Mieli Sysai ir Šakaliene, jums rūpi mažumos? Atvažiuokite į Visaginą. Sumokėsiu už kelionę

Aš jums papasakosiu tikrą istoriją. Vasario 15-ąją užėjau į „Iki“ parduotuvę Visagine. Vaikščiojau, vaikščiojau ir po to paklausiau „Iki“ džemperiu apsirengusios darbuotojos: „Ar pas jus yra ko nors su trispalve?“.  Man atsakė: „A možno po russki?“. No problems, rusų kalbą aš moku, tai paklausiau rusiškai. Ir man atsakė: „U nas takich veščej ne byvaet (pas mus tokių daiktų nebūna)“

Kodėl aš pasakoju šią istoriją. Ogi dėl A.Syso, D.šakalienės, J.Sabatausko, R.Budbergytės, A.Salamakino ir visų kitų, kurie laiko save socialdemokratais ir labai rūpinasi tautinių mažumų teisėmis Lietuvoje.

Nes savivaldybių rinkimai tai jau ne už kalnų, o socialdemokratinės idėjos savivaldybėse nėra labai populiarios, juo labiau, kad savivaldybėse ne visiems aišku, ar tikrieji socialdemokratai yra Kirkilas su Bradausku, ar Sysas su Salamakinu.

Todėl Sysas su Salamakinu ir Šakaliene nusprendė paaiškinti ir parengė Tautinių mažumų įstatymo projektą, kuriame siūlo tautinėms mažumoms suteikti teisę kreiptis savo kalba į „viešojo administravimo subjektus“, gauti ta kalba teisinę pagalbą ir rašyti ta kalba gatvių ir aikščių pavadinimus. 

Labai gražu ir socialdemokratiška. Sakyčiau, sysiška ir salamakiniška. Ir šakalieniška.

Ir ta proga norėčiau pasiūlyti Sysui, Salamakinui ir Šakalienei atvažiuoti į 15-ą pagal dydį Lietuvos Respublikos miestą Visaginą.

To miesto merė Dalia Štraupaitė mėgsta pabrėžti, kad Visaginas yra unikalus miestas. Ji teisi. Visaginas yra vienintelis Lietuvos miestas, kuriame lietuvių mažiau nei visoje Lietuvoje yra nelietuvių. Ta prasme, lietuviai Visagine yra tatutinė mažuma.

Galbūt, jei turėsiu laiko, kada nors apie šį miestą ir jo užsikonservavusį sovietinį identitetą parašysiu knygą. Nes tas miestas, kurį Lietuvos valstybė, įskaitant sysus, salamikinus bei šakalienes, nekalbant apie landsbergius, kubilius ir grybauskaites, paliko likimo valiai, knygos yra vertas.

Bet šį kartą ne apie knygas. Šį kartą apie sysus ir salamakinus ir jų rūpestį tautinėmis mažumomis. Tiksliau, apie sysų ir šakalienių populizmą, jų nesusivokimą realybėje ir jų sąmoningą kenkimą Lietuvos valstybei.

Mielas A.Sysai ir mielas A.Salamakinai. Ir miela D.Šakaliene. Atvažiuokite į Visaginą kovo mėnesį, kai vyks kitas Visagino savivaldybės tarybos posėdis. Sugaišite gal pusdienį, bet to užteks, kad suprastumėte, kokie kvaili yra jūsų pasiūlymai ir kaip jūs kenkiate Lietuvos valstybei.

Kol nuspręsite, ar važiuoti, aš jums šį tą papasakosiu.

Mažiausiai trečdalis Visagino savivaldybės tarybos narių nekalba lietuviškai. Maždaug tokia pat dalis lietuviškai nesupranta. Todėl didžioji dalis diskusijų Lietuvos Respublikos Visagino miesto savivaldybės tarybos posėdžiuose vyksta rusų kalba. Nepaisant to, kad partškolos lektorė Dalia mums ir jums nuolat kartoja, kad rusai puola.

Šiaip tai aš prieš rusų kalbą neturiu nieko prieš. Nepaisant to, kad Visagino gyventojų Facebook grupėse vietiniai man aiškino, kad „jų mieste“ net ir Facebook’e aš negaliu rašyti savo gimtąja kalba. Teko jiems paaiškinti, kad iš tiesų tai Visaginas yra ne jų, o mano, Lietuvos Respublikos piliečio, miestas. Bet čia jau atskira istorija, kuri irgi verta knygos, nes tikriausiai net gūdžiausiame Rusijos kampelyje nėra tiek Stalino ir sovietų gerbėjų, kiek jų yra Lietuvos Respublikos mieste Visagine.

Bet, žinote, kur bėda, mieli sysai, salamakinai ir šakalienės, kad jus kur… Visi savivaldybės tarybos projektai ir aiškinamieji raštai, kaip ir priklauso pagal įstatymą, Visagine rašomi valstybine, tai yra, lietuvių kalba. Spėkite, mieli salamakinai ir šakalienės, kiek iš Visagino tarybos narių samdosi vertėjus, kad jiems išverstų projektus, už kuriuos jie balsuoja? Spėkite, kokius sprendimus jie priima, nesuprasdami, už ką balsuoja. Spėkite, kaip tai atsiliepia Lietuvos Respublikos miestui Visaginui, kuris užima trečia vietą šalyje pagal nedarbo lygį? Parašykite man savo spėjimus el. paštu adresu arturas.racas@gmail.com

O kol sugalvosite, ką man parašyti, klausykite, ką aš jums pasakysiu: užuot bandę vaidinti socialdemokratus ir apsimesdami, kad jums rūpi tautinės mažumos, pasirūpinkite tautine mažuma Visagine ir tos tautinės mažumos Tėvyne, tai yra, Lietuva. Paisrūpinkite, kad valstybėje, kurios Tauta jums suteikė teisę jai atstovauti, valstybinė kalba, įtvirtinta Konstitucijoje, būtų gerbiama. Pasirūpinkite tuo, kad valstybėje, kurią šiandien, deja, jūs valdote, būtų laikomasi jau galiojančių įstatymų, kurie įsakmiai reikalauja, kad valstybės institucijose būtų kalbama valstybine kalba.

Jūs, mieli sysai ir šakalienės, taikotės į tuos keliolika procentų Lietuvos piliečių, kurie nenori kalbėti lietuviškai? Jų balsų per rinkimus jums neužteks. Bet to pakaks palaikyti tų piliečių smegenyse tvyrantį sovietinį tvaiką, kuris, panašu jums labai patinka. Ir atitinka smarvę jūsų smegenyse. Nes jūs galvojate tik apie save ir pamiršate valstybę, kurioje gyvenate ir jos interesus.

Apsidairykite aplinkui – toliau nei matosi per Seimo viešbučio langus, mieli sysai ir šakalienės. Ar Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Ispanijoje, Norvegijoje kas nors turintis daugiau sveiko proto nei Lietuvos LSDP nariai, siūlo gatvių užrašus rašyti lietuvių kalba ir ta kalba teikti teisinę pagalbą. Ar ten kas nors siūlo įstatymus, kurie leistų lietuviams į valdžios institucijas kreiptis gimtąja kalba ir rengti referendumus vien todėl, kad viename name gyvena aštuonios šeimos, skutančios silkes ar viščiukus?

Aš suprantu, kad nuo ilgo buvimo Seime sysai ir salamakinai nebeturi ryšio su realiu gyvenimu, bet šakalienei tai tik pirma kadencija, o sabatauską visą laiką laikiau protingu žmogumi. Atvažiuokite visi į Visaginą mieli socialdemokratai, aš jums padarysiu ekskursiją ir paaiškinsiu, kodėl kenkti Lietuvos valstybei yra negerai. Sumokėsiu už kelionę, jei jums gaila kanceliarinių lėšų.

Jei nepasididžiuosite ir atvažiuosite, pamatysite, kad jūsų teikiamas Tautinių mažumų įstatymo projektas yra Putino svajonė. Nes jam tapus įstatymu, Putino dvasia, kuri Visagine šiandien yra vyraujanti, būtų užkonservuota dar keliems dešimtmečiams. Iki tol, kol jūs ir visi putinistai Visagine išmirs.

Jei toks yra jūsų tikslas, tai taip ir sakykite. Nesislėpkite už (social)demokratijos ir tatutinių mažumų teisių. Sakykite tiesiai, kad jums patinka sovietinė dvasia. Lietuva – laisva šalis ir už tokį jūsų požiūrį niekas neištrems jus į Varnius.

Bet jei jūs laikote save Lietuvos Respublikos piliečiais ir jei jums rūpi Tauta, kuriai jums šiandien yra suteikta garbė atstovauti, mieli sysai, salamakinai, šakalienės ir budbergytės,  atsiimkite savo kvailą projektą ir pradėkite galvoti apie valstybę ir jos ateitį. Jums gi teks gyventi toje valstybėje ir po to, kai jūsų neišrinks. O juk neišrinks.

Kad jums galvoti būtų lengviau, mieli sysai, budbergytės, salamakinai ir šakalienės, siūlau jums šiek tiek vaizdinių priemonių. Jei pagailėsite kanceliarinių išvykai į Lietuvos miestą Visaginą.

Prašom. Nedėkokite.

 

(5 balsų, vidurkis: 4,60 iš 5)
Loading...
 • OldShatterhand

  Manau viskas teisinga apie vatnikų rezervatą. Reikia kuo greičiau spręsti šią problemą, nes galim gauti “Donbaso” variantą. Gerai, kad Putleriui babkės baigiasi. P.S. Gramatinių klaidų daugoka, ištaisykit.

  • Никодим Ворфоломеевич

   „Reikia kuo greičiau spręsti šią problemą“ ir kaip tu ruošiesi sprest ta problema?

   • OldShatterhand

    Integruot labiau į Lietuvą. Investuot. Pastatyt kad ir kokį “žvakių” fabrikėlį ar pan. Žmonėms reikia duoti DARBO. Kad jie matytų, jog Lietuvai jie reikalingi. Deja su mūsų neadekvačiom valdžiom ( visom postsovietiniu laikotarpiu), ypač su dabartiniais klounais, tai sunku įsivaizduoti. Jie gyvena kažkokiam savo pasauly, pilni vaikystės nepilnavertiškumo kompleksų. Kas jiems Visaginas, jiems Lietuva px. Nebesugalvoja ką dar uždrausti. P.S. Nesu buvęs Visagine, bet draugui teko. Pasakojo, kad labai gražus miestas miške, tik apleistas.

    • Никодим Ворфоломеевич

     „Integruot labiau į Lietuvą. Investuot. Pastatyt kad ir kokį “žvakių” fabrikėlį ar pan. Žmonėms reikia duoti DARBO. Kad jie matytų, jog Lietuvai jie reikalingi.“
     Dar užmiršai del pilnos laimes pastatyt kalejima su bažničia. Grinai vatinis problemos sprendimo budas.
     ——————————–
     „Deja su mūsų neadekvačiom valdžiom ( visom postsovietiniu laikotarpiu), ypač su dabartiniais klounais,“ Kaip jus negražiai vadinat savo ir savo draugu vaikus, sedinčius seime ;) Tampat panašus i „kremlius““rusai puola“.
     ——————————-
     „Jie gyvena kažkokiam savo pasauly, pilni vaikystės nepilnavertiškumo kompleksų.“
     Man kažkodel atrodo kad čia jus gyvenat savo išgalvotam pasaulije. Mano planai nesutumpa su jusu, del to tarp musu negali buti ir nebus jokiu reikalu.
     Tuo labiau mano paslaugos jums brangiai kainuotu, bet tačiau kadangi jus esat lohai ir bomžai tai jus nepajegtumete apmoketi. Apmokejimas mažametemis prostitutemis ir lohais draugais mane ne tenkina.
     ————————-
     „Kas jiems Visaginas, jiems Lietuva px.“ Tai bananu respublikai galas. Del to čia nera ko gauditi.
     —————————–
     „Nesu buvęs Visagine, bet draugui teko. Pasakojo, kad labai gražus miestas miške, tik apleistas.“
     Man irgi patiko kaip daugiabuciai namai stovi gražiam miške.

     • OldShatterhand

      Aš gyvenu laisvoj Lietuvos Respublikoj, ir galiu valdžią vadint klounais, jeigu taip manau, skirtingai negu CCCP laikais. Taip pat, pabandykit putiną pavadint rusijoj klounu, kaip baigsis? O CCCP laikais už tokius žodžius, galėjai gaut “sroką”. Draugas padainavo talkos metu kolūkyje “Pakvipo dūmais Lietuva, kai degė Romas Kalanta…” Gavo kvietimą į vietinį KGB, ir buvo paauklėtas. Davė gražių knygučių paskaityt ir pasiūlymą…
      O šiaip aš jūsų, rusų kolonistų nesuprantu. Jums bl visur blogai. Jums Lietuvoj blogai, jums čia bananų respublika, jums ir Daugpilyje blogai, Narvoj blogai, jums bl ir Berlyne blogai, laksto ir ten pridurkai su putlerį šlovinančiom vėliavom. Na tai valinkit ten, kur “gerai”. Rusija didelė, visus priims. Jeigu taip mąsto dauguma visaginiečių, eikit nafig, kad “nebūtų karo ir antro Donbaso”, atiduokim Baltarusijai tą kraštą, arba kurkit VNS “Visaginskaja narodnaja respublika”. Ir laukit “baltų sunkvežimių”, batka praleis.
      P.S. Я помню, давно, давно, в годах 1981—1983, у меня в СА был друг, с Урала, с Камышлова. Он говорил, (мы служили в Клайпеде), слушай Кястас, давай приезджай ко мне после дембеля. Я и говорю, а как я тебя найду? Он говорит, просто, приедешь на Урал, третья песщера с права. Он был и есть РУССКИЙ. А вы? Определитесь с кем вы и за кого вы. И не надо путать Литву и власть. Власть приходит и уходит. А Литва форевер. Определитесь…
      P.S.2 Na ir gero vakaro. Kažkada planavau “Visagino country” nuvažiuot (ar dar būna?), kažkas sumaišė. Gal kai kada…

     • Никодим Ворфоломеевич

      „Aš gyvenu laisvoj Lietuvos Respublikoj, ir galiu valdžią vadint klounais, jeigu taip manau, skirtingai negu CCCP laikais.“ Tau gerai kad tu gyveni laisvoj lietuvoj. Savo statitus klounus gali vadinti kaip nori, nebaudžiamai vogti bapkes iš biudžeto. Blokuoti man priejima prie sajtu, kad as nerašičiau komentaru. Listi i mano asmenini gyvenima ir t.t
      —————————-
      Послушай внимательно. Я свободный человек! Я никому ничего не должен и никому ничем не обязан. Куда хочу туда и еду, перед вами отчитыватся точно не буду.
      —————————
      Вы мне не друзья и друзьями никогда не будете. Ваши дочки мне не подруги и подругами никогда не будут. Я никогда не буду заниматся политикой в этой банановой республике. Я никогда не буду делать какой либо бизнесс или играть в покер с вашими лохами. Если вы не перестаните лезть ко мне с этой хернёй я просто свалю из страны. Благо, куда и к кому поехать у меня есть.
      ———————–
      Как там дела у лоха Гитиса? Парень полохо работает. лошара не может отрезать доступ к сайту.

     • OldShatterhand

      Я понял. Регион, которого мы потеряли. Предлагаю ставить границу, чтоб мы Вам не мешали, и Вы нам. А вот про дочки, не надо. Моя дочь два года жила в эмиграции, в Норвегии, потом вернулась в свою Родину, купила дом в Траку Вокэ, родила мне внука, а имя его «как неожиданно» Vytis.

     • Никодим Ворфоломеевич

      „Я понял. Регион, которого мы потеряли. Предлагаю ставить границу, чтоб мы Вам не мешали, и Вы нам.“
      Ну и славненько! вы не лезите ко мне я не лезу к вам. Вот и договорились. Хотя я к вам уже и так давно не лезу.
      —————————-
      Под словом дочьки я имел ввиду вас всех, а не только именно вас.
      ————-
      Надеюсь мы поняли друг друга. Прощайте!
      ———-
      П.С ваш лашок Гитис всё равно продолжает лезть к моему интернет соединению.

     • OldShatterhand
     • Никодим Ворфоломеевич

      После нашего разговора мне показалось что мы договорились. Но сегодня я заметил что мы нихрена не договорились. Поэтому нам базарить больше не о чем. Придётся сваливать отсюда. Пока

     • Никодим Ворфоломеевич

      Гитис не просто лох он ещё в придачу тупой лох.
      —————-
      Гитис докажи что ты не тупой лох, сделай чекистам бабла из воздуха на цыфрах после запятой.

 • Никодим Ворфоломеевич

  Del ko jus važiavot i Visagina? ir ka norejot „впарить“?

  • ArturasR

   Mielas Nikodemai, į Visaginą važiavau dirbti, nes tai mano, Lietuvos Respublikos piliečio miestas, o Lietuva – laisva šalis ir joje galima dirbti kur nori. Tam nereikia nikodemų, vanių, ženių ir kitokių sovietinių suskių leidimo, kurie valstybę, kuri leidžia jism čia egzistuoti, vadina „bananine“. Todėl klausyk, suski, ką aš tau pasakysiu, yu sovietine išpera: varyk iš čia atgal į Rusiją ir ten lok, kol tave pasodins. Tada gal suprasi, kad turi bučiuoti man rankas, kad leidžiu tau čia gyventi, asile tu.

   • Никодим Ворфоломеевич

    Šeip aš jums nedraudžiu ten važiuti ir dirbti, man tiesiog idomu del ko jus ten važiavot. Ir kaip atsitiko kad žmones taip agresiviai pradejo reaguoti i jus.
    —————————-
    „kuri leidžia jism čia egzistuoti, vadina „bananine“. “ O kaip ta respublika dar vadint? :) Žodžio laisves nera, teisesaugos nera, rinkimu nera.
    ——————–
    „Todėl klausyk, suski, ką aš tau pasakysiu, yu sovietine išpera: varyk iš čia atgal į Rusiją ir ten lok, kol tave pasodins. Tada gal suprasi, kad turi bučiuoti man rankas, kad leidžiu tau čia gyventi, asile tu.“
    Ačiu už nemokama niekam nereikalinga patarima. Aš butinai atsižvelgsiu i jusu numone, kai suplanuosiu palikti ta bananu respublika.

   • Auksinis_kardas

    Žinai, kad jis tikrai ne pilietis, kad šneki taip aršiai? Jei pilietis, tai turi labai tapačių teisių, kuriomis, panašu, gali patį nustebinti.

    • ArturasR

     Nustebinkite mane. Gal jums pavyks. Gal būsite geresnis už sovietinę šavkę.

     • Auksinis_kardas

      Maloniai prašom: joks pilietis negali aiškinti kitam piliečiui ar net ir legaliai šalyje gyvenančiam nepiliečiui kur šis turėtų pirmojo įsivaizdavimu nešdintis. Tas pats Airijoje, Norgėje, Ispanijoje, Londone, Piterbore ar Briuselyje. Joks tautinis ar įsitikinimų požymis tamstai nesuteikia tokių privilegijų. Nes čia dar ir civilizuota valstybė, ne tik kad vyraujančios tautos pagrindu įsteigta.

     • Никодим Ворфоломеевич

      „Gal būsite geresnis už sovietinę šavkę.“ Tipo aš sovietinė šavke? :)))
      Kadangi jus kaip profesionalus žurnalistas nematot kad valstybeneje žiniasklaidoje skleidžiama propaganda. Del to darau išvada kad pas jus yra daugiau sovietines šavkes požymiu, negu pas mane.

     • ArturasR

      Mielas Nikodemai, jei nebūtumėte toks bukas ir aklas, paskaitytumėte, kiek esu parašęs apie Lietuvos žiniasklaidoje skleidžiamą ir valstybės finansuojamą propagandą. Kuri, beje, dažnai yra nukreipta prieš rusakalbius Lietuvos piliečius, dėl ko man labai pikta ir liūdna. Bet, kaip ir visi sovietiniai reliktai, jūs į faktus nežiūrite, o tik lojate. Todėl su jumis labai sunku diskutuoti. Atsižveldamas į tai, siūlyčiau jums paprasčiausiai išsimėžti. Be pykčio.

     • Никодим Ворфоломеевич

      “ jei nebūtumėte toks bukas ir aklas, paskaitytumėte, kiek esu parašęs apie Lietuvos žiniasklaidoje skleidžiamą ir valstybės finansuojamą propagandą.“
      Mielas Arturai! tada paaiskinkite man kodel jus vadinat propagandistus(R.Tapiniene ir I.Makaraitite) žurnalistais???
      —————–
      „Todėl su jumis labai sunku diskutuoti. “ Itariu, jums sunku diskutuot nes siandien laiku nepadaret „pahmelo“? Del to esat toks nervuotas.

     • Никодим Ворфоломеевич

      Jeigu jus suprantat kad per Lietuvos televizijas skleidžiama propaganda, tad kodel jus gerbiat propagandistus (R. Tapiniene, I.Makaraityte) ir vadinat jas žurnalistais?

 • Auksinis_kardas

  Viena vertus, vokiečių naciai turėjo veiksmingų idėjų kaip harmonizuoti tautinės sudėties reikalus. Kita vertus, ir tos buvo ne kažkokios.

  Lengvų atsakymų čia nėra, o laikui ir pastangoms imlūs – nebemėgstami. Ar daugės tarpusavio pasitikėjimo, griežtinant toną? Jei ne – tai gal nuo sprendimų tolstama? Pažiūrėjau tarybos posėdžio pradžią, ir galvoju, kad gebėjimas peržengti kalbų barjerus gausių mažumų duotybėje atrodo pažangiai. Kad neturime jokių strategijų koncentruotų mažumų integravimui – ne tiek jų problema: ignoruojame jas, jos ignoruoja mus.

  • ArturasR

   Auksinis karde, apie ką jūs kalbate? Tiems žmonėms viskas buvo padėta ant lėkštutės. Iki šiol kas kelis mėnesius Visagine organizuojami nemokami valstybinės kalbos kursai įvairiais lygiais, niekas neatsisako kalbėti rusiškai su tais, kurie piktybiškai nesimokė lietuvių kalbos. Manau, kad mes, kaip valstybė, tiesiog per ilgai žiūrėjome, kaip tie žmonės, turėdami Lietuvos pilietybę, nedaro nieko, kad taptų piliečiais. Mano numone, atėjo laikas elgtis kitaip ir duoti jiems suprasti, kad pilietybė yra ne tik teisė gauti Šengeno vizą, bet ir atsakomybė.

   • Auksinis_kardas

    O su Vilnijos lenkais ko tiek tylėta – ten gi dar prasčiau? Ten išvis lenko kortos metamos.

    Nėra lengvų atsakymų. Jie tik gyvena mieste, kuriame tų lietuvių beveik nėra, na pats užklydai netyčia ir apstulbai, o kodėl – o todėl, kad darbų dirbti sukviesti žmonės buvo ne lietuviai. Buvo? Buvo. Liko. Niekas nieko blogo nesugalvojo, tik liko kas buvo. Apie tai ir kalbu – jei savieiga, tai ir savieigos vaisiai. Prašom ragauti. Prašom nepykti dėl skoninių savybių.

    • ArturasR

     Miels Auksine Karde (nors panašu, kad jūsų smegenys surūdijusios) Aš neužklydau, durniau. Aš atvažiavau dirbti į Lietuvos miestą. Man nusišikt, kas ir ką kada kvietė. Po Kovo 11-osios praėjo beveik 30 metų ir visi putkos, kuriems nepatinka Lietva turėjo daug laiko išsimėžti. Kalbi apie savieigą, surūdyjęs durniau? O tau bent kiek rūpi Lietuvos valstybė? Tavo skonis putlerinis ar lietiuviškas? Ar tu tiesiog loji apie tai, ko nematei ir nesupranti? Be pykčio :)

     • Auksinis_kardas

      Artūrai, tavyje daug pykčio, ir tai yra tavo bėda. Tujinsiuos, nes kaip besivaidintume, vienas kitą (bent jau viena kryptimi tai tikrai) pažinti spėjome neblogai, o ir arčiau žemės pačiam judėti pravartu. Gal tokioje pozicijoje mažiau spjaudytumeis durniais nežymiai prastesniam (jei išvis) pašnekovui. Būk kuklesnis, tik laimėsi.
      Mes Lietuvoje skelbėme TSRS kariuomenės išvedimą, ir niekada neskelbėme jokios tautinės mažumos išvedimo vajaus. Per visus 30 metų. Ir elgėmės protingai. Maža to, tyliai pasidarėme masinį savo pačių išvedimą ten, kur geriau pamoka. Ir ne taip dar mus ten siuntinėja, kad grįžtume.

      Aš labai daug suprantu ir žinau. Daugiau, nei tu žinai ir supranti. Man teko ragauti įvairių kultūrų, ir priežasčių jų nepažinimui yra žymiai mažiau, nei pačiam būtų patogu. Man tiek rūpi Lietuvos valstybė, kiek reikia, kad būtų ne tuščiai apie ją barškinama.

     • ArturasR

      Mielas Auksini Karde, nekalbėkite daugiskaita. Jūs neskelbėte sovietinės kariuomenės išvedimo, jūs nežinote, kaip ji buvo išvesta. Aš žinau. Jūs nesielgėte protingai, ką rodo jūsų komehtarai. Jeigu jūs save pats kur nors išsivedėte, tai ir likite ten, kur musm jūsų nereikia. Nemanu, kad jūs žinote daugiau už mane ir esu tikras, kad man teko paragauti daugiau kultūrų nei jums. Todėl jūsų noras mane tujinti parodo tik jūsų ribotumą ir nesusivokimą. Barškinkite save, jei jums to reikia, tačiau nederkite mano valstybės. Ačiū už supratimą.

     • Auksinis_kardas

      Tesi eilinis pasipūtęs ir pakvakęs pilietis, ArtūraiR. Pabarškinsi, ir praeis.

     • ArturasR

      Bedžionyte, žmonėms pabarškinti neužtenka. O tu barškink. Tik ne čia. Ukš.

     • Viktorija Bazina

      Labai geras miestas ir geri žmonės . O toks geras ji todėl kad čia negyvena tokie šunsnukiai ir nacistai kaip Jūs.

     • ArturasR

      Miela Viktorija, miestas labai geras, sutinku. Būtų dar geresnis, jei jame negyventų tokios putlerinės durnės kaip tamsta. Pagalvokite apie tai ir prisidėkite prie mano miseto Visagino švarinimo.

     • Viktorija Bazina

      Mūsų valstybę būtina švarinti nuo tokio šlamšto kaip tamsta.

     • Auksinis_kardas

      Gyvenkite sau į sveikatą, Viktorija, ir neklausykite kiekvieno kvankos.

     • ArturasR

      Mielas Auksinis karde, aš jums labai mandagiai siūlau išsimėžti pačiam. Ačiū už supratimą.

     • Auksinis_kardas

      Nieko naujo, motyvas tiek kartų regėtas, vos tik kito nuomonė neprisitaiko.
      Čia ir jos valstybė, žioply. Tokių hiperaktyvių naujakurių nelaukia anei Gargžduose.

     • ArturasR

      Mielas Auksini Karde arba miela beždžionyte. Jei turite bent lašelį savigarbos, išsimėžkite pats. Galite į Gargždus, jei nesate visiškas durnius ir negalvojate, kad savo tinklaraštyje leisiu asilams save įžeidinėti. Ačiū už supratimą. Daugiau neberašykite. Čia jums ne vieta.

     • Auksinis_kardas

      Čia viešas mūsų visų Internetas, ne koks privatus Račo sklypelis – neverta užsimiršti, pilieti.

     • Deja, miela beždžionyte, jūs klystate. Jums – jau nebe viešas. O būtent privatus Račo sklypelis, į kurį durniai neįleidžiami. Ačiū, kad skaitėte.

     • ArturasR

      Ne putlerinėms durnėms spręsti, ką reikia daryti mano valstybėje. Ir daugiau čia nebeterškite. Rašykite Putinui.

 • ArturasR

  Audra, kalbant apie investicijas, tai ten tie bebrai nenori jų įsileisti. Ir dažnai net ne dėl blogos valios, o todėl, kad neturi kompetencijos. Savivaldybės administracijai vadovauja LSDP bebriukas, kuris prieš tai buvo Trakų „Senukų“ vadybininkas. Jis gauna proc. priedą prie algos ir vien pernai VPT du kartus nustatė daugkartinius pažeidimus viešuosiuose pirkimuose. Jis tratina biudžeto pinigus reketuodamas vietos įmones teismuose ir jam yra jau pavykę ne vieną įmonę privesti iki bankroto. Šiuo metu teismo laukia 1 mln. eurų ieškinys savvaldybei iš įmonės, kuriais tas bebras pralaimėjo visus teismus, bylinėdamasis už mokesčių mokėtojų pinigus. O jūs sakote, reikia pagalbos… Geriausia pagalba būtų STT su daug antrankių.

  • Никодим Ворфоломеевич

   „Geriausia pagalba būtų STT su daug antrankių.“ Jus esat naivus vaikas!!! Kaip sistema gali sunaikinti savo žmogu??? Tas bebras laiku moka reikalingiems žmonems „otkatus“, del to „vsio zakonno“ jokie teismai negresia.

 • Visag

  Dede eik tu i pencija ir nerasyk slamsto. Nekisk savo barzdos i visagina. Visagine pilna lietuvisku veliavu ir atributikos. Nekelk kipiso.

  • ArturasR

   Padugne, užsikrušk tu negyvai. Taip padėsi Lietuvos valstybei, suski.

 • Μarius

  Vienas iš tų retų atvejų iš jūsų, tamsta Artūrai, kai nesuprantu straipsnio tikslo, tiksliau taip: suprantu tikslą, bet tuomet nesuprantu jame keliamų klausimų ir pastebėjimų. Taip, Visaginas rusakalbis miestas, bet ar tai yra naujiena? Jei tai kam nors nepatinka, tai kodėl žmonės turi kalbėti ne savo gimtąją kalba? Antra, didelė bedarbystė? Taip, bet tai išimtinai Lietuvos valstybės kaltė, nes uždarė atominę elektrinę, nes Lietuva bet kokia kaina siekė, net nusižemindama ir padus laižydama, įstoti į Europos Sąjungą. Nors ta atominė galėjo dar 20 metų dirbti, tol kol išdirbs visą pagal projekte numatytą darbo laiką, ir tuo metu buvo galima kaupti atsargas ir pagalvoti kas bus toliau. Dabar dėl tautinių mažumų, tai jūsų tekste Artūrai, matau per daug lietuviško nazionalizmo. Tautinės mažumos visada yra vertinamos valstybės mastu, o ne miesto ar rajono lygio, nes miestas ar rajonas nėra valstybė. Teiginys girdi lietuviai yra tautinė mažuma Visagine, yra kalkė nuo polonofobų teiginių apie Vilniaus rajoną.
  P.S. Prisegtų komentarų skrynšotuose nieko sensacingo nematau, labai adekvatūs. Įtariu buvo iššaukti emocingų ir nacionalistinė gaidele persmelgtų jūsų, Artūrai, teiginių. Tad kaip šaukiama taip ir atsiliepiama… Pas rusus yra geras posakis: „В чужой монастырь со своим уставом не ходи“.
  P.P.S. Taip, sutinku, kad tai absurdas kai miesto tarybos nariai nesupranta už ką balsuoja (bet ar tokių dauguma?). Bet dar didesnis absurdas kai lietuviai seimo nariai priima įstatymus, kurie lemia jau visų mūsų gyvenimą, jų net neskaitę, arba priima įstatymus, kur iki šiol metaduomenyse kaba tuos įstatymus paruošusių lobistų rekvizitai. Va čia didesnė problema. Visagino rusų nebijau, man pavojų kelia tie 1105 musulmonų, man pavojų kelia tie 20 tūkstančių ketinamų įdarbinti ukrainiečių, su kuriais teks lietuviams konkuruoti… dėl minimumo. Visagino rusai sėdi tyliai, už miesto ribų nesikiša, Lietuvos gyventi nemokina, ir kiek pamenu Visagino savivaldybė buvo viena iš tų viso labo trijų Lietuvos savivaldybių, šalia Birštono ir Vilniaus rajono, kurios neturėjo skolų. Taigi, gal ir nevisi tarybos nariai mokėjo skaityti lietuviškai, bet ir nemokėdami racionaliai tvarkėsi.

  • ArturasR

   Mielas Mariau, negaliu jums padėti suprasti, jei jums nepavyksta. Jei nepastebėjote, tai tekstas buvo iš esmės ne apie Visaginą, o apie socdemų pasiūlymą, kuris, mano nuomone, yra kenkiantis Lietuvos interesams. Visaginas buvo tik pavyzdys, iliustruojantis to pasiūlymo žalą.

   Keista, kad kaltinate mane, Lietuvos pilietį, „nacionalizmu“ vien todėl, kad pasisakau už tai, kad Lietuvoje būtų laikomasi įstatymų net ir Visagine.

   Seimo nariai yra atskira tema ir ji niekaip nesusijusi su Syso ir Šakalienės pasiūlymu.

   Beje, Visagino savovaldybė skolų turi. Pažiūrėkite biudžetą. Jis yra viešas.

   • Μarius

    Turbūt kol dirbo atominė tai skolų nebuvo. Puikiai atsimenu prieš kokius 5-7-10 metų buvo toks periodas kai skolų neturėjo tik trys savivaldybės. Aš suprantu, kad jūs šį straipsnį iššaukė socdemų pasiūlymas, bet šitas socdemų pasiūlymas yra labai normalus, europietiškas. Nesuprantu, jūsų priešinimosi. Kito paaiškinimo kaip nacionalizmas negaliu rasti.

 • ArturasR

  Mielas Sniečkau, palaikykite ką norite. Už rankos ar kitų kūno dalių. Tik žinot ką? Nereikia manęs gąsdinti. Jau gąsdintas ne kartą, Be to, esu iš Panevęžio ir sveikata iki šiol nesiskundžiu. Jei norite, galiu duoti savo adresą. Nepaisant jūsų amžiaus. Juk jūs drąsus, Sniečkau, ar ne?