Koalicija: konservatoriai siūlo, A.Zuokas nesutinka

Permainų koalicija derasi toliau. Ir, kaip sakoma, kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių.

O kalbant konkrečiau – kuo giliau bando kapstyti A.Kubilius, tuo didesnio pasipriešinimo sulaukia.

Štai užsiminė apie neklinojamojo turto mokestį ir iškart gavo atgal nuo A.Zuoko:

Liberalų ir centro sąjunga nepritars siūlymams įvesti nekilnojamojo turto mokestį bei visuotinį pajamų deklaravimą ir tikisi, kad tam nepritars ir kiti koalicijos partneriai – Liberalų sąjūdis ir Tautos prisikėlimo partija, kurių rinkimų programose nebuvo tokių nuostatų.

„LiCS programoje buvo įrašyta, jog mes įsipareigojame neplėsti nekilnojamojo turto mokesčio bazės, ir negalime apgaudinėti rinkėjų. Norėčiau ir kitiems koalicijos partneriams priminti, kad rinkimai baigėsi, užtenka daryti žmonėms nerimą keliančius pareiškimus, reikia dirbti

Ar taip LiCS gina paprastus Lietuvos žmones?

O gal tiesiog A.Zuokas gina save? Nes supranta, kad kam jau kam, o jam už savo nekilnojamąjį turtą tikrai teks mokesčius mokėti.

Tiesa, A.Kubiliaus siūloma mokesčio bazė, mano supratimu, yra kiek per maža. Gal apmokestinimas galėtų prasidėti ne nuo 1 mln. vertės turto, o nuo 500-600 tūkstančių. Tada mokesčio bazė gerokai išaugtų ir nekilnojamojo turto mokestį mokėtų ne 4000, keliolika ar net keliasdešimt tūkstančių asmenų.   

Minimali vertė nėra smulkmena, ypač atsižvelgiant į pastarojo meto ir artimiausių metų tendencijas neklinojamojo turto rinkoje.

Kitas įdomus dalykas – dividendų apmokestinimas. Kol kas lyg ir buvo kalbama, kad dividendai nepateks į bendrą sistemą ir jiems, kaip ir anksčiau bus taikomas 15 proc. mokesčių tarifas.

Tačiau K.Glaveckas televizijoje sekmadienį prasitarė, kad kolicijoje kalbama apie galimybę apmokestinti dividendus 20 proc. tarifu.

Toks sprendimas būtų teisingas (tada net gal būtų galima nedidinti pelno mokesčio), tačiau keista, kad apie tai kalba K.Glaveckas, o ne pats A.Kubilius.

Įdomi ir G.Nausėdos pozicija – pats ilgai kalbėjęs, kad reikia imtis radikalių priemonių, šiandien jis jau skalbia konservatorius. Daugiausiai – už PVM didinimą, tačiau kartu taip pat ir už niūrias kalbas. Tačiau juk pats Gitanas dar visai neseniai kalbėjo labai niūriai.

Bet vieną dalyką jis labai teisingai nurodo: konservatoriai turėtų daugiau diskutuoti su interesų grupėmis ir bent jau išklausyti jų nuomonių.

To konservatoriai iki šiol nedarė (išskyrus LEO LT), tačiau panašu, kad ši politika pamažu keičiaisi.

Įdomu tik ar pasikeis politika koalicijos viduje ir ar kas nors pagaliau suvaldys A.Zuoką ir jo kompaniją?

 

(7 balsų, vidurkis: 3,57 iš 5)
Loading...