R.Palaitis – D.Grybauskaitės premjeras?

Prezidentė D.Grybauskaitė pasirinko R.Palaitį.

Tokį sprendimą ji argumentavo tuo, kad nenori dalyvauti koalicijos partnerių „politiniuose apsistumdymuose“  ir palaikyti kurios nors pusės kilusiame konflikte.

Prezidentė, žinoma, tokią teisę turi.

Tačiau, mano supratimu, toks D.Grybauskaitės sprendimas nėra visiškai neutrali pozicija, kaip ji bando ją pateikti.

Iš tiesų, tai ignoruodama premjero prašymą atleisti R.Palaitį, prezidentė užima labai aiškią poziciją. Ji stoja R.Palaičio pusėn taip savotiškai reikšdama nepasitikėjimą A.Kubiliumi.Logiška tokuio sprendimo tąsa būtų pasiūlymas R.Palaičiui formuoti naują vyriausybę.

D.Grybauskaitės sprendimas įdomus ir kitu požiūriu. Aiškindama, kad ji nenori palaikyti nė vieno iš koalicijos partnerių, prezidentė siunčia žinią, kad visi koalicijos partneriai jai yra lygūs ir vienodai svarbūs.

Vėlgi – mano subjektyviu požiūriu, tai klaida. Nes kaip ten bežiūrėtum, vienoje pusėje vis dėlto yra partija turinti savo rinkėjus ir aiškią politiką bent jau kai kuriose srityse, kitoje – tiesiog jokių vertybių neturinti interesų grupė su aiškiu korupcijos kvapeliu. Ir tas negeras kvapelis sklinda nuo paties partijos pirmininko A.Čapliko, savo laiku labai sėkmingai pasitraukusio iš kitos ministerijos vadovo pareigų.

Prezidentei šių skirtumų ignoruoti nederėtų.

Nebent tam yra priežasčių, kurių mes nežinome ir kurių prezidentė viešai neįvardija.

(9 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...