Priešraketinė gynyba – nesijungiame nes….niekas nesiūlo

Šiandien nuo pat ryto visi dūzgia dėl Lietuvos galimo dalyvavimo NATO priešraketinės gynybos sistemoje.  Visi neigia, kad Lietuva jau pradėjo derybas, svarsto, ar tai būtų gerai, ar blogai. Visa tai šiek tiek juokinga ir tuoj pabandysiu paaiškinti, kodėl.

Žinia apie „derybas“ antradienį – ji pasklido iš Briuselio, bet šaltinis, atrodo, buvo vienas Lenkijos politikas. Pokalbyje „off the record“ jis užsiminė, kad JAV ir Lenkijai nesusitarus, galima būtų pažiūrėti ir į Lietuvą, su kuria, pasak jo, apie tai jau pradėta kalbėtis.

Žurnalistai dalyvavę šiame pokalbyje (o jų buvo nedaug) iš karto pabandė patikrinti. Tačiau Lietuvoje atsakymas buvo labai aiškus – jokių derybų nėra, niekas nesiūlė.  Išvada – nėra apie ką rašyti.

Tačiau vienos agentūros žurnalistas nusprendė, jog sugaištas laikas neturi nueiti veltui ir paleido naujieną, remdamasis neoficialiais šaltiniais.

O štai tada ir įsijungė mašina: pasipylė klausimai politikams Lietuvoje, politikams JAV. Po dar ekspertų choras Lietuvoje ir Rusijoje ir žiūrėk jau svarstome, kokie būtų pliusai ir minusai.

Tačiau niekas nieko kol kas nesiūlo  ir tikriausiai nepasiūlys:)

Tai, kas vyksta dabar tikriausiai tėra JAV ir Lenkijos derybų (gana sunkių) viena iš dalių. Arba – bandymas patikrinti Rusijos reakciją.

Lietuva čia tik įrankis. Tad nepriimkite to rimtai ir nesijaudinkite.

NATO skėtį jau turime, todėl skydo musm jau nebesiūlys. Būtų per daug tokiai mažai valstybei.

 

  

 

(Dar neįvertinta)
Loading...
 • Anonimas

  taip išeina, kad tapome eiline eilinio neatsakingo žurnalisto auka. Taip gi galima ir karą sukelti. Klausimas – kiek tokių neatsakingų žurnalistų skleidžia savo neatsakingas paskalas? O papriekaištavus tokiam jis iškart „susisavireguliuoja“

 • Anonimas

  beje- pažiūrėkit čia http://www.newsru.com/world/18jun2008/litva_pro1.html

  ką tai galėtų reikšti ?

 • Taip, lenkų viceministras tai pasakė, tačiau manau daugiau iš pykčio nei tikrai žinodamas.

  O štai ką sako tie, kurie turėtų derėtis:

  State Department deputy spokesman Tom Casey said arms control expert John Rood was in Lithuania two weeks ago to brief officials there on the status of negotiations with Warsaw.
  „I think that would be an overstatement of any conversations we might have had with the government of Lithuania,“ Casey told reporters when asked if Lithuania was being considered an alternative site if US-Polish talks failed.
  „The important thing here is we are continuing our discussions with the Poles and we think we are very close to an agreement. We do expect it will work out so I don’t think there’s going to be a need for an alternate site,“ Casey said.
  He said Rood had a „general discussion about our missile defense plans and our intentions, and the status of negotiations in Poland was one of a whole wide variety of issues he was discussing.“
  As a neighbor of Poland, Lithuania is „concerned about the potential threats that are out there,“ he noted.
  „So it would be wrong to say that we have begun discussions, negotiations, or any other kind of formal contact with Lithuania about them or any other country as alternate site,“ Casey said.

 • Anonimas

  „…NATO skėtį jau turime, todėl skydo musm jau nebesiūlys…“ – o aš NATO skėčiu nė kiek netikiu. per daug jau vakariečiai „politiškai korektiški“. va turėtume skydelį tokį, bent jau kažkas realaus būtų… bet čia tik aš :)