„Sąmokslo teorijoje“ – apie A.Sekmoką ir energetiką

Baltijos televizija.

Laidos pradžia – 21 valandą.

Diskutuosime su V.Vasiliausku, L.Ašmantu.

Gali būti visai įdomu…

(4 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Lryto TV dar neįdėjo kovo 9 laidos su Jumis (matyt ir neįdės, nes 8-tosios yra, 10-tosios yra…) Kažin, ką ten prišnekėjote? :D Tikėkimės, kad nors „Samokslo teorija“ bus prieinama internete.

 • Reiks pirkti alaus ir cipsu, jei bus idomu ziuret.

 • Edvardas Čiuldė

  Lietuvių pagoniškos mitologijos vardų degradacija

  pasitraukus Praamžiui
  ilgai
  valdė Galina Perkūnaitė
  (vaidendavosi Ignalinoje
  ir kitur)
  aludarių globėjas
  Bubilius
  tada
  tarnavo už sex-moką
  pas Kubilių
  o
  bičių dievas Pizius
  sėkmingai darbavosi
  lesbiečių
  televizijoje

  P.S
  Norėčiau atkreipti dėmesį, jog lietuvių pagoniško dievo Piziaus vardą knygoje „Dievai ir žmonės“ kataloguoja pasaulinio garso mokslininkas Julius Greimas. Nejaugi dievo vardą A.Račas išdrįs pavadinti keiksmažodžiu ir tokiu pretekstu kukliojo bei dorovingojo E.Čiuldės eilėraštuką ištrins.

  • Stogas

   Koks tai S sumalei, apie ka tu cia ?

  • WU

   Artūrai, tik nebandykit šio komentaro atskiru įrašu paversti. Pastaruoju metu jūsų įrašų kokybė labai suprastėjo, nes, ko gero, kas antras yra reakcija į provokacijas, o visai neseniai jūs buvot pasakęs, kad neturit tiek pinigų. Šiaip keista, kad tokie kaip mdxciuk ir kaip ten jo slapyvardis, kuris labai prisidėjo prie tinklaraščio yra užbanintas, o visiški troliai čia toliau sėkmingai siautėja.. Manau, jums tikrai derėtų smarkiai revizuoti banų politiką..

   • austras

    Iš tiesų, mdxacuk buvo tiek malonus ir geras žmogus, kad nors prie žaizdos dėk. Tikras pukutis saldžiabalsis. Pasiilgstu…. Ypač man jo trūksta vakarais, kai užgęsta šviesos ir jaučiuosi vienišas… Jums taip pat WU?

    • WU

     Man netrūksta nieko. Mane užknisa idiotizmas.

     • austras

      Čia apie ką taip nepagarbiai? Kas tie „sėkmingai siautėjantys troliai“?

   • Genijus

    Taip, labai gaila mdxacuk ir lidos… Tiksliau, trūksta. Ko gi čia jų gailėti – viskas jiems, tikiuosi, gerai :)

   • mielas WU, neslėpsiu, kad jūs esate vienas iš tų komentatorių, iš kurių tikiuosi sveiko požiūrio į realybę ir mažų mažiausiai teisingo faktų įvertinimo. Paskubomis peržvelgiau paskutinius du puslapius šio tinklaraščio įrašų ir man atrodo, kad didžioji dalis buvo aktualiomis ir jautriomis temomis panaudojant faktinę medžiagą ir atkreipiant dėmesį į gana svarbias problemas. Todėl jūsų priekaištus dėl pastaruoju metu suprastėjusios įrašų kokybės atmetu kaip visiškai nepagrįstus ir manau, kad tokią niekuo nepagrįstą jūsų nuomonę lėmė pernalyg jautri jūsų reakcija į dar vieną poeto eilėraštį. Tikiuosi, kad nuslūgus emocijoms garbingai tai pripažinsite:)

    Kalbant apie mdxacuk, tai priešingai nei kai kurie kiti dundukai, šis komentatorius nebuvo „užbanintas“. Tiesiog vienu metu, nebesuprasdamas jo subtilaus humoro aš pajuokavau taip kaip moku. Jis taip pat nesuprato ir pasirinko savanorišką egzilę.

    O kalbant apie poetą, tai jūs teisus – atskiro įrašo šis poetinis bandymas būtų vertas nebent vienoje iš pačių pirmųjų mano buvusių darboviečių. Todėl pasinaudosiu svetima išmintimi ir šiek tiek perfrazuodamas pasakysiu:

    Aš esu žurnalistas, o ne medikas, todėl nenorėčiau komentuoti jokio konkretaus atvejo, susijusio su žmogaus emocijomis. Kolegos eilėraštį perskaičiau su šypsena.

  • Valentinas

   Būtų įdomu sužinoti ko Čiudino Čiuldės premijos lauretas šiandien užrūkė. Nors…visai neįdomu. Jis neįdomus kažkoks, nuobodus…

   • aušra maldeikienė

    Negi ir jums, Valentinai, būna neįdomu? Maniau čia mano didžioji problema…

  • briedis

   pone edvardai. jus nuo valatkos begdamas, ant jakavonio uzbegote. apsilaizysite…

  • nors į pipediją dėk :)

 • Asturijos princas geriantis kavą su pyragaičiais

  Žiūrėjau laidą. Labai patiko posakio „…važiuoti į Maskvą“ paaiškinimas :-)

 • Edvardas Čiuldė ponui Briedžiui

  Aš nuo R.Valatkos nebėgu, žinantiems mano priešginos reputaciją, bus įdomu sužinoti, jog paprasčiausiai gerbiu šį žmogų, pasitikiu. Yra už ką visuotinio pamišimo fone. Gaila, pažįstu tik neakivaizdžiai, tačiau kada nors būtinai nuvažiuosiu į redakciją prisistatyti ir susipažinti.
  Pagarbiai,
  Edvardas

  • briedis

   pone edvardai, tik eilerasciu jam nerodykit. neisizeiskite, bet jie, kaip snargliu i dangu (taip sakydavo b.savukynas,kuriam jusu didz.gerb. redaktorius nebent batu raistelius karstu prosu galetu lyginti). nepiktai ir nuosirdziai sakau- baikit sita verbaline gimnastika, geriau gryname ore pasimankstinkite. lbnkt.

 • Laidoje iškeltą klausimą – Sekmokas dirba Lietuvai ar Valdžiai – balsavę labai teisingai atsakę (pagaliau) ir padėjo tarp Lietuvos, žmonių ir valdžios lygybės ženklą. Kuo dažniau tai kartosim – kad valdžia nėra kažkas kita, kaip mes patys – tuo geriau visiems bus.

  • aušra maldeikienė

   O kaip atsakė? Ruošiausi pamokoms, nepažiūrėjau…

   • Auksinis kardas

    Daugmaž lygiai balsų surinko abu atsakymai. O štai apie Maskvą būsiu praleidęs :-)

    Šiaip, pasitaisiusi laida, seniai bemačiau, formatas labiau pateisintas. Na, tik Arno persona kažkokia užsireikšminusi, perspausta. Bet prie visai net išlaikyto bendravimo ritmo, kaip šiandien, saikingais kiekiais, ir toks susivalgo. Pavyko laida.

    • Asturijos princas geriantis kavą su pyragaičiais

     Laida buvo truputį juokinga, nes pusė dalyvių atėjo su sau rūpima tema: Kuodis kalbėjo apie renovaciją, Eigirdas apie biokurą, Vasiliauskas propagandisto stiliumi atidirbinėjo darbdaviui ir peikė Sekmoką, tinklaraščio autorius gynė Sekmoką.

  • briedis

   neziurejau as tos laidos, nes apskritai tv mazai teziuriu. bet sudomino tavo atkartota klausimo formuluote: „ar sekmokas dirba lietuvai, ar valdziai?“ tarp siu, lietuviu kalbos agitacinio dialekto zodziu- sukiu parasyta:“norim lietuvos, bet be sitos valdzios, norime kitokios (visai kaip ta puskino boba, kurios zvejys vyras auksine zuvele pagavo)“,tik kuri nepasako ar kitokios lietuvos ar kitokios valdzios. dar parasyta: „kas tas per sekmokas? is kokiu kanapiu sitas pilypas islindo?“ dar ten prirasyta visokiausiu nieku. bet tingiu plestis. cia priminsiu, kad ne apie pacia tv diskusija kalbu (as jos tiesiog nemaciau). o apie klausimo formuluote. ji labiau dera sovietiniu plakatu turiniui ( pvz. a ty parnysa- za rodinu ili za matj?) gal dar neblogiau dera kinisku daczibao griausmams, bet, nesu tiek rastingas, kad hieroglifus suprasciau.

   • Asturijos princas geriantis kavą su pyragaičiais

    Labai teisingai pastebėta, klausimas suformuluotas nekorektiškai: jei tiksliai pamenu – „Kam naudinga jog Sekmokas lieka poste – Lietuvai(Račas) ar valdžiai(Vasiliauskas)?“. Valdžia, kurioje, beje dirba Sekmokas, laikoma priešinga Lietuvai. Jei atsakai, kad Lietuvai, vadinasi – ne valdžiai. Jei atsakai – valdžiai, vadinasi ne Lietuvai. Jei iš to išvestume, kad valdžia(čia labai abstraktu – turbūt turėta omeny Vyriausybė) apima ir Sekmoką, taip išeitų, kad Sekmokas būdamas valdžios dalimi yra nenaudingas Lietuvai.

    • Trakimas

     Labai korektiškas klausimas.Valdžia ir negali būti suplakta su pačia valstybe.Valdžia gali tik atstovauti šalį-Lietuvą.Lietuva nėra valdžia.Todėl valdžioje esantys nuolatos turi tikrintis ir juos turi tikrinti visuomenė,ar jie dirba šaliai-visuomenei-Lietuvai.

     • briedis

      trakimai??? korektiska??? isiklausyk ir pamatysi, kad ten „valdzia“ nesuplakama su „valstybe“, o supriesinama.. beje, dar viena priekaista, svelniai tariant, tam korektiskai suformuluotam klausimui, galiu toki pareiksti: „lietuva“ ten pavartota kaip „lietuvio“ eufemizmas. vienzo, klausimelis – made in pabrade…

     • Trakimai, valdžia negali būti atskiriama nuo likusios Lietuvos į kažkokį suverenitetą ir tik būti tikrinami visuomenės ar gerai dirba. Valdžia turi būti (ir yra beje) visuomenės dalis, kaip ir visos kitos dalys: gydytojai, teisėjai, biudženininkai, verslininkai ir kt.

    • suomis

     Bet Račas buvo geriau pasiruošęs, nes kai pradėjo remtis skaičiais, Vasiliauską jis užlaužė. Matėsi, kad Vasiliauskas pasimetė. Štai ką reiškia, gerai atlikti namų darbai. Tai man priminė neseniai gvildentą temą, apie tai, kaip p.Artūras teatre užsirovė ant ne savo vietose sėdinčių piliečių, nes kažkokia darbuotoja gerai neatliko savo darbo.

 • Ee

  Laida labai patiko,
  pastebėjau, kad kuo daugiau Artūras kalbėjo, tuo vis labiau žmonės balsavo už tai, kad Sekmokas dirba Lietuvai.

 • NiekurNeiva

  Negi niekam neužkliūna:

  1) „Sekmokas išardė LEO“ ? Mano galva, tai NDX pradėjo byrėti, pritrūko grynųjų, o naujasis ministras tik apipavidalino ANŲ norus…

  2) „LEO neskaidri, LESTO skaidrumo viršūnė“ ? O kaip pakomentuomėte tą faktą, kad nesančiai (dar neįsteigtai) bendrovei buvo patvirtintos – tiesa, Korsakaitės rankomis – kainos nuo 2011? Manau skandalo nebuvo tik dėl to, kad RST regionui (Vilnius, Kaunas, …, politikai, elitas) tarifai pamažėjo, o VST regionui tiek pat padidėjo. Kadangi Vilniui pamažėjo – tai visi patylėjo?…

  3) „Ministerijos steigimui nereiks nė lito“ ? Įdomu, jei šiemet sudėtumėme 60 Energetikos ministerijos darbuotojų ir likusius Ūkio ministerijoje, ar būtų ta ekonomija? O jei dar išorinių specialistų samdymo kaštus pridėtume, nes ministerijoje energetikų kaip ir nerasta?

  4) „Per 2 metus padarė, tiek, kiek penki prieš tai buvę Energetikai“ ? Aš tiesiog įsitikinęs, kad vien sekretorių keitimo kancleriais pasekmė buvo ta, kad mažiausiai 6-9 mėnesius Ūkio, Energetikos ministerijos greičiau imitavo darbą, o jau reformomis domėtis tikrai nebuvo kada („išliksi-neišliksi“), todėl iš esmės – TĘSĖ ANKSTESNIUS PROJEKTUS. Vien tai, kad kai kuriuos pavyko užbaigti, rodo, kad įdirbis buvo paliktas neblogas…

  5) „Sekmokas ne politikas, nemoka viešai kalbėti, bet užtat daug padaro“? Nuo kada politiniame poste, kur reikia įtikti ne tik šalininkams, bet ir bent aptildyti oponentus, paprasčiausiai paaiškinti visuomenei reformų prasmę, naudas, rizikas, uždarumas ministrui-nepriklausomybininkui yra PLIUSAS?

  ir t.t.

  P.S. Geriausias laidos momentas – komentuodami tą pačią pataisą vienas tvirtina, kad „panaikintos lengvatos“, o kolega priešais „padidino mokesčius“. Ir taip aršiai, užsispyrusiai…

 • dzyvai

  Visos laidos nežiūrėjau, bet baigiamasis autoriaus žodis, deja, „apibendrina“ netinkamą požiūrį į korupciją.

  Negana to, kad VSD, STT, prokuratūra ir kitos tarnybos apie politikų korupciją prabyla tik „tada, kai tam ateina laikas“ (supraskime, yra politinis užsakymas), tai ir laidos autorius nusprendė elgtis taip pat. Pagrasino TUO ATVEJU, jei ūkio viceministrą paskirs ministru, pateikti informaciją „kokiais būdais jis protegavo vieną įmonę ir kenkė tikrąjai konkurso laimėtojai“ (t.y. informuoti apie nusikalstamą pareigūno veiklą) KAI TAM ATEIS LAIKAS (kai iš to bus galima padaryti didesnį šou ir uždirbti daugiau pinigų?).

  Belieka konstatuoti, kad piliečiai nebeduos kyšių, prokuratūra, stt, žurnalistai laiku ir sąžiningai atliks savo darbą, politikai ne tik deklaruos vertybes bet ir jomis vadovausis, tik „kai tam ateis laikas“…

  Tiesiog apmaudu, kad tas laikas vakar dar neatėjo. Prisidėkime kiekvienas kuo galime, tas laikas prasidėtų ŠIANDIEN.

 • o Kuodis irgi teisingai kalbėjo, ir renovaciją paminėjo kaip vieną iš sprendimo būdų. T.y. – šalia to, kad galvojame kaip pagaminti daugiau pigesnės energijos, dar turėtume užsiimt pamastymais ir darbais – kaip tos energijos mažiau suvartoti.

 • Marius

  Laidą žiūrėjau, gaila nebuvo L.Ašmanto. Norėtusi žmogaus iš šios srities. Apie Sekmoką net nežinau ką galvoti, prisipažinsiu šio žmogaus natūra man nekėlė pasitikėjimo, apsnūdęs kažkoks. Aišku tai subjektyvu, kabinėjimasis prie žmogaus. Klausiaus Artūro argumentų, tenka sutikti, kad palyginus kaip buvo, kas nuveikta – reikia pripažinti, kad Sekmokas realiai dirba. Juk politikai turi būti vertinami ne pagal kalbas, o pagal nuveiktus darbus. Už LEO išardymą, ordinų teikti nereikia kaip kad siūlo Sekmoko gynėjai, nes toks ir yra ministro darbas. Toks absurdiškai padlaižiškas K. Masiulio pasiūlymas įteikti ordiną atsiduoda Brazausko eros išsidirbinėjimu, kai žmonės už einamas pareigas, kurias ir taip privalėjo atlikti sąžiningai prašydavo ordinų.

  Tačiau žmonės vis tiek bus nepatenkinti. Ir jie teisūs, nes iš šalies žiūrint, žiūrint retrospektyviai valstybės mastu eilinis pilietis turi nesuvokti kas darosi valsybėje: elektros tinklų skaidymas į RST ir VST, vieno iš jų pardavimas, kūrimas LEO, parduotos VST atgavimas, dabar vėl sujungimas į bendrą darinį, nors skaidant buvo vapaliojama apie konkurencijas, monopolio naikinimą. Nesuprantu ir aš.

  • Auksinis kardas

   Na, koks gi monopolio naikinimas, skaidant regionais? :-)
   Sekmokas puikiai atrodo ir veikia. Ir gerai buvo pastebėta, kad jei jo pavaldume būtų buvusi renovacija, ji būtų nutikusi kitaip.

   • Marius

    Čia gi ne mano nuomonė. Kartoju taip ir panašiai buvo argumentuojama 2000 ruošiant skaidyti elektros perdavimo tinklus.

 • Valentinas

  Man tai pakilo klausimas:
  Ar Redaktoriaus Vasiliausko pozicija dujų klausimais visiškai sutampa su Lubio dėl to, kad jis yra Lubio samdinys ar jis yra Lubio samdinys, kadangi jų pozicijos dėl dujų visiškai sutampa?
  Sutapimą vadinu kalbas apie tai, kad reikia su degtinės buteliu važiuoti į Maskvą derėtis dėl dujų kainos ir jokiu būdu nesišakoti prieš „investuotoją“.

 • P.I.L.

  Pagarba p. Račui. Pagaliau pirmas ir labai aiškiai įvardino, kad AMB buvo visiškas blogis energetikoje. O ir ne tik energetikoje.