RTK skyrė A.Siaurusevičiui 2000 litų baudą. Ačiū

Lietuvos radijo ir televizijos komisija šiandien pranešė skyrusi 2000 litų baudą LRT generaliniam direktoriui A.Siaurusevičiui.

Už paslėptą reklamą laidoje „Pagaminta Kinijoje“, kurios autoriai V.Radzevičius ir M.Starkus.

Esu patenkintas.

Dėl to, kad galiu nesijausti klounu.

Nes paskutiniame LRT Tarybos posėdyje, kai siūliau A.Siaurusevičiui ir kitiems Tarybos nariams atkreipti dėmesį į šią laidą ir tai, kad joje yra akivaizdžiai pažeidinėjami Lietuvos įstatymai, reakcijos iš esmės nebuvo.

Generalinis direktorius replikavo, kad šiaip ar taip šių laidų transliavimas per LRT jau baigiasi ir žadėjo „pakalbėti“ su laidos autoriais, o daugumos tarybos narių ši problema, atrodo, visiškai nesudomino.

Ačiū RTK.

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • stogas

  Kazin direktoriai baudas is savo algos moka ar nuraso ant imones ?

 • lv

  Prie to pačio, reklamos karpačio.
  Ar čia tik man, apsimiegojusiam, bespoksant Labą Rytą, 08:06 rubrikoje Enciklopedija, pradedant ir tęsiant rūpestėliu vaikais, apie augančius baldus (ir turbūt atsigaunančios baldų (eksporto) pramonės proga), kuriais pasidomėjo „mūsų žurnalistai“, reportaže buvo kalbinamas ne koks higienos ar visuomenės sveikatos specialistas, ne koks medikas, o *vienos* komercinės įmonės, gaminančios, reikia suprasti, tokius augančius baldus, atstovas Gintautas Milaknis (archyvo įraše apačia nukirpta, tačiau berods buvo pristatyta kokia konkrečiai tai firma), kuris kreipėsi į žiūrovus tokiomis prikaustančiomis ir galvoje jau iš kažkur skambančiomis įžangomis, kaip „šiuolaikinis gyvenimas, vis dažniau…“ ir iš esmės viskas sukosi apie vieną ašį, firmos atstovui pasakojant apie ir demonstruojant savųjų „augančiųjų baldų“ privalumus…
  Taigi, ar čia tik man vienam, apsimiegojusiam, pasirodė, kad reportažo turinys ir esmė tokia lyg ir pro miegus angažuota, tendencinga…?
  Atsiprašau, jei viskas su tuo reportažu (ir tokiais reportažais) yra gerai.

  • lv, sunku komentuoti nemačius. Gal pabandysiu susirasti ir pažiūrėti. Čia, supratau, buvo šiandien?

   • lv

    Taip, šiandien.

   • lv

    Pasirodo, kad tie augantys baldai tokia įdomi ir naudinga vaikučiams ir jų tėveliams naujiena, kad tai, ką apie juos „pasidomėjo mūsų žurnalistai“ dar reikėjo patalpinti į lrt tinklapį…:
    http://www.lrt.lt/media.php?strid=2961828&id=5610239

    • mielas lv, na, šis konkretus pavyzdys lyg ir nekelia problemų – jokio bendrovės pavadinimo, jokio skatinimo pirkti.

     • lv

      Tai aš ir sakau, kad taip pro miegus man pasirodė, kad lyg ir nekelia problemų…
      Dėl bendrovės pavadinimo dar reikėtų pasitikslinti, nes apačia, kaip suprantu, nukirpta. O jau kai daromas reportažas apie ligas, sveikatą tai visuomet kalbinami farmacijos kompanijų atstovai…
      O dėl skatinimo pirkti, tai užrašai ant marškinėlių irgi neskatina pirkti…

     • Arturas

      Argi tai problema? Į google.lt įvedame „gintautas milaknis“ ir pirmyn – šiandien adresas ar tikslus firmos pavadinimas tikrai nėra būtini rekvizitai geram apsipirkimui.

 • nerijus

  Ačiū.

 • sigitas

  O laida“Švarus pienas“ ištisai viena reklama.Firmos, pardavusios ūkininkui įrengimus,vadybininkas pristatomas kaip ekspertas, aiškina kokie geri tie įrengimai ir kaip nuo jų gerėja pieno kokybė, gyvulių sveikata.Ir atrodo,kad dalis pinigų šios laidos kūrimui, tai yra reklamai, yra skirta valstybės ir Europos sąjungos.

 • Arturas

  Nusivyliau. Pamatęs pavadinimą jau pamaniau, kad kažkas atkreipė dėmėsį į nuolat propaguojamą Laisvosios rinkos institutą. Kiekvieną savaitę Labas rytas „eksperto“ skiltyje pasisakinėja koks nors „nekaltas bernelis“ iš tos šaraškino kontorėlės ir niekam iki šiol neužkliuvo.

 • Krap

  Na ir Zitos Kelmickaitės laidą reikėtų pakratyti, kurioje užslėptai reklamuojami bebro kiaušai (nuo impotencijos) :)

 • demo

  „žadėjo “pakalbėti” su laidos autoriais“. Ir? Kokie „pakalbėjimo“ rezultatai?

 • demo

  Laukiam, įdomu. Juk vienas iš pagrindinių laidos veikėjų – pats LRT „piarščikas“…