Citata #332 R.Vilkaitis išsiduoda…

Lietuvos Respublikos kultūros ministras žiniasklaidai paaiškina, kodėl atleido iš pareigų viceministrą L.Šukį:

Aš jį atleidau dėl prarasto pasitikėjimo

… Viskas aišku – R.Vilkaitis – diktatorius…

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • austras

  Gerbiamieji, vis dėlto pas gerbiamą Čyvą galima surasti neblogų minčių, pavyzdžiui: „Vygaudas Ušackas ir Remigijus Vilkaitis, gan įprastu būdu, panaudojant apklausos rezultatus, paskelbti labiausiai žmonėms nepatinkančiais ministrais. Nenoriu nieko tvirtinti, bet pasakysiu subjektyvią ir labai asmeninę nuomonę – primena užsakomąją propagandinę sniego gniūžtę arba šaudymąsi vaikiškais ginklais. Pirmiausia, todėl, kad su užsienio reikalais ir kultūros ministerijos reguliavimo objektais susiduria gerokai mažiau žmonių, nei su sveikatos ministro, vidaus reikalų ministro ūkiais. Savarankiškų politinių išsišokimų ministrai lyg ir nedarė. Prie ubagiškiausią ministeriją valdančio R. Vilkaičio, išskyrus tai, kad jis aktorius, dar galima prikibti nebent dėl pernykštės kvailos istorijos su kostiumo pirkimu.“

  Na sutikit, ne Ušackas ir ne Vilkaitis buvo ar yra silpniausi šios vyriausybės ministrai..

  • o kas buvo silpniausi ? įvardink, kam palieki spėliojimui :)

   Manau, R.Vilkaitis ne diktatorius, o tiesiog persigando po STT akistatos su Čarliu Čaplinu :)

   • austras

    Jeigu reiktų įvardinti du, tuomet mano subjektyvia nuomone, tačiau neabejojant: Aplinkos apsaugos ministras Gediminas Kazlauskas ir Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Pirmasis dėl „pavykusios“ renovacijos programos ir visiško nesuvokimo kas yra gamtos apsauga ar saugomos teritorijos ir kokia jų funkcija. Antrasis – dėl „pavykusios“ aukštojo mokslo reformos.

  • lida

   Čyvas gražiai rašo. Valentinas be reikalo jį užsipuolė, apkaltino užsakymų vykdymu arba durnumu vien dėl to, kad jis išreiškė savo nuomonę. Paties Valentino samprotavimams galima taip pat sėkmingai pritaikyti „drąsus, neįrodomas, kvailas teiginys, kliedesys“, nepriklausomai nuot to, kad jis neva juos paremia drąsia, neįrodoma, kvaila, jo galvoje kliedesyje gimusiais statistiniais duomenimis :)

   • Lida,
    Galima nemėgti Valentino už tai, kad atskuko į jus veidrodį ir parodė ne ypač gražų veidelį. Galima žiūrint į tą veidrodį ir bjaurų savo atspindį jame iš nevilties cypti apie Valentino kvailus kliedesius, galvoje gimusius statistinius duomenis ir kitas kvailystes, taip bandant nuslėpti nemalonią tiesą apie save. Tačiau, tai nereiškia, kad reikia tapti Čyvo kliedesių mėgėju vien už tai, kad Valentinas jo nemėgsta. Jau antrą kartą nuviliate mane. Pirmą kartą kai draugiškai suokėte į vieną dūdą su GIGA. Antrą kartą dabar. Dar nei vienas komentatorius, taip šauniai pradėjęs, taip stipriai nenuvylė.

    • GIGA

     Žmogau,nustok vertinti kitus,o vieną kartą pasižiūrėk į veidrodį pats,tada gal neįžeidinėsi visus kieno nuomonė nesutampa su pačio įsikaltom, logikos neturinčiom dogmom.’Taip stipriai nenuvylė’- A.Račo blogo Smoriginas-Valentinas-teisusis

    • lida

     Valentinai, visiškai su jumis sutinku, nes jau žinau, jog bet kurios jūsų galvoje gimusios fantazijos-faktai paremti ten pat gimusiais statistiniais duomenimis.

 • Bobutė

  Matomai p. Račas ironizuodamas daro aliuziją į tai, kad jei jau Prezidentė už tokius veiksmus vadinama diktatore, tai ir:
  … Viskas aišku – R.Vilkaitis – diktatorius…

  Tik, mano galva, užmirštama (gal net sąmoningai), kad viceministrai yra asmeninio pasitikėjimo pareigūnai su kitokia-vienasmeniška- jų skyrimo ir atleidimo tvarka…

  • Gerbiama Bobute, visgi reikia nepamiršti ir jums, jog ministras – politinio pasitikėjimo pareigūnas.

   • Kęstuti, bet juk ir ministras yra politinio pasitikėjimo pareigūnas…:)

   • Bobutė

    Gerbiamas Kęstuti,
    Stengiuosi nieko nepamiršti, bet tas Alzhaimeris…:)
    Pabandykim atsiriboti nuo konkrečių asmenų, gal taip bus mažiau asmeniškumų.
    Tikiuosi sutiksit, kad negalima dėti lygybės ženklo tarp asmeninio ir politinio (kaip mes juos įvardinom) pasitikėjimo pareigūnų.
    Atleidžiant asmeninio pasitikėjimo pareigūną, sprendimą priima jį į pareigas paskyręs pareigūnas ir, mano galva, asmeninio pasitikėjimo praradimas yra pakankama ir aiški priežastis. Kaip priėmė, taip ir atleido…:)
    Pasukus kalbą apie ministrus, pamatome kitą vaizdą. Jei, skiriant vyriausybės narius, Respublikos Prezidentas turi nemažai galių, tai juos atleidžiant tos formaliosios galios yra žymiai mažesnės. Atleisti ministrą Prezidentas gali tik Premjero teikimu, o pastarasis gali ir neteikti, nežiūrint kas kaip begrūmotų. Taipogi, be Seimo pritarimo negali atleisti ir Premjero, beje, ir Generalinio Prokuroro. Seimas dėl premjero bei ministrų atleidimo turi žymiai daugiau galių – jis gali reikšti nepasitikėjimą jais, nederindamas su niekuo…

    Taigi, mano supratimu, situacijų su minėtais atleidimais sulyginimas yra spekuliatyvus ar bent nekorektiškas.

 • Sekantis įrašas bus apie tai, kad Bronius atleido sekretorę, dėl to jis yra diktatorius ?

  • mielas Dali.au, net jei toks įrašas ir bus, koks, atsiprašant, tamstos reikalas. Juk daug kartų sakyta: nepatinka, staltiesėle kelias į respublika.lt.

   • Genijus

    Jeigu jau chamavojat lankytojų atžvilgiu, tai bent jau baikit vartoti tą rusicizmą „skatertju dorožka“, nes jau kažkaip nebeskanu visai…
    Siųskit tiesiog velniop :) Aš jau einu, kol dar nepasiuntėt ;)

   • Aš pasiūliau loginį tęsinį tamstos vystomai temai. Atsiprašinėti nereikia. Tiek jau to. Nebus tai nebus.

 • A.G.

  Didžiausia diktatūra, manau, – laisvė be atsakomybės (laisvė lietuviškai, tai yra).
  Šita diktatūra gal baisesnė yra ir už stalininę.
  …kai vaikų namų direktorė, pavyzdžiui, renka tų namų gyventojų per langą mėtomas nuorūkas ir taip stengiasi, taip stengiasi, kad tie tik nepasijustų nuskriausti ir nepradėtų skambinėti mobiliais telefonais, kurie įduoti geradarių įstaigų… prie seimų, ministerijų ar panašiai…
  Lietuviška dvidešimtmečio diktatatūra – bus atmenama gal net ilgiau, manau, nei stalininė. Dėl paprasčiausios priežasties, – dėl naikinimo mąstų.
  Valio, mafijai remti institutų parengtoms ir įgyvendintoms strategijoms.
  Prie staliniečių dar griškevičienės vadinamų kanopų ant prekystalio būdavo, – gi dabar gal tik vien nuodai. Dar gerai, kad pastaraisiais metais kai kam jau tai visgi dašusti pradeda…
  Joke kaip visada ir sudie… a tai tuoj čia vieno specialisto lunatikos klausimais sulauksime…

 • Regis

  R.Vilkaitis bando gelbėt savo ministro portfelį. Matyt kultūros ministerijoje paskelbtos oficialios kaltųjų paieškos. Jau krito viceministras. Ar tai padės? Kažkaip abejoju.

 • Roco

  O kodel gerbiamam Dali.ui gerbiamas Artūras Račas siūlo eit būtent i respublika.lt? Kodėl būtent į tą o ne į kokį kitą puslapį?

 • Balalaika

  :D p. Artūrai, prajuokinot, kaip reikalas :D

 • Taikli ironija visų Grybauskaitės „totalitarizmo“ kritikų adresu.

 • nerijus

  Manau, kad viceministras paprašė Vilkaičio paslaugos- atleisti jį iš užimamų pareigų, kad nereikėtų rašyti prašymo, nes kitaip nukentėtų jo finansinė padėtis- nereikėtų mokėti išeitinės kompensacijos ( jei jam ji priklauso- jis ne PPP? ). Vilkaičio, kaip ministro, dienos sukaičiuotos, tai jis neturi ką prarasti?..

  • nerijus

   Visgi, PPP, tada ši sąmokslo teorija netinka.

 • Karolis Jachimavičius/uroboras.lt

  Grybauskaitė sako, kad Čapliką apie galimą STT vizitą perspėjo todėl, kad norėjo pabrėžti, jog visose valstybės institucijose yra korupcijos.

  Analogija: Prokuroras perspėja nusikaltėlį apie galimą areštą, nes taip kovoja prieš nusikalstamumą. Vienam pasakai iš anksto, kiti bijo.

  • Karolis Jachimavičius/uroboras.lt

   P.S. Įsivaizduok, sėdi, dirbi, viską darai gerai, ateina viršininkas, sako, aš tavim nepasitikiu, eik lauk. Ar tai tau atrodytų normalu?

   Dabar tai daro „viešieji asmenys“, valdžia. Argumentų nebuvo jokių. Aišku, kad ji tai padarė dėl Ušacko drąsos ją viešai kritikuoti, tačiau ji galėjo bent paaiškinti, kad tai nesiderina su jos užsienio politika ar dar kuo nors. O jeigu ji negali paaiškint savo sprendimų, ar tai tik iškalbos trūkumas?

   • Karoli, paaiškinimų buvo pakankamai. Net pats V.Landsbergis viešai tai sakė…:) Gal buvote kur išvažiavęs ar tiesiog informacijos nesekėte?

    • Karolis Jachimavičius/uroboras.lt

     Nepastebėjau Grybauskaitės argumentų, išskyrus „aš nebuvau išreiškus pasitikėjimo“ ir Landsbergio „prezidentė neprivalo teisintis“.

 • Egidijus J.

  Tokia ironija (panaudota labai tikslingai) tik dar labiau isryskina autoriaus neobjektyvuma.

  Man siek tiek nepatinka, kad gerb. A.Račas uzsiima vienos personos gynyba (kartais net meistriskai i bet kokio kito ivykio konteksta).