Renkame Lietuvos metų moterį. Visos jos – ne Lietuvoje

Kažkaip užkliuvo akis už pranešimo apie Lietuvos metų moters rinkimus.

Delfi rašo, kad „kovo 1 d. pirmą kartą šalies istorijoje bus apdovanota Lietuvos metų moteris, o rinks ją ne tik garbi komisija, bet ir visa tauta.

Kodėl pirmą kartą? Juk anksčiau Metų moteris Lietuvoje taip pat buvo renkama.

Pasirodo, anksčiau tai buvo žurnalo „Moteris“ projektas, o dabar jis tapo nacionaliniu.

Kodėl?

Tikriausiai todėl, kad galės balsuoti ne tik „Moters“, bet ir „Delfi“ skaitytojai bei TV3 žiūrovai.

Manęs neįtikina. Nes jei jau būtų nacionalinis, tai turėtų balsuoti ir „Laimos“ ir „Panelės“, gal net FHM ir „Playboy“ skaitytojai, taip pat – alfa.lt, balsas.lt. lrytas.lt, atn.lt, bernardinai.lt (ir t.t.) lankytojai ir LTV, LNK, BTV ir „Lietuvos ryto televizijos“ žiūrovai.

Nes dabar bus „Moters“, „Delfi“ ir TV3 Metų moteris. Panašiai kaip Sugiharos fondo Tolerancijos žmogus…

Deja, bet ir kandidatės, atrodo, parenkamos panašiu principu.

Neginčiju D.Grybauskaitės, D.Ibelhauptaitės ar I.Marčiulionytės pasiekimų, bet man visiškai neaišku, kodėl tik šios trys moterys pretenduoja tapti Lietuvos moterimi 2008?

Kodėl į šį garbų titulą negali pretenduoti kas nors kitas? Pavyzdžiui, bet kuri iš moterų, nominuotų kitose 7 kategorijose?

Nejaugi daugiau nė viena nenusipelnė šaliai ir pasauliui?

O gal nominuojant kandidates į Metų moters titulą buvo privaloma, kad kandidatė negyventų Lietuvoje?

Bet tada gal reikėjo rinkti Metų lietuvę 2008?

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • mantas

  Rinkimai rinkimai. Dar vienas būdas ištempti prigesusias žvaigždes, kad paskui būtų galima imti interviu. Ir sukasi visa šita karuselė. Per daug makulatūriniai reikalai išsipūtę Lietuvoj, todėl reikia pūsti Lietuvą, kad būtų kuom makulatūrą užpildyti.

 • nerijus

  Aš balsuoju už savo moterį.
  Ir tai FAKTAS.
  gaila,kad jos nėra tarp „išrinktųjų“ :)

 • Sveikas

  Protestuoju – D.Grybauskaitė, D.Ibelhauptaitė, I.Marčiulionytė – trys mergaitės…

  • Musė

   Taigi, peršasi išvada, kad Lietuvoje moteris gali šio to pasiekti profesinėje veikloje tik tuo atveju, jeigu jai kaip akmuo po kaklu nekaba lietuvis vyras (šiuo atveju žavusis galantiškasis D. Ibelhauptaitės britas nesiskaito)….

 • martelis

  OT:
  Arturai, as vis galvoju… o kodel pas Jus nera sveciu knygos, kur butu galima rasyti ne i pasiulyta tema? Arba nuorodos „susisiekti privaciai“?

 • J. naivus

  Kaip sakė Kuzma Prudkov – „Smotri v koren“:

  O kada rinksime Lietuvos metų vyrą?

  Toji silpnoji lytis užliuliavo, sufražistės pradėjo savo darbą XIX a., rezultatai akivaizdūs- feminizmas, emancipacija etc ir pasaulyje gal jau neliko nieko išimtinai vyriško.

  Jau greit vietoj žinomo – cherchez la femme – bus sakoma – ieškok vyro :((

 • Audrius

  Pritariu autoriui – dėl nacionalinių rinkimų.. Tik manau, kad rezultatas bus panašus kaip rinkimų į Seimą – t.y. Natalija Zvonkė… Na jei pasiseks, tai Karina Krysko…

 • To Sveikas> Ibelhauptaitė turi vyrą, Vyrą iš didžiosios raidės netgi – pavydėt daug kam tokio. Labai labai teisingas straipsnis – šaunuolis!

 • Super, žiniasklaida jau pradėjo D. Grybauskaitės rinkiminę kampaniją, net jai pačiai nerodant jokių pastangų..

 • Valentinas

  O kodėl nėra Nidos Vasiliauskaitės?

  • Yra, tarp kategorijos „assorti“ atstovių..:)

   Aš nubalsavau.

 • romas

  O vyras ar galėtų tapti metų moterimi? Kur žiūri lygių teisių kontrolieriai? :)

  • J. naivus

   Vyrai tą turėtų išsikovoti. Jos tą padarė ir
   moterų teisės tapo vyrų pareigomis.
   O dar taip nesenai Šekspyras „Hamlete“ sakė:
   „Silpnybe, tavo vardas yra moteris“

 • Valdas

  Kai aš perskaičiau šią informaciją, pirmiausia kylanti mintis buvo apie Prezidento rinkimų reikalus. Tuo kart net nekilo abejonių, kad tai Grybauskaitės akcija. Isivaizduokite: kandidatė į Prezidento postą yra LIETUVOS metų moteris! Geras fonas, ar ne taip?

 • AudriusX

  Šie rinkimai yra beprasmiai, nes jie nesukuria jokios vertės savam kaimui, valstybei ar žmonijai.

 • LL

  visi tokie rinkimai tėra rinkimų rengėjų noras parodyti savo patenkintus, bet niekam neįdomius snukius viešumoje… ar delfi, ar alfa, ar stilius – toks pats šūdas… ir nulis prasmės

  o žodžiai „pirmą kartą“ juk būna kiekvienam kvailam piariniam pranešime. Šis delfinininis – ne išimtis

 • Modestas

  Visiem būtų geriau, dingtų priežastys tokiems straipsneliams atsirasti, jeigu kokį mėnesį tauta būtų galėjus siūlyti kandidates. Bet.. kaip jau kažkas minėjo, tos kandidatės būtų visos pop scenos iškeltos. Tai vėl būtų blogai?
  tiesiog..jei bus Grybauskaitė metų moteris, kuri sugeba kas kurį laiką parlėkt į Lietuvą ir visus kritikuot, kaip čia viskas blogai ir vėl dingt iš čia. Ir jei dar vėliau prezidente bus išrinkta..
  Mąstysiu apie emigraciją

 • Burbulas

  Jeigu buvote atsidarę delfio puslapiuką su tomis kandidatėmis, pastebėjote jų aprašymų dydžių skirtumus?

 • Metu moteris yra paprasta moteriske, kuri dirba uz kiek daugiau nei minimuma sunku darba, augina du tris vaikus, tramdo kazkuo vis nepatenkinta savo vyra, atlaiko kaimyniu apkalbas, sugeba susitaupyti ir pasipuosti… Tokia moteris turetu gauti apdovanojima, o ne kazkokios uzsienyje dirbancios moterys. Beje, jos galetu gauti geriausios Lietuvos Ambasadores titula, nes jos daugiau atstovauja saliai, nei dirba konkreciai Lietuvos labui (Grybauskaite dirba visai EU, Ibelhauptaites menas ir Marciulionytes UNESCO veikla velgi tarptautiniame lygmenyje).

 • Dalia

  Man atrodo tuoj sakysma, visur gerai tik ne cia,Lietuvoje… Atidziau paziurejus i visa Lietuvos ivaizdzio formavima Lietuvoje darosi vis idomiau: renkame Lietuvos moteri,kuri gyvena ne Lietuvoje, Tukstantmecio proga lietuvius „kazkodel“ pasilikusius dar Lietuvoje, sveikina lietuviai iseiviai,kurie tarsi visiems sako: „sveikinam, bet pas mumis cia Anglijoj, Amerikoj geriau“… kazkokia antipatriotine kampanija… Geras lietuvis tas,kuris ne Lietuvoje gyvena ir dirba… liudna…

 • Brigita

  Ryskuviene Lietuvoje, ir visose apklausose interneto ji pirmavo kaip metu atradimas, taciau laimejo kita moteris, kuri jau tikrai negyvena Lietuvoje, o Londone.. neteisinga, juk dar intetrnete visi mate, kad Gabija Ryskuviene lyderiavo

  • Brigita, aš su Jumis visiškai sutinku – aš irgi būčiau balsavęs už Gabiją…:)

 • Brigita

  Malonu, kad kazkas taip pat uz Gabija. Man ji vis tiek – metu atradimas. :)

 • Musė

  Nepatikėsite, šį kartą pritariu – man irgi Gabija Ryškuvienė yra nerealus metų atradimas.

  • Brigita

   Bet svarbiausia yra tai, jog ji ir turejo buti isrinkta, ziurovai balsavo uz ja, tik komisijai ji neitiko :(

   • A.G.

    Manau, kad visokie šiuolaikiai rinkimai ne jungia, bet skaldo žmones.
    Matau, kai el. pašto pagalba grybaujami balsai – šlykštu daugiau nieko.
    Tokių pagalbos prašymo (parinkti balsų) esu ir aš gavęs, ir dar šiais metais.
    Įdomiausia, kad vos dieną kitą pirstelėjęs – kitas žiūrėk jau lenda ant pjedestalo (kad jam susirgus mat žvakeles miestelėnai ant palangių sustatytų).
    Kiek man kas yra siūlęs, kandidatuoti ten kažkokioms piniginėms premijoms visuomet atsisakydavau – juk ne dėl asmeninės naudos dirbame.

 • Lietuvoje vel nonsensas. Ar galima buvo surasti labiau nemoteriska, netolerantiska moteri uz ta persona , kokiais graziais vardais ji besivadintu? Pataikyta i taska. O tas taskas – spjuvis i veida visoms padorioms moterims. Matyt, padorumas Lietuvoje apskritai nebetoleruojamas?