Gėda… Farsas…Permainos?

Žiūriu dabar diskusijas po balsavimo…

Gėda. Farsas. Net nežinau, kokius dar būtų galima žodžius parinkti.

Juk akivaizdu, kad balsavimo slaptumas buvo pažeistas, V.Andriukaičio pacituotos Seimo statuto nuostatos tai akivaizdžiai įrodė.

Gėda, kad vadinamoji permainų koalicija pradėjo būtent taip. 

Nuo pat pirmų akimirkų demonstruodama, kad jokios permainos Lietuvai tikrai negresia. Kad ir toliau viskas liks taip kaip buvę, kad įstatymai negalios visiems vienodai, kad jie bus pritaikomi situacijai ir kad pagrindinis įstatymas kaip iki šiol bus jėga. Seime, versle ir visur kitur.

Gėda, nes nauji Seimo nariai elgėsi kaip vergai arba atsiprašau už išsireiškimą „cholopai“, baudžiauninkai ir vasalai. Priklausomi nuo tų, kurie, jiems pažadėjo postą ar gardesnį duonos kasnį.

Farsas, nes jau pirmajame Seimo posėdyje išsityčiota iš įstatymų, pademonstruota, kad turint daugumą galima viskas.

Ir labai gaila A.Kubiliaus. Iki šiol norėjosi tikėti, kad jis nuoširdžiai nori permainų. Pasiklausius jo kalbos po balsavimo, to tikėjimo beveik nebeliko.

Kaip ir tikėjimo permainomis.

Taip, mokesčiai keisis, galbūt neliks verslo liudijimų, nemokamų pietų pradinukams, gal net Seimo narių algos sumažės, bet permainų nebus.

Nes permainos ne tai. Permainos reiškia suprasti, kas yra vertybės, kas yra principai ir kas yra teisė.

V.Bogušiui pakako garbės tai bent iš dalies pripažinti…

P.S. Valinsko tapimas Seimo primininku man kažkuo panašus į V.Adamkaus tapimą prezidentu… Vienu atveju slaptas balsavimas nebuvo slaptas, nes kažkam to reikėjo, antru – gyventi vienu metu Čikagoje ir Šiauliuose, pasirodo, galima. 

O koks rezultatas?

(16 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Arturai Arturai… Tokiais momentais islenda ne tavo gebejimas analizuoti, bet nepagristas pyktis siai koalicijai, kurios nekentei nuo pat pradziu (asmenine antipatija Valinskui cia ypac daug prisideda?).

  Nesakau, kad balsavimas vyko sklandziai. Bet tavo gerbiama naujoji opozicija dare dar blogiau (pamirsai jau socdemu triukus?).

  Ziuriu dabar – farsa daro ne koalicija, o opozicija (siuo metu Klumbys kabinejasi del Budres pavardes, neva turejo buti Budre-Tamosiunaite – cia ne FARSAS???).

  Siulyciau zvelgti i abi puses, ne tik i viena, nes kartais jau pabosta, nors blogas ir idomus, daznai argumentuotas, ir ok, issakantis savo nuomone, bet kartais per daznai apsimetantis, kad realybe kitokia, nei ji yra.

 • Anonimas

  Ganėtinai keistai skamba, kai autorius ankstesniame įraše rašo apie galimybę konservatoriams kviestis į koaliciją TPP, o štai šiame rašoma:

  „Permainos reiškia suprasti, kas yra vertybės, kas yra principai ir kas yra teisė.“

 • Gerb. nepazisti manes

  blogas tai asmeninis dienoraštis kuriame autorius rašo ką nori, tai jo dirvonai, ir siulyti autoriui rasyti vienaip ar kitaip nereikia :)

 • Anonimas

  Dariau, nesant komentarų skilčių problemą galima nesunkiai sutvarkyti. Deja, šios dienos įrašai neatrodo stipriai – pasinaudosiu tokia skiltimi, kol ji dar yra. Kažkam šiandien pasisekė labiau.

  Dėl Prezidento šlepečių omenyje – išties, niekas neužmiršta. Jei šios dienos situacija (besidarbuojant mano praleista) tikrai panašaus rimtumo – ji gana svarbi.

 • Anonimas

  Taigi – galvojom permainų bus, o išėjo kaip visada.
  V.U.: „žiūrom ka turom“.
  O turim tai, ko norim:
  V.L. ir Čepaitis,
  A.Š. ir pinigai banke,
  V.U. ir mokesčiai,
  V.A ir šlepetės,
  R.P. ir apkalta,
  …………
  A.V ir pirmininko kėdė,
  ??????????????

 • Anonimas

  Taip Artūrai, gėda, kad toks asmuo dantimis įsikabino į postą ir kad toks tipas bus Seimo pirmininkas; gėda ir dėl pakartotino balsavimo, bet nepamatuojamai didesnė gėda būtų Jūsų taip karštai, aklai, beatodairiškai siūloma koalicija su Paksu, Lementausku, Butkevičiumi, Gražuliu, Klumbiu. Iš gėdos nebūtų kur dėtis, o dabar pasibjaurėjimą dar įmanoma praryti. Negi Jūs norite pasakyti, kad pilotininkai turi vertybes ir principus? Nebent tokiais galite įvardyti sąlygas: Paksas – prezidentas; stadionai už milijardą. Kur Jūsų pastabumas pricipingumui ir moralei, kai nepastebite, jog Paksas, vietoje darbo sutarties, sergančiai dukrai eilėraščius rašo.

 • Anonimas

  p.Egidijau, Jūs, kaip visada, teisus…Kažkoks Gražulis?! Ko jis vertas? Kas už jį balsuotų, jeigu būtų siūlomas Seimo pirmininko pavaduotoju? Niekas…Štai už kitus galėtų balsuoti partkomų sekretoriai, 1988m. vasario 16d. minėjimų dalyviai, a.a.J. Abromavičiaus artimieji(ypač pastarieji).Jūs teisus- su p.Gražuliu nepalyginsi!

 • …Seimui nuo šiol vadovaus Lietuvos Respublikos teismo įsiteisėjusiu nuosprendžiu pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos asmuo… Tas pats asmuo pagal Konstituciją reikalui esant pirmasis pakeis Lietuvos respublikos prezidentą…
  Aš ne prieš Valinską, aš prieš neteisybę.

 • Anonimas

  egidijui.Niekas niekam „beatodairiškai“koalicijų nesiūlo,nelaužkit iš piršto to,ko nėra.Kalba dabar apie naująją koaliciją,skambiai pasivadinusią „permainų“vardu.Jei tamsta matote(nors potencialiai – ateičiai) čia kažkokias permainas,prašau jas pavardyti,padiskutuosime.Tai iš tikrųjų būtų įdomu.Mano galva,išsirinkus tokį pavadinimą,reikėtų bent pradėti jausti nors mažutę atsakomybę,o ne nuolat gręžiotis į buvusiuosius,kad jie dar ne tokius „fokusus“darė.Tai daina be galo.Ir baikit vieną kartą su tuo stadionu,geriau pamąstykit apie Gugenhaimą su fluxus,bijau,kad Zuokas už Valinską balsus atidavė mainais į pažadą dėl muziejaus ir kolekcijos finansavimo.O gal ir dėl ko kito,bet tikrai ne šiaip sau.

 • Anonimas

  Kažin, ar ir Račą išrinkus seimo pirmininku, kas pasikeistų?
  Per daug ten sustabarėjusių žmonių. Tikėkimės, išrinkus Valinską, nors kiek padaugės blaivaus mąstymo. Ar manot, kad Juršėnas geriau?

 • Anonimas

  Linai, neatidžiai skaitote Artūro blog’ą: „Peržengti Rubikoną ir pasiūlyti į koaliciją ateiti Tvarkai ir teisingumui. Kartu bandant išsaugoti Liberalų sąjūdį. Pastariesiems, atrodo, turėtų pakakti sveiko proto ir suvokti, kad tokia koalicija gali dirbti ir būtų pajėgi įgyvendinti jau parengtą permainų planą.“
  Aš tuo ir skiriuosi, jog neužsimerkiu, jei matau Gugenhaimą ar, mano nuomone, netinkamas Krizinio plano vietas. Žiūrėkite, ką rašiau pas Artūrą blog’e apie kandidatą į ministerius Kreivį.

 • Anonimas

  Sutinku su Dariumi, nes jei gerai atsimeni p.Valinskas prisiekinejo, kad jokio posto jam nereikia. Bet kaip matome, situacija patekus i seima pasikeite. :) nors tai ir neturetu buti nuostaba, bet vistiek, keista…
  Na kad ir koks „idomus zmogelis“ butu Valinskas, bet jo Prezidentu (na kad ir liakinu) tikrai nenoreciau matyti

 • Anonimas

  egidijui.Iš tikrųjų nemaniau,kad reikia ištisai skaityti viską,kas čia talpinama.A.R.žinutę apie Valinsko pamoką praleidau.Sorry,kaip sakoma,ne iš blogos valios.

 • Anonimas

  Be reikalo, p. Arturai, jus toliau skalbiate ta paxa

 • Mielas „be reikalo“, o gal galėtumėte sukonkretinti. Kažkaip nepamenu, kad pastaruoju metu būčiau ką nors rašęs apie R.Paksą…

 • Anonimas

  Labai patinka autoriaus rašomi straipsniai, todėl čia nuolat lankausi ir gerbiu už savitą nuomonę. Tačiau kartais manyčiau, kad autoriui labiausiai trūksta nesuinteresuoto teisininko konsultanto, kuris padėtų susiorentuoti ir nepakibti ant demagogiško LSDP statuto aiškinimo. Pabandysiu paaiškinti 191 straipsnio 1 dalies nuostatas, kurias laikoma pažeistomis. Nesitikiu, kad daugelis supras, nes aklai tikintis, lėtai praregi… Bet jei bus nors vienas supratęs, mano tikslas bus pasiektas.

  Statuto 191 straipsnio 1 dalis nustato pakartotinio balsavimo tvarką, kai neišrenkama pirmu balsavimu. Šiuo atveju nebuvo išrinkta pirmu balsavimu. Statutas sako:
  „Kai renkama į vieną laisvą vietą, o kandidatų yra daugiau negu 2, pakartotiniam balsavimui pateikiami visi pirmajame ture dalyvavę kandidatai, išskyrus surinkusįjį mažiausiai balsų.“ Taigi statutas nurodo, kad mažiausiai balsų gavęs kandidatas negali būti pateikiamas pakartotiniam balsavimui tik tuomet, kai yra kandidatų daugiau negu 2, tačiau kai yra kandidatų du ir mažiau negu du (t.y. kai vienas, kaip buvo šiuo atveju), pakartotiniam balsavimui pateikiami buvę du arba vienas, kas šiuo atveju ir buvo padaryta. Taigi statutas nebuvo pažeistas, jei buvo pakartotinis balsavimas.

  p.s. mano teiginiai liečia pakartotinį balsavimą. Iš pateiktų tekstų nežinau, ar buvo pakartotinis balsavimas ar naujas balsavimas. Tai skirtingos teisinės kategorijos, bet žiūrint į pateiktą autoriaus statuto ištrauką, darytina išvada, kad tai pakartotinis balsavimas.

  p.p.s. pasikartosiu, autoriui trūksta sisteminio teisinio teisės aiškinimo, todėl, kaip jau esu siūlęs anksčiau po kitais straipsniais, pasiūlyčiau susirasti neturintį interesų teisininką, kuris padėtų suprasti teisės normų esmę ir prasmę.

 • Anonimas

  Lietuvos žmonės išrinko Artūrą (atsikrapštau, Arūną) Valinską ir jo (vardo) judėjimą į valstybės Seimą. Iki šiolei Tele3 reklaminėse užskladėlėse išrinktasis Seimo pirmininkas puikuojasi pasipuošęs varjetė konferanso apdarais.
  Tokia realybė…

 • Anonimas

  Perskaiciusi AR teksta, sutrinku: visada jame yra tai, kam pritariu, ir tai, kam priesinuosi ir nesutinku, bet yra ir tai, kas visada neskanu – tulzis. Tai lietuviskos zurnalistikos mokyklos prieskonis, kuriuo pazenklinti beveik visu autoriu rasiniai. Taip jie tampa nebarbingais zmonemis – tiesa, mano akimis (o jusu?).
  *
  Sikart nesutinku del Valinsko kaip Trojos arklio; sutinku, kad galimai pazeistos Konstitucijos nuostatos; kad rinkimai buvo farsas ir jiems (Seimo nariams – bet ne visiems!!!) negeda, o man geda. Zinau Seimo nariu, kuriems labai geda; nezinau dar kol kas, ar bus permainu (AR – neitikinote, kad ju nebus: permainos vyksta nuolat, jik vieni jose dalyvauja, o kiti ne).
  Na o tulzis tryksta ir kairei, ir desinei, ir Valinskui… Neskanus patiekalas.
  *
  Kartus buna vaistai, bet gydo, o toks tekstas – sargdina. Gerb. autoriau, ar yra kas nors gero mumyse (ne musyse), musu gretose, Seimo nariu gretose? O gal su regejimu ne visai gerai?

 • Anonimas

  Man Gražulis yra kur kas „įdomesnis“ tipas už Valinską. Norėčiau daugiau straipsnių apie jį.

 • Anonimas

  Atkreiptinas dėmesys, jog galimi Konstitucijos, konstitucinių principų (teisinės valstybės principo, 1, 59 Konstitucijos straipsnių) pažeidimai buvo padaryti ir renkant parašus dėl Arūno Valinsko pirmojo iškėlimo kandidatu į Seimo Pirmininkus. Taip, parašai po pareiškimu teikti šį kandidatą buvo pradėti rinkti dar 2008 m. lapkričio 13 d., – tada po šiuo pareiškimu pasirašė Andrius Kubilius ir Eligijus Masiulis (ši informacija buvo viešai skelbta žiniasklaidoje).
  Kadangi Seimo narių įgaliojimų laikas pradedamas skaičiuoti nuo tos dienos, kurią naujai išrinktas Seimas susirenka į pirmąjį posėdį, o išrinktas Seimo narys visas Tautos atstovo teises įgyja tik po to, kai Seimo posėdyje prisiekia būti ištikimas Lietuvos Respublikai (Konstitucijos 59 straipsnis), – pasirašiusieji iki priesaikos davimo negalėjo realizuoti savo teisės siūlyti kandidatą į Seimo pirmininkus, nes dar neturėjo naujojo Seimo narių teisių.

  Dėl kandidato A.Valinsko pakartotino kandidatavimo – atreipiu dėmesį, jog formaliai buvo ne renkamas Seimo pirmininkas, bet balsuojama už Seimo narių grupės pateiktą Seimo nutarimą „Dėl A. Valinsko išrinkimo Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininku“ (Nr. XIP-2 (2); 2008-11-17)). Pagal Seimo Statuto 139 straipsnio (Aplinkybės, kurioms esant įstatymo projektas neteikiamas svarstyti Seime) 2 dalį: „Jeigu pateiktąjį ar kitą analogiško turinio įstatymo projektą per pastaruosius 6 mėnesius Seimas buvo atmetęs, toks projektas taip pat nepriimamas pakartotinai svarstyti“.
  139 straipsnio sąvoka interpretuotina pagal 135 straipsnio 6 dalį: „Statuto V dalies reikalavimai, išskyrus dėl aiškinamojo rašto, taikomi visiems įstatymų ir kitų Seimo norminių aktų projektams (toliau šiame skirsnyje – įstatymų projektai), išskyrus specialius šio statuto numatytus atvejus“.
  Taigi, – atmestas to paties turinio Seimo nutarimas galėjo būti siūlomas tik po 6 mėnesių.

  Dėl slapto balsavimo – atkreiptinas dėmesys, jog demokratijos sąlygomis balsavimas už/prieš atskirą kandidatą – sąmoningos balsuotojo valios išraiška. Todėl balsuotojui turi būti sudarytos vienodai lygios, vienareikšmės galimybės išreikšti savo valią tiek balsuojant „už“, tiek balsuojant „prieš“.
  Seimo statuto 117 straipsnio 6 dalyje nustatoma procedūra, kai balsuojant „už“ ir „prieš“ atskirą kandidatą balsavimo sąlygos nėra vienareikšmės. Balsuojant „už“ – jokių aktyvių veiksmų, išreiškiančių (pažyminčių) balsuotojo valią atlikti nereikia, kai balsuojant „prieš“ – reikia išbraukti kandidato pavardę.
  Atkreiptinas dėmesys į tai, kad toks balsavimo reglamentavimas sudaro realias galimybes piktnaudžiauti, kontroliuoti slapto balsavimo turinį. Taip, kai kurie Seimo nariai, balsuojant dėl kandidato į Seimo pirmininkus įmesdavo biuletenius į urną, tik juos gavę. Nesudarymas galimybės balsuoti „už“, pareiškiant aktyvią balsuotojo valią leido dalinai kontroliuoti balsavimo turinį.

  Viskas, ką išdėsčiau, ir bus nagrinėjama Konstituciniame Teisme. Klausimas tik – kada? KT, atminkim, turi diskreciją aktualų klausimą nagrinėti be eilės.

 • Anonimas

  Iš tiesų, „vaizdelis buvo nekoks“… Kubilius (po antrojo balsavimo) atrode kaip meluojantis mokinukas… Valius (prieš antrąjį balsavimą) – kaip Ingos pagautas su meilužės lupdažio anspaudu ant marškinių…. Tik vienas Viktoras parodė, kad valdo situaciją:)…. Būtent jo šou buvo programos vinis – „vyrai, jei jūs su tiek balsų nesugebate susitvarkyti, padėsiu…“
  P.S. Beje, tą TV3 sezono vinjetę, kur Valius šoka su JAV vėliavos sijonėliiu, manau, matysime dar nekart:)…

 • Anonimas

  perskaiciau atidziai Seimo statuto ir visokiu kitu straipsniu aiskinima. Esme as supratau, bet kaip paprastas zmogelis issiverciau viusa tai i sau priimtinesne kalba, t.y. jei nori pirsteleti, ir vietoj kaires kojos tam reikalui pakeli desine, tai tave, uz tai ne tik i teisma patrauks, bet ir dar prikabins papildomai kad:
  ne ta koja pakelei
  ne toj vietoj pirstelejei
  ora sugadinai
  kaimyna izeidei… ir t.t.

 • Anonimas

  Nerealus Gyčio komentaras iš portalo „Žmogus, turintis ką pasakyti“ (http://ztkp.lt/category/gytis/)… Kadangi manau, kad ne visi į jį užsukate, it knygnešys pasinaudoju copy/paste:

  Prisipažinsiu, – niekada nesitikėjau kad teks rašyti tokio pobūdžio įrašą. Man visada patiko pagrindinis atstovaujamosios demokratijos principas – mes, piliečiai, sumetame mažus lapelius į urnas ir ramiausiai sau gyvename, nes mūsų atstovai ten, valdžioje, viskuo pasirūpins. Žinoma nereikia užmiršti išsirinkti žmones, kurių deklaruojamos vertybės labiausiai sutampa su mūsų vertybėmis ir interesais, o tam reikia perskaityti daug laikraščių, peržiūrėti daug analitinių laidų (jeigu vis dar tikėsime žiniasklaidos nešališkumu) ir visaip kitaip domėtis politika. Visa tai būtina padaryti prieš rinkimus, nes po rinkimų…
  Po rinkimų anksčiau ar vėliau išvysime įvairaus plauko žmonių mitingus, su visą amžinybę nesikeičiančiais „gėdinančiais“ šūkiais: „Gėda, gėda!“ arba „vagys, vagys!“. Ir kas čia naujo? Ogi nieko, nes kiekviena valdžia yra savaip bloga ir korumpuota, bet tai, kas įvyko kelios dienos po rinkimų, privertė mane giliai susimąstyti. Tiesa pasakius jau pirmojo turo Seimo rinkimų naktis ir mįslingi A.Kubiliaus numykimai apie galimas koalicijas (su kuo TS-KD mato bendrą darbą Seime ir su kuo ne), nuteikė ne itin gerai. Buvau beveik ramus, kad paskutinė pagarbos verta partija Lietuvoje tikrai neis į koaliciją su Paksu, tačiau vis didėjantys skaičiukai prie Valinsko partijos grafos kėlė nervingą juoką – „Na nejaugi konservai eis su tuo kvaileliu?“. Žodžiai, kuriuos ištarė Vytautas Bruveris tą lemtingą rinkimų naktį per LTV, taip įstrigo man į galvą, kad atrodo jau niekada iš jos neišeis. Vertindamas galimas koalicijas tada jis sakė: „Aišku negalima atmesti koalicijos tarp konsevatorių ir Valinsko partijos, tačiau tai jau būtų Lietuvos politikos galas“.
  Nuoširdžiai savęs paklauskite, ar kada nors gyvenime galvojote, kad sulauksite tokios dienos, kai Andrius Kubilius apie Arūną Valinską kalbės kaip apie dorą ir protingą žmogų, siekiantį kilnių tikslų? Aš tai tikrai negalvojau. Ne todėl, kad šitas pupų dėdė toks nebūtų, o todėl, kad tai suknistas Valinskas! Po galais, nejaugi čia man vienam toks jausmas kvailas, kai matau politikus ir šoumenus kalbančius kaip išspręsti ekonominę krizę? Norisi trenkt Kubiliui per jo plikę ir sušukt: „Atsibusk! Čia tau ne auksiniai svogūnai, kur reikia pasimeilint tam plikiui, kad gautum reklamos“, Nėra ką slėpti – niekada nemėgau Valinsko, jo lėkštų bajerių apie aną galą, jo draugelių, kurie neturi jokio talento, bet vistiek sugeba išvilioti paskutinius bobučių pinigus (ne todėl, kad jiems pavydėčiau tokio talento, bet todėl, kad tai amoralu), tačiau kol jie trynėsi pramogų versle, viskas buvo lyg ir gerai (na nebuvo gerai, bet bent nebuvo labai blogai) iki tol, kol šoumenai nusprendė Lietuvą prikelti ir eiti į politiką.
  1. Neseniai savo akimis mačiau lankstinuką, raginantį nenusirašinėti universitete per egzaminus. Jis buvo išpuoštas šūkiais: „Ar norėtum, kad tave operuotų universitete nusirašinėjęs chirurgas“ ir t.t.
  2. Berods socialdemokratai kilus studentų streikui dėl aukštųjų mokyklų finansavimo atšovė, kad pinigų nėra ir net jeigu jų būtų, studentai išlaikę egzaminus ir be akademinių skolų studijuojantys toliau, turėtų mokėti už mokslą, nes kitokiu atveju bet koks dundukas be akademinių skolų būtų laikomas pažangiu studentu, o užbaigęs universitetą ir pradėjęs dirbti, neturėtų reikiamos kompetencijos ir dėl to kentėtų visa visuomenė (pvz. jei toks žmogus dirbtų policininku, daktaru arba kokiu teisininku).
  3. 186 629 Lietuvos žmonių mano, kad valstybę geriausiai patikėti šoumenams.
  Mielieji, tai kas Lietuvai atneš daugiau žalos?
  Manęs tikrai nenustebino tie beveik 200 tūkstančių žmonių, raštiškai patvirtinusių savo nevisprotystę, daug labiau nustebino vienas žmogus, – Vytautas Landsbergis. Pamenate skandalingai išgarsėjusią šmeižikišką Vytauto Petkevičiaus knygą „Durnių laivas“, kuri profesoriui sukėlė ligą? Matyt neprisimenate, nes pats Landsbergis neprisimena (kuo susijęs Valinskas, jo partija ir „Durnių laivas“, – nuotrauka apačioje). Laikas pamiršti tiesioginius ir netiesioginius įžeidimus.
  Durnių laivas bures pakėlė vakar. Sėkmės visai parsidavėliškai įgulai ir laivo kapitonui, durniausiam žmogui iš durniausių – Arūnui Valinskui. Gero vėjo. Vėjo! Vėjo! Vėjo!

 • Anonimas

  Iš straipsnio lyg ir jaučiasi kažkas panašaus į pagiežą… Gal autoriui nuo Valinsko alergija?:)

 • Anonimas

  visiskai pritariu Ginto pateiktam komentarui,p. Racas irgi bando atverti akis visuomenei bet atsiranda nemaza dalis pilieciu kurie laiko tai puolimu.kas man taip pat kelia klausimu,tai Saulius Stoma..labai gerai pamenu nuolatines jo publikacijas delfi su labai kritiskais pasisakymais valdzios atzvilgiu,ir oplia,jis jau klounu partijoj.butu idomu gauti daugiau informacijos apie si asmeni

 • Anonimas

  Daug tos informacijos yra, pasirodys dar, manau… beje, jis sėdėjo taip vadinamoje „pareigūnų zonoje“ kartu su Aidu Puklevičium, Audrium Butkevičium.

 • Anonimas

  Andriukaitis kiek pamenu citavo:

  „191 straipsnis. Pakartotinis balsavimas dėl kandidatų į Seimo vadovus
  ….
  visi mažiausiai surinkusieji pakartotiniam balsavimui nepateikiami. “
  Jis akcentavo kad Valinskas buvo vienitelis ir taip gaunasi surinko maziausiai ir visu esantciu… Bet jis tycia ar netycia nepamate, nepacitavo pradzios kurioje sakoma “ Jeigu keli kandidatai gavo po lygiai ir mažiausiai balsų, o už juos DAUGIAU BALSU YRA SURINKE BENT 2 KANDIDATAI, visi mažiausiai surinkusieji pakartotiniam balsavimui nepateikiami. Priešingu atveju pakartotiniam balsavimui lieka visi kandidatai. “

  Atmetuis valinska lieka nulis kandidatu. Tad jo atmest negalima.

 • Anonimas

  Pasigavęs katę storą, spyriau ją aukšta į orą. Aš kates labai myliu, lai pabūna paukšteliu.

 • Anonimas

  „bando atverti akis visuomenei“ – skamba pretenzingai.

  Įdomu, kad atrandama TOKIOS demagogijos eilinei, aiškiai aprašytai rinkimų procedūrai išversti pageidaujamomis kryptimis, kad darosi nejauku.

 • Anonimas

  Bus dar tų balsavimų Seime. Bus ir tikrai slaptų. Tada ir pamatysime kaip viskas dėliojasi. O pirmas blynas akivaizdžiai prisvilęs gavosi.

 • Anonimas

  Mieli „ežiukai rūke“! Artūras (atspršaau), Arūnas Valinskas politikoje mėgsta daryti dukart (ant antros kojos): savo (vardo) partiją registravo, „predsedatelium“ išrinko antruoju bandymu. Kaip slidininkas – profesionalas, pirmąkart trasoj užkliuvęs už vėliavėlės, antrąkat prašliuožia „su vėjeliu“.
  Jau galėtų pats sau pasiskirt „cibulį“ už politinius fokusus…
  P.S. Pagrindinis fokusininkų metodas: nukreipti žiūrovų dėmesį nuo rankogalio ir ištraukti kraliką…

 • Anonimas

  Toks vaizdas, kad Jus viskuo siam pasaulyje nepatenkintas esat.

 • Taigi, taigi … Adamkus prezidentu vis dėlto tebėra iki šiol … Ką ten Valinskas, – šlepetės, štai kur tikroji politika. Taigi …
  Bet ne apie tai.
  Mielas Artūrai, turiu prašymą-pasiūlymą: pasielgtumei gražiai ir padoriai, jei pagaliau atskleistumei savo tikrąją neapykantos Valinskui priežastį. Ar tiesą žmonės kalba? Pyksti, kad Ingrida ne tave, o jį pasirinko? Juk tiek metų praėjo …
  Beje, ignoravai septynis paskutinius mano pastebėjimus-klausimus. Nepykstu, tik jei parašytum, jog nepatogiai klausinėju, – nebeklausinėčiau. Visi žmonės esam. O aš juk net ne žurnalistas …

 • Mielas Virgi, kaip čia švelniau Jums pasakius…:)
  Gal taip – Jūsų skleidžiamas gandas apie Ingrida yra panašus į girto asilo sapną (tik neįsižeiskite). Nežinau kada, kur ir tarp ko rinkosi Ingrida, tačiau tikiuosi ji pasirinko teisingai:)

  Apie pastebėjimus-klausimus: sakoma, kad nebūna patogių klausimų, bet būna klausimai be turinio.

  Gal tie pastarieji septyni tokie ir buvo?

  Beje, niekur nesu įsipareigojęs komentuoti kiekvieną skaitytojo pastebėjimą – tam reikėtų skirti visą dieną, o aš jei ką, dar turiu ir dirbti:)

 • Anonimas

  Metaforą „girto asilo sapnas“ reikės užsirašyti. Pastebiu, kad pradėjus skaityti Račo blog’ą, tiems perliukams jau atskiro bloknoto reikia. Kada nors išleisiu rinkinį „Girto asilo sapnas“ :)

 • Girto asilo sapnas, – įsižeisti :) ? Mielas Artūrai, kas toks manai esąs, kad ant tavęs įsižeisčiau? Susireikšminimas – daugelio žurnalistų problema, sakyčiau, paranojinė tamstos luomo atstovų epidemija. Beje, kiek žinau,girto asilo sapną irgi ne pats sugalvojai. Tave taip grupiokai vadino (gal tebevadina :) ), tu – juos. O tikrasis autorius jau vargu bebus išaiškintas. O dėl Ingridos, – ką gi tu dar galėjai į tai atsakyti… :)

 • Anonimas

  Abejoju, kad A.Račas jaučia neapykantą A.Valinskui. Kalbėti galiu tik už save. Aš asmeniškai neapykantos nejaučiu nei A.Valinskui, nei kuriam nors jo pirmtakui Seime. A.Valinksą, kaip šou verslo atstovą netgi labai gerbiu. Parodykit Jūs man kitą tokį komiką, kuris turėdamas tokią fizionomiją, sugebėjo uždirbti didžiulius pinigus. Nulipęs nuo „dvyračio“ parodė, kad televizijoje galima ne tik išsilaikyti daug metų, neturint tam tinkamų „fizinių duomenų“, bet ir užkalti tiek pinigų, kiek joks televizinis svajonių jaunikis nesapnavo. Bet. Viskam yra ribos. Nepavydžiu nė vienam, pačiam uždirbusiam pinigus. Nė cento. Nepavydžiu ir Ingridos, į kurią neturėjau, neturiu ir nemanau, kad kada nors turėsiu kokių nors pretenzijų. Bet A.Valinskas kaip politikas, juolab, kaip Seimo pirmininkas, na… man lygus grįžimui į senąjį „Dvyratį“. Bus kaip „Auksinėj žuvelėj“. Nebenoriu būt bajore, noriu būt cariene. O prie liko carienė, visi ir taip žino…

 • Anonimas

  Bronius (JAV emigrantas,1983) 2008-11-21 13:29
  Gerb.Artūrai, nors gal dėl Tamstos peraštrumo kartais kaipkas atrodė netinkama, dabar labai vertinu Tavo žurnalistinę drąsą ir spaudžiu ranką. Ačiū kad keli viešumon visiems aiškius bet teisėtvarkos niekaip neįvertinamus baisiausius Lietuvai kriminalus. Kelia nerimą tai kad jau pirmam Seimo posėdyje, po priesaikos priėmimo, ir vėl visi matėme, kad ir apmažėjusius, bet tuos pačius multimilijonierių (Amerikoj sakoma apie banditus – „per naktį atsiradusius“) Bradausko, Šiaulienės ir panašių įkaitusius raudonus veidelius. Siekiant kad veiktų išliustruota teisėtvarka dar yra gal net jau neįveikiamo daug darbo. Todėl ir linkiu stiprybės ištvermės.