Prezidentės metinio pranešimo simbolika LTV

… Prezidentės metinio pranešimo klausiausi Lietuvos nacionalinės televizijos ir radijo patalpose.  Kartu su kolegomis Dariumi Varanavičiu Kęstučiu Girniumi, kuriuos, kaip ir mane, Gintaras Aleknonis buvo pakvietęs į laidą.

Pasibaigus neįprastai trumpam pranešimui turėjome nemažai laiko pasidalinti pirmaisiais įspūdžiais.

O Lietuvos nacionalinė (visuomeninė) televizija tuo metu rodė laidą „Gamtos patruliai“.

Nesu sąmokslo teorijų šalininkas, todėl nemanau, kad kas nors specialiai viską taip suplanavo ir nusprendė, kad po prezidentės metinio pranešimo geriausiai tinka būtent ši laida. Ir kad iš visų praėjusį sezoną rodytų „Gamtos patrulių“ pati tinkamiausia šia proga yra laida apie viešąsias išvietes.

Tačiau pusvalandis iki G.Aleknonio laidos, kuri taip pat transliuojama per Lietuvos visuomeninę televiziją buvo skirtas būtent išviečių problemai aptarti.

Tai tikriausiai tik nelemtas sutapimas. Kartu – akivaizdus įrodymas, kad tikriausiai ne veltui kitose televizijose yra tokia pareigybė kaip programų direktorius.   

Kalbėti apie LTV misiją, auditoriją, žiūrovų lūkesčius, reitingus šiuo atveju tikriausiai nėra jokios prasmės.

Matyt, tai reikia priimti kaip simbolišką esamos situacijos išraišką.

(16 balsų, vidurkis: 4,44 iš 5)
Loading...
 • Skeptikas

  Komentaras pašalintas A.R.

  • nerijus

   Galima laikyti sutapimu, jog metinio pranešimo išvakarėse buvo rodomi reportažai iš paplūdimio išvietės ir „kovingojo“- sručio gaudytojo- seimūno.

   O čia mūsų gyvenimo nūdienos:

   http://www.par2.com/ComputerFunnies/TwoStoryOuthouse.jpg

   • J. naivusis

    Bravo už iliustraciją!

  • Skeptikas

   Hmmm… O kam šalinti komentarą, jei teisybė buvo parašyta. Tai kas, kad nekaip kvepianti.

 • Komentaras pašalintas A.R.

  • johnis

   Kol dar nebuvo pasalintas sis komentaras bandziau i ji isiskaityti. Nieko nesupratau, nors ir nebuvo ten nei izeidzianciu zodziu nei kazko nepagarbaus apie Raco plauku ar ugio santyki…..
   Nesupratau kodel pasalinote si pasisakyma. Suprantu kad galite elgtis kaip norite. Tai jusu namai ir darykite kaip ismanote, bet jei leisite patarsiu- visiskai blokuokite jo ip,nick ir pan. – tada nereikes nei trinti nei ka….

   • mdxacuk

    Šitas nekaltas Fredžio® komentaras ištrintas dėl kompanijos. Nes jame paminėtas komentaras Nr.1, ir aną pratrynus, kontekstas pasidaro be ryšio.

 • johnis

  Kur zmogus susimasto jei jis nera tikintis ir nesimeldzia baznycioje? Zinoma kad tualete
  Kur labiausiai jis buna savimi?
  Tad normalu kad zmogus noredamas pamatyti natura ir be grimo eina i tualeta ir ten filmuoja. O tuolabiau kad taip yra ismokytas ir zurnalistu, nes ir tie megsta eiti i isvietes(pvz 50’mecio proga susirinkti kaip sveciams, ar kaip fotoreporteriams ir pranesti save kaip zinia ar kitus nufilmuotus pasturgalius is ten parodyti „zmonese“

 • Programos redaktoriai sumaišė, kad pranešimą skaito ne Adamkus, todėl ir laida atitinkama:)

  O šiaip, mačiau ir aš tą laidą, tai kaip visada stebino paprasti piliečiai, kurie skambina į eterį, eikvoja savo centus ir garbina prezidentę už beveik nieko…

  Tai tik dar kartą parodo, kad ir nieko nedarant, o turint įvaizdį, Lietuvoje galima daug pasiekti:)

 • urvinis

  Prezidentės Metinio Pranešimo proga LTV privalėjo visą likusią dieną transliuoti tik „Gulbių ežerą“. Retkarčiais įterpdama autoritetingų apžvalgininkų nuomones apie Pranešimą. (Aleksandravičius, Lopata. Užkalnis, Račas. Navickas, Vasiliauskas. Adamkus, Paksas. Ir pan.)

  O ką. Man visai patiktų. Jei ne kasdieną. Geriau, negu tiriamoji žurnalistika apie išvietes.

 • austras

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo pirmajame metiniame pranešime pabrėžė tuos dalykus, kuriuos Lietuvos žmonės ir norėtų labiausiai išgirsti – nusivylimą teisingumu, valstybe, politikais ir tai, kad ne viskas atsiremia į finansinius dalykus, teigia Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) dėstytojas doc. dr. Tomas Janeliūnas.
  Čia ir slypi dešiniosios politikos silpnybė – dešinioji politika nuolat deklaratyviai „atsigręžia į žmogų“, tačiau įgyvendinama praktikoje ji yra naudinga tik turtingesnei žmonių mažumai. Tuo tarpu dauguma, deja, išlieka neskaičiusi politologijos vadovėlių ir lietuvišką gyvenimą pažindama tik praktikoje, pakuojasi daiktus prieš emigruodama. Adamkaus pranešimai taip pat „atsigręždavo į žmogų“, o praktikoje geriausiai jam sekdavosi bendradarbiauti su „socialdemokratais“, kurių valdymo metais socialinė atskirtis didėjo geometrine progresija. Dešinioji politika tiesiog negali adekvačiai atsakyti į šiandienius Lietuvos iššūkius. O kairės Lietuvoje apskritai nėra.

  • austras

   Gerbiamas Artūrai, komentuodamas prezidentės metinį pranešimą Jūs pasigedot aiškiai artikuliuoto politinės krypties įvardijimo. Toks neapibrėžtumas prezidentei yra labai naudingas. Kokiam politinio spektro flangui priklauso, pavyzdžiui, Putinas? Na, jis, lyg ir autoritaras, bet dešinysis ar kairysis? Liaudis jį myli ne už tai, kad jis kairysis ar dešinysis. Neapibrėžtumas, tokiose postkomunistinėse visuomenėse kaip Lietuva, yra politikų stiprybė.

   • austras

    Lyderiai yra virš politikos, jiems nereikia apibrėžti savo politinės krypties.. Lyderiai, kuriuos myli liaudis.. TV šou veikėjai, tapę politikais.. Visa tai yra Pietų Amerikos politinis šou. Bananų respublika, tik be palmių.

   • Rolandas

    austrai, tenka sutikti, kad Jos ekscelencija D.Grybauskaitė yra mūsų „mažasis putinas“. Charakterių panašumas, veikimo metodų paralelės-daugiau nei akivaizdžios. Todėl ginčo dėl to būti negali. Kitas klausimas, ar „mažojo putino“ Lietuvai šiuo metu reikia, ar jis taip pat yra būtinas mums, kaip Rusijai šiuo metu vis dar yra būtinas Putinas?

    • austras

     Gerbiamas Rolandai, daugumos normalių Europos valstybių prezidentais tampa partinės karjeros pakopomis į viršų iškilę politikai. Nes ten yra partijos, yra veikianti politinė sistema ir t.t. O štai nemaža dalis Pietų Amerikos „lyderių“ iškilo kaip opozicija esamai politinei sistemai. Nes ta sistema veikė pati sau ir žmonės ieškojo alternatyvos „iš šono“. Grybauskaitė yra tipinis tokių paieškų variantas. „Gelbėtojus“ labai sunku įsprausti į politinio spektro rėmus. Juan Peron ar Getulio Vargas Argentinoje ir Brazilijoje taip pat sunkiai įspraudžiami į klasikinius politinius rėmus. Jie yra liaudies lyderiai „iš savęs“. Tokių lyderių atsiradimas demonstruoja tai, jog sistema aptarnauja pati save, yra degradavusi ir stengiasi apriboti kontaktus su sistemai nepriklausančiais.

    • Grybauskaitės lyginimas su Putinu yra nekorektiškas ir pagrįstas tik išoriniais stilistiniais panašumais – kalbos maniera, laikysena ir pan. Visais kitais atžvilgiais skirtumai akivaizdūs.

     • nerijus

      Akivaizdu tai, kad Putinas- vyras, o Grybauskaitė- moteris ;)

  • mdxacuk

   Geriausias kairiosios politikos pasiekimas šiuo metu yra Graikija. Netrukus galima tikėtis ir daugiau tokių.

   • austras

    Na o Lietuva, anot vieno amerikiečio, šaindien yra „neapdainuota didvyrė“… Negirdėjau, kad graikai tokiais procentiniais nuošimčiais būtų emigravę iš savo šalies dar tuomet, kai juos valdė turkai.

    • mdxacuk

     Tai, kad tamsta negirdėjot, dar toli gražu nereiškia, kad toks reiškinys neegzistavo. Jų pačių vyriausybės duomenimis šiuo metu užsienyje gyvena maždaug 5,6 mln graikų. Abiejose Amerikose – 3,4 mln.

     Vien Londone yra apie 400 000 graikų. Kadangi ten esu praleidęs nemažai metų, tai mačiau juos savo akim – mūsų didelėj kontoroj visi valytojai buvo graikai ir maža dalis juočkių. Lietuvių nemačiau nei vieno, nors, tiesa, tada jų buvo ir kur kas mažiau, nes reikėjo vizų.

     Galiu tik priminti, kad pačioj Graikijoj jų gyvena apie 10,7 mln. Tad pabandykit procentus pasiskaičiuoti pats.

     • austras

      Na, kad tamsta neskaitot, ką aš Jums parašau, o kaip koks kalakutas vos paraudonavęs, iš karto puolat… Ar aš Jums sakiau, kad graikai neturi diasporos užsienyje? Senovės graikai emigruodavo dar nuo antikinių laikų, o dabartinė graikų diaspora užsienyje susiformavo juk ne per pastaruosius 20 metų, ar ne? Aš tiesiog konstatuoju, jog tokiais PROCENTINIAIS NUOŠIMČIAIS, kokiais emigracija iš Lietuvos vyko per pastaruosius 10 metų, Graikijos istorijoje emigracija niekad nevyko. Net kai juos valdė turkai.

     • mdxacuk

      austrui

      Jei Graikijoj Tarybų valdžia būtų egzistavusi iki 1990, tai ir emigracija būtų prasidėjusi prieš 10 metų.

      Ir iš viso, nustokit inkšti vieną sykį kaip priluptas šunytis. Emigracija dabartiniu metu yra natūrali ir visai pakenčiama išeitis. Pirma – ji duoda Lietuvai realių pajamų, maždaug prilygstančių EU paramai. Antra – mažina nedarbą čia ir kartu didina čia likusių darbo užmokestį, įskaitant ir visus valdiškus ir akademinius darmajiedus.

      Yra ir kitų privalumų.

      Ką daryt, kad būtų švelnesnės emigracijos neigiamos pasekmės ateityje – kita kalba.

     • austras

      Mdxacuk, Jūs, kaip visad, linkęs prisipažinti meilėje. Savitu būdu, tiesa.. „Akademiniai darmajiedai“.. :) Ačiū.

     • nerijus

      mdxacuk man primena vieną personažą iš „Dviračio žynių“- peliuką Mauzerį. Kyla įtarimų…

     • lida

      Austras pergyvena dėl emigracijos. Ir toliau tyliai giliame pogrindyje dirba savo svarbų darbą prieš Lietuvos valstybę. Наша служба и опасна и трудна, и на первый взгляд как-будто не видна…

 • mantas

  Kokią simboliką įžvelgiate Prezidentės paskirto LRT tarybos nario dalyvavime LRT laidoje apie Prezidentės metinį pranešimą?

 • Benedikta Vaivadaitė

  Reikia įvesti abonentinį mokestį, kaip kad anglai moka. Aš jį tikrai mokėčiau, o jūs? Visuomeninis transliuotojas būtų mažiau priklausomas nuo politikų, gyventojai turėtų objektyvų žinių šaltinį ir gal dar liktų visuomeniniam laikraščiui?

  • nerijus

   Benedikta

   „Visuomeninis transliuotojas būtų mažiau priklausomas nuo politikų, gyventojai turėtų objektyvų žinių šaltinį ir gal dar liktų visuomeniniam laikraščiui?“

   Jūs tuo tikite?
   Aš- ne.
   Abonentinis mokestis ir liks MOKESČIU tol, kol A. Račas netaps LRT gen. direktoriumi :)

   Kol į LRT tarybą deleguos seimūnai/ prezidentūra, tol nėra ko kalbėti apie priklausomybes ir nepriklausomybes. Vienareikšmiškai, panaikinti LRT tarybą ir visus sprendimus turi priimti tik direktorius, kaip normalioje įmonėje, nes nesame „super deržava“, kad išlaikytume tokį valdymo aparatą mokėdami po kelis šimtus LIETUVIŠKŲ LITŲ už vieną posėdį.
   Nebūkim kubiliai, kuriems, vienu atveju- milijonas nėra pinigai, o sekančiu- aukso kasykla. tai priklauso nuo situacijos ir nuo to, kuriam „reikalingi“ tie pinigai ir nuo ko jie riekiami…Keistas, sakyčiau, vyriausybės vadovo požiūris?..

   • mielas Nerijau, suprantu, kad juokaujate, tačiau labai rimtai noriu pasakyti – tapti LRT gen. direktoriumi artimiausiu metu nepretenduoju. Ir jaučiuosi visiškai nepriklausomas nuo mane į LRT tarybą delegavusios prezidentės.

    • Slyvanosis

     Paslaptingi balsai kužda, kad į LRT grįžta Petrauskis.
     Žvelgsime giliau…

 • Slyvanosis

  Specialiatai man sakė, kad Destiny pranešimas truko apie 20 min.
  Tiek vidutiniškai trunka perskaityti laikraštį, surūkyti cigaretę, papurkšti gaiviklio ir nusiplauti rankas…
  Nesu Fredžio sekėjas, bet pranešimas, mano diletantiška nuomone, ne ką aukščiau tepakilo virš „Gamtos patrulių“ temos…

 • Petras

  Gerb.p.Račai, kaip supratau,pagal Tamstą LTV po Prezidentės metinio pranešimo turėjo organizuoti laidą – diskusiją… Bet ką tamstos gerb. politologai būtumėte naujo pasakę?.. Juk jau tiek esate visko primalę, nieko naujo nebesugalvojate, einate per radijus, televizija ratu ir malate, malate… Na, pasakė Prezidentė, kad reikia atsigręžti į žmogų ar kažkaip panašiai… O į ką, atleiskite, dar galima atsigręžti, jeigu ne į žmogų?.. Į LRT, į BNS, į ELTA?… Ar į kokį NSO?.. Raskite,p. Račai, kokios nors pasaulyje valstybės vadovą, kuris nedeklaruotų to paties?.. Tai ką čia stebuklingo Prezidentė pasakė?.. Kažkada SSSR laikais buvo skelbiamas ,,atradimas“, kad ,,ekonomika turi būti ekonomiška… Ar daug tas pasakymas skiriasi nuo ,,atsigręžimo į žmogų“ iš Prezidentės lūpų?.. Mano manymu, kalbėti reikia tada, kai turi ką pasakyti… O po ,,pranešimo“ tikrai nebuvo, apie ką kalbėti, ką Tamsta, p. Račai, sėkmingai su kolegomis įrodėte radijo ir TV laidoje. O, beje, laida ,,Gamtos patruliai“ tikrai atlieka labai svarbią misiją, bet gal nepasižiūrite?… Su pagarba.