Reklama (džiaugiuosi prisidėjęs)

Šiame tinklaraštyje dažnai randu nuorodų į čia esančius tekstus.

Šiandien radau dar vieną.

Ją įdėjo buvęs šio tinklaraščio komentatorius Skeptikas, miestui ir pasauliui paskelbęs, kad nuo šiol turės savo asmeninį tinklaraštį, kuriame „jokie mėnulio fazių įtakojami prietrankos netrukdys man dėlioti savo pastebėjimų“. 

Šiame tinklaraštyje įrašų kol kas nedaug, bet iš pirmųjų komentarų sprendžiu, kad tai bus dar viena vieta, kur įvairaus plauko dundukai galės, kaip užkalnis, nevaržomai gėrėtis savimi ir „varyti“ ant tų, kuriems jie nepatinka.

Labai tuo džiaugiuosi. Nes jaučiuosi – nors ir netiesiogiai – prisidėjęs prie lietuviškos blogosferos plėtros ir nuomonių įvairovės skatinimo. Dundukai taip pat turi teisę turėti nuomonę ir ją nevaržomai reikšti. Savo asmeniniuose tinklaraščiuose.

Kartu, naudodamasis proga, noriu pasakyti, kad aukščiau minėto tinklaraščio pirmasis tekstas ir komentarai tik patvirtina, kad mano sprendimas neleisti jo autoriui teršti šią erdvę buvo visiškai teisingas. Gal tik kiek pavėluotas.

Nepaisant to, sveikinu buvusio komentatoriaus pilietišką iniciatyvą ir siūlau visiems nepatenkintiems šiuo tinklaraščiu ir jo autoriaus veiksmais kuo gausiau lankytis naujajame tinklaraštyje ir ten reikšti savo nuoskaudas bei vertingus pastebėjimus. Neabejoju, kad sulauksite palaikymo ir pasigėrėjimo šūksnių.

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Respondentas

  Jo…. Ir traktuojam vieni kitus, vis traktuojam, traktuojam… Save irgi kartais kiekvienam reikėtų bent truputį patraktuoti.

 • belekas

  Sigmund Freud’u kvepia…

 • lv

  Man tik keista, kad Skeptikas nesuabejojo savo galimybėmis ir tikslingumu skleisti savo vertingą nuomonę, pastebėjimus savo blog’e…

 • Fredis*

  Universiteto darbuotojas „austras“ galėtų sukurti alternatyvios istorinės minties tinklaraštį apie tai, kaip mažai kilmingi valstiečiai nesėkmingai kūrė valstybę ir visai be reikalo ją gynė prieš dvidešimt ir daugiau metų. Tokia sveitainė būtų ypač populiari, muštų visus lankomumo rekordus. austras jau čia turi būrelį savo gerbėjų (Auksinis kardas, nerijus, nesvarbu ir kt.).

  • nerijus

   Fredi*

   nesvarbu labiau liberalas, nei socialistas.
   Austras turi ką pasakyti ir tai sako korektiškai, ir su faktais. Nuomonė nebūna šališka.

   • Įdomu yra ir kitkas. Labai siauras, palyginus, mūsų tautiečių mąstymo spektras.
    Kai mąstoma praktiškai tik stereotipais.
    Kairysis, – Lietuvos priešas.
    Dešinysis, – Lietuvos patriotas.

    Tačiau kiek aš stebiu žmones, gyvenimas yra sudėtingesnis nei taip tautiečių mėgstami ties stereotipai.
    Kas keisčiausia, man žinomi labai dideli komunistinio laikotario šulia, – buvo ir patys didžiausi Sąjūdžio aktyvistai.
    O kiek pažinojau tų, kurie ir anais laikais kalbėdavo viešai, pastoviai ir drąsiai prieš komunistinę santvarką, – dabar aš jų besireiškiančių patriotiškai nematau.

    Tad šiandieninis patriotas, – labai klaustukas ar tai tik nėra paprastas karjieristas.
    Ko nepasakyčiau apie patriotus, kurie reiškėsi tuo metu, kai dar buvo okupacinis režimas.

    Bet ne dėl to čia nerijau sureagavau.
    Tai ką pasakiau čia pradžioje, t.y. dėl tos priežasties , šiandien Lietuvoje manau net nuodėminga būtų pamąstyti kai kuriais klausimais.
    Na, pavyzdžiui, kokiemS Lietuvos patriotams (kalbu apie tikrus Lietuvos patriotus) pavyko daugiau Lietuvai gero padaryti – kairiesiems Lietuvos patriotams ar dešiniesiems Lietuvos patriotams.
    Arba, kokių patriotų įtakoje daugiau Lietuvoje tapo bedarbių, emigrantų (sunku būtų juos sumuoti (net ir aritmetiškai, ne daugiau…) su tremtiniais, bet kairiųjų atveju (kai juos mūsuose dažnas tapatina su boševikais, kaip ir dešiniuosius su…), – tokio skaičiavimo sunku būtų išvengti…).

    Žinoma, apie patriotiškumą šiandien galima svarstyti gal tik vienu galvos pusrutuliu. Ir to yra pakankama. Nes kitu atveju, kaip su parnografija, – turėtų būti užrašas, kad silpnų nervų žmonės čia nėra pageidaujami (kaip ir anuo atveju – kai vaikai, iki 21 ar 25 metų amžiaus ar dar jaunesni, nežinau, nes tokiuose nesilankau, nėra pageidaujami…).

    Patriotiškumo tema mėgstu pakalbėti tik vienu atveju, kai ta tema kalba patriotais apsimetę (turiu omenyje šiandienos tautiečius).
    Ir tai tabu, – būnant tarp tikrų Lietuvos patriotų, kurių šeimoje yra narių žuvusių kovoje už Lietuvą ar areštuotų, kankintų, jau nekalbant, apie ištremtus (kai to pasėkoje buvo tremiama visa giminė). Nes ten ta tema aplamai tabu… kai ji šiandien kiturnaudojama, t.y. ten, kur tuo šventu žodžiu jau ir kojos nusvalomos.

    Nepaisant to, net aš sugebu matyti ir kairiuosius (bet tais atvejais, kai jie buvo Lietuvos patriotai, – t.y. jei dirbo, aukojo gyvybę Lietuvai, ne dėl savęs, ne dėl savo šeimos interesų…).

    • nerijus

     Reagavau į Fredžio* komentarą, kuris apibrėžia Žmonių būdą pagal partijų ideologiją, o ne pagal tai, kad kiekvienas yra individas ir kiekvienas galvoja kitaip. Partijų pavadinimai ir ideologija apibrėžia tik kryptį, o ne mąstymą.

     Kas didžiausias patriotas?..

     Kartais atrodo, kad didžiausias patriotas yra kitatautis su LR pilietybe, o ne Tautietis su LR pilietybe, kad ir pvz.: broliai Lavrinovičiai. Tikiu, kad jie dalyvaus šių metų Europos krepšinio čempionate. Tikiu ir tiek.

     Dar didesnis patriotas, kuris dirba po 12 (+) val. per parą ir gauna 608 Lt., „į rankas“, ir net neplanuoja vykti į Anglijos vištides- pešti vištų ar jas mėsinėti. Taip krauti „babajams“ pelną.

     Nesivadovauju stereotipais ir nerūšiuoju Žmonių. Nes vienintelė Žmogaus rūšis yra- Žmogus ir tai nepriklauso nei nuo jo odos spalvos, akių siaurumo, šypsenos platumo,..

    • Šamanas

     Kas yra stereotipai ir kas terminų reikšmė? Vargu ar gali tikri kairieji būti patriotais – jiems gi būdingos kosmopolitinės pažiūros. Didžiausia visų nesusikalbėjimų priežąstis yra absoliučiai skirtingų prasmių suteikimas tam pačiam žodžiui. Čia kaip Putino „suvereni demokratija“.

     • nerijus

      Šamanai

      Viens Žmogus labai Dievina V.L. bet yra, vadinamasis, kosmopolitas.
      Kaip V. L. ir jo skleidžiamos beletristikos yra susijusios su socializmu?..
      Ar tą Žmogų galiu priskirti prie konservatyvios ar, labiau, socialistinės krypties?..

     • nerijus

      Yra tokia grupė: pseudopatriotai.
      Kai Žmogaus daug kalba apie Tėvynės meilę, bet pirmai progai pasitaikius, išdumia į Platųjį Pasaulį. Paskiausiai, gavęs jau kokio javiečio pilietybę, kalba apie meilę Tėvynei ir reikalauja, kad ta- senoji Tėvynė, jam padovanotų antrąją pilietybę. Kitaip, jis negali būti labiau lietuviu?..
      Marazmai ir nieko daugiau…

     • nerijus

      p.s. jų reikalavimai prasilenkia su sveika logika. Juk ne Tėvynė kalta, kad daugelis išdūmė (kabu apie pokarį 1945- 1991 m. m. ) svetur.
      Šiuo metu, visos galimybės grįžti ir gyventi Laisvoje Lietuvoje.
      Kodėl reikia kažko reikalauti, ko Lietuva neatėmė?..

     • Šamanas

      Nerijau,
      nesuprantu, kodėl tūlas kosmopolitas negali garbinti V. Lenino? Manau, kad V.Leninas buvo kosmopolitas. Kryptis priklauso nuo atskaitos taško.
      P.s. Beje, aš leidimų neišdavinėju.

     • nerijus

      Juk Tamsta Šamanas, o tai daug ką pasako :)
      Beje, jei prakalbome apie šamanizmą, tai puikus filmas:

     • Šamanas

      Nerijau,
      Aš niekur neminėjau šamanizmo (tarnybine padėtimi nesinaudoju). Kosmopolitai ir V.Leninas su šamanizmu nieko bendro neturi – jie išvis nepripažįsta šamanų galios. Filmas neblogas – kažkada mačiau, bet jis ne apie šamanus, o apie magus. Ir išvis, ką reiškia toks nušokimas nuo temos?

  • austras

   Fredi, pirmiausia, ačiū už tokį nenuilstantį dėmesį mano personai. Žinokit, kad ir kiek Jūs besistengtumėt, didžiausiu austro kritiku vis tiek išliks pats austras.
   Kadangi išgirdau iš Jūsų pasiūlymą kurti savo svetainę, tai pratęsiant mintį apie gerbėjus, galima būtų pakalbėti ir apie tos neegzistuojančios svetainės kritikus. Joje maloniai kviesčiau apsilankyti Fredį, kad jis galėtų pasidalinti savo nuomone apie tai, kaip mūsų gražioji valstybė batais septynmyliais keliauja link savo gerovės vadovaujama įžvalgiųjų konservatorių ir kaip visiems čia gera konkuruoti. Išklausyčiau net ir Jūsų tėviškų pamokymų „miestui ir pasauliui“, kaip turėčiau rašyti ir koks įrašas šiandien Jums būtų svaresnis. Pažadu netrinti. Nes juk viskas – pažangiosios konservatoriškos visuomenės labui. Tiesa, pamiršau, šiandien Jūs užsiėmęs svarbesniais uždaviniais. Priešais Jus vis dar nedamuštas Artūras Račas. Tas pats, kuris Jus vadina menkysta bei šliužu ir kuriam Jūs nuolat globėjiškai perduodat savo linkėjimus.

   • austras

    Greta autoritetingosios Oželytės siūlyčiau pasiskaityti ir šitai. Gal pravers…

    http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/dkuolys-lietuviu-sventes-kam-dar-i-snuki-arba-apie-sausio-13-os-minejima.d?id=41120327

    • nerijus

     Kur dingo rubliai, kurie buvo pakeisti į Talonus?..
     Negi sudegino, kaip dabar estai- savo kroną?..
     Nemanau. Kaip gali deginti, kai valiuta dar galiojo buvusiose Sovietų sąjungos Respublikose?..

    • romas

     Kuolys sausio 13-ąją taip didžiavosi visų valstybine laikysena, kad nepastebėjo, kaip jo pasididžiavimo objektai tom dienom dar labiau persipyko :) Nors negalima pasakyti, kad pjautis pradėta tada. Istorinė klaida buvo startu, o per sausio įvykius gal labiau išryškėjo visos lūžių linijos. Dėl kainų jis kažką čia sumalė. Nebent Kuolys tuo metu jau nebejautė, kas gatvėje darosi.

    • nerijus

     Beje, austrai, Sličytė grįžta . Ji kandidatuoja Klaipėdoje.

   • Fredis*

    austrai, pirmiausia žodį „nedamuštas“ pakeisčiau į neprimuštas, neužkapotas, nesužlugdytas.
    Kurti gerovės valstybę turime visi, tame tarpe ir austras.
    Esu atkreipęs dėmesį tik į porą Tavo vertų dėmesio pasiūlymų, išryškintų problemų – profsąjungų efektyvų egzistavimą ir mažažemių valstiečių galimybes studijuoti aukštosiose mokyklose. Ir viena, ir kita – yra. Valstybę prieš dvidešimt ir daugiau metų gynę žmonės nenusipelno būti vadinami šutve. Esi peržengęs ribą, tačiau trinamas buvau aš. Gyvuokite abu su Tinklaraštininku laimingai.
    Austrai, Tau tikriausiai nereikia kurti savo asmeninės svetainės, nes visos Tavo mintys sutilpo į kelias mano išryškintas tezes. Ir jos jau pasakytos.

   • nesvarbu

    „…Tas pats, kuris Jus vadina menkysta bei šliužu ir kuriam Jūs nuolat globėjiškai perduodat savo linkėjimus“:)

    Šia tema nuoroda:

    http://en.wikipedia.org/wiki/BDSM

 • Artūrai, kelintas tai jūsų dėka pasaulį išvydęs blogas?

 • Šamanas

  Ne į temą.
  „Jupiteri, tu pyksti – vadinasi esi neteisus“.

 • noname

  p. Artūrai, manau, kad Jūsų džiaugsmas kiek per ankstyvas. Kadangi Skeptikui bandymas rašyti yra „painus ir suveltas bei skirtas kompiuterastams“, tai tuo „kol kas bandymu“ greičiausiai viskas ir baigsis. Nedidelis praradimas…

 • Šamanas

  (Ne)Mokėjimas naudotis kokia nors kompiuterine programa nereiškia (ne)turėjimo ką nors pasakyti.

 • sigitas

  >siūlau visiems nepatenkintiems šiuo tinklaraščiu < gerb. Artūrai, ar tai reiškia , kad šiame Jūsų bloge laukiami tik patenkintieji Jumis ir Jūsų kūriniu? Grubu

  • mielas sigitai, interpretuojate kaip dundukas. Ne dundukai juk atskirtų „nepatenkintus šiuo tinklaraščiu“ ir nepatenkintus tinklaraščio autoriumi ir jo kūriniais.

 • J. naivusis

  „Пиши, дабы дурь твоя была видна и после “

  Buvo gi toks Petro Pirmojo ukazas. Jį galima prilyginti žodžio laisvei.

  O „Моя дурь и дурь Ваша – две стороны одной медали“ – tai jau apie lygybę.

 • Rolandas

  Tai kad pons skeptikas bais produktyvus. Nulindau pasmalsauti, tai kur tau – kol viską perskaitysi, kitiems darbams laiko nebeliks. Teko atsijungti… :(

 • nerijus

  Puikus pavyzdys ir geras Jurgio patarimas Žmonėms:
  -„…sąmoningai rinkti kandidatus į valdžią.“

  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/jurgis-didziulis-paskelbe-nebedalyvaus-savivaldos-rinkimuose-ragina-zmones-nebalsuoti-uz-zinomus-veidus-56-134237

 • nerijus

  Atsiprašau, kad ne į temą.

  Regi, kažkada ieškojai informacijos apie nitratus:

  http://www.google.lt/#hl=lt&biw=1024&bih=584&q=nitratai+delfi&aq=f&aqi=&aql=&oq=&fp=e5d6c8036be5598d

 • Berods turi vaikelį, kuriam mityba ypač labai svarbi. Tad jei šeimininaks neužpyks:

  mildai 2010-12-22 15:21:07

  ar Jūs pilno proto esate.
  Juk Lietuva (dar Danija) turi gerą gėlą vandenį.
  Kas kita šachtiniai šuliniai kaime, t.y. tie, kurie yra prie tvartelių ar lauko budelių.. O čia šitai kaip tik ir buvo panaudota, siekiant pagelbėti vertelgoms, kurie ir užsakė šią laidą.
  Tas pat buvo su nitratais daržovėse. Kurią taip pat užsakė vertelgos, pardavinėjantys juosteles ir filtrus.
  Taip pat buvo padarytas montažas, kad žmonės patikėtų.
  Juk žurnalistai gerai žino, kad Lietuvos žmonės šiuo klausimu yra labai tamsūs ir juos mulkinti labai nesunku, t.y. atidirbti pinigus užsakovui.
  Tad supraskite tos laidos melagingos. Kai parsidavėliai parsiduoda godiems vertelgoms (jiems iki verslininkų, kaip karvei iki mėnulio).

  Tarp kitko…

 • nerijus

  Baltarusija, Baltarusija,..
  Jau kuris laikas neužtylama.

  http://www.15min.lt/naujiena/studentu-zona/karstos-zinios/olandu-studentai-susireme-su-policija-nuotraukos-video-234-134250

  Už tvoros visada geriau matosi, nei šiapus tvoros.

  • nerijus

   p.s. svarbiausia, pateikti, kad studentai susirėmė, o ne policija su jais.
   Baltarusijos atveju kalbama, jog milicija su jais :)

   Ką reiškia propaganda ir jos veikimo metodai per žiniasklaidą.
   Kažkam „rimtai“ parūpo Baltarusijos dar neprichvatizuoti turtai?..

 • nesvarbu

  Ne į temą.Akivaizdu jog mūsų lida pasirinko ne Valentiną,juo labiau ne nesvarbu, ar ką kitą, o Arą. Tą rūstų marginalą. Mokslininkai jau seniai nustatė dėsningumus, kad protingas vyras ir kvaila moteris, tai vieniša motina, o protinga moteris ir priekvailis vyras-tai stipri šeima, bei t.t. ir pan. Taip pat visuotinai žinoma, jog moterys moka rinktis sau partnerius, nes tai yra jų genuose,ir nieko jau čia nepadarysi. Aišku, tik viena-jei lida būtų pasirinkusi nerijų, tai šeima būtų dar stipresnė.

  • nerijus

   nesvarbu

   Manau, kad Tamstos komentaras bus pašalintas.

   • nesvarbu

    nerijau, dažnai „šalini“ čia kitų mintis, ne ką rečiau bandai lygintis, diskutuoti, bei ginčytis su tokiomis asmenybėmis, kaip Valentinas, romas ar austras. Tai pilietiška, tačiau verta atkreipti dėmesį į mažą smulkmeną. Gal pačiam bus kiek sunku suvokti, gal net ir neįmanoma, tačiau aukščiau išvardintų žmonių dvasiniai gebėjimai, samprotis,jų mąstantis pažinimas,t.y. jų protas, esminiai skiriasi nuo tavojo. Esmė čia tame, kad tavo protas yra labiau juslinis. Tuo pačiu, be jokios abejonės, verta pažymėti ir tai, kad dialektiniam procese viskas yra pasiekiama.

    • nerijus

     Žinai- Tu nusišneki.
     Mažiau uostyk dažų…
     Kai kitą kartą kalbėsi apie kažkieno šeimą, tai, pirma, parodyk savo smegenų turinį, o tada išsitriesk ant visos Lietuvos.

    • nerijus

     Manau, kad kažkas bando įlysti į skylę, tik gaila, kad neranda įėjimo?..
     Narcizas.
     Kokį dar slapyvardį sugalvosi: tuščias kibiras, apdaužyta lempa?..

    • Jonas III

     Jeigu juslinio mąstymo ir toliau pasiseks išvengti seimui ir vyriausybėi, tai Lietuvos evakuacija ilgai neužtruks.

  • nerijus
 • Belieka tik skeptiškai reaguoti į skeptiko tinklaraštį :)

 • nerijus

  Įdomus požiūris į renkamųjų komandą:

  http://tiesiaisviesiai.lt/article/isbandymas-rinkimais

  • WU

   Nerijau, pažiūrėjau kelias serijas Garrow’s law, visai nieko. Neblogas bandymas parodyti, kaip į teismo procesą pradėtos pajunginėti logikos taisyklės.

   • nerijus

    Yra du sezonai.
    Per Viasat rodomas pirmasis. Šiandien, 21 val.
    Šis Žmogus pirmasis įvedė taisyklę: nekaltas, kol kaltė neįrodyta.