Ar viskas gerai „Čili pica“ restoranų tinkle?

Šią savaitę gavau laišką,kuriame asmuo pasivadinęs Angelu sargu, rašo apie „Čili pica“ tinkle neva daromus įstatymo pažeidimus.

Suprantu, kad skelbdamas šį laišką, šiek tiek rizikuoju, nes „Čili pica“ savininkams metami kaltinimai gana rimti. Juo labiau, kad, kaip ir sakiau, žmogus, atsiuntęs šį laišką, nepasirašė.

Bet tikriausiai viską galima išsiaiškinti. Pirmadienį šį laišką persiųsiu Mokesčių inspekcijai ir Darbo inspekcijai ir jei šios institucijos patvirtins, kad „Čili pica“ tinkle viskas skaidru ir pagal įstatymus, viešai atsiprašysiu tinklo savininkų šiame tinklaraštyje.

Kol gausiu atsakymą, pabandysiu ir pats dažniau į „Čili picą“ užeiti ir pasižvalgyti…

*******************************************************************************************************

Nelegalus darbas restoranuose „Čili pica“

Negaliu apkęst, kai matau tokias neteisybes ir negaliu tylėt. Pirmą kartą kreipiausi į darbo inspekciją ir išdėsčiau visą šitą situaciją ten, tačiau iki šiol niekas nepasikeitė ir neįvyko… Nors ir suprantu kodėl… Tokius dalykus įrodyti gan sudėtinga… Bet tikiuosi, kad bent kažkoks viešumas padės…

Nelegalus darbas visada yra blogai. Tiesa, tam tikrais atvejais aš jį pateisinčiau. Pvz labai maža įmonėlė samdanti vieną darbuotoją ir mokėdama minimumą. Ar koks pagalbininkas ūkyje. Vienu žodžiu ten, kur dirbti legaliai ar nelegaliai reiškia dirbti arba nedirbi. Tačiau tokio dydžio korporacijoje kaip Čilija ar bet kuri kita, nelegalus darbas yra didžiausias blogis koks tik gali būt. Tokio dydžio tinklas, su tokiom apyvartom tiesiog negali nemokėti mokesčių… Vieninteliai, kad iš to laimi – Čilijos akcininkai, daugiau niekas. Apiplėšiama valstybė, darbuotojai ir visi likusieji. 1 mlrd. Lt iš šešėlio valdžiai reik pradėt traukt iš tokių gigantų, o ne vargšų (daugeliu atveju) turgaus prekeivių. Sutramdžius kelis tokius gigantus nebereiktų sukt galvos, iš kur iškrapštyti tą milijardą.

O dabar grįžtam prie temos esmės. Kad suprastumėt teisingai iš kur aš tai žinau – mano žmona dirba padavėja viename Čili pica restorane. Kodėl čia rašo jos vyras, o ne ji pati? Todėl kad ji džiaugiasi turėdama darbą ir nenori jo prarast. Aš irgi bijau, kad ji jį gali prarast, todėl esu Anonimas. Bet koks viešumas tokiose įstaigose grėstų išmetimu iš darbo jau kitą dieną. Kaip gi Čili pica restoranuose vyksta nelegalus darbas? Padavėja oficialiai darbinama puse etato. Liepiama mintinai išmokt frazę „dirbu nuo tos iki tos valandos, mano atlyginimas valandinis ir siekia x,yz Lt, kadangi dirbu trumpai pietų pertraukos neturiu“ – visi Čili darbuotojai priversti sakyti tik taip, bet kam kas jų paklausia apie darbą.

Taigi oficialiai visos padavėjos Čili picoj dirba 0.5 etato (4val per dieną) už valandinį minimumą (tiesa, vyr. padavėjos dirba 0.75 etato, vadybininkės dirba pilnu etatu). Iš tikrųjų realybė visai kitokia. Padavėjos dirba po 10, 11, 12 val per dieną, 4rias dienas per savaitę, kas gaunasi daugiau nei 40 valandų per savaitę. Už visą tai gauna nuo savo suprekiautos apyvartos apskaičiuotą atlyginimą, kartais jis siekia 2%, kartais 3%, kartais 4% nuo apyvartos. Bet kuriuo atveju „į rankas“ sumokama suma siekia daugiau nei 0.5 minimumo. Visuose Čili restoranuose yra dvi buhalterijos. Viena „tokia kokia reikia“, kita „tikroji-juodoji“. Už bet kokį prasižengimą – minusas nuo algos. Neįvykdei savo mėnesio plano – mažesnė alga (iš iš vis, kaip padavėja gali įtakoti kiek pas ją apsilanko klientų ir kiek jie išleidžia??).

 Kodėl teigiu, kad tokia situacija visuose Čili restoranuose – todėl, kad žmona jau dirbus ne viename Čili taške ir visuose juose situacija ta pati. Kadangi didelę padavėjo atlyginimo dalį sudaro arbatpinigiai, manau teisingiausia būtų, kad padavėjai dirbtų pilną etatą, 40val per savaitę ir gautų už tai pilną minimumą. Taip ir darbuotojas turėtų visas soc. garantijas, tiek ir valstybė surinktų kažkiek mokesčių.

Kodėl tokius atvejus taip sunku išaiškinti? Todėl, kad darbo inspekcija atėjusi į Čili tašką randa, jog viskas tvarkoje – visi padavėjai dirba legaliai, tiesiog dabar jų pamaina. Nei vienas darbo inspektorius nesėdės Čili restorane visą jo darbo laiką visą mėnesį ir nesuseks kiek tie darbuotojai dirba iš tikrųjų ir nesužinos kiek jie gauna iš tikrųjų.

(33 balsų, vidurkis: 4,48 iš 5)
Loading...
 • Valdas

  Yra būtent taip, kaip išdėstyta laiške. Na, bent jau buvo prieš 3-4 metus, kai žmona dar dirbo čiliake. Kaip matau, niekas nepasikeitė.. Tiesa, tada regis visos dirbo „pilnu“ etatu (nors realiai vis tiek daugiau valandų gaudavosi).

  • Arturas

   Taip, iki krizės dalis padavėjų dirbo už pilną minimumą. Likusią algos dalį visada gaudavo vokeliuose. Kaip supratau, Čilija yra viena iš tų teisingų įmonių, kurios „teisingai susitaria“ su VMI, nemoka mokesčių ir neturi jokių problemų dėl to.

 • Whisker

  Genealu sakyciau, tikrai viskas apgalvota. Tesingai anonimas teigia, kad pirma reikia tuos didziuosius griebt, bet nera taip lengva, o jie dar ir stogu kai kur turi, lengviau is bobuciu turguje centus atimineti. Gaila tu zmoniu, kurie turi dirbti pas visokius oligarchus ir tironus, nezinau, geriau jau rinkciau is konteineriu butelius, negu dirbciau maximoj kokioj, ar taip ar taip tokioje vietoje dirbantis zmogus turi jaustis kaip paskutine isnaudojama siuksle, atlyginimas irgi toks pats, renkant butelius ir vaikstant pro konteinerius bent jau niekas nerekautu ir nenurodinetu, kaip ir neapmokamu virsvalandziu nebutu.

 • Di

  Viskas taip ir yra, kaip papasakota šiame laiške, draugė yra dirbusi viename iš jų restoranų (jei juos galima taip pavadinti). Kartais būdavo ir taip, kad keletą mėnesių tekdavo padirbti „už ačiū“, nes valdžia rasdavo prie ko prikibti, ką „pripiešti“ ir nuskaičiuodavo už tuos „pripiešimus“ praktiškai visą algą.
  O dėl darbo etatų, tai čia yra niekam ne paslaptis. Visur taip vyksta, tik kitose įstaigose ne taip žiauriai. Kartais įmonės pagal save dėlioja darbo grafikus, kad patiems darbuotojams būtų patogiau, o ne taip, kaip „nori“ to inspekcijos. Bet darbuotojai nuo to nenukenčia, jie dirba tiek, kiek jiems ir priklauso pagal jų etatus.
  Juokingiausias reikalas yra „alga nuo apyvartos“ restorane. Kaip ir minėjo anonimas, padavėja klientų srauto tikrai negali reguliuoti (jei tai ne striptizo baras), nuo jų taipogi nepriklauso, kiek ir už ką žmogus atėjęs valgys. Bet tvarka daug kur juokinga, todėl šituo atveju belieka tik nusistebėti ir pamiršti.

 • Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog jei mokama juodais – tai turi būti ir pajamų neapskaitytų. O jų ir yra.
  Kitą kartą kai jūsų klaustels nekalto klausimo:
  „- Atsiskaitysite kortele ar grynais?“
  Nemanykite, kad čia labai jau rūpinasi jūsų patogumu:)
  Plius, jei norite žinoti, kad nuo jūsų pinigų bus sumokėti mokesčiai valstybėj, o ne sumokėjote daugiau savininkams, tai atsiskaitę turite gauti fiskalinį čekį (tai toks čekiukas, kuriama matosi paimtų pinigų kiekis, grąža, o apačioje italic raides LF su po jomis sekančiu kodu.

 • Nediskutuoju, kiek tai tiesa.
  Noriu tik atkreipti dėmesį, kad Čili nėra „tinklas su savininkais, kurių gali tekti atsiprašyti“. Čili yra populiari frančizė. Dauguma Čili restoranų priklauso skirtingiems savininkams.
  Šitam fone ypač juokingai atrodo laiško autoriaus pastaba, kad kai kuriais atvejais jis tai pateisintų, bet kai „tokio dydžio korporacija“ tai daro, tai neva yra blogai.

 • sigitas

  o ką šiuo klausimu pasakys Rūta Grin?

 • Arturai, as nelabai supratau uz ka Jus atsiprasysit? Neirodymo priezasciu gali buti ivairiu, kaip pats suprantate. Vadovaujantis tokia logika, galima atsiprasyti visu vairuotoju, kurie uz pazeidimus sumokejo kysius keliu policijai ir isvenge baudos arba tiesiog paspruko, nes juk neirodyta.

 • Ričardas

  Oj, Artūrai, aš jums apie „IKI“ pripasakočiau dar ne tokių :) Tiesiog labai gaila būtų, kad artimas žmogus išlektų iš darbo, kai jo niekur nėra. Principas labai panašus.

 • TIMIS

  Na man gaila tų galvojančių, jog smulkus vagis nėra vagis arba galima jį toleruoti. Vagis yra vagis, ar jis būtų stambus ar smulkus. Smulkus manau dar blogiau, nes jie formuoja mūsų mąstyseną. Man nesuprantama, iš kur ta tolerancija? Čia turbūt iš tėvų atėjęs. Sovietu laikais buvo ne tik vagimas kaip normalus dalykas, bet kai kuriais atvejais net skatintinas.

  • Whisker

   Smulkus vagis yra smulkus vagis, jis vagia maziau negu stambus vagis, nera pas mus jokio smulkaus verslo ir jokiu net lengvatu jam issilaikyti, tai zmogus ir raso, kad pateisina tik tada, jeigu vyksta kazkoks darbas, kazkoks darbas yra geriau negu jokio darbo. Del mastysenos, tai nesutikciau. Kaiptik, matymas, kad turciai vagia ir lobsta ir lieka nenubausti labiau veikia ju protus, negu koks ten kaimynas Antanas. O toks turgaus bobuciu ar taksistu gaudymas man atrodo juokingas. Pradeti reikia nuo virsaus. Cia taspats, kas kova su narkotikais suimant narkomanus ir kelis vaikus, kurie platina, o kitus paliekant laisveje.

   • Vagis ir yra vagis. Ar tu pavogiau 100 ar 1.000.000 vistiek esi vagis. Man juokingai skambai, kai kažkas aiškina.. kad va jie blogi.. nes vagia daug. O aš geras, nes vagiu mažai (jis žinoma daugiau vogtų.. bet rankos per trumpos).

   • TIMIS

    Va dėl to kai vagia kaimynas vystosi tolerancija ir atrodo smulkūs vagiai nieko tokio blogo. Be to smulkių vagių yra žymiai daugiau nei didelių, todėl kekvienas vagis yra vagis – valstybės priešas. Be to kokiu lengvatų tau maža smulkiajam verslui? Gal juos visai atleist nuo mokesčių? Yra toks posakis, kad reikia keistis pačiam jei nori pakeist kitus. Be to į viršų ateina žmogus su mąstymu iš apačios, todėl smulkus vagis kitoje terpėje be skrupulų tampa dideliu vagimi. Taksistas ar bobute jokio skirtumo… Kuo įstatymas kitoks taksistui ir stambiam vagiui? Jis vienodas. Nedarykim kiaulių lygesnių už kitus gyvulius.

  • pasaka

   Įstatymiškai, žinoma, nepateisinsi, bet kai matai, kad įstatymai padaryti taip, kad sąlygas verslui turėtų tik oligarchai, tai morališkai gali pateisinti. Ir tikrai, būtų geriau ne kaimynus teisint, o reikalaut padorių sąlygų. Bet kaip čia..

  • D.

   na bet kai jau persistengiama tada ir nelieka ką galvoti. Pvz.: esu ūkininkas ir šeštadieniais prekiauju savo produkcija. Tai ir taip aišku jog aš tikrai per metus nepadarysiu tam turguje tos 100 tūkst. lt apyvartos, bet kasos aparatus pirkti reikės. Nebijau tų aparatų, bet po to tik kyla minčių jog kažkam aparatus tai parduoti reikia.

   • O tai geriau ranka vesti apskaitą prekiaujant turguj negu į kasos aparatą sumušti ir ataskaitas atsispausdinti?

    • D.

     na jei dienos apyvarta 200 Lt ar reikia aparato ataskaitom?, tuo labiau jei pardavinėji vienos rūšies produkciją, kurios bendrą tos dienos parduotą kiekį įrašai apskaitos žurnale. Suprantu jei prekiauji turguje kiekvieną dieną, bet nepažįstu nė vieno ūkininko, kuris tai darytų, nes paprasčiausiai tam neturi jie laiko.

     • nerijus

      D., juk už „aparatus“ kompensuos 100 proc. iki tam tikro laiko.
      Jei neturi laiko, lai samdo kasininkę. Bus sukurta papildoma darbo vieta. Mažės nedarbas. Gerės statistika ne tik popieriuje, bet ir fiziškai :)
      Kad turgus- senai nėra turgus- faktas. Pabandžius derėtis, išvysti tik perkrypusį veidą, kuris prisimeta, kad nesuprato klausimo.
      Derėtis galima ir parduotuvėse. Bandėte?..Pabandykite. Veikia, o ypač tada, kai pasakai: – Radau pigiau.

     • D.

      kaip jau sakiau aš nei bijau tų aparatų nei ką, bet norėjau pasakyt jog kompensaciją tai mokės mokesčių mokėtojų pinigais, t.y. visų mūsų. O man samdyti pardavėją turgui neapsimoka, nes visą produkciją parduodu didmenininkams, ne ką mažesnėmis kainomis. Turguje produkciją pardavinėju tik kaip sakoma žmonių labui, kad galėtų nusipirkti iš pirmų rankų, nes tokį produktą parduotuvėje sunkiai rasi, o ir pats tą šeštadienį prekiaudamas pasižmonėji, bei su žmonėmis padiskutuoji kaip šiame psl. :).
      Teko gyventi Vokietijoje tai ten derėjimasis parduotuvėse buvo įprastas reikalas, žinoma su vadybininku, o ne su kasininke. Bet Lietuvoje taip pat galima, o internete net atskiri laukeliai yra – „derėtis“ :)

     • nerijus

      Teigiama, kad 2007 m., Gariūnų (TIK)prekyvietės piniginė „apyvarta“ siekė 4 mlrd. Lt. (oficialiai).
      Jei, tarkim, Lietuvoje yra 10 tūkst. prekybininkų „po stogu“, o „aparatas“ kainuoja apie (iki) 1000 Lt.; manau, kad Valstybei apsimoka „netekti“ 10 mln. Lt.

      Esmė, kad netektų stebėti kito reiškinio- stogų nukėlimo :)

     • D.

      Tai būtent, jog viską taiko didžiųjų miestų turgams, iš kurių tik vardas telikęs. O kokios apyvartos mažesniuose miesteliuose? Ir ar tas „po stogu“ taikytinas pavėsinės tipo statiniams? :)

 • neidomu

  tas pats vyksta kone visose kavinėse, restoranuose ir baruose. Net virėjai įdarbinami 1/4 etato, bet dirba po 14 valandų.

  • Arturas

   Ir statybose. Įdomu tai, kad praktiškai kiekvienas turime taip dirbančių giminaičių ir/ar draugų, bet žurnalistai apie tai nieko nežino (?). Tai yra žino, aišku, apie Budrevičienę, ir jiems to pilnai pakanka.

 • RD

  Aš linkiu, kad laiško autoriui pasisektų ir kad iš jo žmonos juodos atlyginimo dalies būtų teisingai išskaityti mokesčiai. Aišku, namie pinigų sumažės. Bet viskas bus teisingai, pagal įstatymus.

 • TomasRa

  Pizza Jazz irgi tokia pati dešra vyksta. Tikiu ir kituose didesniuose restoranų tinkluose.

 • azartas

  Man atrodo, kad lengviau būtų išvardinti (įvardinti) įmones, kurios dirba skaidriai ir sąžiningai.

  • nerijus

   +

  • burbulas

   Taip buvo kol egzistavo Reval Hotel.

  • yra toks sarasas: http://www.baltojibanga.lt/

   • azartas

    Kūdas tas sąrašas. Ir dėl kai kurių jo narių suabejočiau, ar tikrai taip viskas pas juos gražu.
    Nors iš kitos pusės žiūrint ~40 sąžiningų įmonių Lietuvoje visai realus skaičius… Neperdėtas…

 • Mantas

  Viskas kas čia parašyta – gryna tiesa, pats ten dirbau kepėju. Kreipėmės ir mes į mokesčių inspekciją ir ne vieną kartą, net nurodydovame kelintą valandą reikia jiems ateiti, kad pagautų su įkalčiais (algos mokėjimas „vokeliuose“), bet nei karto niekas nebuvo atėjęs. Ir tai liečia ne tik padavėjas, bet ir visus kitus darbuotojus. O jeigu dar prie visa to pridėt, kaip ten „elgiamasi“ su produktais (galiojimo lipdukų perklijavimas kiekvieną rytą, beje pats taip dariau) tai Čili įvaizdis turėtų visiškai kristi jūsų akyse.

 • Roco

  YRa kokia tai ar valstybinė darbo inspekcija. Ten gi parašai prašymą kad nelegaliai dirbi ir pan. ir jie privalo ištirti, atvykti …
  O pati Čili … ką ir kalbėti … dalina tuos lankstinukus su nuolaidėlėm. Ateini su tuo lankstinuku paduodi kad gautum nuolaida, tai sako gražuolė: „Čia šitas negalioja nes čia yra čili pica, šitas galioja tik čili kaime“ Toliau, alaus kurio gali pasiulyt tai koks svyturys extra ar carlsbergas, kuriu i burna isidet neįmanoma. Ant picos uždėta kelios dešrytės, surio kur ne kur. Aplinka irgi pošlykštė. Ko jūs ten einat?
  Įdomu dabar bus sekti kaip gerbiamas A. Račas pradės kovą su Čili šūdpicerėm.

 • Aga

  Na Čili jau prisidirbo visas mamas, išėjusias į vaiko priežiūros atostogas, perrašiusi į bankrutuojančią ir realiai neegzistavusią įmonę. Tad visai nenustebčiau jei ten darbuotojai dirbtu už juodą atlyginimą ir toli prasižiangiant su darbo teise.

  Darbo inspekcija vargu, ar ką ištirs. Teko į ją kreiptis. Jos darbuotojų vienintelis patarimas, kaip atgauti savo algą iš darbdavio, buvo „susitarkite gražiuoju“. Kai atsibodau su nuolatiniais raštais ir lindimais, kad , jei galėčiau susitarti gražiuoju ir darbdavys bent rodytų nors menką norą užmokėti mano uždirbtus pinigus, tai nesikreipčiau į darbo inspekciją, jie pradėjo TYRIMĄ. Tyrimas truko lygiai dvi savaites ir jo rezultatas buvo – „tai vis dėlto pabandykit susitart gražiuoju“. Taip, kad ir Čili atveju jie atliks tyrimą greičiausiai net nepakilę iš darbo vietos…

 • Tomas

  Jeigu leisi verslininkui nemoketi mokesciu – jis ir nemokes. Sistema pradeti tvarkyti reikia nuo valstybiniu instituciju, kurios priziuri sia sriti. Kas lengviau, priversti valdininka atlikti savo darba, ar verslininka privarsti elgtis kitaip, nei elgiasi jo konkurentai? Valdininkas nedirba nes tingi arba yra korumpuotas. Verslininkas daugeliu atveju vagia, nes tai leidziama. Gerbiamo Raco autoritetas galbut ir pajudins si reikala toliau nei iprasta, bet norint istiesu kazka pakeisti, manau jau dabar reikia sugalvoti 5 zingsnius i prieki. Ka darysite, jei valdininkai uzgesins procesa?

  • mlvz

   +10

 • Ieva

  Visos inspekcijos tiek mokesciu, tiek maisto ir veterinarijos, yra papirktos, sumoketos grazios sumos tam tikru verslininku..cia ir taip aisku..jeigu kaimo valgyklos moka kysius kad praleistu, tai kokios cili dar ne tiek pamoka.. :)

  • nerijus

   Ieva

   Beveik į temą…Šiuo metu nereikia laukti kol ateis gaisrininkas, tikrinti patalpų. Reikia patiems jį išsikviesti. Jei jis ateis pats, tai už rastus pažeidimus grės didesnė bauda.

   Ar galima su gaisrininku susitarti?
   Manau, taip.
   Ar toks būdas išsprendė kyšininkavimo problemą?..
   Manau, ne.

 • Irgi galiu patvirtinti, kad laiška tiesa rašoma. Sesuo pernai metais dirbo Čili Kinijoje puse etato, tačiau realiai dirbo daugiau nei pilnu etatu.

 • Ieva

  nerijau,
  turbut neteisingai supratot mano komentara – apie kysininkavimo problemos sprendima net neuzsiminiau.

 • Taip

  Tai, kad taip ne tik Čilijoje vyksta, bet ir Mambo Picoje. Mano draugė ten dirbo, tai buvo įdarbinta 1/4 etato, o dirbdavo po 10 -12 val.per dieną, o per savaitę šiek tiek virš 40 val. gaudavosi ir dalį algos gaudavo vokeliuose. Visur yra panašiai.

 • Gediminas

  Eilinį kartą apsidžiaugiau, kad mūsų kompanijoje viskas mokama baltai ir net už viršvalandžius daugumai sumoka.

  Anonimas šaunuolis, kad kelia triukšmą. Nejudėsi-nepakeisi.

  O Čili klientai gali kuo nors prisidėti, kad pagerintų situaciją? (Nes klientai yra jėga!)

  • Mauras

   Jei daugiau Čili ir kitų maitinimo įstaigų klientų prašys fiskalinio čekio, grynų sumažės ir vengt mokesčių bus sunkiau. Tačiau tai nereiškia, kad nebebus galimybės įdarbinti padavėjų 1/2 etato, kai realiai dirbti reikalaujama 10+ val., tik sumažės laisvai disponuojamų juodų pinigų, iš kurių sumokamas priedas nuo apyvartos. Kuris, beje, pats savaime iš verslininko pusės logiškas – mokėt tik fiksuotą atlyginimą, kai nėra pajamų yra tas pats, kaip fiksuoti 2008 m. padidintas pensijas ir pašalpas, Sodros biudžeto pajamoms neaugant. Rinkos perkamoji galia žema, ir tokiose žirklėse joks verslas nesuinteresuotas gyventi.

   Išeitys – padavėjų profsąjunga, skundai darbo inspekcijai, o jaunimui tiesiog pasistengti pasimokyti ir susirast geresnį darbą.

 • nerijus
  • Tegu inspekcija sukurią kokį etatą – kaip Mr. Shopper :) Ele slaptas darbuotojas :)

 • Anonimas

  Būten taip ten buvo, yra, ir manau dar ilgai bus, aš pats ten išdirbau 3 metus, senai išėjau bet dar turių ten dirbančių draugų, situacija nesikeičia, socialinės garantijos apgailėtinos, darbo po 12 valandų kasdieną be jokių pertraukų.

 • nerijus

  Ir?..Kokia istorijos kulminacija?..

 • nerijus

  Tiesiog, puiki apybraiža:

  http://pilietis.delfi.lt/voxpopuli/minimali-alga-dievo-dovana.d?id=43678867

  Ypač patiko:
  „…Argi jos vargšei moteriškai galvelei suprasti, jog viduriuojam dėl to, kad mūsų kūnai atsipalaiduoja, pagaliau
  išsivaduodami iš materializmo pančių…“

 • nerijus

  Ar viskas gerai su mūsų politikieriais?..

  http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/audronius-azubalis-artimiausiu-metu-bus-siuloma-nustatyti-simbolini-mokesti-uz-vizas-baltarusiams-56-156797

  „Tai ministras pareiškė praėjus kelioms valandoms po to, kai Seimas sudarė galimybes Vyriausybei lanksčiau nustatyti mokesčius už vizas. Anot Užsienio reikalų ministerijos, iniciatyvomis dėl vizų režimo eiliniams Baltarusijos piliečiams palengvinimo siekiama stiprinti pilietinę visuomenę šioje šalyje.“

  Ar ne dėl pigesnės darbo jėgos tai daroma?.. Kam ta dūmų uždanga ir skiedalai iš URM’o?..
  Savais negeba pasirūpinti, o rūpinsis svetimais. Kokie jie kilniaširdžiai?..
  Man atrodo, kad jie rūpinasi maksimom, čilėm, kurios jau trimituoja apie darbo jėgos trūkumą. Čilė net spėjo apkaltinti emigraciją, kad ji kalta dėl darbuotojų trūkumo. Šmaikštu, sakyčiau.
  Nauja deivė Lietuvos padangėje- Emigracija, kuri rūpinasi pigia darbo jėga ir bedarbiais.

 • lina

  tikra tiesa…draugė atidirbo dabar 3savaites ir gavo “nuostabią“algą…apyvarta buvo 14 000lt – alga 114lt..o ardavo po 11valandų…košmaras

 • Ingrida

  Tikra tiesa apie cili pica.Dirbam,kaip negrai po 12-13 val.Po viena zmogu palieka vakarais virtuvej, ir turi spet uzsakymus pagamint,indus susiplaut ir virtuve atkaist ir butent uz ta pati atlygi. Simtas metu atlyginimu nieks nebemoka i rankas,o toks galingas tinklas moka,o moka todel,kad rodo ant popieriaus tik minimuma,o likusius pinigelius sumoka juodai.Tik niekaip nesuprantu,kodel niekas is ,auksciau’ to nemato,ar nenori matyti.As manau,kad reiketu visiems dirbantiems reikalauti,bent jau,kad rodytu pilnas algas,o ne minimumus.

 • mama

  Mambo pica dirba nesvariai. Sunus isidarbino vireju, skaiciau sutarti, pasibaisejau. Valandinis 4.85, 4 val. per diena. I saskaita paaiskino 400 lt., kitus gausi i rankas. Paklausiau vaiko ar supranta kaip rizikuoja, pasake taip, bet nori uzsidirbti ant keliones i uzsieni ir savo darbo igudzius tes tenais. Kyla klausimas kodel? – nes Lietuvoje garantiju nera.

 • Rafalas

  Sveiki as cili picos kepejo padejejas (buves) gaudavau 5lt i valand
  pradirbes 1 menesipradejo reikalaut kad dirbciau kepeju
  be mano sutikimo pradejo mane statit viena be kepejo
  kad dirbciau kepeju viskas buvo ok bet 1 menesi dirbau apie 5 dienas po 12 h kartais po 19 kai nebuvo kam dirbt ok viska suprantu dirbu
  prabego 3 menesei po mano isidarbinimo ir man vistek mokejo 5 lt/h ok dirbu vienas kaip kepejas dokumente parasita kad kepejo padejejas
  ok po 4 menesiu darbo jau mokedamas viska isejnu
  nors nekas ne norejo kad iseiciau nes jau labai gerai dirbau pica padaridavau per 2 min virtuvej viskas tvarkinga svaru grazu
  tai WTF kodel 5 lt i valanda padlos !
  ir dar pisa prota !

 • rasa

  paskutiniu metu neįmanoma prisiskambinti numeriu 1822, akcijos galioja tik užsisakant maistą į namus, tai gal gerbemieji galit atsakyti kaip užsisakyti maistą į namus Druskininkuose???

 • Asasc

  galetu istatyma ivesti sukciams kai ateini i darba atsizimet ismusti koki talona ar dar ka 

 • Darbuotojas

  Sveikki noreciau ir as pasidalinti sawo mintimis. Dirbu vadybininku toje pacioje cili ir gawus sio menesio atlyginima vos neatsisedau. Dirbu po 13val, per diena ir atlyginimas gavosi tik 850… tai mane pribloske nes dirbdamas pilnu etatu ir per diena po 10val gaudawau daugiau 950… keista ar tai normalu ar ne?

  • ArturasR

   Na, jei nieko nedarysite, tai bus normalu. O jei nueisite paklausti kodėl arba paklausite Darbo inspekcijos, tada gal bus nebenormalu.