R.Dagio ir R.Vilkaičio reprezentacija: neskanu, bet įdomu, kas juos pakišinėja?

Nepasakysiu nieko naujo – socialinės apsaugos ir darbo ministras R.Dagys man nepatinka. Nepatinka kaip politikas, nepatinka kaip ministras.

Man nepriimtina jo deklaruojama šeimos politika, artima draugystė su „Respublika“ bei V.Blinkevičiūtės stilių primenantys viešieji ryšiai.

R.Vilkaitis buvo geras aktorius, tačiau R.Vilkaitis kultūros ministro poste – visiškas nesusipratimas. Nuo pat pirmos dienos, kai dabartinis ministras nežinojo, nori jis būti ministru, ar ne

Sprendžiant iš kai kurių R.Vilkaičio pastarojo meto pareiškimų, jis ir iki šiol nežino, ką ten veikia.

Nepaisant to, naujieną apie tai, kaip R.Vilkaitis ir R.Dagys naudoja reprezentacines lėšas perskaičiau su tam tikra doze skepsio.

Ypač – apie tai, kaip reprezentacines lėšas naudoja R.Vilkaitis.

Na, nusipirko žmogus kostiumą, marškinius ir batus. Gal neturėjo tinkamų – juk aktorius buvo…

Galima suprasti ir užjausti. Alga juk nedidelė – ir 10.000 litų nesiekia.

Tiesa, yra šiokia tokia bėda – galiojantys teisės aktai lyg ir nenumato, kad iš reprezentacinių lėšų būtų galima kostiumus ir batus pirkti, bet čia juk smulkmena.

Dėl R.Dagio šiek tiek kebliau. Tualetinis popierius, žinoma, biurui būtinas. Kai jo pritrūksta, gali praversti ir spalvotas popierius – juk reprezentacijai, ne šiaip sau.

O kaip gi ministras be odinės rankinės už varganus tūkstantėlį litų?… Juk atrodys nesolidžiai. Ir net nuo  „Gender Loops“ nebus kuo apsiginti reikalui esant.

Dabar štai pasižiūri – ir iš karto viskas aišku. Tikras ministras. Pagal rankinę, turėjau galvoje.

Net kai kalba apie „bambalius“, guodžiasi, negeros motinos „Sodrą“ apgaudinėja ir aiškina, kad privatiems pensijų fondams jokių pinigų pervedinėti nereikia, nes jie mažiau efektyvūs nei „Sodra“.

Ką ten kažkokios tai dar A.Brazausko ir D.Grybauskaitės (būna gi sutapimų) pasirašytos taisyklės…

Bet štai nuosavos mašinytės remontas – problema. Reprezentacijai niekaip nepriskirsi, kanceliarinėms prekėms – na, nebent R.Dagys galėtų… Jei tikėsime žurnalistais, kad ten ir sąskaitėlės ne visiškai aiškios ir vieną dieną išrašytos, tai ir piktnaudžiavimu tarnyba kvepia…

Žodžiu, jei kalbėtume rimčiau, tai, panašu, kad pasišiukšlino ministrai. R.Vilkaitis mažai, R.Dagys – su kaupu.

Čia iš karto norėčiau užbėgti už akių tiems, kurie tikriausiai skubės sakyti: o štai ankstesnių vyriausybių ministrai reprezentacijai kas mėnesį gaudavo ne po 2000, o apie 9000 litų ir atsiskaityti nereikėjo…

Jie bus teisus, tačiau mano atsakymas būtų labai paprastas: būtent todėl ir norėjome, kad būtų kita vyriausybė. Ir ji, sumažindama ministrų reprezentacines išlaidas bei nusprendusi, kad už jas reikės atsiskaityti, aiškiai pademonstravo norą būti kitokiai ir taip iš dalies pateisino mūsų lūkesčius. (Beje, dar juk ne vėlu pasidomėti, kaip reprezentacines išlaidas naudojo ankstesnių vyriausybių ministrai – likdavo jiems iš tų 9000 per mėnesį kiek nors ar ne?)

Siekdama, kad tie mūsų lūkesčiai bent iš dalies ir toliau būtų tenkinami, Vyriausybė arba premjeras turi vieną labai paprastą išeitį: pasiūlyti R.Dagiui ir R.Vilkaičiui tuojau pat grąžinti į biudžetą neteisėtai panaudotas reprezentacines lėšas arba pasakyti jiems „atia“.

Būtų šiek tiek neįprasta lietuviškai politikai, prie kurios buvome įpratę, tačiau Vyriausybė juk ir žadėjo permainas.

Galbūt taip ir atsitiks, tačiau visoje šioje istorijoje yra vienas labai įdomus momentas.

Niekam ne paslaptis, kad R.Dagio ir R.Vilkaičio kėdės braška. Apie tai kalbama viešai ir jau gana seniai.

Ir – koks sutapimas – kažkodėl paviešinama detali informacija būtent apie šiuos du ministrus.  

O juk dar visai neseniai „Lietuvos žinios“ rašė apie tai, kaip ministrai naudoja reprezentacines lėšas. Ir iš to rašinio panašu, kad R.Vilkaitis ir gal net R.Dagys turbūt nėra didžiausi švaistūnai.

Kodėl tada ėmus ir nepaskelbus, kaip visi ministrai naudoja savo reprezentacinius fondus? Būdamas A.Kubiliaus vietoje būtent taip ir padaryčiau: jei jau skaidrumas, tai visiems, o ne pasirinktinai.

Tas pats galioja ir R.Dagio Seimo kanceliarinėms išlaidoms. G.Navaitį skalbia (jis to, žinoma, nusipelnė), dabar štai info apie R.Dagį Seime kažkas nuleido.

Gal tada imkime ir viešai paskelbkime visų Seimo narių kanceliarines išlaidas. Įskaitant tą, kuris apie jas viską žino, tai yra, A.Salamakiną.

Jei jau atvirai, tai apie visus.

Nes dabar susidaro toks įspūdis, kad R.Dagį ir R.Vilkaitį kažkas specialiai pakišinėja.

Užuot tiesai šviesiai pasakę, kad ministro postas jiems – per didelė našta, o mums visiems – kainuoja daugiau nei tualetinis popierius ar mašinytės remontas.

A.Kubilius turėtų suprasti, kad tokie žaidimai prie gero neveda: sudarant galimybę pakišinėti kitus, visada gali atsirasti, kas pabandys pakišti ir tave.

P.S. Negaliu susilaikyti nepastebėjęs, kad R.Dagio draugystė su V.Tomkumi ir šioje situacijoje duoda gerų rezultatų: pasirodo, R.Dagys ne toks jau ir blogas – jis „išlaidavo mažiau nei vidutiniškai“ ir į visus susitikimus, spjovęs į tarnybinį automobilį, važinėjo nuosavu.

Labai norėčiau pamatyti tą automobilį ir sąskaitas už jo remontą…

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...