Citata #377 Buvęs konservatorius V.Laučius analizuoja prezidentės metinį pranešimą

Premjero požiūris į žmogų yra labai panašus į tą, kurio prezidentė, sprendžiant iš jos pranešimo, reikalauja atsisakyti. Tiesa, dabartinio premjero ji kol kas nesiūlo atsisakyti. O šis savo ruožtu toliau arogantiškai šantažuoja Lietuvą: ak, jums, niekingi žmogeliai, mokesčiai nauji nepatinka?! Akcizai jums, neišmanėliai, atrodo per dideli? Tai aš jums tuoj per kišenę smogsiu, kad „užsilenktumėte“! Paniekos ir šantažo kalba.

Delfi

… Tikriausiai ne veltui sakoma:  nuo meilės iki neapykantos – tik vienas žingsnis

(6 balsų, vidurkis: 3,33 iš 5)
Loading...
 • nerijus

  Šiu atveju, kai nuo meilės iki neapykantos tik vienas žingsnis- klystate.
  Pakanka paskaitinėti naująjį IQ The Economist žurnalą, tai pirmas įspūdis- konservatorių reklamos mėnraštis.
  Pirmas žurnalas- „duoklė“ TS partijai.
  Antras žurnalas- panegirka apie Ireną Degutienę.

  Trečiąjame kalbama apie prezidentę ir jos kritikus, o ne priešingai, kaip šiandien.
  Keista, kad taip keičiasi nuomonė?..

  • Kliedesiai tas pirmas tamstos įspūdis.

   • nerijus

    Taip. Bet kokia čia rašančių nuomonė- kliedesiai, kaip ir tamstos.
    Tikėjausi, kad sekančiuose žurnaluose bus IŠSAMIAI aprašomos ir kitos partijos egzistuojančios Lietuvoje jau 19 metų- klydau ir, kaip sakoma, viltis kvailių motina.
    Ar tai nėra V. Laučiaus „duoklė“ eks partijai?..

 • Fredis*

  Liberalų ir socialistų požiūriai į mokesčius visada buvo skirtingi.
  Bus labai įdomu stebėti į kurią pusę kryptels mokesčių sistema kai visos politinės jėgos deklaruos savo pozicijas ir ateis lemiamų sprendimų metas.
  Vienodai patrauklios idėjos yra apmokestinti žmones turto, progresiniais, taršos ir visais kitais įmanomais mokesčiais, kad pakenčiamai, oriai gyventų viešojo sektoriaus darbuotojai, tokie kaip Aušra M., Maras, austras ir kiti, tačiau labai įtikinamai skamba ir liberalūs V.Laučiaus, R.Valatkos, R.Vainienės ir kitų apžvalgininkų siūlymai nespausti „paprasto žmogaus“, patentininko, amatininko, verslininko, kad jis uždirbtų nors minimalų pelną, išsilaikytų rinkoje bekonkuruodamas su stambiuoju kapitalu ir monopolijomis ir, susimokėdamas santykinai nedidelius mokesčius, užpildytų aruodas grūdais.

  • mdxacuk

   Didelė dalis čia jūsų išvardintų personažų gyvena panašiai, kaip gyveno kolchoznikai anais laikais: dirbo kur nors sargu, kad „eitų stažas“, o pragyveno iš savam ūkyje auginamų paršų, veršių, agurkų, braškių, česnakų ar tulpių. Ir dar pasitaikius progai susikombinuodami maišiuką kita valdiško kombikormo. Dabar paršų augint neapsimoka, bet labai apsimoka prisisiurbti prie kokių fondų, programų, projektų, studijų. Savaime suprantama, inteligentiškas lietuvis tai laiko teisėtu savo grobiu, kuris jam priklauso kaip kompensacija už mažą valdišką algą. Ir todėl nesiskaito kaip darbo užmokestis bei neturi būti apmokestinama jokiom sodrom, psd ar gmp. Bet koks pasikėsinimas skusti nuo jų mokesčius yra „paprasto žmogaus“ gniuždymas bei kultūros ir verslo žlugdymas.

 • Manau Musė dabar draskoma vidinių prieštaravimų ir dvejonių. Du mėgstamiausi „jos tipo“ vyrai Laučius ir Valentinavičius tapo mirtinais priešais. Kurį iš jų pasirinks kilmingoji dama?

 • A.G.

  Kartą pasakodamas pats avimis stebėjosi avių ūkio šeimininkas.
  Sako rudenį pačios pareina pas šeimininką, paskerdimui.
  O ir šiaip visą vasarą, jos perdaug nesuka galvos, – eina tik ten, kur avinas vedlys veda.
  Įdomu, kaip Lietuvoje po 1990 m. elgtūsi kokie lenkai, ispanai, prancūzai, – kaip avelės rudeniop sliūgintų ant giljotinos.
  Ar ne.
  Manau, kad tai daliai mūsų inteligentijos, tieji smagintis nebūtų dasileidę.

  Kai kas pergyvena dėl ES paramos Lietuvai. Tiksliau – jaudai net pavydi jos. Deja, deja, – buvo kas ją pasiima. Praktiškai ji vos ne visa psalaugos įvairioms firmoms atiteko. Vos atsiranda kokiame sektoriuje parama…

  Kaip sakoma viskas toje senutėje Europoje untriap. Gal kokie ispanai, graikai, prancūzai ar lenkai, eiliniai žmonės, bent nekalba, kad šiltas lietutis lyja, kai ant galvos tie erodai bando nusišlapinti. Bet čia gi Lietuva, čia lietūs lyja…

  • nerijus

   Ko imsis mūsų Didieji politikos Galiūnai ( „Kirovai“- K- 705 ), kai baigsis ES parama/ pašalpa Lietuvai. Kokį „monkės“ biznelį sugalvos, apart, veksų- šmeksų?..
   Ar nebus, kaip J. Avyžiaus apsakyme- „Sodybų tuštėjimo metas“?

   Lietuvos Dalia- „Seimo tuštėjimo metas“.

  • dzyvai

   A.G.,

   Jei manote, kad Graikijoj, Ispanijoj ar Portugalijoj untraip su ES lėšų įsisavinimu, esate optimistas. Neoficiliomis mano žiniomis (vadinčiau, pletkais), ten su ES lėšų išplovimu dar didesnės problemos (mažiau kontrolės ir tikrintojai dar labiau žiūri „pro pirštus“), tai Lietuva kaip gintaro lašelis šiuo klausimu :)

   Vienok, tai nereiškia, kad mūsų gintaro šlifuoti nereikia.

   O iš asmeninės patirties galiu pasakyti (žinau konkrečius pavyzdžius), kad Lietuvoje parama yra panaudojama ir pagal paskirtį.

 • stellar penny bun

  Gerbiamas Artūrai,

  Drįstu teigti, kad šį kartą jūs suklydote. Aišku, galima įžvelgti, kad kažkuriuo tai metu tarp Laučiaus ir A.Kubiliaus perbėgo juoda katė, tačiau aš manau, kad apžvalginykui trūksta elementarių realios ekonomikos žinių. Ironiška yra vien jau tai, jog apžvalginykas skelbiasi bendradarbiaujantis su mano gerbiamu nuosaikiuoju The Economist.
  Manau, kad tikras nepriklausomas apžvalgininkas turėtų prisiminti 2009 metų pradžioje A.Kubiliaus išsakytas įžvalgas, kad Lietuvos valstybė negali toliau gyventi ne pagal savo galimybes ir kad reikalinga fiskalinė drausmė. Taip pat A.Kubilius sakė, kad šiuo keliu privalės eiti ir kitos ES valstybės gyvenančios ne pagal savo kišenę. Įžvalgos pasitvirtino; Airija, Portugalija, Ispanija smarkiai apkarpė išlaidas, o Vengrija, Latvija, Graikija kreipėsi net į TVF, kadangi šioms valstybėms grėsė bankrotas. Pastarosiomis dienomis apie griežtą taupymą pranešė Vokietijos vyriausybė, kuri žada sumažinti biudžeto deficitą 80 mlrd. eurų iki 2014 metų. Britų vyriausybė dar šiais metais ketina apkarpyti išlaidas 6 mlrd. svarų sterlingų, o kitais metais nurėžti net 60 mlrd. Sumos tikrai įspūdingos.
  A.Kubiliaus pasirinktą strategiją labai teigiamai vertina ir užsienio šalių ekonomikos apžvalgininkai. Vienas The Wall Street Journal žydų kilmės apžvalgininkas siūlo imti iš Lietuvos pavyzdį kitoms per daug išlaidaujančioms ES valstybėms. Manau, kad tai tikras komplimentas Lietuvai, žinant Zurofo požiūrį į mūsų šalį.
  IQ apžvalginykas taip pat turėtų žinoti, kad žinių ekonomika nėra sukuriama per vienerius metus. Tai užtrunka iki dešimties metų. Vakar tiesiogiai stebėjau tiesioginę transliaciją iš Cupertino, kur Steve Jobs pristatė naująjį iPhone4. Aparatas tiesiog nuostabus. Keletą dienų prieš, pagrindinis APPLE akcininkas davė interviu WSJ ir kitų žiniasklaidos priemonių atstovams. S.Jobs atskleidė, kad naujo produkto sukūrimas užtrunka apie 10 metų ir kad tai dar nebūtinai užtikrina sėkmę. S.Jobs taip pat teigė, kad sėkmingas šalies vystymasis yra tiesiogiai priklausomas nuo NEPRIKLAUSOMOS ŽINIASKLAIDOS su savarankiškais redaktoriais. Turbūt negalima nesutikti.
  Artūrai, jūsų laukia ilgalaikė misija.

  • mielas stellar penny bun, nedrįsiu ginčytis su tuo, kas pasakyta. Tik gal leisiu sau išsakyti labai subjektyvią ir konkrečia asmenine patirtimi besiremiančią nuomonę, jog „bendradarbiavimas“ apima kiek daugiau nei verstinių tekstų sudėliojimas pagal paveiksliukus ir temas.

   • stellar penny bun

    Vienas protingas žmogus pasakė, kad norintiems užsiimti ir sėkmingai vystyti verslą, rytą reikėtų pradėti surenkant naujienas verslo o ne apkalbų ar žmogaus ateities pranašų skyreliuose.
    Tarp kitko, neturint paveiksliukų nesurinksite dėlionės. Asmeninio gyvenimo patirtis.

    • lv

     Laučiaus autoritetas mano akyse stipriai sumenko po jo po isteriškų pasapaliojimų apie PSD. Jei į tokias pievas išlėkti pasvaičioti gali sau leisti intelektualusis apžvalgininkas, dargi pretenduojantis į tokį patį kritiką, tai gal tegu ir svaičioja nepretenduodamas…

 • Karolis Jachimavičius

  Kas dėl Grybauskaitės, (komentarų prie naujausio įrašo rašyt kažkodėl negalima) man ji atrodo kaip palankių aplinkybių auka. Ji tik susirenka problemas ir jų sprendimo metodus iš aplinkinių, o pati ne ką tepasako – jos kalbos biurokratiškos, dudenančios, žodžiai sklinda, o dvasios nesijaučia. O lyderis juk turi būti iškalbingas, jis turi kurti čia ir dabar. Iškalbingumas yra išvadų darymas. Jai nėra ko lygintis nei su Landsbergiu, nei su Kubilium, kurio paprastas „Atlaikėm ir atlaikysim“ yra nuoširdesnis už visas jos kalbas, nei su Adomėnu, kuris sugeba labai profesionaliai sugromuliuoti problemą, nei su Adamkum, kuris jeigu ir neįkvėpdavo, tai užgaudavo savigarbą ir išdidumą (tipo, „Žmogau!“…:) ). Nesuprantu, kodėl Račas kartais taip bando ją pateisinti. Galbūt ji atsižvelgė į kokį nors jo siūlymą…

  P.S. Visos nuomonės subjektyvios, bet tik tos vertos dėmesio, kurios siekia tiesos.

 • Tobis

  Laučius turi platesnį akiratį už daugelį čia komentuojančių:)

 • Tobis

  Komentaras pašalintas A.R.

 • tam, kuris bando save vadinti Ingutia, noriu duoti draugišką patarimą: net nevarkite. Tokie kaip tamsta čia netoleruojami.

 • giedrius

  nelabai suprantu tą Laučių – kas gi arogantiško yra premjero bandymuose paaiškinti, kad mažinti mokesčius ir tikėtis didesnių pensijų yra naivu