parlamentinei veiklai skirtas lėšas turi gerb. Seimo narys Gediminas Navaitis.

 • Kiek jūs čia besiginčytumėte – pati origanaliausia, tikra Asmenybė Seime yra Gediminas Navaitis. Taip nebijoti viešosios pseudodoruolių, apsimetinėjančių analitikais, skleidžiamos, propaguojamos nuomonės ne kiekvienas išdrįsta. Tikra Asmenybė.
  Jei aš, Fredis*, būčiau Seimo nariu – rašyčiau rinkėjams tokias pat atsakaitas kaip Jurgis, t.y. pataikaučiau jiems, drebinčiau kinkas prieš žiniasklaidą.
  Pagarba Gediminui Navaičiui, kažkas turi būti pionieriumi ir drauge su Remigijumi Aču parodyti, kad galimos ir kitos, daug racionalesnės parlamentinės veiklos formos ir pinigų įsisavinimo būdai. Kažkas pirmas turi parodyti demokratijos grosteskiškąją pusę ir marazmui pasakyti – NE! Kuo bus daugiau drąsių, originalių asmenybių, nebijančių žvelgti į gyvenimą kitu, originaliu, ne pataikaujančiu miniai žvilgsniu – tuo visi tapsime turtingesni. Dvasiškai, o po to ir materialiai. Nebijokime keistis ir Pasaulis taps gražesniu.

  • austras

   Jūs esat nepakartojamas, gerbiamas Fredi. O Jūsų paskutinis sakinys visuomet yra tiesiog šedevras, puikiai iliustruojantis visas aukščiau išsakytas mintis.

   P.S. Sidabriniai batai yra gražu.

 • vasia

  Muse, se tau pradziai vienas krekzdutis: Transporto priemonės nuoma 9490,51 (Vitas Matuzas) , einam ieskot kito.. masinos marke – aa nuliovas MB.

  • GIGA

   Vasia,rizikuoji būt pasmerktas:)Toliau nesiknisk kręgždučių išlaidose,fredijai neturės ką rašyt,be to gi aiškiai buvo parašyta nuomonė,kad valdančiosios frakcijos seniūno išlaidos ir turi būti didelės,tai,manau,valdančiosios partijos narių išlaidos logiškai irgi privalo būti didesnės nei konkurentų.Opozicija kitaip žavi,pvz.Bradauskas įsigijo žirkles mėsai karpyti:)

 • vasia

  Stasys Sedbaras- Transporto priemonės techninė priežiūra, remontas-7600. Krekzdute. Nu Muse nezinau, kodel jis taip daznai savo masina remontuoja ? A

 • vasia

  TS: Arvydas Anusauskas-Seimo nario vizitinių kortelių pagaminimas -3999,99 Ajo majo, gal WC jis jas naudoja, Muse ?

 • vasia

  O, bega Arvydas Vydziunas- Viešosios informacijos rengėjų teikiamos paslaugos 7565,88, Muse, gal jis ta sienlaikrasti leidzia ? O gal tiesiog girtunmo pasekmes bando uzglaistyti ?

 • Regis

  Nacionaliniam Lietuvos saugumui nelengvi laikai. Vargšė mergaitė ir jos giminaičiai puola tą mūsų saugumą iš visų pusių.
  Ar ap(si)ginsim, tautiečiai?

 • vasia

  Transporto priemonės draudimas -2205,00 Ka jis cia fura apdraude nuomuodamasis masina ? (Evaldas Jurkevičius)

  Transporto priemonės techninė priežiūra, remontas -4524,00 (Kazulenas) , genda truputi, sakiau imk Lexusa!

  Kanceliarinės prekės 5025,49 (Jonas Dagys), uzpirko tusinuku 4 metams i prieki ir dal liks anukams. :)

  • GIGA

   o prašiau,kad nereikia tai viešinti…Dabar jau ilgai neišgirsime Fredžio :(

 • GIGA, aš net nesuprantu apie ką jūs čia diskutuojate.
  Žmogaus prigimtinė teisė ir poreikis yra judėjimas, keliavimas. Geriausia judėti erdvėje automobiliais, traukiniais, lėktuvais, laivais.
  Čia Regis įkėlė nuorodą, kad latviai paskolino estams savo tanką. Galima ir tankais. Tai žinokite – transporto priemonės genda, jas reikia paremontuoti, o automechanikui (rinkėjui) atsisveikinant galima palikti vizitinę kortelę.
  Žinot ką aš apie jus galvoju?
  Susiveskite į google -> Liumpenproletariatas -> straipsnis Pipedijoje, pamatysite, GIGA su vasai, savo nuotraukas.
  Nelengva Jurgiu Razmai su tokia publika ir jų idėjiniu vadu tinklaraštininku A.R. – reikia rašyti ataskaitas kiek sutaupė, o jie nedėkingieji, vis tiek rašo: “būtų gal net gražu jei nebūtų taip bjauru…” Och, jūs, nedėkingieji…

  • GIGA

   aš už keliavimą,tik įnirtingai daug kartų parašęs Ačo pavardę,pamiršot daugelį kitų…Vasia stengiasi įnešti korekcijų

   • Fredis*

    vasia prieš keliavimą, vasios nuomone mūsų šalies įstatymų leidėjas turi uždirbti vidutinį šalies dirbančiojo atlyginimą, kuris yra apie 2 tūkst. LTL, o Šrekis apskritai netiki, kad mūsų broliai latviai gali turėti tanką. Matyt Šrekiui širdis džiaugėsi prieš 20 metų važiuojant pro Pabradę. Arba visa divizija – arba nė vieno. Jokių tarpinių vatijantų.

    • mdxacuk

     Tokių tankų gali prisipirkti kiekvienas. Kainuoja kaip geras traktorius, ir registruojamas kaip traktorius. Tai gal netgi būtų galima pasinaudoti ES fondais, jeigu nebūtų rusiški. Važinėt geriau už bet kokį nusususį „Foresterį“, tik imtų daug dyzelio.
     http://www.ginklupasaulis.lt/skelbimai/karine-technika-ir-transporto-priemone/keturate-ir-sarvuota-technika/

    • GIGA

     aš manau,kad Seimo nariai galėtų uždirbti ir dar daugiau,bet čia kaip ir su kunigais – niekas nedruadžia klebonui vairuoti Porshe Cayeną,bet ne visai moralu.Taip Konstitucijoje parašyta,kad visos išlaidos turi būti kompensuotos,bet galima sėkmingai atstovauti rinkėjus vairuojant naują,bet vidutinės klasės mašiną,tarkim kokią Mazdą6 už 60 000 lt.“Atstovavimo kokybė“ neišauga,jei deputatas išlipa iš naujo merso ar BMW X5.Be to,aš skirtinagai nei Fredis,įsitikinęs,kad pvz. kaip tik ir turi rodyti valdantieji, tai Kubiliaus „dialogas su tauta“ tik ir liks tuščia deklaracija….

     • GIGA, taigi valdančios frakcijos Seime lyderis J.Razma ir parašė atsakitą, tai ir vadinasi dialogas su tauta, bet jums viskas blogai – “būtų gal net gražu jei nebūtų taip bjauru…”.

     • GIGA

      „Darbais,o ne žodžiais mes Tėvynę mylim“.Parašyt,ne tas pats kas padaryti.Man asmeniškai neįdomios Jurgio išlaidos,man įdomios visų valdančiųjų išlaidos.Tai Jurgis ir galėjo parašyti „broliai tautiečiai,štai mes taupome,sąrašą prisegu“.O aplamai dialogas su tauta būtų,jei konservatoriai nemąstytų kaip priversti visus imti mažiau iš reprezentacinio fondo,bet susirinktų patys ir pasitarę tautai pareikštų „tie socialistai ir paksistai,seniai jau aišku,kad blogi,mes būsim švaresni,pradėsim nuo savęs ir…..iš reprezentacinio fondo lėšų nedarysim to ir to,ir to….Kiekvieną ketvirtį rinkėjams pateiksime ataskaitą“.Bet kur tau….

     • nerijus

      GIGA

      Pripažinkim tai, kad ne mašinose ar servyyyzuose esmė…
      „Tikri“ pinigai „daromi“ ne tūkstančiais ar šimtais…Tik apie tai niekas „nesuuodžia“?..Arba „otkatai“ apsprendžia tylėjimo įžadų kokybę?..
      Dalinkis ir tau bus atseikėta.

      Sutikčiau su artūro Račo nuomone, jog atlyginimai turėtų priklausyti nuo Lietuvoje esnačio/ statistinio atlyginimų vidurkio. Suprantama, jog turėtų atsirasti formulė, pagal kurią jis ( atlyginimas ) būtų skaičiuojamas…Bet…
      Kas tą formulę išves ir patvirtins?..
      Ar tik ne Seimas?
      :)

    • Vasia

     Fredi*, as apie ju algas nesiveliau i diskusija, bet kodel rinkejas uz 4 metu darba tokiam seimunui turi nupirkti naja Mersa, Lexusa ? WHY ? fredi * ne per riebu? O gal geriau dar ir po sklypa prie Kursiu Nerijos ?

 • vasia

  Fredi * su zvaigzdute, as suprantu kad tu inteligentas su raudonu slipsu ir juodom lakerkom ir baltom rankutem. Bet sorry, as noreciau zinoti kas yra parlamentine veikla- vizitiniu korteliu dalinimas , vazinejimas nuliovu automobiliu, keliavimas i tailanda ir indija parlamentiniu ryiu uzmezgimas, ar ieskojimas kur brangiau sutaisyti savo nauja auto ir eilini karta pasikeisti tepalus ? Dainavimas, sokimas? Kalbejimas rysio priemonem (9500 lt . Agurkichas) kiaura para ?

 • Rolandas

  Labiausiai sužavėjo vienos rinkėjos toks nuoširdžiai išreikštas noras:

  „noriu, kad mano Degutienė leistų laikraštuką ir aš galėčiau jai rašyti pasiūlymus ar klausimus, kad vyktų betarpiškesnis bendravimas, Seimo narys priartėtų prie žmogaus, vyktų apsikeitimas nuomonėmis, didėtų tarpusavio supratimas, gyventojai būtų labiau įtraukiami į šalies valdymą ir t.t ir pan.“

  Vadinasi Razma ne veltui duoną valgo, prigyja jo pasėtas grūdas, o Racas ką čia kiauksi apie moralę ir veidmainystę, tai praeis.

  P.S. Beje, Maldeikienė „tą poną“ Degutienę labai tiksliai vadina vieno užsienio banko vardu:)

  • austras

   Gerbiamas Rolandai, ką berašyčiau po gerbiamo Jurgio Razmos komentaru, kaip besistengčiau atskleisti veidmainystę, aš vis tiek suprantu, kad pralaimėjau. Juk Jurgio Razmos komentaro esmė – Seimo narys reaguoja į viešai išsakomą kritiką. Vadinasi, jis yra „šalia to žmogaus“, „greta liumpenų“ ir girdi kas jam sakoma. Šiuo atveju juk nesvarbu, kad apsimeta pačiu paskutiniu glušium. Vien jau jo reakcija šiandieninėje Lietuvoje yra tūkstantį kartų svarbesnė už tūkstantį Rolando ar austro komentarų. Ir Jurgis Razma laimi triuškinančią pergalę prieš bandymą išvilkti į dienos šviesą jo veidmainystę. Musės komentaras tai tik paliudija.

   • Rolandas

    austrai, aš jau seniai nesistebiu. Tokios žaidimo taisyklės. Priimu tai kaip neišvengiamą realybę ir nekreipiu dėmesio.

    Kaip nekreipiu jokio dėmesio į kokį nors čia vis pralekiantį šunėką-šariką nerijų, kuris sustoja prie beveik kiekvieno komentaro pakelia savo užpakalinę kairę koją ir truputį sudrėkinęs:)tą nelaimingą komentarą, nuskuodžia toliau, ir taip suka ratais su tuščia šariko galva. Todėl geriau nekreipti dėmesio į tokius reiškinius.

    Taip yra ir šiuo atveju. Pagavo Artūras manipuliatorių, iškėlė tikrai rimtą atviro melo, manipuliacijų skaičiais, t.y. ciniško pasikėsinimo suklaidinti visuomenę problemą, o jam kokia nuoširdi komentatorė ima ir atšauna:“Jūs kaip visada prisikabinate prie kažkokios smulkmenos, neapčiuopdamas esmės.“

    Būtų ne taip skaudu, jei taip elgtųsi koks paksininkas, darbietis ar koks „krikščionių“ partijos glušius, o čia asmuo pretenduojantis į garbę:)

    Dienos metu šis „garbingas asmuo“ yra pagaunamas už rankos, o įbedus nosį į jo pačio pridirbtą š…, naiviom kūdikio akimis įstumia atvirą durnių ir „nesuprantęs klausimo“ nusiplauna.

    Tiesos nėra, yra tik požiūrio kampas. Ir pas kiekvieną tas kampas yra sąvas.

    • lida

     „pakelia savo užpakalinę kairę koją ir truputį sudrėkinęs:)tą nelaimingą komentarą, nuskuodžia toliau“
     Ačiū Dievui, ne „haitiečių skausmo kapą“ http://racas.lt/lauras-bielinis-sako-atia/#comment-50297
     Gyvenime turėjote kažkokios blogos patirties susijusios su šlapimu ?

     • Rolandas

      Taip, tai lidija ir šarikovas. Daugiau ne.

    • GIGA

     Valentino pasekėjas,tik su šlapimo tvaiku…

     • Rolandas

      GIGA, tapšnojant š…., tai šlaipimas jau yra ne lygis. Sutinku.

     • austras

      Atsiprašau, kad įsiterpiu, bet kai sugrįš tinklaraštininkas išdykę vaikai gaus beržinės košės..:)

     • Rolandas

      austrai, tu kaip gaivus oras, o tai aptaškė mane ir aptapšnojo tas GIGA iki ausų tais savo š….. Tikras paksistas, kad jį kur galas. O dar Šarikovas, vis į koją įsikirsti taikėsi…Išgelbėjai, dėkui, uuf:)

     • Rolandas

      austrai, kaip manai, ar būna duodami medaliai „už Valentino gynybą“?… sakai, kad ne:(…,

      o gal Lietuvoje yra numatytos valstybinės pensijos „Nukentėjusiems kovose už Valentiną“?…. sakai, kad irgi nėra:( …Suprantu:(Na, GIGA, užsisek diržus:)

     • GIGA

      Matyt vienas komentatorius naktį rašinėjp apveiktas alkoholio….Ir kuo labiau artėjo rytas,tuo painesnės darėsi jo mintys:)

   • nerijus

    „labanakt“

    Jie nekreiptumei dėmesio, tai neišskirtumei savo visos pastraipos šunėkui nerijui.
    Tavo panigirika ir tavo laižiavimas- akivaizdus.
    Tai pasireiškė senai ir buvo bandymas paplepsėti su šunėku nerijum, bet jis tamstai atsakė…
    Giliai įsižeidęs ir nesuprastas, tutuliukas- narcizas- Rolandas ieškojo kur ir kam dar įlysti…Rado ir sėkmingai tai daro.
    Pagarba. Linkėjimai. Sėkmės.
    p.s. siūlyčiau pasirinkti tinkamą sutepimo priemonę…

    • Rolandas

     O tu šarikovai šarikovai…

     • nerijus

      Rolandai

      Aš Jums ką rašiau?
      Nepasiklydote rašydamas?..

     • Rolandas

      jau ir į vardą pradėjai atsiliepti, šaunuolis, šarikovai

 • Vasia

  Fredi, apsispresk – ar „mūsų šalies įstatymų leidėjas“ ar „vistos keliauninkes“ ar nuolatiniai servisu lankytojai turi uždirbti XX K litu?

 • GIGA, tu labai daug nori, politikų moralė visose frakcijose labai panaši, yra daug labiau negražių, akis badančių šalies politinio gyvenimo pavyzdžių – E.Lementausko krapštymasis V.Urbonavičiaus vonios kambaryje ir ieškojimas paslaptingų paketėlių, „Degos“ direktoriaus K.Kiršos reketavimas, už ką buvo suimtas A.Butkevičius ir turėjęs ilgus metus pasėdėti Sniego gatvėje, o R.Paksas apskritai buvo nuvytas nuo prezidento posto apkaltos būdu ( negirdėtas dalykas Europoje, kokia gėda ) už instruktavimus prezidentiniu telefonu kaip jo sėbras A.Drakšas turėjo pareketuoti „Žemaitijos kelius“.
  Tikėkimės, kad mūsų politikai palaipsniui moralės ir aiškiai apibrėš ar autotransporto priemonės nuoma ir jų remontas yra parlamentinės išlaidos.
  Šiuo klausimu siūlau surengti referendumą. vasia, GIGA, kaip manote?

  • GIGA

   Fredi,daraisi valentiniškai nuobodus.Aš niekada neteisinau Lementausko,Butkevičiaus ar Pakso.Visą laiką kėliau vieną klausimą nereikia susidoroti su žmonėmis kaip tu ir tavo kaimynas esate tokie patys kaip tas su kuriuo norite/bandote susidoroti.Geriau iumkite ir parodykite savo įsivaizduojamą idealą savo pavyzdžiu.Sutinku,kad toks pasiūlymas būtų ne visai priimtinas visų politinių krypčių seimiečiams,nes tai reišktų-imkime ir atsižadėkime savo kąsnio.Bet,kad to nesupranta pilietis Fredis ir vietoje pavyzdinės moralės demonstravimo iš vienos partijos ar frakcijos pusės ima samprotauti apie referendumus,darosi šiek tiek koktu.Gerai čia vienas komentatorius rašė -tai gal tada balsuokime,kad jaunimas viešajame transporte turėtų užleisti sėdimas vietas seneliams?Fredi,o gal skelbkime referendumą?

   • Rolandas

    valentinas negali būti nuobodus iš principo.

    • GIGA

     čia jau kiekvienam savo

   • Rolandas

    nelogiškas sakinys: „valentiniškai nuobodus“.

    • GIGA

     klausyk Rolandai,jau žmonės,čia komentuojantys atkreipia dėmesį į tavo perdėtai mielus jausmus Valentinui.Šiaip jau galite juos įsisakyti sms ar skype,nes kažkaip nepastebėjau,kad čia tinklapyje vienas kitam meilei prisipažintų.Na,o jeigu kas,tai viskas žmoniška,juolab meras ir paradą leido – galit nebūtinai tinklaraštį,bet ir viešai reikšti savo jausnus ir paramą

     • Rolandas

      GIGA,

      visų pirma ne žmonės,čia komentuojantys, o šarikovai, čia komentuojantys.

      antra, eilinį kartą pateisini tikro paksisto vardą -kuo pats galimai esi išsiterliojęs, tuo ir kitus tapšnoji.

     • lida

      „kažkaip nepastebėjau,kad čia tinklapyje vienas kitam meilei prisipažintų“ – tas tiesa, bet bandymų buvo http://racas.lt/apie-diktatura-ir-trumpa-atminti/#comment-49856

     • GIGA

      Rolandai,man su tavim šnekėt-ribotas ir labai užsiciklinęs esi.

     • Rolandas

      GIGA,

      Esmė tame, kad mes dar rimtai ir nešnekėjome:)

     • Rolandas

      Dėl užsiciklinimo..dėl ko??? Įdomu:)

 • Vasia

  fredi, o gal paprsciau kiekvienam seimo nariui skirti 60 Klt grynais transporto priemonei nusipirkt ? Nori perki guoli, nori porche. Nori remontuoji nori ne. Bet kodel as rinkejas turi pilti benza 60l/km i porscha o nei i 6l/km i guoli dyzelini.
  Fredi, o valstybei yra skirtumo seimo nariui padovanot guoli ar Lombardini ? AR man yra skirtumas ar seimo narys atvaziuos pas mane su lexusu ar renault ? Smagu, kad mes jiems nuperkame po nauja Lexusa, bet smagiau tuos pinigus butu duot sergantiems vaikams, kovai su veziu… !usamas gaudyti.

  • Vasia, tu kažko nesupranti, Seimo nariai turi limitą 2 tūkst. per mėnesį. R.Ačas už juos visus iki vieno cento panaudoja biuro nuomiai, o parlamentinę veiklo jau vykdo už savo asmenines lėšas (telefonas, benzinas, automobilis, remontas). Kitas parlamentaras didžiąją lėšų dalį skiria automobilio nuomai, remontui, o biurą nuomuojasi labai prastą, ar visai neturi, pokalbius telefonu irgi dengia iš savo lėšų. Sergantys vaikai niekaip dėl to nenukenčia.
   J.Razma atsiskaitė visuomenei ( rinkėjams ) ir pranešė, kad 2009 metais jo vadovaujama frakcija sutaupė 25’700 LTL. Kas negerai?

   • Rolandas

    Kas negerai?

    Negerai tai, kad spindintiems Lexus`am ir kelionėms išleido milijonus, o apie tai nutyli.

    Negerai tai, kad šis niekingas „sutaupymas“ yra tik manipuliavimas skaičiais, norint suklaidinti šimtus tūkstančių tokių „vąsių“.

    Negerai tai, kad po to atsiranda tokie „mikės pūkuotukai“ tautos atstovai navaičiai ir pareiškia, kad „aš atsisakiau ir nenaudoju parlamentinių lėšų“, o po išlaikytos pauzės priduria, kad naudoja tik sutaupytus parlamentinių lėšų“likučius“ o tai,pagal šį mikę pūkuotuką, nėra vienas ir tas pats.

    Negerai tai, kad „pretenduojantys į garbę“, turėdami daugumą, sąmoningai nenustato skaidrios parlamentinių lėšų panaudojimo sistemos. Net tikslios jų sąvokos nenori apibrėžti (ir tai šiuolaikinio absoliučiai kompiuterizuoto pasaulio sąlygomis, kuomet mokslininkai net elementariųjų dalelių sąvokas gliaudo kaip riešutus). Tai sudarę sąlygas ir esant tokimam neskaidrumui, neskaidrumui, tyliai tyliai išleidžia milijonus, o po to tautai iškilmingai pareiškia, kad „mes sutaupėme“.

   • Vasia

    Fredi, jei jis uz 3k/men nusipirko nauja auto, tai nori mane itikinti, kad jis uz savus perka biura, trintukus ir vizitines korteles, benza, kompiuterius, popieriu. Kalba su rinkejais telefonu. As noriu pasakyt, kad jis nedurnas ir nevykdo jokios veiklos uz savus arba ja simuliuoja! Tik nereikia pasaku.

   • Vasia

    Fredi*, jei jis uz 3k/men nusipirko nauja auto, tai nori mane itikinti, kad jis uz savus perka biura, trintukus ir vizitines korteles, benza, kompiuterius, popieriu. Kalba su rinkejais telefonu. As noriu pasakyt, kad jis nedurnas ir nevykdo jokios veiklos uz savus arba ja simuliuoja! Tik nereikia pasaku.

 • nerijus

  Fredi*

  Teigti, jog „atsiskaitė rinkėjams“ nėra teisinga.
  Suprantama, kai renka įvardinti asmenys.
  Šiuo atveju „atsiskaitė Tautai“- visumai rinkėjų ir nerinkėjų.
  PRrrr- as ir tiek…