PVM didinimą inicijavo A.Valinskas?

Ką tik perskaičiau interviu su A.Kubiliumi Delfyje. Ilgas toks ir apie viską: apie mokesčius, apie koalicijos partnerius, apie (ne)populistus ir santykius su Rusija.

Šiaip tai manau, kad pavadinimas šiek tiek neteisingas, nes A.Kubilius tiesiai nepasako, kad A.Valinsko judėjimas nėra populistai. Jis dar abejoja:

„Bet Tautos prisikėlimo partiją yra sunku įvardinti, kas jie yra ir kur jie gali nuklysti arba koks jų likimas“.

Tiesa, po to, daro tam tikrų išlygų. Tačiau galutinės išvados – ne:

Vienas dalykas, kas yra aišku, tai, kad žmonės, kurie tenai susibūrė, yra pakankamai protingi, nemažai pasiekę savo veiklos srityse. Ir nematau, kad bent jau didesnė dalis iš jų pasižymėtų kokiais nors savanaudiškais interesais. O toliau čia klausimas, kiek jie ilgai patys bus politikoje, kokia partijos ateitis… Aš dabar bijočiau spėlioti.

Bet iš tikrųjų tai šiame interviu man įdomiausia pasirodė net ne tai.

Labai nustebau sužinojęs, kad pagrindinis PVM didinimo iniciatorius buvo ne kas kitas, o A.Valinskas. Niekada nebūčiau pagalvojęs, bet premjeras juk tikriausiai nemeluotų:

Pavyzdžiui, Arūno Valinsko labai gerai suveikė pasiūlymas – jis pasiūlė PVM didinti iki 22 proc. iš karto.

Štai taip… Bandžiau prisiminti, ar per rinkimus TPP ar A.Valinskas asmeniškai žadėjo didinti PVM iki 22 proc.. Nepavyko.

Po to pažiūrėjau TPP rinkimų programą. Ten taip pat neradau nieko apie PVM didinimą.

Todėl dabar sėdžiu ir svarstau: ar A.Valinskas ir TPP tada dar patys nežinojo, kad siūlys didinti PVM 4 proc. punktais, ar žinojo, tačiau nieko apie tai nesakė savo rinkėjams?..

(6 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...