Citata #351 Trumpa komentatoriaus mdxacuk paskaita dundukams apie eksportą

Neeksportuojanti valstybė yra tolygi runkeliui, kuris kapstosi savo darže, pasikapoja malkų, gano savo ožką pievutėj už tvarto ir gerai gyvena, kol jam neprireikia susimokėt už elektrą, nusipirk druskos arba nuvažiuot autobusu pas daktarą. Tada jam tenka prisimint eksportą – pardavinėt turguj kiaušinius arba parsisamdyt pas protingesnį kaimyną sukast daržą.

mdxacuk

(10 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • nerijus

  Pasakė dundukas- dundukui ir šventa…

  Jei Valstybė gamina mažai, o tik perperperperperparduoda prekes, tai tokios krizės kartosis ne kas dešimt metų, o kas keletą metų…Pirstels Kinijos, Rusijos, „vakarų“ rinkos ir vėl mums kajukas. Nebeveš baltarusai traktorių į Venesuelą per mūsų jūrų uostą, veš per Latvijos, Estijos ir vėl mes ant ledo. Galima rasti ir daugiau paieškoti. Bet, kadangi, čia rašo labai daug išmanantys popierinę ekonomiką, tai lai tuos pavyzdžius pasivardina patys sau…

  • 7x

   Man galvą norisi trankyti į stalo kampą nuo ekspertų ant kiekvieno kampo, kurie gali lengvai paaiškint kada ir kaip bus krizės (ir dar kas 10 ar net keletą metų!). Išties reikalas pakankamai sudėtingas, filmukas apie finansinės krizės priežastis jūsų dėmesiui: http://www.thedailyshow.com/watch/tue-november-16-2010/exclusive—bethany-mclean—joe-nocera-extended-interview

  • Fredis*

   nerijau, tu čia antras po Trakimo, nerašinėk ko nežinai, specialiai tau:
   LT eksportas (lietuviškos kilmės) per 2010 01-09

   Iš viso vertė 26’098’585.8 (100%)

   1. Mineralinis kuras, alyvos, bituminės medžiagos ir t.t.. – 34.3%;
   2. Plastikas ir jų dirbiniai – 7.9%;
   3. Baldai, čiužiniai, pagalvės, šviečiamieji ženklai ir t.t. – 7.2%;
   4. Trąšos – 4.7%;
   5. Mediena ir medienos dirbiniai – 4.3%;
   6. Pieno produktai, gyvulinės kilmės maistas, medus – 3.8%;
   7. Elektros mašinos ir įrenginiai bei jų dalys – 2.5%;
   8. Branduoliniai reaktoriai, katilai, mechaniniai įrenginiai – 2.1%;
   9. Laivai, valtys ir plaukiojantieji įrenginiai – 1.9%;
   10. Javai – 1.9%;
   11. Drabužiai išskyrus megztus ir nertus – 1.8%;
   ….
   15. Dirbiniai iš geležies, plieno, juodųjų metalų – 1.6%;
   ir t.t., iš viso 102 pozicijos

   • Regis

    Fredi, šaltinis..

   • nerijus

    Iš kur importas?..
    Ar viską turime patys gamybai, kad nereikėtų nieko importuoti?..

    Kartais, prekės „virsta“ į kitos rūšies prekes ir tai užtenka tik popierėlių…

    Kaip pvz.:
    iš Rusijos įvežamas sviestas, kuris supakuotas po 100- 200 kg.; perpakuojamas pieno perdirbimo įmonėje ir virsta gaminiu- supakuotu sviestu po 350 g.
    Tai kokia čia gamyba?..

   • LT eksportas (lietuviškos kilmės) per 2010 01-09

    Norėčiau pažiūrėti kaip Lietuva nieko neimportuodama visa tai padaro… Deja visus nuvilsiu – kažkur 70-80 procentų (greičiausiai apie 90) žaliavų (kad pagaminti išvardintus produktus) yra importuojama. O importo ir eksporto balansas vis dar yra ne eksporto naudai – vis tik daugiau pinigų išeina iš ekonomikos negu pareina per eksportą…

    šaltinis: http://www.stat.gov.lt/lt/pages/view/?id=2792

   • nerijus

    Fredi*

    Tamsta gyveni tik statistikomis. Atsikelk nuo to valdiško krėslo ir pavažinėk po apylinkes; pabendrauk su darbo liaudimi ir pamatysi, kad gyvenimas yra kitoks, nei Tamstos matomos kreivės.

    Padirbėk įmonėje kroviku, vadybininku, staliumi, kurie užsiima baldų gamyba ir tada pamatysi iš kur keliauja visa žaliava ir kur ji keliauja vėliau.
    Įmonės, kurioms pasisekė, jog turėjo klientų „vakarų“ Europoje- nebankrutavo ir net- dribo pelningai. Ar algos tuose įmonėse didėjo eiliniams ar tik vadovams (dėl bendros Valstybės statistikos- atlyginimų augimas)?..

    Pailsink akeles nuo statistikos…
    Patariama: kas penkiolika minučių, nepertraukiamo darbo prie kompiuterio, daryti keletos minučių pertraukėlę- žiūrėti į toli esantį daigtą…

    • mdxacuk

     daigtas… tuoletas…kalidorius…parkelis…

     • Fredis*

      Įdomiausia nerijaus mintis buvo iš Rusijos importuojamas tonomis sviestas, čia fasuojamas po 200 gr ir pardavinėjamas. Įdomu kur čia būtų galima tokio nusipirkti?

     • nerijus

      Jis vežamas atgal – Rusijon ir dalis į „vakarų“ Europą.
      Ir tai buvo ne mintis, o faktas.
      Ar tai įeina į pieno produktų pardavimų statistiką?..
      Žinoma, kad taip.

     • nerijus

      Fredi*

      Iš Tamstos rašliavų aišku, kad dirbi Valstybinį darbą ir nieko bendro neturi su gamyba, kaip neturi ir žalio supratimo apie vIArslo užkulisius.
      Nieko keisto, nes ir Kreivys išmainė vIArslininko kėdę į ministro. Greičiausiai ne dėl to, kad jam norisi padaryti gero Lietuvai, o tik dėl savų interesų- nesisekė vIArslas ir jis rado lengvesnį pajamų kelią- biurokrato. Žiū, dar pritrauksi kokį užjūrio „investuotoją“; po ministerio kadencijos, nepasidrovės ir priims kvietimą į to pačio „investuotojo“ biurą- dirbti projektų vadovu, kurie, galimai bus susiję su Valstybiniais pinigėliais ar projektais?..

     • Fredis*

      Niekuo nepagrįstas spėjimas, iš serijos „iš Rusijos tonomis, luitais vežamas sviestas ir čia fasuojamas po 200 gr.“.
      Gaminu paslaugas.

     • nerijus

      Fredi*

      Dauguma nevykėlių, kuriems nesisekė vIArslas, surado „šiltas“ vieteles (ne be pažįstamų paramos) biurokratijos pasaulėlyje arba LLRI- garantuotos pajamos, o ir dirbt nereikia, tik taukšti apie atsigaunantį ūkį ir kalbėti apie vIArslo sulėtekį, kai to verslo pats nesugebėjai sukurti…

      Stebiuosi tokiais veikėjais- personomis.

      Sutinku, kad dirbdamas biurokratinį darbą- gamindamas statistiką, užsiimate gamyba: maigykle gaminate žodžius vaizduoklyje ir paskiausiai talpinate internete savo pagamintą produktą- mintis. Kuom tai ne verslo pradžia?..

     • lv

      nerijau, mdxacuk siūlė atkampią vietelę Kazlų Rūdos miškuose; kol kasi austrui žeminę (eksportas ne be pažįstamų paramos) ir sušilsi.

 • Trakimas

  „Kaimynui sukasti daržą“ visai nereiškia eksporto.Kaimynas Bratka yrs visai čia pat-už tvoros,todėl sukasti daržą kaimynui reiškia vidaus vartojimą.Eksportas būtų tada,kai pasikinkai arklį,įsimeti vežiman šieno kelionei,maisto atsargų sau ir išvyksti už jūrų marių savo varškės parduoti.Gerai,jei pardavęs varškę turėsi už ką grįžti….:)

 • mdxacuk turėjo parašyti taip: negaminanti valstybė…

  • nerijus

   +

   • gied

    Galima parduoti ir kaimyno bulves turguje, jei turi kuo nuvežti.
    Gamyba, žinoma, yra pliusas – nepriklausai nuo kaimyno. Turi ir minusų – rizikuoji didesniu kiekiu savo laiko.
    O dėl visokių baimių, kad pasikeis kažkas ir nebepirks ir t.t.: tam ir yra diversifikacija. Įmonė besispecializuodama turi mažai pasirinkimo. Valstybės mastu pasirinkimų yra daug. Gal tame ir buvo klaida, kad statybų sektorius pūtėsi neproporcingai…

    • Auksinis kardas

     „Gamyba, žinoma, yra pliusas – nepriklausai nuo kaimyno“ – nėra taip užpaprastinta. Mūsų gamyba kaip mat nulinko per Rusijos krizę, nes priklausymo nuo kaimyno esama, jei gamini ne vien vietos rinkai. O ir dabar globali krizė savo sparnu pabraukė, bei atsigavimas vyksta – būtent dėl to, kad kaimynai labiau perka. Ir ačiū jiems.

     Ne čia priklausytų parašyti, betgi: aptariamoje replikoje nėra nei pėdsako užuominos, kad daržo sukasimas būtų vertinamas eksporto veiksmu. Pateikiama nuoroda į gudresnį kaimyną, kuris vietoje daržo kasimo užsiima kažkuo kitu – galima spėti, labiau susijusiu su eksportu. Arba kontrabanda. :-)

 • Wee

  Visiskai pritariu mdxacuk ir stebiuosi is kur atsiranda tokiu, kaip Nerijus, Trakimas ir Simas. Skirkite eksporta nuo gamybos.

  Simai, i tavo paskutini komentara – gamyba siuo atveju butu bulviu auginimas, bet tam, kad tas bulves skaniai suvalgyti, reikia druskos. Runkelis, kadangi gamina tik tai, ka sugeba ir ka leidzia gamtos istekliai, druskos gauti negali. Todel jam belieka jos nusipirkti, tarkim, is kaimyno. Uz ka pirkti? Keisti i bulves? Bulviu kaimynas irgi uzsiaugina. Todel cia reikia pinigu, kitaip nebus druskos. Bet is kur runkeliui gauti pinigu, jei jis augina bulves tik sau, neturi ko parduoti? O jeigu uzsiaugintu dviem lysvem bulviu daugiau, parduotu jas kitam kaimynui (kuris irgi neturi druskos, bet turi pinigu, nes parduoda obuolius), uz tuos pinigus jis galetu kreiptis i pirmaji kaimyna ir nusipirkti druskos.
  Dabar griztant prie esmes – tai gamybos ir eksporto skirtumus tikiuosi supratote? Skanaus valgant bulves su druska, padekokit eksportuotojams, nes kitaip valgytumet be druskos (is komentaru lygio sprendziu, kad jus nei gaminate, nei parduodate).

  • Trakimas

   Absoliutus briedas:)

   • Regis

    Net pats nusistebėjai, kad būna ir dar didesnių „briedų“ :)

   • tskant

    Absoliutus, arba visiskas gali buti tik Trakimas, kurio didieji autoritetai – biezdarius Vagnorius ir jos prakilnybe Prunskiene.. gal dar kokiu turite? Pardon, nesusiturejau.:) Cia pagarbus atsakas i nepagarbu komentara.

   • Auksinis kardas

    Tikrai? :-)

 • zilvinas

  Taikliai, taikliai :D

 • stellar penny bun

  Iš pasisakymų galima padaryti išvadą ir graudžiai prisipažinti, kad metafora ir grynuolis_- lietuvis tai nesuderinami dalykai.

  P.S. Jeigu tiktai būtų tokie lietuviški vadovėliai… tenka
  pasvajoti.

 • Dark

  Smaiksciai, man patiko :)

 • Artūras Račas susirinko nieko apie ekonomiką nesuprantančių, bet entuziastingai savo nuomonę reiškiančių komentatorių bendruomeną. Maldeikienė, Auksinis kardas, mdxacuk, kiti…

  Retai kada užklystu į šio blogo komentarus, šįkart iš RSS’o užvedė pats įrašas. Tokio nesusišnekėjimo, kaip tarp Trakimo ir likusių komentatorių turbūt dar nebuvau matęs.

  • Valentinas

   Anarchistas kukliai nutyli, bet leidžia suprasti, kad jis pats tai žiauriai gerai supranta ir nusimano apie ekonomiką. Žavėkimės ir girkime jį.

   • Regis

    Valentinai, šiaip jau šis komentatorius turi savo asmeninį tinklaraštį, kuriame tiesiog gausu įvairiausios informacijos apie tuos pačius ekonominius klausimus. Mano galva, tai jam mažų mažiausiai suteikia teisę ne tik, kad turėti tokią nuomonę bet ir ją čia pareikšti.

    • Auksinis kardas

     Regi, ar ten esamos informacijos vertingumas ar gausa suteikia teisę tokioms replikoms? :-)

     Gal net jas daro pateisintomis?

     Šiaip jau, labai įdomu būtų sužinoti kuo nusidėjau neišmanymui pats (gerokai įpusėjęs savąjį ekonomikos kelią ;-), arba vadovėlius rašyti gal temokanti Maldeikienė. Jei priekaištai suktųsi link proporcijų darbo santykių apmokestinimo prieš pelno apmokestinimą – beveik būčiau linkęs tikslinti anksčiau rodytas savąsias pozicijas. Bet ką daryti su Maldeikiene? Juk jos atveju sunku neatskirti ekonomikos neišmanymo ir nuožmokų įsitikinimų įnešamus trūkumus.

     • Regis

      Karde, tai tik jo nuomonė. Aš su juo nesutinku („nieko apie ekonomiką nesuprantančių“), bet man pasirodė, atsižvelgiant į tai, kad žmogus domisi ta pačia ekonomika, jo nuosavos nuomonės turėjimas ir demonstravimas pakankamai logiškas ir suprantamas ir savaime aišku pagrįstas. Tik tiek.

      Šiaip jau norisi šiek tiek segmentuoti tas įvairiausias nuomones pagal jų kilmę. Nes jau labai mes čia įsijautėme su atsakymų turėjimais į visus įmanomus klausimus. Net ir į tuos apie kurių kilmės sritį neturime ir negalime turėti, nors kiek apčiuopiamesnio supratimo.

      Beje, Anarchistui dabar labai gera proga pagrįst savo nuomonę, ir žiūrėk gal užgims nors kiek intelektualesnė ir naudingesnė diskusija už tai ką turime dabar.

    • Valentinas

     Mielas Regi,
     Apgailestauju jei pasirodė,kad aš nesuteikiu teisės ypatai pasivadinusiai „Anarchistas“ reikšti nuomonės apie ekonominius klausimus. Suteikiu. Tačiau ypata pasivadinusi „anarchistas“ reiškė nuomonę apie komentatorius.
     Šiaip, ypata pasivadinusi „Anarchistas“ reiškianti nuomonę apie ekonominius klausimus yra labai panaši į ypatą pasivadinusią „Pedofilas“ reiškiančią nuomonę apie meilę vaikams ir vaikų teises.

     • Regis

      Valentinai, tai, kad ne tu suteikinėji tas teises (reikštis ar nesireikšti čia), todėl atitinkamai man nepasirodė, kad tu nesuteikei. Neapgailestauk, ir dar taip nenuoširdžiai :).

      Norėjau pasakyti, kad jeigu pavyzdžiui A.Račas patalpins čia kokio nors kaktuso nuotrauką, jo paties darytą, ir Valentinas pareikš, kad gerb. Artūras nieko nesupranta apie fotografiją, tai Valentinas turės tam teisę (tokią nuomonę išreikšt), nes akivaizdus Valentino domėjimasis fotografija (ir turėjimas tam tikrų žinių). O ar mums visiems su Valentinu sutikti ar ne, visai kitas reikalas.

      Ypata žmogaus menkinimas (mano akimis). Menkink, kritikuok, apdėk įvairiausiai jo savybes, požiūrį, poziciją, nuomonę ir t.t. bet ne visą asmenį (žmogų). Nebent tu kariauji asmeninį karą su juo (kaip aš su Bobute, kariavau).

     • Valentinas

      Regi,
      Mano supratimu yra skirtumas tarp nuomonės:
      „jūs nesuprantate apie ekonomiką“ ir nuomonės
      „tokių debilų nesuprantančių apie ekonomiką aš seniai nemačiau“. Aš reagavau į nepriimtiną jauno ekstremisto toną.
      Žodis ypata nėra menkinantis.

     • Regis

      Skirtumas, yra, bet problema tame, kad žodį debilas pirmas pavartojai tu o ne jis. Ir nesu tikras ar jis būtent taip pagalvojo pirmiau už tave. Tavo reakcija komentare yra ne tik į tai ką pasakė Anarchistas, bet ir tai ką pats pridėjai (mintyse) prie jo minčių. T.y. nepriimtinas jauno ekstremisto tonas tai yra tavo vertinimas kurį suformuoti (bent iš šio jo komentaro) nebuvo pilno pagrindo arba paprasčiau išsireiškus ne visai teisinga ar sąžininga. Nors be abejo tu turi teisę į savus vertinimus. Tik tiek, kad jeigu kas nors pasako jūs nieko nesuprantat tai visai nereiškia, kad tas žmogus galvoja, kad mes .. (tokie ir anokie) ir, kad tam žmogui reikia duoti pačiam atgal su tuo jo „nieko nesuprantat“. Taip manau.

      Beje, Anarchistai, o kodėl tu taip manai, kad „Maldeikienė, Auksinis kardas, mdxacuk, kiti…“ nieko nesupranta apie ekonomiką? Čia (racas.lt) šiaip priimta savo nuomonę argumentuoti (pagal sugebėjimus kas be ko).

     • nerijus

      Valentinai

      Patį ir pavadinčiau ekstremistu. Ar bent kartą, iš šalies, žvilgterite į save?..Panašėjate į narcizą.

     • Regis

      Nerijau, matau prieštaravimą. Jeigu jis panašėja į narcizą tai jis turėtų pastoviai į save žiūrėti ir savimi žavėtis. O tu klausi „ar bent kartą“. Šiaip tau niekas neuždraus turėti savo nuomonę, bet tai nereiškia, kad ta tavo nuomonė visada pagrįsta ir teisinga. Mano akimis Valentinas ne toks. Ir spėju, kad aš vis dėlto teisesnis.

     • Valentinas

      Mielas Regi,
      Perskaitykime dar kartą ypatos pasivadinusios Anarchistas pradinį komentarą:
      „Artūras Račas susirinko nieko apie ekonomiką nesuprantančių, bet entuziastingai savo nuomonę reiškiančių komentatorių bendruomeną. Maldeikienė, Auksinis kardas, mdxacuk, kiti…

      Retai kada užklystu į šio blogo komentarus, šįkart iš RSS’o užvedė pats įrašas. Tokio nesusišnekėjimo, kaip tarp Trakimo ir likusių komentatorių turbūt dar nebuvau matęs.“
      Manau, kad akivaizdu, kad ši ypata laiko save labai išmanančia ekonomiką ir atsiremdama į savo tariamą išmanymą, leido sau paniekinamai, iš aukšto atsiliepti apie kai kuriuos komentatorius. Žodžio „debilai“ ji nevartojo, bet jos įrašo dvasia yra būtent tokia: Aš protinga – jūs durniai (debilai). Tai ypač ironiška, nes pasiskaičius šios ypatos blogo kelis straipsnius, tampa aišku, kad jai reikėtų gerokai praplėsti ekonomikos žinių akiratį.
      Atsiprašau ligonių, sergančių psichikos liga debilizmu ir jų artimųjų. Šiuo komentaru nenorėjau įskaudinti jūsų ir puikiai suprantu nelengvą jūsų dalią.
      Nerijau, kaip sekasi skaityti PVM įstatymą? Ar gyvenimo universtiteto programoje tokio kurso nėra?

     • Regis

      Gal ir taip :). Beje Valentinas, skirtingai nuo Anarchisto savo nuomonę argumentavo. Ir tie argumentai suprantami.

      Valentinai, o tu tikrai puikiai supranti jų nelengvą dalią, ar čia tik štampas, tiksliau gal šablonas? ;)

      Gali ir neatsakinėti :)

     • Valentinas

      Mielas Regi,
      Aš suprantu jų dalią bet ne todėl, kad esu susidūręs, o todėl, kad esu jautrus, geros sielos vidutinis vadybininkėlis su ryškiai išreikšta empatija. Tačiau netęskime, nes dar susigraudinsiu ir apsiverksiu, o Nerijus pagaliau įgys argumentų vadinti mane narcizu. Tai gali atitraukti jį nuo PVM įstatymo skaitymo, o kur dar komentarai!

     • Regis

      Mielas Valentinai, vos nesusigraudinau ir aš. Toks nuoširdus, netikėtas ir viešas atvirumas. Bet gal tikrai užteks. Mūsų priešai nesnaudžia ir kiekvienas mūsų žodis gali būti panaudotas prieš mus.

 • J. naivusis

  Būtų daug aiškiau, jei vietoj runkelio, būtų koks kitas žodis.
  Taip tai labai savotiškai, bet tiksliai aprašyta.

  Istorikas A.Račas galėtų kada aprašyti smetoniškų ministerių pastangas (ir sėkmę) beieškant rinkų lietuviško bekono eksportui.

 • sigitas

  > anarchistas

  na pabandžiau įsivaizduoti ekonomikos „eksperto“ anarchisto ir ,sakysime, Maldeikienės diskusiją ekonomikos temomis. Būtų linksmai graudu.

  • lida

   Maldeikienė yr politikos ekonomė, o ne ekonomistė. Pati taip nuolat sako.

  • Regis

   Sigitai, su tavimi diskusijų net nereikia įsivaizduoti, jų čia pilna. Ir beveik visos jos linksmai graudžios arba graudžiai linksmos. Arba tiesiog linksmos.

 • tikrasis runkelis

  visas procesas dar butu pusė bėdos ,jeigu kaimynai runkeliai augintų bulves savo šeimai ( iš tevų pasakojimo iškarto po 2WW taip ir buvo..ir visi išgyveno)bent jau badu nedvestų ir nesivalkiotų po konteinerius…tiek to jau ta druska…mažiau sanariai užkalkėtų:) problema ta, kad pas bulves auginančius runkelius ant sprando atsiseda : dvarponis ( arba jo fyfa kreivom kojom)..reketyras( daktaras arba brigada )..visokie mulkiai zemes ukio inspektoriai ir pagaliau sąžinę pardavę žurnalistai ( pavardžių neįvardinu ir patys žinote…)vienžo visa govėda maitvanagių..beje runkelis buvėmis pašerdamas vieną kitą bekoniuką liuosiai pasiaugina normaliuoju budu , o ne kišdamas į nasrus skruzdėlių rūgštis ir visokį GMO brudą:) Taigi kur mano rašliavos reziume? Ogi runkelis gyvens už jus tikrai ilgiau ( čia aš ne apie runkelį totalų alkoholiką jeigu ką ).

 • giedrius

  mdxacuk,

  ačiū. geresnio palyginimo net nesugalvosi …

  o su Trakimu diskutuoti beprasmiška …

 • Regis

  Mdxacuk visai galėtų, jeigu surastų motyvacijos, išsunkti visą savo pyktį dundukams į didelį stiklainį (gal net neužtektų litrinio) ir jame pamirkydamas plunksną pradėti dėlioti ant popieriaus viską ką jis gali pasakyti tiems patiems dundukams. Taip galėtų atsirasti „Mdxacuk pasakos“ arba, kad ir „pasaulis pagal Mdxacuk“. Mielai paskaityčiau pats ir svarbiausiai duočiau vaikams paskaityt, bent jau vietoj lietuvių liaudies pasakų, būtų tikrai vertingiau.

  p.s. pasakos nesuprasti tiesiogiai..

 • dzyvai

  Lai eksportą nuvertinantys teįsivaizduoja bent vieną dieną Lietuvoje be importuotų dujų ir naftos produktų… Pavyzdžiui, rytdieną. Tepradeda nuo radiatoriaus pačiupinimo. Ar jie galvoja, kad mums tų produktų duos nes mes jų tiesiog „nusilpelnėm“ keisdamiesi savo vidaus rinkoje kitais produktais ar paslaugomis?

 • O man įdomu kiek gi komentatorių yra susiję su realiu eksportu (ne reeksportu)?

  • nerijus

   Na, šaunieji popieriniai ekonomistai, kur jūsų atsakymai?..

   • lida

    O, nerijau, pats kokios medžiagos ekonomistas esi ?

    • nerijus

     lida

     Gyvenimo…

     • lida

      Taip ir maniau. Gyvenimo universitetai, tsakant.

     • nerijus

      Bent jau tiek, kad Gyvenimo diplomo- nenusipirksi.

  • gied

   as – parduodu paslaugas beveik isskirtingai uzsieniui.

   • Paslaugos… O kokį nors produktą kas nors eksportuoja (eksportavo)?

    • Trakimas

     „Paslauga“ ir yra PRODUKTAS.

  • Regis

   O kas turima omeny klausiant „yra susiję“. T.y. kaip man suprasti ar aš pagal tamstos įsivaizdavimą esu susijęs ar ne?

   • Ar esate kada nors gyvenime praėję eksporto procedūras nuo iki (gaminamas produktas, eksportui reikalinga dokumentacija, mokesčiai ir t.t.)?

    • Regis

     Ne nesu, atitinkamai tada ir nesu susijęs su realiu eksportu.

 • Audrius

  Nesuprantu net diskusijos esmes – gal man kuris specialistas gali paaiskinti, kaip valstybeje gali padideti pinigu kiekis (skirtu vartojimui – t.y. PVM, akcizams ir kitam viesam geriui) be eksporto (bet kokiu pavidalu) ir uzsienio investiciju – o tik keiciantis vidineje rinkoje pagamintomis prekemis, kad ir 100 % ta gaminima padidinant?

  • Trakimas

   O kaip eksportas gali padidinti „pinigų kiekį“,jei tuos „įvežtus“ pinigus maxima tuoj pat išveža į Kiniją?:)Jei pažiūrėsite į Lietuvos užsienio prekybos balansus,tai aptiksit,kad daugiau importuojam n -metų,o tai reiškia ,kad „pinigus išvežam“,nors jų dar nepritrūkom,juolab esame „surišę “ litą su euru?:)

   • Trakimas

    Pinigas yra PRODUKTO paskirstymo priemonė.Tai-ženklas,bet ne pats produktas(kurį kažkodėl reikia įsivežti iš užsienio).Jei didėja kuriamas -gaminamas PRODUKTAS,daugėja ir PRODUKTĄ skirstančių pinigų.:)Tai netgi vyksta pusiau automatiškai.

    • Auksinis kardas

     :-)

     • Trakimas

      :D

    • Trakimas

     Todėl,jei dirbtinai imama „taupyti“ paskirstymo priemonė,galime užtikrintai konstatuoti,kad mažės ir paties PRODUKTO kūrimas.Ir atvirkščiai-jei skatinamas PRODUKTO kūrimas(kad ir palankiais įstatymais-pvz. kuriant verslą,reikia surinkti ne 100 pažymų,o tik 1),automatiškai didėja pinigų kiekis.

     • Regis

      Sveikinimai, mano smegenys bandydami surišti atskirus žodžius į bendrą nuoseklę mintį, to nesugebėjo padaryti net ir po keletos pakartotinų perskaitymų. Jūs tiesiog tuos ryšius paslėpėt kaip koks magas A.Stonys. Jeigu ir toliau tokiais tempais ir nuoširdžiai treniruositės tai pretenduojat tapti šio žanro žymaus veikėjo R.Rakausko (Žinių radijo savininko) pasekėju.

    • O jei to pagaminto produkto vietinėje rinkoje nebėra kur dėti?

 • Racui neegzistuojantis

  Visa tai – niekai. Pons Artūrai, geriau pradėk skaičiuoti, kiek nuo sausio pirmos už savo ir pavaldinių žurnalistiką mokėsi PVM.

  • mielas Sigitai, aš suprantu, kad skaitote „Lietuvos rytą“, bet gal paskaitykite dar kartą. Tik truputėlį įdėmiau. Gal tada nekils noras uždavinėti kvailų klausimų.

   • Racui neegzistuojantis

    ne „L.Rytą“, o DELFI. Iš tiesų pražiūrėjau, kad nuo kitų metų PVM mokės visi, gavę UŽSIENYJE autorinius atlyginimus. Mums, Lietuvos žurnalistams Lietuvoje mokesčiai didės mažiau, tik keliolika procentų. Atrodo, baigiasi honorarų ir redakcijų gudravimų era, bet seniai to reikėjo, šalies mass media rinka vis dar begėdiškai perpildyta, neapsivaliusi.

    • mielas Sigitai, džiaugiuosi, kad paklausėte patarimo ir perskaitėte ne tik antraštę. Beje, kai kalbate apie Lietuvos žurnalistus, nereikia suabsoliutinti, nes yra žurnalistų, kuriems mokesčiai nedidės.

     • Arturas

      Negi būna žurnalistų nelaikančių savęs Menininkais? Sunku patikėti…

 • austras

  Gerbiamas Artūrai, kartu su jumis džiaugdamasis logišku Grybauskaitės sprendimu dėl pilietybės įstatymo norėčiau pasiteiraut kaip ten reikalas su URM ir kada būtų galima laukti atsakymo iš gerbiamo Ažubalio „firmos“ (žadėjot paskelbt)?

  • mielas austrai, dar teks tikriausiai šiek tiek palūkėti.

   • austras

    Ačiū. Jeigu jau pradėjot tą susirašinėjimą, tai vis tiek gal kažkada ir atsakymas bus. Bent jau įdomumo dėlei.. :)

  • mdxacuk

   Austre, kaip matot, reikalas užsitęs. Kur dėsitės – gi žiema žiūri į akis? Ar ne laikas pagalvot apie žeminę, kol žemė nesušalus? Galiu prirodyt atkampią vietelę Kazlų Rūdos miškuose.

  • nerijus

   austrai

   Juk ne prezidentė priėmė sprendimą, o teisininkai. Prezidentė neturėjo savo nuomonės, o jei turėjo, tai bijojo ją išreikšti- pasitelkė būrį teisininkų.

   • Regis

    Nerijau, iš kur žinai? Kad bijojo pavyzdžiui. Ir nelabai supratau šiuo (dvigubos pilietybės) klausimu ji turėjo savo nuomonę ar ją suformavo teisininkai?

    Klausiu nes tu savo teiginiais sudarai įspūdį, kad žinai, o tas mane asmeniškai intriguoja. Nes gal pagal galimybes pasidalinsi ir kitais tau žinomais (matomai) darbo Prezidentūroje niuansais.

    • nerijus

     Regi

     Pakanka pamąstyti ir viską sudėlioti į lentynėles, kad suprastumei.
     Prezidentė bijojo valakytos (klausimų ir peikimų dėl „vetuoto“ įstatymo); pasirinko protingą sprendimą- pasikviesti teisininkus ir parodyti tiems- kas yra suinteresuotas dviguba pilietybe, kad nereikėtų jiems aiškintis, ir, kad visi pamatytų, jog buvo konsultuotasi su teisininkais (kaip pagrindu) ir sprendimas buvo priimtas ne vien jos (neteisininkės).
     Dabar niekas negalės priekaištauti, kad prezidentė pasielgė netinkamai.
     Kas dėl įstatymo „vetavimo“:
     Valio!!!
     Čia ir „nerijams“ aišku, kad leidus turėti dvi pilietybes- būtų pažeista Konstitucija.
     Tik gaila, kad Konstitucija tapo melžiama karve ir su ja elgiamasi taip, kaip kam patogiau.
     Pavyzdys: Vyriausybės replika KT, dėl jo, neva, kišimosi į Vyriausybės darbą dėl priimamų sprendimų. Jei tie sprendimai pažeidžia moralės normas, įstatymus ir pačią Konstituciją, tai kas Vyriausybei turi teisę pasakyti, kad ji elgiasi neteisėtai?..

     • Regis

      Nerijau, viskas suprantama, pakankamai argumentuota ir t.t. Bet, jeigu sakai, kad reikia tik viską sudėlioti į lentynėles, tai taip ir parašyk – viską sudėliojus į lentynėles, pagal mane (aš manau), prezidentė bijojo, prezidentė nebijojo ir t.t. Dabar gi sudarai įspūdį, kad tu gal kažką pažįsti dirbantį Prezidentūroje, kuris žino situaciją iš vidaus ir todėl tau galima taip aiškiai viešai teigti, kad yra taip ir taip o ne kitaip.

      Beje, dėliojant ką nors į lentynėles visada reikia pasilikt sveiką abejonę, kad tavo lentynėlėse kažko trūksta arba ne viską teisingai sudėliojai.

 • austras

  Gerbiamas mdxacuk, dėl manęs pernelyg nepergyvenkit :) Žiemoju vis dar viešai ir visiems prieinamas :)

 • Šarūnas Skyrius

  XVIII amžiaus pabaigoje buvo tipų, apraudančių žemės ūkio, kaip vienintelio padoraus ir „tikrąją“ ekonominę vertę kuriančio užsiėmimo, dalies Anglijos BVP kritimą, nes matote, pramonininkai užsiiminėjo žemės ūkio ir kasyklų produkcijos perdarymu į pramonines prekes (tik pagalvokite!). Ir kuo daugiau pramonininkai gamino, tuo labiau žėmės ūkio dalis nacionaliniame produkte krito. The horror!

  Nepanašu į kažką?