Mieli Sysai ir Šakaliene, jums rūpi mažumos? Atvažiuokite į Visaginą. Sumokėsiu už kelionę

Aš jums papasakosiu tikrą istoriją. Vasario 15-ąją užėjau į „Iki“ parduotuvę Visagine. Vaikščiojau, vaikščiojau ir po to paklausiau „Iki“ džemperiu apsirengusios darbuotojos: „Ar pas jus yra ko nors su trispalve?“.  Man atsakė: „A možno po russki?“. No problems, rusų kalbą aš moku, tai paklausiau rusiškai. Ir man atsakė: „U nas takich veščej ne byvaet (pas mus tokių daiktų nebūna)“

Kodėl aš pasakoju šią istoriją. Ogi dėl A.Syso, D.šakalienės, J.Sabatausko, R.Budbergytės, A.Salamakino ir visų kitų, kurie laiko save socialdemokratais ir labai rūpinasi tautinių mažumų teisėmis Lietuvoje.

Nes savivaldybių rinkimai tai jau ne už kalnų, o socialdemokratinės idėjos savivaldybėse nėra labai populiarios, juo labiau, kad savivaldybėse ne visiems aišku, ar tikrieji socialdemokratai yra Kirkilas su Bradausku, ar Sysas su Salamakinu.

Todėl Sysas su Salamakinu ir Šakaliene nusprendė paaiškinti ir parengė Tautinių mažumų įstatymo projektą, kuriame siūlo tautinėms mažumoms suteikti teisę kreiptis savo kalba į „viešojo administravimo subjektus“, gauti ta kalba teisinę pagalbą ir rašyti ta kalba gatvių ir aikščių pavadinimus. 

Labai gražu ir socialdemokratiška. Sakyčiau, sysiška ir salamakiniška. Ir šakalieniška.

Ir ta proga norėčiau pasiūlyti Sysui, Salamakinui ir Šakalienei atvažiuoti į 15-ą pagal dydį Lietuvos Respublikos miestą Visaginą.

To miesto merė Dalia Štraupaitė mėgsta pabrėžti, kad Visaginas yra unikalus miestas. Ji teisi. Visaginas yra vienintelis Lietuvos miestas, kuriame lietuvių mažiau nei visoje Lietuvoje yra nelietuvių. Ta prasme, lietuviai Visagine yra tatutinė mažuma.

Galbūt, jei turėsiu laiko, kada nors apie šį miestą ir jo užsikonservavusį sovietinį identitetą parašysiu knygą. Nes tas miestas, kurį Lietuvos valstybė, įskaitant sysus, salamikinus bei šakalienes, nekalbant apie landsbergius, kubilius ir grybauskaites, paliko likimo valiai, knygos yra vertas.

Bet šį kartą ne apie knygas. Šį kartą apie sysus ir salamakinus ir jų rūpestį tautinėmis mažumomis. Tiksliau, apie sysų ir šakalienių populizmą, jų nesusivokimą realybėje ir jų sąmoningą kenkimą Lietuvos valstybei.

Mielas A.Sysai ir mielas A.Salamakinai. Ir miela D.Šakaliene. Atvažiuokite į Visaginą kovo mėnesį, kai vyks kitas Visagino savivaldybės tarybos posėdis. Sugaišite gal pusdienį, bet to užteks, kad suprastumėte, kokie kvaili yra jūsų pasiūlymai ir kaip jūs kenkiate Lietuvos valstybei.

Kol nuspręsite, ar važiuoti, aš jums šį tą papasakosiu.

Mažiausiai trečdalis Visagino savivaldybės tarybos narių nekalba lietuviškai. Maždaug tokia pat dalis lietuviškai nesupranta. Todėl didžioji dalis diskusijų Lietuvos Respublikos Visagino miesto savivaldybės tarybos posėdžiuose vyksta rusų kalba. Nepaisant to, kad partškolos lektorė Dalia mums ir jums nuolat kartoja, kad rusai puola.

Šiaip tai aš prieš rusų kalbą neturiu nieko prieš. Nepaisant to, kad Visagino gyventojų Facebook grupėse vietiniai man aiškino, kad „jų mieste“ net ir Facebook’e aš negaliu rašyti savo gimtąja kalba. Teko jiems paaiškinti, kad iš tiesų tai Visaginas yra ne jų, o mano, Lietuvos Respublikos piliečio, miestas. Bet čia jau atskira istorija, kuri irgi verta knygos, nes tikriausiai net gūdžiausiame Rusijos kampelyje nėra tiek Stalino ir sovietų gerbėjų, kiek jų yra Lietuvos Respublikos mieste Visagine.

Bet, žinote, kur bėda, mieli sysai, salamakinai ir šakalienės, kad jus kur… Visi savivaldybės tarybos projektai ir aiškinamieji raštai, kaip ir priklauso pagal įstatymą, Visagine rašomi valstybine, tai yra, lietuvių kalba. Spėkite, mieli salamakinai ir šakalienės, kiek iš Visagino tarybos narių samdosi vertėjus, kad jiems išverstų projektus, už kuriuos jie balsuoja? Spėkite, kokius sprendimus jie priima, nesuprasdami, už ką balsuoja. Spėkite, kaip tai atsiliepia Lietuvos Respublikos miestui Visaginui, kuris užima trečia vietą šalyje pagal nedarbo lygį? Parašykite man savo spėjimus el. paštu adresu arturas.racas@gmail.com

O kol sugalvosite, ką man parašyti, klausykite, ką aš jums pasakysiu: užuot bandę vaidinti socialdemokratus ir apsimesdami, kad jums rūpi tautinės mažumos, pasirūpinkite tautine mažuma Visagine ir tos tautinės mažumos Tėvyne, tai yra, Lietuva. Paisrūpinkite, kad valstybėje, kurios Tauta jums suteikė teisę jai atstovauti, valstybinė kalba, įtvirtinta Konstitucijoje, būtų gerbiama. Pasirūpinkite tuo, kad valstybėje, kurią šiandien, deja, jūs valdote, būtų laikomasi jau galiojančių įstatymų, kurie įsakmiai reikalauja, kad valstybės institucijose būtų kalbama valstybine kalba.

Jūs, mieli sysai ir šakalienės, taikotės į tuos keliolika procentų Lietuvos piliečių, kurie nenori kalbėti lietuviškai? Jų balsų per rinkimus jums neužteks. Bet to pakaks palaikyti tų piliečių smegenyse tvyrantį sovietinį tvaiką, kuris, panašu jums labai patinka. Ir atitinka smarvę jūsų smegenyse. Nes jūs galvojate tik apie save ir pamiršate valstybę, kurioje gyvenate ir jos interesus.

Apsidairykite aplinkui – toliau nei matosi per Seimo viešbučio langus, mieli sysai ir šakalienės. Ar Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Ispanijoje, Norvegijoje kas nors turintis daugiau sveiko proto nei Lietuvos LSDP nariai, siūlo gatvių užrašus rašyti lietuvių kalba ir ta kalba teikti teisinę pagalbą. Ar ten kas nors siūlo įstatymus, kurie leistų lietuviams į valdžios institucijas kreiptis gimtąja kalba ir rengti referendumus vien todėl, kad viename name gyvena aštuonios šeimos, skutančios silkes ar viščiukus?

Aš suprantu, kad nuo ilgo buvimo Seime sysai ir salamakinai nebeturi ryšio su realiu gyvenimu, bet šakalienei tai tik pirma kadencija, o sabatauską visą laiką laikiau protingu žmogumi. Atvažiuokite visi į Visaginą mieli socialdemokratai, aš jums padarysiu ekskursiją ir paaiškinsiu, kodėl kenkti Lietuvos valstybei yra negerai. Sumokėsiu už kelionę, jei jums gaila kanceliarinių lėšų.

Jei nepasididžiuosite ir atvažiuosite, pamatysite, kad jūsų teikiamas Tautinių mažumų įstatymo projektas yra Putino svajonė. Nes jam tapus įstatymu, Putino dvasia, kuri Visagine šiandien yra vyraujanti, būtų užkonservuota dar keliems dešimtmečiams. Iki tol, kol jūs ir visi putinistai Visagine išmirs.

Jei toks yra jūsų tikslas, tai taip ir sakykite. Nesislėpkite už (social)demokratijos ir tatutinių mažumų teisių. Sakykite tiesiai, kad jums patinka sovietinė dvasia. Lietuva – laisva šalis ir už tokį jūsų požiūrį niekas neištrems jus į Varnius.

Bet jei jūs laikote save Lietuvos Respublikos piliečiais ir jei jums rūpi Tauta, kuriai jums šiandien yra suteikta garbė atstovauti, mieli sysai, salamakinai, šakalienės ir budbergytės,  atsiimkite savo kvailą projektą ir pradėkite galvoti apie valstybę ir jos ateitį. Jums gi teks gyventi toje valstybėje ir po to, kai jūsų neišrinks. O juk neišrinks.

Kad jums galvoti būtų lengviau, mieli sysai, budbergytės, salamakinai ir šakalienės, siūlau jums šiek tiek vaizdinių priemonių. Jei pagailėsite kanceliarinių išvykai į Lietuvos miestą Visaginą.

Prašom. Nedėkokite.

 

(5 balsų, vidurkis: 4,60 iš 5)
Loading...