Priešraketinė gynyba – nesijungiame nes….niekas nesiūlo

Šiandien nuo pat ryto visi dūzgia dėl Lietuvos galimo dalyvavimo NATO priešraketinės gynybos sistemoje.  Visi neigia, kad Lietuva jau pradėjo derybas, svarsto, ar tai būtų gerai, ar blogai. Visa tai šiek tiek juokinga ir tuoj pabandysiu paaiškinti, kodėl.

Žinia apie „derybas“ antradienį – ji pasklido iš Briuselio, bet šaltinis, atrodo, buvo vienas Lenkijos politikas. Pokalbyje „off the record“ jis užsiminė, kad JAV ir Lenkijai nesusitarus, galima būtų pažiūrėti ir į Lietuvą, su kuria, pasak jo, apie tai jau pradėta kalbėtis.

Žurnalistai dalyvavę šiame pokalbyje (o jų buvo nedaug) iš karto pabandė patikrinti. Tačiau Lietuvoje atsakymas buvo labai aiškus – jokių derybų nėra, niekas nesiūlė.  Išvada – nėra apie ką rašyti.

Tačiau vienos agentūros žurnalistas nusprendė, jog sugaištas laikas neturi nueiti veltui ir paleido naujieną, remdamasis neoficialiais šaltiniais.

O štai tada ir įsijungė mašina: pasipylė klausimai politikams Lietuvoje, politikams JAV. Po dar ekspertų choras Lietuvoje ir Rusijoje ir žiūrėk jau svarstome, kokie būtų pliusai ir minusai.

Tačiau niekas nieko kol kas nesiūlo  ir tikriausiai nepasiūlys:)

Tai, kas vyksta dabar tikriausiai tėra JAV ir Lenkijos derybų (gana sunkių) viena iš dalių. Arba – bandymas patikrinti Rusijos reakciją.

Lietuva čia tik įrankis. Tad nepriimkite to rimtai ir nesijaudinkite.

NATO skėtį jau turime, todėl skydo musm jau nebesiūlys. Būtų per daug tokiai mažai valstybei.

 

  

 

(Dar neįvertinta)
Loading...