Isterija dėl „Holokausto neigimo“. Gal jau užteks?

… Kadangi esu šiek tiek prisidėjęs, noriu pasisakyti.

Tas noras kilo šiandien perskaičius eilinį komentarą, susijusį su „Holokausto neigimu“.

Jame A.Bielskis teigia štai ką:

Šiandien, kai rimtu save laikantis Lietuvos žurnalas publikuoja Holokaustą neigiančią nuomonę, o svarbiausi žiniasklaidos šaltiniai vengia vienareikšmiškai pasmerkti tokį kolegų elgesį, kai klasikinę dorybių etiką politikoje ginantis komentatorius puola tuos, kurie reikalauja atsakomybės iš Holokaustą menkinančios redakcijos, esi priverstas stabtelti ir susimąstyti.

Skaitau ir man darosi, kaip čia švelniau pasakius…

Koktu.

Koktu, nes susidaro įspūdis, jog Lietuvoje dar labai daug žmonių, kurie nenori matyti faktų, kurie negirdi argumentų ir kurie nesupranta, kad perlenkus lazdą, ji lūžta. Ir kartais lūždama, žiūrėk, vienu ar kitu galu trenkia į nosį arba į kaktą. Tiems, kurie ją taip nori perlaužti.

Taip, „Veidas“ padarė klaidą. Spausdindamas ne jų pačių žurnalisto parašytą komentarą Lietuvai labai jautria tema, neperskaitė to komentaro du  kartus ir leido, kad jis būtų paskelbtas su vienu dviprasmišku sakiniu.

Taip, „Veido“ redaktorius ir leidėjas galbūt kiek pavėlavo paskelbti savo paaiškinimus dėl šios klaidos.

Taip, „Veido“ vyriausiasis redaktorius nepaprotino žurnalisto A.Bačiulio, kad šis susilaikytų nuo užstalės stiliaus komentarų.

Tačiau juk tiek „Veido“ leidėjas, tiek vyriausiasis redaktorius pripažino, jog padarė klaidą. Tiek jie, tiek to, daug aistrų sukėlusio komentaro, autorius P.Stankeras labai aiškiai ir nedviprasmiškai pareiškė, kad jie neneigia Holokausto.

Tai kodėl toliau isterikuojama?

Ar todėl, kad tą isteriją pradėjo vidaus reikalų ministras R.Palaitis, už stiliaus klaidą išvijęs P.Stankerą iš darbo?

O gal todėl, kad gana isteriškai pasielgė septynių užsienio valstybių amabasadoriai?

O gal už isterijos skatinimą reikėtų dėkoti Lietuvos generalinei prokuratūrai, išdidžiai pradėjusiai ikiteisminį tyrimą, kuris neabejotinai baigsis visišku šnipštu ir tolesniu šios institucijos kompromitavimu?

Ar dėl to dabar visi turime tapti isterikais ir klykti, jog dangūs griūva?!!

Negriūva jis ir negrius.

… Kai komentavau šią istoriją BBC radijui, sakiau, kad šioje istorijoje įžvelgiu labai teigiamą aspektą: labai gerai, kad į „Veido“ klaidą pirmieji sureagavo ne Lietuvos žydų bendruomenė, Izraelio ambasada, E.Zuroffas ar mūsų politikai, o visuomenės atstovai, tarp jų – ir žurnalistai.

Sakiau, jog tai rodo, kad Lietuvos visuomenė bręsta, susitaiko su savo istorija. Sakiau, jog labai svarbu ir tai, kad ta reakcija girdima, tai rodo, kad visuomenės nuomonė yra svarbi, kad visuomenė, jei reikia, gali mobilizuotis.

Šiandien iš esmės pasakyčiau tą patį, tačiau kartu gal pastebėčiau, kad mobilizacija nebūtinai turi reikšti kąrą. Ji gali būti naudojama ir kaip prevencinė priemonė.

Deja, vėl ir vėl skaitant apie tai, kad „Veidas“ neigia Holokaustą“ susidaro įspūdis, kad kai kam to neužtenka. Ir kad kai kas, negalėdamas šaudyti, nori bent raudonomis vėliavomis pamojuoti.

Nejaugi taip greitai pamiršo tuos laikus, kai mojuodavo, ir nori, kad jie sugrįžtų?

Bet juk tada ne tik apie Niurnbergo tribunolą ir per Holokaustą nužudytų žydų skaičių nebus galima diskutuoti.

Viena ir nediskutuotina tiesa galios ir visais kitais atvejais.

Nesinorėtų  tikėti, kad keliantys isteriją būtent to ir siekia.

Labiau būčiau linkęs tikėti, kad jie paprasčiausiai užsižaidė. Ir nepastebi, kad spardo kamuolį į savo vartus.

(8 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Juoda yra balta, o balta yra juoda ir aš teisus, ne tu!

  „Jei aš neteisus meskite į mane akmenį, bet už tai galiu nušaut“ ;]

 • sigitas

  na reikėtų pagaliau suprasti , kad Lietuva yra toookia maža šalis su tiek maaaažai gyventojų , iš kurių ( sprendžiant pagal internetinius komentarus) du trečdaliai kiek sutrukosios psichinės sveikatos, todėl čia NIEKAS nevyksta. Todėl pasitaikius bet kokiai žiniai, turinčiai skandalingą atspalvėlį iš savo skylių iškart išleda gausybė „nepriklausomų“ visų galų ekspertų, o tiksliau DORMOJĖDŲ.

  • Aras

   Ne daugybė išlenda. Išspausdintas straipsnis dvi savaites niekam netrukdė. Kol nepriėjo Repečkaitė. Žydus (reiktų sakyti – Lietuvos piliečius) taip pat šaudė maža saujelė atmatų.

 • Antanas

  Taiklu. 11 balų iš 10. Nėr ką daugiau ir pridurti.

  Palikim istoriją istorikams, o ne prokurorams ar politikams.

  Pridūriau vis dėlto…

  • Stankerui šitą pasakyk ;]

   • Antanas

    O kuo čia dėtas Stankeras?

    • Jis jei neklystu istorikas ;D

     • Antanas

      Ir? Tai aš dabar visiems istorikams šį komentarą turiu nusiųsti? Tik nesupratau kodėl.

    • Nesupratai – ieškok aiškintojo, kurs esąs protingesnis už patį ;]

     • Antanas

      Bet ne protingesnis už patį? ;]

     • Žmogau, tu dibilas, ar tik apsimeti tokiu? ;]

      Nors šiaip koks skirtumas, anonimas …

    • Antanas

     Na, jei pats viską supratai, tai aš, žinoma, debilas.

 • AM

  Na neužsižaidė. Tiesiog ir „Naujajai kairei“ reikėjo kažką parašyti :) Tam, kad išeitų straipsniukas, teko šį tą „pakoreguoti“ :)

 • Nedraugas

  Tekstų skaitymas ir interpretacija nėra Jūsų stiprybė. Nėra ten stiliaus klaidų, tėra sąmoninga politinė provokacija. Ir pavadinimas tai aiškiai pasako. Kiek laiko tą temą reikia eskaluoti – savitas klausimas. Manau tol, kol Lietuvoje tiek daug neapykantos ir antisemitizmo, ta tema negali būti per daug eskaluojama. Užtenka pasižiūrėti, kiek daug pono Stankero gynėjų užsimerkia prieš straipsnio visumą ir sako, kad klaida tėra viename sakinyje. Ką Jūs, ponai. Klaida – dėsninga pateisinti skubanti minties trajektorija, kuria iš inercijos lekia visas būrys žurnalistų. Žinoma, kartais žmonės labai nori matyti tai, ką labai nori matyti. Bet juk nuogas karalius. Kam apsimetinėti, kad tai, kas negražu, yra gražu?

  • romas

   Nedrauge, o ką reiškia toks sakinys: „Nesugebėjimas pripažinti Holokausto trukdo visiškai prisiimti kolektyvinę atsakomybę už šią tragediją.“
   Suprantu, kad straipsnio autorius norėtų, kad mes kolektyviai pasidarytume kaltais. Kokiu pagrindu ir kas bus atsakingas? Ar Bielskis išskiria kai kuriuos piliečius ir pagal ką išskiria? Kurie emigravo, pavyzdžiui, bus kalti? O kaip Lietuvos lenkai, imigrantai iš SSRS ir mišrių šeimų atžalos? Va tamsta asmeniškai jaučiatės kaltas dėl žydų žudymo? Jei turite vaikų, kalate jiems, kad jie – kalti? Jei kiekvienas asmeniškai nesijaus kaltas, kaip gims kolektyvinis kaltės jausmas? Gerb. Artūras teisingai rašo, kartais nereikia persistengti.

 • 100% super. 12 balų iš 10.

 • Aras

  Komentaras pašalintas – A.R.

  • Skaitytojas

   nu, Repečkaitė kalčiausia.

 • Tikrai, apie holokausto neigimą kalbėti tikrai jau užtenka. Bet nepamirškime likusių problemų – žydų paveldo apsaugojimo ir išsaugojimo, holokausto problematikos įamžinimo dokumentiniuose TV filmuose ir t.t.

  • Skaitytojas

   davaj, įvedam kvotas. Pvz. Holokausto neigimas – 33 komentarai interente ir max 12 laikraščiuose per mėn. Holokausto priminimas – 23 komentarai (atsibodę); Sovietmetis – 28 komentarai; Butai brangs – 46 komentarai (aktualu). ir .t.t.
   :)

 • Skaitytojas

  taigi KOMENTARĄ parašė, savo NUOMONĘ.

  Tegul rašo nors 1000 komentarų, negi gailėsim skleisti nuomones?

  O gal nuo šiol komentarų autoriams visokiems bieliniams ir bačiuliams „su užstalės leksikonu“ reikia atsiklausti A.Račo (kurs pats, beje, labiausiai mėgsta komentaro žanrą), ar telpa į kvotą pagal tą temą, ar neperlenkė lazdos?

 • mdxacuk

  Isterija yra sunkiai prognozuojamas dalykas, nebent susietum ją su Mėnulio fazėm. Bet iki pilnaties dar toli.

  Tuo tarpu šiuo atveju įvykius prognozuot nebuvo sunku. Pati Repečkaitė rašė: pasitarėm…, paplanavom…, kas, per ką, už kiek. Natūralu, kad po Repečkaitės išlįs Vasiliauskaitė, paskui Bielskis.

  Savaime aišku, tarpe kažkur turi įsisprausti kiti personažai. Pavyzdžiui, koks nors Vilis Normanas, atsiminęs, kad jis ne tik žydų reikalą prašliopino, bet ir pedofiliją.

 • Fredis*

  Valentinas vakar kažką rašė apie Tinklaraštininko netobulumą.
  Šis tekstas – iš netobulų serijos.
  Reikia žinoti Vakarų Europos tradicijas, į šią bendriją įstojome patys beveik savo noru, taigi, reikia žinoti, jog Ten yra įprastos ir netgi būtinos manifestacijos prieš terorizmą, už lyčių lygybę, visokiausias saviraiškas (nesu profesorius, reikia mokėti daug įmantrių žodelių už ką reikia manifestuoti). A.Bielskis metodiškai dirba savo darbą ir tiek, atneša šiuolaikinių, europietiškų vėjų į mūsų tėviškę.

  • mdxacuk

   Gana taiklūs Fredžio* pastebėjimai.

   Aš puikiai prisimenu laikus, kai disertaciją apie paršavedžių produktyvumo didinimą buvo būtina pradėti „Pagal TSKP XXVI suvažiavimo sprendimą ir remiantis TSKP CK 1982 metų gegužės plenumo nutarimu „Dėl Maisto programos…“. Analogiškais partiniais poteriais su nedidelėm variacijom, tačiau nenukrypstatnt nuo generalinės partinės linijos, buvo pradedama bet kokia ataskaita, diplominis, kursinis ar šiaip straipsnelis, vieša kalba ir t.t. Tai kiekvienam teikė ramybės ir pasitikėjimo, nes pasitreniravus suklysti buvo neįmanoma.

   Manau ir dabar turėtų būti ES organų aprobuotų dežurnų frazių rinkinėlis, kad išvengtume idėjinių paklydimų per savo tamsumą ir neišprusimą. Taip pat reikėtų parankinio protingų žodelyčių žodynėlio, kad neapimtų nepilnavertiškumo kompleksas kaip Fredžio. Aš tai, pavyzdžiui, konspektuoju sąsiuvinuke Vasiliauskaitės naudojamus gudrius terminus, kurių nesuprantu, ir pasikartoju kas vakarą prieš miegą.

   O šiaip tai manau, reikėtų į susirūpinusių jaunųjų intelektualų veiklą žiūrėti ramiai ir tolerantiškai, nes iš esmės jie nėra visuomenei pavojingi. Tik reikia juos kuo ilgiau išlaikyti ant barikadų, kad į prezidiumus ateitų jau sočiai išsidūkę, tingūs ir aptukę. Kai revoliucinius idealus pakeis praktiški rūpesčiai dėl geresnio džipo, patikimesnės kėdės ir prestižinių skarmalų.

   Bielskio darbas tikrai nusipelno pagarbos. Nes kova prieš buržuazines atgyvenas niekuomet neprarado ir nepraras savo aktualumo. O konkrečius objektus reikia pasirinkti pagal aplinkybes.

   • mielas mdxacuk, man šiek tiek keista, kad koncentruojate savo mintis į A.Bielskį. Juk jis visoje šioje isterijos bangoje mažiausiai vertas dėmesio.

    Jei kartais klausite, kodėl tada aš rašau būtent po jo teksto, atsakysiu, kad galvojau jau anksčiau (po L.Donskio teksto ir labai jau isteriško ambasadorių pareiškimo) bet rankos neprieidavo…

    • mdxacuk

     Kad lyg ir nekoncentruoju. Fredis užsiminė, tai pridėjau savo trigrašį.

     Bielskio straipsniuką perskaičiau rytą ir man irgi pasirodė netikėtai nuosaikus paskutinių dienų kontekste, išskyrus pastraipą apie „Veidą“, kuri yra elementariai durna.

     Bet šiaip ar taip jis yra iš to paties sąrašiuko, tai nori nenori turėjo parašyt.

     Donskį kažkaip buvau net pamiršęs. Nuo to jo žinomo straipsniuko apie marytes melnikaites sunkiai prisiverčiu perskaityt jo veikalus. Tiesiog neįtikėtina, kaip išsilavinęs žmogus gali propaguoti toleranciją ir kartu tiesiog aršiai, ciniškai ir nachališkai kultivuoti dvigubus standartus.

  • Apžvalgininko nuomonė

   Fredžiui.
   Aš tai sakyčiau, kad straipsnis yra tikslus.
   Vienintelį dalyką pridurti galėčiau, kad holokausto nebuvo, nes pagal sąvoką holokaustas – visiškas sunaikinimas, ko tikrai nebuvo. Izraelitai šį įvykį vadina katastrofa. Tai gi tai – įprastinis atvejis genocido, kokių kiekvienos tautos istorijoje yra buvę tiek ir tiek.

   • Sejanus

    Iš visų tamstos nusišnekėjimų šis ko gero stipriausias, nes pažodinis holokausto sąvokos interpretavimas yra teisingas (nors ir niekas daugiau tokio nenaudoja), o visa kita – tiesiog nuostabūs išsigalvojimai.

 • Regis

  „mes galime ir turime lyginti Sovietų Sąjungos stalinistinį marksizmą ir Trečiojo reicho nacizmą, lygiai kaip galime ir turime analizuoti istorinius dokumentus ir juose užfiksuotus faktus. Privalome tai daryti, nes to reikalauja sąžinė, kritinis protas, istorinė atmintis ir būtinybė mokytis iš kruvinų Europos istorijos klaidų“ A.Bielskis (šaltinis: tas pats)

  Negalime ir neturime. Nes tai yra visiškai beprasmiška. Žmonių kančių ir skausmo neišmatuosi ir neįvertinsi jokiais apčiuopiamais skaičiais. Ir jau tuo labiau skirtingų aplinkybių. Žinant vokiečių racionalumą turėdami tokius arealus kaip Sibiras žydų greičiausiai niekas nebūtų žudę, tiesiog panaudoję kaip elementariausią darbo jėgą. Tačiau, tai tik primityvus išvedžiojimas neturintis jokios prasmės. Buvo kaip buvo. Ir vieno žmogaus beprasmė žūtis yra tragedija, ir 1000, ir milijono. Lygindami tarpusavyje tragedijas, mes vienos iš jų atveju tarsi ieškom ir surandam nesuvokiamų teigiamesnių pusių. Atseit galėjo būti blogiau. Ir ten, ir ten labai blogai. Didelis, nesuvokiamas blogis. Ir vienodai verta pasmerkimo.

  • Aras

   Galvok ką rašai. Repečkaitė stebi tave.

 • Nesvarbu
 • Nesvarbu
  • Ex Dinamikos vokalistės tema yra LT mass media vėžys …

 • Valentinas

  Veido straipsnio tema jau yra išsemta. Geriausiai ji buvo išnagrinėta kaip ir priklauso Račo tinklaraštyje Lidos ir Valentino. Išvados:
  Istorikas paneigė Holokaustą.
  BK požiūriu jis greičiausiai nenusikalto.
  Istorikas greičiausiai to nenorėjo, jam taip išėjo.

  Klausimas, kuris yra aktualus ir kurį pradėjo nagrinėti Laučius su Nida yra ar tarp svastikos ir raudonosios žvaigždės reikia dėti lygybės ženklą ar ne. Laučius mano, kad taip. Aš irgi. Nida galvoja… tiesa pasakius nesupratau, ką ji galvoja.
  Tačiau klausimas visuomenei būtinas pareflektuoti. Taip yra todėl, kad Europoje tarp šių simbolių niekada nebus lygybės ženklo ir mums reikia apsispręsti ar mes europėjame taip atsisakydami savo skaudžios patirties pamokų, ar išlaikome savo tapatybę susitaikydami su tuo, kad netapsime Europai savi.

  • nerijus

   Valentinai, Juk tamsta tiek daug išmanote, o visviena maišote sąvokas: svastika ir nacistinės Vokietijos simbolis. Tai du skirtingi-istoriškai- dalykai.

   http://www.google.lt/imgres?imgurl=http://www.luckymojo.com/swastika.gif&imgrefurl=http://www.luckymojo.com/swastika.html&usg=__Zvo0ycPbV9Mr9wHpkMCA-ffu0UI=&h=322&w=500&sz=71&hl=lt&start=0&zoom=1&tbnid=SJWmd-WRyYnD-M:&tbnh=112&tbnw=174&prev=/images%3Fq%3Dswastika%26um%3D1%26hl%3Dlt%26biw%3D1024%26bih%3D584%26tbs%3Disch:10%2C14&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=366&ei=p1QCTbmiMISYOtbe0acB&oei=oVQCTfrJJ8mBOtSQxagB&esq=3&page=1&ndsp=14&ved=1t:429,r:9,s:0&tx=67&ty=44&biw=1024&bih=584

   Drebėkite, kaip pamatysite šį ženklą ar penkiakampę žvaigždę, kurie, su tom, iškrypusiom santvarkom, neturėjo nieko bendro…

   p.s. jei apsimetat, kad viską žinote, tai bent iki galo…Ir neišsigalvokite- neperrašinėkite istorijos, kaip tai darosi populiaru…

   • Nesvarbu

    Komentaras pašalintas A.R.

    • nerijus

     Gaila, kad nespėjau pamatyti Narcizo komentaro…
     Ir tamstai, Rolandai, siūlau daugiau domėtis istorija ir jos neperrašinėti…

     • Nesvarbu

      nerijau, kodėl be jokio pagrindo kitus vadinate narcizais?

      Tamsta pats esate Narcizas Tikrasis Primityvusis. Dauguma čia skaitančių tai paliudys.

      Taip, kad netepkite kitų tuo, kuo pats esate…

     • nerijus

      Aš kitų- nevadinu. Faktas. Jei rasite ir pateiksite man faktą: kur aš vadinau, tai atsiprašysiu JŲ…
      Nemėgstu pataikūnų, prisiplakėlių,..

     • Nesvarbu

      Gera žinia, jei jau nerijus pareiškia, jog nemėgsta pataikūnų, ir prisiplakėlių,tai gal jie jau pasmerkti išnykti!!
      Nes, kaip visuotinai yra žinoma, personažas nerijus ir sąvokos pataikūnas bei prisiplakėlis yra sinonimai.

     • Nesvarbu

      O dėl faktų, jog kitus vadinate, tai prašau Jums faktai: Valentiną vadinote narcizu nuolat, nesvarbu vadinate narcizu, rolandą vadinote narcizu nuolat, kitą rolandą, taip pat vadinote narcizu. Ar vardinti toliau, nerijau?

     • nerijus

      Narcizas- gėlė…

     • Nesvarbu

      nerijau, būkite vyru pagaliau, išsikalbėkite, atsiverkite, mes Jus suprasime, pratęskite loginę seką-narcizas-gėlė-nerijus.

     • nerijus

      Jei Jums rūpi Jūsų asmeninės problemos, tai kreipkitės į psichologą- pagalbos. Man jokių problemų nėra, tai apsirobosiu tuom, kad šiame tinklaraštyje nekęsiu narcizų ir rašysiu tai- ką galvoju, o ne prisitaikysiu prie „aplinkinių“ demagogų, kuriems, narcizai bando įsiteikti…

      Remiuosi ne itin patikimu šaltiniu, nors, jį pasiūlė „google“ :)
      http://lt.wikipedia.org/wiki/Narcizas

      p.s. ši gėlė augdavo mano močiutės darželyje ir ji nekvepia, o smirda…bet graži- pataikūnė, sakyčiau :)

     • Nesvarbu

      nerijus, kuo čia dėtos mano asmeninės problemos, dabar apie Jus kalbame.

      Juk ką tik viešai pažadėjote:“Aš kitų- nevadinu. Faktas. Jei rasite ir pateiksite man faktą: kur aš vadinau, tai atsiprašysiu JŲ…“

      Aukščiau pateikiau faktą. Ir ne vieną!

      Nerijau, Valentinas laukia, Rolandas (tas kitas)laukia. Visi laukiam tamstos atsiprašymo, kitaip negerai baigsim, teisėtai galėsime vadinti patį tikruoju Jūsų vardu.

     • Nesvarbu

      Nerijau, peace. Viskas gerai, būkime draugais:)

     • nerijus

      Nesvarbu

      Aš visad prisimenu Jūsų teiginius, kuriuos rašėte prieš kokius metus laiko…apie „nerijų“.

      Aš- personažas, kaip ir Jūs.
      Peace!!!

   • Swastika yra saulės simbolis ;]

    O wa Jums dar viena iš vykilyksiškų viešų paslapčių:

    „George Bush’s grandfather, the late US senator Prescott Bush, was a director and shareholder of companies that profited from their involvement with the financial backers of Nazi Germany.“
    http://www.guardian.co.uk/world/2004/sep/25/usa.secondworldwar

    Tai kaip ten vogė Jurgelevičiūtė, ar čia toks lietuviškas PR? :D

    • nerijus

     Kažkas apsiriboja „lietuviškąją dokumentika“… Tame ir problema.

     Kad nacistinėje Vokietijoje dirbo daug JAV bendrovių- vieša paslaptis :)

     • nerijus

      Tas pats IBM’as kūrė popierines korteles (duomenys iš Viasat History), kuriose buvo surašomi Žmonių duomenys (žudomų Žmonių).
      Dabar apsimeskim, kad jie to nežinojo…

     • IBM kiek pamenu rūpinosi telekomunikacijom ;D

      Visa šitas Lietuvos intelektualų viešosios erdvės „dialogas“ apie Holokaustą susiveda į Vinokuro „leidimą sau pažaist“ LRyte su Kedytės putyte“ ;D

     • nerijus

      Ten ir daugiau javiečių kompanijų buvo „įmerkę“ savo finansus. Kas domisi- tas žino…
      Javiečiams visada rūpėjo ir rūpi tik pinigai, nes jiems tai įaugę į kraują, kai dar, jų proproproproseneliai ten braidė ieškodami aukso dulkių ar pirko žemes- už bokalą arielkos, blizgius rutuliukus, iš čiabuvių indėnų…

     • Javainis dar ir istoriją turi užpulti pats save, kad pradėti karą su priešu, nes anas aceit pradėjo …

      Čekit http://www.youtube.com/watch?v=k9kiWphCXQg

     • nerijus

      Tai vadinama- paranoja.
      Viena už kitą neblogesnės: Rusija ir JAV. Tik veikimo principai ir strategijos skiriasi…
      Javiečiai nenori pasitraukti iš OKUPUOTO Afganistano, nes pripažintų, kad jie- kaip ir TSRS (tiksliau- Rusija)- pralaimėjo karą…ir prarastų „įataką“ tame regione.

      p.s.
      Kas nori prisipažinti, kad pralaimėjo?..

     • Afganistanas yra vienas svarbiausių heroino tiekėjų pasauliui ir apimtys vis auga, tačiau šis faktorius vis dar mass media tabu, aceit priežastys kitos ir tt ir panašiai smegenų plovyklė ;] Tad gi ne vien karai dėl naftos vyksta, drug wars lygiai toks pat pelningas ir Javainis šiame reikale vėl gi Nr.1 ;]

      Vikilyksų vienas iš tikslų sustabdyti konfliktų sprendimą ginklais ir visokiais ten bombardavimais ir tikiu, kad jiems tai pavyks, nes Enter sprogimo efektas didesnis nei atominės bombos ;]

      Make love not wars …

     • nerijus

      …ir „nupurkšti“ Vietnamą chemikalais, kad išdžiūtų džiunglės. Ko pasekoje, gimsta Žmonės su trūkumais- neįgalūs.

      Jei smerkiame Rusiją- už trėmimus ir žudymą, jei smerkiame nacistinę Vokietiją už holokaustą (trėmimus ir žudymą), tai vienodai smerkime ir JAV, kuri ne ką šventesnė…
      Kodėl apie juos bijoma kalbėti?..Drąsiau…Juk „demokratiją“?..

     • Nu va, pagaliau atsirado faktorius III, su kuo tamstelę ir sveikinu, nes jis reiškia, kad ne veltui čia kelias valandas klaviaturas maigėm! ;]

     • Skaitytojas

      Nerijus teisus, logiška, kad Vokietijos įmonėse sukosi vakarų šalių kapitalas, su kuriuo netgi susijęs sėkmingas sąmokslas prieš A.Hitlerį.

      Priimta manyti, kad buvo tik liepos 20-osios (arba Generolų) sąmokslas.

      Tuo tarpu vokiečių pramoninkai, 1944 m. supratę, kad karas pralaimėtas, A.Hitleriui už akių (pramonininkų atstovas vyriausybėje A.Speer‘as, Saro plieno karalius A.Rochling‘as, tankų ekspertas pramonininkas W.Rohland‘as, generolas Heinritzi ir kt.) fiureriui už akių derino, kad Prancūzijos ir Vokietijos pramonė būtų perduota sąjungininkams nepaliesta. Sąjungininkai irgi ne kvailiai – Drezdene bombos nepaliko akmens ant akmens, bet Ruhr‘o pramonę aplenkė. Tos temos nemėgsta nė viena pusė.

  • mdxacuk

   Ką Vasiliauskaitė apie pjautuvus ir kūjus galvojo iki šiol, nuspėt nesunku. Bet dabar, kaip jūs gerai pastebėjot, netikėtai pasimetė. Nes prieš Laučių tenka aiškintis dėl dvigubų standartų. O prieš eurofondininkus – dėl politkorektiškumo. T.y., kodėl ji nesiteikianti taikyti visuotinai pripažintų dvigubų standartų. Na, gal dar niekas to nepaklausė, bet paklaus. Situacija nemaloni tuo, kad abi problemos iškilo vienu metu. Čia kaip taikytis kartu atsisėst ant dviejų taburečių – rizikuoji pataikyt į tarpą. O dar Paleckis su savo ekstremalais gadina reikalą.

   Aš manau, kad kiek padvejojus globalinis interesas nugalės. Kas tau norės pasilikt nykioj akademinėj vienatvėj, kai visas gyvenimas prieš akis? Su Laučium diskusijų daugiau nebus.

   • Skaitytojas

    kas ta Vasiliauskaitė?

   • Nesvarbu

    Be mažiausios abejonės-mdxacuk yra kietas vyrukas. Šauniai rašo.Tikras lyderis (jei neskaityti Valentino) racas.lt bloge-visuomet įdomu paskaityt!

    Tačiau viską pažinsi palyginime-kada pastarasis pradeda „šokinėti“ prieš Vasiliauskaitę ar Laučių, net bando galynėtis su jais, jis atrodo apgailėtinai.

    Tampa panašus į nerijų, kuomet pastarasis (atleisk, mano geras drauge nerijau:)bando šokinėti prieš Valentiną. Esmė tame, jog svorių kategorijos ne tos, todėl ir tokie šokinėjimai determinuotai pasmerkti,juokingi.

    O moralas yra tas, kad kiekvienas kilbukas turi žinoti savo kabliuką. O Mdxacuk`ui, ateityje yra patartina klausyti savo širdies balso, jis tikrai nepaves.

    • romas

     Nesvarbu, esate slegiamas pavardžių svorio, bet nežinote mdxacuk’o pavardės, todėl galit su savo pasisakymu ir nepataikyti :)

     • Jūs visi man esate Anonimai, tad Jūsų razborkės viešojoje erdvėje [internete] yra žemiau kritikos ribos – penktadienis – maukit maukt alaus ir daužykitės snukius viens kitam, kurs didesnį raumeny turit rodykitės ;D

    • Valentinas

     Nepyk nesvarbu, bet manau, kad emdėiksas, lida, romas ir daugelis kitų, yra žymiai kietesni komentatoriai už mane :)

    • Musė

     Nesvarbu, kaip mdxacukas konspektuojasi ir mokosi mintinai Vasiliauskaitės gudrius tekstus, taip aš jums rekomenduoju konspektuotis mdxacuką. Jeigu ir tai nepagelbės, tuomet jau nežinau, kaip jums bepadėti.

 • Skeptikas

  Keliantys isteriją siekia tikrai ne to.
  Ir tikrai niekas neužsižaidė.
  Tiesiog Lietuvoje dar neišspręstas turto žydams grąžinimo klausimas, o holokausto vėzdas šiuo atveju labai patogi poveikio priemonė.

 • Sejanus

  Minia yra inertiška. Sunku sustabdyti, kartą paleidus.

 • lakunas

  Dėl kolektyvinės atsakomybės: šiek tiek veidmainiška teigti, kad tokios negali būti, kai tarp eilučių aiškiai skaitome, kad nebuvo tie žydai tokie jau ir nekalti. T.y., šiek tiek teisiname. Blogai. Aš jaučiuosi atsakingas, kad tarp mūsų išaugo išgamos, vykdę genocidą. Ir konstatuoju, kad nuo šios baisios ligos dar neišgijome. Subjektyvu ir nepagrįsta, Dundukiška. Bet dėl išsakyto esu tikras.

  • nerijus

   Tarp mūsų augo ir išgamos, kurie savo tėvus išvežė Sibiran…
   Gaila bet tokių, visuomenėje, apstu. Progai pasitaikius, kai iškyla proga pasirodyti ir parodyti, kad esi stipresnis nei anksčiau- pasiimi šautuvą ir eini įrodinėti savo tiesos, nors anksčiau buvai tik nusmurgęs nevėkšla ir bijojai net savo atvaizdo veidrodyje…

  • Skaitytojas

   šiurpoka skaityti tokias ciniškas išvadas.

   Ar kai(jei) Rusija atsiprašytų Lietuvos už trėmimus ir atlygintų okupacijos žalą, nustotume prisiminti ir gerbti mūsų tremtinius?

   Taigi. Žydams holokaustas amžinai liks bus skaudi tema dėl milijonų nužudytųjų ir turtas čia niekuo dėtas.

   Pagaliau nereikia užmiršti, kad ne visi žydai turtingi, ne visi Lietuvoje kažką turėjo ir siekia kažką atsiimti.

   • Skaitytojas

    čia taikiau Skeptikui, parašiusiam:

    „Tiesiog Lietuvoje dar neišspręstas turto žydams grąžinimo klausimas, o holokausto vėzdas šiuo atveju labai patogi poveikio priemonė.“

    • Lietuvos kontekste taip – vienas po kito tušti namai Kaune, !Laisvės! alėjoje …

     Žiūrint per pasaulio prizmę, Holokausto kalusimas eskaluojamas Izraelio-Paslestinos konflikto fone. Ir Izraelis „sėkmingai“ jį pralaimi – an dienų Brazilija, Argentina ir jei neklystu Urugvajus Palestinai sakė TAIP. O Europoje va Izraelis dabartiniu metu ieškos ir perka PR specialistus, ginti jų politinius interesus …

     Na o visos protingų galvų akys žiūri į vikilyksus, nes mass media informacija/politika yra bubble gum ;]

    • nerijus

     Skaitytojau

     Tarp pačių žydų, kaip ir tarp lietuvių yra Žmonių, kurie rūpinasi savo gerbuviu ir turi „priėjimą“ prie Valstybės institucijų, kad „išpręstų“ jų reikalus. Taip elgiasi visi ir visur, tad, nereikėtų smerkti Žydų, kad jie elgiasi taip, kaip dažnas lietuvis (ypač pavieniai asmenys- turčiai , gudročiai ir turintys pažinčių). Šiuo atveju, nereikėtų išskirti Tautybės, nes tai ne tautybė, o rūšis- Žmonės.

 • lida

  Geriausias man žinomas šio tinklaraščio įračas. Visom prasmėm. Impulsyvus, atviras, sąžiningas (IMHO). „kai kas, negalėdamas šaudyti, nori bent raudonomis vėliavomis pamojuoti“ – į aforizmus.
  Komplekte su fantastiškais komentarais, pav. apie paršavedžių produktyvumo didinimą, tai geriausia, ką šiemet perskaičiau (absoliučiai – įskaitant knygas ir netgi įrašus tulikuose). Grįžusi net negalėjau tikėtis, kad ši diena baigsis taip fantastiškai.

 • Report reveals details on US officials’ use of suspected Nazi criminals during Cold War

  http://hosted.ap.org/dynamic/stories/U/US_NAZI_RECORDS?SITE=MABED&SECTION=HOME&TEMPLATE=DEFAULT

 • Regis

  „turiu gerą labai įprotį- arams, regiams ir nerijams neatsakineti, nėra jokios prasmės“

  (http://racas.lt/lrt-taryba-uzdari-posedziai-ir-o-benderio-vertas-planas/#comment-68487 )

  Nerijau, jis ne narcizas. Šiek tiek sudėtingiau. Bet, matyt nėra didelės prasmės apie jį diskutuoti. Ir ne vieta.

  O narcizas graži gėlė. Jeigu jau minėt augalus tai tinkamesnės būtų parazitinės piktžolės. Arba pusiau. Iš wiki: „jų šaknys trumpos, turi čiulptukus, kuriais čiulpia maisto medžiagas iš gretimų augalų šaknų. Jei šalia nėra augalo, iš kurio galėtų siurbti medžiagas, pusiau parazitinės piktžolės pačios siurbia mineralines medžiagas iš dirvos ir vykdo fotosintezę, nes turi žalius lapus, stiebus ir šaknis. Pvz., didysis barškutis“ nu ir t.t. :).

  • Bobutė

   Na ir užkabino Nesvarbu vyrukus… Net per tris dienas negali nusiraminti…:)

   • Regis

    Bobute, jums ir vėl vaidenasi.. Ir užkabinimas, ir trys dienos, ir nusiraminimas.

    Man tiesiog pasirodė keista kaip viešai apsiskelbęs beturįs tokį labai gerą įprotį (tikrai gerą, pritariu) jau čia parodė, kad tas įprotis kažkur paliktas ar paskolintas. Matyt liko toje temoje (kur gyrėsi).

    Jeigu sąžiningai gal jau užteks komentarų apie kitus komentatorius. Permeskit kiek iš 10 Nesvarbiojo komentarų čia į įrašo temą. O kiek apie ką nors iš komentuojančių.

    Beveik visi mes mėgėjai pasimėgauti savimi prieš kažką, bet tai ne tiek ir svarbiausia ne vien tik tai.

 • Dainius

  Visiškai sutinku, Artūrai, su mintimi dėl to, kad jau atsibodo šie gynėjai, kurie pareiškia, kad niekas neva deramai nesureagavo į šią blogybę, lyg patys būtų iš mėnulio iškritę. Kai vienas bičiulis numetė nuorodą į Bielskio straipsnį delfyje, tai perskaitęs pirmas pastraipas iškart paskubėjau jam atsakyti, kad tokie savim patenkinti teisybės gynėjai užknisę negyvai. Ir įdomiausia, kad niekas nestoja ginti nepopuliarių nuomonių. Tik tokias neskausmingas pozicijas, kurias gindamas gali sau gražiai piarintis. Kodėl niekas nepakelia klausimo kiek ir kaip Katalikų bažnyčia prisidėjo prie antisemitizmo kurstymo? Ar nežino, ar dėl to, kad bijo? Nes mušti gulintį, čia nėra didelio principingumo ir išmonės pozicija.

 • Labai atsiprašau tinklaraščio lankytojų už offtopic‘ą

  Gerbiamas Artūrai,

  Norėčiau prašyti Jūsų šiokios tokios informacinės pagalbos.

  Vakar, gruodžio 10 d. BNS spaudos centro pranešimuose pasirodė Lietuvos žydų bendruomenės vadovų (dr.S.Alperovičiaus ir adv. F.Kukliansky) pasirašytas „Paneigimas“ (http://sc.bns.lt/index.php?item=103291&id=3&subid=43), kuriame rašoma:

  „2010 lapkričio 15 dieną Rusijos Federacijos naujienų portalo „Komsomolskaja pravda“ paskelbtame Nijolės Stablingytės straipsnyje „Литовские учебники по истории: искривлённые факты, враждебность к России“ išplatinta melaginga informacija, esą Vilniaus žydų bendruomenėje buvo pristatyta knyga „Istorinio straipsnio jėga“.

  Ta pati informacija buvo paskleista 2010 lapkričio 17 dieną tinklapyje Zeppelinus „Kodėl kurstomas lietuviškojo žydbolševizmo stereotipo laužas“.

  Prašome šią tiesos neatitinkančią informaciją paneigti.“

  Jokiomis prasmėmis nesu žurnalistas, o mano kuklus asmeninis blogas nėra jokia žiniasklaidos priemonė, tačiau būtent todėl jaučiu atsakomybę ir pareigą užtikrinti, kad jame neatsirastu neatitinkanti tikrovę informacija.

  Jeigu LŽB vadovai būtų paneigę, kad jie patys organizavo ar leido organizuoti šį renginį bei paaiškinę, kaip nutiko, kad jų patalpose be jų žinios vyksta antilietuviškos konferencijos ir kas konkrečiai iš LŽB vadovybės dėl to kaltas ir buvo ar bus nubaustas – be jokių abejonių atnaujinčiau savo blogo įrašus, nudžiugindamas skaitytojus gera žinia.

  Tačiau, jei aš gerai supratau – o kitaip suprasti nėra pagrindo – manęs prašoma paneigti informaciją, kad „Vilniaus žydų bendruomenėje buvo pristatyta knyga „Istorinio straipsnio jėga“.

  Čia kyla problemos.

  Pirma, pristatytos knygos pavadinimas visai kitoks ir jau vien tuo pagrindu formaliai galėčiau atmesti LŽB prašymą. Žymi advokatė F.Kukliansky geriau už internetų blogerį turėtu žinoti formuluočių tikslumo svarbą. Bet nebūsiu formalistas – tiesa šiuo atveju svarbiau.

  Antra, net keletas rusiškų ir žydiškų portalų pranešė (nuorodos yra mano poste), kad renginys vyko būtent Vilniaus žydų bendruomenėje, t.y. Pylimo g. 4, Vilnius.

  Vakar dienos straipsnyje „Kompensacija ir patikimumas“, patalpintame Lietuvos Ryto portale, viešasis intelektualas Arkadijus Vinokuras nurodė:

  „LŽB, jos būstinė, tapo konferencijų vieta, kurioje su Rusijos ambasados ir kitų Lietuvai priešiškų Rusijos organizacijų finansine parama kuriami „judėjimai“ su A. Paleckiu priešakyje. Konferencija, skirta šiam įvykiui, vyko LŽB būstinėje. Čia vyko ir dar vienas susitikimas, kuriuo metu buvo pristatyta knyga „Istorijos tiesos jėga – Сила исторической правды“ kurioje kritikuojami Lietuvos mokykliniai vadovėliai kaip neva iškraipantys istoriją, neteisingai kalbantys apie Rusiją ir ją demonizuojantys.“

  Priminsiu, kad A.Vinokuro minima, kaip konferencijos vieta LŽB būstinė randasi tuo pačiu adresu: Pylimo g.4, Vilnius.

  Taigi, akivaizdu, jog turiu rimtą pagrindą manyti, kad minėtas renginys vyko būtent patalpose, kuriose įsikūrusi Vilniaus ir Lietuvos žydų bendruomenė.

  Tačiau ir Vilniaus ir Lietuvos žydų bandruomenių pirmininkai, nepateikdami jokių paaiškinimų, prašo paneigti šią informaciją, kaip melagingą.

  Gerbiamas Artūrai, kadangi BNS buvo pagrindinis informacijos šaltinis apie Antifašistinio judėjimo „Lietuva be nacizmo“ įkūrimo konferenciją bei tikriausiai turi informacijos, kur vyko tos nelemtos antilietuviškos knygos pristatymas, ar negalėtumėte pasidalinti turimomis žiniomis, kad galėčiau tinkamai sureaguoti į LŽB vadovybės prašymus ir, esant reikalui, pakoreguoti ar atnaujinti savo blogo įrašus?

  Klausimai tokie:

  a)Ar knygos „Istorijos tiesos jėga – Сила исторической правды“ pristatymas š.m. lapkričio viduryje vyko Vilniuje, Pylimo g.4, t.y. LŽB ir VŽB būstinėje ar kokioje kitoje vietoje? Jei kitoje, tai kur?

  b)Ar Antifašistinio judėjimo „Lietuva be nacizmo“ steigiamoji konferencija vyko Vilniuje, Pylimo g.4, t.y. LŽB ir VŽB būstinėje ar kokioje kitoje vietoje? Jei kitoje, tai kur?

  c)Kas iš LŽB vadovybės atstovų dalyvavo organizuojant ar leido organizuoti šiuos renginius? Ar tai buvo LŽB Tarybos narys ir LŽB spaudos organo „Lietuvos Jeruzalė“ vyr.redaktorius M.Chersonskij ar kiti vadovybės atstovai?

  d)Ar teisinga mano turima informacija, neskelbta mūsų spaudoje, kad LŽB Tarybos narys ir LŽB spaudos organo „Lietuvos Jeruzalė“ vyr.redaktorius M.Chersonskij tapo vienu iš Antifašistinio judėjimo „Lietuva be nacizmo“ steigėju?

  Iš anksto dėkoju už atsakymą – ir tuo atveju, jeigu Jūs neturite šios informacijos ar nenorėtumėte jos viešinti.

  Pagarbiai,
  Zeppelinus, LJ blogeris

  • Valentinas

   Kadangi Paleckio antifašizmo versija yra neobolševizmas, o bolševizmas ir fašizmas, kaip žinia, yra vieno ir to pačio reiškinio skirtingos formos, siūlau kalbant apie Paleckio judėjimą naudoti kabutes. „Antifašistinis“.

   • nerijus

    Kiek Jūs galite maišyti sąvokas: nacizmas ir fašizmas, ir taip klaidinate visus?
    Fašizmas (imperializmas) buvo Italijoje, kai valdė Musolinis, o nacizmas (vienos Tautos iškėlimas virš kitų)- Vokietijoje, kai valdė Hitleris. Žinoma, „fašizmo“ ir „bolševizmo“ sąvokas galima tapatinti dėl imperialistinių užmojų?..

    • Valentinas

     Nerijau, užkniso tavo formalizmas. Mokykis iš Zepellinus ir galvok apie esmę.

     • nerijus

      Kaip ir Jūsų terminų ir žodžių aiškinimai pagal žodyno „raidę“…Visi, kažkuom, užknisame vienas kitą. Bet nuo to tik geriau, nes pervargtume nuo rutinos…
      Turiu raugintų kopūstų su spanguolėmis. Pirkau iš ūkininkų turgelio, Fabijoniškėse.

 • Dar neužteks. Kol nebus sugautas paskutinis nacis, tol isterija turi tęstis. Maža to, kad lietuviai buvo Holokausto partneriai, pasirodo dar ir šiandien tokiais yra – tai neigti ir abejoti tuo tas pats kas paleisti seriją į dar tūkstantį kitą virtualių žydų. Teisti teisti ir dar kartą teisti bet kokius pro-neo-fašnacius.

  • lida

   Ir K.Krivicką su jais.

  • nerijus

   Kuri Valstybė ( be Lietuvos) nebuvo prisidėjusi prie Holokausto?..
   Vietanmas ir N. Zelandija, nebent?..
   Tik visada bus kalčiausi- mažiausi, nes jie neturi tokio Pasaulinio politinio „antsvorio“, kaip Prancūzija, Lenkija, Rusija ar kt.

  • romas

   Kinomeka, nereikia išsisukinėti nuo atsakomybės. Jei kaltė – kolektyvinė, esate kaltas ir Jūs. Labai patogu kaltę, kaip karštą bulvę, mėtyti nuo savęs ir taip jaustis švariu. Toks nesate, nes matau, kad rašote lietuviškai ir greičiausiai esate Lietuvos pilietis. Tai reiškia, kad statote savo gerbūvį, naudodamas nužudytų žydų turtą. Čia yra konceptualus klausimas: kiek mes, kaip šalis, esame skolingi pasaulio žydų bendruomenei? Apskritai, keik tautos vien kitai skolingos už istorijos bėgyje viena kitai suteiktą skausmą?

   • Regis

    Na nežinau, užjaučiu atvirai ir nuoširdžiai visus kurie kentėjo, kurie patyrė daug skriaudos visur. Tarp visų ir žydus ir jų artimuosius. Ir pasiruošęs atsiprašyti už tuos lietuvius pagal tautybę ir pilietybę, nes jaučiu su jais bendrumą per bendrą tautybę ir pilietybę. Per bendrą kilmę. Tačiau niekada nepripažinsiu, kad ir aš kaltas, ir mano tėvai, seneliai ar proseneliai. Nes kiek žinau nei vienas iš jų neprisidėjo prie skriaudų žydams darymo. Ir nepripažinsiu visos lietuvių tautos atsakomybės. Ir jau tuo labiau žmogiškai erzins metami kaltinimai ir atsakomybė VISAI tautai. Lygiai taip pat erzins kažkieno bandymai pasinaudoti galbūt net ne giminaičių patirtomis skriaudomis sprendžiant savus reikalus ar problemas. Nėra kolektyvinės atsakomybės, net ir tiems kurie tais laikais gyveno. Ir tikrai nėra kolektyvinės atsakomybės visai tautai. Tačiau, kadangi mūsų tautiečiai prie to prisidėjo mes privalome jaus atsakomybę už tai, kad tarp mūsų atsirado tokių. Ir smerkt juos ir jais šlykštėtis. Ir savaime aišku užjaust nukentėjusius. Taip manau.

    • Skaitytojas

     sveikas požiūris. Nėra kolektyvinės atsakomybės, net vokiečiai nėra kalti už jų tėvų, senelių darbus. Tačiau reikia gerbti visų žuvusių atminimą, nedemonstruoti ciniško požiūrio į nužudytuosius. O jei lyg piktžolė išlenda kažkokio pseudoistoriko žemas intelekto dygliai, nereikia stebėtis, kad tai iššauks civilizuotų žmonių neigiamą reakciją.

    • nerijus

     Pagal romą ir Valentiną išeitų, kad buvome Tarybų sajungoje, tai visi buvo komunistai?..
     Šį kartą, mūsų garbieji ponai- rašytojai, nusikalbėjo.

     Byloje, kai nužudomas Žmogus, tai nekaltinamas visas kaimas, o ieškomas tik tas, kuris žudė. Kai randamas- baudžiamas, bet nebaudžiamas visas kaimas.
     Ar yra kažkoks Valstybinis dokumentas, kuris patvirtina, jog Valstybės vadovai išleido įsaką, kuris buvo priimtas Tautos vardu, kad reikia žudyti Žmones? Apie tokį negirdėjau? Kiek žinoma, tai buvo pavieniai asmenys: be dėmesio, susireikšminę ar eiliniai banditėliai.

     Stalinas ir Hitleris veikė savo Valstybių vardu, nes buvo jų vadovai, kurie teikė įsakymus ir sprendimus.
     Tai du skirtingi dalykai, kai veikiama pavieniui ir veikiama- Valstybės vardu.
     Mano seneliai ir proseneliai (kurie, beje, saugojo žydų šeimą, rizikuodami Sibiru- asmeniškai) nevykdė jokių nusikaltimų, kad už juos atsiprašinėtų.

     Silpniausias- visada kalčiausias.

     • Skaitytojas

      silpniausias – nereiškia kalčiausias.

      Įsakymas vykdyti nusikaltimą yra nusikaltimas, todėl A.Hitleris, J.Stalinas, B.Musolinis yra nusikaltėliai.

      Nusikaltimo prieš žmoniją vykdytojas, nesvarbu, rėmėsi kieno nors rašytiniu, žodiniu įsakymu ar savo valia, yra nusikaltėlis. Todėl karo nusikaltėliai teisiami.

      Nuo atsakomybės atleidžiami tik kariai, mobilizuoti dalyvauti karo veiksmuose, bet nedarę nusikaltimų, aprašytų tarptautinėse konvencijose, t.y. nežudę civilių, karo belaisvių etc.

     • nerijus

      Bet kodėl, Lietuvai, priskiriamas nusikaltėlio vaidmuo, kai ji tebuvo tik Jūsų minimas- karys, kurioje veikė pavieniai asmenys, o ne visa Valstybė?..
      Valstybė buvo okupuota tų pačių vokiečių, kurie paskyrė savo vadukus į apylinkes ir jie kontroliavo viską, kas siejama su valdymu. Jie buvo statytiniai, kurie buvo paskirti ne Lietuvos, o okupantų.

     • Skaitytojas

      Nerijau, o kas Lietuvai priskiria nusikaltėlio vaidmenį? Net Vokietijai nepriskiria, nes ne visi vokiečiai buvo naciai, tarp jų visada buvo ir antifašistų. O jei kas drabstosi kolektyvine atsakomybe – tai jo asmeninė nuomonė.

    • romas

     Regi, aš apie tai, kad kinomeka labai „gudriai“ iš kaltinamojo nori tapti kaltintoju. Jis nesupranta, kas dėl holokausto yra kaltinamas. Jei būtų kalti tik atskiri asmenys, niekas nekeltų šio klausimo taip aštriai. Lietuvą yra norinčių padaryti II pasaulinio karo dalyvę su iš to sekančiomis pasekmėmis. Tai nėra tokia paprasta problema ir ji nėra taip paprastai užgesinama. Daugiau kaip 200 tūkst. žydų buvo sunaikinti, o iš jų buvo atimta nuosavybė. Tai – labai nemažai kainuoja ir mums bus nelengva našta atlyginti, jei mūsų valstybė yra kalta dėl savo piliečių naikinimo. Būtume kalti tik tautiniu pagrindu, galima būtų tiesiog pasikeisti tautybę arba pilietybę. Amerikos, Lenkijos arba Airijos lietuvių juk niekas nekaltina.

 • Skaitytojas

  „Kartą vokiečiai ėmė varyti Varšuvos geto gyventojus į „katilą“ – taip buvo vadinama aikštė, kurioje žydus atrinkdavo sušaudyti.

  Mano vyras Jurekas pamėgino sunaikinti pasmerktą grupę žmonių iš „katilo“ pervesti į kitą geto dalį. Bet pirmas mėginimas nepavyko – prie vartų stovėję sargybiniai žydų neišleido.

  – Bet juk yra ne vieni vartai, – pasakė kažkas. – Mėginkim išeiti pro kitus.

  – Nebūk naivus, ir vokiečiai ir kitur neišleis. Bet žinau vartus, kuriuos saugo lietuviai. Pamėginkim tartis su jais, – nusprendė Jurekas.

  Mes vėl išsirikiavome.

  Liubeko aikštėje, prie vartų į Gensės gatvę sargyboje stovėjo vien lietuviai. Mes patraukėme link jų, bet nepriėję, per pagarbų atstumą sustojome, o apsidairęs Jurekas nuėjo pasikalbėti. Aš visu kūnu drebėjau, nes sargybiniai jį bet kurią akimirką galėjo nušauti.

  Tačiau lietuviai nebuvo piktai nusiteikę. Išklausę pasiuntinį, jie valandėle tarėsi. Po 15 minučių Jurekas grįžo:

  – Kiek laikrodžių turime? Sakė, reikia duoti penkiems sargybiniams po laikrodį, o jų viršininkui – tris. Jie norėjo po du gauti, bet aš nusiderėjau.

  Reikalas toks: jie mus praleis, per perspėjo, kad jei pakeliui mus vokiečiai sulaikys – visus sušaudys. Nes sargybiniai nė už ką neprisipažins patys praleidę, teigs, kad mes pasprukome. Tad kaip, sutinkat?

  – Žinoma, sutinkam. Jeigu tau pasiseks mus išvesti, tu būsi didvyris ir mes dėkosim tau už mūsų išgelbėjimą iš tikros mirties.

  – Nereikia kalbų, geriau greičiau renkam laikrodžius.

  Aš nusisegiau nuo rankos laikroduką, kurį buvau gavusi tapdama abituriente. Jis rodė laimingiausias mano gyvenimo valandėles.

  Sudie, mano laikrodėli! Dabar tave nešios kokia nors lietuvaitė.

  Aš neprietaringa ir netikiu prakeiksmais, bet prieš atiduodama prispaudžiau laikroduką prie lūpų ir sušnibždėjau: atnešk savo naujam savininkui nelaimę, atnešk jam greitą ir baisią mirtį!..“

  Noemi Schatz-Weinkranz“ Im Feuer vergangen. Tagebücher aus dem Ghetto“ („Ugnyje išnykę“. Geto dienoraščiai“), 427 psl.. Pirmas leidimas: Rütten & Loening edition, DDR, 1958m., bet leidžiama ir platinama iki šiol. (Žr. „www.amazon.de, http://www.amazon.com“)

 • Pingback: Jewish and Holocaust Polemics Flare up in Lithuanian Media | DefendingHistory.com()

 • Pingback: Esu antisemitas?… | Artūras Račas()

 • Skaitytojas

  na, Mr. Račas, bus reakcija, ar apsimesim, kad nieko neįvyko ir toliau virkausim, kad niekas nespaudo nuorodą „nupirksim žaisliukų“?

  Gi sakiau, kad žydai labai jautriai reaguoja net į netaktiškas nuomones, kokią tamsta pasistengėte parašyti.

  Ponai žydai, tiesos dėlei galėjote paminėti, kad Mr.Račą komentuoja ne tik antisemitai, o ir vienas kitas antisemitimo Lietuvoje priešininkas. Kad jūs žinotumėt, kiek dėl tokių savo pažiūrų esu sulaukęs lietuvių nacionalistų įžeidimų ir išpuolių…

 • The Cost of War: Jews Killed in Europe and Asia, by Dawn Grenade (Colombia):

  http://th02.deviantart.net/fs71/PRE/i/2010/305/3/3/war_infographic_by_dawngrenade-d31yfsj.jpg

 • Arvydas Damijonaitis

  Holodomor metu badu numarinta 11 milijonų ukrainiečių.Genocidui vadovavo Kremlius,kuriame“ dirbo“80 proc žydų.Genocidą organizavo ir vykdė NKVD struktūros,kur dirbo 50 proc žydų.Visa melaginga informacija apie žydų žudymus,Katynės lenkų žudymus ir t.t. yra pateikta NKVD-KGB struktūrų,todėl ši informacija yra VISIŠKAI NEPATIKIMA.Arvydas Damijonaitis,žydų gelbėtojos vaikaitis

 • Arvydas Damijonaitis

  Galima būtų prašyti „nacių medžiotoją“ Efraim Zuroff pamedžioti Lietuvoje ir Izraelyje raudonuosius nacistus dušanskius,kurie organizavo ir vykdė masines lietuvių žudynes iki ir po antrojo pasaulinio karo. Rudujų nacių E.Zuroff “ prisimedžiojo“ sočiai,o raudonieji naciai, deja , yra zuroffų giminaičiai,todėl mažai vilčių,kad eis jų medžioti..

 • Arvydas Damijonaitis

  RAUDONIEJI NACIAI (NKVD – KGB struktūros,50 proc žydų) Lietuvoje,Ukrainoje,Rusijoje nekaltų gyventojų nužudė dešimteriopai( kaikurie šaltiniai nurodo šimteriopai) kartų daugiau negu rudieji naciai.Raudonųjų nacistų propagandisto ILJOS ERENBURGO nurodymas sunaikinti Prūsijos gyventojus buvo įvykdytas.Prūsija buvo paskandinta nekaltų gyventojų kraujyje,nužudyta 1,5 milijono kūdikių,moterų,senelių.30 tūkstančių lietuvininkų buvo suvaryti ant ledo lyties Karaliaučiaus pakrantėje,lytis užminuota ir susprogdinta.Tai yra karo nusikaltimai,kurie neturi senaties termino..”Nacių medžiotojai” zuroffai galėtų pradėti ,tuo pačiu” teisiniu” pagrindu ,RAUDONŲJŲ NACIŲ medžioklę Lietuvoje,Izraelyje,Ukrainoje,Rusijoje..Ar Holokaustą patyrę žydai padės masines žudynes ,genocidinius nusikaltimus patyrusiems lietuviams gauti kompensaciją iš Rusijos? Arvydas Damijonaitis,žydų gelbėtojos vaikaitis

 • Sejanus

  stebiuosi, kad aršūs patriotai taip dažnai kartu būna ir beraščiai. Teoriškai, atrodytų, nesuderinama. Praktiškai – dažnai eina greta.

  • Andrius

   O kuo jūs stebitės gerbiamasis ? :) žodio „patriotas“ reikšmė yra (tiksliau buvo) – „mylintis Tėvynę“. Dabar gi visi tie „urapatriotai“ suteikė šiam žodžiui visiškai kitą reikšmę – „nekenčiantis kitokių nei jis pats“. Ir toks debiliškas požiūris taip paplito, kad šis žodis tikrai jau prarado savo senąją reikšmę ir įgijo tą naująją :)… Todėl, tarkim, man dabar tiesiog gėda būti „patriotu“. Aš, tarkim, net vėliavos dabar nekeliu per valstybines šventes – nes pagarba jai tarsi suvienitų mane su ta galybę įdiotų valkiojančių ją per nacių paradus Gedimino prospektu skanduojant „Liaatuva liatūūūūviams“ :)… Sakysit blogai, nes vis tiktai ji yra valstybės „simbolis“ ? – bet juk tai tik spalvotas audeklas simbolizuojantis jį garbinančiųjų bendrumą, o aš tikrai nesijaučiu turįs ką bendro nei su tais plikai skustais priedurniais perkreiptais pykčio snūkiais ir palaikomais didesnės dalies seimo kiaulių… nei su jau dvidešimt metų mano namus plėšiančią „valdžiažmogių“ gauja … Reikėjo „trispalvę“ palikti tautiška vėliava, o „valstybės“ (tiksliau konkrečią teritoriją valdančios gaujos) simboliu pasirinkti kitą – tuomet dabar daugelis keltume tautišką trispalvę kaip savo bendrumo – dorų lietuvių simbolį… O dabar ?… O tos kiaulės valdžiažmogiai dar baudom grąsina už jų simbolių nepagerbimą demonstratyviai :) – ko gero net bolševykėliai nebuvo iki to nusiritę… bent jau aš nepamenu…

   P.s. Beje – visiems „valentinams“ :) – raudona, ar trispalvė rusų, ar dar kitokia – manes taip pat nežavi jeigu ką :) – suprantu, kad „megstosiom beretėm“ sunku suvokti, kad jei „ne su jais, tai nebūtinai – su rusais“, ar dar kuo, bet…:) … aš nelabai ant tokių ir pykstu – jie juk „patriotai“ :)

   • Jonas III

    Vėliavos įstatymą reikėtų papildyti nuostata, kad valstybinei vėliavai iškelti reikėtų gauti leidimą. O jį gauti galėtų tik tas, kas susimokėjo bent 48 procentus mokesčių (pajamų + sodros).

  • suomis

   O, juk žmogui skauda.

 • Andrius

  …bijau, gerbiamas Suomi, kad jūsų užjaučiantis tonas išreikštas vienaskaitoje čia kiek ne vietoje – gal nusivilusių rezultatais šio nepavykusio darinio, kuris vadinasi „mūsų valstybė“ ir nėra beveik pusė (kaip teigia kaikurie statistai), bet – bet kuriuo atveju tokių piliečių dalis pernelyg ženkli visos šalies mąstu, kad galima būtų manyti esant tai normaliu ir nepavojingu… Ir liūdniausia, kad nelabai kas gali artimiausioje perspektyvoje pasikeisti į geresnę pusę – sienos atvertos, taip kad jokių „revoliucinių situacijų“ veikiausiai nebus – nusivilę labiau linkę rinktis paprastesnį kelią – palikti šią „ašarų pakalnę“…. Gal kai kas pykdžiūgiškai bandytų įžvelgti tame valstybės „apsivalymą nuo nelojalių piliečių“ ? :) – nesiguoskite… – kokia bebūtų valstybė – be minimaliai būtino piliečių skaičiaus ji negali egzistuoti, nes, kaip žinote – yra išlaikoma tų piliečių mokesčiais…O mūsų „švogerinės“ valstybės „valdymo aparatas“ labai stipriai išpūstas…:) – jos apetitą sunkiai bepatenkina jau šiandieną turimų piliečių skaičius :)…Taip kad nori nenori – teks įsileisti emigrantus iš dar labiau atsilikusių kraštų (ir netgi kitų kultūrų)… Taigi – „valstybininkai“ – „Už“… verslininkai, suinteresuoti pigesne darbo jėga, taip pat :)… Perfrazuojant žinomą posakį – „kas negerbia savų piliečių – bus priverstas gerbti svetimus“… O tie gali būti ne tokie pakantūs ir mieli kaip savo tautiečiai …:) – ko gero jau galite pradėti studijuoti „Koraną“ gerbiami „patriotai“ :)

  • suomis

   Turiu su šia Jūsų nuomone nesutikti, arba sutikti iš dalies. Nes, kad ir kaip man nepatinka šiandieninės Lietuvos grimasos, bet aš vėliavą visada iškeliu ir nesiraukydamas o sąmoningai. Nes, Sausio 13ąją, gavau gerą įskiepį, kada buvo nukreiptas į mane, rusų karininko automatas.

   • Andrius

    …dar pridurčiau Jums leidus :) – taip pat dalyvavau visuose Sausio 13-osios įvykiuose ir per „pučą“ netgi buvau Krašto apsaugos savanoriu (savanoriu, nes „karinę prievolę“ jau buvau atlikęs dar sovietų armijoje)… – čia rašau tam atvejui, jei kartais, Jūsų apeliacija į „Sausio 13-ąją“ buvo siekiant „paaiškinti esminį skirtumą įtakojusi“ Jūsų nuomonės susiformavimą nuo manosios… :)… Ir nemanau, kad vienareikšmiškai galima būtų teigti, kad visi, net ir žuvę anuomet, tikrai dabar atstovautų Jūsų nuomonę…

    • suomis

     Supraskit, man taip pat retkarčiais norėtusi prasisukti su kulkosvaidžiu per Vilniaus, prie lovio, priskrętusius valkatas. Bet tai nereiškia, kad aš nusistatęs prieš valstybę.

     • Andrius

      … tuomet pabandykime apibrėžti „valstybės“ sąvoką :) – juk sutinkate, kad „valstybė“ yra darinys sukurtas teritorijoje gyvenančios žmonių bendruomenės valdomos, neva, visą tą bedruomenę „atstovaujančios“ nedidelės žmonių grupės ?… O jei ta nedidelė „išrinktųjų“ grupė sukuria valstybės valdymo modelį tokį, kad didžioji piliečių dalis nėra atstovaujama ir negali įtakoti tos valstybės valdymo ? – kodėl tuomet toji didžioji dauguma privalo gerbti tokį darinį ? :) – todėl, kad kažkam labai patogu, tapatinti šio darinio sąvoką su žodžiu „Tėvynė“, siekiant išvengti grėsmės šio korupcinio darinio valdymo modelio pakeitimui ?

     • Andrius

      ..beje, jei teisingai suprantu, Jūs manote, kad „valstybė“ turi būti privalomai tautiečių gerbiama , nes yra sukūrta tautiniu pagrindu ? :) – neva, jei tai yra vienintelė mūsų tautos valstybė, tai bloga ji ar gera – visviena mes ją privalomai turime gerbti ? :) – o už ką tuomet, siūlytumėt ją gerbti nelietuvių kilmės tokiem pat jos piliečiams ?…
      …Šioje vietoje mūsų požiūris esminiai ir skyriasi – manau, kad valstybės vertinimas per „tautiškumo“ prizmę nėra teisingas, nes nesutinku su teorijom įrodinėjančiom „vienų tautų pranašumo prieš kitas“ :)… Manau, kad valstybė negali būti kūriama tautiniu principu ir privalo būti lygiai teisinga visų savo piliečių tautų atžvilgiu… Todėl atmetęs mūsų valstybės „tautiškumo“ argumentą, daugiau kaip ir nematyčiau pagrindo už ką ją turėčiau gerbti, vertindamas šiandieninę jos buklę…

     • suomis

      Tarkim. Bet jei užpultų priešas, ar jūs neitumėte jos ginti, kad ir kaip pyktis imtų ant priskretėlių? Čia man didesnis pavizdys rusų „baltoji“ emigracija, kuri kad ir kaip nekentė komunistų, bet su naciais nesidėjo. Kaip sakoma: – Nekeisk kelio, dėl takelio. Ir antrą. Pyktis, dėja yra blogas patarėjas.

     • suomis

      O,beje, čia, šalimais, 50 km. nuo Vilniaus, kaip tik vyksta procesai, kur tauta bando, vienu priskretėliu su kompanija – atsikratyti. :)

     • Andrius

      … O pamenate iš istorijos kaip, kartą, kunigaikštis Vytautas laikinai susidėjo išvien su kryžiuočiais puoldamas Lietuvą, siekiant atgauti savo valdžią joje ? :)… Šiuo metu, puolant priešui, ginčiau tik savo šeimą ir tuos, kuriems neteisingai grėstų pavojus – mūsų valstybės šiandieninių „valdytojų“ tai, žinoma, neliečia :)… O po to vėl bandyčiau prisidėti prie teisingos valstybės sukūrimo tų piliečių, kurie gyveno jos teritorijoje, o ne su ginklu atsibeldė iš svetur :)

     • suomis

      Tai jūs ir aš esame bendraminčiai. :D

    • romas

     „taip pat dalyvavau visuose Sausio 13-osios įvykiuose ir per “pučą” netgi buvau Krašto apsaugos savanoriu (savanoriu, nes “karinę prievolę” jau buvau atlikęs dar sovietų armijoje)“

     Kaip čia suprasti? Kad buvo ir Krašto apsaugos šauktiniai, ar kad netarnavęs armijoje negalėjai būti savanoriu?

     • Andrius

      …taip gerbiamas Romai – nes pamenu, kad vienas mano jaunesnių bičiūlių, tuo laikotarpiu, buvo pašauktas „atlikti prievolę“, o aš ėjau savanoriškai :)

     • romas

      Eikit sau! Ir kas tą bičiŪlį pašaukė?

     • Andrius

      ..jei tiksliai, tai, rodos, „KAM“ (tuomet dar buvusi „Krašto apsaugos ministerija“, vėliau pakeitusi pavadinimą į „KAD“ – „Krašto apsaugos departamentą“… mano bičiūlis tuomet saugojo seimą, o aš vykdžiau tarnybą Vilniaus komendantinėje kuopoje saugojant (jei gali taip būtų pavadinti, nes ginklų mums neišduodavo)…
      … Ar jums šiaip smalsu, gerbiamasis, ar tiesiog bandote mane prigauti, neva, meluojant ? :)

     • Andrius

      …nepabaigiau minties, sorry :) – saugojau įvairius turinčius valstybei didesnės svarbos objektus…

     • romas

      Ir su bičiŪliu tai atsitiko per 1991 sausio 13 įvykius ir per 1991m. pučą MAskvoje?

     • Andrius

      …ne „sausio 13-ą“, o kiek vėliau – šiek tiek iki „pučo“, kuriam įvykus nuėjau savanoriu aš… Manote taip negalėjo būti ? :) – na, gal Jūs geriau informuotas, bet tas mano pažįstamas teigė, būtent taip, kad jį „pašaukė“, o ne jis pasiprašė … Kitą vertus, jei tai netiesa, gal tuomet jam „karinės prievolės atlikimas“ skambėjo solidžiau, nei savanorystė ? :)…arba taip paprasčiau buvo pasiaiškinti, kodėl meta anuomet turėtą darbą … Bet kuriuo atveju nemanau kad šios detalės būtų esminiai reikšmingos šiandiena mūsų diskutuojamai temai… :)

 • Andrius

  …gerbiu tokį Jūsų pasiryžimą, bet lieku prie savo nuomonės – valstybinę vėliavą kelsiu tuomet, kai jausiu valstybei pagarbą ir turėsiu norą ją išreikšti, o ne tuomet kai mane prievartaus tai daryti… Šiuo laikotarpiu šiai valstybei jokios pagarbos nejaučiu – mano galva tai oligarchinis projektas sukurtas „švogeriniu principu“ nedidelės dalies lobimui piliečių daugumos sąskaita… Ir visi rodomi pagarbos ženklai tokiai valstybei reiškia vienokį ar kitokį pritarimą jos vykdomai veiklai…

  • suomis

   Patarčiau nukreipti savo nepasitenkinimą ne prieš valstybę, bet prieš valdžią. Manau, kad tai būtų pozityviau. :)

   • Andrius

    …mielai pasinaudočiau Jūsų patarimų, jei tik keičiantis „valdžioms“ nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo, keistusi kažkas ir valstybėje :)… Deja – „valdžios“ keitėsi iš „kairės“ į „dešinę“ ir atvirkščiai, bet valstybės korupcinis valdymo modelis ne – saujelė išrinktųjų tarpsta didžiosios dalies sąskaita ir ciniškai demonstruoja savo viršenybę visos kitos piliečių dalies atžvilgiu…

 • G.P.

  Andriau, būtent dėl tokių kaip Jūs valstybė ir yra tokia, kokia yra. Konkrečiau tariant, leidžianti anarchiją. Kas ką nori, tas tą ir daro: lenkai „krikštija“ gatves, piliečiai nekelia vėlevų, būtinosios karinės tarnybos nėra…
  Žodžiu, JOKIŲ PAREIGŲ ir JOKIOS PAGARBOS. Ne, ne valdžiai. Jokios pagarbos Tėvynei.

  Labai tikiuos, kad neužilgo sulauksime permainų. Bendros tendencijos Europoje eina į tą pusę. Ir tada – labai noriu tikėtis – ponas Andrius labai pavyzdingai ir skrupulingai iškels trispalvę tada, kada tai bus privaloma daryti. O jeigu neiškels – tuomet (tikiuosi) bus pasodintas kokioms penkioms paroms (pradžiai) į belangę. Kartu su visokiais gatvių lentelių kabinėjimo „saviveiklininkais“ ir kitais anarchistais.

  • Andrius

   …:)…prajuokinot „gerbiamasis“ :) – kur jūs tokias tendencijas įžvelgėte ? :) – Europa jau, galimai, pastatė eilinę „klizmą“ Lietuvai už savo dalies piliečių ignoravimą – manau neveltuj vyriausybėje, o tiksliau – kultūros ministerijoje, berods, jau svarstoma dvikalbių gatvių pavadinimų užrašų galimybė :)… Ir pastatė, principe teisingai, nes tie, jūsų turimi galvoje „lenkai“ – yra lenkiškai kalbantys Lietuvos piliečiai taip pat ir savo mokesčių lėšom išlaikantys valstybės administravimą… ir turintys tokias pat teises savo gyvenimo patogumo gerinimui kaip ir mes – kalbantys lietuviškai. Esu tikras, kad, jei pavyzdžiui, kokioje Lietuvos vietovėje apsigyventų vien krepšininkai, kurių ūgis viršytų 2 m – tikrai neprieštarautumėte, kad jų mokesčių sąskaita toje vietoje būtų kai kas pritaikyta išskirtynai aukštaūgių patogumui – pavyzdžiui kokios iškabos viešo transporto stotelėse, kad nereiktų jiems lankstytis :) – juk argi gaila, jei ten gyvenantiems taip patogiau, ar ne ? :)… aišku, būtinai turėtų būti iškabos ir standartiniame aukštyje :) – juk visdėlto tai būtų ne kokios „krepšinliandijos“ teritorijoje – turėtų būti užtikrintas patogumas ir eiliniams piliečiams, tokiem kaip jūs, jei kartais ten apsilankytumėte…:)… Tai kodėl jums taip kliūna tai, kad vietovėse, kur ženkliai dominuoja kitos tautos Lietuvos piliečiai, galėtų būti paisomas ir jų patogumas, pavyzdžiui, rašant pavadinimus taip pat ir jų gimtaja kalba ? :) – šalia valstybinės žinoma ? – juk jie tokie pat Lietuvos piliečiai ir lygiai taip pat išlaikantys bendrą mūsų valstybę savo mokamais mokesčiais ?…
   … O atsakymas, kodėl kokių „krepšininkų“ patogumui jūs neprieštarautumėt, o lenkiškai kalbančių Lietuvos piliečių prieštaraujate – jūs bijote tariamos „lenkizacijos“ :)… – kaimietis ? :) – nepriimkit kaip įžeidimo, tiesiog jūsų „provincialus“ požiūris leidžia man manyti, kad gyvenate gūdžiam tautiškam kaime, arba atvykote iš tokio ? :) – nebijokite :) – jokia „lenkizacija“ neįvyks :)… jei tik pats nepanorėtumėte asmeniškai „sulenkėti“, ar „surusėti“ :)… Gimiau ir gyvenu nuo gimimo Vilniuje – mieste savitam daugiatautiškumu ir jokių grėsmių dėl to nepatyriau… Tiek lenkiškai, tiek rusiškai kalbantis jaunimas pakankamai gerai moka valstybinę kalbą ir jokių „valstybinių perversmų tautiškumo pagrindu“ neorganizuoja – miegokit ramiai…:)

   P.s. O valstybė mūsų tokia kokia yra šiandiena – yra būtent dėl tokių kaip jūs… Jūs ieškote problemų ten kur jų nėra, ir nematote tikrųjų – savo panosėje… Jums derėtų ne tarp kitataučių priešų ieškoti, o susirūpinti, kad tautiečiai, bent jau ne visi, iš šalies pabėgtų…:)… Ir nors jūsų garbinamai „konservat- bolševikų“ gaujai kai kur ir pavyksta pastumėti šalį link „policinio režimo“ – įgyvendinant savo piliečių totalų sekimą, klastojant istoriją ir priimant įstatymus baudžiančius už kitokią nuomonę – tikiu, kad pasiekti visiškai „policinės valstybės“ statuso, jiems ir tokiems kaip jūs, nepavyks… – Europa neleis…:)

   P.p.s… Ir kodėl svajojate tik apie „penkis metus“ ? :) – Stalinas duodavo ir iki 25 – ių… ir net šaudydavo…:)… Tiesa vistiek tai nepadėjo „išūgdyti visaliaudinės meilės sovietų Tėvynei“ , bet už tai galėjo jaustis „didžiuoju kovotoju su liaudies priešais“ …:)

 • G.P.

  Mielas Andriau, ačiū už smagų tekstą. Seniai vienoje vietoje bebuvau aptikęs tiek žodžiais išreikšto chaoso. Ypač žavi Jūsų aiškiaregystė mano kuklios personos atžvilgiu. Iš Jūsų sužinojau, iš kur esu kilęs (tarsi tas savaime būtų gerai arba blogai), ir kad, pasirodo, esu konservatorių-bolševikų gerbėjas…
  Tiek to. Ačiū dar kartą už suteiktą malonumą. Ginčytis nematau prasmės. Kaip sakoma, laikas parodys.

  P.S. Trumpai dėl „lenkų klausimo“. Jūs labai smarkiai klystate tomaševskininkų „Jiedinstvą Nr.2“ vadindamas Lietuvos piliečiais. Tai yra Jūsų esminė metodologinė klaida, iš kurios išplaukia visos kitos.

  P.P.S. Pilietybė – tai šiek tiek daugiau nei pasas ar asmens tapatybės kortelė.

  • Andrius

   …Ir beje, patenkinkite mano smalsumą mielas G.P :) – ką darytumėte, jei, tarkim, neduo Die, pavyktų jums sudoroti visus „lenkus“ ir „rusus“ Lietuvoje ? – pjūdytumėt Vilnių su Kaunu, ką sėkmingai ir dabar, kartais, daro tokie besmegeniai, pavyzdžiui, per krepšinio varžybas ? :)… O vėliau ? :)…

 • Andrius

  … mielas G.P. :)… Tarp visų tautybių egzistuojančių žemėje pasitaiko idiotų. Ne išimtis ir lenkiškai kalbanti mūsų piliečių dalis – toks jų tarpe yra jūsų minimas Tomaševskis… Beje – savo kvailumu ir bloga įtaka aplinkiniams net ir jis neprilygsta tokiems mūsų tautiečiams fašistėliams R. Čekučiui ir M. Murzai, ar „parlamentarams“ Uokai su Gražuliu :) – bet tikrai ne todėl, kad mes, lietuviai, kvailesni, ar „prastesni“. Tai yra tik todėl, kad mūsų bendrija, čia, ženkliai didesnė – o vansi ir pasirinkimas :)… Na ir tenka tik apgailestauti, kad tokie kaip jūs, kitose tautose įžvelgia ir „šapą“, savojoje nematydami „rasto“… Kitą vertus fanatizmas visuomet buvo aklas – visus reiškinius vertina tik per labai siaurą fanatizmo prizmę. Už tai ir kvailas :)…

  P.s. Beje – tiek „tomaševskininkai“, tiek „murzininkai“ ir net gi jūs, deja, yra ir esate Lietuvos piliečiais :) – ir netgi turite tai įrodančius dokumentus – Lietuvos Respublikos piliečio pasus… O vansi ir teisės jūsų, kaip piliečių, privalo būti lygiai taip pat ginamos..:)… Gal ir gaila, ar ne ? :) – „ištremti“ jūs visus, kur nors „kidreni babuški“ ? – ir problemų būtų mažiau…:)… Kitą vertus gal ir gerai, kad negalima – kaip sakė senas armėnas prieš mirtį savo vaikams – sugokite vaikai žydus – su jais pabaigs, mūsų imsis…:)… Taip kad reikia puoselėti Demokratiją, net, jei dėl to, tenka taikytis su tuo, kad ir tokie veikėjai kaip jūs turėsite teisę skleisti savo kvailybes… deja…:)

  P.p.s. Na ir teisingai sakote, kad Pilietybė turėtų būti kažkas daugiau nei pasas, ar tapatybės kortelė :) – tik pasakykite tai mūsų „valdžiažmogiams“, kurie prigalvoja visokių „išimtinių teisių“ ir atveria kelią ciniškai prekybai valstybės pilietybe – suteikiant ją neaiškiems verslininkams ir visokio plauko veikėjams, neva „nusipelniusiems“ valstybei, kurios, gal, nė trijų didžiųjų miestų neišvardintų…

 • arvydas damijonaitis

  ARVYDAS DAMIJONAITIS, Vilnius,

  Komisijai okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti,

  Gedimino pr.11,LT- 01103,Vilnius

  PAREIŠKIMAS
  2012-05-30,Vilnius

  Dėl komisijos pirmininko Emanuelio Zingerio netinkamumo
  šioms pareigoms užimti

  Klastodami Birželio 23 sukilimo istorines aplinkybes, ( NKVD-KGB,50
  proc. žydų tautybės vadovai) įvykį 1941 birželio 26 d. Kauno
  garažėlyje šventvagiškai pristato kaip antižydišką sukilusių
  lietuvių akciją. Neišdegė (žiūr. internete ,IRENA TUMAVIČIŪTĖ
  „Lietuvių šmeižtas..). Įrodyta, kad NKVD-KGB, „raudonųjų nacių“
  pateiktos minėto „Kauno garažėlio“ nuotraukos klastingai sumontuotos,
  dokumentai sufabrikuoti. Okupantams būtinai reikėjo apšmeižti
  birželio 23 sukilimą, kurio metu antrą kartą buvo paskelbta
  Lietuvos nepriklausomybė (pirmą kartą – vasario 16,1918). Per
  tragišką sukilimą žuvo apie 2000 lietuvių – baltaraiščių sukilėlių –
  idealistų. Deja, LR Seimo narys Emanuelis Zingeris ištikimai palaiko
  NKVD-KGB, „raudonųjų nacių“ okupacinę propagandą, lietuvių šmeižtą,
  pasisako prieš birželio 23 sukilimo metinių minėjimą, neigia lietuvių
  heroizmą ,pasiaukojimą sukilimo metu , tuo klastoja, VAGIA Lietuvos
  istoriją, ŽEMINA genocidą patyrusią lietuvių tautą. Neužmirškim
  istorinių sukilimo aplinkybių. Birželio 23 sukilimo išvakarėse,1941
  birželio 14 dieną, „raudonieji naciai“ užkalė pagal oficialius
  duomenis 17,6 tūkstančio lietuvių ( dauguma jų – lietuvių
  inteligentai) specialiuose mirties traukinio vagonuose. Sušalusius į
  ledą lavonus iškrovė prie Laptevų jūros, galvų skaldytojai suknežino
  galvas, kad „litovcai“ neatgytų. 1941 metais, birželio 14 d. Mykolas
  Zingeris , minėto E.Zingerio tėvas , kartu su kitais okupantais –
  enkavedistais, aktyviai dalyvavo Alytaus gyventojų naikinimo akcijose,
  gyventojus-inteligentus (mokytojai, kultūrininkai, teisėjai ir t.t.)
  pakraunant į geležimi kaustytus mirties traukinio vagonus ( žiūr.
  „TAUTŲ TĖVO KARALYSTĖJE“ ,Memuarai, sudarė Albinas Masaitis, Kauno
  „Šviesa“,1991.).Memuaruose pateiktas okupantų represuotos, mokytojos
  alytiškės Albinos Šapokienės liudijimas „Svetur ir namie“, kuriame
  aprašytas siaubingas 1941 birželio 14 okupantų enkavedistų ir jų
  parankinio Mykolo Zingerio siautėjimas Alytaus miestelyje. Archyvinių
  dokumentų kopijos apie sovietinių okupantų aktyvistą Mykolą
  Zingerį , yra atspausdinta 2011-09-23 „Lietuvos aidas“ laikraštyje.
  Pateikti dokumentai liudija, kad Mykolas Zingeris siautėjo ne tik
  Alytuje, bet ir „dalyvavo operacijose prieš buržuazinius nacionalistus
  Marijampolės (Kapsuko )apskrityje“, t.y. nebuvo eilinis
  „enkavedistas“.Tragiškas Lietuvai, paradoksalus faktas – enkavedisto
  Mykolo Zingerio sūnus Emanuelis Zingeris yra komisijos, tiriančios
  sovietų – nacių nusikaltimus , pirmininkas. Kalbama apie Seimo narį,
  kurio tėvas buvo stribas ir lietuvšaudys. Būtent dėl to Tarptautinė
  komisija nacių ir sovietų okupacinių režimų nusikaltimams vertinti
  netraukė atsakomybėn šių nusikaltėlių. Pavyzdžiui, vien 1951 m.
  rudens „trėmimui“ (masiniam lietuvių žudymui) buvo pasitelkta 8000
  stribų. Būtina griežtai ir blaiviai apsispręsti dėl seimo nario
  E.Zingerio netinkamumo minėtoms pareigoms užimti.

 • arvydas damijonaitis

  Kodėl posovietinė „laudis“ nutyli RAUDONŲJŲ NACIŲ (NKVD-KGB,50 proc.žydų tautybės nusikaltėliai,lietuvšaudžiai ) siaubą? Raudonųjų nacių nusikaltimų mastai šimteriopai didesni nei rudųjų nacių..Po 1945 metų Lietuvoje raudonieji naciai sunaikino milijoną lietuvių,Ukrainoje, HOLODOMOR metu, jie badu numarino 11 milijonų ukrainiečių.